• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iraak, Süüria ja “Kalifaat“
#1
Mida arvate praegu Iraagis toimuvast? Teatavasti on üks Süüria mässuliste juhte, kes end kaliifiks laseb kutsuda, Iraaki tunginud. Venemaa ja Iraan on saatnud Iraaki lennukeid, olen kuulnud ka, et India šiiidid loovad mingit vabatahtlike väeosa, mis peaks Iraaki valitsusele appi minema (valitsus siis šiiidid, “kaliif“ sunniit). Teiselt poolt saatsid jälle saudid 30 000 Iraagi piirile, usun, et tahavad kaliifile appi minna, ka Katar on üsna häälekalt “kaliifi“ toetanud.
USA toetab küll sõnades valitsust, ja on veidi vägesidki saatnud, kuid usun, et ei sekku, Süürias USA, Türgi jms lääneriigid toetavad ju neid islamiste.
Iraagi Kurdistan tahab aga lahku lüüa.
Iisrael aga koondab Gaza sektori piirile vägesid, usun, et plaanib Gaza küsimuse lõplikult lahendada, kuni teised Iraagi ja Süüria pärast jagelevad, aga Iraagi asjadesse ei sekku.
Mida teie arvate, mis saab edasi?
Mina arvan, et esiteks tõuseb nafta hind.
Teiseks : tuleb sõda.
Arvan, et ühel poolel Süüria, Iraak, Iraan, võibolla ka Venemaa ja veel mõned riigid, ilmselt on nende poolel ka kurdid, kelle jaoks kaliif ikkagi hullem vaenlane kui Iraagi keskvalitsus, teisel poolel “kaliif“, Süüria mässulised, Saudi Araabia ja Katar, võibolla veel keegi, nt Bahrein. Iisreal ja Palestiina peaksid paralleelsõda, suurde sõtta sekkumine on vähetõenäoline, kui siis Iisrael Süüria-Iraagi-Iraani poolel (juuded näivad miskipärast, väljaütlemisi arvestades, soosivat kurde, kes ilmselt kaliifiga sõdima hakkavad, küllap mingid kasud mängus), Palestiina ilmselt siis vastaspoolel. Usun et USA ei sekku, ta toetab sõnades küll Iraaki ja on saatnud ka veidi vägesid, aga viimased on pigem oma kodanike ja varade kaitseks, nad ju võitlevad koos kaliifi jms rahvaga Assadi vastu, ja saudid ka jänkide sõbrad, ei usu, et Iraagi pärast USA seda sõprust rikub.
#2
Läheb täide mu aastakümmnete tagune lugu. kus luuakse islamikalifaat ja algab ususõda euroopa vastu ja see lüüalse mättasse hispaania piirkonnas.....
#3
Pigem võivad sekkuda inglased, olen kuulnud, et mitmed briti ärimehed näeksid Kurdistani iseseisvana, kuna sealt pidi saama naftat odavamalt, kui keskvalitsuse käest, ja ega inglased ka Assadi vastu väga innukad pole, ilmselt liiga kauge ja võõras kant nende jaoks. Küll aga on Erdogan väga Assadi vastu, niiet ei imestaks kui saaks sellist imet näha, kui britid ja Türgi, kaks NATO riiki eri pooltel oleksid, kas just otseselt, seda ei tahaks jänkid hästi lubada, aga vabatahtlikud, raha, relvad, salaoperatsioonid jne. Kuigi, kes teab, raha pärast on ennemgi veidraid liite sõlmitud, niiet usun, et see, kas britid ja türklased otse kokku lähevad, oleneb ka sellest, kui sügaval USA käpp neis riikides sees on (kui lähevad, huvitav, mis siis muust NATOst saab?)
Igatahes usun, et kui sõda tuleb, tuleb see pikk, ei imestaks, kui kestaks isegi, 20-30 aastat, ja muidugi oleks pikk sõda kasulik nafta omajatele (hinnad üha kerkiks) ja relvaärikatele, ning laiaulatuslik, kuigi WW3 vist ei tule
#4
Militaar.netis oli 2 päeva link, kus väideti, et ISISE taga on Atlandi Nõukogu st USA õnnistus, link muidugi kadus, aga failist tegin koopia ja ma proovin siia tõmmised panna - see oleks siis foorumi formaadile sobiv vandenõulaslik teemapüstitus:

[Pilt: Isis_1.png]


[Pilt: Isis_2.png]


[Pilt: Isis_3.png]





#5
Küll võib keegi tuumakaigast kasutada, kuigi pigem lokaalsel tasandil. Kes võidab, on raske öelda, arvan, et pigem Süüria-Iraak-Iraan, aga erinevalt Hugothist arvan ma, et suurem konflikt jääb Araabia poolsaare piiresse ja Hispaaniasse keegi ei pääse. Elame-näeme!
#6
Kusjuures Iisreali-Palestiina sõda on sisuliselt juba alanud, Iisrael ründab Gaza sektorit, Gaza üksused ja Hamas tulistavad vastu rakette ja Jeruusalemmas käib juudede ja araablaste vahel madin. Tõtt-öelda minu jaoks üllatav käik, ei uskunud, et sealkandis madinaks läheb, ennem, kui saudid Iraaki tungivad. Eks paistab, mis edasi saab.
#7
http://guardianlv.com/2014/06/isis-train...overnment/

See peaks selgust tooma kus ja miks
#8
(07-07-2014, 08:33 )Marconato Kirjutas: http://guardianlv.com/2014/06/isis-train...overnment/

See peaks selgust tooma kus ja miks

Kusjuures olen seda varemgi kuulnud ja usun täiesti. USA on usuhulle ennegi toetanud. Al-Qaida ja Taliban saidki ju võimsaks tänu sellele, et USA neid relvastas ja toetas, et nad Afganistanis kommunistide vastu sõdiksid. Araabia poolsaare diktatuuridega on jänkid koguaeg läbi käinud, Pakistan on ka nende sõber ja nn Araabia kevade taga olid ka jänkid. Viimane jänkide ja prantsmannide ühine “kangelastegu“ oli Kesk-Aafrika Vabariik, kus mõõdukate muhameedlaste valitsuse üksused desarmeeriti ja nüüd islamistlikud ja kristlikud usuhullud mõlemad mööda maad laamendavad ja rahulikke elanikke maha notivad. Võimalik, et ka tšetseene jms Lõuna-Venemaa muhameedlikke rahvaid on USA tagant ässitanud (ka Süüriasse on praegu läinud sõdima palju tšetseene) ja uiguuride vägivaldsus viimasel ajal tundub ka kuidagi kahtlane.
Niiet täiesti reaalne, et USA “kaliifi“ vägesid välja õpetab ja toetab, olen näinud, et nad sõidavad ringi Ameerika päritolu tankide ja sõjaväe Hummeritega.
#9
Huvitav, kui suure osa "kaliifi" lähikonnast moodustavad salajuudid?
#10
(07-07-2014, 09:55 )John Baum Kirjutas:
(07-07-2014, 08:33 )Marconato Kirjutas: http://guardianlv.com/2014/06/isis-train...overnment/

See peaks selgust tooma kus ja miks

Kusjuures olen seda varemgi kuulnud ja usun täiesti. USA on usuhulle ennegi toetanud. Al-Qaida ja Taliban saidki ju võimsaks tänu sellele, et USA neid relvastas ja toetas, et nad Afganistanis kommunistide vastu sõdiksid. Araabia poolsaare diktatuuridega on jänkid koguaeg läbi käinud, Pakistan on ka nende sõber ja nn Araabia kevade taga olid ka jänkid. Viimane jänkide ja prantsmannide ühine “kangelastegu“ oli Kesk-Aafrika Vabariik, kus mõõdukate muhameedlaste valitsuse üksused desarmeeriti ja nüüd islamistlikud ja kristlikud usuhullud mõlemad mööda maad laamendavad ja rahulikke elanikke maha notivad. Võimalik, et ka tšetseene jms Lõuna-Venemaa muhameedlikke rahvaid on USA tagant ässitanud (ka Süüriasse on praegu läinud sõdima palju tšetseene) ja uiguuride vägivaldsus viimasel ajal tundub ka kuidagi kahtlane.
Niiet täiesti reaalne, et USA “kaliifi“ vägesid välja õpetab ja toetab, olen näinud, et nad sõidavad ringi Ameerika päritolu tankide ja sõjaväe Hummeritega.

Need Ameerika päritolu tankid ja Hummerid said nad Ameerika sõjaväe baasist Mosulist, samal ajal kui nad sealsest pangast 450 miljonit tagastamata laenu võtsid.

http://www.cnbc.com/id/101757191#.

#11
(07-07-2014, 15:00 )Pohlatohlakas Kirjutas: Huvitav, kui suure osa "kaliifi" lähikonnast moodustavad salajuudid?

Üksikud aga see eest on nad "tipus".
Valitutel ei meeldi eriti oma käsa määrida.
#12
(04-07-2014, 17:11 )euroruubel Kirjutas: Militaar.netis oli 2 päeva link, kus väideti, et ISISE taga on Atlandi Nõukogu st USA õnnistus, link muidugi kadus, aga failist tegin koopia ja ma proovin siia tõmmised panna - see oleks siis foorumi formaadile sobiv vandenõulaslik teemapüstitus:
See militaarnet on omadega üks äraütlemata perses koht kus mingit demokraatiat ega sõnavabadust absoluutselt ei austata.

Samas seda sama juttu võib ka mitmelt poolt mujalt lugeda...

http://www.4thmedia.org/2014/06/us-embas...i-insider/

Ühesõnaga ISIS-e taga on globalistid-sionistid, NSDAP araabia analoog! Ultravasakpoolne revolutsiooniline fašistlik liikumine, eesmärgiga hävitada religioonil baseeruv ühiskonnakorraldus. Sellest tulenevalt ka nende antihumanistlik käitumine, mille eesmärgiks diskrediteerida usku ja selle baseerivat ühiskonnakorraldust ehk siis konkreetsel juhul islamit.





#13
Süüria valitsusväed leidsid pealetungi käigus mässuliste käes olevast piirkonnast sariini, kuna sariini minuteada väga raske toota ei ole, Jaapanis sai sellega ju mingi ususektki hakkama, siis ilmselt toodavad ise, olen kuulnud ka, et n.ö tehniliselt (keemikud, seadmed jms) toetab keemiarelva tootmist ka Türgi.
Iraagis on jätkuvalt kaos, osa naftapiirkondi on ISISe käes (mitmed äriringkonnad on muide huvitatud kaliifi käest nafta ostmisest, minuteada töötavad seadmed praegugi täie rauaga edasi), sõjavägi deserteerub, sh isegi eriüksused, nägin telekast (RT, vene kanal, inglise keelne, räägib väga palju sellist infot, mida mujal ei räägita, Viasati Kuldpaketis on sees + videod Youtube's, soovitan kõigile) teeäärde mahavisatud eriüksuse vormi ja vormimütsi, küllap pani tsiviilriided asemele ja lasi jalga, ISIS mõrvas ka ühe Iraagi kindrali.
Aga siia juurde ka üks humoorikam seik : nimelt pidas too nn kaliif kõnet maistest hüvedest ja materiaalsetest väärtustest loobumisest, endal käe peal mitutuhat dollarit maksev Rolexi kell (ei tea, kas sõjasaak või ameerika onude kingitus Smile )
Niiet eriti ideeline too vennike ei paista olevat, eks seepärast sobibki ameeriklastega nii hästi kokku, mõlemad ju saama peal väljas Smile Smile Smile
#14
ISIS ja FSA

"Vaba Süüria Armee" liitus ISIS-ga ja andis koos sellega paljud oma relvad ISIS-e võitlejatele. Kuna FSA on USA poolt tugevalt toetataud nii rahaliselt kui ka relvastuselt, siis ISIS on nüüd väga hästi relvastatud.
#15
Teisest konfliktist, mis sealkandis toimub ja mille pärast ma eraldi teemat tegema ei hakkaks : Iisreal alustas eile maismaapealetungi Gaza sektorile, tohutud tsiviilkaotused palestiinlaste poolel, niiet võib vist öelda, et Iisraeli-Palestiina sõda on täies mahus alanud.
Pariisis peksis märulipolitsei laiali massimeeleavaldused Palestiina toetuseks.
#16
Iisraeli-Palestiina sõjas on Palestiina poolel hukkunud üle 1000 inimese, enamus tsiviilid. Saudid toetavad rahaliselt Palestiinat. Egiptus üritab vahendada vaherahu, Türgi sõimab teda Iisraeli käsilaseks, ilmselt tahab Erdogan pingeid kruttida, et kasu lõigata, Süürias urgitsevad türklased juba pikalt. Üle maailma toimuvad meeleavaldused Palestiina toetuseks, milledest mõned on politsei laiali peksnud. Väiksemaid meeleavaldusi toimub ka Iisraeli toetuseks.
Rooma paavst kutsus nii Iisraeli-Palestiina sõjas kui ka Ukrainas sõlmima viivitamatult vaherahu.
Ühed suurimad Iisraeli-vastased meeleavaldused on USAs, rahvas nõuab, et valitsus lõpetaks relvade müügi Iisrealile, praegu ostab Iisreal 95% relvadest USAst.
Iraagi Kurdistan on hakanud müüma naftat, niiet iseseisvumise puhuks oleks riigil igatahes sissetulek tagatud. Tuleb vaid loota, et nad USAst liiga sõltuvusse ei sattuks (sinna nad praegu naftat müüvadki).
#17
Kurdid on Iraagis kõige nutikamad.
#18
(29-07-2014, 21:29 )positiivne Kirjutas: Kurdid on Iraagis kõige nutikamad.

Üks väheseid asju, milles ma Sinuga nõustun, Positiivne Smile
sümpaatne rahvus ja palju kannatanud, loodan, et saavad seekord omale vabaduse kätte võideldud Smile
#19
Kui aga teisest sealkandis käivast konfliktist rääkida, siis Iisraeli-Palestiina sõjas on Palestiina poolel hukkunud juba 1200 ja viga saanud 6500 inimest, paljud neist tsiviilid. Gaza sektori elanikest on juba peaaegu 200 000 (kümnendik elanikkonnast) pidanud kodudest põgenema, see number kasvab kiiresti.
#20
Kalifaadi eest on läinud püha sõda pidama juba enam kui 5000 Türgi fundamentalisti.
Iisraeli-Palestiina sõjas, mis ka sealkandis käib, on Palestiina poolel hukkunuid juba 1900 ja vigastatuid 9000, kodudest on põgenema sunnitud 485 000 palestiinlast.
#21
Kirjutaja on 1979.aastast Lähis-Idas toimetanud ajakirjanik.
Väga hea ja tasakaalustatud pikem artikkel, soovitan lugeda:
"Patrick Cockburn · Isis consolidates · LRB 21 August 2014" < http://www.lrb.co.uk/v36/n16/patrick-co ... nsolidates >


#22
ISIS-e juht Mossadi agent

Väidetavalt Snowdeni dokumentidest pärit uudis, et ISIS on kokku pandud ja ISIS-e liider on koolitatud USA-Inglismaa-Iisraeli salateenistuste poolt selleks, et kogu maailma ekstremistid ühte kokku koondada, mida ka tuhanded Islamistid hetkel teevad.
#23
Mul koer enne oksendas. Kuradi põnev oleks teada mida need Mossadi juudinärud talle sisse söötsid? Ning eelkõige - mis eesmärgil?
#24
(12-08-2014, 20:42 )east Kirjutas: Mul koer enne oksendas. Kuradi põnev oleks teada mida need Mossadi juudinärud talle sisse söötsid? Ning eelkõige - mis eesmärgil?

Aga sa uuri ja vaata - võimalusi on palju: Jew Watch News
#25
Huvitav, kokkusattumus. Ukraina kriisi ajal ilmusid Iraagis sunniidid välja. Kui tõenäoline on, et Venemaa rahastab Hamassi?
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat