Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahelkirjad - kas mõjuvad?
#1
Nii, juba ammu olen tahtnud teie arvamust. Kas teil on kogemusi ahelkirjadega ja kas midagi iseäralikku on ka juhtunud, kui olete need ära saatnud või ära kustutanud?

Isiklikult olin kord teinud nii nagu õpetus nõudis... saatsin 20 inimesele selle kirja edasi. Algul sain pooltelt sõimata, et sellist jama neile saadan. Pärast asi ununes. Midagi märkimisväärset minu arust küll ei toimunud 9 päeva pärast... ega ka hiljem. Kui oleks olnud midagi suurt, ma oleks ju mäletanud...
Hiljuti hakkasin mõtlema, et kas tegu pole mingi salakirjaga vms.. mingi võimalus teiste inimeste arvutisse pääseda vms...
Vasta
#2
Eip. Ahelkirjade kaudu küll su arvutisse ei saa, kui just sa mingit faili ewi pea alla laadima et seda vaadata.

üldiselt on ahelkirjad täiesti mõttetud asjad. Igaüks võib neid kirjutada ja mingi teksti välja mõelda. Lihtsalt püütakse masse kaasa tõmmata. Späm.
Ei tahaks eriti uskuda et neil mingi 'energeetiline' väli oleks, mis mõjutaks inimese saatust.
Vasta
#3
Arvan samuti, et ahelkirjad võib spämmiga samasse kategooriasse panna ja pahandan nendega, kes mulle seda rämpsu saadavad. Siiani olen elus ja terve.
See selleks... tegelikult tekkis huvitav mõte, et tänapäeval levivad ahelkirjad enamasti e-mailiga ja saatja võtab aadressiraamatust tõenäoliselt suvaliselt esimesed aadressid, kellele see edasi saata. Kui nüüd oletame hüpoteetiliselt, et neil siiski on mingi mõju, siis kellele see mõjuks kui kiri saadetakse aadressile info@firma.ee, klienditugi@firma.ee vms. postkasti, mida võivad erinevad inimesed lugeda ja mis pole konkreetse isikuga seotud... sellele, kes esimesena loeb, kõigile, kes loevad või hopis juriidilisele isikule, kellele see postkast kuulub?wink
Vasta
#4
Lähen natuke teemast kõrvale, aga siiski.
Ahelkirjad on hea viis kuidas kodeeritud informatsiooni levitadaSmile
Need jõuavad enamvähem kõikjale ja saatjaskond jääb anonüümseks. Anonüümseks võib jääda ka saatja, olenevalt sisust. Keegi ei hakka ahelkirjast ja spämmist sõnumit otsima, nii et paneme ahelkirjad vandenõude alla ja kõik on rõõmsad : D
Vasta
#5
Kui ise leiutada ei viitsi, siis üks võimalus kodeerimiseks on näiteks siinwink See ei pruugi ilmtingimata vandenõu olla, nii saab vahetada ka privaatset infot ilma, et ISP või kohalik it mees isegi seda fakti märkaks, et krüptitud teade edastati... aga see teema ise koos oma nüansside ja turvaprobleemidega sobib juba paremini kuhugi teise foorumissewink
Vasta
#6
Ma ei ole ise suur ahelkirjade fänn ning üritan neist eemale hoida (ning olen selle ka enamikule tuttavatest selgeks teinud). Siiski aegajalt ma neid saan, loen huvi pärast läbi ning kustutan koheselt. Peale selle, et ma neisse suurt ei usu, ei kavatse ma panna kedagi sellise surve alla, et nad pärast mind süüdistada saaksid oma halvas õnnes (Bleh).

Mingit statistikat ma küll koostanud ei ole, ma oletan, et enamasti läheb peale kirja kustutamist kõik vanamoodi edasi. Siiski on mul eredalt meeles kaks viimast juhtu.
Esimesel korral neist kustutasin ma kirja ära nagu tavaliselt, kuid peale seda hakkas mul meeletult vedama. Loomulikult ma ei mõtle selle all lotovõite ega midagi sarnast, vaid rohkem igapäevaseid juhtumeid.
Teine juhtum oli selle nädala alguses. Lugesin läbi, kustutasin ära (nagu alati) ja jäin ootama järgmist hea õnne seeriat (Bleh). Nagu kiuste aga jälitas mind esimesed paar päeva täielik ebaõnn (olgu mainitud, et ma ei näinud ebaõnne põhjusena mitte ahelkirja kustutamist, vaid üleliia optimistlikku - võiks öelda, ülbet - vedamisseeria ootust). Eilsest aga lõi mind järjekordne metsik vedamisseeria (nt võimatult hea tulemus eksamil; tööintervjuu firmas, kuhu ma ei kandideerinudki, kuid kus töötamine oleks väga meele järgi).

Seega mina arvan, et ahelkirjadega ei kaasne mingisugust "energeetilist välja"... need teevad just niipalju kasu või kahju, kui sa ise neilt ootad.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Seosel ahelkirjadega tuli mul üks asi meelde. Hiljuti tuli mulle mingi ahelkiri koogirepsepti vms. Lugesin siis selle hoolikalt läbi. Pärast luges vendki. Umbes paar tundi hiljem kui mõtlesin korra selle kirja peale, siis hakkas mind huvituma mingi kahtlane teema mida ma pole mõelnudki. Samal ajal tuleb kõrvaltoast vend ja hakkab sama asja mulle rääkima. Nii, siit tekibki küsimus: Kas ahelkirjad peavad meie alateadvust teatud teemadega ühutama ??
meie kasutasime tassi mõõduks umbes 150 ml. tsp on teelusikas ja oz on 680
>grammi ja 18 oz on 510 grammi.
>umbes 30-35 küpsiselaadset kooki saab asjast, tõeliselt head!
>2 cups butter
>4 cups flour
>2 tsp. soda
>2 cups sugar
>5 cups blended oatmeal **
>24 oz. chocolate chips
>2 cups brown sugar
>1 tsp. salt
>1 8 oz. Hershey Bar (grated)
>4 eggs
>2 tsp. baking powder
>3 cups chopped nuts (your choice)
>2 tsp. vanilla
{mar
Vasta
#8
Ahelkirjad on ühed tüütud ja ebameeldivad asjad. Räägin tuttavatele või mitte, ikka satub mõni mu postkasti. Kunagi, kui noorem olin siis viitsisin neid isegi edasi saata (mingi 5.klassis vist käis mingi paberil kirjutatav variant ringi...kohutav). Praegu igastahes kustutan need pikemalt mõtlemata ära. Paljud on juba mitme ringiga mu postkasti sattunud, ei näe põhjust, miks pekasin neid veel edasi saatma. Asi on suuresti kinni uskumuses, ma arvan.
Vasta
#9
See mõnedes ahelkirjades sisalduv ähvardus/lubadus, et midagi juhtub (või ei juhtu), kui te seda edasi ei saada ja küsimus, et kas siis tegelikult kah juhtub (ei juhtu), ei ole ahelkirjade juures kõige olulisemad, huvitavamad ega ka ainult ahelkirjadele omased küsimused. Kuidas ahelkirjad levivad, on ka suht selge ja eelpoolnimetatud ähvardused/lubadused peavad lihtsalt nende leviku tõenäosust suurendama. Kõige huvitavam küsimus ahelkirjade juures on milleks (mis eesmärgil) neid levitatakse? Võimalikud vastused:
(1) rikastumise eesmärgil (kui kirjas otsene ettepanek raha saata);
(2) huvitav on jälgida (või lihtsalt ette kujutada), kuidas paar reakest käivitavad Internetis terve laviinprotsessi;
(3) varjatud eesmärk - kirjas või tema manuses sisaldub informatsioon, mis paneb teid kindal viisil toimima, kuigi te seda otseselt ei teadvusta ega seosta kirjaga (ärme räägime siinkohal arvutiviirustest) - võimalus, millele viitab encore. Teadaolevalt võib sellist informatsiooni edastada üksikute vahekaadrite abil videoklippides, mis vilksatavad nii kiiresti mööda, et teadvus koheselt ei reageeri. Mingeid võimalusi pakuvad ka nägemisillusioonid (sh ambivalentsed pildid). Viirusohu tõttu te arvatavasti manuseid väga avama ei tõtta, aga ... Kas midagi taolist ka ainult teksti abil teha saab, et tea ... see oleks huvitav võimalus.
Massiline spämm on muidugi teinud ahelkirjade leviku oluliselt raskemaks ... ja nende levitamise seega sportlikult huvitavamaks.
Vasta
#10
Ma pole kunagi ahelkirju uskunud, alati kustutan ära ja mainin saatjale et ta järgmine kord ei saadaks ... Need tekivad arvatvasti siis, kui kellegi on igav, mõtleb midagi välja ja saadab msnis kõigile jne.
Vasta
#11
vb..:S ise olen ka ahelkirju saatnud/saanud...olen siiski parajal määral ebausklikBleh aga vähemalt pole ma ise neid leiutama hakanud. ja viimasel ajal enam ei saadeta kaSmile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas usud, et aastal 2012 saabub maailmalõpp? Henc. 251 110,960 25-12-2023, 14:51
Viimane postitus: isemaag
  Nostalgitseme: kas NSVL=EU? xcad 176 29,053 21-07-2020, 08:15
Viimane postitus: xcad
  Kas juhused või mõttejõud... Andri 17 9,852 17-05-2020, 16:11
Viimane postitus: Minaelan
  Kas paramaailm või mitte? asuur 2 2,639 12-02-2016, 09:56
Viimane postitus: kalldunn
  Kas meie kuulmine trikitab või... hulkuv hing 8 4,664 01-10-2013, 09:16
Viimane postitus: insomnia
  Kas on vaja kõigil teada väe ja jõukohti.....! HUGOTH 4 2,395 21-09-2013, 20:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Kas tõesti see kõik juhtus aastal 2010? Erfekt 26 11,294 16-09-2013, 13:52
Viimane postitus: kage
  Kas positiivne ja negatiivne peavad meie elus olema tasakaalus? Minaelan 22 10,165 13-08-2013, 21:17
Viimane postitus: soe1
  Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud? zed 16 6,973 22-08-2012, 19:35
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 19,118 21-07-2012, 21:20
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat