•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanism
#76
Tsitaat:Algselt postitas WhiteSpider
kas sa arvad , et wicca ja satanism võib olla seotud?
sest ma ei tea et oleks wiccasi kellel oleks siis politseis probleeme just reilgioosseid ma mõtlen..
valgustaksid sa äkki mind?
a ja muide mis usku sa üldse oled? kristlane ,atheist?
pole minu asi aga kui tahad siis vasta


Wicca ja satanism on omavahel seotud põhimõtteliselt. Kuna see asi on Eestis vähe arenenud ning lähtudes ka muudest aspektidest siis wiccadel SIIN tõesti ei ole probleeme Politseiga. Teisiti on aga tegu mujal maailmas. Eriti suureks kasvasid probleemid neil 1950-70 ja eriti USAs ja Inglismaal samuti Hispaanias ja Portugalis.

Minu USK on lihtne - usun Loovusesse ja Armastusse ja Päikesesse. Hetkel siin planeedil eksisteerivad organiseeritud religioonid on KÕIK paika pandud nii, et kammitseda inimese Loovust ning suunata tema Armastuse jõud organiseerijale vajalikus suunas.
Eriti käib see nende religioonide pihta kes armastavad oma riitusi viia läbi pimedas. Asi mis kardab valgust ei saa hea olla Inimesele.

Müstik - aga sa uuri neid sidemeid mis seovad LaVey ja Blavatskaja. Hetkel sulle kahjuks sellel teemal linke anda ei ole, kuid seosed on vägagi mustad. Siin kohal isegi nõustun Nielanderi SÕNASTUSEGA, kuid kahtlustan, et alused on meil erinevad miks Blavatskaja oli petis, trikitaja ja šarlatan.
Vasta
#77
Oeh. Wicca ja satanism pole muul moel seotud, kui läbi ühe sümboli kuju*: satanistidel - baphomet, wiccalastel - horned god (sarviline jumal). Rituaalid pole aga ligilähedaseltki sarnased ega ka nende taga peituv filosoofia.

*tegelikult on need uusreligioonid üle võtnud veel iidsema sümboli, mis kasutusel juba tuhandeid aastaid tagasi Induse lähedastel aladel.


[Muudetud: 4-19-2010 Mugen]
Vasta
#78
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Soovitan samuti lugeda sellist raamatut nagu ""Prohvetid ja imetegijad"" (V. Rožnov, 1977), kus muuhulgas räägib Blavatsky pettustest, hobusevargast Rasputinist, "ingel" Cylamenist, "doktor" Balsamo'st, Mesmerist ja Cagliostrost...keda kõiki ühendab olemine elavaks(nüüd surnud) näiteks kui kaugele võivad pettused areneda, kui inimestel puudub tervislik kriitikameel ja arusaamine sellest kuidas maailm nende ümber töötab...

Aa, nüüd ma saan aru, kus kohast sinu ainus teave okultismi kohta hangitud on!Smile
Kulla Nielander, sa soovitad mul lugeda mingit kommunismi ajal kirjutatud 1987 a. eestikeelde tõlgitud raamatut? No tere talv! Mul on see kodus olemas ja ammuilma loetud. Ja samuti ammuilma olen aru saanud, et seal paras s... kokku kirjutatud.

See on imselgelt tolleaegse KGB ladviku eritellimus.
Üks näide:
Fašistlike ninameeste eliidil oli oma täiesti irratsionaalne, sonimisega piirnev maialmataju. Vastavalt sellele pole kogu maailm midagi muud kui kaljusisene tühemik, mis sarnaneb õhupalliga. Inimkond elab selle sees. Tähed kujutavad endast jäämass. Maal on mitu kaaslast - Kuud. Kui nood Maale langevad tekivad sellest inimgigantide, nimelt Himaalaja peidikute kuldkooriku alt uinunud gigantide tsivilisatsioonid. Järgmine tähtis samm on vriili (isegi sõna vril on valesti kirjutatud)? oma valdusse saamine.
Hitler kuulutas: on olemas põhjamaine natsionaalsotsialistlik teadus, mis vastandatakse liberaalsele juudi teadusele. Selle "põhjamaise teaduse" järgi suunab kuninggigant, inimjumal kogu ühiskonna energiat. Ta valitseb oma kuningriigi psühhoenergiakeskust, mis on seotud kosmose liikumapanevate jõududega.
Autor lisab juurde: Eks ole see puhtakujuline sonimine?

Aga sa Nielander loe Expressi juttu seoses selle Islandi vulkaanipurskega või vaata Exu üles pandud tahmapildi kujutist!)

Igaüks, kes on saksa müstiliste rühmituste kohta lugenud (kasvõi Zedi teemast) saab aru, mis jama see autor kokku on kirjutanud.
Järgmine illustreeriv lause:
Eriti metsikult vihkasid fašistid Nõukogude Liitu - tööliste ja talupoegade riiki, vabastustarmastava inimkonna majakat. (Smile)Tead, Nielander, ma saan aru, et oled solvunud, et sinu kommunismiusk on jäädavalt oma teed läinud, aga ära neid kommude aegsete KGB-laste teoseid küll omale maailmavaatelisteks alusteks võta!
Loe parem, mida kasvõi meie foorumis on teosoofide kohta või tolleaegsete müstikute kohta kirjutatud. Rasputinit vihkab see autor lausa kogu hingega, sest on temast teinud mingi hullu koletise, keda ta siis täiega sarjab. Aga Blavatskys maaimavaatest ei ole ta üldse midagi aru saanud. Blavatsky kohta on ta kokku kribanud mingi ilukirjandusliku pamfleti.

Tutvu parem Dzyani raamatuga, millest meilgi siin foorumis räägitud.
See on teadaolevalt ainuke Meistrite (Mahatmad) poolt maa-aluses raamatukogus tänaseni säilinud originaal. Kirjutatud oli see algselt senzari sümbolkeeles.
Raamat sai tuntuks 1888 aastal, tänu Helena Blavatsky avaldatud 2-osal. raamatule "S a l a j a n e D o k t r i i n", mis baseerub Dzyani Salmidel ja annab meile Kosmose Tõelise Ajaloo tõlgenduse tänapäeva modernses kontekstis.
Tõlkematerjalid ulatuvad u.1000 aasta tagusesse aega ja sisaldavad endas suurel hulgal esoteerilist infot. Raamatu tõeliselt okultne osa kannab endas aga infot seitsmest salajasest Tiibeti esoteerilisest Kiu-te fooliumist - põhiliselt kosmogooniat (universumi tekkimist) ja antropoloogiat (inimkonna tekkimist) puudutavat infot.

Lugemist selle kohta võib alustada siit:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=1766&page=3

To Exu: Vähese haridusega ameeriklaste jaoks on internet täis kirjutatud niisuguseid linke, kus satanism, wicca, teosoofid ja mis iganes on ühte katlasse pandud. Olen neid isegi sattunud lugema. Mõnes mõttes on need lingid veel hullemad, kui omaaegsete KGB-laste raamatud!


[Muudetud: 19-4-2010 Müstik]
Vasta
#79
Müstik - IGAL sellisel liikumisel on vähemalt 2 kihti. Esimene on see mis on mõeldud meediale
esitamiseks ja uute liikmete - kasulike idiootide - värbamiseks ja teine see mille järgi selliste
liikumiste JUHID tegutsevad. See aga kuulub mitte avaldamisele, kuigi jahh aeg ajalt imbub ka
nende tegudest ühte koma teist avalikkuse ette. Vähemalt pool avalikkuse ette ehk siis see
mis jääb lõpetamata Politsei toimikute kaante vahele ja meediasse EI jõua.

Seega - kas pean oma kujutluse satanistidest, wiccadest, jehovistidest ja ei tea mis kultidest
veel moodustama avalikuks kasutamiseks mõeldud ilustatud "pildikeste" alusel või selle alusel
mida REAALSELT need juhtivad liikmed on juba aastatuhandeid teinud ???
Vasta
#80
Sa alusta sellest, et uuri iseseisvalt seda, mida maailmas aastatuhandeid varem tehti.
Ära usu pimesi ainult vandenõuteoreetikute arvamusi.

Neid pimestab tänane maailmapoliitika ja nad ei ole esoteerikas üldse kodus.
Sa lihtsalt uuri, kõrvuta ja avasta!
Mina ei usu ammust aega ühtegi tänase päeva uudist sellisel kujul nagu see kirja on pandud. Ainult üks võlts ja vale päevast päeva - ja isegi vandenõuteoreetikud ajavad alalõpmata jura kokku.
Mis pildikestesse puutub, siis eks igal inimesel moodustub tervikpilt ikka oma kogemuste ja loetu põhjal.
Vasta
#81
Kõrvutan, avastan ja EI usu pimesi teoreetikuid.
Vasta
#82
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Müstik - IGAL sellisel liikumisel on vähemalt 2 kihti. Esimene on see mis on mõeldud meediale
esitamiseks ja uute liikmete - kasulike idiootide - värbamiseks ja teine see mille järgi selliste
liikumiste JUHID tegutsevad. See aga kuulub mitte avaldamisele, kuigi jahh aeg ajalt imbub ka
nende tegudest ühte koma teist avalikkuse ette. Vähemalt pool avalikkuse ette ehk siis see
mis jääb lõpetamata Politsei toimikute kaante vahele ja meediasse EI jõua.

Seega - kas pean oma kujutluse satanistidest, wiccadest, jehovistidest ja ei tea mis kultidest
veel moodustama avalikuks kasutamiseks mõeldud ilustatud "pildikeste" alusel või selle alusel
mida REAALSELT need juhtivad liikmed on juba aastatuhandeid teinud ???

Mida on siis satanistid ja wiccad aastatuhandeid REAALSELT teinud? Note: wiccad eksisteerivad nime poolest al. eelmisest sajandist ja ega satanistidki sellenimelise rühmitusena vanemad pole. Muidugi võib ju kristliku kiriku kombel kõik hereetikud ja hullumeelsed satanistideks (ja paganateks) tembeldada, aga seesugune üldistamine viib valedele järeldustele, khmm, nende REAALSEST hulgast.

Igatahes olles esimeses nimetatud liikumises näinud "mõlemat kihti" ja teises omades häid tuttavaid, võin öelda, et väljaspoolt paistab kõik palju põnevam (ja õudsem?) kui tegelikult on Laugh
Vasta
#83
To exu: Unustasin lisamata, et aeg-ajalt leiab ka targemate vandenõulaste teabest üht-teist kõrva taha panna!Smile
Igatahes tuleb rohkem päevavalgele kui päevalehti lugedes.

Wicca kohta, keda huvitab, on meil minu mäletamist mööda mitu teemat siin.


[Muudetud: 19-4-2010 Müstik]
Vasta
#84
Wicca - hunnik hilisteismelisi, kelle ainus eesmärk siin ilmas on äratada vanad jumalad, vastukaaluks Jhwh omavolile, et söögilaud hingedemaal oleks rikkalikum ja jätkuks ka teistele.

Rumalad tiinekad on ju alati tahtnud erinevaid hüvesi kõrgemate jõudude käest, selle nimel paar hinge ohverdada pole ju patt Smile
Vasta
#85
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Aa, nüüd ma saan aru, kus kohast sinu ainus teave okultismi kohta hangitud on!

No ainus teave ta nüüd küll ei ole...lihtsalt juhtusin hiljuti lugema ja Blavatsky nimega tuli kohe raamat meelde...
See kommunismi jama muidugi käis ka endale närvidele, aga pakun, et kohati sisse pistetud kommunismi ülistavad fraasid(viimane peatükk oli vist puhtalt mingi fašismi tümitamine) olid tollases õhkonnas kirjanikust olenematu kohustus...oli lihtsalt kergem kirjastada saada.
Ei tasu sellist argumenteerimist kasutada, et kui kirjanik kommunist oli, siis järelikult tema muudes valdkondades kirjutatud väited kuidagi automaatselt valed ja väänatud oleks...
Blavatsky kohta on netis ja igal pool samuti igasugust kriitikat..., et alustt on Roznovi etüüdides enam kui küll...
Ja üldiselt ma ei pea lugema selle Blavatsky mõistujutte, et välja selgitada, kas naine ise oli petis või mitte kuna, noh, igast esoteerilist loba võiks isegi kirjutada...

Vasta
#86
Mugen - ükski asi ei teki tühjale kohale ja iseenesest. Alati on olemas midagi enne ja KEEGI
kas asjad liikvele lükkab. See käib ka nii wiccade kui satanistide kohta. Jahh - õige - nimeliselt
ei ole nad eriti kaua eksisteerinud, kuid kui vaadata KES on olnud need inimesed kes on aluse
pannud sellistele rühmitustele siis hakkab asi alles selginema. Tuleb vaadata mida veel on need
inimesed alustanud, millistesse rühmitustesse religioonidesse on nad kuulunud ja millele
toetudes on nad paika pannud ideoloogia mille alusel uued rühmitused tegutsema asuvad.

Soovitan tutvumist alustada sellisest raamatust kui "Ruled by Secrecy" mille autoriks on Jim Marrs.
Vaata lisatud lingi taha: http://hot.ee/makruss/

Celtic - üldiselt on sul õigus, kuid wicca sildi all rohkem inimesi kui lihtsalt mõned probleemsed
hilisteismelised ja seda eriti Briti saartel ja USAs. Mõlemas kohas on neil vägagi lai ja tugev
organisatsioon mis on korda saatnud mitmeid "vägitükke" mis eriti trükimusta ei kannata.
Vasta
#87
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Mugen - ükski asi ei teki tühjale kohale ja iseenesest. Alati on olemas midagi enne ja KEEGI
kas asjad liikvele lükkab. See käib ka nii wiccade kui satanistide kohta. Jahh - õige - nimeliselt
ei ole nad eriti kaua eksisteerinud, kuid kui vaadata KES on olnud need inimesed kes on aluse
pannud sellistele rühmitustele siis hakkab asi alles selginema. Tuleb vaadata mida veel on need
inimesed alustanud, millistesse rühmitustesse religioonidesse on nad kuulunud ja millele
toetudes on nad paika pannud ideoloogia mille alusel uued rühmitused tegutsema asuvad.

Ma soovitan jälle soojalt tutvuda eesti keeles välja antud raamatutega satanismi kohta. Ja rääkida mõne päris satanisti või wiccaga. Või surfata eesti satakate foorumis. Mingi kolmandast allikast tulev informatsioon võib-olla rohkem nagu kuulujutu tasemel.


Kõik on millestki alguse saanud ja põhjuse ning tagajärje seoses. Mis sellest siis järeldub? Kus on algus? Kõik kordub.
Nosce te ipsum.
Vasta
#88
millal küll see religioon nii suureks teemaks paiskus?
tänapäeval lastakse õnneks valida oma usk..
ja ma ei arva, et wiccaga ainult mingid teismelised tegelevad.
pealegi ei saa ju keegi tõestada kas need asjad on või ei ole olemas..
millalgi kuulsin mingit jama, et ainult kristlaste jumal end tõestanud ja ilmutanud ..
osad räägivad ka, et jeesus ja ristiusk oli ainuke kes/mis ütles, et me oleme ÕIGE usk ja jumal..vms
ma ei usu, et inimesed hakkavad oma uskumusi muutma tänu sellele foorumile,
sellele teemal võibki tglt vaidlema jääda ...tore on kuulda teiste arvamust aga jahm..
ega see midagi muuda .
Vasta
#89
Mugen. Olen suhelnud päris mitme Eesti wiccaga. Suured inimesed aga väga lapsikud maailmavaated. Maagiat peetakse parajaks mänguasjaks, millega lihtsalt eriliselt "lahe" välja näha. Näiteks õpitakse/õpetatakse elementide maagiat 5 elemendi põhimõttel, teadmata, et siinses süsteemis see ei tööta. Meil on ajast aega olnud kasutusel 4 elemendi süsteem.

Wicca raamatuid olen sirvinud, just nimelt sirvinud, sest lugeda polnud seal midagi. Nagu kaheaastane õpiks lugema. Avastanud midagi huvitavat, mõtlemata selle avastuse olemusele ja selle tähtsusele kukutakse kohe wiccaloitse tegema.

Mis puudutab satanismi, siis sinu väited ja soovitused kahjuks ei päde. Ma võin ju samamoodi anda välja raamatu satanismist, kus kirjutan, et satanistid on tegelikult hullud anime fännid, aga kas see, et ma kirjutan säärase raamatu satanistidest ja ilmutan ta eesti keeles, teeb ta kohe usaldusväärseks?

Satanismi on eri liike, nende erinevate suundadega on mul olnud palju kokkupuuteid. Satanistid on eranditult egoistlikud, end teistest paremaks pidavad ning silmakirjalikud inimesed. Oma 21 deklaratsioonist eriti kinni ei viitsi pidada, samas hea ettekäändena tuua, kui mingi jama kaelas.

[Muudetud: 19.4.10 Celtic]
Vasta
#90
P.S. nood wiccad, keda mina tunnen, on ikka üle 30, nii et mitte enam teismelised.
Vasta
#91
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Mugen. Olen suhelnud päris mitme Eesti wiccaga. Suured inimesed aga väga lapsikud maailmavaated. Maagiat peetakse parajaks mänguasjaks, millega lihtsalt eriliselt "lahe" välja näha. Näiteks õpitakse/õpetatakse elementide maagiat 5 elemendi põhimõttel, teadmata, et siinses süsteemis see ei tööta. Meil on ajast aega olnud kasutusel 4 elemendi süsteem.

Wicca raamatuid olen sirvinud, just nimelt sirvinud, sest lugeda polnud seal midagi. Nagu kaheaastane õpiks lugema. Avastanud midagi huvitavat, mõtlemata selle avastuse olemusele ja selle tähtsusele kukutakse kohe wiccaloitse tegema.

Ei tea mina, kellega sa suhelnud oled, aga nood keda mina tean on vägagi haritud inimesed,teades erinevatest religioonidest ilmselt tunduvalt rohkem kui keskmine eestlane (ja ilmsalt ka rohkem kui mina). Wiccat kui usundit ma muidugi eriti kaitsma ei asuks. Aga igaühele oma.
Vasta
#92
No nad võivad ju religioonidest teada nii mõndagi, ega see neist kohe wiccat ei tee Smile
Ma tean kah religioonidest nii mõndagi, wicca ma aga pole...
Vasta
#93
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
No nad võivad ju religioonidest teada nii mõndagi, ega see neist kohe wiccat ei tee Smile
Ma tean kah religioonidest nii mõndagi, wicca ma aga pole...

Ega ma seda mõtelnudki. Pigem ikka, et nende puhul pole tegu mingite ullikestega, kes valinud alateadlikult oma vaimsetele võimetele vastava usundi Laugh

(Samas miks ei võiks olla religioon lihtne, lapsik ja lõbus?Smile )
Vasta
#94
Religiooni olemus välistab sellise võimaluse. Religiooni ainueesmärk on kindlustada püsivus ning et toidulaualt hingejõud otsa ei lõpeks.
Vasta
#95
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Ja üldiselt ma ei pea lugema selle Blavatsky mõistujutte, et välja selgitada, kas naine ise oli petis või mitte kuna, noh, igast esoteerilist loba võiks isegi kirjutada...

See nn "esoteeriline loba" on sinu jaoks liiga raske, et sa sellest aru saaksid.
Aga kui ei ole, eks siis jätka selle teema edasi arendamist, kus juttu senzari sümbolikeelest ja Seitsme Kiire õpetusest ja paljust muust huvitavast.
On lausa kummaline, et oled Blavatsky kohta nii vähe lugenud ja tuled tema eluloo ja muude asjade suhtes sõna võtma! Tundus lausa nagu oleksid ise Tiibeti mahatmadega kohtunud või nendelt sõnumeid saanud, et mis õige, mis vale.
Teosoofide hulka kuulus ka Jiddu Krishnamurti ja keegi hea inimene on temast vikisse kena pika artikli kirjutanud. Äkki oli Krishnamurti ka sinu arvates šarlatan?

http://et.wikipedia.org/wiki/Jiddu_Krishnamurti

Rääkimata kõigest, mis teosoofia alla kuulub. Gnostitsism šarlataanlus? Hermetism šarlataanlus? Muuseas, teosoofia suurim tähtsus seisneb selles, et ta vaidlustas ristiusu ainuõiguse? Kas sellepärast on sul teosoofia vastu antipaatia äkki?
Tänapäeval on teosoofia ühinguid rohkem kui 70 riigis.
Sinna kuulub sedavõrd palju kuulsaid ja tarku inimesi ja mina küll ette ei kujuta, et keegi kuuluks ühingusse, mille looja oli šarlatan!
Blavatsky "Salajane doktriin" I osa kannab nime Kosmogenees ja selgitab hinduistliku ajaarvestuse
(j u u g a d) alusel Universumi päritolu ja maailma arengut.
II osa Antropogenees kirjeldab inimkonna ajalugu
j u u r r a s s i d e põhjal miljonite aastate jooksul.
Raamatud on ka internetis saadaval.
III osa kirjutas Annie Besant. Jään siis sinu poolt kirjutatavat 4 osa ootama...
Üks tsitaat raamatust "Vaikuse hääl", õigemini küll "Kuldsete juhiste raamatust":
"Kuldsete juhiste raamat" sisaldab u. 90 erisugust lühiuurimust, millest mõned pärinevad Buddha-eelsest, mõned hilisemast ajast.
Ja nendest märkmetest see Blavatsky raamat koosnebki. Ja esoteerilise lobaga ei ole siin midagi pistmist.
Ja tsitaat on niisugune:
"Enne kui hing suudab näha, tuleb saavutada sisemine harmoonia ja muuta meelelised silmad pimedaks kõigile meelepetetele."
Nii, et vabane meelepetetest ja siis hakkad ükskord maailma nägema sellisena nagu see tegelikult on.

[Muudetud: 19-4-2010 Müstik]
Vasta
#96
Tsitaat:Rääkimata kõigest, mis teosoofia alla kuulub. Gnostitsism šarlataanlus? Hermetism šarlataanlus? Muuseas, teosoofia suurim tähtsus seisneb selles, et ta vaidlustas ristiusu ainuõiguse? Kas sellepärast on sul teosoofia vastu antipaatia äkki?

Kas sa võtad neid asju täitsa laest või?
Mul on üldine antipaatia igasuguste religioonide ja sarnase ususüsteemide vastu, mille alusteks on palju ilusat juttu ja vähe tõelisi reaalseid andmeid või käegakatsutavaid või loogiliselt mõistetavaid asitõendeid...
Ristiusk on neist vaat et hulleim...kommunist ma kah pole.

Pole oluline, mida see Blavatsky kirjutas - see kui ta mingi ilusa ja deep'i jutu kirjutab, siis see pruugi tähenda, et see jutt õige/tõde on vaid seda, et ta oskab ilusat ja deep'i juttu kirjutada...esoteeriline kirjandus on juba oma olemuselt segane ja mitmeti mõistetav...kogu arusaamine oleneb väga suures osas lugejast endast ja oma eelarvamuslikest vaadetest...see muidugi tähendab, et kirjuta ükskõik mis juttu ja lugeja muudkui loeb ja mõtleb ise enesele sobivaid asju juurde...kuigi jah, möönan et mingil määral saab seda kõige kohta väita.

Tsitaat:Ja tsitaat on niisugune:
"Enne kui hing suudab näha, tuleb saavutada sisemine harmoonia ja muuta meelelised silmad pimedaks kõigile meelepetetele."
Nii, et vabane meelepetetest ja siis hakkad ükskord maailma nägema sellisena nagu see tegelikult on.

Ja võib kihla vedada, et "meelepeteteks" nimetas ta kainet mõtlemist, skeptitsismi ja teadust...ise muidugi samal ajal mingeid odavaid trikke tehes kergeusklikeks nämmutatud külalistelt raha välja pettes...

Tegelikult võib seda tsitaati mõlemale poole lõputult loopida ja teisele ära panna...tark naine see suur Blavatsky.

[Muudetud: 4-19-2010 Nielander]
Vasta
#97
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Religiooni olemus välistab sellise võimaluse. Religiooni ainueesmärk on kindlustada püsivus ning et toidulaualt hingejõud otsa ei lõpeks.

No ma ei ütleks, et püsivus ja korduvus näiteks budismi puhul eesmärk oleks. Pigem just vastupidi - vaibumine.
Vasta
#98
Tsitaat:[i]
Kas sa võtad neid asju täitsa laest või?
Mul on üldine antipaatia igasuguste religioonide ja sarnase ususüsteemide vastu, mille alusteks on palju ilusat juttu ja vähe tõelisi reaalseid andmeid või käegakatsutavaid või loogiliselt mõistetavaid asitõendeid...
segane ja mitmeti mõistetav...kogu arusaamine oleneb väga suures osas lugejast endast ja oma eelarvamuslikest vaadetest...see muidugi tähendab, et kirjuta ükskõik mis juttu ja lugeja muudkui loeb ja mõtleb ise enesele sobivaid asju juurde...kuigi jah, möönan et mingil määral saab seda kõige kohta väita.

Mis on teosoofial ususüsteemidega pistmist? Aru ma ei saa. Teosoofid uurivad iidseid muistseid teoseid ja tarkusi ja käegakatsutavaid tõendeid, mis nende teooriaid kinnitavad, leiab meiegi foorumi teemadest pea iga päev.
Sa ei lugenud isegi Krishnamurthi kohta läbi.
Ja seal oli ilusti öeldud:
"Krishnamurti õpetus lähtub täieliku "vaimse" vabaduse võimalikkusest, mis põhineb oma "loomuse" tundmaõppimisel ning oma meele ja selle reaktsioonide vaatlemise kaudu hetkel, mil need aset leiavad. Tema õpetuses (mis polegi õieti õpetus) on keskne ütlus: "Tõde on radadeta maa" (Truth is a pathless land). Ükski meetod, usund ega õpetaja ei saa viia tõeni. Igaüks vastutab ise oma tee eest."
Teosoofide kirjutatud teosed on ainult üheselt mõistetavad. Mitmetpidi neist küll aru ei ole võimalik saada!
On ainult kaks võimalust: kas neist saada aru või neist üldse mitte aru saada. Vahepealset varianti lihtsalt ei ole.
Aga tunnistan, et need raamatud ei ole kergete killast.
Ja ei tasu unustada, et Blavatsky veetis siiski seitse aastat Tiibetis, mis on senini saladusi täis maa! Ja kõike ei lubatud tal ju rääkida, see teave on ju tänaseni salastatud. Aga ta siiski üritas kirjutada, peites teostesse seda, mida siiani püütakse lahti šifreerida. Oma eluajal sai ta mitmeid otseseid tapmisähvardusi...
Ja ei kirjutanud ta midagi kõiki neid raamatuid ise. Isegi selles "Prohvetites ja imetegijates" on ju öeldud, et ta kirjutas neid kõrgemate, sealpoolsuslike jõudude abil. (vt teemat infoväli). Ise ta kirjutas sellele ajale kohaselt, et kirjutas mahatmade sisenduse mõju all. Tänapäeval on meile juba kõigile tuttav channellingu mõiste, aga need kes Blavatskyt omal ajal sarjasid, ei teadnud sellisest asjast midagi.
Muuseas, ta sai kasutada isegi teoseid, mis omal ajal Aleksandria raamatukogus maha olid põlenud. Ja seda muidugi sisenedes Akashi kroonikate saali.
Pole ime, et teda omal ajal üldse ei mõistetud. Kadedust ja intriige oli sel ajalgi kuhjaga.
Tema järgija, teine teosoof Jelena Roerich jõudis esoteeriliste tarkuste uurimisel veelgi kaugemale.
Jelena sulest ilmus 14 rmt-t Suurte Õpetajate sõnumeid inimkonnale. Need mahuvad ühise nimetaja „Agni-Jooga õpetuse“ alla (ilm.1925-1938) ja sisaldavad Valgelt vennaskonnalt lähtunud õpetust, mis käsitleb inimkonna üleminekuperioodi ühelt ajastult teisele.
Ja niipalju peaksid isegi sina juba olema aru saanud, et üleminekuperiood ühelt ajastult teisele on kätte jõudnud!


[Muudetud: 19-4-2010 Müstik]
Vasta
#99
Tsitaat:Ja ei kirjutanud ta midagi neid raamatuid ise. Isegi sellest "Prohvetites ja imetegijates" on ju öeldud, et ta kirjutas neid kõrgemate, sealpoolsuslike jõudude abil. (vt teemat infoväli). Ise ta kirjutas sellele ajale kohaselt, et kirjutas mahatmade sisenduse mõju all. Tänapäeval on meile juba kõigile tuttav channellingu mõiste, aga need kes Blavatskyt omal ajal sarjasid, ei teadnud sellisest asjast midagi ja ega automaatkirjas kirjutatud teost ei ole ju nii kerge kirja panna nagu me kõik ammu teame. Muuseas, ta sai kasutada isegi teoseid, mis omal ajal Aleksandria raamatukogus maha olid põlenud. Ja seda muidugi sisenedes Akashi kroonikate saali.

...ja sa vist ei viitsinud lugeda minu paar posti tagasi antud linki Blavatsky ulatuslikest plagiaatidest?
Tõesti - ise ta neid otsast lõpuni ei kirjutanud...
Toon ühe lõigu:
"There is not a single dogma or tenet in theosophy, nor any detail of moment in the multiplex and complex concatenation of alleged revelations of occult truth in the teachings of Madame Blavatsky and the pretended adepts, the source of which cannot be pointed out in the world’s literature. From first to last, their writings are dominated by a duplex plagiarism, - plagiarism in idea, and plagiarism in language."
Loe lisaks: http://www.blavatskyarchives.com/colemansources1895.htm

Mis puutub sellesse tsännelingusse, siis on selge, et selle väite õigsust pole võimalik mingil moel tõestada(eriti väidet, nagu ta oleks suutnud oma tekste võtta Alkesandria ammu kadunud ja põlenud raamatukogust - väga mugav)...ja sarjata võib minuarvates ka tänapäeval, kuna millegile nime andmine ei tee seda veel tõeks...

Muuseas oma kanaldamise käigus kirjutas ta raskemaid sõnu kirjavigadega(asi selles, et ta oli sündinud Venemaal ja inglise keelt täielikult ta ei vallanud)...maru kanaldamine küll, kui kõiksetark mahatma kirjutab sama hästi(pealegi veel inglise keeles kah), kui kanaldaja...
Oleks ta otse mingis perfektses sanskriti keeles kirjutanud ja hiljem ümber tõlkinud...siis veel...


Vasta
Eks ta ole. Aga on teisedki kanaldajad kirjutanud kiiruga täiesti mõistetamatut teksti. Aga kirjaoskusega Blavatsky tõesti ei hiilanud, vähemalt nii räägitakse.
Aga lõppude lõpuks ei ole ju sama esoteeriline teave mitte Blavatskylt üksi teada, neid kes sama juttu räägivad, on tuhandeid.
Tegelikult, kui hästi mõelda, siis parem, kui ta poleks neid saladusi avaldanud, isegi sellisel kujul mitte, millest õigesti aru ei saadud. ..Pärast tema teoste lugemist oli isegi Hitleril kiire Tiibetisse uurimisretkede korraldamisega...
Kas sina oskaksid mingit teksti, mis sulle telepaatilisel teel edastatakse õigekirjas paberile kiiruga panna?
Ühel automaatkirjutajal õnnestus romaan paberile panna alles seitsmendal katsel, kui tal oli juba piisavalt kogemusi, et paberipatakas oleks suvalisel ajal laual virnas ja teritatud pliiatsid ka ja kõigile öeldud, et teda ei tohi sel ajal mitte mingil juhul tülitada!
Edgar Cayce rääkis sama juttu kui Blavatsky ja oli samuti nii Aleksandria raamatukogus kui Akashi kroonikates sees. Ja neid on veel palju. ...Mõned nimed on ka siit foorumist läbi lipsanud, aga
las nad olla saladused, sest mida rohkem teatakse - seda ohtlikum elada on...Maha on teatud aegadel notitud isegi neid, kes on ainult kelkinud oma salateadmistega, ise mitte millegist õigesti teades ja ise isegi mitte selgeltnägemist omades.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat