•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
#76
(10-03-2016, 13:41 )stepsel Kirjutas: Kas ma utsitaks teisi (tõesti huvitatuid ) oma arvamust avaldama kui mul oleks mingi jäik egopõhine malmist pilt .
...
Mind ennast see teema huvitab ka ääretult ja nii väga tahaks teiste arvamusi lugeda . V.a. Kage ja Chaose omi . Vaadata nähtust või kasvõi inimest ja näha ja tajuda , seda tõelist olemust .
...
Teie jauramine ei hari ega haaku .
1. Tõesti huvitatud inimesed on inimesed kes jagavad huvi ainult sinuga kooskõlas - jah, sinu jutust paistab "mingi jäik egopõhine malmist pilt" vastu. Lühidalt usk.
2. Sa ei soovi erinevaid arvamusi lugeda vaid soovid sarnaseid kogemusi lugeda ja omasugustega arutleda ilma erinevaid/ebamugavaid küsimusi ja seisukohti kuulmata tõrjudes neid eemale. Arvates, et millegi/kellegi olemusest saab täieliku pildi ette kui ainult ühelt poolt seda vaadata.
Tsitaat:kas ma siis ei või kogetut mainida ?
Kuidas kaasfoorumlaste hindamine sinu ärkamiskogemusega seostub?
Vasta
#77
Kuidas seletada pimedale valgust ? Päikest ? Eriti kui see pime tahab kõiki enda juurde öhe tõmmata , ära lahterdada , kastikesse panna. Ja kaane ka veel kasti peale naelutada . Laugh

Samas pime näeb seda, mida nägija ei näe . Sina Kage määra nüüd ise, kumba oled, pime või nägija . Ja mõtle, miks vastaspool ei näe, mõtle nagu Sina . Sina oled Sina . Tema on tema . Nii lihtne see ongi. Leppimine sellega, et Sina oled nagu Sa oled, ja samas ka teistel lasta endaks jääda , see ongi see ärkamine . Ja mõistmine, et kõik valud, rõõmud saavad alguse meist endist . Meie võimest olemasolevat näha . Kas nii nagu see on, või läbi "prillide" .

Vasta
#78
Kas oled vaimselt ärganud? Test: http://www.telegram.ee/nwo/vaata-uue-kom...-pilootosa
Vasta
#79
Kuule teeme ühe asja ennem ära. Stepsel lubas asju liigutada? Ootame selle ära.
Vasta
#80
Tänud, kogemuse kirjeldus on arusaadav, aga...
(10-03-2016, 15:56 )stepsel Kirjutas: Vaimse taha võib kirjutada seletavaid sõnu lõputult nii palju kui inimese meeled ja mõistus võimaldavad .
Mille alusel sina ja teised siis hindate, et just sina ja teie olete vaimselt ärganud, aga mitte mina? Kui teil on ainult tunded mida te ei oska lahti mõelda ja sõnadesse panna, et ka teistele asja arusaadavaks teha, siis miks te arvate, et selline tunde alusel hindamine oma emotsioone väljendades on arusaadavam kui võimalikult üheselt mõistetavate sõnadega millegi lahti seletamine?
Tsitaat:Kuid seal kus lõpeb meel ja mõistuse ja mõtete piir jääb sõnadest väheks . Seal kus ei ole sõnu , ei ole neid ka vaja .
Kas me elame ja suhtleme praegu kohas kus ei ole sõnu vaja?
Tsitaat:Mina sinu materiaalset maailma koos sinuga kogen . Kas sina ka minu ,, haiget ,, maailma koged .
Sinu "haige" maailm on minu jaoks täiesti normaalne, aga millest tekib arusaamine, et mina suudan kogeda ümbritsevat samamoodi kui sina? Mille alusel sa eeldad, et ma elan selles materiaalses maailmas kuhu sina mind oma peas paigutad? Kas sa oled minu elu ja ümbritsevat kogenud samamoodi nagu mina?

Ma olen Thaddeus McKrakeni kogemusi ja Bashari kanaldusi foorumis jaganud. Mida sa nendest kogemustest/teadmistest vaimse ärkamise kontekstis arvad?

(10-03-2016, 16:21 )olematu Kirjutas: Kuidas seletada pimedale valgust ? Päikest ? Eriti kui see pime tahab kõiki enda juurde öhe tõmmata , ära lahterdada , kastikesse panna. Ja kaane ka veel kasti peale naelutada . Laugh

Ja mõtle, miks vastaspool ei näe, mõtle nagu Sina . Sina oled Sina . Tema on tema . Nii lihtne see ongi. Leppimine sellega, et Sina oled nagu Sa oled, ja samas ka teistel lasta endaks jääda , see ongi see ärkamine . Ja mõistmine, et kõik valud, rõõmud saavad alguse meist endist . Meie võimest olemasolevat näha . Kas nii nagu see on, või läbi "prillide" .
Ma mõtlen kogu aeg sellele ja saan sellest aru ning just sellepärast ma küsingi küsimusi. Sa ei räägi mulle mitte midagi uut, aga samas selle erineva jutu ja erinevaga leppimise juures ei näe ma tegusid ja sõnasid koos käivat, sest minu kui teist erineva inimesega ei näe ma mingit muut leppimist siin foorumis kui minu kallal irisemine, et ma siin olemas olen ja ei käitu ja usu samamoodi nagu teie. Kes keda kasti surub? Kas mina küsimusi esitades või teie minu kallal vingudes?
Vasta
#81
Oi, ma üldse ei irisenud . Ma lihtsalt ütlesin, et ma ei saa Sulle kirjeldada oma kogemusi, kuna need on minu kogemused . Iseasi, kuidas Sina minu kirjapandust aru said. Sa minu kirjutise teist lõiku, et Sina näed teistmoodi, vist üldse ei lugenud. Ja ma ei ole ju väga pikalt siin sõna võtnud. Täna tegin erandi.
Juba lähen . Smile
Vasta
#82
(10-03-2016, 16:21 )olematu Kirjutas: Kuidas seletada pimedale valgust ?
(10-03-2016, 17:33 )olematu Kirjutas: Oi, ma üldse ei irisenud . Ma lihtsalt ütlesin, et ma ei saa Sulle kirjeldada oma kogemusi, kuna need on minu kogemused . Iseasi, kuidas Sina minu kirjapandust aru said. Sa minu kirjutise teist lõiku, et Sina näed teistmoodi, vist üldse ei lugenud.
Miks ma pean siin foorumis pea alati asju üle kordama?
"Ma mõtlen kogu aeg sellele ja saan sellest aru ning just sellepärast ma küsingi küsimusi. Sa ei räägi mulle mitte midagi uut"

Ja kas seletada = kirjeldada? Ja kui sa isegi kirjeldada ei oska, siis kas ei võiks mõelda lisaks ärkamise tunnetamisele ka sellele kuidas oma tunnet teistele arusaadavalt edasi anda? Kas enda harimine ja teistele tähelepanu pööramine on vastuolus vaimse ärkamisega?
Vasta
#83
Kage, miks peaksin ma Sulle oma kogemusi kirjeldama, kui mul puudub tahtmine neid Sinuga või kellegi teisega jagada ? Ja ära Sa nüüd arva, et sõnu ei leiaks . Ikka leiaks . Aga vot ei taha Bleh Sina võid ju siin püüda neid välja õngitseda, aga ma lihtsalt ei räägi Sulle .


Vasta
#84
(10-03-2016, 17:15 )stepsel Kirjutas: Ehk siis minu sees täna mitte lihtsalt ei kolata vaid toimub ka muid ASJU . Aga lugejate hulgas on eeldatavasti neid kes kogevad nähtamatus plaanis kah ASJU . Poltergeiste mina ei saada nüüd küll Smile . Pigem muud mitte materiaalset ...... tajutakse -kogetakse . NO kuradi raske on sobivat sõna kiiruga leida .

Äkki on astraalolenditega tegu? Need olendid sunnivad inimesi ka energiat madaldama ja ära andma.
Need on alati halbade kavatsustega olendid - tõelised deemonid. Mõni inimene võib elada nii madalat ja egoistlikku elu, et tema madalam mõistus eraldub oma vaimsest allikast ja hakkab astraalis ringi kolama.
Tasub olla ettevaatlik!
Vasta
#85
[quote='stepsel' pid='220763' dateline='1457626659'

Nõustun täiel määral . Tunnen omal nahal . Kõik on dzungel .
[/quote]
Et astraalolenditest lahti saada - tuleb keskenduda millelegi ilusale ja tõeliselt vaimsele! Smile
Vasta
#86
Mhmh, esimest korda ka elus inimest näha siin (stepsel). =elusust. Aitäh.
Sa ära lase segada end liialt, neist nö. veteranidest siin, neil pole mida sinus juba poleks, Soovitus lihtsaltSmile
Vasta
#87
(10-03-2016, 19:07 )UFO303 Kirjutas: Sa ära lase segada end liialt, neist nö. veteranidest siin, neil pole mida sinus juba poleks, Soovitus lihtsaltSmile

Stepsel ei lase ennast segada. See paistab ilmne. Ometi maadleb ta deemonitega, "skeptikutega", sõna maagiaga, kaasfoorumlaste ning "asjadega" ja kõigi nendega, kes püüavad mingit sotti saada, millest Stepsel räägib. Iseenesest on vahva, et selline väike torm on lahti siin foorumis ent ärgem siiski unusta, et siin ei ole vaenlasi!
Vasta
#88

Tsitaat:Stepsel ei lase ennast segada. See paistab ilmne.

Nii mullegi paistis, pidasin tulevikku silmas.

Vasta
#89
Kui kedagi täna homme Stepsli "asjad" tabavad, palun andke teada. Ma olen immuunne tõenäoliselt, kuna tarbisin täna viinaleotist külmetuse, inimeste ja tulevikuhirmude vastu. Seespidiselt sõbrad, seespidiselt. Kuna minugi deemonid ärkavad siis kui vaatan peeglisse, teistesse inimestesse.
Vasta
#90
Hea Stepsel alusta mingist kitsast, väiksemast asjast ning püa see asi selgeks rääkida. Sul kipub iga kirjeldus laiali valguma ja lõpuks ei saa aru kus kotlett, kus kärbsed.
Vasta
#91
(10-03-2016, 17:50 )olematu Kirjutas: Kage, miks peaksin ma Sulle oma kogemusi kirjeldama, kui mul puudub tahtmine neid Sinuga või kellegi teisega jagada ? Ja ära Sa nüüd arva, et sõnu ei leiaks . Ikka leiaks . Aga vot ei taha Bleh Sina võid ju siin püüda neid välja õngitseda, aga ma lihtsalt ei räägi Sulle .
Ma räägin üldiselt enda harimisest, et oldaks suuteline ka sõnadega ennast arusaadavalt väljendama, sest tunnetega enda kogemusele kaasakutsumine on just see puudus mida sa mulle omistad - suutmatus aru saada, et inimesed on erinevad.

Aga muidu... [foorumi tase] nänänänänäää, mina ka ei räägi sulle! [/foorumi tase]
(10-03-2016, 18:17 )stepsel Kirjutas: Vabandan . Minul ei ole neid seal vaja . Sa küsisid kirjeldust . Ma saan anda sõnade piires infot . Ülejäänut ei oska sõnadesse panna . Keegi kes , saab sarnase kogemuse leiab ehk tabavaid sõnavasteid , kuid ka temal on lõpuks käärid ees . Õigem olekski jätta sõnastamatta seletamatu . Liigne sõnakülv ise tekitabki segadust . Kõik kogevad ,et aeg vahel tundub olevat nihkes . Kuidas sa seda kirjeldad ? Kuidas seletada kui aega ei ole üldse ? Aga kogeda ju saab .
Sina ei oska enda tundeid ja kogemusi sõnades edasi anda ja mina ei oska sinu tundeid ja kogemusi tunda ja kogeda. Kumb võimalikum on - kas õppida ennast sõnades väljendama või tundma ja kogema samamoodi kui teine inimene?
(10-03-2016, 18:38 )stepsel Kirjutas: Aga Kage palun sõnasta lühidalt enda olemuse kõik kihid lahti , ka need mis seostuvad ja kaasnevad nende kihtidega . Ilma norimata küsin . Millised kihid on on siin praegu foorumis kohal ? Milliste kihtidega suhestume selle ilmaga ja millistega ,, tolle ,, ilmaga ? Kas teadvus suhestub väeloomaga (kusagil teemas oli väelooma olemusest juttu hiljuti ) . Miks loom ?
Kui sa vastad enda küsimustele (kage asenda endaga), siis vastan ka mina. Kui vastad, siis vasta palun arusaadavate sõnadega mitte tunnetega.
Vasta
#92
(14-11-2014, 16:27 )selgus Kirjutas: Hea lühike ja konkreetne jutt vaimse ärkamise kohta (eesti keeles):
http://yheksapealine.blogspot.com/2014/0...tsess.html

Seal on häid mõtteid. Näiteks, et elu ei seisne võitluses ebameeldivaga, vaid ebameeldivate asjaolude meeldivaks muutmisel. Ei ole vaja pimedusega võidelda - tuleb vaid süüdata küünal!



Vasta
#93
Reede õhtu head sõbrad - head vaimset ärkamist!
Vasta
#94
(11-03-2016, 18:00 )stepsel Kirjutas: Kus viga näed laita ,seal tule ja aita.

See käis nii tegelikult: Kus viga näed laita seal tule ja aita laita!


Kirjuta niimoodi:
1) Esimese ähmi ja toore kirega vala kõik paberile mis pähe tuleb.
2) Loe üle
3) Kustuta tekstist liigsed parasiitkujundid ja - sõnad
4) Loe üle
5) Lahuta liitlaused lihtlauseteks ja kustuta mõttetud või nõrgamõttelised lausejupid.
6) Loe üle
7) Tee kindlaks kas su jutus on sõnum ja kas seda on mõtet edasi anda ja kas see on sul tulnud välja. Tekst on reeglitega meedium ja pudrutamine nende hulka ei kuulu.
8) Kui sa pole täiesti kindel oma tekstiloome eesmärgis, jäta avaldamata. Su publiku ja sõprade aeg on väärtuslik.
Vasta
#95
Iga avaldamine on verstapost, iga kriitika teetõke või suunaviit. Pole mõtet kustutada tehtut/avaldatut. Tuleb edasi minna. Smile piis, lav änd rokenroll Stepsel. Sinu sissejuhatus on kukkund välja tähelepanuäratav. Edasi saab asi minna vaid paremaks.
Vasta
#96
Võta rahulikult. Iga asi oskus areneb, kui sa harjutad. Tekstiloomele ei maksa pöörata liiga palju tähelepanu - eks ole - aga sõna on võluri tööriist nagu meel ja võileivanuga. Sa pead neid kasutama õppima, et mitte teha viga teistele ega endale.
Vasta
#97
Iidsest vaimsete juhiste raamatust.

Enne kui hing suudab näha, tuleb saavutada sisemine harmoonia ja muuta meelelised silmad pimedaks kõigile meelepetetele.
Enne kui hing suudab kuulda, tuleb kujutisel (inimesel) muutuda ühtmoodi kurdiks nii karjumistele kui sosinatele. Nii röökivate elevantide pasundamisele kui kuldse jaanimardika hõbedakõlalisele suminale.

Enne kui hing suudab mõista või mäletada, tuleb tal ühineda Vaikse Kõnelejaga, nii nagu savist voolitav vorm on kõigepealt ühinenud pottsepa meelega.

Ja siis hakkab hing kuulma, siis hakkab hing mäletama.

Ja siis kõneleb ta sisemisele kõrvale.

AINE MINA ja Vaimne MINA ei saa iial kohtuda. Üks kahest peab lakkama olemast; mõlemale siin kohta ei ole.

Vasta
#98
Nofretete, hea kirjeldus, aga mina ise kasutaksin sõna iidne asemel vana. Või ok, kui võtta, et tuhat, kaks või kolm tuhat aastat (enimlevinud aeg, mida iuidse pähe inimestele müüakse) vana teadmine on iidne, siis mis sõnaga peaksime nimetama saja tuhande aasta tagusi teadmisi või leide, rääkimata miljoni või miljardi aasta tagustest asjadest. Ok, on olemas sõna ürgaeg, aga ka siin olen segaduses, kuhs ja millist aega see sõna võiks iseloomustada?
Vasta
#99
Oma arust olen kuhugi selle juba postitanud, kuid kordame üle.
Rudolf Steiner “Kõrgema tunnetuse saavutamine”
lk. 64

“…selleks on vaja , et minus kujuneks esmalt hingesilm, mille alge on olemas igas inimeses. See jääb aga tegevusetuks seni kaua, kuni inimene ei suuda ärritusest jagu saada. Ent hingesilma arenguks ei piisa , kui vihast vaid osaliselt jagu saadakse. Võitlust tuleb kaua ja kannatlikult jätkata, kuni siis ühel päeval märgatakse hingesilma arengut…

…Niisama nagu vihast ja ärritusest, tuleb jagu saada näiteks ka kartlikkusest, ebaaususest ja eelarvamustest, edevusest ja auahnusest, uudishimust ja liigsest lobisemisest…”

Üks väga hea lause veel:

lk.119
“Inimene kujundab Maa teistsuguseks, kui külvab sinna seda, mida on vaimuilmast teada saanud. See on tema ülesanne.”

lk. 119-120

“Need muutused on seotud hinge kolme põhijõu -tahte, tunde ja mõtlemise -teatud arenguprotsessidega. Need kolm jõudu on enne inimese salakoolitust täiesti kindlas, kõrgemate maailmaseaduste poolt korraldatud seoses. Inimene ei taha, ei tunne ega mõtle suvaliselt. Kui näiteks tema teadvusesse kerkib mingi kujutlus, siis liitub sellega loomulike seaduste kohaselt teatud tunne või järgneb seaduspärane, sellega seotud tahteakt…”

lk.125-129
“Kohtumised Lävevalvuriga on tähtsad elamused tõusul kõrgematesse maailmadesse. Tegelikult on olemas kaks Lävevalvurit: “väiksem” ja “suurem”. Esimest kohtab inimene siis, kui hakkavad lõdvenema sidemed tahte, mõtlemise ja tunnete vahel…

…Sinu üle valitsesid seniajani võimud, mis olid sulle nähtamatud. Nad mõjusid nii, et su senises elus sai iga su heategu oma tasu ning igal sinu alatul teol oli halb tagajärg. Nende mõjul kujunes su mõtetest ja elukogemustest sinu iseloom. Nad määrasid sinu saatuse, lõbu ja valu mõõdu, mis olid sulle antud su tegude järgi eelmistes kehastustes. Nad valitsevad sinu üle kõikehõlmava karmaseaduse näol. Nüüd vabastavad need võimud su oma ohjadest…

…Täie õigusega võib öelda, et näiteks rahvahing kasutab üksikuid sellesse rahvusesse kuuluvaid inimesi teatud ülesannete elluviimiseks…Et füüsilis-meelelises maailmas mõjuda, kasutab ta üksikute inimeste füüsilisi organeid. See on kõrgemas mõttes just nii, nagu arhitekt kasutab mingi hoone rajamisel ehitustöölisi…meelteinimest ei pühendata iial tema ülesande kõrgemasse plaani. Ta aitab ebateadlikult ellu viia rahvahinge, rassivaimu eesmärke…”

lk.155
Steiner on seoses initsiatsioonitee esimeste sammudega rääkinud “teatud eetersüdamest”, mis kujuneb väljaspool inimkeha pealae kohal ning mida on selgeltnägijal võimalik vaadelda…

…”Me puutume siin kokku sügava müsteeriumiga- elundite ümberkujundamise seadusega. Kogu inimareng kulgeb läbi elundite ümberkujundamise…Süda muutub rindkere ajuks, muutub teadvuselundiks.”
Vasta
Vaagisin ise ka, et kas kirjutada iidne või kirjutada vana.
Uurisin sissejuhatust. Selle tõlge on tehtud samast allikast nagu raamat "Paramartha" (Taas üks para-sõna !)
Legend kõneleb, et selle andsid suurele arhatile (sõna tähendust ei tea)nagad ehk "maod" (nimetus, mis anti muistsetele pühitsetutele). Samu mõtteid aga leiab ka sanskriti keeles kirjutatud teostes.
Juhiste originaal olevat uurendatud õhukestele ristkülikukujulistele tahvlitele ja koopiad kettakujulistele plaatidele. Kirja on pandud vahel tiibeti keeles, vahel preestrite salakeeles. Väga väike osa nendest on tõlgitud.
Mõiste "ürgaeg" kohta ei oska miskit arvata.
Tundub, et need vaimsuse arendamise meetodid on päris vanad. Nii kirjutasingi iidsed.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,463 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,402 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat