Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laste mõjutamine mänguasjade/mängude kaudu
Autor Sõnum
Minaelan
Veteran

08-08-2014 20:25
Postitus: #51
RE: Laste mõjutamine mänguasjade/mängude kaudu
(08-08-2014 15:46 )kage Kirjutas:  Droonile on vaja kedagi, kes ta sellest seisust välja aitab, mitte inimesi, kes teda selles seisus edasi hoiavad ja näpuga näitavad. Inimesed on mõtlemis- ja õppimisvõimelised olendid ja kui neile õigesti läheneda ja õpetada, siis arenevad neist asjalikud ühiskonna liikmed.

Iseasi, mis selle "õigesti lähenemise" all mõistetakse.
"Lähenetakse" lastele ju nii kodus, koolis kui ka mujal väga ja vägagi erinevalt, sest iga indiviid näeb selle mõiste tähendust erinevast vaatevinklist.

Kardan, et paljudes maailma hädades on süüdi just see, et selles "lähenemises" puudub armastus, kaastunne ja vastastikune võrdväärne austus.

Ning mida tähendab "asjalik kodanik"...kas pimedalt seaduskuulekas ja korralikult "ülesõpetatud ja sissetöödeldud" isik, kes teeb kõik nii nagu riik ja valitsus käsib...hoolimata oma sisetundest, väärtushinnangutest ja tõekspidamistest (seda hoolmata valitsevast riigikorrast, sest kõik need viimseni on olnud ühed mädapaised)...või?
(selle postituse viimane muutmine: 08-08-2014 20:25 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trichinella
spiralis

08-08-2014 20:35
Postitus: #52
(08-08-2014 20:25 )Minaelan Kirjutas:  Ning mida tähendab "asjalik kodanik"...kas pimedalt seaduskuulekas ja korralikult "ülesõpetatud ja sissetöödeldud" isik, kes teeb kõik nii nagu riik ja valitsus käsib...hoolimata oma sisetundest, väärtushinnangutest ja tõekspidamistest (seda hoolmata valitsevast riigikorrast, sest kõik need viimseni on olnud ühed mädapaised)...või?

Kas inimene sünnib valitsejaks või kodanikuks? ...või?
Minaelan
Veteran

08-08-2014 20:45
Postitus: #53
(08-08-2014 20:35 )Trichinella Kirjutas:  
(08-08-2014 20:25 )Minaelan Kirjutas:  Ning mida tähendab "asjalik kodanik"...kas pimedalt seaduskuulekas ja korralikult "ülesõpetatud ja sissetöödeldud" isik, kes teeb kõik nii nagu riik ja valitsus käsib...hoolimata oma sisetundest, väärtushinnangutest ja tõekspidamistest (seda hoolmata valitsevast riigikorrast, sest kõik need viimseni on olnud ühed mädapaised)...või?

Inimene sünnib selleks, et inimlikke tegusid siin Maal toimetada.

Minul oli rõhk sõnal "asjalik", et mida see kellegi jaoks tähendab?

Dalai-laama
Trichinella
spiralis

08-08-2014 20:46
Postitus: #54
(08-08-2014 20:45 )Minaelan Kirjutas:  

Mina küsisin lihtsalt rõhuasetuseta. Vastuseks sain keerutamise.
Minaelan
Veteran

08-08-2014 20:49
Postitus: #55
(08-08-2014 20:46 )Trichinella Kirjutas:  
(08-08-2014 20:45 )Minaelan Kirjutas:  

Mina küsisin lihtsalt rõhuasetuseta. Vastuseks sain keerutamise.

Smile1 Parima keerutaja tiitli jätaksin Sulle. Mina vastasin täpselt nii nagu süda ütles.

Dalai-laama
Trichinella
spiralis

08-08-2014 20:53
Postitus: #56
(08-08-2014 20:49 )Minaelan Kirjutas:  Smile1 Parima keerutaja tiitli jätaksin Sulle. Mina vastasin täpselt nii nagu süda ütles.

Harukordne süda...ütleb tõtt...aga käed sunnikud ei tee selle järgi...
toksivad mida tahavad...
Minaelan
Veteran

08-08-2014 20:55
Postitus: #57
(08-08-2014 20:53 )Trichinella Kirjutas:  
(08-08-2014 20:49 )Minaelan Kirjutas:  Smile1 Parima keerutaja tiitli jätaksin Sulle. Mina vastasin täpselt nii nagu süda ütles.

Harukordne süda...ütleb tõtt...aga käed sunnikud ei tee selle järgi...
toksivad mida tahavad...

Ma jätaksin Sulle meeleldi viimase sõna...kui see nii tobe poleks, psühholoog...või selgeltnägija Smile1.

Dalai-laama
Trichinella
spiralis

08-08-2014 21:12
Postitus: #58
(08-08-2014 20:55 )Minaelan Kirjutas:  Ma jätaksin Sulle meeleldi viimase sõna...kui see nii tobe poleks, psühholoog...või selgeltnägija Smile1.

Lihtsalt faktid.....
theodor
Tavaliige

09-08-2014 10:20
Postitus: #59
http://www.ohtuleht.ee/590654/laste-maat...-peedivaod
Väga teemakohane artikkel, sai isegi käidud heina tegemas, peedipõllul ja muidugi kartulit mahapanemas või korjamas. Tegelikult oli see puhas lõbu, ok peedipõllul kõplamine oli küll tüütu, aga üleskoristus oli enamasti lõbus.
kage
naegleria fowleri

09-08-2014 11:30
Postitus: #60
(08-08-2014 20:25 )Minaelan Kirjutas:  Iseasi, mis selle "õigesti lähenemise" all mõistetakse.
"Lähenetakse" lastele ju nii kodus, koolis kui ka mujal väga ja vägagi erinevalt, sest iga indiviid näeb selle mõiste tähendust erinevast vaatevinklist...
... ja iga laps on erinev. Aga õigesti on õigesti lapse seisukohalt, et tema areng oleks võimalikult mitmekülgne ja kasvatus talle sobiv ning armastust piisavalt jne. St, et ega mina ka täpselt ei tea kuidas kõiki lapsi kasvatama peaks.
Tsitaat:Ning mida tähendab "asjalik kodanik"...kas pimedalt seaduskuulekas ja korralikult "ülesõpetatud ja sissetöödeldud" isik, kes teeb kõik nii nagu riik ja valitsus käsib...hoolimata oma sisetundest, väärtushinnangutest ja tõekspidamistest (seda hoolmata valitsevast riigikorrast, sest kõik need viimseni on olnud ühed mädapaised)...või?
Ühe sõnaga on võimatu inimest ühiskonna liikmena kirjeldada ja mulle tuli asjalik selleks üheks sõnaks sel hetkel pähe. Võin seda täiendada tegusa ja vastutustundliku ning vaba ja õnnelikuga ning veel millegagi, aga praktilise inimesena kipun ma praktiline olevat. Samas on huvitav lugeda milline arusaam sinul asjalikust ühiskonna liikmest/kodanikust on kujunenud Smile
Skarre
Vana kala

09-08-2014 11:53
Postitus: #61

"Valitsev riigikord", "riik" ja "valitsus" on imelikul kombel alati nii... kauged ja isikuvabad. Saan aru, et kõik riigikorrad (st feodalism, parlamentaarne demokraatia, totalitarism ja muud, mis meil siin olnud), on suured mädapaised, täis kohutavaid "valitsus" ja "riigi"inimesi. Kas nemad polegi siis kunagi olnud lapsed? Kas nende suhtes ei pea üles näitama empaatiat? Armastust? Hoolivust? Või äkki peaks mõtlema suunas - kuna kõik niikuinii arvavad, et nad on pätid ja kaabakad, siis pole eriti vahet, mida nad teevad, ikka saavad vastu tahti?

Olin ükskord pikemalt Londonis foorumteatri koolitusel, kus oli koos hunnik inimesi üle Euroopa, kes rääkisid aiva armastusest, empaatiast ja eelkõige võrdsusest. Kedagi ei tohtivat diskrimineerida, sest see on õeluse aluseks. Välja arvatud juhul, kui nad on:

- "government", halvematel juhtudel kõik avalikud teenistujad
- politsei, kuna kõik politseinikud tahavad vabadusvõitlejaid vangi pista (ei selgunud, mis vabaduse eest nad võitlevad)
- mehed, sest kõik mehed rõhuvad ja peksavad naisi, isegi kui nad seda ei tee
- inimesed, kes ei toeta homoabielusid (või üldse homoseksuaalsust), immigrantide hoovusi või endast erinevaid religioone
- inimesed, kes ei toeta sotsiaaldemokraatlikku poliitikat
- inimesed, kes ei toeta astmelist tulumaksu
- kõik inimesed, kes teenivad rohkem, kui jõukusepiiriks vajalikul hulga raha läbi äriliste tegevuste (v.a kui nende ettevõte tegeleb ökotoodete või taimetoidutoodete või Indiast imporditud bibide impordiga, misjuhul on tegemist vaimse tuluga)
- kõik inimesed, kes töötavad pankades. Või ükskõik kus, kus peab ülikonda kandma

jnejnejne

Nende inimeste vastu tuleb võidelda, sest "frek you, that's why" (toortõlkes, käi kuradile, vot sellepärast). Ja nendele armastuse, hoolivuse või empaatia nõue ei kehti. Sest diskrimineerimine on halb. Välja arvatud juhul, kui seda teevad meie, armastuseinglite poolt valitud inimesed. Sellisel juhul see on positiivne diskrimineerimine.

See teema sai alguse murest, et teatud mänguasjad ja mängud evivad tendentsi mitte kasvatada asjalikke kodanikke, s.o oma kodakondsusest tulenevaid õigusi ja kohustusi mõistvaid ja kasutavaid indiviide. See on asjalik kodanik. Keegi, kes soovib riiki teenida, võib-olla ka valitsusse jõuda, või hoopis maksuametis töötada ja kurje käibemaksupettureid (loe: deklari kogemata täitmata jätnud väikeettevõtjaid) tabada, ei ole sellepärast veel ilmtingimata halb inimene - miks tema ei või olla pintsaklipslane kui keegi teine tahab olla hipi?

Mina tahan oma lapsi üles kasvatada maailmas, kus on okei, et mõnede jaoks on tegemist "kogemata unustamisega", teise jaoks "käibemaksupettusega", kolmas ei usu üldse maksusüsteemi ja kolib Tongale palmi alla. Mitte nii, et "süsteemi vastu = hea" ja "süsteemi poolt = halb", aga noh, muidu on kõik võrdsed ja kõiki peab armastama ühepalju. V.a siis, kui sa näiteks peaminister oled.

EDIT: parandasin kirjavea
(selle postituse viimane muutmine: 09-08-2014 11:56 Skarre.)
Minaelan
Veteran

09-08-2014 12:04
Postitus: #62
(09-08-2014 11:30 )kage Kirjutas:  ... ja iga laps on erinev. Aga õigesti on õigesti lapse seisukohalt, et tema areng oleks võimalikult mitmekülgne ja kasvatus talle sobiv ning armastust piisavalt jne. St, et ega mina ka täpselt ei tea kuidas kõiki lapsi kasvatama peaks.
....................
Ühe sõnaga on võimatu inimest ühiskonna liikmena kirjeldada ja mulle tuli asjalik selleks üheks sõnaks sel hetkel pähe. Võin seda täiendada tegusa ja vastutustundliku ning vaba ja õnnelikuga ning veel millegagi, aga praktilise inimesena kipun ma praktiline olevat. Samas on huvitav lugeda milline arusaam sinul asjalikust ühiskonna liikmest/kodanikust on kujunenud Smile

Tänan Smile. Asjaliku ühiskonnaliikme detailsema kirjelduse jätaksin pigem momendil enda teada, muidu on mul "mehed mustas" ukse taga ja süüdistuseks on...võimule allumatus vms.

Olulisem mu meelest on ikkagi see lapsekasvatamise värk.
On ju nii, et me õpime kõiki asju siin elus enne kui neid praktikas kasutame. Samas enamus inimesi lapsekasvatamist ei õpi...siin eelneb kõigepealt katse/eksituse meetodil praktika ...ja siis...nähes oma võsukesi "tegudes" seda maailma muutmas, avastamas või hävitamas, saame tagantjärgi teoretiseerida, mida valesti tegime ...ja "et noored on hukas" .

Sinu kirjeldatud meetod on õige, aga...kui väike % seda tegelikult järgib. Ei poliitilised otsused ega ka keelud, käsud, seadused, vanglad, uued valitsused jms ei muuda meie ühiskonnas enne midagi kardinaalselt, kui lapsekasvatamine on täiesti uutele alustele viidud.

Just see laps kujundab meie tulevikku KÕIGIS eluvaldkondades. Tean, et olen seda juba siin mitu korda rääkinud, aga ...minu jaoks on see inimkonna ülesanne nr. 1...nende jaoks, kes tõeliselt inimkonnast, Maast ja selle säilimisest hoolivad.

Dalai-laama
Skarre
Vana kala

09-08-2014 12:19
Postitus: #63
(09-08-2014 12:04 )Minaelan Kirjutas:  Olulisem mu meelest on ikkagi see lapsekasvatamise värk.
On ju nii, et me õpime kõiki asju siin elus enne kui neid praktikas kasutame. Samas enamus inimesi lapsekasvatamist ei õpi...siin eelneb kõigepealt katse/eksituse meetodil praktika ...ja siis...nähes oma võsukesi "tegudes" seda maailma muutmas, avastamas või hävitamas, saame tagantjärgi teoretiseerida, mida valesti tegime ...ja "et noored on hukas" .

Sinu kirjeldatud meetod on õige, aga...kui väike % seda tegelikult järgib. Ei poliitilised otsused ega ka keelud, käsud, seadused, vanglad, uued valitsused jms ei muuda meie ühiskonnas enne midagi kardinaalselt, kui lapsekasvatamine on täiesti uutele alustele viidud.

Just see laps kujundab meie tulevikku KÕIGIS eluvaldkondades. Tean, et olen seda juba siin mitu korda rääkinud, aga ...minu jaoks on see inimkonna ülesanne nr. 1...nende jaoks, kes tõeliselt inimkonnast, Maast ja selle säilimisest hoolivad.

Õpime küll. Lastekasvatamist õpime me eelkõige oma vanemate pealt, vähemal määral sugulastelt (vanavanemad, onud-tädid) ja hiljem ka meediast jne.

Ja veel - jälle on ainult "Maa-armastajad" need kõige õigemad. Mina ei taha, et lastekasvatamine muutuks veel reguleeritumaks. Kardan jõuda ühiskonda (mis on praegu mujal Skandinaavias), kus "ma lasen su lapse ära võtta" on täiesti asjalik ähvardus, sest see on tõepoolest lihtne. Mina arvan, et inimkonna nr 1 ülesanne on midagi muud. Kas sellepärast ma ei hooli tõeliselt inimkonnast, Maast ja selle säilimisest?

Me võime ju utreerida, et kõige rohkem hoolivad Maast ja selle säilimisest hoopis need kurjad reptiilid, kes tahavad 99% elanikkonnast mättasse lüüa.

Lapsed aga õpivadki niimoodi, muide - tuleb välja, et keegi ei oska lapsi kasvatada. Järelikult minu vanemad ei oska mind kasvatada. Järelikult mina olen kõrgemal, kui minu vanemad. Järelikult ma ei pea neid kuulama. Järelikult ma võin teha, mida ma tahan. Varsti avastan, et ühiskonnas nii läbi ei saa. Kibestun. Saan lapsed. Luban neile kõike ja annan hääästi palju armastust, sest minu vanemad ei osanud mind kasvatada (õnneks mina oskan). Ja räägin, kuidas keegi ei oska lapsi kasvatada. Ja minu lapsed lakkavad mind kuulamast. Ring kordub taas.
Minaelan
Veteran

09-08-2014 12:36
Postitus: #64
(09-08-2014 12:19 )Skarre Kirjutas:  Õpime küll. Lastekasvatamist õpime me eelkõige oma vanemate pealt, vähemal määral sugulastelt (vanavanemad, onud-tädid) ja hiljem ka meediast jne.

Just. Ja oleme hästi õppinud, nähes ümberringi seda rahvuste vihkamist, enesetappe, joomist, narkomaane, sõdasid jne....ja meie lapsed õpivad seda meilt edasi...

Ja tihti kas vanemaid pole või on nad vaid tööl, lapsed püütakse pisikesest peale lasteaeda sokutada...või soetatakse lapsed lastetoetuse tarbeks jne jne...
Robotlikku kasvatusmeetodit ei poolda ka mina, aga praegune on samuti mäda..

(09-08-2014 12:19 )Skarre Kirjutas:  Ja veel - jälle on ainult "Maa-armastajad" need kõige õigemad. Mina ei taha, et lastekasvatamine muutuks veel reguleeritumaks.

Kus siis Sinu lapselapsed elama hakkavad? Marsile veel ju kõiki el lasta wink.
(selle postituse viimane muutmine: 09-08-2014 12:39 Minaelan.)

Dalai-laama
Skarre
Vana kala

09-08-2014 12:49
Postitus: #65
Ma ei tea, kus minu lapselapsed elama hakkavad. Eeldatavasti ikka planeet Maal, aga samas minu vanaema ei kujutanud ka tänaseid elutingimusi ette, niiet ei oska öelda. Loodan ainult, et see on ikka nende oma valik, mitte nad ei tule uurima, mida mina 50 aastat tagasi tahtsin.

Mina armastan ka planeet Maad. Ma lihtsalt tahtsin viidata sellele, et Sinu rõhuasetusest johtus, et need, kes ei soovi lastekasvatamise reformimist (kuigi tegelikult ma pole märganud veel ühtegi konkreetset ettepanekut, lihtsalt, et kõik on valesti), need ei hooli Maast, inimkonnast jne...

Ma arvan, et vihkamise vihkamine on samamoodi halb (vt ülalpool minu postitus empaatia kohta). Ma arvan, et lapsed võtavad enda eeskujuks ka seda, kui me kogu aeg räägime, kui halb on maailm.

Jah, meie ümber on palju vihkamist (no külastagem näiteks "Teised teemad läbust puhtaks" teemat), enesetappe (kuigi mördiööbikute paradiisis Soomes nt rohkem kui Eestis), joomist (ka ise jõime eile Battlestar Galactica mängimise kõrvale paar klaasikest), narkomaane (mängu kõrvale sai suitsetatud ka paar sigaretti ja kella kolme paiku öösel pandi suur ja õudne kofeiini täis pott tulele) noh ja vihkamise kordust illustreeriks sõber Parre dramaatilise karjatusega "kuradi sailon selline!" umbes kella viie paiku.

Aga teisalt - me seisime pool kuus inimtühjal Uue Maailma tänaval ja vaatasime puude tagant esimesi päikesekiiri. Minu kõrval olid inimesed, kellega koos oleme läbi teinud palju - vanemaid matnud, haiglas üksteise käsi hoidnud, aga ka ülikooliajal kogemata Türis üles ärganud.
Keegi oli aia lukku pannud ja me otsustasime üle selle ronida, ent tööle ruttav mööduja hüüdis üle tänava - "roni posti poolt, siis ei kuku ümber!" Prügimehed sõitsid ka naeratades ette, hoidsime neile väravat lahti ja kuulasime, kui ilus oli sõita superkuu all. Me teadsime küll, et superkuu tuleb alles pühapäeval, aga järgisime elu kõige olulisemat reeglit - ära keela rõõmu! Ja elu, ega planeet Maa, ei tundunudki nii halb täna hommikul.

Lapsed, kes kasvavad üles teadmises, et maailm on täis vihkamist, kurjust, narkootikume ja õudust, lasevad end sellel vormida.

Lapsed, kes märkavad kastepisaraid, mõnikord mängivad Battlestar Galacticat, ja näevad naeratusi, inimeste headust, heasoovlikkust ja südamlikkust, replikeerivad seda.
Sinis
ajas

09-08-2014 13:53
Postitus: #66
Läheb küll teemast välja, kuid söandan siiski küsida, et Skarre, kas sul endal on laps(i)? Miks küsin? Kunagi, kui veel lastetu olin, olin kindel, et ma ei põhjusta oma valikute, käitumisega lähedastele hingepiina, sest üht arvasin ma mineviku kaudu mõistvat - hingevalu. Ja ometi pean ma tagantjärele kibedusega tunnistama, et jumalat ei leidunud ka minus.
Skarre
Vana kala

09-08-2014 14:02
Postitus: #67
Sinis - ei ütleks, et teemast välja läheb, on meie teema ju laste mõjutamine. Aus ja hea tundub ka selgitada, kas on oma kogemust või ei, millise pagasiga räägitakse.

Mina ühtegi last üles kasvatanud pole. Kui lapsevanemana siia teemasse tagasi pöördun, loodan, et paljud mured on samad, usun ikka, et noored pole hukas, ja viitsin poja arvutist Bioshocki leides natuke ka mängus sisalduvatest valikutest rääkida.

Lastest tean ainult niipalju, kui kunagi turvakodu vabatahtlikuna nägin, ja kui palju olen õppinud õpetajana (küll ainult keskkoolinoorte ja bakatudengite kohta, vanus paneks 15-23)

Väidan kindlalt, et olen oma lähedastele põhjustanud hingepiina. Lapsena vanematele (koerustükke sai ikka tehtud ja lubatust kauem väljas oldud siis, kui veel mobiiltelefone südamerahustuseks polnud), purunenud suhetes, sõpradele, kes enam pole sõbrad (kas nad siis olidki?)... Nimekiri oleks lõputu. Usun, et on oluline püüda seda hingepiina tekitada mitte tahtlikult, aga leppida, et paljud valikud on paraku kellegi jaoks halvad. Ja me saame alati valida enda reaktsiooni - andma hingepiinade tekkimiseks oma nõusoleku.

Aga Sinis, jätka otsinguid - meis kõigis peitub jumal. Me kõik oleme ju samast asjast tehtud - ja vahet pole, kas kutsuda seda "tähetolmuks", "jumalikuks aineks", "aatomiteks" või "mateeriaks", sisu on ikka sama.
Minaelan
Veteran

09-08-2014 14:05
Postitus: #68
(09-08-2014 12:49 )Skarre Kirjutas:  Lapsed, kes kasvavad üles teadmises, et maailm on täis vihkamist, kurjust, narkootikume ja õudust, lasevad end sellel vormida.

Lapsed, kes märkavad kastepisaraid, mõnikord mängivad Battlestar Galacticat, ja näevad naeratusi, inimeste headust, heasoovlikkust ja südamlikkust, replikeerivad seda.

Need lapsed, kes me ise olime kunagi...keda kasvatame praegu, haaravad liiga kergesti sõjakirvest kinni.
Ma loodan, et need meie kasvatatud lapsed mingil vihamomendil tuumapommile ei vajuta...sest siis jääb see hommikune imeilus kastepisar meil kõigil nägemata..igavesti. Ja pole ka seda foorumit enam.

Sõjamänge ja nupule vajutamisi mängitakse väga kergekäeliselt, vaadates neid sõdasid, mis praegu maailmas toimuvad ja kasvõi seesama viimane MH17 juhtum http://www.para-web.org/showthread.php?tid=8133&page=11 Seal toimetavad ju ka neid "sõjamänge" hiljutised lapsed. Kas nende jaoks on mäng ja reaalsus kokku sulanud?

Inimkond on hakanud lõpuks tunnistama, et enamikest haigustest ei saada kunagi jagu... kui vaid tema sümptomeid ravitsetakse.
Sa võid haigele anda parimaid rohtusid, toita teda parimate roogadega, riietada imekauniks...aga haigus ei lahku enne kui tema algpõhjused likvideeritakse.

Ka meie ühiskond on haige, sest algpõhjus ehk lapsekasvatamine on täiesti olematu või vale.

Aga enne kui mingit haigust või sõltuvust ravima hakata, tuleb juleta tunnistada, et oled haige või asi on mäda...ja siis saab ka kogu ühiskonnaga koostöös seda parandama hakata.
(selle postituse viimane muutmine: 09-08-2014 14:30 Minaelan.)

Dalai-laama
Sinis
ajas

09-08-2014 14:28
Postitus: #69
Tänan, Skarre Smile

Just nimelt, esmalt tuleb tunnistada oma haigust ja seda ravida. Alles siis on võimalik nõrgemat poolt (lapsed) aidata. Ühiskonna poolt kehtestatud reeglid, käsud, normid jne lapsi ei kasvata, küll aga lõhuvad praegusel kujul veelgi enam seda, mis seisab niigi habrastel jalgadel.

Toon siin välja oma kogetu, et pilt veidi selgem oleks, mida mõtlen. Kunagi töökaaslased, sealjuures emad, arutasid tõsimeeli ühe ema laste elukäikude üle, mille ainuõigeks teeks jäeti laste lastekodusse paigutamine, kuna emal olevat viinaviga küljes. Jutuajamist edasi kuulates selgus, et ema pidavat kainusperioodidel väga oma lastest hoolima. Küsisin vestluskaaslastelt, et kui probleem on laste toitmises ja hoidmises sel ema halval perioodil, kas seda ei saaks kuidagi muul moel lahendada? Et millega nad põhjendaksid tulevikus tolle ema lastele taolist sundotsust? Sain hävitavate silmanoolte osaliseks.
(selle postituse viimane muutmine: 09-08-2014 16:58 Sinis.)
Veli Joonatan
Veteran

10-08-2014 18:08
Postitus: #70
Inimlaps sünnib siia maailma soovides olla VABA!
Vabadus on ülim. Aga kohe algab programmeerimine.
Vabast hingest saab vang siin reaalsuses. Püüame last "arendada" - soovides talle head, aga teeme karuteene lapsele.
Laps ei ole sugugi rumal. Elame selles MATRIXIS ja siia suurem osa hingedest lõksu ka jääb!

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Skarre
Vana kala

11-08-2014 20:14
Postitus: #71
Selline mänguasi:

[Pilt: a8bLn33_460s.jpg]
Skarre
Vana kala

03-11-2015 05:11
Postitus: #72
Matteli uus Barbie-nukk ühendab end kodusesse WiFi-võrku ning "räägib" lastega - ehk siis Barbie sees on mikrofon, mis salvestab kõik vestlused lapsega ning saadab need serveritesse, kus algoritm lapse ütlusi analüüsib ning saadab sobiva vastuse

Artkkel Vigilant Citizenist (ENG)
Ken
Vana kala

09-11-2015 22:33
Postitus: #73
Noorte seas populaarne GTA arvutimäng imiteeritult. Sealt saab ikka muljetavaldava maailmanägemuse.
https://youtu.be/Xfxeh7Buwso
Digitaria
kõrreline

10-11-2015 11:00
Postitus: #74
Nende mänguasjade tegelik eesmärk on see, et veelgi rohkem võõrandada vanemaid lastest. Väga lihtne on anda lapsele mänguasi mis nö "tegeleb" lapsega ja samas ise sukelduda kuhugi interneti avarustesse. Sihukeste asjakeste teine eesmärk on kasvatada emotsionaalselt tundetuid inimesi. Laps mängib nukuga mis on igati inimese sarnane: välimus ja suhtlemine. Laps võib vihahoos selle nuku lõhkuda, mis iganes moel. Vanemad, et laps neid ei segaks ostavad uue. Selliste nukkudega mängides lapse kasvades süveneb lapses alateadlik teadmine, et nii võib teha ka inimesega. On ju nukk nii inimese sarnane. Siia lisada veel kõik väljast poolt tulevad mõjutused, siis lõpuks saamegi inimese,kelle täisvanuna pole mingit probleemi elusal olendil pead otsast rebida , sest tema jaoks pole vahet kas nukk või inimene.
Arvuti mängude mõjust noorte mõtlemisvõimele on juba ammu räägitud. Juba praegu on mõned mängus nii kinni et ei saa aru ,kus lõpeb mäng ja kus algab reaalsus. Rootsis juhtub üsna tihti, et ennast lolliks mänginud nooruk läheb tänavale kedagi tapma.
Tehnoloogia arenedes, need saamad mängurid saavad hiljem tapamasinateks, neile manatakse ette mingi pilt arvutiekraanil ja nemad mängivad, ise adumata et tegelikult tapavad reaalselt kusagil inimesi. Selle kohta ka on ka päris hea film "Enderi mäng"

Omada omamata.
vasamasa
Veteran

10-11-2015 11:35
Postitus: #75
Arvutimängude loojate seas on homosid ja ka propageerivad seda mõnedes mängudes.
https://www.youtube.com/watch?v=c64zmzci3vs
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog