•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
Neile, kes vaimsest ärkamisest päriselt huvituvad.

Raamat
SISEMINE ÄRKAMINE

Autor: COLIN P. SISSON

Colini põhimõtteks on enesejõustamine läbi isikliku vastutuse. Ükski filosoofia, religioon, raamat, seminar ega inimene ei saa sulle pakkuda tõde – sa juba oled see. Miski ei saa anda sulle seda, mis sa juba oled. Parimal juhul saavad teised sulle kätte juhatada suuna, kuidas leida oma tõelist Mina. „Sisemine ärkamine“ juhatab sulle teed koju, sisemise loomuse juurde, kus peituvad sinu väe ja täieliku õnne varjatud dimensioonid.

Samuti on seal nelja tuntud inimese soovitused:
Martin Ilves / International Massage Academy asutaja
Armas lugeja, sa hoiad käes raamatut, mis aitab sul rännata iseenda
sisemaailmas otsinguil tõe juurde.
Peep Vain / Vain & Partnerid juht ja koolitaja
See raamat ei ole pealiskaudseks meelelahutuseks, küll on aga suurepärane
teejuht sellele, kel on tõsisem soov jõuda endast arusaamisele.
Peeter Liiv / publitsist, raadioajakirjanik
Colin P. Sisson on olnud Klassikaraadio saatesarja „Traditsiooni Tarkus“ üks põnevamaid külalisi. Esimesena meenub tema tõdemus, et kannatus meis ei teki mitte negatiivsest emotsioonist kui sellisest, vaid selle emotsiooni hukkamõistmisest meie moraalse mina poolt. Teiseks meenub tema testküsimus:
Kas koged (just) praegu armastust, rõõmu ja vabadust? Kui mitte, siis sa pole järelikult kohal.
Kleer Maibaum-Vihmar / hingamistöö terapeut, sünnitoetaja

See raamat ei ole kõige kergemate lugemiste killast. Igal järgneval leheküljel võid seista silmitsi oma tunnete ja mõtetega, millele oled elu jooksul karmi hinnangu andnud, avastada end soovis põgeneda ja raamat nurka visata: tema tegi seda mulle! Võid kogeda ka täielikku teadvusekaotust ja unisust. Kõik see on märgiks, et liigud teadvustamise suunas. Ja kui minna edasi ja jätkata tõsise
sooviga kõik see endas vastu võtta ja täielikult kohale tulla, võid kogeda imesid.
https://www.rahvaraamat.ee/p/sisemine-%C...9949218981
Vasta
Stepsel!
Sa võid kraaksuda, sõimata. , paluda, anuda, rääkida, teha mida iganes. Aga keegi ei hakka sind kuulama, ega sinu nõuannete kohaselt tegutsema. Inimene tahab kuulata, ja teha ainult seda, mida ta ise tahab teha. Kui sa oma jutuga ja tegudega ei suuda panna inimest tahtma, ise seda teha, siis ei kõlba sinu jutt, mitte kuhukile. Nimetame niisugust tegevust palastiks, või eneseõigustuseks.

Võiksid hoopis – läbi lugeda Dale Carnegie raamatu. Kuidas võitta sõpru ja mõjutada inimesi. Ning sama autori teise raamatu. Ärge muretsege, hakake elama. Loodan et siis hakkate aru saama, mida te kõik, valesti teete. Väga haaravalt kirjutatud. Nende raamatute põhjalik läbitöötamine, aitab kõvasti kaasa vaimsele ärkamisele. Võiks isegi väita, need raamatud on vaimse ärkamise alustalad.

Vasta
Ambitsioonikas ettevõtmine Stepsel. Ilma huumorita välja ei kanna. Smile
Vasta
(11-05-2016, 12:52 )stepsel Kirjutas: Nofre. Sa räägid ju jälle ärkamisest mitte lainest.

Jah, kindlasti on sul õigus kui sa nii arvad.
Samas aga pole siin ammu midagi rääkinud. Viimati tutvustasin raamatut "Sisemine ärkamine."

https://www.rahvaraamat.ee/p/sisemine-%C...9949218981

Kuna teema on "Vaimne ärkamine", siis peaks raamatu tutvustus siia teemasse sobima.
Tänane postitus siin teemas oli vastus kaldunnile. Tõin ära kolm tähtsamat punkti tema soovitatud raamatust.
Sinu postitusi on keeruline lugeda. Käivad üle jõu. Aga loodan, et tegutsed õilsatele motiividele tuginedes. Ei ole sinu süü, kui ma sellest aru ei saa.





Vasta
Stepsel räägib siin pidevalt, ühisest info väljast. See väli on tõesti olemas, aga see asub hingede maal. Minu teada, antud aja hetkel, suudab selle infoväljani jõuda ainult inimeste hulk, keda on võimalik ühe käe sõrmedel üle lugeda.
Meid , Maakera ümbritseb vaba, liikuva energia väli. See ei ole info väli. See sisaldab küll infot. Aga see ei ole ühine info väli.
Liikuvast energia väljast, saab iga elusolend täpselt niipalju pidevalt energiat. Kui palju tal on vaja, selle elu tarbeks kulutada. Kui määratud energia hulk saab otsa, rahvas räägib; Selle inimese eluküünal on kustunud. Sureb materiaalne keha.
Hing võtab kaasa, kõik oma mäludesse salvestatud info, puhastab selle, ja viib hingede maal asuvasse ühisesse info välja.
Arvan et stepsel mõtleb seda ühist info välja, mis on moodustunud tema hingest, tema satelliit hingedest, tema varjatud hingedest, ning tema hinge varjutest. Kui tema teksti jälgida, on selgesti tajutav, et seda ei kirjuta üks inimene. Neid on vähemalt kolm, kes korraga teksti koostavad.
Olen tegelenud inimesega, kellel oli 6 satelliit hinge, 2 vari hinge ja hunnik hinge varje. Üks satelliit hing, püüdis pidevalt seda inimest viia suitsiidini. Kui kõik need kõrvalised segajad olid ära koristatud, muutus see inimene täiesti normaalseks. Ka seda inimest ajas selle krempli poolt moodustatud väli, pidevalt hulluks.
Minu kogemused ütlevad, et see võib olla just nii.

Vasta
Ma olen SKEPTIK. Olen ka hüpnotisöör. Ning ma tahan teada MIS SINU SEES TOIMUB? Kes sind kamandab.
Skisost on asi kaugel.
Vasta
Kuidas sa neid väljasid enesele ette kujutad, kas nagu põldu. Kus saab jalutada ja lilli noppida. ?
Või nagi ühist suurt põldu, kust kõik võivad lilli noppida. Sest see on ikkagi ühine väli. Mul käib külas vaime, kõikkitest mastidesi. Aga niisugust juttu, nagu sina ajad, sellega tegelevad ainult satanistid.

Vasta
Ma lihtsalt ei saa aru, mida sa selle väljas viibimise all mõtled? Seleta arusaadavalt lahti.
Kõike energiat ei saa ühise nimetaja alla viia. Miks?
Kas tahad väita et 12 volti ja 122 volti on võimalik üksteisele stepslisse pista, nii et lühist ei tekkiks? Seleta see fenomenaalne avastus lahti? Siis ma usun!
Mida sa selle kookoni all mõtled? Seletaksid selle ka arusaadavalt lahti!
Minu teada, kookonis peavad asuma satelliit hinged, need on - sinu poolt, kümneid elusid tagasi, sinu poolt tapetud inimeste hinged. Need ei ole sinu hinge osad, vaid võõrad hinged. Keda sa millegipärast pead enda omadeks, ning tassid neid ühesi elust, teise. Ka nemad tahavad edasi areneda. Ronivad kookonist välja,ning hakkavad seda keha käsutama. Kus nad antud hetkel on.
Või arvad sina teisiti? Seleta siis oma arvamus lahti, nii et tavaline inimene ka sellest aru saaks.

Vasta
Kaldunn, käsitle Stepsli kirjandust kui vaimset harjutust ja ära palu tal sulle vastu tulla detailsema selgitusega. See vana intellektuaalse täpsustamise lõks jätaks su ilma Stepsli laineharjal ratsutamise kogemusest. Kui sinu eesmärk oleks Stepsel vahele võtta, nurka suruda v paljastada, siis parim viis oleks seda teha Stepsli võimalikest vastuoludest ja keeles. Mugavam mõistagi on suruda ta enda raamidesse - tuua oma mänguruumi - oma reeglitesse.
Vasta
(11-05-2016, 20:32 )stepsel Kirjutas: Kui on egregor , siis see on kookonina suletud ruum. Aga võib olla ka ühenduses hoopis teisiti. Seotud kuid mitte suletud ,,telefoni võrk,, . Kuidas seotud? Ava süda , siis näed.
Hakkasin selle egregori peale mõtlema. Egregoriks on kaasajal nimetatud teatud ühisvälja, mida loovad ja toidavad selle liikmed ja mis omakorda toetab ja kujundab neid. Sünnib sümbioos. Egregor ei pea olema ilmtingimata religioosne – see võib olla mõni kultuurivool, ilmalik ideoloogia jms. Väidetakse, et teatud astmel omandab egregor „autonoomse teadvuse“, mis toimib omasoodu. Umbes nagu „pudelist välja lastud vaim“.

Mida rohkem egregoril liikmeid, seda võimsam Vaim - määrama hakkab kvantiteet.

„Hõlbus siseneda ja niisama kerge väljuda“ – nõnda iseloomustab Anatoli Nekrassov oma raamatus „Egregor“ kaasaja nö eesrindlikku egregori. Nagu hea sõber, kellega rõõmuga kohtutud ja koos käidud mõni kütkestav teelõik, et seejärel jätkata üha uutes avarustes – rõõmu ja tänutundega. Positiivsete näidetena nimetab kirjanik Vladimir Megre raamatute mõjul sündinud Anastasija-liikumist Venemaal.



Vasta
Hea või halb, ehk duaalsus on seotud inimese egoga . Nii kaua kui kõik läheb nii, nagu tema tahab, on kõik hästi, kui halvasti hakkab minema ja asi isiku kontrolli alt välja on libisenud , on kõik halvasti .
Mingil ajal( nähtavasti siis , kui kadus hirm ja kontrolli vajadus ) pidin ma tükk aega mõtlema , kuidas mul läheb. Ootuspärase " Hästi " või " " Halvasti " asemel tuli " Vaikselt "

Seega need, kes kangesti karmast räägivad ,tahavad hirmsasti, et need jõud, kes olukorra nende kontrolli alt välja viivad, saaksid karistatud, ehk karmat tunda . Sest mis see " karma " ikka muud on, kui solvatud, või solvunud hinge kättemaksusoov ? Ja kui on tuline soov, küll siis asi tegudeni ka jõuab .

Selline mõte nagu tekkis mul. Sa stepsel ära võta nüüd isiklikult jälle . Smile

Vasta
Aitäh Nofretete !
Pidasin ka nõu oma vaimudega. Pidasime pooletunnise arutelu egregori kohta.
Kuid kõigepealt tahaksin stepslit ära kuulata. Tahan et oleks võrdlusmoment.
Oleks kasulikum, kui stepslile rohkem ette ei öeldaks.

Stepslit lugedes ei tekkinud mitte ühtegi võrdlusmomenti. Kahju!
Vaid tekkis kujund, kus Breesnev peab oma mammut jutlust, ta räägib kõigest, ja samal ajal mittemillestki.
Ma ei saanud ikkagi; mitte ühelegi oma küsimusele konkreetset vastust. Kostis ainult bla bla bla.
Kas sa ainult seda oskadki? Võiksid kodutöö, korralikult ära teha.
Vasta
(11-05-2016, 11:43 )olematu Kirjutas: Kage, hea inimene, mis Sa siis kõigiga siin maadled ? Igal pool ja igas teemas ? Lõviosa foorumi postitustest Sinu omad , kus Sa kelelgiga nõus ei ole .
Minugagi praegu ? Laugh
Aitäh ütlemise eest, et ma ei tohi sinu või teistega nõus olla ja seda väljendada ning pean vaikides sinu või teiste tahte järgi ennast painutama. Iseloomustab hästi inimesi.
Tsitaat:See maailm ei muutu midagi enne, kui ka ümbritsevad tajuvad muutumise vajadust .Bleh Aga selleks peavad nad endaga puntras olema .
Ja kuidas nad tajuma hakkavad kui nad enda tunnete ja teiste peale ei mõtle ehk siis erinevate inimestega ei soovi suhelda vaid ainult samasuguseid enda ümber näha?

PS! Kusjuures mida rohkem ma stepseli postitusi loen seda rohkem tema jutt mulle meeldib, st ma olen samal lainel ja saan sellest aru, võrreldes teiste, piiratud, inimeste vastustega (kelle vastustest saan ka aru, aga ei ole samal lainel). + positiivne Smile
Vasta
Egregoride mõiste on huvitav. Arvamusi egregori kohta on erinevaid.
Täna lugesin, et tähtis on mõista, et pole olemas üdini halbu egregore – ka kõige kurjemas on tilgake head. Daniil Andrejev kirjutas: „Kui inimene suudab hakata armastama isegi Saatanat, siis viimane kaob Maa pealt.“
Aja jooksul võivad energo-informatsioonilised moodustised kasvada, areneda ja omandada iseseisva teadvuse. Nad võivad muutuda üha targemaks, kusjuures nende mõistus kujundatakse jällegi neisse kuuluvate inimeste mõistuste poolt. Pärast surma satub inimese hing just sellesse egregori, millega ta eluajal kõige rohkem seotud oli.



Vasta
Sisuliselt tundub stepsli jutt õige. Ainult et, milleks see tohutu sõnadevaht vajalik on? Võib-olla paljude jaoks see on tõesti vajalik. Lihtsalt...saaks need mõtted palju palju vähemate sõnadega edasi anda. Ehk oleks aeg lahti lasta oma kiindumusest sõnade paljususse, stepsel? Kui võrrelda seda munaga ja munakollane on mõtte tuum, siis väga raske on tuuma leida, kui muna korralikult vahtu kloppida. Tuum on küll ühtlaselt kõikjal, kuid väga hajutatult.
Vasta
Mis see siis olgu! Kas tõesti ei ole kedagi, kes suudaks lahti seletada. Mis asi see ühisväli on?
Mis asi see egregor on? See kes seda taevani kiidab, see tekitab ainult vahupilvi. Paistab et , ega ta ise ka ei tea mis asi see egregor, või ühisväli on! Jäle tuleb minul, kõik lahti seletada. Teate , ära hakkab tüütama! Olgu . See kord veel, edasist ma kahtlen _____
Kui minna mingi kuulsa ansambli kontserdile, esineb kõigepealt soojendus bänd. See ongi selleks mõeldud et publik üles kütta. Tegelikult luuakse sellega ühine energeetiline väli, et põhibänd siseneks kohe egregori, ning kuulajad kaiffiksit , egregoris olles bändi muusikat.
Oles kursustel, seminaridel, olemistel, mis iganes. Niikaua kui sellest pundist ühist välja, või egregori ei ole moodustunud, niikaua olemist vedama ei saa.
Kõik usu ühendused ja usklike pundid moodustavad omaette energeetilise ühisvälja.
Ka Reiki tegeleb, tegelikult egregoriga.
Mäletate niisugust tegelast, nagi Kaspirovski. Tema võttis selle saalitäie rahva energia kokku, kloppis selle vahule, nagu munavalge ja kollase koos. Kõik ühte patta. Kes sellest koogel-moogelist oskas omale õigeid asju välja valida, see paranes. Üldiselt keeras ta suuremal jaol, tervise täiesti tuksi. Post Väino ei suutnud teda ära kiruda. Stpanjan tegutses samuti, vahustatud muna meetodil.
Ka mina kasutan seda ühendatud välja energiat. Oma juhendis olen ma käskinud vastu võtta ainult puhast energiat. Mitte seda, klopitud muna vahtu.
Arvan et neid näiteid, kus kasutatakse ühendatud välja energiat on väga palju.
Kosmiline energia, ei ole ühendatud välja energia. Maale jõudes saab sellest, krupi poolt vormistada ühendatud välja energiat.
Vasta
Aga miks sa siis ühisväljast mürgiseid ja üli mürgiseid, tapvaid ja ülitapvaid asju ära ei korista. Miks sellega pean ainult nina tegelema. Sina ainult naudud kõike. Ja ainult irvitad teiste üle – vaadage kui lollid nad on !
Vasta
(13-05-2016, 12:13 )kalldunn Kirjutas: Mis asi see egregor on?
Pole veel palju artikleid läbi lugenud egregori kohta. Aga hakkab tunduma, et see on inimühenduse vaim ehk ühendatud teadvuse väli.

Näiteks inimene, kes on osanud luua omaenese väikese vaimse egregori - olgu see tema sõpradest, patsientidest või klientidest koosnev - tavaliselt ei sisene täielikult suure vaimse dogma egregori.
Ta rahuldub selle eemalt imetlemisega.
Vahel astub sammukese lähemale, kuid ainult selleks, et sealt teadmisi ja kogemusi ammutada - et neid siis oma väiksemas egregoris edasi anda.

Egregor, mis vastab turu nõudmistele, hakkab alati kasvama ega lagune enne, kui nõudlus lakkab. Seetõttu pole võimalik egregoriga võidelda.


Vasta
Joodikud, nii ju nende kohta õeldakse, peenem sõna on alkohoolikud, mulle meeldib neid kutsuda lihtsalt jotadeks, võivad surra ennem selle kätte, kui nad enam alkoholi ei saa kui selle kätte et nad üle jõid. Olen elu aeg jotasid näind. Ma ei tea miks aga üldjoontes on jotsid tavaliselt suitsetajad ka. Eestist pärit taevaste väged käest kuulsin, et kui arvad, et suitsu kimumine teeb sulle halba siis nii ongi, aga kui tunned et see su tervist ei kahjusta siis nii ongi, ja kui usud veel siiralt et see su tervist parandab siis nii see on. Minu arust hullumajades, haiglates, vanglates, koolides peaks selle mängu asemel-et nii me oleme nüüd korralikud, korraldama korralikud läbud ja peod. Vigala Sasski rääkis ühes intervjuus et talle tuli bussi täis abivajajaid ja ta andis igale kodanikule pudel viina ning järgmine päev olid kõik terved kui purikad. Tahtsin ka Sassile aastaid tagasi külla minna, ehk oskab aidata mul suitsetamist maha jätta kuna ise sellega enam toime ei tulnd, ja siiamaani suitsetan nagu korsten. aSUSINGI SIIS MEIE PÄÄLINNAST teele jalgrattaga. Ei hakka sellest rännakust pikemalt rääkima aga ma ei olnd Eestis nii väekat ja nõiduslikku piirkonda kohand kui Vana Vigala. Vana Vigalas kohtasin ühte vanemat härrat, ei saa mainimata jätta, et tal oli ainult üks käsi. Küsisin talt veits teejuhendust ja ta uuris et kuhu suundun. Rääkisin et lähen Sassi külastama. Siis hakkas pajatama, et nad kunagi Sassiga olid Vana Vigalas kõvad spordimehed. Mängisid võrkpalli jne. Igatahes ütles et kui kohtun ta kunagise sõbraga siis tervitaksin. Ega need suitsupakkidele kirjutatud tekstid-negatiivsusele negatiivse lisamine on ikka korraliku käki mulle ja võib ka teistele suitsuhuvilistele keerand. Huvitav seik on ka see, et tglt kimusin juba kuueselt suitsu nagu korsten. Siis jätsin perekonna tungival nõudmisel suitsetamise maha ja paar suitsu välja arvatud ei olnd suitsumees kuni 19 aastaseks saamiseni. Aga üks preili, kellele mu sõber Rando pani hüüdnimeks potsataja küsis mult talllinna baaris Popular, et ma ostaks talle paki suitsu, olin siis 18 ja preili oli 17, ütlesin talle et ma alakatele ei osta suitsuSmilesiis lõpuks andsin ikka alla ja ostsin talle paki suitsu, enesetunne oli sant niikuinii ja mõtlesin et tõmban ka ühe sigareti-no ja sealt ajast järjekordselt-maiste aastaarvude järgi juba 10 aastat suitsu tõmmand-ja ühest suitsust-kuidas saab see võimalik olla. Aga näe-ise olin põhimõttekindel ja ütlesin kohe et ei osta suitsu ja kuidas küll suutsin järele anda. Naised on ikka siuksed ässitajad õrritajad ja libekeeled. See laul on ka et girls just want to have fun. Meessoo esindajad on tänapäeval mu meelest samasuguseks muutund. Nagu see Potsataja tahtis mind ka suitsetajaks teha on naistel õnnestund mehed nendega samasugusteks teha. Issand jumal hoidku küll, maailm ei ole kunagi nii suures allakäigu spiraalis olnd-ja inimesed nõuavad ikka mingit tsirkust ja nalja. Lähen teen Ühe suitsu. Aga Ühest suitsust see kõik algabki.
Vasta
Selle pika arutluse kõrvale, mis minu arvates pole mitte kusagile jõudnud: Minu ja usun et ka paljude teiste jaoks tähendab vaimne ärkamine arusaama, et kes inimene on. - ehk mõistmine, et inimene on loodud olend, ehk Jumala loodu. Ja seega ka seda, kuna inimene on loodud, siis tema looja teab inimestest kõike, ka nende mõtteid. Aga nagu näha, siis kes seda ei mõista otsivad teadmisi ja abi igaltpoolt mujalt.
Vasta
Suure ja Verise Jorjeni Ordu Suurmeister on rääkinud...
Vasta
(14-06-2016, 12:02 )keeris Kirjutas: Oli hirm, et inimene on suurt vaimsust taga ajades nüüd küll lõpuks hoopis vaimust vaevatud ja taob siia masinlikult kõike seda müra, kisa-kära, mis infoväljas ja kus küll teri sees, kuid see vaevatus ehk suutmatus ei suuda neid puhtalt välja noppida sõkalde seest.

Lugesin Ohtudest vaimsel teekonnal.
Toon mõned punktid ära.

1. Pettekujutlus.
Selle põhjuseks võib olla ego paisumine või alandlikkuse puudumine.

2. Liialdatud sisevaatlus ja enesest hõivatus.
Iseendaga hõivatud inimene otsib pühapaika oma hinges, otsib saatuselööke, rännakuid, raskusi, kogemusi, mitte aga ennastunustavat rõõmu jumalikust.

3. Kvietism. See on inimene, kes muutub täiesti passiivseks, vastupidiselt targalt vastuvõtlikule müstikule, kes tegutseb oma sisemisest üliaktiivsest elujõust, lähtudes intelligentselt.

4. Ilmaolek ja uhkus.
Individualistid on sedavõrd haaratud oma müstilisest kogemusest, et unustavad maailma ja välised sündmused.

5. Põlgus maailma suhtes. Fakiirile omane alavääristav suhtumine maailma, mida nähakse ekslikult põlgusväärse takistusena. Tõeline kausaane müstik seevastu, kes on kõik Kõiges, armastab kogu loodut.

Neid punkte on teisigi. Kui huvitab, siis kirjas John Rowani raamatus "Transpersonaalsus. Vaimsus psühhoteraapias ja nõustamises." Tln. 2013




Vasta
Kasutaja stepsli hullus on tore, mille taga on üks inimolendi ülemeelelisust uskuv ja tajuv inimene. Ise nimetan ma stepsli mõtlemist kaoseliseks, milles on oma korrapära ja struktuur, nii nagu kaosele kohane wink

Kahjuks olen liiga laisk, et minna stepsli esimeste - põlgasin nende lugemisvaeva ära - postide juurde, kuid sisetunne ütleb, et kõik see, mida ta praegu kirjutab, on neis fragmentidena olemas. Ent siiski. On märgata, kuidas stepsel on hakanud oma varasemaid mõttekäike n-ö üle parda viskama. Kas stepsli postid on algaja vaimu kõnelused ümbritseva ja iseendaga? Taoline mõtlemise kulg on minu jaoks täiesti arusaadav. Küsimus on pigem, et kas kulgemise saadusi oli vaja siia laotada, ja seeläbi sõimu ja mittemõistmise osaliseks saada või oleks sügavamast settekaevust enam tolku olnud?

Kuhu tee sind viib, stepsel?
Vasta
On olemas materiaalne maailm. Ja on olemas vaimne maailm. Või vaimude maailm. Vaimude maailm, ei tegele materiaalse maailmaga. Vaimude maailm, ei tegele materiaalse maailmaga. Neid kes vaatlevad seda materiaalset maailma on ainult kümmekond vaimu. Vaimumaailm tegeleb ainult vaimumaailmaga. See asub mustade aukude taga. Teekond siia , materiaalsesse maailma on liiga pikk, et tegelda pidevalt selle materiaalse maailmaga.
Miks meie - „inimesed“tahavad tegelda vaimude maailmaga, aga mitte selle materiaalse maailmaga. Seaksime kõigepealt korda suhted selle materiaalse maailmaga, alles siis vaimude maailmaga.
Küsimus, palju inimesel vaja on , et siin materiaases maailmas ära elada?
Vanarahvas ütleb. Ärge koguge vara, mide Kari ja rooste sööb.
Mida te võtate kaasa, kui te peale surma, lahkute oma materiaalsest kehast ja liigute vaimude maailma? Aga sinna peate te oma puhkuse ajaks jõudma.
Vaimude maailma peate te jõudma puhtana.
Kas teie tahate et teie elamisse tuuakse prahti ja pahandust?
Aga meil siin maa peal arvatakse millegipärast, mida suurema solgiämbriga teist üle kallata saab, seda tehtum sa oled. Ja veel palju asju, mis ei mahu mõistuse piiridesse!

Vasta
Einar Laigna on öelnud, et klooster toodab vaimulikku energiat, aga terve linn elab selle kloostri vaimulikust energiast.
Ja et Oleviste kiriku tornis on vana Tallinna ehitajate hing. Mitte see, et hing elaks selle torni sees, vaid see torn on selle hinge väljenduseks - lõpmatusse pürgiv vertikaal.
Huvitav, kes olid need vana Tallinna ehitajad? Mida nad mõtlesid, mida uskusid, kes nad olid vaimsuse mõttes? Mis vaimsus see on, mida nad kujutavad vana Tallinna arhitektuuris? Võimud kaovad ja vahetuvad - gooti vaim püsib.
Ja ainult katolitsism suutis Euroopa päästa sellest, et Euoopa tänapäeval ei ole pool-araabialik ega pool-mongolik maa...Pihkva oblast.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,483 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,671 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat