Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
Autor Sõnum
positiivne
.

10-03-2016 13:51
Postitus: #76
RE: Vaimne ärkamine
(10-03-2016 11:29 )Samir Kirjutas:  Minu jaoks on stepsli jutt väga huvitav - pidevalt on tunne, et mingi osaga endast ma saan temast täiesti aru. Las ta olla siis kasvai psüühiline nähtus, mind ei huvitagi mitte niivõrd tema materiaalne kehastus, vaid tema nn vaimne tervikolemus(ja selle sõnumid), mille aspekt siis füüsiline stepsel hetkel ehk on.

Samir, ole julgem Smile Mingi osaga endast saad sa kõigest, mis tuleb ja mis oli, täiesti aru! Kinnitan sulle, see on tõsi! See on nii nagu suhtlemisega. Suhtled kõigiga aga mingil hetkel hakkad eelistama ühtesid teistele rohkem ja ahendama mõttekaaslaste ringi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Samir
Tavaliige

10-03-2016 14:02
Postitus: #77
Kage, meenuta Sokratest - tunneta iseenast!! Inimene on ennast teistmoodi tunnetama hakanud ja vaimselt nii uueks sündinud. Mida ta saab õpetada? Stepsel oskab(kui tahab) rääkida,( mitte õpetada!!), mida ja kuidas ta tegi, et nn uueks endaks saada. Ehk siis muarust võrreldav Polanyi mõiste tacit knowledge-ga, vaikiva teadmisega, mis liigub õpetajalt õpilasele.
Kas see info aitab kagel iseennast paremini tunnetada, vaimselt uuesti sündida? Kahtlen. Kui õpilane pole valmis, ei ole õpetajat veel silmapiiri tagantki paista.
(selle postituse viimane muutmine: 10-03-2016 14:09 Samir.)

http://birramee.blogspot.com
Chaos
Veteran

10-03-2016 14:24
Postitus: #78
(10-03-2016 13:57 )stepsel Kirjutas:  Chaos . Kui enamus ütleb , et sa oled troll kas sa siis seda teadmist ka rakendad . Mine küsi lapselt üle igaks juhuks . Kui öeldakse , et sa imetled ainult oma sõnavõtte ego rõõmuks , siis see teadmine ..... Kui tunnetatakse , et sa oled energiavampiir , siis ...... Jah ma olen täiesti peast soe . Näib ,et sa ei saanud venemaa teemas mitte millestki aru . Võtke kõik teadmiseks , et stepsel ei ole normaalsuse mõõdupuu järgi ühiskonda sobilik . Suhtuge mu kirjutatusse ettevaatusega . Ärge laske end mõjutada mu sõnadest . Mõelge ise , tunnetage ja aistige ise .
Loogiliselt, iseseisvalt ja TEADUSLIKU MEETODI järgi mõtlevad inimesed on ammu aru saanud, et "tegelikkus" on lihtsalt realtivistlik. Selle kohta on kirjutatud sadu raamatuid (sina ei ole neist lugenud mitte ühtegi, mina olen lugenud palju).Kehvapoolse mõtlemisega isendid, nagu näiteks stepsel, aga arvavad, et kogu maailm on teda "tema-arvates" kiusanud ja "õige" teadmise kehtestamisel läheks stepsli elu ainult paremaks. Seega ei saa olemas olla mitte mingisuguseid "tõelisi teadmisi" ega "objektiivselt paremaid teadmisi". Vastupidise väitmine tähendaks Jumala olemasolu tunnistamist. Seega, stepsel, on sul valida, kas sa tunnistad, et olemas on ühtse infovälja Jumal (keda sa alateadlikult nii kui nii kummardad) või ei. Mõlemal juhul on sinu teooria omadega nurka värvitud.
positiivne
.

10-03-2016 14:49
Postitus: #79
(10-03-2016 14:02 )Samir Kirjutas:  Kage, meenuta Sokratest - tunneta iseenast!
Laugh
Mulle tundub, et sokraatilisi metoodikaid mainida stepslikirjanduse kontekstis on natukene sobimatu?
Vahest võiks Stepslit käsitleda kui kirjanduszhanri loojat? Iga algus on raske. Stiili nime mainisin eespool.
(selle postituse viimane muutmine: 10-03-2016 14:51 positiivne.)
positiivne
.

10-03-2016 14:59
Postitus: #80
Stepsel sa oled nii palju pannud sõnu teistele suhu ja süüdistanud teisi süüdistamises, alavääristamises ja milles kõiges, et ma enam ei suuda jälgida, kellest konkreetselt sa kõneled. Ja palun püüa siin foorumis ropendamisest hoiduda. Hoiad puhtama oma läve ja ka para-webi paljukülgsed labürindid.
Chaos
Veteran

10-03-2016 15:04
Postitus: #81
Lugesin stepslii kommentaari läbi ja ei saa aru, mis asi see on. Kas stepsel üritab vastamise asemel nalja teha või on nina täis tõmmanud ja üritab tõsimeeli vastata? Kui stepsel mõtleb, et pääseb vastamisest ja selle "vastusega" on asjale punkt pandud, siis ta eksib. Ootan ikkagi vastust, kuidas saab sinu "teadmine" teiste inimeste pähe läbi "ühtse infovälja"?
Chaos
Veteran

10-03-2016 15:11
Postitus: #82
Ei pea... Selgitama peab hoopis.
olematu Eemal
Veteran

10-03-2016 15:17
Postitus: #83
Pidi ikka jube uni olema , millest ärganud omavahel niimoodi vaidlema peavad ? Homme ärkame uuesti Bleh

Prepareerin hunti .
Nofretete
Veteran

10-03-2016 15:18
Postitus: #84
(10-03-2016 14:24 )Chaos Kirjutas:  Loogiliselt, iseseisvalt ja TEADUSLIKU MEETODI järgi mõtlevad inimesed on ammu aru saanud, et "tegelikkus" on lihtsalt realtivistlik.

Kuidas teadusliku meetodi järgi mõtlemine käib?
Artikkel mõtlemise kohta

Mõtlemine esineb eri vormides, sealhulgas tunde, kaemuse ja ettekujutuse vormis. Filosoofiline mõtlemine leiab aset mõistetes ning ühtaegu erineb inimest loomast erinevast mõtlemisest ja on sellega samane ("Filosoofiliste teaduste entsüklopeedia", § 2).

Mõtlemine on mõtete omamine. Mõte on asi ise, "subjektiivse ja objektiivse lihtne samasus" ("Entsüklopeedia", § 465)

https://et.wikipedia.org/wiki/M%C3%B5tlemine

Siin teemas on rohkem TEADVUS jutuks (loe eespoolt!). Ja teadvuse avardamine.
(selle postituse viimane muutmine: 10-03-2016 15:19 Nofretete.)
Jõhvikas
Veteran

10-03-2016 15:20
Postitus: #85
Stepsel, minu poolehoid ja toetus Sulle! Samas kutsun Sind üless käituma vaimselt ärganule ja mitte toitma trolle. Vaidluse asemel kirjuta oma muljeid, kogemusi, teadmis. Smile

Pimedus on ürgne, ajatu. Valgus tuleb ja valgus läheb, pimedus oli, on ja jääb. Sule silmad ja sa näed!
kage
naegleria fowleri

10-03-2016 15:24
Postitus: #86
(10-03-2016 14:02 )Samir Kirjutas:  Kage, meenuta Sokratest - tunneta iseenast!! Inimene on ennast teistmoodi tunnetama hakanud ja vaimselt nii uueks sündinud. Mida ta saab õpetada? Stepsel oskab(kui tahab) rääkida,( mitte õpetada!!), mida ja kuidas ta tegi, et nn uueks endaks saada. Ehk siis muarust võrreldav Polanyi mõiste tacit knowledge-ga, vaikiva teadmisega, mis liigub õpetajalt õpilasele.
Kas see info aitab kagel iseennast paremini tunnetada, vaimselt uuesti sündida? Kahtlen. Kui õpilane pole valmis, ei ole õpetajat veel silmapiiri tagantki paista.
Sina meenutad Sokratese ütlusi, aga mina tegelen selliste asjadega ja näen erinevate lähenemiste tulemusena tekkivaid erinevusi. Ja tõesti, k.a. stepseli tekstide lugemine aitab iseennast ja maailma paremini tunnetada ja aru saada, aga miks sina, ja teised usklikud, surute mind alati uskumisega enda vaimse ärkamise kasti (Kas see info aitab kagel iseennast paremini tunnetada, vaimselt uuesti sündida? - kage peab vaimselt uuesti sündima just selliseks nagu sina näed?) suutmata isegi lahti selgitada sõna "vaimne" tähendust/olemust? Kas te olete enda jaoks selle lahti mõelnud ja oskate ka teistele seletada mida see vaimne pool teie jaoks tähendab?

Lihtne küsimus (eelkõige stepselile): palun seletage lahti sõna "vaimne" olemus väljendis "vaimne ärkamine". Kuidas seda sõna mõista?
Chaos
Veteran

10-03-2016 15:33
Postitus: #87
(10-03-2016 15:18 )Nofretete Kirjutas:  
(10-03-2016 14:24 )Chaos Kirjutas:  Loogiliselt, iseseisvalt ja TEADUSLIKU MEETODI järgi mõtlevad inimesed on ammu aru saanud, et "tegelikkus" on lihtsalt realtivistlik.

Kuidas teadusliku meetodi järgi mõtlemine käib?
Artikkel mõtlemise kohta

Mõtlemine esineb eri vormides, sealhulgas tunde, kaemuse ja ettekujutuse vormis. Filosoofiline mõtlemine leiab aset mõistetes ning ühtaegu erineb inimest loomast erinevast mõtlemisest ja on sellega samane ("Filosoofiliste teaduste entsüklopeedia", § 2).

Mõtlemine on mõtete omamine. Mõte on asi ise, "subjektiivse ja objektiivse lihtne samasus" ("Entsüklopeedia", § 465)

https://et.wikipedia.org/wiki/M%C3%B5tlemine

Siin teemas on rohkem TEADVUS jutuks (loe eespoolt!). Ja teadvuse avardamine.
Nofretetel on nagu usklikul kolmainsus: reaalsus, reaalsuse tunnetamine ja tegutsemine. Normaalse inimese jaoks on ainult kaks: reaalsus, mida saab esmaste meeleorganitega fikseerida, meeleorganitest tulevast teabest tekkiv reaalsuse kirjeldus mõistuses ja siis jälle reaalsus inimese tegevusena. Ja kui sa viitsiks ise teemasid lugeda, siis siin-samas, lehekülg tagasi on seletatud, et teaduslik mõtlemine seletab ja kirjeldab reaalsust läbi teadusliku meetodi.
Nofretete
Veteran

10-03-2016 15:42
Postitus: #88
Üks minu siinse teema varasem postitus:

(14-09-2015 07:09 )Nofretete Kirjutas:  Kõige tähtsam on TEADVUS. Ja teadvus on ääretu ja igavene. Kõik on ääretu teadvus. See, mis võimaldab meil tunnetada „individuaalsust“, on meie vaatepunkt, meie tähelepanu fookus ääretus igavikus.
Kui me arvame, et meie teadvus on meie mõtted, siis eksime, sest me suudame jälgida neid eemalt kolmandas isikus. Kes me oleme - seda saame teada ainult siis, kui jõuame täieliku valgustumiseni.
Chaos
Veteran

10-03-2016 15:45
Postitus: #89
(10-03-2016 15:22 )stepsel Kirjutas:  Sa oled ettearvatav . Huumor on nüüd kah paha või ? Alkoholi kohta olen juba öelnud . Ja loe nüüd ennast . ,,Stepsel ei PÄÄSE vastamisest ,,. Ootan vastust . Punkt ei ole pandud ? Korduvalt mainitud tegelased on tõestanud , et neid teema ei huvita . Takistavad selle arengut kolmandate isikute poolt . Trollivad . Mitte vaid minu arvates . Teema ainuke magnet teile on vaidlemine minu tekstiga . Just tekstiga . Te ei vaata minu sisse ja ei näe teksti taha . On neid kes seda teevad . Teil puudub selleks võime ja see ei ole minu süü . Sa Chaos ei vasta kunagi mu küsimustele . Proovi vahest ikka . Kui ma olen sinu ja Kage jaoks pannud teemale punkti , siis see on minu valik . Kui tahan lähen teie madalama energiaga kaasa . Kuidas te saate NÕUDA vabas foorumis ,et ma PEAN teie ego rõõmuks tantsima . Te olete naljakad . Ei olegi teist praegu kahju . Tujutõstjad .
Mina olen koguaeg sinu küsimustele vastanud. See, et stepslil puudub võime reaalsust mõista, loogiliselt mõtelda ja mis kõige kurvem, võime
hinnata enda ja teiste võimeid ei ole chaose ja kage süü. Küll on sul võime suli kombel sõnadega keerutada, vältida vastamast küsimustele, millele sul pole vastust, võime häbematult korrata nagu papagoi ühte ja sama, mis on korduvalt ümber lükatud...
kage
naegleria fowleri

10-03-2016 15:49
Postitus: #90
(10-03-2016 13:41 )stepsel Kirjutas:  Kas ma utsitaks teisi (tõesti huvitatuid ) oma arvamust avaldama kui mul oleks mingi jäik egopõhine malmist pilt .
...
Mind ennast see teema huvitab ka ääretult ja nii väga tahaks teiste arvamusi lugeda . V.a. Kage ja Chaose omi . Vaadata nähtust või kasvõi inimest ja näha ja tajuda , seda tõelist olemust .
...
Teie jauramine ei hari ega haaku .
1. Tõesti huvitatud inimesed on inimesed kes jagavad huvi ainult sinuga kooskõlas - jah, sinu jutust paistab "mingi jäik egopõhine malmist pilt" vastu. Lühidalt usk.
2. Sa ei soovi erinevaid arvamusi lugeda vaid soovid sarnaseid kogemusi lugeda ja omasugustega arutleda ilma erinevaid/ebamugavaid küsimusi ja seisukohti kuulmata tõrjudes neid eemale. Arvates, et millegi/kellegi olemusest saab täieliku pildi ette kui ainult ühelt poolt seda vaadata.
Tsitaat:kas ma siis ei või kogetut mainida ?
Kuidas kaasfoorumlaste hindamine sinu ärkamiskogemusega seostub?
Chaos
Veteran

10-03-2016 16:10
Postitus: #91
(10-03-2016 15:56 )stepsel Kirjutas:  palun seletage lahti sõna "vaimne" olemus väljendis "vaimne ärkamine". Kuidas seda sõna mõista?

Minu kui õpipoisi jaoks esimene hoomatav muutus teadlikuse kasv . Edasi teadvuse avardumine . Kusagil ees terendab lugematute valikute ja teede võimalus liikuda ...... Kuni minu arvates jõuame tagasi allikasse . Olles suhestunud kõige võimaliku ja võimatuga kaob vajadus liikuda lõputu suunas ja jõuame tagasi eimillessegi . Nullpunkti . Kõik on olemas ka nullpunktis . Nullpunkti tunnetamiseks ei ole vaja ju kobada punast hiiglast . Järelikult kaob vajadus olla sellest eraldi . Sa ei pea enam suhestuma -kogema -arenema - .......... Vaimse taha võib kirjutada seletavaid sõnu lõputult nii palju kui inimese meeled ja mõistus võimaldavad . On ju nii . Kuid seal kus lõpeb meel ja mõistuse ja mõtete piir jääb sõnadest väheks . Seal kus ei ole sõnu , ei ole neid ka vaja . Isegi kui punnitaks ei saaks . Piiridest väljasolevaga saab suhestuda veidi teisiti . Sama on infovälja ,, kirjeldamisega ,, igaüks saab endaga haakuvat infot ja kirjeldaks seda läbi oma kogemuse . Pakkusin ju välja teadvusenihutamise katse . Väga brutaalne lihtsustus see muidugi .

Kuidas kaasfoorumlaste hindamine sinu ärkamiskogemusega seostub?

Mina räägin -mul on nii . Teine ütleb minul nii . Sina ütled -teile ei saa olla ei ega naa . Mina sinu materiaalset maailma koos sinuga kogen . Kas sina ka minu ,, haiget ,, maailma koged .
Stepsel selles nullpunktis on kogu informatsioon täiesti vabalt kättesaadav ka mitte ärganutele. Sellest informatsioonist ei saa mitte kuidagi tekkida sinu isiklikku teadmist, mis veel kuidagi teistele ärganutele ülekandub. Ja mida mõni ärgunu teeb teadmisega, et stepsli naine on minu oma. Ainult selliseid teadmisi ei ole võimalik nn "nullpunktist" saada. Ja vastamata on ka küsimus kuidas selline teadmine muudab maailma, kui kõigi peades on teadmine, et stepsli naine on nende oma.
olematu Eemal
Veteran

10-03-2016 16:21
Postitus: #92
Kuidas seletada pimedale valgust ? Päikest ? Eriti kui see pime tahab kõiki enda juurde öhe tõmmata , ära lahterdada , kastikesse panna. Ja kaane ka veel kasti peale naelutada . Laugh

Samas pime näeb seda, mida nägija ei näe . Sina Kage määra nüüd ise, kumba oled, pime või nägija . Ja mõtle, miks vastaspool ei näe, mõtle nagu Sina . Sina oled Sina . Tema on tema . Nii lihtne see ongi. Leppimine sellega, et Sina oled nagu Sa oled, ja samas ka teistel lasta endaks jääda , see ongi see ärkamine . Ja mõistmine, et kõik valud, rõõmud saavad alguse meist endist . Meie võimest olemasolevat näha . Kas nii nagu see on, või läbi "prillide" .

Prepareerin hunti .
Jõhvikas
Veteran

10-03-2016 16:42
Postitus: #93
Kas oled vaimselt ärganud? Test: http://www.telegram.ee/nwo/vaata-uue-kom...-pilootosa

Pimedus on ürgne, ajatu. Valgus tuleb ja valgus läheb, pimedus oli, on ja jääb. Sule silmad ja sa näed!
Chaos
Veteran

10-03-2016 16:47
Postitus: #94
Ma sain küll kõikidest sõnadest aru, aga lause mõttest mitte. Katse minu silmes võiks välja näha selline, et stepsel jagab ühtses infoväljas mingit teadmist teistele ärganutele. Samal ajal jagab seda sama teadmist kellelegi neutraalsele näit mõnele modele. 18 tunni jooksul on siis kõikidel ärganutel aega kirjeldada millise teadmise nad said ja 18 tunni pärast avaldab siis moderaator stepsli algselt jagatud teadmise. Siis saab vaadata paljud ikkagi said selle teadmise. Ainult kuidas sellist katset läbi interneti teha nii et sohki teha ei saa, ma praegu välja ei mõtle.
positiivne
.

10-03-2016 16:48
Postitus: #95
Kuule teeme ühe asja ennem ära. Stepsel lubas asju liigutada? Ootame selle ära.
Chaos
Veteran

10-03-2016 17:08
Postitus: #96
Vat selle sama u2u pärast, mida kasutavad teised ärganud sinuga suhtlemiseks. Miks nad ei saatnud sulle sõnumit läbi "ühtse infovälja". Järjekortselt lükkas reaalsus ise sinu teooria ümber. Miks ma peaks uskuma, et katset tehes te sulikombel u2u ei kasuta.
kage
naegleria fowleri

10-03-2016 17:30
Postitus: #97
Tänud, kogemuse kirjeldus on arusaadav, aga...
(10-03-2016 15:56 )stepsel Kirjutas:  Vaimse taha võib kirjutada seletavaid sõnu lõputult nii palju kui inimese meeled ja mõistus võimaldavad .
Mille alusel sina ja teised siis hindate, et just sina ja teie olete vaimselt ärganud, aga mitte mina? Kui teil on ainult tunded mida te ei oska lahti mõelda ja sõnadesse panna, et ka teistele asja arusaadavaks teha, siis miks te arvate, et selline tunde alusel hindamine oma emotsioone väljendades on arusaadavam kui võimalikult üheselt mõistetavate sõnadega millegi lahti seletamine?
Tsitaat:Kuid seal kus lõpeb meel ja mõistuse ja mõtete piir jääb sõnadest väheks . Seal kus ei ole sõnu , ei ole neid ka vaja .
Kas me elame ja suhtleme praegu kohas kus ei ole sõnu vaja?
Tsitaat:Mina sinu materiaalset maailma koos sinuga kogen . Kas sina ka minu ,, haiget ,, maailma koged .
Sinu "haige" maailm on minu jaoks täiesti normaalne, aga millest tekib arusaamine, et mina suudan kogeda ümbritsevat samamoodi kui sina? Mille alusel sa eeldad, et ma elan selles materiaalses maailmas kuhu sina mind oma peas paigutad? Kas sa oled minu elu ja ümbritsevat kogenud samamoodi nagu mina?

Ma olen Thaddeus McKrakeni kogemusi ja Bashari kanaldusi foorumis jaganud. Mida sa nendest kogemustest/teadmistest vaimse ärkamise kontekstis arvad?

(10-03-2016 16:21 )olematu Kirjutas:  Kuidas seletada pimedale valgust ? Päikest ? Eriti kui see pime tahab kõiki enda juurde öhe tõmmata , ära lahterdada , kastikesse panna. Ja kaane ka veel kasti peale naelutada . Laugh

Ja mõtle, miks vastaspool ei näe, mõtle nagu Sina . Sina oled Sina . Tema on tema . Nii lihtne see ongi. Leppimine sellega, et Sina oled nagu Sa oled, ja samas ka teistel lasta endaks jääda , see ongi see ärkamine . Ja mõistmine, et kõik valud, rõõmud saavad alguse meist endist . Meie võimest olemasolevat näha . Kas nii nagu see on, või läbi "prillide" .
Ma mõtlen kogu aeg sellele ja saan sellest aru ning just sellepärast ma küsingi küsimusi. Sa ei räägi mulle mitte midagi uut, aga samas selle erineva jutu ja erinevaga leppimise juures ei näe ma tegusid ja sõnasid koos käivat, sest minu kui teist erineva inimesega ei näe ma mingit muut leppimist siin foorumis kui minu kallal irisemine, et ma siin olemas olen ja ei käitu ja usu samamoodi nagu teie. Kes keda kasti surub? Kas mina küsimusi esitades või teie minu kallal vingudes?
olematu Eemal
Veteran

10-03-2016 17:33
Postitus: #98
Oi, ma üldse ei irisenud . Ma lihtsalt ütlesin, et ma ei saa Sulle kirjeldada oma kogemusi, kuna need on minu kogemused . Iseasi, kuidas Sina minu kirjapandust aru said. Sa minu kirjutise teist lõiku, et Sina näed teistmoodi, vist üldse ei lugenud. Ja ma ei ole ju väga pikalt siin sõna võtnud. Täna tegin erandi.
Juba lähen . Smile

Prepareerin hunti .
kage
naegleria fowleri

10-03-2016 17:42
Postitus: #99
(10-03-2016 16:21 )olematu Kirjutas:  Kuidas seletada pimedale valgust ?
(10-03-2016 17:33 )olematu Kirjutas:  Oi, ma üldse ei irisenud . Ma lihtsalt ütlesin, et ma ei saa Sulle kirjeldada oma kogemusi, kuna need on minu kogemused . Iseasi, kuidas Sina minu kirjapandust aru said. Sa minu kirjutise teist lõiku, et Sina näed teistmoodi, vist üldse ei lugenud.
Miks ma pean siin foorumis pea alati asju üle kordama?
"Ma mõtlen kogu aeg sellele ja saan sellest aru ning just sellepärast ma küsingi küsimusi. Sa ei räägi mulle mitte midagi uut"

Ja kas seletada = kirjeldada? Ja kui sa isegi kirjeldada ei oska, siis kas ei võiks mõelda lisaks ärkamise tunnetamisele ka sellele kuidas oma tunnet teistele arusaadavalt edasi anda? Kas enda harimine ja teistele tähelepanu pööramine on vastuolus vaimse ärkamisega?
olematu Eemal
Veteran

10-03-2016 17:50
Postitus: #100
Kage, miks peaksin ma Sulle oma kogemusi kirjeldama, kui mul puudub tahtmine neid Sinuga või kellegi teisega jagada ? Ja ära Sa nüüd arva, et sõnu ei leiaks . Ikka leiaks . Aga vot ei taha Bleh Sina võid ju siin püüda neid välja õngitseda, aga ma lihtsalt ei räägi Sulle .

Prepareerin hunti .
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 2 1,800 19-03-2016 11:06
Viimane postitus: keeris

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 2 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog