Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on idioodid
#1
Idioot -- indiviid, kes ei ole võimeline informatsiooni analüüsima ja järeldusi tegema. Kunagi peeti idioodiks arengupeetusega inimesi, kelle arusaamisvõime oli samal tasemel 3 või vähema aastase omaga.

Me elame peaaegu, et kogu planeeti haaravas feodaalkorras (omanikud ruunavad talupoegi), ilma et enamik, tugev enamik, inimesi sellest aru saaks. Ma olen üritanud seda aastaid inimestele selgeks teha, neil silmi üritanud avada, aga Apple, Hullud koduperenaised, terrorismivastane sõda, Hollywood, painduva ekraaniga telefon ja Kim Kardashiani tagumik on alati ette tulnud. Kuid vihastagu palju vaja, asi on kriitiline ja vajab tegustemist!

Inimesed! Tulge mõistusele!

Maailmavalistus ehk peremehed on inimesi/talupoegi järjekindlalt ja plaanikohaselt ruunanud aastasadu, kuid viimasel 100 aastaga on olukord läinud üle igasuguse piiri.

Lühidalt:

Inimene, sina ja mina, oleme vabad. Me oleme 100% vabad. Oleme siia planeedile sündinud ning peame arvestama VAID seadustega, mida me ei saa ignoreerida. Näiteks gravitatsioon. Isegi, kui kõik maailma 7 miljardit inimest hakkavad teesklema, et gravitatiooni ei ole, ei muuda see gravitatisooni olematuks. Vat see on SEADUS. Seadus, mida ei saa tõlgendada, seadus, mida ei mõjuta ei Obama, Savisaare ega ühegi idioodi ARVAMUS. Tee või tina, gravitatioon on olemas.

Täpselt nagu gravitatisoon, on meil olemas ka VABADUS teha, mida me eales tahame. Inimkonda valistevad nn loodusseadused, mitte mingid absurdsed inimeste poolt väljehõigatud soovunelmad. Mõtelge või näiteks loomade peale, kuidas nemad looduses elavad. Loodusseadus.

VALITSUS on ORJAPIDAJA!

Sul on keha, füüsiline keha, pea, jalgade ja kätega. Sina oled selle keha omanik, sest sina kasutad seda

+

Sul on vabadus teha, mida iganes SINA ISE arvad heaks teha

=

Mitte keegi, MITTE KEEGI ei saa Sulle ütelda mida Sa pead tegema. Kui sa tahad äädikat juua, siis lase käia. MITTE KEEGI ei saa sulle ütleda, mida sa tohid või mitte teha.

AGA

igaühel meil on VASTUTUS oma mõtete ja tegevuste eest. Seega kui pudel äädikat hinge all, siis selles ei ole süüdi ei pood, kes äädikat müüs, ei ajakiri, kes käskis äädikat juua, ei naabrinaine, kes soovitas äädikat rüübata ega ka valistus, kes SUNDIS sind äädkat jooma. SINA tegid, SINA VASTUTAD.

KUI keegi ütleb meile, kuidas midagi peab tegema, on meil alati valik, kas seda teha või mitte. VALIK on alati olemas. ALATI. Alati.

Kui keegi, olgu see näiteks valitsus, ütleb, et Sul on keelatud näiteks suisetada kanepit, siis on kaks valikut:

1. ALLUDA seadusele
2. Suitseda rahus

KUI allutakse seadusele, ollakse ori. Orjus on selline kord, kus inimene KUULUB kellegile teisele ja keegi teine ÜTLEB, kuidas käituda, mida teha, muuhulgas mida suitsetada.

Kui inimene aga otsutab suitsetada, sest ta tahab seda teha, sest ta saab aru, et mitte keegi ei oma tema keha, seega ta võib teha, mida ta tahab ja ta mõistab (sõnast MÕISTUS) ka oma tegevuse tagajärgi, ei tee ta midagi valesti, sest tal on täielik õigus teha, mida iganes ta tahab.

Sama asi homoseksuaalsusega, sama asi punase tulega tee ületamisega, sama asi kellast kellani tööl käimisega jne jne jne.

Väga kurvaks teevad meie hulgas leiduvad inimesed, kes küsivad vanematelt, õpetajatelt, ülemustelt, poliitikutelt, politseilt, kas nad võivad teha seda, mida nad tahavad teha -- nad on orjad, kes küsivad orjapidajatelt luba.

Veel kurvemaks teevad mind inimesed, kes vaatavad uudiseid, ajakirju, ajalehti, Hollywoodi filme, "staare", "arvamusliidreid" ja hakkavad neid kopeerima. Paris Hilton ajab selga triibulise kasuka, teeb pildi ja paneb Instagrammi ja IDIOODID (mõtelemispuudega inimesed) jooksevad poodi, et leida samasugune, sest see on IN. Sellised inimesed ei mõtle. Nad on AJULOPUTATUD ORJAD, kes teevad, mida vaja pelgalt seetõttu, et nende jaoks võimupositisoonil olev inimese seda tegi või seda soovib teba või seda soovitab teha.

Kui paljudel on iPhoned???

Kuhu me nii välja jõuame? Meil on viimased 100 aastat idiotarhia (idioot + archos [valisteja]), mis tähendab, et idioodid on võtnud võimu ehk kõikjale, kuhu sa ka ei pööraks, on idioodid ja nad teevad asju nii, nagu neile on ette näidatud.

Kui midagi ei muutu, kui me ei saa lahti idiootidest ja ei suuda kainet mõistust alal hoida, ei muutu maailmas mitte midagi, me jääme konstantsesse seisu, kus orjapidajad valavad üle meid infoga, mis on mõeldud idiootide mõjutamiseks -- "katsuge hakkama saada kuus 200 euroga, sest me elame majanduslanguses ja ei saa rohkem maksta (hoolimata sellest, et rahal ei ole mitte mingisugust katet ja seega kogu majandus on vaid mäng)", "Bill Clinton toppis Levinskile sigari jalgevahesse! Risustage sellega oma mõtlemist, et te ei mõtleks selle peale, kas praegune ühiskonnakorraldus on ikka õige!" või minu viimase aja lemmik: "Cate Blanchett ütleb, et karvane jalgevahe on väga viis, sest karvad on justnagu müstiline loor". WTF!?!?!?

Me oleme jõudnud välja seisuni, kus enamike inimeste jaoks on see täiesti normaalne, et kui üks mees ehitab tammi enda maalt läbijooksvale ojale, sest tahab paisuga elektrit toota, siis terve ühiskond tänitab ja sõimab seda tegelast, sest ta "rikkus seadust", aga kui Coca-Cola aafrikas ostab ära terve riigi veesüsteemi ja keevitab sellise hinna liitrile veele, et inimesed surevad janusse, on see täiesti normaalne.

Kaua võib???

Meie vaenlaseks ei ole uus maailmakord, mis ei tule meile kunagi n-aasta pärast, vaid mis on siin juba AMMU. Olge ausad!

Meie vaenlaseks ei ole poliitikud, korporatsioonid ega ettevõtjad -- meie vaenlaseks on idioodid, kes kuuletuvad 100% valistusele, brandidele, gurudele, parishiltonitele sest nad ei MÕTLE.

Kas valistus saab tegusteda, kui keegi neist välja ei tee? Kas korporatsioon saab kasvada, kui keegi nende teenuseid/kaupu ei osta? Kas majandus saab kasvada, kui keegi enam tööd ei tee? Ja kõige tipuks -- KAS MAJANDUS SAAB LANGEDA, KUI INIMESED kõik TÖÖTAVAD???

Valistusel, korporatsioonidel ja muudel kargajatel ei ole VÕIMU, kui keegi neile seda ei anna. VÕIM tuleb inimestega, keda nad saavad dikteerida. Apple ei ole edukas seetõttu, et tal on "hea" telefon, vaid seetõttu, et läbi mõjutamise (reklaam, PR, image) juhivad nad masse. Ja nende taktikad on väga head, seetõttu on meelitanud omale palju kliente.

INIMESED ON VÕIM.

Siinkohal lõpetan ja eeldan, et keegi ei tule idiootse küsimusega, mida peab tegema, et olukorda muuta, sest minult seda küsides tähendab, et ollakse mõtlemisvõimetu idioot, PROBLEEM. Küsige iseendalt, mida peab selleks tegema. Te teate ise vastust, sest te olete vabad oma mõtlemises. USALDAGE ENNAST.

Smile

Kohtume paremas olevikus!

PS! Kui inimene on vaba ja ta võib teha, mida ta tahab ja vastutab oma tegude eest, siis institutsioon, mis SUNNIB oma käsku täitma, ähvardades vastasel korral JÕUGA, on terrorist (terror -- hirm). Valistused sunnivad meid käskusid täitma, ähvardades meid vägivallaga, vabaduse kaotusega...
Vasta
#2
Mida peab tegema? Mina lõpetan 7. veebruarist töö orjaks olemise. Lähen abikaasa isa koju, kus on neli põlvkonda elanud-surnud, kus põlluke on seemneootel, puuduvad kauplused, lõbustusettevõtted, puudub mobiililevi. Kus on naabrid, kes suhtlevad suuliselt ja tunnevad kohati tavalisele uudishimule lisaks ka ebatervet uudishimu, kuid on vägagi elus ja abivalmid.
Kus Peipsi kohiseb ja hein kraavi ääres võib kasvada nii kõrgeks kui viitsib. Lähen niikauaks, kuni hing saab terveks. Siis lähen ajan oma lapselapsed minema arvuti tagant, uputan salaja nende mobiiltelefonid, raputan neid seni, kuni nad minuga rääkima hakkavad, mulle otsa vaatavad. Torkan nad ninapidi hommikukastesse ja külma kaevuvette. Lasen lühisesse teleka koos saastmultikatega.
Kui kunagi olin üsna kindel, et ebaõiglus ja idiootsused siia ei jõua, siis täna tunnistan, et eksisin. Kõik on maailmas väga valesti. Mina suudan vaid enda olevikku muuta. Kas sellest piisab? Aega ka juba väheks jäänud ...
Täna panin postkasti (mitte meili!) käsitsi kirjutatud kirja oma nooremale lapselapsele. Ümbrikusse lisasin 35 aasta taguse foto tema isast lapsena.
Mis minu postituses siis para oleks, võib teist keegi küsida.
Aga see, et igatsen tagasi Tagapäikese Maale. See, et ootan Kuurat ja Vesikuurat.
Ja mul on Gaiast väga kahju.
Vasta
#3
Manaja , Sa oled õnneseen . Smile
Tõsi ta on, et me igaüks suudame ainult enda olevikku muuta . On eriline õnn, kui ka kaasa ja lapsed sama maailmavaadet jagavad . Aga sellest piisakski, kui igaüks enda eest hea seisaks oleviku muutmisel .
Ma arvan ka , et sellega muutuks kogu maailm . Iseasi jah , kuidas see võimukoridoridesse paistaks . Vallandaks üleüldise terrori elanikkonna suhtes? Ent siiski -kõiki laagritesse ei topi ?
Vasta
#4
(03-02-2014, 14:37 )olematu Kirjutas: Manaja , Sa oled õnneseen . Smile
Tõsi ta on, et me igaüks suudame ainult enda olevikku muuta . On eriline õnn, kui ka kaasa ja lapsed sama maailmavaadet jagavad .

Nii ta on jah. Ma oleks kah teinud nii, et vara müüki ja vanemate koju, kellel lapp maad ja maja laenust vaba. Aga no naine ja lapsed peaks mind hulluks. Mis siis on õigem kas eralduda ühiskonnast jätta maha sõbrad ja töökaaslased, või üritada elada edasi ja püüda vaikselt muuta ennast ja ümbritsevat ja läbi selle ka maailma. Vaevalt, et kõik korraga maale koliks ja hakkaks elama nii nagu ülalpool kirjutati. Seega maailm sellest paremaks ei muutu. Aga kui me püüame ühiskonnas kaasa lüüa ja üritada süsteemi seestpoolt muuta (mitte väljastpoolt) siis ehk on ka lootust üldiseks muutuseks. Kannatust. Kiired muutused ei pruugi alati olla kõige parem variant. Muidugi kellel see võimalus olemas, et ennast sellest süsteemist täielikult välja lülitada siis ainult edu neile. Eeskuju on alati vaja.
Vasta
#5
Heh, niikaua kuni inimene ise ei muutu, ei muutu sest tühjast kolimisest kah midagi - maal on samasugused netinokkijad ja autoga vannituppa sõitjad nagu linnaski ...
Vasta
#6
(03-02-2014, 13:41 )Manaja Kirjutas: Lähen niikauaks, kuni hing saab terveks.
Soovin jõudu.
Otsisin paar kuud tagasi Haanja lähistel väekohta, millest teadsin, et see lihtsalt peab seal olema, peab, miks ma muidu sinna unes ja unistades satun.
Leidsin.
Kõik see, mis oli ennem, on muutunud, ei, pigem teisenenud, Maa on ju sama - mustikametsa asemel on padrik, kunagi läbitavad metsateed on lepavõsa täis, talud, mille elanikke ma vanaisa-ema kaudu teadsin, on lagunenud... Metsaraja ääres, mis juba 30 aastat tagasi oli kasutamatusest sammaldunud, oli toona ristiga kivi. Leidsin ka selle, puhastasin samblast.
Ükskord jõuan ka mina sinna, kuhu kuulun.
Tänan Sind sellise postituse eest.

Vasta
#7
Et kui inimesed on idioodid, siis kellele see postitus on suunatud? Idiootidele? Loeb ja saab mõtlemisvõimeliseks isendiks ning koheselt raputab endalt idioodi-ikke kui paha haisu.
See pidev lagipähe tagumine koos arvukate kirjelduste-seletustega, et kui idioot ma olen, ei anna tulemusi. Teema algataja võiks oma elust tuua sündmusi, tegusid, kuidas tal on õnnestunud idioodipainest vabaneda. Sedamoodi saab ehk enam sobivat mõtlemisainet. Muidu arvan, et soov kanepit tossutada jääb ta ainukeseks vabateoks.

Aga endiste aegade igatsusnäljast ja ugrihõimude vabadusiha äratamiseks postitan siia Aleksander Šaronovi poolt ersa ja mokša vanaaegsete müütide, eepiliste laulude ja pajatuste järgi kirja pandu:

Elab Maajumal Maa all.
Pole mehel naist-kaasat,
Pole vennal südameseltsi.
Arvab ta ilukaasa võtta,
Tahab ta naist võtta, naituda.
– Võeh-ja-oh ma õnnetu!
Oeh-ja-oh ma orvuke!
Keda ma kaasaks kosima?
Kust mul südameseltsi leida?
Maaemat kui ma kosiksin –
Maaema see paistab on iluta:
Maaemal sel nägu on tume,
Maaemal sel nina on pikk,
Maaemal sel huuled on paksud,
Maaemal sel tissid on väikesed.
Maaema mul südamesse ei sobi,
Maaema mul hingesse ei harma.
Vat lähen-sihingi Vee-ema juurde,
Ma Vee-emat moosin-kosin.
Vee-emal sel nägu on iluga,
Vee-emal sel silmad on tumedad,
Vee-emal sel peakarvad heledad,
Vee-emal sel ninake väikene,
Vee-emal sel huuled on õhedad,
Vee-emal sel tissid on rasvased.
Vee-emale huulte peale suud annan,
Vee-emat rindadest raban.
Vat lähengi Vee-emat kosima,
Teda kaasaks võtma.
Läks Maajumal Vee-emat kosima,
Naiseks võtma, naituma.
Kus elab Vee-ema see kaunis?
Kus püsib Vee-ema see kaunidus?
Suurmeres, suures vees ta elab,
Suurmere põhjas ta püsib.
Kaksteist on Vee-emal sel tuge,
Kolm on Vee-emal sel akent.
Pingi otsas Vee-ema see istub,
Valge paikatekk Vee-emal sel all.
Prokaatlõnga Vee-ema ketrab,
Siidkangast Vee-ema koob.
Vee-ema juurde Maajumal kui jõudis,
Vee-ema kotta kui sisse sai,
Lembelt kummardas siis Vee-ema ette:
– Jumalabi soovin ma sulle, Vee-ema!
– Minagi tänu sean sulle, Maajumal!
Jumalabi soovin ma sulle, Maajumal!
Mis heaks minu poole sa tuled,
Pole sa tuleja-mineja inime.
– Iluõun on sinu särki, Vee-ema!
Must on mari sinu silma, Vee-ema!
Mooniõhe sinu huuli, Vee-ema!
Ütlen sulle, Vee-ema, ütlen, ütlen,
Mis heaks ma siin tulen-olen,
Mispärast tänu sulle annan.
Arvan, et kosjad sul on minuga, Vee-ema,
Meeles mul sind kaasaks võtta, Vee-ema.
Ilusti, Vee-ema, vaata,
Hea sõna, Vee-ema, ütle, –
Oma sõna, mis arvad, Vee-ema, ütle,
Oma lõppsõna sa, Vee-ema, anna.


Maaema, Mastorava – maa kaitsja ning hoidja.
Maajumal, Mastorpaz– maa-aluse ilma, surnute asupaiga, valitseja; surnute kaitsja, kellelt paluti sugulastele teises maailmas toitu. Sündinud Päikesejumala Tshipazi ja Viljaema Norovava liidust.
Vee-ema, Ved´ava – vee, kalade ja teiste vee-elanike valitseja, kaitsja ning hoidja. Kaitseb ka maad hoidvat kala. Annab inimestele tervist ja ilu, mõnede meelest ka head viljasaaki.

Rõõm oli lugeda, kuidas ka jumalad on õnneihaluse ees võimetud wink
Vasta
#8
KUI allutakse seadusele, ollakse ori. Orjus on selline kord, kus inimene KUULUB kellegile teisele ja keegi teine ÜTLEB, kuidas käituda, mida teha, muuhulgas mida suitsetada.
------------------
Üsna tähelepanuväärne lause mille puhul ilmselt ei soovi lause autor, fallenboy, oma reaalses elus kogeda kokkupuuteid nendega kes ei ole orjad. Ehk siis ei allu seadustele. Ehk siis pole ju hullu kui mõni mitte ori arvab, et üks fallenboy on meil täiesti ebavajalik ja ülearu ning...

Kui ma sain valesti aru siis ehk täpsustad oma pikka ja arusaamatut posti.
Vasta
#9
Näidetega on oht, et idioodid jäävad neisse kinni. Ma ei usu, et eeskuju näitamine mingisuguseid tulemusi annab niikaua, kuni idioot ei võta vastutust, ei kasvata mune, ei muretse endale selgroogu jne... Sest ma olen 100% kindel, et idioodi-ikkest ei vabaneta, kui korratakse järele seda, mida nähtakse-kuuldakse. Üleskutse visata sekka mingisugune konkreetne näide, on justnagu Nõukogude liidu kodanikule tuua näiteks, et üks versioon vabamast elust on kapitalism. Ja idioot hakkab tahtma kapitalismi, aru saamata, et probleem ei ole riigikorras vaid selles, et ta teeb seda, mida talle üteldaks. Et ta on ori.

Probleem -- järgimine, autoriteedi austamine, orjalisus, enese allasurumine, enda arvamuse tähtsusetuks pidamine -- ei muutu niikaua, kuni inimene ei saa aru, et ta ei pea leppima sellega, et keegi talle ütleb kuidas elada, mida selga panna, mis filmi vaadata, mis muusikat kuulata, mis tööd teha, millist telefoni kasutada jne. Ta peab aru saama, et tema üksi teab, mis talle on parim ja vastavalt sellele ka tegutseb ja vastutab ka ise oma otsuste eest. Kui on väike palk, siis otsitakse uus töökoht. Õpitakse midagi juurde. Proovitakse teistmoodi asjale läheneda. See, et meedia kisendab tööpuudusest, ei tähenda, et inimene peaks loobuma töö otsimisest või maha matma unistuse õnnest. See tähendab, et raadios on mingi uudis, mis on lihtsalt üks jutuke. Tühi sõna, mis ei oma mõju inimese mõtete, otsuste ega tegevuse üle. Igaüks on oma õnne sepp. Vabaks inimeseks olemine tähendab, et enda elu kontrollitakse ise, teadlikult. Vaba inimene ei vingu iial, sest ta teab, et tema enda võimuses on asju muuta ja keegi ei ole süüdi tema olukorras. Vaba inimene teab, et temalt ei saa ära võtta õigust vastutada iseenda ja iseenda tegude eest, seetõttu ta teab, et tal on vaba valik teha mida iganes ja on valmis vastutama kõikide enda otsuste eest. Vaba inimene on nagu iseenda kaitseminister, majandusminister, sotsiaalminister jne ja ka iseenda president.

Inimesed peavad kõigepealt sellise arusaamani jõudma, enne ei saa neile näiteid anda.

Vaja on mõtlejaid, mitte järgijaid.

Ma usun, et kindlasti oleks see tublisti abiks, kui osad idioodid läheks maale elama, sest mitmekesisus elustiilivalikus harjutaks idioote valikuid langetama. Pakuks välja uusi võimalusi. Kuid ei pane inimest iseseisvalt mõtlema.

Me oleme nii kinni idees, et millegi muutmiseks peab midagi füüsiliselt tegema. Mäge liigutama. Lihtsam on muuta enda mõtlemist. Ja kusjuures kanep aitab sellele kaasa.
Vasta
#10
Inimene on karjaloom ja ainult karjale tuginedes on võimalik luua tänapäeval enesestmõistetavad abivahendid. Olgu selleks siis tuletikk või mobiiltelefon. See eeldab koostööd, koostöö eeldab aga mingeid reegleid-kokkuleppeid. Seega ei saa karja liige olla kunagi vaba, ta peab alluma karjas kehtivatele reeglitele täpselt niisamuti kui mesilane sülemis või jõuline piison omasuguste seas.
Vabadus saab olla ainult suhteline, täielikku vabadust ei ole ega tule - see hukutaks inimühiskonna.
Kel on tuttav lasteaia kasvataja või kooliõpetaja, siis küsige kuidas need vabakasvatusega jõnglased end ülal peavad ja kas neid täiskasvanuna ikka julgeb inimeste sekka lasta.

Riigist kah.
Riik on kui laiendatud perekond, suureks kasvanud suguvõsa. Keegi peab seda elu edendamiseks ning kaose vältimiseks juhtima. Meil on iga nelja aasta tagant tegelik võim rahva käes, siis kui ta palkab omale uued esindajad. Ja siis otsustab rahva enamus kas ta palkab enesele jätkuvalt orjapidajad kukile või rahvast teenivad teenistujad. Paraku ei ole rahvas millegipärast omale teenijaid palgata tahtnud ja eelistab karjeristidest kaabakaid nuumata....
Vasta
#11
Mulle isiklikult hundiseadused, ehk looduslik valik sobib, mida sa tundud propageerivat. Miks ja milleks - ei tea.
See, et sa püüad siin mingit nõukogude propagandat ajada - miks ja milleks ei tea ja ei tahagi teada. Aga jääb mulje, et sa teed seda mingitel endale teadvatel põhjuste.

Kogu su jutu kokkuvõtte saan enda nägemust mööda võtta kokku nii, et meil oleks vaja hundiseadusi koos arenenud kommunismiga. See aga on reaalses elus võimatu ja käib vastu loodusseadustele. Ära unusta, et kõigile meeldivat ühiskonda ei ole võimalik luua.
Vasta
#12
(03-02-2014, 17:43 )Faraday Kirjutas: KUI allutakse seadusele, ollakse ori. Orjus on selline kord, kus inimene KUULUB kellegile teisele ja keegi teine ÜTLEB, kuidas käituda, mida teha, muuhulgas mida suitsetada.
------------------
Üsna tähelepanuväärne lause mille puhul ilmselt ei soovi lause autor, fallenboy, oma reaalses elus kogeda kokkupuuteid nendega kes ei ole orjad. Ehk siis ei allu seadustele. Ehk siis pole ju hullu kui mõni mitte ori arvab, et üks fallenboy on meil täiesti ebavajalik ja ülearu ning...

Kui ma sain valesti aru siis ehk täpsustad oma pikka ja arusaamatut posti.

Ma olen vaba inimene, mis tähendab seda, et ma vastutan oma mõtete ja tegude eest. See tähendab muuhulgas ka seda, et ma austan seadust, mis minu arvates on väärt järgimist. Ja mis tähendab, et ma ei täida seadusi, mis riivavad minu õigusi.

Kahju vaid vaadata, kuidas me oleme jõudnud nii kaugele, et hakkame asustama teisi planeete, kuid mitte-orjad usuvad ikka veel sinisilmselt, et orjad on ressurss, hall mass, tööjõud. 1 tööjõud = 0.01 hobujõudu. Asendatavad, mõtemisvõimetud. jne

Kumb on tugevam jõud, kas 1% tarku või 99% lolle?
Vasta
#13
Ehk loetled enda poolt üles need seadused mida sa ei austa. Seda peaksime teadma kui selles teemas sinuga edasi arutleda selle üle.
Vasta
#14
Arvasin, et taipasid, millega on raske leppida – mantraga, mis on igaühel nüüd silme ees, kui ta juhtub foorumis uitama.

(03-02-2014, 17:49 )fallenboy Kirjutas: Näidetega on oht, et idioodid jäävad neisse kinni. Ma ei usu, et eeskuju näitamine mingisuguseid tulemusi annab niikaua, kuni idioot ei võta vastutust, ei kasvata mune, ei muretse endale selgroogu jne... Sest ma olen 100% kindel, et idioodi-ikkest ei vabaneta, kui korratakse järele seda, mida nähtakse-kuuldakse.
Ma rääkisin mõtlemisainest, mida saadakse tegude, sündmuste analüüsist, mitte nende kordamisest.
Postitusest kumab läbi vaenulikkus nende suhtes, kellede tugevaim külg pole mõtlemine ja püüdluseks vabadusiha, mis peaks päädima maa-metsa eluga koos ainuõigete seadustega. Mul on oma idee, kuidas ilmaruum võiks toimida, et targad ja lollid käsikäes, peas vabadus- ja tarkusmustriga mütsikesed, üksteist täiendaksid. Tarkuse ja rumaluse proportsioone sildistamisega ei muuda, kuigi mulle näib, et need ehtsad targad ei kasuta siin skaalat.

Faraday poolt nimetatud hundiseadused imponeerivad mullegi teadmata põhjustel – ehk on tegemist esimese sammukesega tarkuse ja vabaduse teel Shock
Vasta
#15
Faraday, sa saad mu ideest aru -- tagasi metsa, tagasi tapa-või-ole-tapetud seisu. Kuid me ei pea selleks ära unustama ühiskonna teadmisi ega loobuma kõikidest tsivilisatsiooni hüvedest. Me ei pea maha lammutama tänast ühiskonnakorda, vaid tänaseid otsustajaid, inimesi... äratama. Sest need inimesed usuvad sinisilmselt, et nemad otsustavad valistuse koosseisu üle, hoolimata igale inimesele teadaolevast faktist, et valida saab ainult neid inimesi, keda meil lubatakse valida. Inimesed ootavad, et valida õigeid ja paremaid inimesi, kuid nad on aktsepteerinud, et nad peavad valima ainult etteantud inimeste hulgast. Seetõttu on poliitikas ka korduvalt ühed ja samad näod. Lihtne on halada, et valitsuses on molkused, aga tõsi kogu selle asja juures on see, et mitte ükski kodanik ei saa valida seda, keda ta tahab. Ühiskonnas mängitakse valimisi, andes inimesele võimalus valida 100 inimese seast ning ka siis ei lähe hääl valitavale inimesele vaid organisatsioonile, kuhu valitav kuulub. Meil on väga pikka aega olnud valida 4-5 ühe ja sama inimese poolt.

Vabadus valida? Inimesed, palun olgem ausad!

Probleem ei ole ühiskonnakorralduses, probleemiks on inimeste rumalus -- pisike hulk planeedi elanikest kontrollib pea kogu planeeti ning kontrollitavad ei saa sellest aru. Ei saa aru, mida see tähendab, ei saa aru, mida see kaasa toob. Probleem ei ole selles, et infot ei ole. Probleem on ignorantsuses.

Meil ei ole vaja tappa ära valitsevat eliiti. Meil ei ole vaja tappa orjasid. Meil on vaja JÕUle ehk inimestele meelde tuletada nende tegelikud õigused.

Niikaua kuniks me teeskleme, et kõik on korras, on meil võimatu liikuda õnnelikuma elu poole.


Näiteid?
Ma olen taimetoitlane. Ma ei joo alkoholi nii palju, et see mind purju teeks. Ma ütlen kassapidajale enne tere, kui tema seda jõuab teha, sest mina tulen tema juurde, mitte tema minu juurde. Kui kellegil on paha tuju ja ta minu peale kisab, ei võta ma seda isiklikuna, vaid patsutan õlale. Mul ei ole telekat.

Ma ei ütle inimestele, mida teha. Ma ei võta uudiseid tõsiselt. Ma kogun infot, et saada teemast aru ja vormin siis arvamuse, ma ei korda kellegi arvamust järele. Ma ostan, mida mul tõesti vaja on. Ma ostan enamiku asja turult. Ma olen freelancer. Ma reisin. Ma arvan, et ükski inimene ei ole hea ega halb.

Ma kõnnin punase tulega üle tee, kui see on turvaline. Ma ei piiksuta rohelist kaarti. Ma ei käi valimas.

Sest ma teen oma otsused ise.
Vasta
#16
(03-02-2014, 20:43 )fallenboy Kirjutas: Ma ei käi valimas.

Olen tihti mõelnud, et kumb oleks õigem kas ignoreerida süsteemi, või püüda võidelda selle vastu (näiteks valides üksikkanditaati kes tundub asjalik)? Ignoreerides just kui peidaksime pea liiva alla.
Vasta
#17
(03-02-2014, 21:17 )soe1 Kirjutas:
(03-02-2014, 20:43 )fallenboy Kirjutas: Ma ei käi valimas.

Olen tihti mõelnud, et kumb oleks õigem kas ignoreerida süsteemi, või püüda võidelda selle vastu (näiteks valides üksikkanditaati kes tundub asjalik)? Ignoreerides just kui peidaksime pea liiva alla.

Ignoreerida võib rumalaid, kahjulikke ja vaenulikke seadusi.
Valimisega on asi nii, et kuni me seda praegust süsteemi jätkame, kordub sama.
Ise valisin üksikkandidaadi, kellest teadsin, et ta on aus ja loodushoidlik inimene. Ta sai pisut üle 20 hääle Smile... Aga see oli minu sammuke nende suurte ebaausate valimisliitude vastu võitluses.
Vasta
#18
Tundumisest , et me saame midagi muuta seaduste osas, on vähe kasu.On olemas küll seadusepügal minu teada, mis lubab rahval seadusandlusi algatada , aga neid algatusi vastu võtma ei kohusta Künkarahvast mitte ükski võim .
Nii kaua, kui pole seadust, mille alusel tõbrikust riigikogulast tagasi kutsuda on ausalt üteldes see valimises mitte osalemine füüsilises mõttes lihtsalt tuuleveskitega võitlemine .
Kuna imeasju on nende valimis häältega tehtud, siis saaks valimissedeli tühjaks jätmisega ehk äärmisel juhul ainult protestimeelt väljendada .
Vaata , kus otsast vaatad, rahva teenrid on osanud endale sellise lepingu koostada, et Toompealt kangutab neid ainult liiva annus . Jätab valimistele minemata, siis nende poolehoidjad ikka lähevad . Nokk kinni-saba lahti .
Vasta
#19
Midagi muuta on alati võimalig. Küsimus seisneb ainult selles; kust alustada? Kõige tänamatum töö on alustada teistest. Ka olukorra muutmine ei aita. Jääb üle alustada iseendast. See aga on kõige raskem. Mitte keegi ei taha muuta oma vaateid ja harjumusi. Need on ju minu omad!
Olen siinsetele vangidele, sellel vangiplaneedil andnud tomiva võtme, millega on võimalik vabaneda vanglast. Paistab et vangid ei ole aru saanud. Mis asi see on? Kui neid väevõimuga vanglast välja vedada, tikkuvad nad oma vanglasse tagasi. Nii on ju lihtsam. Mitte keegi ei taha isegi, iseenda eest vastutada. Aga vabadus ongi; võtan vastutuse oma mõtete ja tegude eest.
Vasta
#20
(04-02-2014, 09:48 )kalldunn Kirjutas: Olen siinsetele vangidele, sellel vangiplaneedil andnud tomiva võtme, millega on võimalik vabaneda vanglast. Paistab et vangid ei ole aru saanud. Mis asi see on? Kui neid väevõimuga vanglast välja vedada, tikkuvad nad oma vanglasse tagasi. Nii on ju lihtsam. Mitte keegi ei taha isegi, iseenda eest vastutada. Aga vabadus ongi; võtan vastutuse oma mõtete ja tegude eest.

Inimesed armastavad kette, millega nad on orjastatud.

Ma olen samuti selle poolt, et midagi on võimalik muuta, alati. Kuid tõsi see on, et kui on valida, kas iseseisvus, millega kaasneb vastutus või orjus, millega kaasneb vastutuse puudumine, siis enamik ikka kaldub orjaks kätte ära minema. Eks see on ka arusaadav, kui osata vaadata, mis võtetega inimesi hirmutatakse -- enamik inimesi on valmis töötama käpuli orjapidaja jaoks, ikka tagumik kõrgel upakil ja põlved maas, sest see on ju mugav -- tegema peab vaid seda, mida orjapidaja ütleb, tasuks saab aga hea kopika -- keegi ei taha jääda ju ilma rahast, millega osta ülehinnatud pappmaju, platsttelefone ja pakettreis, sest muidu ei saa tunda ennast tähtsana. Mis sellest, et urruauk kipitab, selg kange ja kõht tühi. Hea, et vinguda saab, muidu peaks küll midagi muutma, Jumal hoidku selle eest!

Ja kui hea on veel teiste pihta näpuga näidata ja kaikaid kodaratesse loopida -- kui sa pole ori, pole sa õige inimene. Kridi ärimees! Krdi töötu! Krdi kunstiinimene! Krdi hipi! Krdi kanepisuitsetaja!

Mis puutub kanepisse, siis näite tõin seetõttu, et orjalauludes ehk massimeedias harjutatakse orjasid mõttega, et ehk polegi asi nii paha -- inimeste mõtlemisvõime on nii taandarenenud, lisaks on nad veel nii ära hirmutatud, et vabatahtlikult lähevad hops ja hops bussi ja piiksutavad rohelist kaarti, aru saamata, miks -- sest nii PEAB! Niiet pole ohtu, et nad kanepi tõelisest ohust aru saaksid.

Aga noh, ega siis midagi, kui nii siis nii -- kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida.

Läikivaid kette!
Vasta
#21
Mis pagana päralt ma peaks turult ostma kahtlase kvaliteediga toorainet, kui mul on võimalus seda ilma vahendajateta osta ? Oled Sa tõesti nii naiivne ja usud , et kogu see kraam seal kodumaine ja mahe on ? Enamus täpselt sama kraam , mis marketites, ainult röögatu juurdehindlusega .

Kui mul tööstuskaupa vaja on, siis ma kas teen ise või hangin raja tagant . Ei maksa unustada, et meie tööstus on pea olematu, seega vahet pole, mis teid pidi see raha Poola või üle lahe kaupmeheni jõuab . Minu või turukaupmehe kaudu .Seda enam, et kohapeal valik suurem . Ja röövimise moment jääb ka ära .


Vaata, kuidas vaatad , kuskil peab ju inimene elama . Tore on, kui Sul on esivanematest jäänud talu . Igaühel seda pole . Igaüks ei taha end ka panga ikkesse suruda .Nii ta lepibki sellega, mis tal on .

Ah et freelanceriteks ? Oskad siis ütelda, mis rahadega inimesed end koolitama peavad , et paremat palka saada ? Miinimumpalgast ?
Või soovitad siis ärimeesteks hakata . Miskipärast arvan, et just see Sa oled . Kes Su kaupa ostab, kui inimesed niigi vaevu ots-otsaga välja tulevad ?

Ja seotud ei olda mitte ainult kettidega, seotud ollakse ka inimestega , kes ketis on . Ei maksa ilkuda seepärast . Igale oma valik .

Nii palju siis analüüsist .Sick
Vasta
#22
Olematu ->

Turult ei osteta mitte seepärast, et seal on parem või halvem kaup (seal on üldjuhul parem kaup, kui ketipoodides, sest enamasti on juur-, puuvili 1. klassi oma, mitte 2. klassi oma (1. klass on vigadeta, standardse suurusega ja kaubandusliku välimusega, vigastusteta. 2. klass on pisikeste vigadega, pisut kannatada saanud või muu defektiga. Iga järgnev klass on suuremate puudujääkidega), vaid seepärast, et turul on enamasti inimesed, kes ei käi tööl, vaid müüvadki selleks, et elu sees hoida. Nad on väikeettevõtjad. Seega, kui mul on valida, kas minna poodi, kust osta kilo kartulit või päts leiba, kus müüja saab alampalka ja müügist saadud kasum jookseb suurkorporatsiooni osanikele, siis ma eelistan siiski osta inimseselt, kelle töö vilju ei võta ära orjapidaja. Pisike asi, aga kui kõik nii käituks, annaksime suhteliselt suure põntsu poodidele/majandusele. See oleks signaal, see oleks tõeline valimine.

Sama asi tööstuskaubaga -- suur vahe, kas ostad otse tootjalt või vahendajalt. Raske on iga asja puhul otse tootjani minna, aga siin ongi nüüd küsimus, kas hoida alles orjalikku korda või üritada seda enda käitumisega muuta. Sest iga inimene oma tegevusega mõjutab kogu ühiskonda.

Pangaiket ei ole olemas. On olemas idiootsed valikud. 2007 jooksid inimesed tormi pappkorteritele, sest hinnad olid TÕUSNUD meeletult ja iga idioot pidi saama korteri, vahet pole mis hinna eest. Saidki. Ja nüüd on panga ike, et see neilt nöörib 7 nahka. Kas pank sundis laenu võtma? Ei. Igas asjas on tasakaal, kui millegi hind läheb kiirelt üles, nimetatakse seda buumiks. Iga buum lõppeb. Mille tulemusena mõtlemisvõimetud inimesed on omanikuks ülikallitele, kuid väärtusetutele korteritele. Kas see on kaine mõistus?

Jah, olen ärimees. Mida see tähendab? See tähendab, et ma saan hakkama. See tähendab, et MINA juhin enda elu, mitte ei hala, et raske on ots-otsaga kokku tulla. Mõtleva inimesena ma ei turusta ennast orjadele vaid orjapidajatele. Ka see on teadlik valik.

Ütled: "Ja seotud ei olda mitte ainult kettidega, seotud ollakse ka inimestega , kes ketis on . Ei maksa ilkuda seepärast . Igale oma valik ." Surun kätt! Väga õige tähelepanek. Ja just seepärast ma üritangi inimesi mõtlema sundida (mida sina tõlgendad küll ilkumisega), et meie kõigi elu paremaks muuta.

Minu mõte on ju üks -- iseseisvugem!
Vasta
#23
(04-02-2014, 09:48 )kalldunn Kirjutas: Olen siinsetele vangidele, sellel vangiplaneedil andnud tomiva võtme, millega on võimalik vabaneda vanglast. Paistab et vangid ei ole aru saanud.
Sa oled vist sujuvalt millestki mööda läinud, sest ma ei ole veel mitte kellegi seletust näinud (v.a. uskumist nõudvad jutud), et me oleme mingis vanglas. Mis siis veel sellest võtme nägemisest rääkida kui pole vanglat ega ustki leitud ehk siis alustaks ikka algusest.
Vasta
#24
"Istu, viis ! " tahtsid ütelda ? Paraku ma ei pea eriti sellest käpasurumisest . Ma ei ole kuskil ütelnud, et mina ei tule ots - otsaga kokku . Ma ei hala . Majanduslikud põhjused pole mind kunagi halama pannud .

Ütled, et müüja saab miinimumpalka . See muide on ka kahe otsaga asi . Boikoteerime marketeid, lisandub veel iks kogus töötuid noori naisi tööturule , kel kõigil on pered . Loomulikult olid vanasti naised kodused . See oli siis loomulik . Aga ma kujutan ette, mida arvaksid kallid suguõed minust, kui ma soovitaks neil ise leiba küpsetada või juustu teha . Või mis siin ikka kujutada, ma täitsa tean kohe . Kuna olen kuulnud, mis minust siis arvatakse .
Ja ega sellegagi oluliselt kokku hoia , hea tooraine maksab palju . Võidab pigem kvaliteediga ja teadmisega, et ma tean , mis mu toidus on .
Niisiis : ma ei ole ikkagi kuulnud, kuhu need linnakorteris elavad orjad siis Sinu arust minema peavad ?
Tundub , et Sa isegi ei tea antud olukorrale lahendust .

Lõhkuda kiirelt on lihtne . Seda , kuhu see välja viib, oleme me viimased 20 aastat näinud .
Aga tark ei torma , tark vanasse kaevu ei sülita , enne kui uus valmis pole .
Ja üldse on mul tunne, et mina ja Sina saame erinevalt aru töö mõistest . Vanasti oli töö ikka see , mille käigus miskit loodi, aga mitte nagu praegu . Ainult see on töö, mille eest hunnik pappi välja käiakse .
Mingi aeg siiski peab olema üleminekuperiood . Kui ühele riigile ja rahvusele on kurss allamäge kätte antud, siis paugupealt seda ümber ei pööra . Juba see ümberpööramise protsess võtab aega .
Ja tee allakäigutrepist üles ei toimu teps mitte viie aastaga .
Vasta
#25
Samast teemast ülevaatlik loeng eesti keeles:
ÖÖülikool: Kristjan Piirimets - Evolutsiooniline psühholoogia
(loengu salvestamiseks .mp3 formaadis, parem klikk ja "Save as...")

Jutu teema on miks siis inimesed ikkagi keskonda reostavad ja tulevikule eriti ei mõtle, kuritegusid sooritavad ja vahepeal niisama märatsevad, miks nad jumalasse usuvad ja nii tihti formaalloogikaga jänni jäävad ning mis suhe on teadvusel intuitsiooni ehk alateadvusega...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,187 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat