Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Püramiidid?
#1
Nende püramiidide tekkimis lugu on siiamaani teadmata.

minuarust on siin kasutatud maaväliseid jõude ma ikka ei usu et inimesed tõmmbavad paar tonniseid kive mitmekümne meetri kõrgusele omal käel.

Ja neid kive tuleb ju sinna vedada saudu kui mitte tuhandeid isegi ja seegi on teadmata kaugelt neid kive üldse veeti?

püramiidid on tegelt hauakambrid kuid mix peax keegi tahtma endale sihukest hauakambrit.
Et näidata kui vägev ta oma eluajal oli ?
Ei tea mina küll ei tahax endale sihukest hauakambrit.
Vasta
#2
Kusjuures huvitav, et sa jutu siiani tõid Smile sest tegelikult ei ole ühestki kolmest Giza püramiidist ühtegi surnukeha leitud.. Ehituslugu on jah tõepoolest segane, varsti teen pikema kirjutise nendest püramiididest. Mis sa arvad, mida need püramiidid võiksid sümboliseerida, kui nad hauakambrid ei ole?
Vasta
#3
Mina usun küll, et püramiidid (Cheopsi ja co.) on inimese poolt tehtud. Primaar tsivilisatsioonide elnikud olid väga nupukad, arvatavasti oli neil mingi sootuks teistsugune ehitamisviis kui arvatakse. Neil võis olla tehnika palju arenenum kui arvatakse.

Kuigi ka puht füüsikaliselt on tõestatud et inimesed oma toore jõuga on suutelise Cheopsi suguse hiiglase ehitama.Laugh
Vasta
#4
Olen nõus, et on, aga küsimus on selles, et kas vastab tõele, et need püstitati näiteks 20 aastaga ja millal need ikkagi ehitati? ja ikkagi.. me teame tänapäeva meetodeid ja lähtume nendest, aga kuidas need tegelikult ehitati?
Vasta
#5
Tsitaat:Originally posted by Tutanhamon
me teame tänapäeva meetodeid ja lähtume nendest
Vot see ongi see iva, miks ei võinud egiptlased olla sama arenenud kui meie?
Kõik tõestusmaterialid on lihtsalt võibolla hävinud... Kas meie maalime maja seintele oma tehnika saavutusi?
Vasta
#6
Kui sa teaks, et homme kaob kogu inimkond, võib-olla mõned üksikud jäävad elama mingi suure katastroofi tõttu, kas sa siis maaliksid, et säilitada oma teadmisi tulevastele põlvedele?
Vasta
#7
Tsitaat:Originally posted by Tutanhamon
Kui sa teaks, et homme kaob kogu inimkond, võib-olla mõned üksikud jäävad elama mingi suure katastroofi tõttu, kas sa siis maaliksid, et säilitada oma teadmisi tulevastele põlvedele?
Ei, jääksid alles aint mingid jeesuse pildid kirikus, mille 10000a pärast mingid onud leiavad ja jahuvad kui kehvad kunstnikud ikka MEIE olime.
Vasta
#8
LINK
siin on üx pürammidi siseehitus.

Ma arvan et nad võivad olla nagu suured majakad, mis näitasid külalistele väljas pool meie universumit kus nad asuvad.
Vasta
#9
Tsitaat:Originally posted by z3r0 c001
LINK
siin on üx pürammidi siseehitus.

Ma arvan et nad võivad olla nagu suured majakad, mis näitasid külalistele väljas pool meie universumit kus nad asuvad.
et tulnukad pilvi jne ei näe? Miks ei kasutatud mandreid või planeedi värvust maa identifitseerimiseks. Või teavad tulnukad nii paljusid planeete et ajavad need sassi ja siis leiutasid mingi püramiidide märgistuse?

Vähe tõenäoline minu arust.
Vasta
#10
Igaühel on oma arvamus.
Sa arvad et nad loodi hauakambritex w?
või on sul mõni muu teooria?
Vasta
#11
Jep hauakmbriteks jah.
Tänapäevalgi ehitatakse igast lollusi, monumendid jne.
Hauakambrid pole hetkel lihtsalt enam moes :cool:
Vasta
#12
Ma pakun lühidalt ühe teooria.

Püramiidide šahtid olid enne kristust mingil ajal suunatud orioni vööle ja siiriusele, orioni vöö oli Osirise taevane kehastus ja Siirius Isise taevane kehastus, kaks esimest jumalat egiptuses. Äkki need ehitati, et Osiris ja Isis saaksid tulla maa peale "lapsi tegema". Püramiidi tipus oli väidetavalt nö bennu kivi, mis tähistas viljakust. Mis te sellest arvate?

pikemalt sellest juba tulevikus Smile
Vasta
#13
Tsitaat:Originally posted by Tutanhamon
Ma pakun lühidalt ühe teooria.

Püramiidide šahtid olid enne kristust mingil ajal suunatud orioni vööle ja siiriusele, orioni vöö oli Osirise taevane kehastus ja Siirius Isise taevane kehastus, kaks esimest jumalat egiptuses. Äkki need ehitati, et Osiris ja Isis saaksid tulla maa peale "lapsi tegema". Püramiidi tipus oli väidetavalt nö bennu kivi, mis tähistas viljakust. Mis te sellest arvate?
Jaa see ka ju võimalus.
Vasta
#14
Samas võivad ka näiteks mitu asja koos olla. Näiteks hauakambrid ja tulnukate majakas. Smile Aga olen ka sellistasja kuulnud, et kui ehitada püramiid mingite kindlate mõõtude vahedega, siis on sellel parandav toime ja täpselt sellise mõõtkava järgi on ka Cheops ehitatud. Ühe teooria järgi on "püramiidimood" ka Atlatiselt tulnud. wink
Vasta
#15
Njaa olen ka sellega päri et need on ehitatud peamiselt hauakambriteks...kuid võimalik et neil oli mitu ülesannet.. vb olid need mingi templid or smth :S
Vasta
#16
Njaa... neid hüpoteese püramiidide kohta on ikka mitmeid-mitmeid. Nt esimene link Googlest http://goodfelloweb.com/giza/
Ka üsna mõnus ju?

http://www.world-mysteries.com/mpl_2.htm
[Pilt: gp_em.jpg]

jne jne jne... ja mina arvan et hauakambrid need ei ole. Huvitav mitu päeva seda viimast 2 tonnist kivi 146 meetri kõrgusele viidi ja veel suurem küsimus oleks kuidas?....
Vasta
#17
No püramiididel kasutati suhteliselt väikesi kive ja ma usun, et inimesed on need sinna pannud. Kuid mis eesmärgil? Sealt avastati ju ka mingid raua plaadid. Kusjuures püramiidid olid ju kunagi kaetud siledate plaatidega kuid paarsada aastat tagasi need hävisid maavärinas ja loomulikult on paljud asjad kahjustatud ka lõhkamise tagajärjel mida vanasti kasutati püramiididesse pääsemiseks.
Kuid mis mind ikka kõvasti hämmastab on see, et ühel egiptuse templil (vist oli egiptuse, ei mäleta täpselt) kasutati 200 tonniseid kiviplokke. Ehk siis üks kiviplokk võrdub sama mis panna umbes 200 sõiduautot üksteise otsa. Maailmas on ainult paar kraanat mis suudaksid selliseid raskusi tõsta ja isegi vaevu-vaevu. Kuidas siis need inimesed neid tõsta suutsid?
Ja Palju maapealset (egiptuses), näiteks püramiidid kattuvad mõningate asjade poolest Marsil Cydonia piirkonnas paiknevate asjadega. (sellest cydoniast ma kavatsen uue teema teha kunagi)
Vasta
#18
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
No püramiididel kasutati suhteliselt väikesi kive ja ma usun, et inimesed on need sinna pannud.

Asu polegi kuivõrd suuruses... kuid 2-5 tonni kaaluva kivi liigutamine 140 meetri kõrgusele on küll "kunst"
Vasta
#19
Tsitaat:Esialgne postitaja Pitsu
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
No püramiididel kasutati suhteliselt väikesi kive ja ma usun, et inimesed on need sinna pannud.

Asu polegi kuivõrd suuruses... kuid 2-5 tonni kaaluva kivi liigutamine 140 meetri kõrgusele on küll "kunst"

Njah, vaevalt et nad kraanasid kasutasid, eksole...
Mingid välismaised jõud pidid seal taga ikkagi olema, kui seda ei saa me vist kunagi teada, mis jõud need olid...
Vasta
#20
Keegi, kes hästi füüsikat ja matat jagab, võiks arvutada, mitu meest peab olema, et tõsta 5 tonnist kivi 140 meetri kõrgusele, arvestades et üks mees tõstaks umbes 50kg ning kasutati ka mingisuguseid võllitehnikaid.
Vasta
#21
No kui võrrelda 200 tonniseid blokke mingi 4 tonniste blokkidega, siis ikka...

Soovitan ka lugeda raamatut "Tekkeloo hoidja" (autor ei tule kahjuks meelde, sellel oli isegi kolm autorit vist)
Vasta
#22
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
No kui võrrelda 200 tonniseid blokke mingi 4 tonniste blokkidega, siis ikka...

Soovitan ka lugeda raamatut "Tekkeloo hoidja" (autor ei tule kahjuks meelde, sellel oli isegi kolm autorit vist)
Üks autoritest oli Graham Hancock. "Tekkeloo hoidja" räägib rohkem Sfinksist. Püramiidide kohta soovitaksin "Jumalate jäljed" G. Hancock, "Orioni mõistatus" R. Bauval, "Marsi müsteerium", seal ka samapalju kui "Tekkeloo hoidjas", olen ise neid kõiki lugenud ning soovitan soojalt.
Vasta
#23
"Marsi müsteerium"i olen ka lugenud. Ülejäänud raamatyid pole õnnestunud enda kätte saada veel.
Vasta
#24
Püramiidid olevat 35000 aastat vanad ja rajatud nende all asuvate linnade varjamiseks kuni õige ajani.
See, et tänapäeva teadus näitab, et need on aint 4000 aastat vanad, tuleneb ehk sellest, et püramiide on nii tervenisti ja osaliselt mitmeid kordi uuesti üles ehitatud. Mul oli selle teooria kohta miski link kah. Äkki leian ülesse.
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja Thorondor
Püramiidid olevat 35000 aastat vanad ja rajatud nende all asuvate linnade varjamiseks kuni õige ajani.
See, et tänapäeva teadus näitab, et need on aint 4000 aastat vanad, tuleneb ehk sellest, et püramiide on nii tervenisti ja osaliselt mitmeid kordi uuesti üles ehitatud. Mul oli selle teooria kohta miski link kah. Äkki leian ülesse.
Oleks huvitatud selle teooriaga tutvumisest, oled üles leidnud?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas ehitati Giza püramiidid? Tutanhamon 773 347,230 09-01-2023, 07:38
Viimane postitus: talupoeg
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 189 132,120 01-08-2022, 11:07
Viimane postitus: Maakristall
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 120,468 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 382 172,168 17-11-2020, 20:44
Viimane postitus: Aadu66
  Aasia püramiidid Arto 51 34,990 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 12,929 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,654 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 9,990 06-11-2013, 19:00
Viimane postitus: Müstik
  Kreeka püramiidid Thorondor 2 5,428 29-04-2009, 08:03
Viimane postitus: Ülane

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat