Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on idioodid
#51
(06-02-2014, 08:23 )lahendused Kirjutas: Nüüd aga vaadake inimesi enda kõrval ja linnapildis: enamus on punktis nr2 kirjeldatud "inimkehades ringi jooksvad taimed", ning mingi osa on ka punktis nr3 kirjeldatud "inimkehades ringi jooksvad loomad" - arenenumaid isendeid on juba oluliselt vähem.

Sulle kohe meeldib kõiki kastidesse paigutada. Kas sulelised ( Pääsuke, Kotkas) ja kalalised (Haug, Latikas) ka meie ümber lendlevad ja ujuvad? Smile

Ja sinu teooriast tuleb välja, et lihtinimesed on vähem arenenud ja karjääris edasijõudnud on "looma rollist" väljas.

Isiklikult arvan, et meis kõigis on olemas nö superjõud ehk jumalik olemus, aga kõik pole veel selle avaldamiseks valmis või ei soovi seda selles elus teha.
Vasta
#52
Üha ja ilmsem on, et me haisval, katsutaval, nähtaval, viiemeelsel maailmal on äärmiselt oluline mõju meie vaimsele ja... kõigi nende teiste tasandite tajumise arengule. Ja see pole mingi juhus. Ent veidralt mõjub mitme parafoorumlase lahterdamissoov ja kastisüsteemide teooriad, kus peaaegu üldse ei mainita selle "viiemeelse" keskkonna mõjutegureid. Külla aga räägitakse kõigest mida ei saa kogemuslikult kontrollida ega võrrelda.

Suhtlemise aluseks on mõistetavaks tegemise soov ja ühildatud mõisted/terminid. Seega võiksid isandad teoreetikud tulla kuulajale vastu ja kasutada nn tavakeelt oma ebatavaliste teooriate selgitamiseks.

Lahendused. Kuhu mahutuvad sinu teooriates kunstnikud, poeedid, geniaalsed väepealikud, karismaatilised türannid...?

Selline lahterdamine hea Lahendused - kas sa ei pelga, et viimaks saab su kirik valmis aga su jumal sureb ära, kuna sa tegeled müüride sepistamisega ja pideva parandamisega ning asja sisu jääb tähelepanuta - su otsingute sisu ja mõte asub mujal?
Vasta
#53
Ma üritasin eelnevalt (postitus nr 51) nö "tavakeeles väljenduda" - kuid üritan siis veelgi rohkem lahti seletada:

1) Võtame kõige primitiivsema töölise, ehk "elementaal inimese kehas" - kui talle pakkuda välja võimalus "millestki rõõmu tunda" (a'la õhtusöök peenes restoranis), siis ta ei näe puuduva "emotsioonide tasandi" tõttu sellel mingit mõtet (tähtis on vaid toidu kogus, mitte toidu esteetiline serveerimine peenes restoranis: ehk anna mulle 1 taldriku restorani toidu asemel parem 2 ämbrit tavalist toitu) - sellistele on "täiesti lootusetu" hakata rääkima mingitest "mentaalse tasandi" teemadest (tee midagi rohkem ja saad ka rohkem).

2) Võtame tavalise tööinimese, ehk "taim inimese kehas" - kui talle pakkuda välja võimalus "millegi üle mõelda" (a'la tööta rohkem, saad rohkem palka ja asju), siis ta ei suuda puudva "mentaalse tasandi" tõttu seda teha (pigem kanaliseerub see "klassivihaks", ehk miks kapitalistid-burzuid ei anna talle lihtsa töö eest ministri palka) - sellistele on "täiesti lootusetu" hakata rääkima mingitest "mustri tasandi" teemadest.

3) Võtame veidi arenenuma brigadiri (vahetuse vanema), ehk "loom inimese kehas" - kui talle pakkuda välja võimalus "seoseid nägema hakata" (a'la tööviljakuse suurendamisega ei kao see ettevõte nii kiiresti ära), siis ta ei suuda puuduava "mustri tasandi" tõttu seda teha (pigem kanaliseerub see "lähen siis mujale tööle" mõtteks - kuid seda ta ei suuda Hinspaania ja Kreeka näitel näha, et "mujal" võib varsti olla ka "siin", st täiesti normaalsete ja andekate inimeste jaoks puudub rakendus) - sellistele on "täiesti lootusetu" hakata rääkima mingist "isiksuse tasandi" teemadest.

4) Sarnaselt ei kõlba "juhataja asetäitjad" juhatajateks, kuna nad ei suuda inimesi enda ideesse uskuma panna - samuti ei suuda nad toimivaid ettevõtteid asutada loomisvõime puudumise tõttu.

-----

Tõelised kunstnikud ja poeedid on "loojad", st nad loovad midagi uut läbi kunsti - kuid siin tuleks eristada nö "jäljendajaid", kes üritavad peituda kunstnike ja poeetide nime taha: näiteks kui põrandepesu harjaga tõmmata lõuendi peale jämedalt vaid mõned abstraktsed jooned, siis see pole kunst ega looming.

Väepealikud on "jumalad", st nad suudavad sõdurid panna uskuma oma idedesse - kuid reeglina pole väepealikud "loojad", st suunav idee vallutusteks tuleneb kuningatelt, või kirikupeadelt (egregori soov laienda) .

Türannid on samuti "loojad", kuid nad loovad vaid hävingut - ning tihti istub nende kukil mingi egregor, kes läbi hävingu saab omale uusi orje-patareisid.

----

Mis aga puudutab seda eelpool kirjeldatud "lahterdavat kastisüsteemi", siis peaks sealt saadav "äratundmise rõõm" andma inimestele piisava tõuke ennast edasi arendada: järgmiste kastide kirjeldsed, ning vihjed nende saavutamiseks on ju tekstis olemas - näiteks minu "aastate pikkused ekslemised" olidki tingitud sellest, et puudus taoline piisava selgusega kastisüsteem, kuhu ennast paigutada ja nii näha enda arengute tuleviku.
Vasta
#54
(04-02-2014, 09:49 )Celtic Kirjutas: Kui sa ühel päeval aru saad, et KÕIK inimesed, kaasa arvatud sinu suured sõbrad poetagused parmud, keda pidevalt oma näidetes kasutad, on loojad ja nad juba sünnivad loojateks, siis räägime edasi. Senikaua aga edu sulle söödamatu supi keetmisel. Eks igal lollil oma lõbu.
(06-02-2014, 09:19 )positiivne Kirjutas: Selline lahterdamine hea Lahendused - kas sa ei pelga, et viimaks saab su kirik valmis aga su jumal sureb ära, kuna sa tegeled müüride sepistamisega ja pideva parandamisega ning asja sisu jääb tähelepanuta - su otsingute sisu ja mõte asub mujal?
Sidudes erinevaid teemasid - igaüks loob oma võimete kohaselt ja lihtsalt süsteemi loomine süsteemi loomise eesmärgil annab ka kogemuse (ja arengu kui sinna kinni ei jääda). Samas võiks teoreetilise süsteemi loomise kõrval ka seda praktiliselt testida muidu võib juhtuda, et jäädakse muinasjuttu jutustama või seotakse ennast teoreetilise süsteemiga tegelikkusest õrna aimugi omamata. Või kui loomise juurde tagasi minna, ja lahendused selgitust arvestada, siis luuakse endale sobivat maailma kuhu tahetakse ka teisi tõmmata mis aga ei õnnestu kuna maailma on ainult loojale sobiv.
Vasta
#55
(06-02-2014, 11:11 )lahendused Kirjutas: Ma üritasin eelnevalt (postitus nr 51) nö "tavakeeles väljenduda" - kuid üritan siis veelgi rohkem lahti seletada:

1) Võtame kõige primitiivsema töölise, ehk "elementaal inimese kehas" - kui talle pakkuda välja võimalus "millestki rõõmu tunda" (a'la õhtusöök peenes restoranis), siis ta ei näe puuduva "emotsioonide tasandi" tõttu sellel mingit mõtet ../-/
Väite tõestusi - kas keegi on katse korras primitiivi kasvatanud, õpetanud jne...kõrges viljakas, haritus keskkonnas, kellest siis ikkagi sai primitiiv ja vastupidi seda nn kõrgesti arenenut... katse korras ahvide juures üles kasvatanud? Kas vaatamata keskkonnale on saanud ahvi kasvandikust/ Mowglist teadlane/geenius/looja? Paraku võib viimase tulemit ette teada isegi katset korraldamata sest, kui last kasvatab ahv loom saab temast ahv/loom, olgu kui kõrge leveli teglane tahes.

Tsitaat:lahendused:
2) Võtame tavalise tööinimese, ehk "taim inimese kehas" - kui talle pakkuda välja võimalus "millegi üle mõelda" (a'la tööta rohkem, saad rohkem palka ja asju), siis ta ei suuda puudva "mentaalse tasandi" tõttu seda teha /-/

Ei toimi, kuna pakutakse (a´la rohkem saada) kuid enamasti lubadust ei täideta.

Tsitaat:'lahendused:
4) Sarnaselt ei kõlba "juhataja asetäitjad" juhatajateks, kuna nad ei suuda inimesi enda ideesse uskuma panna - samuti ei suuda nad toimivaid ettevõtteid asutada loomisvõime puudumise tõttu.

Usku peab ka kinnitama/toitma, kui ainelist kinnitust -energia vahetust ei toimu, siis ainult jutu peale ei hakka keegi siin hüppama. Momendil on ettevõtet kerge luua, kuid kapitali saada viimase loomiseks koos tootmiseks vajalike teadmiste kapitali soetamisega raske ja raske on püsida ettevõtluses monopolide ja poliitilise ringkäenduse keskkonnas.
-----
Tsitaat:'lahendused:
Tõelised kunstnikud ja poeedid on "loojad", st nad loovad midagi uut läbi kunsti - kuid siin tuleks eristada nö "jäljendajaid", kes üritavad peituda kunstnike ja poeetide nime taha: näiteks kui põrandepesu harjaga tõmmata lõuendi peale jämedalt vaid mõned abstraktsed jooned, siis see pole kunst ega looming.

Ja nõus, kuid ainult kunst ei toida, realselt peab ka midagi teha oskama.

Vasta
#56
Oijah, Lahendused, Sinu kaela otsas on ikka kellegi teise pea , ma kae.

Ok, udupeen restoran väärikate ooberite ja imemenüüga. Mingi moment tekib seis, kus tahaks lihtsat rukkileiba saada , kuna rafineeritud elust on juba siiber .

Rohkem asju, go-go ! Suurendame asjade mahtu, kuni tekib seis , kas meie või asjad, või ostame üldse asjade jaoks maja . Peaasi, et "areng " on, ja süsteem toimiks .

Lahenduste silmis olen mina muidugi animal , aga mina vaatan, et tema on õpetatud animal , kes on lugemise selgeks saanud, aga loetu jääb võõraks .
ükskord füüsik, alati füüsik ?!

Oma kõikide lahtrite ja süsteemide juures seisad Sa alles tee otsas .
Vasta
#57
Ma võin tuua primitiivi kohta ühe näite: kuskil Põlva lähedases maakohas NLiidu aja lõpus alghariduse saanud mees - õpetajad ütlesid neil kogu klassile otse ära, et matemaatikat, füüsikat ja keemiat pole neil vaja õppida, kuna meestest saavad traktoristid ja naistest saavad lüpsjad kolhoosi laudas - igatahes ei teadnud see mees midagi ruutvõrrandist, ega sellest mis asjad need "x ja y" seal ruutvõrrandis on - sportlikust huvist tegin talle ruutvõrrandi olemuse ja lahendamise selgeks 2 päevase arutelu tulemusena - selgeks sai ta selle toa ääreliistude pikkuse ja põrandaplaatide pindala kaudu: ehk 3 x 5 meetrise toa pool-ümbermõõt on 8 meetrit ja toa pindala on 15 ruutmeetrit, ning siit tuleneb ruutvõrrand x2 - 8x +15, mille 2 lahendit on x1=3 ja x2=5, ehk toa pikkus ja laius - ehk kui ostad poest 16 meetrit ääreliistu ja 15 ruutmeetrit põrandaplaate, siis ruutvõrrandit lahendada oskav kassapidaja teab sinu toa laiust 3 meetrit ja toa pikkust 5 meetrit - igatahes sai ta ruutvõrrandi olemusest ja lahendamist ka sisuliselt aru, ning kiitles selle võimega kui "selgeltnägev jumal" teiste omasuguste seas (samas ei osanud ta ühtegi teist matemaatika valemit kasutada, kuna neid valemeid polnud temale vastuvõetavasse primitiiv-aju näidete keelde "tõlgitud" tarkade poolt).

Kuid paar aastat hiljem õhtu-keskoolis "keskharidust" omandades helistas ta mulle ja paljus lahendada üks "hirmus keeruline ülesanne ära": mass m = 100kg ja raskuskiirendus g = 10 m/s2, kui palju on jõud? St antud on isegi mingi valem F=mg, kuid mis ma tegema siis siin pean? Kui isegi valemisse ei osata 10 ja 100 sisse panna ja nende korrutamise tulemusel saada 1000, siis see on ikka primitiiv, mis primitiiv - ehk kuitahes hea õpetaja ei suuda lühikese ajaga inimese olemust (baasilist taset) muuta.

Sarnaseid elulisi näiteid võin ma tundide kaupa tooma jäädagi - kuid nende ühisosa seisneb selles, et inimesed lihtsalt ON teatud baasilistes arengukastides, ning nende "tõstmine" järgmisesse kasti on äärmiselt suurt tööd ja arengut nõudev katsumus.

---

Siit ka minu arusaam, et keskharidus ega ülikooli haridus ei muuda inimese nö "baasilist taset", ehk kõik ained on võimalik eksamite jaoks "luuletusena pähe õppida" - kuid nö "muistse tarkuse koolid" suunasid inimesi nii, et nad hakkasid enda "baasilist taset" iseseisvalt arendama, ning selline põhjuslikuse tasandi ületanud muutus säilis ka "elude üleselt" - kuid tänapäeva haridus ei taotlegi seda, et "põhjuslikuse tasand" ületataks, ehk asjadest saakaks ka sisuliselt aru - kõik need teadmised, mis pole ületanud "põhjuslikuse tasandit" kustuvad elude vahelisel ajal ära, kui "tarbetu prügi".

Vasta
#58
Et siis ühe kitsa valdkonna järgi panid kogu inimese edukalt paika. Võimas tase!
Vasta
#59
Ja taas pean ma ütlema , et mäerahvas ei mõista orurahva ja orurahvas mäerahva keelt . Egas midagi, järgmisena soovine Sulle tõesti rohkem asju , Lahendused .

Mul hakkas Sinust äkki kohutavalt kahju .
Vasta
#60
Eitheale.
Tuhat ja üks vabandust saab tuua, et miks ei saa ja miks on raske. Parem maini ka ainult ükski põhjus, et miks saab! Näitab tasakaalu inimeses.
Põhjenduseks tuua riiklikud monopolid ja poliitiline ringkäendus – no ma ei tea, pisut veider! Mul ei ole selle vastu midagi, et Sa neid takistuseks pead, aga saad ehk isegi aru, et see on vaid tühine (ja väga otsitud) osa põhjustest Sinu tulevase ettevõtte mittetoimimisele. Peamiseks probleemiks väikeettevõtte alustamise praktikas saab hoopiski kõlbeline äriplaan ja reaalne konkurents. Kuidas turg vastab Sinu tootele/teenusele. Kuivõrd hästi tunned ise valdkonda, jne, jne.

Mis puutub rahastuse kättesaadavust, siis too ei ole maailma ajaloos veel ilmselt nii hõlbus tavainimesele kunagi olnudki kui täna. Ehk mõistad samas ka seda, et vahendite jagamine ei saagi kujuneda poest saia ostmiseks. Su plaan peab ikka kannatama paberit. Teatud filter on äärmiselt vajalik ka alustajatele enestele. Kui Sa ei leia turult rahastust, siis on sellel tavaliselt põhjus. Põhjused on enamasti ikka konkurentsivõimeliste plaanide puudus, mitte rahastuse puudus. Kui Sa ei suuda erakapitali ahvatleda, laenuintresse teenindada, plaan rahastatud ei saa – siis üheksal juhul kümnest sa ei olegi (praegu veel) konkurentsivõimeline. Ja nii on tegelikult sulle endalegi parem. Pisutki võiks oma isiklikud maailmavaatelised uskumused kahtluse alla seada. Jätkuvalt hämmastab mind see, et kuidas kõigele püütakse meeleheitlikult riikliku ja poliitilist mõõdet külge pookida.

Edu arutelus.
Vasta
#61
(06-02-2014, 14:20 )Akronüüm Kirjutas: Eitheale.
Tuhat ja üks vabandust saab tuua, et miks ei saa ja miks on raske. Parem maini ka ainult ükski põhjus, et miks saab! Näitab tasakaalu inimeses.
Põhjenduseks tuua riiklikud monopolid ja poliitiline ringkäendus – no ma ei tea, pisut veider! Mul ei ole selle vastu midagi, et Sa neid takistuseks pead, aga saad ehk isegi aru, et see on vaid tühine (ja väga otsitud) osa põhjustest Sinu tulevase ettevõtte mittetoimimisele. Peamiseks probleemiks väikeettevõtte alustamise praktikas saab hoopiski kõlbeline äriplaan ja reaalne konkurents. Kuidas turg vastab Sinu tootele/teenusele. Kuivõrd hästi tunned ise valdkonda, jne, jne.

Mis puutub rahastuse kättesaadavust, siis too ei ole maailma ajaloos veel ilmselt nii hõlbus tavainimesele kunagi olnudki kui täna. Ehk mõistad samas ka seda, et vahendite jagamine ei saagi kujuneda poest saia ostmiseks. Su plaan peab ikka kannatama paberit. Teatud filter on äärmiselt vajalik ka alustajatele enestele. Kui Sa ei leia turult rahastust, siis on sellel tavaliselt põhjus. Põhjused on enamasti ikka konkurentsivõimeliste plaanide puudus, mitte rahastuse puudus. Kui Sa ei suuda erakapitali ahvatleda, laenuintresse teenindada, plaan rahastatud ei saa – siis üheksal juhul kümnest sa ei olegi (praegu veel) konkurentsivõimeline. Ja nii on tegelikult sulle endalegi parem. Pisutki võiks oma isiklikud maailmavaatelised uskumused kahtluse alla seada. Jätkuvalt hämmastab mind see, et kuidas kõigele püütakse meeleheitlikult riikliku ja poliitilist mõõdet külge pookida.

Edu arutelus.

Lisaks veel oma kogemuse, et isegi, kui plaan hea ja turul peaks nagu olema ruumi areneda jne, siis ikka ja jälle lähevad plaanid luhta inimliku lolluse pärast -- sa võid olla nii kõva ja tubli ja andekas oma arust (ja vanaema arust kah), aga kui sul ei ole tutvusi, ei ole sul midagi. Ja tutvuste all ei pea ma silmas teretutvust või joomakaaslust, vaid tutvused, mis baseeruvad kvaliteetsetel omadustel. Tõsine, 100%-selt lahendusele orienteeruv inimesele eelistatakse inimest, kes oskab nalja teha, on muhe ja mõnus ning oskab ka tööd teha. Võib-olla ei ole ta töös nii hea, kui tõsine töörabaja, aga leping tehakse/raha antakse ikkagi üleüldiselt meeldivale inimesele (avatud, intelligentne, rõõmsameelne, aus, aupaklik).

Vingujad ja teistesüüdistajad shampat ei joo Bleh
Vasta
#62
(06-02-2014, 14:20 )Akronüüm Kirjutas: Eitheale.
Tuhat ja üks vabandust saab tuua, et miks ei saa ja miks on raske. Parem maini ka ainult ükski põhjus, et miks saab! Näitab tasakaalu inimeses.
Põhjenduseks tuua riiklikud monopolid ja poliitiline ringkäendus – no ma ei tea, pisut veider! Mul ei ole selle vastu midagi, et Sa neid takistuseks pead, aga saad ehk isegi aru, et see on vaid tühine (ja väga otsitud) osa põhjustest Sinu tulevase ettevõtte mittetoimimisele.

Peamiseks probleemiks väikeettevõtte alustamise praktikas saab hoopiski kõlbeline äriplaan ja reaalne konkurents. Kuidas turg vastab Sinu tootele/teenusele. Kuivõrd hästi tunned ise valdkonda, jne, jne.

Mis puutub rahastuse kättesaadavust, siis too ei ole maailma ajaloos veel ilmselt nii hõlbus tavainimesele kunagi olnudki kui täna. Ehk mõistad samas ka seda, et vahendite jagamine ei saagi kujuneda poest saia ostmiseks. Su plaan peab ikka kannatama paberit. Teatud filter on äärmiselt vajalik ka alustajatele enestele. Kui Sa ei leia turult rahastust, siis on sellel tavaliselt põhjus. Põhjused on enamasti ikka konkurentsivõimeliste plaanide puudus, mitte rahastuse puudus. Kui Sa ei suuda erakapitali ahvatleda, laenuintresse teenindada, plaan rahastatud ei saa – siis üheksal juhul kümnest sa ei olegi (praegu veel) konkurentsivõimeline. Ja nii on tegelikult sulle endalegi parem. Pisutki võiks oma isiklikud maailmavaatelised uskumused kahtluse alla seada. Jätkuvalt hämmastab mind see, et kuidas kõigele püütakse meeleheitlikult riikliku ja poliitilist mõõdet külge pookida.

Edu arutelus.

No tõepoolest, kui sinu jaoks näitab kasutaja Lahenduse poolt pakutud lahterdamine taskaalu, siis mina seda seal ei näe. Küll aga lahterdab eelnev käsitlus inimese kenasti ära- oled primitiiv ja rohkem temalt midagi eeldada ei saagi, isegi viimast harida ei ole otstarbekas jne. Ühesõnaga animal olgu rahul, et teda toiduks ei kasutata!

Ei ole vaja isiklikuks minna ja minu toimimist või siis ka mitte siin mõistatada, toimin just nii nagu minul parajasti vaja on. Ja tänan mind personaalselt valgustmast , kuid nagu ma juba ka eelnevas ütlesin firmat on praegu väga lihtne luua, kuid suurim raskus (primitiivi kontekstis) on tootmiseks vajalike teadmiste- kapitali soetamisega ehk jällegi kui puudub korralik mingi valdkonna haridus.
Iseenesest äriplaan, mida saab alati tellida/osta ei tee ilma, tähtis on idee ja idee teostamise tehniline pool - mis baseeruks ikkagi juba varem saadud haridusel ja alles sealt edasi tuleb äriplaan ja rahastamine, kuid paistab et see ärimudel millest räägid on vahendamine, siin ei ole jh palju vaja.
Samas maailma ajaloos on äritegemine kui selline, millalgi varasemalt ilma firmat ja äriplaani loomata iseseisvalt ka väga hästi ja palju lihtsamalt toiminud.

Erakapitali ahvatlemine, laenuintresside teenindada jne on teine teema ja siia ei puutu, kuid ka mind hämmastab jätkuv vajadus ühepoolselt energit võtta vastu midagi andmata. Ja nagu eelnevas juba ütlesin, siis usku (juhti/tööandjasse) peab ka kinnitama/toitma ja kui ainelist kinnitust ehk energia vahetust ei toimu, siis ainult jutu peale ei hakka keegi siin hüppama.

Jha vingumisega enesele head tööjõudu ei saa, primitiiv lahkub mujale ja teil ära arenenuil tuleb tööjõudu importida -ahvileivapuu otsast.
Vasta
#63
Eithea ja Olematu võiks jääda "oma liistude juurde" ning luua "selgeltnägijate firma", ning hakata huvilistele xx raha eest tuleviku ennustama, või lahendama huviliste eelmistest eludest alguse saanud probleeme - kooliharidust selleks vaja ei lähe (küll aga sisemist tunnetust, mis jääb osaliselt väljapoole "kastisüsteemi") - ning kuna neil on piisavalt vaimu-osi (ühendusi teiste ilmadega), siis peaks selline firma üsna edukas olema.

Keerukamaks läheb aga siis, kui on mingeid oskusi juurde vaja "õppida" - toidupoe kassapidajaks õpib mõne päevaga, arstiks õpib mõne aastaga, kuid heaks selgeltnägijaks õpib "mõne eluga".

Need, kellel aga pole selgeltnägemist võimaldavaid vaimu-osi piisavas koguses võiks hakata tootma seda, milleks nende mõistus võimeline on: näiteks sünteesida uuenduslik aine, mis muudaks öösel mistahes impotendist vanamehe-nässi noku täiesti kõvaks, ning suudaks kuitahes kibestunud vanatüdruku viia kirka rahulduseni - jällegi on selliste "toodete" jaoks vaja loovust, ehk tuleb sinna "looja kasti" ennast kuidagi punnitada.
Vasta
#64
(06-02-2014, 17:55 )lahendused Kirjutas: Eithea ja Olematu võiks jääda "oma liistude juurde" ning luua "selgeltnägijate firma", ning hakata huvilistele xx raha eest tuleviku ennustama, või lahendama huviliste eelmistest eludest alguse saanud probleeme - kooliharidust selleks vaja ei lähe (küll aga sisemist tunnetust, mis jääb osaliselt väljapoole "kastisüsteemi") - ning kuna neil on piisavalt vaimu-osi (ühendusi teiste ilmadega), siis peaks selline firma üsna edukas olema.

Keerukamaks läheb aga siis, kui on mingeid oskusi juurde vaja "õppida" - toidupoe kassapidajaks õpib mõne päevaga, arstiks õpib mõne aastaga, kuid heaks selgeltnägijaks õpib "mõne eluga".

Need, kellel aga pole selgeltnägemist võimaldavaid vaimu-osi piisavas koguses võiks hakata tootma seda, milleks nende mõistus võimeline on: näiteks sünteesida uuenduslik aine, mis muudaks öösel mistahes impotendist vanamehe-nässi noku täiesti kõvaks, ning suudaks kuitahes kibestunud vanatüdruku viia kirka rahulduseni - jällegi on selliste "toodete" jaoks vaja loovust, ehk tuleb sinna "looja kasti" ennast kuidagi punnitada.

Talletan selle lahenduste postituse tulevaste aegade tarbeks. Lootusega .

Vasta
#65
(06-02-2014, 15:03 )fallenboy Kirjutas: Lisaks veel oma kogemuse, et isegi, kui plaan hea ja turul peaks nagu olema ruumi areneda jne, siis ikka ja jälle lähevad plaanid luhta inimliku lolluse pärast -- sa võid olla nii kõva ja tubli ja andekas oma arust (ja vanaema arust kah), aga kui sul ei ole tutvusi, ei ole sul midagi. Ja tutvuste all ei pea ma silmas teretutvust või joomakaaslust, vaid tutvused, mis baseeruvad kvaliteetsetel omadustel. Tõsine, 100%-selt lahendusele orienteeruv inimesele eelistatakse inimest, kes oskab nalja teha, on muhe ja mõnus ning oskab ka tööd teha. Võib-olla ei ole ta töös nii hea, kui tõsine töörabaja, aga leping tehakse/raha antakse ikkagi üleüldiselt meeldivale inimesele (avatud, intelligentne, rõõmsameelne, aus, aupaklik).

Vingujad ja teistesüüdistajad shampat ei joo Bleh

Ehk fallenboy selgitab, millised on õiged ja kvaliteetsed tutvused. Ehk on siia rumalate koer maetud, et pole osanud vabadusele orienteeritud tutvusi soetada. Vahivad küll aupaklikult teretuttavatele või joomakaaslastele otsa, aga näe, teised on samasugused lollpead kui sa isegi ning ei saa muhvigi ilma(edu)elust aru.

Aga kui ükskord tõbisena haiglavoodis saab lamatud, ebaprofessionaalse tegelase kätesse usaldatud, ebaõige ravi tõttu kannatatud, palatist palatisse loobitud, valuoiete peale sõnavahtu pakutud, ette-taha kiidu- ja vabandussõnu kuulatud ja seda kõike laia avali naeratuse saatel, siis, hurraa, näe, inimene on õppinud elus tegema õigeid valikuid – pidama plaani, näitama intelligentsi, äratama usaldust, naeratama rõõmsalt, olema aupaklik ja mida veel kõike.

Proosit!

Vasta
#66
Õigete tutvuste teemasse...
Üks inimene ütles, et miks tema oma lapse nn eliitkooli pani.
Selleks, et laps juba varasest east peale suhtleks tulevaste edukate inimestega. Sattuks nö "õigete sõprade" seltskonda.

Sinis, ära ironiseeri selle õigete ja kvaliteetsete tutvuste teemal. See on väga põhjapanev eeldus ühiskonnas toimetulemiseks. Kui mitte üks põhilisemaid.
(06-02-2014, 12:42 )lahendused Kirjutas: Ma võin tuua primitiivi kohta ühe näite: kuskil Põlva lähedases maakohas NLiidu aja lõpus alghariduse saanud mees - õpetajad ütlesid neil kogu klassile otse ära, et matemaatikat, füüsikat ja keemiat pole neil vaja õppida, kuna meestest saavad traktoristid ja naistest saavad lüpsjad kolhoosi laudas - igatahes ei teadnud see mees midagi ruutvõrrandist, ega sellest mis asjad need "x ja y" seal ruutvõrrandis on ...
Elan maal. Meil kohalikus koolis on ka hulgaliselt neid tüüpe, kes end vaevu-vaevu koolist läbi veavad. Tuli mõne tuttavaga üks konkreetne selline mees jutuks. Koolis oli ta väga rumal. Aga ta on eitea mitmendat põlve rannakalur ja seda tööd oskab ta perfektselt. Koolis seda ei õpetata. Hämmastav mere tundmine, hämmastav ilma etteennustamise võime jne jne, millest kõrgema mata tundjad ei oska undki näha. Sest neil ei ole seda vaja. Nii nagu ka sellel kaluril pole elus seeski vaja ruutvõrrandi lahendamist Milleks aju koormata.

Jah, võib öelda et selline inimene teeb elementaalidega kostööd. Kuid kas see on mingi väga madala taseme näitaja, see on vägagi küsitav.

Vasta
#67
(07-02-2014, 10:26 )Marina Kirjutas: Õigete tutvuste teemasse...
Üks inimene ütles, et miks tema oma lapse nn eliitkooli pani.
Selleks, et laps juba varasest east peale suhtleks tulevaste edukate inimestega. Sattuks nö "õigete sõprade" seltskonda.

Sinis, ära ironiseeri selle õigete ja kvaliteetsete tutvuste teemal. See on väga põhjapanev eeldus ühiskonnas toimetulemiseks. Kui mitte üks põhilisemaid.
(06-02-2014, 12:42 )lahendused Kirjutas: Ma võin tuua primitiivi kohta ühe näite: kuskil Põlva lähedases maakohas NLiidu aja lõpus alghariduse saanud mees - õpetajad ütlesid neil kogu klassile otse ära, et matemaatikat, füüsikat ja keemiat pole neil vaja õppida, kuna meestest saavad traktoristid ja naistest saavad lüpsjad kolhoosi laudas - igatahes ei teadnud see mees midagi ruutvõrrandist, ega sellest mis asjad need "x ja y" seal ruutvõrrandis on ...
Elan maal. Meil kohalikus koolis on ka hulgaliselt neid tüüpe, kes end vaevu-vaevu koolist läbi veavad. Tuli mõne tuttavaga üks konkreetne selline mees jutuks. Koolis oli ta väga rumal. Aga ta on eitea mitmendat põlve rannakalur ja seda tööd oskab ta perfektselt. Koolis seda ei õpetata. Hämmastav mere tundmine, hämmastav ilma etteennustamise võime jne jne, millest kõrgema mata tundjad ei oska undki näha. Sest neil ei ole seda vaja. Nii nagu ka sellel kaluril pole elus seeski vaja ruutvõrrandi lahendamist Milleks aju koormata.

Jah, võib öelda et selline inimene teeb elementaalidega kostööd. Kuid kas see on mingi väga madala taseme näitaja, see on vägagi küsitav.

Häda ongi vast selles aju koormamises absoluutselt ebavajalike asjadega .Kettaruumi oleks vaja elus hakkama saamiseks.
Et siis juba ise elus valida, mida salvestada, mida mitte . Kas luulet või proosat . Või hoopis käsiraamatuid . Kelle hing millest pidet saab .

Praegu on elu tugevalt kreenis .
Tark mees oli Krishnamurti ,kui soovitas loobuda teadaolevast .


Vasta
#68
(07-02-2014, 10:26 )Marina Kirjutas: Sinis, ära ironiseeri selle õigete ja kvaliteetsete tutvuste teemal. See on väga põhjapanev eeldus ühiskonnas toimetulemiseks. Kui mitte üks põhilisemaid.

Ei, Marina, ironiseeri ma midagi, lihtsalt antud teema algataja poolt pakutav väljapääs idioodi-seisusest oli tema eelneva teksti taustal (idee: mõtlemine on vabaduse pant ja eduka elu alus) kui üks armas süüdimatu puänt.

Vastupidi, kuidagi väga kurb ja kahju hakkas sest (päris)töötegijast, et millise koha on edukas (vaba)töötegija ja siinse teema suunanäitaja talle reserveerinud.

See, et eestimaal on (liba)töötegija käibivaks kapitaliks omadus, mille võib kokku võtta sõnasse – pugemisoskus -, ja õiged tutvused, on üldteada, ka idiootidel.
Vasta
#69
Nüüd, kui teema juba mõni päev vana, võib postitustest välja lugeda vastandumise:

Suurem hulk (ehk umbes 2/3) kirjeldavad ikka ja jätkuvalt põhjusi MIKS midagi on halvasti, ratsionaliseerivad seda (raha, töö, ühiskond ehk välised tingimused)
Väiksem osa inimestest üritavad selgitada, et välised tingimused ei ole olulised, oluline on see, kuidas väliste tingimustega hakkama saada, nende vahel manööverdada.

Ehk üks grupp nutab, sest edasi minna ei saa, oja on ees. Teine grupp aga hüppab mängleva kergusega ojast üle.

Aga et võtaks eeskuju ja koguks hoogu ning hüppaks kah ojast üle -- ei! Selle asemel hakatakse hüppajaid halvustama ja ironiseerima.

Laugh

Siinkohal küsiks, kuidas ojast üle saab? Ega ometi mitte ise hüpates?!
Vasta
#70
(07-02-2014, 14:08 )fallenboy Kirjutas: Nüüd, kui teema juba mõni päev vana, võib postitustest välja lugeda vastandumise:

Suurem hulk (ehk umbes 2/3) kirjeldavad ikka ja jätkuvalt põhjusi MIKS midagi on halvasti, ratsionaliseerivad seda (raha, töö, ühiskond ehk välised tingimused)
Väiksem osa inimestest üritavad selgitada, et välised tingimused ei ole olulised, oluline on see, kuidas väliste tingimustega hakkama saada, nende vahel manööverdada.

Ehk üks grupp nutab, sest edasi minna ei saa, oja on ees. Teine grupp aga hüppab mängleva kergusega ojast üle.

Aga et võtaks eeskuju ja koguks hoogu ning hüppaks kah ojast üle -- ei! Selle asemel hakatakse hüppajaid halvustama ja ironiseerima.

Laugh

Siinkohal küsiks, kuidas ojast üle saab? Ega ometi mitte ise hüpates?!

Sinu vastus oli huvitav, kuid täit tõde selles ei ole ega saagi olla. Vähemalt andsid oma mõtted edasi.
Vasta
#71
(07-02-2014, 14:08 )fallenboy Kirjutas: Siinkohal küsiks, kuidas ojast üle saab? Ega ometi mitte ise hüpates?!

Ega ma nüüd aru küll saa, et miks peab ojast üle hüppama, kui sealt saab läbi astuda, boonusena saad veel puhtad jalad.

Et hüpe siis on rohkem neile, kes sammuseadmisoskust millekski ei pää wink
Vasta
#72
(07-02-2014, 14:38 )Sinis Kirjutas:
(07-02-2014, 14:08 )fallenboy Kirjutas: Siinkohal küsiks, kuidas ojast üle saab? Ega ometi mitte ise hüpates?!

Ega ma nüüd aru küll saa, et miks peab ojast üle hüppama, kui sealt saab läbi astuda, boonusena saad veel puhtad jalad.

Et hüpe siis on rohkem neile, kes sammuseadmisoskust millekski ei pää wink

Ma loodan et sa seda teksti väga otseselt ei võtnud. Kuigi mina seda ei kirjutanud.
Võta seda rohkem filosoofiliselt. Hästi on öeldud küll!
Vasta
#73
(07-02-2014, 15:18 )Veli Joonatan Kirjutas:
(07-02-2014, 14:38 )Sinis Kirjutas:
(07-02-2014, 14:08 )fallenboy Kirjutas: Siinkohal küsiks, kuidas ojast üle saab? Ega ometi mitte ise hüpates?!

Ega ma nüüd aru küll saa, et miks peab ojast üle hüppama, kui sealt saab läbi astuda, boonusena saad veel puhtad jalad.

Et hüpe siis on rohkem neile, kes sammuseadmisoskust millekski ei pää wink

Ma loodan et sa seda teksti väga otseselt ei võtnud. Kuigi mina seda ei kirjutanud.
Võta seda rohkem filosoofiliselt. Hästi on öeldud küll!

Ma loodan ka, et Te kasutaja Sinis teksti väga otselt ei võtnud, võtke seda rohkem filosoofiliselt.
Kokkuvõtteks tsiteerides (lp klassikut wink) "Tuletise tuletis ehk udust udusem. Paneks õige jalad korraks maha ka?"
Vasta
#74
Me oleme koik eksinud,unustanud oma olemuse,nimetates teisi idiootideks,teed endast idioodi.


Vasta
#75
Kui me võtame kaks teemat kokku, siis saame teada et inimesed on idioodid ja pealegi arenenud veel ahvidest!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,189 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat