• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanism
#1
http://www.religioustolerance.org/satanis1.htm

seda vaadates tundub, et olen ise ka satanistlike vaadetega inimene. tegemist pole loomi veristava maailmavaatega ega midagi muud taolist, lihtsalt usk, mis ytleb, et pole ei taevast ega põrgut, keelab ära lolluse ja nõuab kainet mõtlemist.

Muudetud: 29-10-07 kell 19:02:17 Hallucigenia
Vasta
#2
http://www.parhasar.org/index2.html vaadates seda videot ...kaugel me põrgust oleme ?
Vasta
#3
emm, ma ei näinud seal yhtegi normaalset videot vms.
enamus muusikast oli ka-mitteminumaitsejärgi
Vasta
#4
leidsin veel natuke:

Okultistlik satanism
On otseselt seotud Saatana kui kurjuse kehastuse teenimise ja kummardamisega. Okultislikud satanistid loodavad Saatanat teenides tugevdada tema jõudu ning seeläbi hävitada lõplikult Jehoova. Oma eesmärkide teostamiseks peavad Musti Missasid, ohverdavad loomi ja inimesi ja tegelevad Musta Maagiaga. Otseselt kristlaste ja kristlike kirikute vastu ei astu kuna usuvad, et sellel pole olulist rolli Jehoova hävitamisel. Sealjuures ohverdamine ja otsene kuritegelik tegevus on üliharuldane kuna suurem osa rituaalidest on vaimsed meditatsioonid ja palved.
Tuntumatest satanistlikest suundadest on okultistlik satanism kõige vähem levinud. Harrastatakse juba "piibliaegadest" saadik.

Happeline satanism
Ehk kõige suurem tuntud satanismi suundadest. Ei okultistlikud satanistid ega ka ratsionaalsed satanistid ei taha neid tunnistada satanismiga seotuteks kuna nad oma tegevusega rikuvad otseselt satanistlikke reegleid. Tavaliselt kogunevad erineva suurusega gruppidesse ning tegelevad suunamatu "kurjuse levitamisega". lõhkudes surnuaedadel riste, rüüstates ja põletades kirikuid ning erandjuhtudel tegelevad ka nekrofiiliaga. Praktika on näidanud, et reaalsest satanismist ei tea nad reeglina mitte midagi või siis parimal juhul on nad meelde jätnud mõned satanistlikest reeglitest.
On tehtud järeldus, et nende näol on tegu tavaliste, reeglina alaealiste kurjategijatega, kes püüavad oma tegusid põhjendada või õigustada kurjuse teenimisega.

Ratsionaalne, ehk filosoofiline satanism
1966. aastal Anton Szandor LaVey poolt asutatud Saatana Kiriku suuna järgijad. Ratsionaalne satanism eitab jumalat, kui kõrgemat vaimolevust. Seab iga inimese iseenda jumalaks. Propageerib materiaalsete ja füüsiliste hüvede nautimist, edasipüüdlikkust, hingelist ja füüsilist vabadust ja määramatust kuid sätestab siiski omad reeglid, millede rikkumine võib kaasa tuua inimese langemise või isegi surma. Seab aukohale ka seadusekuulekuse.


mulle tundub, et enamus inimesi, keda peetakse ateistideks on ikka pigem need komandad seal tulbas, ehk siis saatana kiriku kummardajad enda teadamataBleh
Vasta
#5
Pole olemas põrgut ega taevast!
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
http://www.religioustolerance.org/satanis1.htm

seda vaadates tundub, et olen ise ka satanistlike vaadetega inimene. tegemist pole loomi veristava maailmavaatega ega midagi muud taolist, lihtsalt usk, mis ytleb, et pole ei taevast ega põrgut, keelab ära lolluse ja nõuab kainet mõtlemist.
saatan on juutide religioonist(KABALA) pärit inimeste karistaja ja proovile panija,nii nagu teistes kultuurides on hades,loki,jne.
see saatana värk on rooma kiriku poolt moonutatud olevus juutide religioonist,samas ei saa unustada mida allilma jumalad esindasid iidse maailma inimese aru-saamises,allilma jumalate töö oli inimesi taga kiusata ja nad proovile panna,see kes vastu ei pidanud langes allilma igaveseks orjaks,täna päeval on aga sellest tegelasest tehtud mingi absurdne koll
Vasta
#7
well...tegelt ma ei tahtnud ma selle teema püstitamisega muinasjutte kuulda, aga igatahes Church of satan on midagi teistsugust.
see on loogilisem kui jumala värgid.
see keelab sind uskumast jumalasse ja saatanasse,
kurjusesse ja headusesse.
suht palju loogilisem, kuid samas pidavata saatanale meeldima kahte sorti inimesed:
a) mängivad maagiaga
b) eiravad saatana eksisdentsi

niiet kes teab, ise tahan juhtida tähelepanu just variant b-le

[Teadet on muutnud 29-11-2004 postitaja metavo]
Vasta
#8
ei tea, mina su linki avada ei suutnud. panen siis omalt poolt omeaenda lingi
http://mvo.saadanas.org/misonsatanism.htm

PS! nüüd avanes ja oni sama asi. seepärast rõhutan ka, et soovituslik oleks ikka kasutada nn originaalallikaid mitte meie lehe kloone.

Muudetud: 23-9-05 kell 09:57:03 Jason
Vasta
#9
Vari teenib VALGUST, kuid varjul puudub iseseisev jõud.
Vasta
#10
laskud klassikalistesse stereotüüpstesse vormelitesse? kas su nägemismeel on mustvalge, et eksisteerib vaid vari ja valgus? kas stereotüübid on su juba pääsmatult lõksu püüdnud, et kõik, mis meeldib, on valgus ja kõik, mis mitte, on vari?

sataniste peetakse üldjuhul kristluse vastasteks. mina end kristluse vastaseks ei pea. mõned mu parimad sõbrad ja seltsimehedki on kristlased. üks laua pastor. jagame omavahel paljutki. olen alati öelnud, et kristlus on vaid üks kümnetest võimalkest teedest nagu satanismigi ja iga tee teenib konkreetselt sel teel käija eesmärke viies kõik käijad siiskiühte ja samasse kohta - nimetagen seda kohta klassikaliste termintega õndsuseks, lunastuseks, rahuloluks vmt.

ma ei pea satanismi kristluse vastaseks kuigi satnismi algõpetuses on tõesti palju kristluse mahategemist. mahategemist on aga seepärast, et satanism põhomõtteliselt toetab parafraseeritud eesti vanasõna "kus viga näed laita, seal tule ja laida" (originaalis "tule ja aita"). aga see üanss ei tähenda vastandumist. seda enam, et satanismi kandvad ideoloogiad eksisteerisid AMMU ENNE seda, kui keegi üldse midagi juutide jahvest kuulnud oli. 40 aastat tagasi lõppude lõpuks formuleeritud religioon on oma olemuselt ja ideedelt ilmselt mitte "üks vanimaid" vaid "kõige vanem" ja kuigi teda pole viimased 3000-4000 aasta jooksul kordagi formuleerida püütud, ei sega see minf ütlemast, et kui üldse keegi kellelegi vastandub, siis judeokristlik religoon vastandub hoopis meile. seda nii ajalooliselt, tõrjudes shaitani ja teised ürgjumalad mõõgaga eemale, kui ka tänapäeval - lugege vaid netis otsingutulemusi sõnale "satanism". terve persetäis organisatsioone, sealhulgas EELK, poliitilised ühendused jmt on avalikult end meie vaenlasteks tunnistanud ja meile sõja kuulutanud, lubades teha kõik, mis nende võimuses, et meid takistada ja maha suruda. ja seda situatsioonis, kus meie oleme otsesõnu öelnud, et me ei vastandu kellelegi sest esindame inimest ja maailma sellisena nagu need on. olukorrs, kus mina tunnistan, et mu head sõbrad on kristlased jnejne. tore, eksole.

tulge ja rääkige mulle veel valgusest ja varjust....my ass
Vasta
#11
paljud laskuvad klassikasse.
igale inimesele omad mõtted.
Vasta
#12
Olen ise aktiivne satanist, pooldan LaVey satanismi.Ma kirjutan siis natuke Anton Szandor LaVey-st

Anton Szandor LaVey sündinud 11. aprill 1930 surnud 29. oktoober XXXII Anno Satanas

Anton Szandor LaVey on kaasaegse Satanistliku Kiriku looja. Inimene, kes seisis meist kõigist kõige lähemal oma jumalale. Jumalale, kellele ta kirjutas oma piibli ning asutas esimese omataolise kiriku maailmas. Anton Szandor LaVey sündis 11. aprillil 1930 Chicago kuritegelikus linnaosas. Kuid tema vanemad kolisid peagi pärast lapse sündi Californiasse. Pärast rahutut noorust, mil ta tegi oma esimesed vaimsed katsetused, langes ta 16 aasta vanuselt keskkoolist välja, otsustades saada San Francisco Ballet Orchestra liikmeks. Hiljem leidis ta, et temasugusele, noorele ja energilisele poisile on parim väljendusvahend tsirkus ja nii ta asus tööle Clyde Beatty Circus'es. 17-aastaselt taltsutas LaVey puuris üksinda kaheksat nuubia lõvi ja nelja bengaali tiigrit ning avastas suurte kiskjatega lähedased suhted ja kiindus neisse. Kuid ta ei lasknud ka oma muusikutalenti raisku minna ning mängis tsirkuse orkestris mõningaid pille. LaVey laiendas oma teadmisi meelelahutuskunstist, ühinedes lõbustuspargiga, töötades seal mõnede suurte tuuride jooksul. Seal ta mõistiski, kui palju inimesed on nõus maksma selle eest, et lihtsalt lollitatud saada kui meeleheitlikult nad püüavad põgeneda oma nüri elu eest. Pärast lühikest fotograafi- ja okultsete asja uurija karjääri San Francisco politseijaoskonnas pühendas Lavey end lõplikult okultismi ja maagia uurimisele. Ta asutas "Maagilise Ringi" ja pidas eri teemadel maagilisi loenguid. Lõpuks, 30. aprillil 1966. Aastal, Walpurgisnacht'il , 1966, tuli tema elu võrratu kulminatsioon, kui ta asutas Saatana Kiriku, kuulutades välja ka 1. Saatana Aasta. Tema äsjaasutatud organisatsioon pälvis rahvusvahelist tähelepanu 1967. aastal esimese satanistliku laulatusega. Alates Saatana Piibli avaldamisest 1969. aastal, veetis dr. LaVey enamuse aja isiklikel ja tele-esinemistel, õpetades, et tema filosoofia, mis on segu müstikast ja pragmaatikast, tekitas suurt huvi paljude loovate ja ekstsentriliste inimeste seas. "Musta Paavsti" nagu meedia teda nimetas, kutsuti tehniliseks konsultandiks paljude satanistlike filmide juurde, nende hulgas ka "Rosemary's Baby", milles ta pealegi mängis Kuradi osa. Oma esimesele raamatule kirjutas lisaks veel paljusid, mis tõlgiti kõigisse peamistesse keeltesse ning pani nendega aluse modernsele satanismile. Peale selliste palju tagaräägitud tegelaste nagu Marilyn Monroe ja Jayne Mansfield, kuulub Anton LaVey kirikusse ka Sammy Davis, Jr. Oma elu viimased aastad veetis dr. LaVey enamasti San Franciscos. Kuni surmani austas ta oma elu produktiivsuse ja elujõulisusega, näidates Saatana Kirikule kätte õige suuna, kuid samuti kirjutas, musitseeris ja tegi helisalvestusi. LaVey'l oli krooniline probleem südamega, pealegi oli tal "tundmatu päritoluga palavik" mille ta sai siis, kui pärast Teist Maailmasõda Euroopas ringi reisis. Ta suri 29. oktoobril 1997. aastal pärast südame arütmiast tingitud sisemisi verejookse täpselt kell 9:00pm katoliiklikus St. Mary haiglas. Ta viidi sinna haiglasse seepärast, et see oli lähim. Kunagi varem polnud ta seal viibinud. Tema surmapaberitega on olnud palju segadusi. Mingis kohas on tema surma kuupäevaks märgitud Halloween! Kuulujutud, nagu oleks tema surma põhjustanud kristlasest halastajaõde, on vale. Ta maeti satanistlike tavade kohaselt. Matustel viibisid vaid lähedased sugulased ja sõbrad. Anton Szandor LaVey keha kremeeriti. A. S. LaVey elab oma esimeses tütres Karlas, pojas Xerxes'es, kauaaegses abikaasas Blanche Barton'is, ja lapsendatud tütres Zeena's. Blanche Barton on nüüd Saatana Kiriku ülempreestrinna, väga lähedases koostöös dr. LaVey tütre Karla'ga.
Vasta
#13
copy-paste.....
Vasta
#14
Ausalt öeldes on küll.Mul lihtsalt ei ole kõik LaVey eluloo detailid peas.Ja mul ei olnud ka viitsimist nii pikka teksti kirjutada, aga ma tean kes see mees oli ja mida ta tegi.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: Satanica
Ausalt öeldes on küll.Mul lihtsalt ei ole kõik LaVey eluloo detailid peas.Ja mul ei olnud ka viitsimist nii pikka teksti kirjutada, aga ma tean kes see mees oli ja mida ta tegi.
Lihtsalt teadmiseks, viisakas on viidata, kui kasutad copy-pastet.
Vasta
#16
Hea ,et on enam-vähem nõnda palju eri uskumusi,nagu on inimesi. Muidu oleks kõik hall ja igav.
aga satanistidega seoses meenub kui kord Tähetorni katakombides kondamas käisin.Seal sees on sellised vanad pommi-alused kus kunagi laskemoona hoiti. Need alused on sinna teatud vahemaade tagant paigaldatud,ja iga aluse peal oli 2-3 Seda tavalist pisikest metallraamiga ära põlenud küünalt.Ma küll kokku ei lugenud,aga ma väga mööda ka ei pane kui ütlen,et neid küünlaid oli seal umbes 500 tükki.
Järeldan,et seal pidi küll üks paras orgia toimuma.Kristlasi oleks ka veider kahtlustada,kuna sellistesse kohtadesse nood eriti ei kipu.
Aga jah Kurat/Jumal teab mida nad seal välja manada üritasid.
Vasta
#17
Mina usun Jumalasse seega ka Saatanasse. Kui on Jumal on ka Saatan. Seega minu arust see mis Sa näitasid on sammuti Saatana kätetöö, et panna meid uskuma, et siiski pole olemas ei taevast ega põrgut. Ta tahab, et me usuksime seda nii on ju kergem meid tema poole pöörata. Kuid igaslühel on omad arvamused ja see oli minu arvamus. Smile
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman
Hea ,et on enam-vähem nõnda palju eri uskumusi,nagu on inimesi. Muidu oleks kõik hall ja igav.
aga satanistidega seoses meenub kui kord Tähetorni katakombides kondamas käisin.Seal sees on sellised vanad pommi-alused kus kunagi laskemoona hoiti. Need alused on sinna teatud vahemaade tagant paigaldatud,ja iga aluse peal oli 2-3 Seda tavalist pisikest metallraamiga ära põlenud küünalt.Ma küll kokku ei lugenud,aga ma väga mööda ka ei pane kui ütlen,et neid küünlaid oli seal umbes 500 tükki.
Järeldan,et seal pidi küll üks paras orgia toimuma.Kristlasi oleks ka veider kahtlustada,kuna sellistesse kohtadesse nood eriti ei kipu.
Aga jah Kurat/Jumal teab mida nad seal välja manada üritasid.

oled sa kaalunud võimalust, et seal olid käinud niisama uudistajad, kes kõik aegade jooksul oma küünlad maha olid jätnud? ma pakun, et tegu oli nende pisikeste plekk-topsis küünaldega? need muutuvad käes üsna ruttu ebameeldivaks mistõttu tuleb järgmine süüdata.

tegelikult ma lihstalt ei näe mingit põhjenduslikku alust ükskõik, mis rituaali käigus sadade kaupa küünlaid põletada. tavaliselt piisab ainult paarist.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Mina usun Jumalasse seega ka Saatanasse. Kui on Jumal on ka Saatan. Seega minu arust see mis Sa näitasid on sammuti Saatana kätetöö, et panna meid uskuma, et siiski pole olemas ei taevast ega põrgut. Ta tahab, et me usuksime seda nii on ju kergem meid tema poole pöörata. Kuid igaslühel on omad arvamused ja see oli minu arvamus. Smile

aga kust lähtub see loogika, et kui on jumal, on ka saatan või vastupidi?
Vasta
#20
Kumb siis on?
Vasta
#21
või kas üldse on?
Vasta
#22
Kui on üks on ka Teine. Seega on mõlemad! Minu arust on olemas mõlemad nii Jumal kui ka Saatan!
Vasta
#23
Aga sa ikkagi ei vastanud et kui on üks siis miks peaks olema teine? Üks ei ole ju teise eksisteerimise põhjuseks. Või on? Kas saatan eksisteerib ainult seetõttu et on olemas jumal... ning mis veel huvitavam - kas jumal eksisteerib ainult seetõttu et on olemas saatan Laugh
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Aga sa ikkagi ei vastanud et kui on üks siis miks peaks olema teine? Üks ei ole ju teise eksisteerimise põhjuseks. Või on? Kas saatan eksisteerib ainult seetõttu et on olemas jumal... ning mis veel huvitavam - kas jumal eksisteerib ainult seetõttu et on olemas saatan Laugh

Sest Piiblis räägib Saatanast seega mina usun, et eksisteerib ka saatan. Ma vist ei määri kellegile pähe, et "Te peate uskuma nii Jumalasse kui Saatanasse" igaüks usub sellesse millesse tahab. Avaldasin oma arvamust mis selles nüüd nii halba on? Segab see Teid?
Vasta
#25
Hope - ära võta asju nii isiklikult, aga tavaliselt on ju nii ikka, et kui inimene midagi kindlalt väidab siis peab ta ka oskama oma väidet kaitsta.

See, et kuskil piiblis niimoodi kirjutatakse, ei ole tõestus... me tahame teada miks SINA nii usud ja mis on siis ikkagi asja point - kas ühe eksisteerimine tingib teise olemuse või vastupidi.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat