Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on idioodid
#26
(04-02-2014, 18:50 )olematu Kirjutas: Niisiis : ma ei ole ikkagi kuulnud, kuhu need linnakorteris elavad orjad siis Sinu arust minema peavad ?
Tundub , et Sa isegi ei tea antud olukorrale lahendust .

Minu arvates on kogu probleem selles, et inimesed vaatavad kellegi poole ja eeldavad, et see keegi pakub neile lahenduse välja (mina pean ütlema Olematule, mis on lahendus). Selles ongi kogu mure -- inimesed alluvad. Nad ootavad, et keegi neile ütleks, mida teha või mida mitte teha. Kuidas käituda ja mida selga panna. Nad ei usu, et nad ise piisavalt arukad, et otsutada. Miks? Sest massimeedia sisendab kogu aeg, kui lollid, saamatud, koledad ja vaesed nad on. Probleem ei ole selles, kes sa oled, vaid selles, kuidas sa ennast näed. Ajuloputatud inimesed usuvadki, et nad peavad ostma ja tarbima kaupu-teenuseid, mis nende väärtust tõstavad, mis teevad "normaalseks"/#likeaboss. Oskab keegi mõistuspäraselt mulle selgitada, miks inimesed massiliselt ostavad iPhonet, kuigi saadaval on kordi paremaid, odavamaid telefone? Seetõttu, et iPhone on luksuskaup, presiizne, mis tekitab end alaväärseks pidavas inimeses tunde (ebamõistuspärase), et ta on just seda kindlat telefoni omades kuidagi parem. Reklaamipsühholoogia. Küsige kuidas midagi müüa kusagilt reklaamibüroost ja nad ei räägi mitte midagi tootest, toote omadustest või miks see toode hea on. Nad räägivad sellest, kuidas toode inimeste jaoks atraktiivseks muuta. Apple on turundusgeenius -- ta võtab töökindlad ja ennast tõestanud tehnoloogiad, lükkab nad kandilisse kasti, paneb kalli hinna ja teeb inimest mõjutava reklaami, mis näitab inimestele, et tegemist on eksklusiivse tootega. Tarbijal on jällegi ebamõistuspärane mõttemuster, et kallis asi on hea asi ja lisaks on tegemist ka veel prestiize tootega ja ta läheb ja ostab toote ära.

Kui iPhone oleks 200 eur, ei ostaks seda keegi, sest see on liiga ODAV. Mitte et ta oleks tehniliselt saamatu. Ei. Ma pakun välja, et paljud ütleksid ka, et see telefon oleks kole. Aga kuna ta on hetkel väga kallis, siis on ta pisut kättesaamatu unistus, mis muudab kogu idee tootest eksklusiivseks. Psühholoogia.

Mis on lahenduseks? Olen siin korduvalt üritanud näidata, et probleem ei ole välises maailmas -- valitsuse lõhkumine või korterist metsa kolimine või Soome minek ei ole lahendus. Inimesed PEAVAD hakkama tunnistama, et kogu elu toimub mõtetes, nende enda peades. Nad peavad hakkama ise enda eest seisma, oma mõtteid austama ja endasse USKUMA.

Ainult nii saame me vanglast välja. Ja vanglat ei ole näha, sest vangla on ülekantud tähendus olukorrale, kus inimese hoiak ja mõtted on sellised, mis ootavad alati autoriteedi luba. Vangla on see, et inimesed tegutsevad nii, nagu keegi käseb neil tegutseda ja ei saa ise sellest ise aru, sest arvavad, et see on normaalne. Et see peabki nii olema. Ei pea. Otse vastupidi. Inimene kuulub endale, on indiviid, vastutab enda eest ise.

Me ei saa rääkida ei vabariigist ega vaba riigist või vabast ühiskonnast, kui enamik inimesi pimesi järgib autoriteete ja ei analüüsi oma peaga, mis tähendab, et nad teevad nii nagu pisike osa juhte neil käseb teha.

Majanduskriisis otsib vaba inimene endale võimalusi, kuidas hakkama saada, tähendagu see siis maale kolimist, ettevõtjaks hakkamist või välismaale liikumist, mitte halamist, kui raske on. On jah raske, kuid kas selle nentimine on lahendus?

Rääkige tänaval inimestega ja küsige, kuidas neil läheb. 7 inimest kümnest halab nii, et ei jõua hingegi tõmmata. Lööge lahti ükstapuha milline õukonnameedia portaal ja lugege kommentaare. Masendav. Inimesed tunnevad ennast nii abituna, nii jõuetuna, et ainuke, mida nad suudavad teha, on vingumine.

Probleemi lahendus:

1. Probleemi tunnistamine/sellest arusaamine

Ja sealt saame edasi minna Smile


Põhja-Korea dokumentaalfilm läänemaailmast -- nemad teavad, sest nad näevad seda kõrvalt. Propagandat paar lauset, aga muidu on film väga kõva -- http://www.youtube.com/watch?v=5hvqFZ6CURk Inglise keeles.

Päikselist päeva!
Vasta
#27
Jõudmisest ...
Ja jälle ma ei räägi endast .See ühiskond, milles me elame ,surub peale inimestele need mallid .Ja seostab otseselt millegi olemasolu inimese väärtusega . Iphone, ipad, Armani jne...Kui Sul seda ei ole, siis ei ole Sind olemaski karjub lustikummut nurgas. Ja inimesed ususvad, et täpselt nii see ongi . Kardetakse erineda . Tead ju küll, mida karjast irdujaga tehakse . See juba koolist selge, et erineda ei tohi, küll sind ruttu õigele rajale nö tagasi suunatakse. Ja nii nad ei erinegi .

Sa räägid, et inimesed on abitud ja saamatud . See on ju pealesurutud saamatus . Sinu arust on väljapääs rohkem raha teenida .Aga see ei ole ju väljapääs . Meie ühiskonnas tähendab rohkem raha puhkepäevadeta rügamist. Veel suuremat orjust .
Mul ei ole iphone. Esimese mobiili (ericsoni ) ostis mees mulle 14 aastat tagasi vägisi . Kui ma seda muidu ei tahtnud, siis kinkis sünnipäevaks .
Seda telefoni kasutasin ma järgmised kolm aastat . Siis vahetati ta mul jälle poolvägisi välja isendi vastu , mida ma kasutasin kümme aastat ( sellest toimingu vajalikkusest ei saanud mina jälle aru ) , kuni Nokia loomuliku surmani . Akusid enam ei toodetud ja kuskilt mujalt asendust ka ei saanud . Nüüd on mul jälle Nokia ,üks lollikindlamaid ja lihtsamaid variante . Aga alati on ta mul kuskil kadunud ,ei meeldi ta mulle ...

Ei ole see nii, nagu Sa arvad . Inimesed võivad olla töökad ja targad, aga rahas ikka ei suple. Saavad hakkama , aga tagavarasid tekib vähe, kuna mitte ainult kinnisvara hinnad ei tõuse ,muud hinnad ju ka , ja katastrofaalselt. Nii katastrofaalselt , et vägisi sunnivad kõiki õige pea oma mugavustsoonist välja ronima, ja mingeid otsuseid tegema.
Kes nälga surra ei taha, küll see lahendused leiab. Ole Sina mureta . Ja kui ei leia, ju siis on looduslik valik .
Vasta
#28
(05-02-2014, 09:43 )fallenboy Kirjutas: Mis on lahenduseks? Olen siin korduvalt üritanud näidata, et probleem ei ole välises maailmas -- valitsuse lõhkumine või korterist metsa kolimine või Soome minek ei ole lahendus. Inimesed PEAVAD hakkama tunnistama, et kogu elu toimub mõtetes, nende enda peades. Nad peavad hakkama ise enda eest seisma, oma mõtteid austama ja endasse USKUMA.

Minu tagasihoidlik küsimus on, et ...kas sa harjutad siin foorumis mingiks seminariks ettekannet?
Päris hästi tuleb välja muuseas, selles on indu, tulisust ja agressiivsust Smile.

Kuid tõenäoliselt sa ei mõtle tõsiselt, et siinne rahvas ei teadnudki neid vahvaid lahendusi ja ei oska oma peaga mõtelda.
Mis uskumisse puutub, siis küsi Kage käest selle kohta - tema arvates meist paljud usuvad liigagi palju...endasse, oma mõtetesse, tundmustesse jne Smile1.

Ja kuigi mul iPhone endal pole, olen aru saanud, et noored ostavad selle võimalikult soodsalt ja just selle pärast, et igal pool saaks netis omavahel suhelda ning muusikat kuulata. Aga kes teab...
Vasta
#29
Fallenboyga igati nõus. Inimesed ongi valdavalt idioodid. Mitte sündinud, vaid kujundatud.
Jube on minu jaoks see, et noored ei oska enam ei omavahel ega vanematega r ä ä k i d a vaid suhtlevad küüneklõbinal maeiteakuskohtades. See on õudne, kui sõbranna tuleb teisele külla ja siis istutakse diivani peal ja klõbistatakse noh nende asjadega, mis peaksid justkui asendama inimesele silma vaatamist ja verbaalselt suhtlemist, inimlikku naeratust või kurbust asendavad ikoonid, loodushääled tõrjutakse kõrvaklappidega. No kurat, minu tuttavad teismelised on küll idioodid ja mina ei oska neid kuidagi sellest seisusest võõrutada. Kohe kuuled "aga teised ju kõik ..." Mina ei kujuta ette, kuidas nad oma armsamaga tulevikus voodisse lähevad või armastust avaldavad või oma lapsi hellitavad ja kasvatavad. Ilmselt tavalised ehedad inimtunded kaovad ja ühiskond idioodistub veel rohkem.
Ahhaa, aga samas - mida me kõik siin foorumis ise teeme? Paljud meist on käinud kokkusaamistel ja suhelnud teineteisele otsa vaadates? No vot, jooksingi ummikusse.
Ja selle pärast, et ma ise ka vastata ei oska, lähengi ära pagendusse.
Vasta
#30
Seda "inimeste lollust" saaks selgitada hinge-vaimu ja muude alge osade abil.

1) Elementaali arengutasemetes omandas alge mõistuse.
MÕISTUS on pump, mis tõmbab energiad käima.
Mõistust saaks pildiliselt kujutada kaaludena: mõistus kaalub mis on õige, mis on vale.

Kui mõistuse-osi on vähe, siis on inimene tahtetu.
Kui mõistuse-osi on palju, on inimesel tugev tahe eri valdkondades.

2) Taime arengutasemetes omandas alge vaimu.
VAIM on ühendused erinevate maailmade (sageduste) vahel.
Vaimu saaks pildiliselt kujutada linnuna, kes lendab eri maailmade vahel.

Kui vaimu-osi on vähe, siis on piiratud inimene, kellel on vähe tegutsemis valdkondi.
Kui vaimu-osi on palju, siis on tegu liikuva ja paindliku inimesega.

3) Looma arengutasemetes omandas alge hinge.
HING on oskused midagi teha.
Hinge saaks pildiliselt kujutada pallina (sfäärina), mille väliskihis on aktiivsed hingeosad, ehk oskused.

Kui hinge-osi on vähe, siis inimene ei oska midagi teha.
Kui hinge-osi on palju, siis inimesel on mitmekülgsed oskused.

4) Inimese arengutasemetes omandab alge teadvuse.
TEADVUS on tähelepanemise ja salvestamise võime.
Teadvust saaks pildiliselt kujutada välgunoolena: "Yes=Jah!, sain aru!, ning järgneb valgustumine antud teemal.

Kui teadvuse-osi on vähe, siis on tegu null-tähelepanu omava inimesega, kes ei oska infot hankida, ning kellel pole mälu.
Kui teadvuse-osi on palju, siis inimesel on hea tähelepanu ja mälu, ning oskus infot otsida.

5) Ning kui kõik eelnev on omandatud, siis vormistatakse mõistus-vaim-hing-teadvus ümber OLEMUSEKS, ning sellise taseme omajat kutsutakse "haldjaks" - ühtlasi saab siis ka läbi "areng läbi saamise", ning algab "areng läbi andmise" (jumal, looja, jõud, superjõud, mängur, suur).

-----

Erinevad ühisväljad=egregorid topivad aga inimestele oma "juhtmed kuklasse", ning eelnevalt kirjeldatud 5-süsteemis on vähemalt üks nurk egregori poolt "üle võetud": nii ei saa "juhtmed kuklas" inimesed enam areneda "oma mina" põhiselt, vaid egregor ütleb neile ette nende mõtted, soovid ja vajadused - näiteks ajaloost tuntud suurkujud, nagu Budha, Zeus, Thor, jne on suutnud ennast suuremal või vähemal määral ühisväljade küljest "lahti ühendada": üritage ka ise midagi sarnast endaga teha (nii kaoks ka vajadus antud teema järele)!

Just need egregoride "juhtmed kuklas" ongi need, mis viivad meid taandarengule - paljud inimesed on taandarengu tõttu oma olemuselt vaid inimkehades ringi jooksvad puud ja loomad.

Kusjuures eelpool toodud 5-süsteem on kirja pandud piisava detailsusega, et igaüks suudaks "avastada", millised nurgad on tal ühisväljade poolt "üle võetud" (kellel lonkab mõistus, kellel vaim, kellel hing, kellel teadvus).
Vasta
#31
Lahendused, ja Sinul loomulikult ei lonka midagi ? Laugh
Vasta
#32
(05-02-2014, 10:51 )Minaelan Kirjutas: Minu tagasihoidlik küsimus on, et ...kas sa harjutad siin foorumis mingiks seminariks ettekannet?
Päris hästi tuleb välja muuseas, selles on indu, tulisust ja agressiivsust Smile.

Ei harjuta Smile Teised eesmärgid. Aga ei tule hästi välja, kui ma ei suuda enda mõtet edasi anda. Vaja veel harjutada!

(05-02-2014, 10:51 )Minaelan Kirjutas: Kuid tõenäoliselt sa ei mõtle tõsiselt, et siinne rahvas ei teadnudki neid vahvaid lahendusi ja ei oska oma peaga mõtelda.

Mõtlen tõsiselt. 100% tõsiselt. Me kõik võime teada asju, aga kui me neid ei rakenda enda elus, ei ole neil mingit väärtust. Kõigepealt mõte, siis sõna ja siis tegu. Tore, kui mõte liigub õiges suunas (enamikul ei liigu). Tore, kui räägitakse sellest (enamik ei saa aru, millest rääkida).
Aga tegutseda on vaja! Oma mõtet on vaja rakendada:

Elu on raske. Kuidas muuta seda kergemaks?
a) räägime, et elu on raske. Muutust ei toimu.
b) räägime, et elu on raske ja pakume välja lahenduse. Muutust siiski ei toimu.
c) räägime, et elu on raske, pakume välja lahenduse JA TEGUTSEME. Muutus tuleb mühinal, kus tal pääsu!

1. Olen paks ja vihkan ennast. Jätkuvalt paks.
2. Olen paks ja mõtlen, et lähen sporti tegema. Jätkuvalt paks.
3. Olen paks ja mõtlen, et lähen sporti tegema ja hakkan käima jõusaalis. olen kaks konti ja kusehais, olen uhke enda üle, sest suudan ennast kontrollida. Pekk läinud koos enesevihaga Smile Elu lill.

(05-02-2014, 10:51 )Minaelan Kirjutas: Ja kuigi mul iPhone endal pole, olen aru saanud, et noored ostavad selle võimalikult soodsalt ja just selle pärast, et igal pool saaks netis omavahel suhelda ning muusikat kuulata. Aga kes teab...

Selleks ei ole vaja osta iPhone, KÕIK telefonid võimaldavad seda Smile

Vasta
#33

Muidugi lonkab ka minul midagi, ja mitte vähe - kuid vaatamata neile "loginatele" suutsin vastava ülevaate kirja panna.

Küsimus pole ju selles, et hakata ennast tajuma "jäätmejaama töölisena", keda huvitab vaid teiste mädane olemus (kes on vaid õrnalt hallitanud, kes on rohkem pehkinud, ning kes on täitsa ära mädanenud) - pigem peaks taolistest kirjeldustest otsima juhtlõngu enda olemuses olevate puudujääkide leidmisele, ning olles neist teadlik hakata neid puudusi kõrvaldama.

Kui kõik 32 mõistuse-osa, 48 vaimu-osa, 96 hinge-osa ja 72 teadvuse-osa oleksid olemas ja toimiksid laitmatult, siis poleks ju mingit vajadust inimeseks kehastumise järele - ehk võiks rahumeeli elada "täiusliku vaimolendina" kuskil null-reaalsuses, või nirvanas.
Vasta
#34
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=2196511

http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=2196551a

" Eilne maailm "

Stefan Zweigi nägemus inimestest ja maailmast .
Vasta
#35
Fallenboy - jääb mulje, et sa hüüad loosungeid, mille taga ei ole tõsisemat uurimistööd. Milline on sinu kampaania eesmärk?
Vasta
#36
(03-02-2014, 20:43 )fallenboy Kirjutas: Probleem ei ole ühiskonnakorralduses, probleemiks on inimeste rumalus -- pisike hulk planeedi elanikest kontrollib pea kogu planeeti ning kontrollitavad ei saa sellest aru. Ei saa aru, mida see tähendab, ei saa aru, mida see kaasa toob. Probleem ei ole selles, et infot ei ole. Probleem on ignorantsuses.

Julgen vastu vaielda, jälgides kasvõi siinse foorumi postitusi – probleemiks ei ole inimeste rumalus, ükskõiksus ega ignorantsus. Probleemi lihtsustamine tasandile (maa)vabadus või (töö)orjus pole jätkusuutlik. Ise näen hädadest ühte, et inimesed on väsinud võitlusest omaenda egoga. Sootsiumi reeglid talutavaks eluspüsimiseks on piisavalt sunduslikud ja ajamahukad, et jaguks energiat võidelda (poliit-, raha)võimu nahaalsuse vastu, kui ego on samal ajal sunnitud tegelema väärtushinnangute ümberkohandamiste ja seda ikka loobumiste hinnaga. Protsess on kestnud pikki aastaid ja ei näe, et see lähiajal ka peatuks. Kui just ei suudeta kohapealseid olusid rehkendades oma egole tõestada vajaduskiirendusega olla „moraalne värdjas“.

Aga edu sullegi, fallenboy, siis läiketa kettidega!
Vasta
#37
(05-02-2014, 13:29 )Sinis Kirjutas: Julgen vastu vaielda, jälgides kasvõi siinse foorumi postitusi – probleemiks ei ole inimeste rumalus, ükskõiksus ega ignorantsus. Probleemi lihtsustamine tasandile (maa)vabadus või (töö)orjus pole jätkusuutlik. Ise näen hädadest ühte, et inimesed on väsinud võitlusest omaenda egoga. Sootsiumi reeglid talutavaks eluspüsimiseks on piisavalt sunduslikud ja ajamahukad, et jaguks energiat võidelda (poliit-, raha)võimu nahaalsuse vastu, kui ego on samal ajal sunnitud tegelema väärtushinnangute ümberkohandamiste ja seda ikka loobumiste hinnaga. Protsess on kestnud pikki aastaid ja ei näe, et see lähiajal ka peatuks. Kui just ei suudeta kohapealseid olusid rehkendades oma egole tõestada vajaduskiirendusega olla „moraalne värdjas“.

Mina olen moraalne värdjas. Idioot. Luuser. Hipi. Ärimees. Filosoof. Tuuletallaja. Napakas. Targutaja. Sitakott. Ei-tea-asju-tüüp.

Ma olen rõõmuga kõike seda, sest need nimed on mulle pannud orjad, kes käivad päevas päeva tööl, et ära elada. Ma ei käi tööl, kuid hoolimata sellest elan ma ära. Kuidas?

Sest vahet ei ole, kas ma olen ori või orjapidaja -- meil kõigil on otsas pea, mis võtab viie meelega infot vastu, kuuenda meelega (mõistus) töötleb selle info läbi, vormib arusaama. Igaüks meist on selleks võimeline. Ja igaüks meist seda ka teeb. Aga sellest on vähe -- vaja on mõistust edasi sundida, et lahendusi leida ja siis muutub asi veelgi raskemaks -- oma leitud lahendused tuleb ellu rakendada. Ja seda tuleb teha enda tahte kohaselt. Kas tõesti on siis lihtsam ehitada üles ebavõrdsusel püsti püsivat ühiskonda, hoolimata sellest, et see meeldib vaid väga vähestele? Või on tulemuslikum otsida lahendusi, kuidas endal kergem ja seetõttu kõigil kergem?

Jah, ego on probleemiks. Aga mis on ego? Ego on mälu. Ego on uskumused. Ego on hoiakud. Ego on mõte. Ja mõtet saab igaüks muuta.

Üks huvitav asi, millega puutusin kokku mõned kuud tagasi -- inimesed arvavad, et teadvus on mõtlemine. Ei ole. Mõtlemist saab peatada (meditatsioon näiteks), kuid teadvust peatada ei saa. Mitte mõtlemine on võimalik. Mõtet on võimalik välja lülitada ja sisse lülitada. Jah, see on võimalik. Aga kui kontrollida mõtteid, siis saab kontrollida emotsioone (mõtted tekitavad emotsioone) ja seejärel saab juba ise otsustada, kuidas ennast tunda. Kas vinguda ja seega panna end halba emotsiooni või otsida lahendusi ja panna ennast inspireeritud-motiveeritud emotsiooni.

Inimesed võivad olla väsinud, aga nad ise väsitavad ennast. Kas see pole mitte pesueht rumalus?
Vasta
#38
Inimesed ei ole rumalad ja ammugi mitte idioodid. Inimesed on lihtsalt tahtejõuetud. Ja ka mugavad. Maailmas on palju andekaid inimesi igal elualal.
Seega - kui pealkiri oleks Inimesed on tahtejõuetud, siis võiks edasi uurida seda, mis tahtejõuetust põhjustab.
Üks mis tahtejõudu pärsib on see, mida inimesed sisse sõõvad ja joovad.
Teine asi on see, et inimesed on oma harjumuste orjad.
Ka ise tood eespool näiteid, kus olulist osa mängib tahtejõud.

Uskumine, et inimene saavutab oma eesmärgid, on oluline, kuid sama oluline on uskumine, et saab õppida selgeks, kuidas eesmärke täita. Paljud usuvad, et meie intelligents, isiksus ja psüühilised võimed on paigas, muutumatud, et ükskõik mis me teeme, me ei arene. Selle tulemusena me keskendume eesmärkidele, mis tõestavad meile endile, et see nii on, selle asemel, et arendada oma arenemise ja õppimise võimet.
Õnneks uuringud näitavad, et uskumine muutumatutesse võimetesse on täiesti vale – igasugused võimed on arendatavad. Uskumine, et sa võid areneda, annab sulle võimaluse teha paremaid valikuid ja avab täielikult sinu potentsiaali. Inimesed, kelle eesmärk on saada paremaks, selle asemel, et olla heal tasemel, taluvad raskusi paremini ja hindavad teekonda sama kõrgelt nagu sihtkohta.


Vasta
#39
Lugedes Sinu viimase postituse esimest lõiku, kus Sa kirjeldasid , kes Sa kõik oled nõus rõõmuga olema , tuli mulle meele üks vietnami vanasõna : mida kõrgemale ronib pärdik, seda kõrgemale paistab tema punane taguots .

Tubli poiss , Sa jõuad kaugele . Pööbli kannatused, olgu need siis tõelised või väljamõeldud, ei lähe Sulle korda . Riigikogusse minekule ei ole mõelnud ?
Ja neile , kes võitluses oma egoga värske õhu kätte ehk prügikasti kõrvale jõuavad soovin ainult edu . Sest lõputul taganemisel saame me kõik seal kunagi kokku .










Vasta
#40
(05-02-2014, 15:35 )Nofretete Kirjutas: Inimesed ei ole rumalad ja ammugi mitte idioodid. Inimesed on lihtsalt tahtejõuetud. Ja ka mugavad. Maailmas on palju andekaid inimesi igal elualal.
Seega - kui pealkiri oleks Inimesed on tahtejõuetud, siis võiks edasi uurida seda, mis tahtejõuetust põhjustab.
Üks mis tahtejõudu pärsib on see, mida inimesed sisse sõõvad ja joovad.
Teine asi on see, et inimesed on oma harjumuste orjad.
Ka ise tood eespool näiteid, kus olulist osa mängib tahtejõud.

Nõustun jutu mõttega, kuid selgitada pealkirja lahti -- kui see ei ole kedagi solvav, halvasti ütlev, vulgaarne, vastuoluline jne... siis keegi ei vaataks. Noh, seks kõlbaks kah, aga .. jah.

Tahtejõud eeldab tahtmist. Tahtmine eeldab mingit eesmärki. Eesmärk eeldab arusaamist. Arusaamine nõuab mõtlemist.

Niikaua kuniks meie ühiskonnas võtavad inimesed ütlust "Kui loll saab olla!?" väljakutsena, ei saa me rääkiga tahtmist, mida motiveerib arusaamine Smile

Kuigi ma tunnistan aasta-aastalt, et leidub üha rohkem inimesi, kes ei süüdista oma hädades välist maailma, vaid muudavad ennast. Kõige lihtsam on minna reisile. Mitte pakettreisile, vaid lihtsalt osta lennukipilet, seljakott ja natuke seemneid ning hulkuda eesmärgitult maailmas ringi. Silmad avanevad. Garanteeritult Smile
Vasta
#41
Et paremini mõista tarbimishullust, peame minema ikka päris algusesse, ehk lapsepõlve.
Kui laps hakkab jonnima või nutma siis vanemate esmane reaktsioon on võimalikult kiirelt see nutt peatada ja seda läbi
lemmik (või isegi suvalise) mänguasjaga, laskmata lapsel see kindel valu või kogunenud nutmata jätmised välja elada lähedase embuses või läheduses. Selle tulemusel hakabki laps ise otsima väljapääsu ja seda negatiivsel viisil
manipuleerides (asjade, vale ajastuse jne) vanematega.
Sellaga siis annamegi juba väikesele inimesele mõista kui vajalik meile on materiaalsus.
Ja seda enam, et meie eestlased oleme vagurad ja vaoshoitud ning ei oska oma pingeid maandada, tulebki meil leppida lohutades ennast shopates või toitu õgides ning olemegi saavutanud orjaseisuse.

Olen ka nõus kanepi suhtes. Paraku on nii, et meil puudub ligipääs infole (blokeeringud), mis on varjatud meie meelte eest. Ja kanep on üks nendest vahenditest, mis vabastab meid sellest. Vaielda võime selle üle, et kas see on õige tee seda saavutada. Kui aga paneb see inimest rohkem mõtlema nendest asjadest ning on avatum sellisele infole, siis miks me peaksime seda kanepit naeruvääristama ja maha tegema kogu aeg.

Mõistan teemaalgataja raevu. Ja seda mitte analüüsides igat lauset, vaid tervikut.
Vasta
#42
Fallenboy, jah kindlasti peab inimestel olema mingi kindel eesmärk, mis neid edasi viib.
Aga samas, kui üks eesmärk on täidetud, tuleb leida järgmine eesmärk ja mitte ühele kohale tammuma jääda.
Kui meie ühiskonnast rääkida, siis just ühiskond on jäänud mõnes mõttes paigale tammuma. Ja ainult inimesed, kellel leidub tahtejõudu, saavad seda muuta.
Maailma nägemine kindlasti avardab silmaringi. Mugavad ja tahtejõuetud inimesed istuvad ühel kohal ja süüdistavad kõiges välist maailma, enda muutmiseks midagi ette võtmata. Kui inimesel on mingi kindel enda poolt püstitatud eesmärk (kasvõi väike) täita, siis hädaldamiseks ja ükskõik kelle või mille süüdistamiseks lihtsalt aega üle ei jää.
Muuseas, vali kes sa tegelikult olla tahad - ja vii siis oma mõtted teoks! Ära usu teiste pandud silte. Mine eluga edasi.
Vasta
#43
Minu hinnangul on 4-ja tüüpi inimidioote:
1. Parasiidid - inimene, kellel puudub töötav Ülailma kese. Elavad põhiliselt Laste maailmas. Genereerib oma Lapselikke unistusi ja ideid, kuid eeldab, et teised peavad neid ellu viima. Oma tegemised on suht viljatud.
2. Sõjardid - inimene, kellel puudub töötav Keskilma kese. Elavad nii Laste kui ka Täiskasvanute maailmas. Unistavad nägemused ja analüüsiv andmetöötlus eraldi olemas, kuid nende kriitiline hindamine ja vastuväited puuduvad. Vajab vanemlikku tuge. Teista hindamisel muutub aga sõjakalt lahmivaks.
3. Orjad - inimene, kellel puudub töötav Allilma kese. Elavad põhiliselt Täiskasvanute maailmas. Hea analüüsi võime, kuid eesmärgid ja unistused on teiste seatud. Kiruvad ja orja papi eest teenivad võõraid visioone.
4. Skisod - inimesed, kelle kehakeemia on nii sassis, et kõikide ilmade ühendused on valdavalt sõlmes. Kõik kolm ilma on suht lõhki.
Vasta
#44
(05-02-2014, 14:14 )fallenboy Kirjutas: Mina olen moraalne värdjas. Idioot. Luuser. Hipi. Ärimees. Filosoof. Tuuletallaja. Napakas. Targutaja. Sitakott. Ei-tea-asju-tüüp.

Ma olen rõõmuga kõike seda, sest need nimed on mulle pannud orjad, kes käivad päevas päeva tööl, et ära elada. Ma ei käi tööl, kuid hoolimata sellest elan ma ära. Kuidas?

Katsu ikka selle pika loetelu abil oma staatus selgemini määratleda, aga selge on, et kõigile võimalikele moraalse värdja kehastuse kandidaatidele napib (üli)ressursse.

Meil kõigil on peale mina-ego eluinstinkt, mis halbades oludes käivitub enese alalhoiuinstinktina. Valikud, mida siin tehakse, pole kindlasti vabast tahtest juhitud, eriti kui oled võtnud kohustuse pere nõrgimate liikmete eest vastutada. Etteheited siin on kohatud, kui toimiva asemele on pakkuda vaid mõtlemisvõimeline pea. Kahtlustan, et see on enamusel olemas, küsimus on vist loovas mõtlemises.

Ise arvan, et mõtlemise kvaliteet hakkab toimima sealtmaalt, kus inimvajaduste hierarhia alumine ots (füsioloogilised vajadused, turvalisusvajadus, armastus- ja kuuluvusevajadus, tunnustusvajadus) on täiega rahuldatud, et siirduda kõrgema, s.o eneseteostusvajaduse juurde. Nii see inimene kahjuks talitleb, kuigi siin on üksikuid erandeid nende osas, kes saavad jätta mõne astme vahele.

Kui palju inimesi üldse saab kehvades olutingimustes – arvestades siin kasvõi riigistatistika palgaandmetega, millest nähtub, et umbes pool rahvastikust maadleb alles kõige madamal ehk ellujäämise astmel - jõuda inimvajaduste püramiidi tipuastmetele?

Tunnused, mis viitavad Maslow’i kirjelduse abil, et inimene on eneseteostuse teel:
-täie tähelepanuga kogemine;
-kasvule suunatud valikute tegemine (vastandina regressioonile suunatud valikutele);
-hinnangute langetamine endast lähtuvalt (vastandina õpitud hinnangute kordamisele);
-kahtluse korral aus olemine, mis omakorda eeldab vastutuse võtmist;
-julgus olla erinev, mitte-konformistlik või ebapopulaarne;
-osalemine esmajärgulisusele suunatud protsessis.

See on täpselt see, mida sina sundkorras nõuad inimestelt, kes maadlevad püramiidi alumisel astmel.

Paradoksaalne seis. Esialgu saab muuta orjade tööviljast saadud kasumi jaotust õiglasemaks ja seda ikka vaimselt ärganud äri(võimu)meeste poolt wink
Vasta
#45
Oeh fallenboy. Millest pagan sa küll räägid kogu aeg. Näiteks friiläntsimine on ju lihtsalt töösuhte - ehk siis selle sinu paljukõneldud orjuse - erivorm ja ei midagi, kordan üldse ei midagi muud. Ma ei saa aru, kui palju saab jahuda sellistest asjadest ja korrata üha ühte ja sama. Minu meelest sa lihtsalt provotseerid parfoorumlasi. Igaüks ei saa ja mõni ei taha friiläntsida. Freelance eluviis ei ole absoluutselt midagi erilist. Pagan võtaks. Kaua võib! Laugh

Olin ja olen jätkuvalt veendunud, et "töötamine" kui selline on inimese eluülesannete nurgakivi. Inimene panustab ja loob väärtusi...
(05-02-2014, 14:14 )fallenboy Kirjutas: Mina olen moraalne värdjas. Idioot. Luuser. Hipi. Ärimees. Filosoof. Tuuletallaja. Napakas. Targutaja. Sitakott. Ei-tea-asju-tüüp.

Ma olen rõõmuga kõike seda, sest need nimed on mulle pannud orjad, kes käivad päevas päeva tööl, et ära elada. Ma ei käi tööl, kuid hoolimata sellest elan ma ära. Kuidas?

Kui sa mingied väärtusi ei loo, siis sa parasiteerid. Lihtne. Laugh Kui sa ei tee tööd ei loo midagi, ei anna (ükskõik kas palga või honorari eest või tasuta) maailmale midagi, siis oled sa tropp, kelle mõttetu olelemise maksavad kinni teised.

(05-02-2014, 14:14 )fallenboy Kirjutas: Kas tõesti on siis lihtsam ehitada üles ebavõrdsusel püsti püsivat ühiskonda, hoolimata sellest, et see meeldib vaid väga vähestele? Või on tulemuslikum otsida lahendusi, kuidas endal kergem ja seetõttu kõigil kergem?

See on ühiskond, kus konkureerivad anded ja ambitsioonid ja paljud tegurid veel. Ja usu mind see meeldib päris paljudele. Laugh See pole veatu ühiskond aga inimühiskond on ju üpris noor veel. Teismeikka pole veel jõudnud. Ja lapselt ei saa oodata arukat käitumist. Laugh

(05-02-2014, 14:14 )fallenboy Kirjutas: Jah, ego on probleemiks. Aga mis on ego? Ego on mälu. Ego on uskumused. Ego on hoiakud. Ego on mõte. Ja mõtet saab igaüks muuta.

Mälu, hoiakud, mõte ja isegi uskumused... Mida veel? Laugh Tee endale selgeks, mis on ego ja kui oluline roll on egol! Laugh

(05-02-2014, 14:14 )fallenboy Kirjutas: Üks huvitav asi, millega puutusin kokku mõned kuud tagasi -- inimesed arvavad, et teadvus on mõtlemine. Ei ole. Mõtlemist saab peatada (meditatsioon näiteks), kuid teadvust peatada ei saa. Mitte mõtlemine on võimalik. Mõtet on võimalik välja lülitada ja sisse lülitada. Jah, see on võimalik. Aga kui kontrollida mõtteid, siis saab kontrollida emotsioone (mõtted tekitavad emotsioone) ja seejärel saab juba ise otsustada, kuidas ennast tunda. Kas vinguda ja seega panna end halba emotsiooni või otsida lahendusi ja panna ennast inspireeritud-motiveeritud emotsiooni.

Mõtlemine on üks noorimaid inimese oskusi. Emotsioonid on vanemad.
Ja... Ei saa mõtlemist peatada. Saab keskenduda peatumisele aga ei saa mõtlemist peatada. Ega mõtlemine ole ainult verbaalsed või visuaalsed kujundud/seosed...

(05-02-2014, 14:14 )fallenboy Kirjutas: Inimesed võivad olla väsinud, aga nad ise väsitavad ennast. Kas see pole mitte pesueht rumalus?

Piltlikult: väsimus on toimeka päeva lõpu tunnus. Laugh Laugh Laugh
Vasta
#46
Võtaks ka natuke sõna wink Väga suur osa inimesi on jah .... , mida iganes Smile Oluline on see kes sa ise oled. Siin foorumis on üsna mitteidioodid, see ei tähenda ,et ma nendega kohe nõus oleksin. Meie tänapäeva maailm on egokeskne, muidu pole eriti võimalik ellu jääda. Vahe on selles, kas samastada ennast egoga või kasutada seda igapäevaelus, et kenasti hakkama saada. Minul hakkamasaamisega probleeme pole ja ego pole mul just ka väike, aga üldjuhul seda ei kasuta. Oluline on oma teadvus peast südamesse suunata ja südame kaudu omi asju ajada (alati veel ei õnnestu, aga lootust on). Ma ei tea kui vana Fallenboy on, aga tundub, et temas on heas mõttes nooruse idealismi, mis paljudes noortes juba eos puudub. Vähem üksteist materdada, rohkem sallivust ja huvitavaid mõtteid Smile
Vasta
#47
Ma ei arva et inimesed on idioodid. See on üldistamine. Tõsi - idioote on meie seas üksjagu. Kui keegi sellisest paksust raamatust nagu "šveik" on jagu saanud ja siis selle veelkord läbi lugenud ja ka oma mõtted sellele lainele viinud siis - palju õnne!
Varjatud huumorit on palju. Kohe ei saagi kõigest aru.
Vasta
#48
Seda "inimeste lollust" saaks lisaks eelpool toodud (postitus nr 32) hinge-osadele ja vaimu-osadele kirjelda veel emotsioonide ja mentaali abil.

1) Inimkehas elav ELEMENTAAL kasutab vaid "eeterliku tasandit": sellised on nõus tuimalt töötama vaid toidu nimel, ehk kõige primitiivsemad töölised.
Ja "nimede panemise ajastul" pandi neile nimedeks "asjade nimed": Kivi, Jõgi, Pott, Pann, jne (ehk esemed, mille sees saab elementaal elada).

2) Inimkehas elav TAIM kasutab lisaks "emotsioonide tasandit": siia alla kuuluvad "mehhiko seebiooperite naised", ning suurem osa inimestest, kes elavad "hea-halb" polaarsuses - ettevõtte töölistena on sellised tavalised töölised.
Ning "nimede panemise ajastul" pandi sellistele perenimedeks: Tamm, Kask, Lepp, Kapsas, jne (ehk taimede nimed).

3) Inimkehas elav LOOM kasutab "mentaal-tasandit": ehk suudab primitiiv-loomalikult mõelda: suurem heinamaa-> rohkem toitu, pooleteist kohaga tööl -> suurem palk, jne - selliseid on juba vähem - ettevõtete töölistena on sellised brigadirid, meistrid, vahetuse vanemad.
Ja "nimede panemise ajastul" pandi sellistele perenimedeks: Hunt, Rebane, Ilves, Jänes, jne (ehk loomade nimed).

4) Inimkehas elav INIMENE kasutab "mustri tasandit": sellised üritavad näha mentaalist kõrgemal olevaid põhjuse-tagajärje seosed, mille budistlikuks analoogiks on "karma" - sellised tunneb ära "hea-halb" polaarsuse puudumise järgi - selliseid on veelgi vähem - ettevõtetes on sellised juhataja asetäitjad.

5) Inimkehas elav JUMAL kasutab "isiksuse tasandit", ehk ta eristub hallist massist sellega, et "ta on keegi", ehk nö "kirkam kriit" - kuid midagi uut ta ei suuda ise luua, ta suudab inimesed vaid panna uskuma oma ideedesse - ettevõtetes on sellised firma juhid-direktorid.

6)Inimkehas elav LOOJA kasutab "missiooni tasandit", ehk ta tegutseb mingi suurema idee nimel, ning suudab ise ka midagi uut luua - ettevõtetes on nad firmade asutajad.

7) Inimkehas elav JÕUD kasutab "juhtimis tasnadit", ehk ta on pigem filosoof, kes suunab ühiskonda läbi uuenduslike baas-ideede genereerimise.

8) Inimkehas elav SUPERJÕUD kasutab nö "guru tasandit", ehk ta suunab endast kiirguva valgusega filsoofe planeedi jaoks vajalike kitsaskohtade jaoks uuenduslike baas-ideid genereerima.

9) Inimkehas elav MÄNGUR kasutab nö "galaktika tasandit", mida enamus inimesi ei suuda mõista liiga suure mastaabi tõttu, st konkreetselt Maad puudutavat osa on seal üsna vähe.

10) Inimkehas elav SUUR kasutab nö "universumi tasandit", mis on veelgi raskemini hoomatav.


Üldiselt on nii, et inimese "arengutase" (punktide 1- 10 olemus) ei muutu maise elu jooksul - kui tahta sellist "taset arengus" kiirendada, siis tuleks rajada midagi sellist nagu kunagi olid "iidse tarkuse koolid" - see aga on hoopis "teine tase" kui seda on foorumi postitused.

-----

Nüüd aga vaadake inimesi enda kõrval ja linnapildis: enamus on punktis nr2 kirjeldatud "inimkehades ringi jooksvad taimed", ning mingi osa on ka punktis nr3 kirjeldatud "inimkehades ringi jooksvad loomad" - arenenumaid isendeid on juba oluliselt vähem.


Vasta
#49
Enam vähem nii jah, kuid ebatäpsusi on...sama asja räägib ka see raamat mida Sulle soovitasin, kuigi ka seal on väikseid puudusi.
Inimkehas Suur näeb inimelu hetkena, sähvatusena, tal on Kõige Teadmine, ta ei üritagi midagi Maa peal muuta, ta teab kogu kulgemist.
"Iidse tarkuse koolid" on üldiselt väga karm värk, tavainimestele seda ei soovita. Tõsisele huvilisele tuleb rääkida mida see kaasa toob...eelkõige (ja ainult) on see töö iseendaga.
Vasta
#50
... sealjuures ei tohi unustada, et kõik tasandid on mingis mõttes vajalikud ning vägisi kedagi ümber muuta või "idioodiks" hinnata ei ole õiglane ...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,183 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat