Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas kõik inimesed on võrdsed?
#26
Kas koolipingis nühkimine arendab sind või õpetab asju mida ühiskond tahab, et sa õpiksid?
räägin enda kogemusest, kus õppejõud ajas komakohtasid taga, selle asemel, et teadmisi kontrollida. ja komakohtade näide on vaid "näide", kui sa saad aru mis ma mõtlen.
Ise peab mõtlema ja filtreerima infot mida sulle pakutakse. Ei tasu kõike uskuda, mida koolis õpetatakse. paljud õppejõud ei tea ise ka mida õpetavad.
Vasta
#27
(15-02-2014, 15:13 )Faraday Kirjutas:
(15-02-2014, 14:50 )fallenboy Kirjutas: Sellise inimese nimega, kes tuleb foorumisse ja hakkab otsustama, millised arvamusavaldused on õiged, millised head ning millised foorumikülastajad peavad tegema üht, millised teist.

Ainsad otsustajad siin foorumis on omanikud ja nende poolt seatud moderaatorid. Ülejäänu on suhtlus. Olgu see siis milline tahes. Arvestades nii foorumi reegleid kui ka PS i.

Totalitaarne parafoorum. Elu ei väsi üllatamast.
Vasta
#28
(15-02-2014, 15:19 )fallenboy Kirjutas: Totalitaarne parafoorum. Elu ei väsi üllatamast.
Aga sul on ju täielik vabadus siia kirjutada, et mille otsustamises sina soovid kaasa lüüa ja mida sa siin foorumis otsustada ja muuta tahad. Näiteks selles teemas - Muudatused PW parandamiseks - või vastata kutsele Foorumi personal otsib abilisi.

Vasta
#29
(15-02-2014, 16:08 )kage Kirjutas:
(15-02-2014, 15:19 )fallenboy Kirjutas: Totalitaarne parafoorum. Elu ei väsi üllatamast.
Aga sul on ju täielik vabadus siia kirjutada, et mille otsustamises sina soovid kaasa lüüa ja mida sa siin foorumis otsustada ja muuta tahad. Näiteks selles teemas - Muudatused PW parandamiseks - või vastata kutsele Foorumi personal otsib abilisi.

Sõrm püsti! ehk mõtlesin naljana.

Irooniline on selle asja juures see, et olen üritanud siin selgitada, et autoriteet kaostab oma vajaduse, kui me kõik ise suudaks oma otsused teha, näiteks põhimõtte "ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks" põhimõttel. Sellisel juhul otsustaks iga inimene, mida teha, kuidas teha, et temal hea oleks, seetõttu aga kõigil. Kuid seda ideed ei taheta isegi vist mitte arutada, lihtsam ette vuristada, kes mida ja kui palju otsutab.

Smile
Vasta
#30
(15-02-2014, 15:18 )egotrip Kirjutas: kus õppejõud ajas komakohtasid taga, selle asemel, et teadmisi kontrollida.

Mis õppeainega oli tegu?
Vasta
#31
(15-02-2014, 16:18 )Faraday Kirjutas:
(15-02-2014, 15:18 )egotrip Kirjutas: kus õppejõud ajas komakohtasid taga, selle asemel, et teadmisi kontrollida.

Mis õppeainega oli tegu?

Usun, et egotripp mõtles selle all, et koolisüsteemis ei ole niivõrd oluline mõistmise arendamine, kuivõrd reeglite järgimise treenimine (ebaoluline, mida kirjutad, peaasi, et kirjutad nii nagu vaja (komad)).

See on näide, mis illustreerib üldisemat mõtet.


Vasta
#32
(15-02-2014, 16:24 )fallenboy Kirjutas: Usun, et egotripp mõtles selle all, et koolisüsteemis ei ole niivõrd oluline mõistmise arendamine, kuivõrd reeglite järgimise treenimine (ebaoluline, mida kirjutad, peaasi, et kirjutad nii nagu vaja (komad)).

See on näide, mis illustreerib üldisemat mõtet.

Mind ei huvita sinu uskumus, mind huvitab tõde. Ehk siis ootame vastuse ära.
Vasta
#33
(15-02-2014, 16:18 )Faraday Kirjutas:
(15-02-2014, 15:18 )egotrip Kirjutas: kus õppejõud ajas komakohtasid taga, selle asemel, et teadmisi kontrollida.

Mis õppeainega oli tegu?

Eesti keel wink kuigi minu arust pole üldse vahet mis õppeaine on.
Tegelikult oli see loomaõpetus ja eksamile pääsemiseks oli vaja sooritada kursusetöö. Aga eksamile mind ei lastud, sest kursusetöö viited oli valed (punktid komade asemel) ja kasutatud kirjandus polnud tähestikulises järjekorras.
Sulle aga soovitaks näidetesse mitte kinni jääda.
Vasta
#34
Küsimusele;
Kas kõik inimesed on võrdsed?
Saab vastata ainult üheselt.
Ei, Ei ole võrdsed.
Kõik inimesed saavad sigimise hetkel kaasa , oma isikliku stardipaketti.
See on ; Oma hinge massi suuruse. Kõik saavad kaasa oma isiklikud kiiksud ja oma isiklikud autismid.
Kõikkidel inimestel on see täiesti erinev.
Võrdseid ei ole olemas.
Vasta
#35
Kuidas see mõjutab inimese arusaamist? Kas aju töötab neil teisiti, et nad ei suuda asju omavahel kokku viia? Ehk kas ma hõigun kõrbes? Ma kardan, et osad inimesed ongi ilma halvustamata vähema arusaamaga, aga loogika väidab, et kõigil võrdsed eeldused, lihtsalt tahtejõudu pole, ei olda mitte lollid vaid laisad, arad, õpitult saamatud. Ühiskonna jaoks koorem, mis tõmbab selle kreeni. Sestap peab raisku raputama ja vahel ka kaigast andma, et nad meid kõiki alla ei tõmba.

Või mis?
Vasta
#36
Loe minu postitusi. Saad kõigest teada. Vähemalt saad aimu.
Aga siin on üks konks.
Inimene tegeleb ükskõik millega, peaasi et – mitte tegelda iseenesega.
Aga õppimine ei tähenda teadmiste omandamist, vaid teadmiste rakendamist.
Aga oma teadmisi rakendada on – oi kui raske. Eriti siis, kui vajatakse oma
teadmiste rakendamiseks teiste abi. Sell juhul ollakse tõesti hüüdjaks hääleks kõrbes.
Ning jookstakse pidevalt peaga vastu puud. Isiklikud kogemused, annavad selleks alust.
Mitte keegi ei taha tunnistada oma kiikse ja oma autisme.

Vasta
#37
Võib-olla siin ongi minu jaoks pisut müstiline olukord -- eluline näide: käin tööl ja saan viletsat palka. Vahetan töökohta ja saan head palka, kuid seoses suurema rahaga kasvavad ka kulutused. Ja jälle leian ennast olukorrast, kus palk on väike. Sellest aru ei saa, et palga-kulutuse vahekord on see, mis otsutab, kui palju raha kätte jääb. Enamik ei saa sellest aru ja süüdistab küll riiki, küll tööandjat. Kuigi süüdi ollakse ise.

Teine tüüpiline olukord: elu riigis on paha, kõik on kallis ja raha on vähe. Arvatakse, et suurem palk parandab probleemi, kuid sellest ei saada aru, et suurem palk tähendab suuremat nõudmist, mis tähendab kõrgemat hinda. Inimesed siiani arvavad, et tootel on reaalhind ja kui inimesed saavad rohkem raha, siis toote hind jääb siiki samaks. Kui teil on 10 õuna ja tahate neid maha müüa ja teil on olemas 20 ostjat -- mida te teete? Annate iga õuna 10 sendiga või korraldate oksjoni, et välja selgitada, kui palju on inimesed nõus ühe õuna eest maksma? 10 senti võib ilusate õunte korral tõusta euroni! Seega palga tõusmine ei tähenda alati rikkaks saamist.

Ja muidugi kõige ebameeldivam tõde: kõik, mis meie ümber toimub, on alguse saanud meie mõttest. Igapäev teeb iga inimene otsuse, kuidas asjadesse suhtuda -- kas otsida süüdlasi, tunda endas viha, pettumust, ebavõrdsust ja levitada seda negatiivsust ka perele, sõpradele, koolikaaslastele jne. Või vaadata asja positiivselt - kui midagi juhtus, siis otsida sellest midagi positiivset (ei ole halba ilma heata, ei ole head ilma halvata, mis tähendab, et igas asjas on midagi head). Selle asemel, et otsida halba, otsida hoopis midagi head. Väljas on -30 kraadi -- loodus on justnagu muinasjuturaamatus! Palk on väike -- aga kusagilt peab alustama ja tööl saadav kogemus on see, millega ma järgmises töökohas saan küsida suuremat palka! Poes on leib ja piim otsas -- täna on eriline õhtu, söön saia ja joon teed, justnagu sotsaegne klassikaline õhtuoode! Astusin si*a sisse -- see toob õnne! Keegi ütles halvasti mulle -- naeratan talle ja kallistan, sest tal on paha tuju ja ma üritan seda parandada, sest elu on nii ilus ja ma tahan seda ka teistele näidata.

Kui niimoodi asja suhtuda, harjub meel-mõtlemine ära sellega, et peab igas asjas midagi positiivset leidma ja mõne aja möödudes ei leitagi enam asjades negatiivset. Inimene märkab positiivset, tema enesetunne on positiivne, tema olemine on positiivne ja alati kõiges halba leidev inimene on kadunud, samuti on kadunud teistesüüdistamine, mille asemel on loomingulisus, fantaasialend, inspiratsioon. Elu muutub lilleks! Ei muudetud maailma, vaid muudeti ennast, millest sõltuvalt muutus maailm! Suur saladus on ju see, et maailma on nagu ta on, negatiivseks või positiivseks muudab selle vaatleja ehk igaüks meist! Kui meil on suur kari positiivselt mõtlevaid inimesi, muutub ka kogu maailm positiivseks!

Mis kuradi pärast inimesed sellest aru ei saa, on minu jaoks täiesti mõistetamatu. Heale eelistatakse halba ja siis süüdistatakse teisi nagu nemad oleks selles süüdi. Kui see ei ole müstika, siis ma ei tea, mis müstika on Bleh
Vasta
#38
Naeruväärne ja piinlik juba, et see teema veel aktuaalne on. Küllap ärritab osaleijaid Fallenboy kitsas spekter ja kõik "tõttavad appi" - selgitama, et maailm on rikkam, ja tavalise inimelu suur laat on värvikirevam Laugh Olen märganud, et Fallenboy ei mõista üldse enesuunalist kriitikat Laugh Justkui jääks mõistus seisma selles kohas, kus juhitakse tähelepanu kistaskohtadele, pinnapealsusele, lihtsalt nõrgale mõttele. On tähelepanuväärne, et mitmes ja mitmes kord soovitatakse Fallenboyl ("koolipinki nühkida") areneda ja õppida. Aga Fallenboy peab seda hoobilt rünnakuks enda vastu Laugh Mulle on jäänud mulje, et valdavalt on siin foorumis arukalt mõtlevad inimesed ja kui siin kritiseeritakse, siis on sellel mingi põhjus.
"Autoriteete" ei ole tarvis põlata. Kõik ei saa samasuunaliselt ja sama kiiresti areneda ja seda ei olegi vaja. Selleks ongi oma ala spetsid ja nii tekkivad ka autoriteedid. Laugh
Vasta
#39
Kui Sa muudad iseennast, muutub ka maailm Sinu ümber. See muutus toimub Sinu arusaamades, tegelikkuses pole midagi muutunud. Paraloogia...
Vasta
#40
(16-02-2014, 10:57 )fallenboy Kirjutas: Kui meil on suur kari positiivselt mõtlevaid inimesi, muutub ka kogu maailm positiivseks!

Veetlev ja lihtne idee! Smile Olen poolt. Võiksid nii selgelt kogu aeg kirjutada. Smile
Vasta
#41
Sotsiaalrevolutsioon suubus sujuvalt newage'i... Kaua ikka kakelda jaksab, eksole Bleh
Vasta
#42
(16-02-2014, 11:38 )zen faran Kirjutas: Sotsiaalrevolutsioon suubus sujuvalt newage'i... Kaua ikka kakelda jaksab, eksole Bleh

Või siis üks samm korraga wink Selleks, et reaalset olukorda või elu muuta on vaja, et igaüks aru saaks, et tema enda suhtumisest sõtlub, kuidas ta end tunneb ja igapäevaelus käitub. Elu läheb paremaks kogukonna liikmete hoiakute muutuste tõttu. Ehk kui kõik inimesed on positiivselt meelestatud, hakkavad nad teisiti käituma. Kus viga nähakse, ei otsita süüdlast, vaid üritatakse puudus likvideerida. Visatakse näiteks vedelev prügi prügikasti.
Autoriteedi osatähtus väheneb, sest kõik niikuinii teevad nii, nagu kõigil parem ja kui keegi eksib, siis selgitatakse, mis läks valesti ja kuidas oleks parem. Head ja halba oskavad aga kõik meist eristada -- tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks.

Üks takistustest sinnani jõudmiseks on kindlasti usaldamatus -- mina võin nii teha, aga kas teised teevad nii? Aga kusagilt peab alustama, väikeste sammudega. Iga pisike õnnestumine annab kinnituse, et ollekase õigel teel, lisandub motivatsiooni. Ja kui kõik ei käitugi alguses nii, ei tasu alla anda, mõned inimesed ikkagi teevad -- tegi teisele seda, mida tahtis, et talle tehtaks

Esimene eesmärk -- täna ei mõtle ma negatiivselt, ei otsi põhjuseid, miks midagi mitte teha. Kui ei suuda positiivselt mõtelda, siis vaatan youtubest naljavideot


Iga inimene peaks ju ometi sellega hakkama saama.


Smile
Vasta
#43
Tead, fallenboy, see su tekst...Laugh Laugh
Oled sa ikka kindel, et kõik see, mida sa siin teistele dikteerid, pole eelkõige see, mis sul endal parasjagu puudu on?
Läbi sinu räägiks nagu mingi eneseabi raamat. Laugh
Vasta
#44
fallenboy on teinud samme muutuste maailmas ja avastanud, et kuidas küll kõik teised tema vaadetest aru ei saa.
Sa tahad muuta maailma oma arusaamade kohaselt ja valmis juhtima kõiki õigele teele. Just siin hakkabki toimima Sinu enda püstitatud teema mõte. Oma "ajuehituselt" ei ole inimesed võrdsed, mõni on sammuke Sinust taga, mõni sammuke ees.
Lihtsalt katsu sellega leppida ja rahulikult edasi minna. Jõudu!!!
Vasta
#45
(16-02-2014, 10:57 )fallenboy Kirjutas: Astusin si*a sisse -- see toob õnne! Keegi ütles halvasti mulle -- naeratan talle ja kallistan, sest tal on paha tuju ja ma üritan seda parandada, sest elu on nii ilus ja ma tahan seda ka teistele näidata.

Kui niimoodi asja suhtuda, harjub meel-mõtlemine ära sellega, et peab igas asjas midagi positiivset leidma ja mõne aja möödudes ei leitagi enam asjades negatiivset. Inimene märkab positiivset, tema Suur saladus on ju see, et maailma on nagu ta on, negatiivseks või positiivseks muudab selle vaatleja ehk igaüks meist! Kui meil on suur kari positiivselt mõtlevaid inimesi, muutub ka kogu maailm positiivseks!

Kahjuks on inimloomus muutumatu ja ole sa nii positiivne kui tahes, kõik inimesed ei ole seda mitte. Vähemalt mitte alati. Selleks peab inimene iseennast ületama - ja see on vajab pingutust. Pingutust vajab ka igas asjas positiivse leidmine.
Aga seejuures optimism muidugi nakatab - ja optimismi teel püsimine toob ka mõttemaailma muutusi. Alusta näiteks niisugusest positiivsest mõtlemisest:
"Maailmas on nii palju toredaid, tarku ja häid inimesi."
Kui nii mõtled, siis tulevaki niisugused inimesed su ellu.
Vasta
#46
Arvan, et inimesed ei ole võrdsed. Juba sündides antakse igale ühele erinev geenikomplekt kaasa. Nii välimus, tervis kui ka intellekt antakse kaasa geenidega. Muidugi saab kasvatusega tuua esile parima inimeses, ei tahaks öelda haridusega, suuremosa sõltub vanematest kuid ka mingilmääral haridus suudab puudujääke kompenseerida.
Tänapäeval tundub küll, et enamus inimestest ei mõtle mingite sügavamate filosoofiliste probleemide üle. Arvan, et siin on suureks põhjuseks see, et suurem osa energiast kulub ellujäämise = rahateenimise peale. Tundub, et siin foormis käivatel inimestel jääb ka muuks aega.
Vasta
#47
Laugh Laugh Laugh
On sul aga probleemid. Fallenboy. Oleks tore teada, millal sa Balzaci "Kogutud teosed" läbi lugesid? :S Ja kas õpetaja ikka ütles, et teoseid 15 tk Smile
Vasta
#48
zen faran kirjutas -
Minu meelest on nii, et tegelikult pole mittemingisugust vahet, mida inimene oma eluga teeb - surm lükkab kõik ikka ühetasaseks.

No kuidas siis nii? Oled ju kuulnud midagi karmast? Või sain valesti aru?
Vasta
#49
(17-02-2014, 00:54 )Veli Joonatan Kirjutas: zen faran kirjutas -
Minu meelest on nii, et tegelikult pole mittemingisugust vahet, mida inimene oma eluga teeb - surm lükkab kõik ikka ühetasaseks.

No kuidas siis nii? Oled ju kuulnud midagi karmast? Või sain valesti aru?

Olen kuulnud karmast. Smile See ei tähenda, et usuksin selle olemasolusse.
Vasta
#50
(16-02-2014, 10:57 )fallenboy Kirjutas: Mis kuradi pärast inimesed sellest aru ei saa, on minu jaoks täiesti mõistetamatu. Heale eelistatakse halba ja siis süüdistatakse teisi nagu nemad oleks selles süüdi. Kui see ei ole müstika, siis ma ei tea, mis müstika on
Kui sa ei mõista miks inimesed kõigest sellest aru ei saa ja niimoodi käituvad, siis sul puuduvad teadmised inimeste ja käitumiste põhjuste kohta. Seega kui müstikast vabaneda soovid, siis tuleb sul õppida inimesi, sh ka ennast, tundma.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas meil on vaba tahe? Balzzar 243 69,307 24-09-2022, 21:38
Viimane postitus: kalldunn
  LGBT - kas satanistide salaprogramm? pimedus 72 22,936 28-12-2019, 12:19
Viimane postitus: vasamasa
  Kõik on Üks vs. Mina olen Mina Mannu 82 17,475 28-04-2019, 18:46
Viimane postitus: Lokster
  Kõik asjad korduvad aja jooksul? sensitiiv 3 4,377 16-03-2016, 19:14
Viimane postitus: Müstik
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,927 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kas sina tead, kes juhib sinu elu? kalldunn 1 2,988 23-10-2014, 17:02
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Inimesed on idioodid fallenboy 115 54,352 16-02-2014, 15:52
Viimane postitus: Teeline
  Kas eestis on kusagil võimalik õppida nõiaks/shamaaniks ? ÜksikHing 7 5,185 14-02-2013, 16:37
Viimane postitus: Tehnoloog
  Usk üleloomulikku - kas jumalasse uskumise asendaja? Aerling 8 5,374 13-01-2010, 14:54
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat