Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitused kardavad valgust?
#1
Ei leidnud otsinguga teemat, kus sellest juttu oleks olnud. Kui selline olemas on, palun suunake mind sinna!

Igatahes tekkis küsimus, et miks enamik kummitusi/vaime (või kuidas iganes neid nimetada) ilmutavad ennast öösel ja pimedas? On muidugi kuulda olnud ka päevastest juhtumitest, aga valdavalt tegutseb vaimurahvas ikka öösiti, ja mitte ainult õudukates.
Varem on pakutud välja, et:

1) Nad kardavad valgust Laugh
2) Nad magavad päeval
3) On aktiivsed ka päeval, aga me ei taju/näe neid
4) Me näeme ainult seda, mida usume ja päevavalguses ei tundu creepy kummitav maja üldse usutav

Igasugune spekulatsioon on oodatud.
Vasta
#2
Kummitus on psühhokineetiline ilmutis, mida võib ühel või teisel moel tajuda.
Alati ei pea teda nägema. Tavaliselt ei nähtagi.
Lisaks visuaalsetele (nägemuslikele) juhtumitele on veel akustilised, psühhokineetilised ja taktiilsed juhtumid.
Paremini saad aru, kui tutvud poltergeisti teemadega.
Poltergeist on saksa keeles kolistajavaim. Tunnustatum arvamus on, et potergeist tekib teismeliste rahutust energiast.
Ühesõnaga - kellegi kehast väljub energia, mis füüsilisi objekte teadlikult või ebateadlikult mõjutab - ja see ongi kolistav kummitus.

Teine asi on viirastustega, mida ka nähakse.
Need on surnud inimeste astraalid, vahel ka astraalrände sooritavad elavad inimesed.
Vahel võtavad viirastused ka esemelise kuju (laevad, lennukid, rongid, autod).
Siis nimetatakse neid kummituslaevadeks, kummituslennukiteks, kummitusrongideks jne. Palju teemasid nende kohta.
Ka viirastustega kaasnevad helid (tavaliselt sammud), mis jäävad ka salvestustele ning vahel tuntakse ka lõhnu.

Kõige põhjalikumalt uuritud teooria kohaselt peetakse viirastusi emotsionaalsetest elamustest sündinud võnkumisteks, mis on salvestunud mõne hoone või paikkonna looduslikule väljale.
Vasta
#3
Defineeri kummitus/vaim.
Mina olen küll just päevasel ajal näinud inimese, kes on ammu surnud, selget liikuvat kujutist.
Osad jälle on mingid heledad plätakad öös....
Kumb on kummitus ja kumb vaim jne?
Vasta
#4
Osad inimesed näevadki, aga vähesed.
Põhiliselt kasutataksegi tänapäeval sõna ´vaim´ kummituse sünonüümina. Varem kasuti rohkem sõna ´viirastus´. Ja vanal ajal kasutati sel puhul sõnu mardus ja kodukäija.

Põhjalikumalt siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...%22Vaim%22
Vasta
#5
Kas seda mis mina näen inimesena, võib keegi teine näha mingi halli-valge koguna?
Kuidas on lood vaimudest tehtud fotodega? Sel juhul peaks ''nägijam'' inimene nägema inimest ja keegi teine halli udu? Või tuleb siis mängu tehnika mis rikub kõik ära?
Samas kummitus seostub mulle pigem pahatahtliku vaimuna... justkui kollitus...koll?
Küsimusi kui palju Smile
Vasta
#6
Kõik need teooriad kummituste kohta on minu arust väga tõenäolised, aga see ei seleta, miks selliseid juhtumeid päeval vähem on. Aga võib-olla on neid ka päeval sama palju ja ma olen öistest lihtsalt rohkem kuulnud Smile
Mina kasutasin praegu vaimu ja kummitust samas tähenduses. Kusjuures kummitus kõlab tõesti nagu koll. Alateadlikult olen vist alati võtnud kummitust kui poltergeisti ja vaimu kui viirastust. Vaim n-ö "kummituse kontekstis" tundub olevat teine asi kui vaim inimese kontekstis... Mulle tundub, et Lahenduste (mida käänet Laugh) teema rääkis rohkem sellest, et teeks vahet inimese "osadel".
Ma usun, et enamikul juhtudest käkib meie armas tehnika ikka kõik ära, kuigi mine sa tea...
Vasta
#7
(22-10-2013, 15:41 )KiShaper Kirjutas: Kõik need teooriad kummituste kohta on minu arust väga tõenäolised, aga see ei seleta, miks selliseid juhtumeid päeval vähem on. Aga võib-olla on neid ka päeval sama palju ja ma olen öistest lihtsalt rohkem kuulnud Smile

Neid on näha nii päeval kui ka öösel, kuid päevavalgus ja päevavalguslambid varjutavad nende piirjooned. Kui ruumis on kardinad ees, siis on neid ka kenasti näha, eeldusel, et selles piirkonnas nad eksisteerivad.
Vasta
#8
(22-10-2013, 16:37 )Minaelan Kirjutas: Neid on näha nii päeval kui ka öösel, kuid päevavalgus ja päevavalguslambid varjutavad nende piirjooned. Kui ruumis on kardinad ees, siis on neid ka kenasti näha, eeldusel, et selles piirkonnas nad eksisteerivad.

Tänan, sain ka targemaks Laugh
Vasta
#9
Mina teeks vahet nii, et kummitus on see, kes on siia maailma kinni jäänud, ei sa ära ja seetõttu kolistab ja "kummitab" , aga vaim/hing on siin vabatahtlikult, käib siin vastavalt vajadusele.
Vasta
#10
(22-10-2013, 15:41 )KiShaper Kirjutas: Mina kasutasin praegu vaimu ja kummitust samas tähenduses. Kusjuures kummitus kõlab tõesti nagu koll. Alateadlikult olen vist alati võtnud kummitust kui poltergeisti ja vaimu kui viirastust. Vaim n-ö "kummituse kontekstis" tundub olevat teine asi kui vaim inimese kontekstis... Mulle tundub, et Lahenduste (mida käänet Laugh) teema rääkis rohkem sellest, et teeks vahet inimese "osadel".
Ma usun, et enamikul juhtudest käkib meie armas tehnika ikka kõik ära, kuigi mine sa tea...
Õigesti kasutasid. Ja kasutaja Lahendused rääkis tõepoolest hingest ja vaimust. Aga see oli esimene teema, mis kiiruga vaimu selgitusteks leidsin.
Leiad kummituste kohta selgitusi ka pannes sõna "kummitus" jutumärkidesse para-otsingus. Ma korra vaatasin, tuleb ka teemasid "kummituste" pildile jäämisest. Aga tundub, et kui oleks pealkirjades kasutatud sõna "viirastus" jäi pildile, oleks mõnes mõttes arusaadavam.

To jonnipunn, viirastusi nähaksegi halli-valge koguna. Samas neid nimetatakse ka miskipärast kummitusteks ja vaimudeks.
Arvan, et see kuidas inimene neid tavasilmale nähtamatuid näeb, oleneb sellest kui suur on inimese "nägijavõime", vahel rakendub tööle aga lihtsalt kujutlusvõime.
Meenuta Lutsu "Kevadest" Tootsi, ilmselt sealt ongi tekkinud arvamus kollist! Smile

Vasta
#11
Ehk siis kummitus on nagu... pissed off spirit, noh. Rahutu hing? Aga kuidas üldse jääb keegi siia maailma kinni?
Ja siis on veel see teooria, et vaim ja hing lahkuvad alati ning kummitama jääb ainult energiakeha.
Vasta
#12
(22-10-2013, 17:32 )KiShaper Kirjutas: Ehk siis kummitus on nagu... pissed off spirit, noh. Rahutu hing? Aga kuidas üldse jääb keegi siia maailma kinni?
Ja siis on veel see teooria, et vaim ja hing lahkuvad alati ning kummitama jääb ainult energiakeha.

Ise usun ka, et hing lahkub enamasti siiski uutele "jahimaadele", nagu Newtoni raamatutes kajastatakse https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?...&otsi.y=14

Samas on ka neid, kes jäävad mingiks ajaks maa sfääridesse - kas siis viha, armastuse või muu "segaduse" tõttu. Aega ju on...kuna aeg on lõppematu. Ja neid on siis näha kummitustena, enne kui nad edasi liiguvad.

Samas käib meie Maal ka palju muid uudishimulikke võõrhingi muudest dimensioonidest ja universumitest ja ka neid on võimalik näha ja tunnetada.
Ka seda versiooni, et meie hinged peale surma mingite jõudude poolt ajutiselt kinni püütakse ja vangistatakse, ei saa välistada.

Seega peaksime siin elus juba teadlikult ennast (vaimselt) valmis panema selleks, et kui sureme, oleksime valmis kõigiks variatsioonideks - valgusolevuste vastutulekuks, "koju" liikumiseks, kus iganes siis see asub, ka astraalolevuste nägemiseks jne jne ning uskuma, et mõttejõud ja meie vaim suudab kõik takistused ületada ja ALATI on võimalik edasi liikuda.

Kardan, et kummitused ongi just sellised surnud inimeste hinged, kes ei tea mingil põhjusel, et neil on võimalus edasi liikuda valgusesse ...arengusse.
Vasta
#13
Kummitus on rohkem nagu fantoom - ei mingit vaimu ja hinge.
Arvatakse olevat surnud inimese vaim, aga ei pruugi seda olla.
Kirjeldatud on kahvatu ja vahel ka läbipaistvana, enamasti mõrva või õnnetuse läbi hukkunud inimene.
Kummitused ei püüa end elavatele ilmutada, pigem on seotud kohaga, kus kunagi elasid.
Ka on kummitused peaaegu alati kahjutud.
Mis ei ole kahjutud, need on igasugused vaimolendid, aga see läheks ehk koolilaste jaoks pisut keeruliseks.
Vasta
#14
(22-10-2013, 11:51 )KiShaper Kirjutas: Ei leidnud otsinguga teemat, kus sellest juttu oleks olnud. Kui selline olemas on, palun suunake mind sinna!

Igatahes tekkis küsimus, et miks enamik kummitusi/vaime (või kuidas iganes neid nimetada) ilmutavad ennast öösel ja pimedas? On muidugi kuulda olnud ka päevastest juhtumitest, aga valdavalt tegutseb vaimurahvas ikka öösiti, ja mitte ainult õudukates.
Varem on pakutud välja, et:

1) Nad kardavad valgust Laugh
2) Nad magavad päeval
3) On aktiivsed ka päeval, aga me ei taju/näe neid
4) Me näeme ainult seda, mida usume ja päevavalguses ei tundu creepy kummitav maja üldse usutav

Igasugune spekulatsioon on oodatud.

Ei spekuleeri. Näeme seda mida antud hetkel soovime tänu oma hetkelisele meeleseisundile. Nii lihtne see ongi.
Vasta
#15
Minaelan. Lõpuks võib suremine isegi elamisest huvitavamaks osutuda Smile Aga mõttejõud, vaim, hing... Jah, need on tõesti piisavalt tugevad igasuguste takistuste ületamiseks.

Müstik. Apply cold water to the burned area... Agajah, olen tutvunud ka vaimolendite teemaga ja nõustun, et nende pärast tasub rohkem muretseda kui kummituste pärast. Toetavate tõendite puudumisel ükskõik millise teooria kohta jääbki igaühele oma arvamus kõige paranormaalse kohta.

Ja Faraday. Can u not...
Vasta
#16
(23-10-2013, 14:19 )KiShaper Kirjutas: Minaelan. Lõpuks võib suremine isegi elamisest huvitavamaks osutuda Smile Aga mõttejõud, vaim, hing... Jah, need on tõesti piisavalt tugevad igasuguste takistuste ületamiseks.

Mu meelest ongi nii. Mis meil siin praegusel Maal enamikel inimestel on - katsumused sünnist saati, tülid, võistlused parema positsiooni saavutamiseks, solvangud, haigettegemised, alandused, vaesus, igavus, jne jne
Boonuseks on head sõbrad, armumised...mis mõne aasta pärast lõppevad, hea söök ja jook, lapsed, lemmikloomad, päike....

Peame lihtsalt selle Maa perioodi läbima võimalikult rohkemate kogemustega ..ja püüda mitte teisi kahjustada.

Ei tea, võib-olla minus räägib juba vanus, sest ei karda surma ja mingis osas lausa ootan muutusi.

Igaljuhul säärane Maa, nagu meil praegu on, on väga ebanormaalne ja haige selliste hingede jaoks, kes tahaksid rahus ja rõõmus eksisteerida.
Seega, miks me siiski siia tulime? Kui teame vastust sellele, siis...vist on aeg lahkuda.
Vasta
#17
Nad on kenasti ka päeval olemas, lihtsalt Sinu meeled on hõivatud rohkemate ärritajate poolt kui öösel, selle pärast tajud/näed neid siis ka vähem.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Riisipere mõisa kummitused joosephelve 6 12,312 14-10-2021, 13:30
Viimane postitus: Leonhard
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 65 24,284 24-06-2020, 21:36
Viimane postitus: jeekim
  Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu! z3r0 c001 238 134,438 24-10-2018, 20:48
Viimane postitus: Avatud aken
  Kassid ja kummitused catu0 48 14,699 27-09-2013, 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Silmade deemonid, vaimud, kummitused hirmutaja 11 6,480 24-09-2007, 21:56
Viimane postitus: killuke1

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat