Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummituslinn ja fantoommajad.
#1
On teada mitmeid juhtumeid, kui on nähtud maju, mida tegelikkuses ei eksisteeri. Näit. nägid Inglismaal Bradfieldis kaks naist 1926.a. 18.saj.lossi, mida seal tegelikult ei olnud.
19.saj.lõpus aga nähti Alaskas Glacier Bay rahvuspargis asuva liustiku lähistel igal suvel kummalist linna kõrghoonetega. Seda hüüti Silent Cityks ja seda ka pildistati. Oletatavasti oli see infoenergeetiline salvestus Atlantisest või hoopis mingist tulevikulinnast.
Kas keegi on lugenud või kuulnud veel midagi majadest, mida polegi olemas või siis fantoomlinnadest? Minu teave on võetud Ernst Mecelburgi "Transmaailmast".
Vasta
#2
Kõlavad kahtlaselt unenägude moodi.
Kas neid nägi mingi üks inimene, või nähti neid massiga, seda võiks ka öelda.
Vasta
#3
Miraazhid arvame siit maha - neil täiesti kindel seletus olemas. Aga nõiutud linna süzhee, mida võib küll mõnikord (mitte väga tihti ) näha aga kuhu üliharva (erakordsete tingimuste kokkusattumisel) sisse pääseb, on paljude maade muinasjuttudes vägagi levinud. Kust on ta alguse saanud?
Vasta
#4
Seda Inglismaa vana lossi, nagu eelpool juba öeldud, nägid koos kaks naist: õpetaja ja tema õpilane. Loost rääkis BBC saates inglise parapsühholoog sir Ernest Bennett. Mõlemad olid intell. naised ja ei olnud meedia tähelepanust huvitatud. Neli kuud hiljem kõndisid nad samas paigas - ja seal polnud enam mingit lossi.
Mis puutub kummituslinna, siis seda nägid rahvahulgad 21.juuni ja 10.juuli vahel igal aastal. 1887 üks maadeuurija ka fotografeeris seda. Paljud turistid ja teadlased said selle nähtuse ehtuses oma silmaga veenduda: mitmekorruselised majad, pilvelõhkujatesaransed hooned, kõrged tornid ja puud tekitasid vaatajas mulje, et tema ees on suurlinn. Õhupeegeldused võib Silent City juhtumil füüsikaliste ja geograafiliste põhjuste tõttu kindlalt välistada. Fantoomlinnale lähim väike asundus oli 80 km kaugusel. Pärast 1901 aastat pole seda enam nähtud. Aga olen kuulnud, et taolisi hüperruumi peegeldusi on teisigi olnud...
Vasta
#5
Kellegil pilte pole?
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Seda Inglismaa vana lossi, nagu eelpool juba öeldud, nägid koos kaks naist: õpetaja ja tema õpilane. Loost rääkis BBC saates inglise parapsühholoog sir Ernest Bennett. Mõlemad olid intell. naised ja ei olnud meedia tähelepanust huvitatud. Neli kuud hiljem kõndisid nad samas paigas - ja seal polnud enam mingit lossi.
Mis puutub kummituslinna, siis seda nägid rahvahulgad 21.juuni ja 10.juuli vahel igal aastal. 1887 üks maadeuurija ka fotografeeris seda. Paljud turistid ja teadlased said selle nähtuse ehtuses oma silmaga veenduda: mitmekorruselised majad, pilvelõhkujatesaransed hooned, kõrged tornid ja puud tekitasid vaatajas mulje, et tema ees on suurlinn. Õhupeegeldused võib Silent City juhtumil füüsikaliste ja geograafiliste põhjuste tõttu kindlalt välistada. Fantoomlinnale lähim väike asundus oli 80 km kaugusel. Pärast 1901 aastat pole seda enam nähtud. Aga olen kuulnud, et taolisi hüperruumi peegeldusi on teisigi olnud...
1887. aastal pilvelõhkujatega suurlinnad ja pildil? Seda tahaks küll näha. Midagi kosmilise peegelduse taolist äkki.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
19.saj.lõpus aga nähti Alaskas Glacier Bay rahvuspargis asuva liustiku lähistel igal suvel kummalist linna kõrghoonetega. Seda hüüti Silent Cityks ja seda ka pildistati.

See veebikoht (http://www.museumofhoaxes.com/photos/06silentcity.html) viitab fotole kui võltsingule, kus tegelikult on kujutatud Inglise linna Bristolit (vt ka http://collection.nlc-bnc.ca/100/200/300...names.html, otsi dokumendist "Willoughby" - võltsingu autor).
Vasta
#8
Kahju küll, et foto võltsing on, aga kummituslinn võis ikkagi olemas olla, ainult, et too maavarade otsija Willoghby ei saanud sellest õiget fotot tehtud. Aga äkki ilmuski sinna Alaskasse Bristoli linna siluett? Arvestades, et on olemas hüperruum, võivad niisugused ilmutused võimalikud olla...
Vasta
#9
Võibolla dimenioonsid põrkasid kokku?
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Kahju küll, et foto võltsing on, aga kummituslinn võis ikkagi olemas olla, .... Aga äkki ilmuski sinna Alaskasse Bristoli linna siluett? Arvestades, et on olemas hüperruum, võivad niisugused ilmutused võimalikud olla...

Arvan minagi, et ega üks võltsitud foto paljut muuda ... kui tõsikindlat teadmist meie teadmiste piiratuse kohta on niigi piisavalt (No millest siin ikka nii väga rääkida, kui me ei tea millest meie universum vähemalt 95% ulatuses koosneb!). Ja seepärast mind väga ei erutagi, kas see konkreetne kummituslinn seal oli või polnud teda mitte. Kui on võimalik näha UFOsid, mis (NB!) oma ajaloolises arengus veidi ennetavalt kordavad (vabandust selle alogismi eest) maiseid lennumasinaid, siis miks ei võiks ka näha tulevikulinnu ja palju muudki ...

Hüperruum? Ehk ka ... aga ma väljenduksin ettevaatlikumalt -et hüperruumi kontseptsioon (pannes selle alla kokku ekstradimensioonid, paralleelmaailmad, multiversumi jms), mis kaugel lõpetatusest, võib ehk ka taoliste nähtuste seletamiseks midagi anda ... aga kindel ma selles küll ei julge olla ...
Vasta
#11
Aga kas kokku ei saanud puutuda kaks paralleelmaailma? Ma pole kyll ekspert, aga kõlab suhteliselt loogiliselt. Kunagi lugesin mingit juturaamatut selle kohta, autorit ei juge pakkuda, pealkirja ei oska pakkuda.
Vasta
#12
vägev. see pilt oli joonistatud/maalitud jah ms seal lingil oli mis viitas pildi võltsing olemisele?
Vasta
#13
Mingi vana pilt lihtsalt tänapäeval ümber tehtud, aga mina arvan ka et mingi dimensioonide nihe vms.
Vasta
#14
Väga huvitav teemawink
Tahaks ise kah näha neid "kummituslinni".Siis saaks klõpstata kah ja üles panna . Aga kuni ma neid ise näinud ei ole ,nii kaua arva, et fake .
Vasta
#15
Ma olen näinud vana poollagunenud maja, kus lihtsalt vaikselt sai oma rituaale läbi viia. Seda ma tegin ühe korra, aga järgmine päev polnud maja enam mitte kusagil. Kui ma küsisin selle maja kohta, öeldi mulle, et sellist maja pole sealkandis olnud, ometi oli see keset lagendikku. Mõne kuu möödudes läksin ma järjekordselt seda otsima ja ma leidsin selle. Siis oli juba kõhe tunne, sest ma olin olematus majas. :/ Got spooky Smile
Aga mul vähemalt oli julgust see majakene läbi käia. Seinte pealt maha kukkunud pildid, vanaaegsed riided, mis sobiksid kanda 17. sajandil, Keldrist leidsin loomaluid.
Ma ei ole seda siiamaani jälle leidnud, aga ma arvan et ma nägin küllalt ja enam sinna ei kipu.
Vasta
#16
Kuigi.. Kuidas on see võimalik?
Ma mäletan seda päris selgelt, ma polnud siis pilves ka ega midagi.
Vasta
#17
Jälle mingi dimensioonide vaheline värav?
Vasta
#18
jessas aga kui naq nendes majades sees käiakse :S ?
kas siis naq ei juhtu halba midagi w :S
Vasta
#19
Nüüd on siis olemas vihje selle kohta, kust võis "Mary Poppinsi" seeria autor mingi osa oma ideedest saada - tal ju kah see kummitusmajade värk käib läbiSmile

Aga, Sacred, kas sa oma "riituaalidemaja" nägid siin Eestis või oli see kusagil mujal? Ma kohe kuradimoodi juurdlen ka selle üle, et kas see meie rahvajuttudes nii tihti esinev maa alt ja küngaste seest ilmuvate linnade teema mitte saksa kirjanike poolt imporditud värk pole... või isegi mingi mugandatud versioon kelti legendidest, kus, nagu teame, on haldjatel nende allmaalinnades külas käidud.
Vasta
#20
Hm! Majake Eestis, mis kord on olemas ja kord ei ole!?... Mind kah huvitab, et kus kandis see ka asub?... Ehk on niisugune koht, kus nähakse ufosid ka või esineb muid kummalisi paranormaalsed ilmingud?

Muudetud: 30-10-07 kell 13:46:54 Müstik
Vasta
#21
Ma võin kõigile kinnitada, et vaimud on päris kindlalt olemas. See ei ole väljamõeldis ja lugege järgnevat lugu erilise tähelepanuga!
Ma elan Suurupis ja maantee poolt tulles jääb selle taha koht nimega piiblikool. See on suhteliselt mahajäätud koht a seal terve asula peale elab üks väga kahtlane vanamees. Seal on palju lagunenud laohooneid jne. mille ees me sõbraga niisama pilte käisime tegemas. Esimestel kordadel kuulsime me majast hääli ja karjeid ja me ei saanud aru, mis see on. Arvasime, et mõni kodutu. Kui me aru saime, et seal ei ole inimesed, vaid mingid meile tundmatud olevused, tekkis meil hirm ja järgmine kord läksime juba snna veel koos paari sõbraga.
Kui me olime jõudnud peaaegu selle maa äärde, oli karjamaal järsku see ainuke vanamees, kes seal elas. Ta küsis meilt, et mida me sealt otsime a me ütlesime talle naga muuseas, et me lihtsalt tahame näha, mis seal on. Selle peale ütles ta meile, et me võime vaadata, aga hoidku meid jumal. See tekitas meis kõigis kõheda tunde ja me vaatasime maja poole. Kui üks poiss tagasi karjamaale vaatas, ei olnud vanameest enam seal. Me sattusime paanikasse, sest see oli suur karjamaa ja vanamees ei oleks jõudnud paari sekundiga sellelt kaduda. Minul oli mororoller ja minu sõber läks sellega majale ringi eale tegema,sest ümber maa jooksis tee. Järsku kuulsime me rolleri signaali ja sõbra karjet. Ma jooksin maja poole. Ma olin just jõudnud sellisesse kohta, kust ei näe mind ei sõbrad, kes ootasid tee otsas ega sõber rolleriga, kui järsku kuulsin ma oma parempoolsest põõsast sellist häält: "pssssssst"
Ma kangestusin ja vaatasin vaatasin paremale. Ma nägin väikest poissi põõsas kükitamas ja sõrme suu peale panemas. Tema tegigi seda häält. Ma vaatasin teda ja ma teadsin, et ta ei ole inimene. Ma tahtsin josta ja karjuda aga kumbki ei tulnud välja. Kui ma lõpuks kuidagi joksma hakkasin, ei suutnud ma ikka aru saada, mis ma just olin läbi elanud. Kui sõber roleriga tagasi tuli, sain ma kohe aru, et temaga on umbes midagi sama hullu juhtunud. Ta oli jääkülm ja ta rääkis, et ta oi sõitnud majaringi, kui järsku nägi ta enda ees täiesti musta meest, kes seisis keset teed ja ei liikunud paigast. ta sõitis sellest mehest läbi ja tundlis samal ajal, nagu ta kukuks jääkülma auku. Me kõik põgenesime sealt täiega ära ja meist keegi pole enam piiblikooli sildist edasi läinud.

TÄNA ON ESIMENE KORD, KUI MA SELLEST KELLEGILE TEISELE, KUI NENDELE NELJALE KIRJUTAN!
Vasta
#22
Ma ise ju ka ei tea selle väljasurnud küla nime, teeviita, ega silti ju pole. Aga seal elavad veel üksikud vanurid ja peale selle tondimaja on veel 2 maja. Need vanakesed ei taha mulle mitte s*ttagi rääkida, puiklevad nagu kõrvale ja ütlevad et selle maja ehitamiseni pole veel keegi jõudnud. Etsiis seda pole nagu olemas. Kui te Raplast hakkate minema jalgrattamatkale ja 40 kilomeetrit maha sõidetuna mingist metsast sisse hakkate keerama, peaks mingi soolaadne rada ette juhtuma. Ja kui juba pisike surnuaed 6 huakiviga paistma hakkab, siis umbes 4 kildi kaugusel on see küla. Kõigil asustatud küladel peaks ju nimi olema :/
Vasta
#23
Neoon, ole kena ja ära tee ühte ja sama postitust mitmesse kohta. Kustutasin teised seekord ise ära.
Vasta
#24
No nii, nüüd teame, et kuskil Suurupi kandis istuvad pisikesed tulnukapoisid põõsastes ja teevad sisinat!
Siis veel, et Raplast 44 km eemal (!?)on küla, mille nime pole veel kindlaks tehtud ja seal kahe pärismaja läheduses on veel üks tondimaja!
Tundub, et sirgumas on uus põlvkond tulevasi fantaasiarikkaid ulmekirjanikke!
Vasta
#25
Ma eriti ei tahaks enam niiväga üleloomulikesse asjadesse uskuda, imesid ei juhtu ja kõik :/
----
Sooo... Kui see sind õnnelikuks teeb, siis võib see ju ka väljamõeldis olla.
Alati on nägijad need, keda ei usuta.

Muutus: Liitsin kaks postitust.
Õppige ära ükskord, et kahte postitust ei tee järjest, vaid vajutate Muuda nuppu ja siis lisate sinna.

Muudetud: 30-10-07 kell 19:35:34 Thorondor
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat