•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus ja muud prohvetid
#26
Ise austan tõesti Nostradamust ja ta ennustusi... Ta ennustused on TÕESTI hämmastavalt täpsed... See 'suure linna põleng' on suht kahtlane... Miskipärast kahtlustan, et see on kuskil ühendriikides... Aga kes teab? Moskva on ka väga võimalik, aga Moskva võim hakkab juba kahanema...

Muide - Ilusat uut aastat teile wink
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas: pipartyt
Ise austan tõesti Nostradamust ja ta ennustusi... Ta ennustused on TÕESTI hämmastavalt täpsed... See 'suure linna põleng' on suht kahtlane... Miskipärast kahtlustan, et see on kuskil ühendriikides... Aga kes teab? Moskva on ka väga võimalik, aga Moskva võim hakkab juba kahanema...

Muide - Ilusat uut aastat teile wink

Keegi ma tõesti ei mäleta, kes, ennustas aastaks 2010 enneolematult suurt maavärinat Los Angelesele...

Paistab lõhnavat küll suure linna põlemise järele...
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: nefertiti
Nostradamus ei saanudki end täpselt väljendada, sest ta kartis, et ta tapetakse selliste ettekuulutuste pärast. Sellepärast ongi praegu nii palju segadust - keegi ei oska täiesti üksikasjaliselt tema katrääne tõlgendada. Ning paratamatult tõlgitakse tema oomeneid teisiti, kui võib-olla tema mõtles. Aga hämmastav on siiski, kui palju tema ennustustest on täppi läinud. Ma usun küll, et ta ei olnud lihtsalt soolapuhuja. Olen kuulnud, et mingil ajal(tahax teada millal täpselt) tuuakse kosmosest võõras viirus, mille tagajärjel hukkub kohutavalt palju inimesi ning aastate jooksul ei suudeta sellele vasturavimit leida. Loodame, et see ennustus küll täide ei lähe.

oli ta ennustaja vai soolapuhuja - vahet ei ole sest ÜHTKI tema "ennustust" pole suudetud ennetavalt lahti mõtestada. on küll üritatud (a'la maailma lõpp, inimpeaga kala jmt) aga ükski neist pole tänase päevani kinnitust leidnud.

kõik mida tema ennustuste kohta öelda saab on see, et neid on takkajärgi selgitatud. aga samas tunnistavad tema uurijad, et ta tekstid on sedavõrd segased, et neid võib seostada täiesti suvaliste möödunud ajaloosündmustega. seega mingit ennustuslikkust temast oodata ei ole.
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas: glaurung
Tsitaat:Algselt postitas: pipartyt
Ise austan tõesti Nostradamust ja ta ennustusi... Ta ennustused on TÕESTI hämmastavalt täpsed... See 'suure linna põleng' on suht kahtlane... Miskipärast kahtlustan, et see on kuskil ühendriikides... Aga kes teab? Moskva on ka väga võimalik, aga Moskva võim hakkab juba kahanema...

Muide - Ilusat uut aastat teile ;)

Keegi ma tõesti ei mäleta, kes, ennustas aastaks 2010 enneolematult suurt maavärinat Los Angelesele...

Paistab lõhnavat küll suure linna põlemise järele...


Äkki sa ajad filmi "Purustaja" reaalsusega segi;)
Oli vist seal nii, kuigi selle filmi kohta võiks täitsa eraldi teema teha, Arnold on päriselt ka ju teel USA presidendi koha poole,
nii et seal filmis võib olla veel midagi, mis täide läheb:P

...loodetavasti mitte, või kui siis ainult ameerikas
Vasta
#30
Maavärin - Põleng... Ei usu eriti... Kuigi jah - Maavärinad võivad mõnikord ju põlenguid põhjustada... Los Angeles? Usun veel vähem... New York siis juba... Moskva on tõesti oma kunagise võimu kaotanud ja ma ei pea seda enam eriti suureks linnaks (aga olgem ausad - keda minu tõekspidamised huvitavad). Samas see 'põlev linn' võib ka kuskil idamaades olla...
Vasta
#31
inimesed, moskva ei kaota praegu kusagile võimu, ta on just astunud uude tsentraliseerimise ajastusse. Varsti te näete kuidas Moskva kõigile tuupi teeb, Eurropa ilmselt langeb, sest U.S.A. ei tee midagi selle vastu ja putin vaikselt kogub enda kätte niite, ka EU juhtide omi.:biting:
Vasta
#32
Khmkhm... Ma olen üldse siin ainus, kes räägib, et Moskva aeg on läbi... Laugh Miks peaks üldse USA Euroopat Venemaa eest kaitsma??
Vasta
#33
Päris paranoiline jutt, et siis Putin võtab Euroopa endale varsti mis? Siis tuleb USA ja siis on kolmas maailmasõda..
Aga tegelt on varsti enamus riike kuskidel liitudes ja siis on maailmarahu, juhhuu!
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
... ja siis on maailmarahu, juhhuu!

Kas see ongi "tuhandeaastane rahuriik"? Ja Saatan on juba vangistatud?
Vasta
#35
Saatan on lihtsalt millegipärast väga võimsa psüholoogilise mõjuvõimega tegelane, kes eksisteerib inimeste mõtetes, ja töötab või siis käitub nende inimeste kaudu.. Ühesõnaga et saada perfektsust ühsikonnas ja maailmarahu peaks keelama inimestel emotsioonid.. Kui keegi Equilibriumi on näinud siis nendele inimestele võib tunduda et mu mõte tuli sealt.. arvatavasti tuligi, kui ma seda tunnistada ei taha siis alateadvus teab mul seda asja teistpidi.

Muudetud: 2-6-05 kell 21:48:52 Villem
Vasta
#36
BTW Hister ei ole Hitler, Hister on vana Doonau nimi Prantsuse keeles. Alles hiljuti nägin ühte saadet Nostradamustest, kus räägiti, kes ta tegelikult olla võis. Saade tundus olevat Nostradamuse vastane, aga lõpus ikkagi tõdeti, et kui ta Hitleri tulekut ette ei ennustanud, siis kommunistid ennustas küll... Nimelt üks tema salm oli kuidagi, et Oktoobris saab alguse muutus vms ja see riik vms kestab 73 aastat ja 7 kuud.... Täpselt nagu kommunistide võim
Vasta
#37
Njaa... olen lugenud läbi ühe raamatu ("Nostradamus - Tuleviku kavandid 2003-2025") ning seal oli päris palju huvitavat informatsiooni Nostradamuse ja ta ennustuste kohta. Ma möönan, et ta on teinud VÄGA täpseid ennustusi, aga kõik on ikkagi tõlgendamise küsimus ja üldiselt ma VALIN, mida ma usun wink Kõik maailmalõpu-ennustused lasen lihtsalt endast mööda libiseda. Mis vahet seal on, millal see kõik lõpeb, pea-asi, et praegu hea on Smile

Muudetud: 11-7-05 kell 23:55:24 Month
Vasta
#38
Aasta 1999 juulis pidi tulema maailmalõpp, paljud uskusid, aga kui praegu oleks 1999 ja kõik usuksid et aasta lõppu ei tulegi, siis küsiks küll, et miks Nostradamus ennustas kuni aastani 3979 (vist oli). Et kui ta oli suur prohvet ja maailma lõpeb 1999, miks siis vaeva näha ja nii palju ette ennustada???
Tõlgendamise küsimus on loomulikult, aga see oktoobri kohta oli üsna otseselt ja kaheti mõistmist pole... vähemalt nii tundub....
Vasta
#39
Nostradamus nägi mitu erinevat versioone tulevikust ehk siis justkui nagu mitut erinevat dimensiooni. Kas kusagil on olemas neid raamatuid erinevatest versioonidest? Viiteid paluks ja veel üks asi. Ta ennustas, et Londonit tabab meteoriitide sadu. Rääkige sellest.

Ja veel üks asi : Kas on olemas veel kusagil täpsemalt nostradamuse ennustusi nende tulevate aastate kohta ja tahaksin teada saada, mis meid ees ootab peale 2025- t aastat?

Muudetud: 6-8-05 kell 03:53:35 Foks
Vasta
#40
Need kes arvavad et Moskva võim kahaneb peaksid seda natuke ümber hindama. Eriti viimaste uuidste võtmes kuidas eurooplased on gaasivarude kallal sest külma tõttu ei tule venemaalt niipalju peale kui tarvis.

Energiakriisist ei pääse me kuskile. Seis on üsna sarnane teise maailmasõja eelõhtuga.
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: henzukaz
Otseselt Nostradamus ei oleks saanud rääkida antikristusest. Ta ei teinudki seda. Siiski räägivad tema suu läbi erinevad sümbolid. Nagu Piibliski. Osad peavadki Nostradamuse ennustusi piibliga ühel tasemel olevaks. Seepärast kutsutakse mõnel pool ka Nostradamust prohvetiks.

Hämmastav kui palju tema ennustustest on täppi läinud: ta suutis ennustada selliseid sündmusi nagu Inglise kuninga pea maha raiumist, Londoni suurt tulekahju, Prantsuse- ja Vene revolutsioone, Hitlerit, Hiroshima ja Nagasaki aatompommi plahvatusi, Lahe- ja Kosovo sõdasid, atendaati president Kennedyle jne. Viimasel ajal on räägitud Nostradamusest seoses tema ennustusega "suure linna põlengu" kohta, mille tagajärjel algab suur sõda.

Ja loomulikult oma surma ning ümbermatmist.

Sageli on räägitud, et Nostradamuse järgi saabub maailmalõpp aastal 1999. Tegelikkuses ulatuvat ennustused aastasse 3797. Ma ei tea ainult kuidas see on kindlaks tehtud.

Nostradamuse koosnevad sadakondadest, mis omakorda katräänidest - neljarealistest luuletustest. Neid on üpris raske lugeda sümboolika tõttu. Näiteks:

Elevant - tugev mees
Fööniks - vana mees, uputus
Kaamel - aeglaselt liikuv
Kala - vihatud mees
Karu - kaasasündinud inetus
Koer - prohvet, kohtunik, prints
Konn - loode
Kotkas - hing, Jumal, võit

Ise olen need läbi lugenud. ei oska midagi arvata.. Igatahes, kes on huvitatud, siis ingliskeelseid sadakonnad asuvad siin:

http://www.sacred-texts.com/nos/

Toon näite ennustusega hitleri kohta:

24. Beasts ferocious from hunger will swim across rivers:
The greater part of the region will be against the Hister,
the great one will cause it to be dragged in an iron cage,
when the German child will observe nothing.

Vapustav, eks?

Nostradamuse ennustusi on mõned nimetanud apokrüüfideks - kirjad, mis on valminud peale Piibli lõpliku kokkupanekut, kuid mis sisaldavad olulit infot lunastaja ja maailma tuleviku suhtes. Meenutagem, et Piibel lõpeb "ilmutuse raamatuga", kus samamoodi sümboolses keeles on räägitud sellest, kuidas saabub maailmalõpp. Pole aga öeldud millal. Samas on Piiblis üsna tõsiseltvõetava prohveti juures salm, mis väidab, et "lunastaja saabub siis, kui iisraeli rahvale saabub igavene rahu". teame ju, et üritatakse rahu sõlmida palestiinlastega, mis teoorias peaks tähendama iisraelile lõpliku rahu, meile aga maailmalõppu. Muide Piibli järgi pidi saama taevasse 450000 inimest kõigist nendest, kes eales maal elanud. Suur šanss nende hulka pääseda eks?
Teadlased, piibliuurijad ja teoloogid on Piibli põhjal ( ei tea täpselt kuidas) välja arvutanud, et maailmalõpp peaks saabuma umbes aastal 2030.

Väga palju on erinevaid ennustusi ja prohveteid. Arvan, et enamus neist elab oma fantaasias, lootes, et see täitub. Vaevalt. Endale meeldib mõelda, et tulevikku pole võimalik ettemäärata või ennustada. lahedam ja ohutum lihtsalt.

Muide Eestis on üks tõsisemaid tegijaid Igor Mang. Olen sageli kasutanud tema ennustusi, mis imekombel on läinud täppi. Ennustamismeetodiks pidi ta kasutama tähti, erinevalt Nostradamusest, kes üksilmi veega täidetud anumasse vaadates, saavutas sügava meditatsiooni abil transiseisundi. Veel kasutas ta arvatavasti loitse ja rituaale, mis lubasid tal ühendusse astuda maailmaruumi vaimudega. Oma ennustamismoodust kirjeldab Nostradamus ise esimese "Sadakonna" esimeses kahes katräänis: I-1 ja I-2:

Istudes öösel üksinda oma salajast uurimustööd tehes,
Vasest kolmjalal puhates,
Üksindusest ilmub habras leek,
Tehes edukaks selle, mis väärt uskumist."

"Käeshoitud nõiavits asetatud harude keskele,
Ta niisutab veega jalgu ja rüühõlma,
Hirm ja hääl panevad ta vabisema oma varrukais,
Jumalik hiilgus, jumalus istub juures."


Vat nii siis.

Jah, 450 000 küll ja pääsevad sinna taevariiki, aga Piiblis ( mulle räägiti ) on õeldud, et kõik Kristlased viiakse taevariiki ja tuuakse muudetuna Maa peale tagasi ( parematena ) . Rääkige palun mulle, juhul kui te teate, mis juhtub peale seda, kui praegune maailm on lõppenud ja uus maailm loodud ja selle vahepealne.

Lisaksin veel niipalju, et Nostradamus maavärinat siin EESTIS ju ennustas j a see läks ju täide. Kui see nii jätkub, siis siia tekib uus manner.



Muudetud: 23-1-06 kell 04:08:46 Foks
Vasta
#42
Rääkides muudest prohvetitest ja presidendivalimistest. Hiljutises Maalehes (sellele juhiti minu tähelepanu, ei ole igapäevane Maalehe lugeja Smile) ennustab Igor Mang presidendivalimistel võitu Toomas-Hendrik Ilvesele, kuigi Mangi sõnul on Rüütel märksa rahulikum ja stabiilsem president. Eks aeg näitab, ainult loetud päevad veel jäänud..
Vasta
#43
Igor Mang pani isegi ju täppi, Toomas-Hendrik Ilves saigi presidendiks. Tegelikult sellised ennustused on suht mõttetud, umbes nagu miljoni mängus võtta fifty-fifty.

Muudetud: 24-9-06 kell 12:02:42 TMPS
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas: TMPS
Igor Mang pani isegi ju täppi, Toomas-Hendrik Ilves saigi presidendiks. Tegelikult sellised ennustused on suht mõttetud, umbes nagu miljoni mängus võtta fifty-fifty.

Muudetud: 24-9-06 kell 12:02:42 TMPS

(hyes)Ma kaagutasin oma töökoleegidele seda juba juuni algul, ma mitte ei ennustanud vaid sain teada kelle Tartu seltsimehed ette-otsa panevad, see on see kui üks müürsepp joobes-peaga oma suu avab.Bleh
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas: herr der dunkelheit
Viimasel ajal on räägitud Nostradamusest seoses tema ennustusega "suure linna põlengu" kohta, mille tagajärjel algab suur sõda.

hmmm,huvitav ennustus äkki keegi paneb käraka 9-mail moskvas ja lööb reeturid ühe-laksuga,siis on küll oodata vikatimehe saagi-korjangut{mar

Ma arvan ,et selleks linnaks oli New York. Sõideti ju lennukitega vastu kaksiktore ja vaadake mis juhtus. Tuli suur sõda. Oli ka põlengui väga palju vms.
Vasta
#46
Sain just paar nädalat tagasi enda kätte 2006 a ennustuse Igor Mangi poolt.. Otsesed ennustused olid nii-naa. Asjad, mida on võimalik loogikaga välja mõelda olid ka täppis ent muu osa polnud eriti muljetavaldav.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas: Foks
Tsitaat:Algselt postitas: henzukaz
Toon näite ennustusega hitleri kohta:

24. Beasts ferocious from hunger will swim across rivers:
The greater part of the region will be against the Hister,
the great one will cause it to be dragged in an iron cage,
when the German child will observe nothing.

Vapustav, eks?

Muudetud: 23-1-06 kell 04:08:46 Foks

on küll vapustav aga Hister ei tähenda mitte mingit moodi hitlerit, Hister on Doonu jõe endine nimi!!

Muudetud: 7-6-07 kell 10:59:51 Hallucigenia
Vasta
#48
Aga mida see siis tähendab - when a german child.... ?

Aga igaüks saab nendest omamoodi aru.
Ja ma arvan, et N. ja Hitleri vahel oli päris pikk aeg või nii!?


Muudetud: 7-6-07 kell 21:39:10 tymuxas
Vasta
#49
Muideks, Nostradamus ennustas Kolmanda Maailmasõja puhkemise alguseaastaks 2047.
Et ainult 38 aastat Kolmanda Maailmasõjani : )
Vasta
#50
Muideks - on liikvel selline film "The History Channel - Lost Book Of Nostradamus" - räägib siis dokumentidest mis on siin Nostradamuse suhtes "apokriivad" ehk mis ei läinud tema algsesse ennustuste raamatusse. Mitmeid huvitavaid ennustusi ja servast ehk täpsemaid viiteid mitmete asjade alguse suhtes....
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eestimaa prohvetid iitt 123 80,179 18-02-2024, 13:51
Viimane postitus: euroruubel

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat