Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antillia
Autor Sõnum
xawa
skeptik

Postitusi: 567
Liitunud: Mar 2010
25-01-2014 21:25
Postitus: #1
Antillia
Antillia
http://en.wikipedia.org/wiki/Antillia

[Pilt: Albino_de_Canepa_1489_Antillia_Roillo.jpg]
Antilia on põhjustanud mitmeid spekulatsioone Kolumbuse-eelsetest trans-atlantilistest kontaktidest.

15. sajandil arvati Portugali ja Hispaania rannikust kaugel läänes asuvat saart. Saart tunti ka nime all Seitsme Linna Saar(portugali keeles Isla das Sete Cidades). Selle võib leida ka kurikuulsalt Piri Reis'i 1513 a. kaartilt.

Legend sai alguse u. 714 aastal Hispaania vallutamisest muslimite poolt. Seitse visigooti piiskopi, keda juhtis Porto piiskop, põgenesid sissetungijate eest purjetades oma laevadega läände ja luues seal seitse asustust(Aira, Antuab, Ansalli, Ansesseli, Ansodi, Ansolli ja Con). Neis seitsmes linnas elati harmoonias ning sealt puudus korralagedus. Meresõitjad põletasid kohale jõudes oma laevad, et igavesti endise kodumaaga ühendus katkestada.
Hilisemate legendide kohaselt lahkusid piiskopid Hispaaniast hoopis 1150 aastal.

1367 a. Saare teadaolev esmamainijad olid Francesco ja Domenico Pizigano, kes nimetasid seda Antulliaks.

1414 aastal(Martin Belhimi 1492 a Nürnbergi gloobuse kohaselt) olevat hispaania laev saarest väga lähedalt möödunud.

1424 aastal ilmub see Zuane Pizzigano Portugali kaartile.
http://en.wikipedia.org/wiki/Zuane_Pizzigano
Sellest alaltes ilmus too saar järjest 15. sajandi maakaartidele, püsides seal vähemalt aastani 1492, mil Põhja-Atlandi Ookeani tihedamalt seilama asuti. Sellest hoolimata võeti nimi kasutusele Antilli saartel.

1447 aastal sattus Portugali laev juhuslikult saare lähedale kohates sellel portugali keelt rääkivaid elanikke kes olevat sinna seilanud kuningas Rodericki valitsemise ajal(710-712). See kirjeldus pärineb Portugali krooniku Antonio Galvao(c. 1490-1557) kirjutistest.

[Pilt: 1474-Toscanelli-Overlay1.jpg]
Kaart aastast 1474 mille keskel asub Antilia.

1475 aastast pärit Portugali kuninga Afonso V kirjas "seitse linna ja teised asustatud saared" rüütel Fernao Telesile on samuti mainitud Antiliat.

Hispaania ajaloolase Pedro de Medina(1539) kirjelduse kohaselt olevat saare pikkus 483 ja laius 156 kilomeetrit(u. Portugali mõõtu).

Briti kirjanik ja endine allveelaeva komandör Gavin Menzies kirjeldas Antiliat oma 2002 aastal välja antud küsitava väärtusega bestselleris "1492: Aasta mil Hiina avastas Maailma". Selles väidab autor, et Antilia puhul on tegu Puerto Ricoga. Tema väiteid ei ole teiste poolt tunnustatud, küll aga on leitud mitmeid vastuväiteid. Tähelepanuväärne on juba see, et Menzies "keeras" Antiliat 90 kraadi sobitamaks saart Puerto Ricoga.


Antilia tuleneb portugali keelest "Ante-Ilha" e. teise-saar või vastas-saar. Ja seda seetõttu, et tolle asukoht on Portugali mandriosa vastas ning samas Portugaliga sarnase ristkülikukujuga.
Ühe tõlgenduse kohaselt on Antilia nime puhul tegu Platoni Atlantise veidi vale tõlgendusega.
Alexander von Humboldti kohaselt tuleneb see nimi hoopis araabia keelest al-Tin e. al-Tennyn, tähendades draakonit. Araabia legendide kohaselt elavad ookeani serval draakonid saarel nimega Jesirat al Tennyn e. draakoni saar(Andaluusia araabia legendi kohaselt).

Ühe vähemtunnistatud hüpoteesi kohaselt võib tähendada "Thule ees". Thule nime kirjutati mõnikord ka Tile. Selle teooria kohaselt oleks Thule Island ja Antilia Iirimaa. Samas aga oli 15 sajandil Iirimaa juba küllalt hästi tuntud ja kaartistatud.

Antilia võis alguse saada ka Kreeka ja keldi mütoloogiast pärit Õnnistatute saarest(Isles of the Blest), kuhu pääsesid kangelased ning muud eelistatud lihtsurelikud.

Hilisema Portugali traditsiooni kohaselt on Antilia puhul tegemist assoori saartest suurima - Sao Migueli ehk St Michaeli saarega.
http://en.wikipedia.org/wiki/S%C3%A3o_Miguel_Island
(selle postituse viimane muutmine: 26-01-2014 14:18 xawa.)

UFO - see on imelihtne!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
27-01-2014 12:41
Postitus: #2
RE: Antillia
Neid fantoomsaari maailmas palju. Igaüks omamoodi huvitav:

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Phantom_islands
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog