Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sam Harris "Waking Up: A Guide to Spirituality Without Religion"
Autor Sõnum
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
07-10-2014 21:05
Postitus: #1
Sam Harris "Waking Up: A Guide to Spirituality Without Religion"
Tõlkes: "Ärkamine: Juhend spirituaalsuseni ilma religioonita" on Ameerika filosoofi, kirjaniku ja neuroteadlase Sam Harrise verivärske raamat, mille läbivaks teemaks on "spirituaalsus" läbi teatud meditatsioonitehnika, mida inglise keeles kutsutakse mindfulness (hõlmab budistlike distsipliine - vipassana, satipaṭṭhāna ja anapanasati). Lühidalt üritab Harris öelda, et sellise meditatsiooniga tegelemiseks ei ole vaja religioonipagasit, mis näib sellega tüüpiliselt kaasas käivat. Täpselt samamoodi kuidas kristlased leiutasid moodsa füüsika, ei ole meil füüsikat õppides vaja teada midagi kristlusest... pole meil kasutades meditatsiooni oma emotsionaalse siseelu korrastamiseks vaja teada või uskuda midagi selle leiutanud/avastanud religiooni kohta.

Raamatus üritab ta anda oma seisukohtadele põhjaliku selgituse ja seeläbi kannustada inimesi, kes siiamaani on arvanud, et meditatsioon on mingisugune jama või kellele isegi sõna "spirituaalne" soovimatuid mõttepilte ette manab, õppima tundma oma enda mõtteid ja nende lakkamatut voogu kõrvalseisjana vaatama... Seda tehes lubab ta vaevanägijatele tõelisi ja käegakatsutavaid tulemusi õnne, mõtteselguse ja emotsionaalse tasakaalukuse koha pealt - tundmused, mida siiamaani on nautinud inimesed, kes traditsiooniliselt religioossesse domeeni on kuulunud.

Tunnistan, et peale esimese peatüki (mis on inglise keeles vabalt saadaval siin) pole ma aega saanud kogu asja veel lugeda. Olles aga lugenud tema eelmiseid raamatuid, ei kahtle ma, et ka see raamat pakatab uutest huivtavatest ideedest ja mõtteselgusest, milleni võis autor vabalt jõuda neid samu tehnikaid kasutades.

Igatahes üks sellistest raamatutest, mida kindlasti paljud on kaua oodanud. Kui saan viimaks aega asjale korralikult keskenduda, siis loen läbi ja postitan pikema arvustuse. Praeguse teemaalgatuse mõte on vaid raamatut tutvustada.

Autor räägib lühidalt sellest, milles raamatus pikalt:
Raamat amazonis
PS: .epub või .mobi formaadis on raamat "laenutatav" (võta U2U's ühendust)
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2014 12:53 Nielander.)

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
21-11-2014 13:03
Postitus: #2
RE: Sam Harris "Waking Up: A Guide to Spirituality Without Religion"
Nii, raamatut ei ole ma ikka saanud aega veel lugeda, aga leidsin ühe tunnise loengu, kus autor räägib väga huvitavatel teemadel. Religioonist, meditatsioonist, moraalist, vabast tahtest, jne. Mingit kokkuvõtet ma teha ei oska/taha, kuna lihtsaid ja lühikesi mõtteid ta jutus palju ei ole.

Kes inglise keelest aru saab ja "spirituaalsuse" (kehv sõna) vastu huvi tunneb, sellele täiesti kohustuslik kuulamine. Kuigi neid vaimsuse ja eneseabi teemadel kirjutajaid ja jutustajaid on küll ja küll, siis tihtipeale on nende jutt põhjendamatutest väidetest ja üldisest esoteerilisest mulinast tulvil. Hea vaheldus, et keegi viimaks nendest asjadest selgelt ja arusaadavalt räägib ning kelle väidete juured asuvad katsetatavas reaalsuses."Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog