Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kratid tänapäeval
#1
Kuidas tänapäeval kratti tehakse ja kas need kratid töötavad? Millised on ohud?

Teema ajendatud asjaolust, et üks ennast luterlaseks pidav daam sai sellise asjaga hakkama. Tegi omale krati, kasutades asjanduse "elluäratamiseks" tuttava joodiku verd, kui too näo katki kukkus.
Ta tegi selle krati mõteldes oma armastatud meesterahva rahaliste probleemide peale. Juba on kuulda, et tolle meesterahva vanad võlausaldajad ilmusid välja ja maksavad tagasi üpris suuri summasid.

Aga eks sellel asjal on omad varjuküljed.
Kristlikus maailmas on veri hinge kandjaks. Krati tegija sõlmivat lepingu saatanaga, kes tahab vastutasuks hinge. Kas ta saab krati tegija hinge või saab ta selle hinge, kelle verd kasutati?
Krati solvamine võib kaasa tuua õnnetusi, seni leitud info järgi tundub tavalisim olevat maja ja varanduse hävimine tulekahjus. Krati tegijal on tegelik elukoht linnas - kas ohus on see koht, kus krati tegija praegu elab, või ka tegija elukoht linnas?
Kas kratt valib ka, kellelt ta riisub, või võtab ta valimatult? Mis võtteid on kasutatud või saab kasutada enesekaitseks võõraste krattide vastu?
Kas krati tegija saab krati hävitamisel paluda abi oma usu järgi, ehk siis kristlikust sfäärist? Need mõtted tekkisid mul kõigepealt.

Eks jagage omi arvamusi.
Vasta
#2
Kuluks endalgi kratt ära, laseks tal raha ja viina järgi käia, kasulik elukas igatahes, niiet jah, andke aga nõu, ma ka selle lojuse tegemisest huvitatud Laugh
Vasta
#3
Siin siis teema ka Pisuhänd
Ise tean, et kratt oli natuke lihtsam tegelane, kui pisuhänd , vähemasti nii oli vanasti meie kandis. Ikka tehti jha, kuid ma ei tea kuidas, mulle ei näidatud. Mäletan, et ikka kahe viha ja luuaga sauna juurde tegema mindi, hiljem vanaema veel küsis krati tellijalt, et kas viimane ikka ilusti kratiga ka hakkama saab ja et ülepea ei tohi lasta kasvada ja et kas tööd ikka teeb - vastus oli et jha töötab ja nähtud teist ka koormaga lendamas...
Hinge müümisest küll ei olnud, kuidagi teisiti tasuti. Ma võin ainult tuletada kuidas seda tehti ja seda ka mitmest tehnikast kokku.Laugh
Vasta
#4
Aga äkki viisid kratid Siimul kümme miljonit taala ja fondi paberid ka ? Laugh
Vasta
#5
(15-03-2014, 21:13 )olematu Kirjutas: Aga äkki viisid kratid Siimul kümme miljonit taala ja fondi paberid ka ? Laugh
Laugh Kratid Eesti riigi kallal. Okey ma saan aru, kui energiat pännas jne, aga reaalsuses reaalset vara...hm [Pilt: c0312.gif] Põhimõtteliselt Eesti oma voodoo ju.

Vasta
#6
(16-03-2014, 04:40 )Eithea Kirjutas:
(15-03-2014, 21:13 )olematu Kirjutas: Aga äkki viisid kratid Siimul kümme miljonit taala ja fondi paberid ka ? Laugh
Laugh Kratid Eesti riigi kallal. Okey ma saan aru, kui energiat pännas jne, aga reaalsuses reaalset vara...hm [Pilt: c0312.gif] Põhimõtteliselt Eesti oma voodoo ju.

Nu selleks peab ju ka olema piisavalt energiat ajul, et välja mõelda, kuidas kümme milli kõrvadele panna ja puhas poiss ka veel olla.
Aga mida mina kunagi mõtlesin, on see, et mis siis sai, kui kaks talumeest üheaegselt otsustas täiskuuneljapäeval ristteele minna ? Kelle juurde vanatühi läks ? Ja kelle juurde saatis oma asetäitja? Või jättis üldse minemata ? Bleh

Vasta
#7
Vanatühi selles mõttes nagu Jumal - ta võib korraga olla mitmes kohas wink
Vasta
#8
Minu teada siiski on kratitegemine ja vanatühjaga õiendamine rohkem ristirahva rida. Vana talupoeg käis tõnni vakku või tõnni auku ohverdamas . Temal polnud jumala ega kuradiga miskit pistmist, excu .

Vasta
#9
(15-03-2014, 17:42 )Horace P McTitties Kirjutas: Kuluks endalgi kratt ära, laseks tal raha ja viina järgi käia, kasulik elukas igatahes, niiet jah, andke aga nõu, ma ka selle lojuse tegemisest huvitatud Laugh

Midagi ei saa TASUTA.
Vasta
#10
(16-03-2014, 10:03 )olematu Kirjutas: Nu selleks peab ju ka olema piisavalt energiat ajul, et välja mõelda, kuidas kümme milli kõrvadele panna ja puhas poiss ka veel olla.

Njha energia võtmist mõistan, aga et reaalselt kahe koti vilja asemele järsku neli kotti saab, ilma et peremees ennast oleks liigutanud?! Shock Kuid mine tea, millalgi oli ju see Eesti Rahva Muuseumist saadud mingi vana rituaali katsetamine, kus kaks meest olla proovinud seda nähtamatuks tegevat retsepti, kus musta kassi olla keedetud ristteel no mida iganes...

(16-03-2014, 12:51 )Veli Joonatan Kirjutas:
(15-03-2014, 17:42 )Horace P McTitties Kirjutas: Kuluks endalgi kratt ära, laseks tal raha ja viina järgi käia, kasulik elukas igatahes, niiet jah, andke aga nõu, ma ka selle lojuse tegemisest huvitatud Laugh

Midagi ei saa TASUTA.
No jha tasuta ei saa midagi, lepid kokku ainult energia andmise pealt, kuid reaalis ei saa ka ilma midagi, plekid veel topelt, kulutad ja annad energia ja lisaks veel peab liigutama(rügama) ka ja tulemus oleneb... Bleh
Vasta
#11
On olemas energia jäävuse seadus. Me ei tea seda, kas Kratt on vaid legend vöi on seal veel midagi taga.
Kindel võime vaid olla selles et selliseid imesid ei juhtu et kratt tassib sulle varanduse kokku.
Kratt tänapäeval? Nad ei ole kuhugile kadunud. Esinevad vaid teise nime all.
Vasta
#12
Kratindus käib ka ajaga kaasas, nüüd nimetatakse neid tankistideks.
Vasta
#13
Kohe mis teema pealkirja lugedes meelde tuli irvv:
Avo Viiol
Kratt Eesti Vabariigi viljasalves. Väga hää isuga krõbistas. 8, ... miljonit ühe aastaga.
Üsna ammu küll toimus see tegevus, ajoil mil Siim koos oma parajast partnerist Laariga Tembu-Vembu etendusi esitasid. Naljakas aeg oli, üks neist viimaseist krattis ära vabariigi esimese panga raha ja ei mäleta siiani kuhu kadus see raha, teine äris maha vabariigi raudteed ja elektrijaamad mingile sitsiillasele. Mulle tegelikult päris meeldiks kui nad mõlemad ETV-s vahel jälle koos esineksid. Täitsa kift oli vaadata, üks ikka muheles et küllminajubatean, teine vilas kaeda ümberringi et ega kusagilt matsu ei tule.
Teemale tõsisemat vastust kahh: Vigalasass oma teles üteldu järgi on kratti teinud, nii on meeles. Tal midagi maha nagu pole põlenud, muidu meedia oleks kära täis et midagi juhtus. Või on ta nii vägev nõid et ta teeotsa ei leita üles kui ta ei soovi, seda viimast ma usun küll. Sest minu väravakohta pole nähtud mõnikord, kuigi täpne juhatus oli olemas, lõpuks ikka leiti ja saime ilusti hakkama. Ja mõni on tulnud kaugelt võõrasse paigasse ja kohe on leidnud. Jumalad ei saa omavahel läbi ja segavad inimesi oma sõdadesse, või saavad omavahel läbi ja aitavad.
Vasta
#14
Aga kratid vanasti!
Kolm tilka verd, risttee, täiskuu. Kuidas see oligi? Ärgem unustagem esivanemate uskumusi. Ärgem pidagem ennast oma esiisadest targemaks.
Arvutid ja nuti moblad ei tee meid targemaks!
Vasta
#15
(17-03-2014, 19:16 )Angervaks Kirjutas:
(17-03-2014, 18:07 )Veli Joonatan Kirjutas: Arvutid ja nuti moblad ei tee meid targemaks!

... vaid oskus neid luua teeb meid targemaks.

EI see on vaid tehnoloogia areng.
Sinu vanavanaisa oli sama tark kui sina. Tarkus ei ole akadeemilised teadmised. Faktide pähetuupimine ei ole tarkus - pigem filosoofia on see mis arendab meid!.
Vasta
#16
(17-03-2014, 19:53 )Angervaks Kirjutas:
(17-03-2014, 19:39 )Veli Joonatan Kirjutas: EI see on vaid tehnoloogia areng.

Misasja? Laugh

Kas tehnoloogia arendab end ise kusagil? Infoajastust ja sellega kaasnevast tarkusest tavainimesele ei hakka rääkimagi. Mitte, et ajastu iseenesest garanteeriks midagi.
Just seda ma räägingi. Said ehk valesti aru? Mul on kahju tänapäeva noortest kes mängivad neid arvutimänge ja ei loe raamatuid.
Astrid Lindgreni raamatud ja sari "Seiklusjutte maalt ja merelt".
Olen sealt nii palju eluks vajalikku leidnud.
Ilma nende raamatuteta ei oleks ma see kes ma olen!

Vasta
#17
(17-03-2014, 20:14 )Angervaks Kirjutas: Kes tahab sellele on need raamatud kättesaadavad täna ka. See tüpaaž rahvast kes ei loe täna ei oleks lugenud neid arvatavasti ka siis kui arvutimänge polnud.
Võib olla. Siia sinna.
Vasta
#18
(17-03-2014, 18:07 )Veli Joonatan Kirjutas: Aga kratid vanasti!
Kolm tilka verd, risttee, täiskuu. Kuidas see oligi? Ärgem unustagem esivanemate uskumusi. Ärgem pidagem ennast oma esiisadest targemaks.
Arvutid ja nuti moblad ei tee meid targemaks!

Ärge labitat unustage,see peab kindlasti kaasas olema.
Vasta
#19
(17-03-2014, 20:57 )Punahabe Kirjutas:
(17-03-2014, 18:07 )Veli Joonatan Kirjutas: Aga kratid vanasti!
Kolm tilka verd, risttee, täiskuu. Kuidas see oligi? Ärgem unustagem esivanemate uskumusi. Ärgem pidagem ennast oma esiisadest targemaks.
Arvutid ja nuti moblad ei tee meid targemaks!

Ärge labitat unustage,see peab kindlasti kaasas olema.
Kuidas sellest aru saada?
Rääkisin meie esiisade uskumustest!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat