•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
#51
Inimestele meeldibki vale.
Vasta
#52
Mul on ärkamissümtpomaatika justkui pisut tutav. Ometi saa ma aru mida paganat siin teemas räägitakse. Tunnen tihti ära iseloomuliku vastuoludest pungil tekstienergia, sõnamulina, mis kõneleb endale vastu ja toob seosetuid näiteid ja mille kindel tunnus paistab olema asja segasemaks ajamine.
Stepsli töömeetod tundub olema automaatne kirjutamine, milles tekstikriitika, analüüs ei jõua sisepurskega sammu pidada? Ei soovita usaldada ainuüksi oma sisemist lõõska, kui tulemus pannakse tekstiformaati. Tekst on ikkagi reeglitega meedium.
Vasta
#53
Eespool kaasfoorumlane jagas linki ärkamissümptomite loetelu ja kirjeldusega Laugh Hajameelsus, keskendumisraskused ja halvenenud mälu ja mis seal kõik loetleti. Nii või teisiti pole ka ärkamisteadmiste ja -oskuste arendamisel ning põlistamisel paremat meetodit ANALÜÜTILISEST MEETODIST.
Julgen väita, et kõikvõimalikud "hajameelsus, keskendumisraskused ja halvenenud mälu jne" on väljakutse osa ja mõeldud eelkõige trotsimiseks mitte neile järeleandmiseks.
Vasta
#54
Meeletut energia sissevoolu aitab korrastada käbihein.
Vasta
#55
Tohuvapohu peas ja energia sissevool on hea, kuni suudad seda kasutada, ohjata. Ja siin saadki analüütilist meetodit edukalt rakendada. Kuna sul paistab olema huvi kirjutamise vastu, siis kasutagi keele meediumi tööriistana ja enese analüüsimise vahendina. Vist umbes nii nagu Castaneda raamatute minategelane. Sullegi võib sellest algusaastatel kasu tõusta. Kirjutamisest. Hiljem jätad kõrvale kui enam ei vaja.
Vasta
#56
(07-03-2016, 23:46 )stepsel Kirjutas: Miks on skeptikul ärkamine kõige valusam . Põhjus lihtne . Skeptitsism on ise kõige vanem ja võimsam usund läbi inimkonna ajaloo , sest ta sisaldub alati ka igas usundis endas . Ei pea olema just fFreud , et aru saada , uskmatus on alateadvuses kaeblev hirm .
Inimesel kes kahtleb ja teab, et ta ei tea midagi (skeptikul) on ärkamine kõige lihtsam kuna tal ei teki selliseid probleeme kinnistunud dogmade ja uskumistega nagu teistel inimestel kui "ärkamine" nendega vastuollu läheb. Samuti ei ole uskmatus hirm vaid vaid pääsemine kinnijooksmisest usudogmadesse ja reaalsuse vaatamine ilma usu poolt etteöeldud vastustesse kinnistumata - nii nagu asjade olemus on. Nagu ka budismis õpetatakse.

PS! Arvesta palun sellega, et mina räägin enda (skeptiku) eest ja tean millest räägin, aga sina räägid enda jaoks tundmatutest isikutest (skeptikutest) ja seega kujutad neid ette läbi usuprisma - läbi kinnistunud dogmade millest ei suuda lahti öelda.
Vasta
#57
Mulle tundub vaimse ärkamise juures kummaline see, et seda seostatakse probleemidega ja tunnetega oma kehas (füüsilise poolega), aga ei pöörata tähelepanu sõnale "vaimne" mis viitab vaimsele tegevusele, mõtlemisele, arusaamisele ja muule sarnasele mis vaimse poolega käsikäes käib. Ei ole mõtet otsida probleemidele kergendust sellest, et tegu on kellegi arvates "vaimse" ärkamisega mis mingite energiatega äratab su füüsilise keha üles, aga vaimse poole jätab unarusse, sest mõelda ei viitsita kuna uskumine on lihtsam.

Lihtsalt selline üldine tähelepanek.

(08-03-2016, 14:28 )stepsel Kirjutas: Kui te ei tambiks teile tundmatut nii hoolega laiaks , siis ehk keegi tuleb ja kirjutab siia rohkem .
Sul on nüüd võimalus täita see lünk mida keegi pole kunagi suutnud täita - osuta foorumipostitustele kus ja kes on seda tundmatut hoolega laiaks tampinud? Soovis arusaadavate seletuste ja tõendite järgi ning kahtlemine mitte inimese jutus vaid tema järeldustes ja teadmistes kui ei osata veenda, et just see üks ja ainus selgitus on tõene ei ole ju midagi halba.
Vasta
#58
(08-03-2016, 16:03 )stepsel Kirjutas: ära tee maha seda mida sa ise ei koge ja millest sa aru ei saa .
...
Mul ja teistel puudub kohustus kellelegi midagi mulle mitte vajalike valemitega tõestada . Ma ei pea mitte midagi .
Lõpeta vaatamine selle poole pealt, et iga ütlus mis sulle ei meeldi või millele vastata ei oska on mahategemine. See on ainult eeldus sinu peas mitte teiste kavatsus. Kui vaimsest ärkamisest rääkida, siis on kummaline, et sellised suhtumised, inimeste jaotamised erinevateks, eitamise faas, enda õiguste tagaajamine jmt sellega kaasa käivad mõtlemise ja arusaamise asemel. Tekitavad õigustatult küsimuse, et kas ikka on tegu vaimse ärkamisega või usku kinnistumisega.
Tsitaat:Täidan lünga
See pole lünga täitmine vaid enda eelduste võtmine reaalsuse pähe.
Vasta
#59
Oh Stepsel. Ma ei saa irooniata märkida, kulla sõber, võiksid vahepeal vooluvõrgust lahti ühendada. Korraks. Muidu lased korgid läbi. Smile
Pagan liiga isiklikuks kippusin. Palun vabandust. Kui kellelegi ei meeldi, palun teatage para-webi jumalatele. Ma ise püüan huumoriga vaid natuke stepsli pinget maha keerata. Muud kavatsust ei ole. Siin foorumis vaenlasi ei ole.
Vasta
#60
(08-03-2016, 16:03 )stepsel Kirjutas: Aga kui selliseid on väääga palju ja tuleb aina juurde
Ja tulebki juurde, sest nö. aeg on seal maal. Foorumis pole mõtet neid asju arutada, või siis teha kinnine grupp (rohelised-sinised, aura värvi mõtlen). Oleneb kus kandis elad, võid ka suvel kohale tulla, ma ikka korraldan aeg ajalt kokkusaamisi.
Vasta
#61
(08-03-2016, 17:28 )stepsel Kirjutas: Te kõik kolm haakute sõnapaari vaimne ärkamine külge . Ma võin ju nimetada kundalini ärkamiseks hoopis .
Kas keegi oskab seletada miks vaimsest ärkamisest lülitatakse välja positiivne suhtumine, mõtlemine ja elusolenditest (k.a. inimestest) ning ümbritsevast arusaamine ja kinnistutakse ainult välistele tunnustele ning kusagilt saadud energia abil enda tajude avardumisele või võimetele? Kuna viimast saab vabalt ka infot kogudes ja mõtlemisega omaks võtta, siis minu jaoks jääb teadmised, mõtlemine ja arusaamine kõikehõlmavaks osaks vaimses ärkamises mitte enda egole keskendumine.

Ja lugedes nii sinu vastuseid kui ka varasemaid kommentaare, siis ei saa üle küsimusest, et kas eeldus, et kõik teisiti arusaavad inimesed on teie vastu vaenulikud ja tahavad teid ja teie kogemusi maha teha on üks teie vaimse ärkamise tunnustest?
Vasta
#62
(08-03-2016, 17:28 )stepsel Kirjutas: Tulnuk - kinnine grupp kõlab hästi aga kuidas seda teha ? Aga kui uustulnuk tahab liituda ? Sorr , ei tea lihtsalt .
Ega ma ka ei tea, kunagi Tuulepesas oli.
Uustulnuk võiks paari reaga ennast iseloomustada, sellest loeb juba kõik välja.
Foorumis võik ju üks koht nö. püha olla, ei pea kõike ära solkima, seda enam, et see teema võib osadele inimestele elutähtsaks olla. Nt. infarkt, insult - ümberlülitused, kuidas antud ollukorras toimida jne.
Vasta
#63
Mida ma su kahjutundega peale hakkan, stepsel? Mis su eesmärk on seda tunnet mulle väljendades? Kas iroonia ja enda ego upitamine on kuidagi vaimse ärkamisega seotud?
Vasta
#64
(06-03-2016, 12:52 )Tulnukinimene Kirjutas: Lisan ka (Valentina Mironova):
http://www.heatunde.eu/moodul.php?moodul...ews&id=139
http://kohalolu.com/kvantuleminek-on-toimunud/

See kõik pole sugugi nii "lill" nagu nendes kirjatükkides paistab, juba järgmisel aastal (2017) on järgmine etapp, see võib "mida-iganes" kaasa tuua, arukas oleks selleks ette valmistuda.

See on hea lugemine. Võib lugeda isegi mitu korda.
Põhiline selles:
Nüüd on vaja mõelda mitte enne kui ütled, vaid enne seda, kui mõtled, sest selle koha peal toimub materialiseerumine.

Tuleb õppida usaldama Kõiksust.
Alustada võib igapäevaelust - öelda näites prussakatele - hüvasti! Minu reaalsuses ei ole prussakaid!

Artikli autor on Valentina Mironova, biofüüsik, kes on töötanud Vene kosmosekeskuses 20 aastat, eriala - salastatud avastused.

Vasta
#65
Minu jaoks on stepsli jutt väga huvitav - pidevalt on tunne, et mingi osaga endast ma saan temast täiesti aru. Las ta olla siis kasvai psüühiline nähtus, mind ei huvitagi mitte niivõrd tema materiaalne kehastus, vaid tema nn vaimne tervikolemus(ja selle sõnumid), mille aspekt siis füüsiline stepsel hetkel ehk on.
Vasta
#66
Inimesi huvitavad erinevad asjad. Mind huvitab sõna "vaimne" sisu väljendis "vaimne ärkamine" - kuidas vaimselt ärganud inimesed seda lahti seletavad. Kui vaimselt ärganud esitlevad oma käitumise/postitustega teatud omadusi/suhtumist, aga tähelepanu pööratakse välistele tunnustele ja usule (enda subjektiivne kogemus üldistatakse kõigile kehtivaks ja ainukeseks tõeks), siis tekib huvi ja küsimused miks vaimselt ärganud selliselt käituvad ja kuidas on need omadused sõnaga "vaimne" seotud. Kas seda huvi tuleb vaka all hoida? Miks ma enda huvi väljendamise vastuseks saan pidevalt vaimselt ärganud inimeste käest tunneteavaldusi ja emotsioone vastuseks? Kas aetakse protsess (ärkamine) segi lõpptulemusega (ärganud) ja ei olda rahul, et ma ei jaga nende usku?

Miks on küsimused vaimselt ärganud inimestele nii valulikud?
Vasta
#67
(10-03-2016, 11:29 )Samir Kirjutas: Minu jaoks on stepsli jutt väga huvitav - pidevalt on tunne, et mingi osaga endast ma saan temast täiesti aru. Las ta olla siis kasvai psüühiline nähtus, mind ei huvitagi mitte niivõrd tema materiaalne kehastus, vaid tema nn vaimne tervikolemus(ja selle sõnumid), mille aspekt siis füüsiline stepsel hetkel ehk on.


Samir, ole julgem Smile Mingi osaga endast saad sa kõigest, mis tuleb ja mis oli, täiesti aru! Kinnitan sulle, see on tõsi! See on nii nagu suhtlemisega. Suhtled kõigiga aga mingil hetkel hakkad eelistama ühtesid teistele rohkem ja ahendama mõttekaaslaste ringi.
Vasta
#68
Kage, meenuta Sokratest - tunneta iseenast!! Inimene on ennast teistmoodi tunnetama hakanud ja vaimselt nii uueks sündinud. Mida ta saab õpetada? Stepsel oskab(kui tahab) rääkida,( mitte õpetada!!), mida ja kuidas ta tegi, et nn uueks endaks saada. Ehk siis muarust võrreldav Polanyi mõiste tacit knowledge-ga, vaikiva teadmisega, mis liigub õpetajalt õpilasele.
Kas see info aitab kagel iseennast paremini tunnetada, vaimselt uuesti sündida? Kahtlen. Kui õpilane pole valmis, ei ole õpetajat veel silmapiiri tagantki paista.
Vasta
#69
(10-03-2016, 14:02 )Samir Kirjutas: Kage, meenuta Sokratest - tunneta iseenast!
Laugh
Mulle tundub, et sokraatilisi metoodikaid mainida stepslikirjanduse kontekstis on natukene sobimatu?
Vahest võiks Stepslit käsitleda kui kirjanduszhanri loojat? Iga algus on raske. Stiili nime mainisin eespool.
Vasta
#70
Stepsel sa oled nii palju pannud sõnu teistele suhu ja süüdistanud teisi süüdistamises, alavääristamises ja milles kõiges, et ma enam ei suuda jälgida, kellest konkreetselt sa kõneled. Ja palun püüa siin foorumis ropendamisest hoiduda. Hoiad puhtama oma läve ja ka para-webi paljukülgsed labürindid.
Vasta
#71
Pidi ikka jube uni olema , millest ärganud omavahel niimoodi vaidlema peavad ? Homme ärkame uuesti Bleh
Vasta
#72
(10-03-2016, 14:24 )Chaos Kirjutas: Loogiliselt, iseseisvalt ja TEADUSLIKU MEETODI järgi mõtlevad inimesed on ammu aru saanud, et "tegelikkus" on lihtsalt realtivistlik.

Kuidas teadusliku meetodi järgi mõtlemine käib?
Artikkel mõtlemise kohta

Mõtlemine esineb eri vormides, sealhulgas tunde, kaemuse ja ettekujutuse vormis. Filosoofiline mõtlemine leiab aset mõistetes ning ühtaegu erineb inimest loomast erinevast mõtlemisest ja on sellega samane ("Filosoofiliste teaduste entsüklopeedia", § 2).

Mõtlemine on mõtete omamine. Mõte on asi ise, "subjektiivse ja objektiivse lihtne samasus" ("Entsüklopeedia", § 465)

https://et.wikipedia.org/wiki/M%C3%B5tlemine

Siin teemas on rohkem TEADVUS jutuks (loe eespoolt!). Ja teadvuse avardamine.
Vasta
#73
Stepsel, minu poolehoid ja toetus Sulle! Samas kutsun Sind üless käituma vaimselt ärganule ja mitte toitma trolle. Vaidluse asemel kirjuta oma muljeid, kogemusi, teadmis. Smile


Vasta
#74
(10-03-2016, 14:02 )Samir Kirjutas: Kage, meenuta Sokratest - tunneta iseenast!! Inimene on ennast teistmoodi tunnetama hakanud ja vaimselt nii uueks sündinud. Mida ta saab õpetada? Stepsel oskab(kui tahab) rääkida,( mitte õpetada!!), mida ja kuidas ta tegi, et nn uueks endaks saada. Ehk siis muarust võrreldav Polanyi mõiste tacit knowledge-ga, vaikiva teadmisega, mis liigub õpetajalt õpilasele.
Kas see info aitab kagel iseennast paremini tunnetada, vaimselt uuesti sündida? Kahtlen. Kui õpilane pole valmis, ei ole õpetajat veel silmapiiri tagantki paista.
Sina meenutad Sokratese ütlusi, aga mina tegelen selliste asjadega ja näen erinevate lähenemiste tulemusena tekkivaid erinevusi. Ja tõesti, k.a. stepseli tekstide lugemine aitab iseennast ja maailma paremini tunnetada ja aru saada, aga miks sina, ja teised usklikud, surute mind alati uskumisega enda vaimse ärkamise kasti (Kas see info aitab kagel iseennast paremini tunnetada, vaimselt uuesti sündida? - kage peab vaimselt uuesti sündima just selliseks nagu sina näed?) suutmata isegi lahti selgitada sõna "vaimne" tähendust/olemust? Kas te olete enda jaoks selle lahti mõelnud ja oskate ka teistele seletada mida see vaimne pool teie jaoks tähendab?

Lihtne küsimus (eelkõige stepselile): palun seletage lahti sõna "vaimne" olemus väljendis "vaimne ärkamine". Kuidas seda sõna mõista?

Vasta
#75
Üks minu siinse teema varasem postitus:

(14-09-2015, 07:09 )Nofretete Kirjutas: Kõige tähtsam on TEADVUS. Ja teadvus on ääretu ja igavene. Kõik on ääretu teadvus. See, mis võimaldab meil tunnetada „individuaalsust“, on meie vaatepunkt, meie tähelepanu fookus ääretus igavikus.
Kui me arvame, et meie teadvus on meie mõtted, siis eksime, sest me suudame jälgida neid eemalt kolmandas isikus. Kes me oleme - seda saame teada ainult siis, kui jõuame täieliku valgustumiseni.




Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,463 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,402 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat