•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus ja muud prohvetid
Tsitaat:Algselt postitas arnold28

Siinkohal tuleb juba selgelt välja väiklus- usun- ei usu.
Mingi värk ütleb mulle et kodanik nostradamus on nn kaasaja produkt.

Ja mis värk see sulle niimoodi siis ütleb?
Mulle ütleb mingi värk (õigemini küll eespool toodud pikad seletused, et Nostradamus on teatud ringkonnale (ilmselt valitsevale eliidile) siiani pinnuks silmas ja seepärast seda vastuolulist udu kogu aeg internetilehekülgedel aetaksegi!
Eespool kirjutasin, et Nostradamus ennustas ka Londoni 1666.a. tulekahju ette.
Teatavasti oli Londonis 1666.a. suur tulekahju, põles ära kolmandik linna - 13 000 maja, 90 kirikut jne.
Nüüd Soomere raamatut sirvides leidsin, et on kirjanduslikke viiteid ka teistelt ennustajatelt, kes sama ennustasid.
Nimelt nägid seda tulekahju juba 1666.a. ette Humphrey Smith, 1661.a. George Fox ja 1664.a. Thomas Briggs.

Natuke lisa ka keisrinna Josephine kohta.
1790 aasta paiku rääkis Kariibi mere saarel elanud Josephineile üks mulatitarist ennustaja Euphemia David tema tulevikust. Ennustaja rääkis, et tal saab olema kaks meest. Esimese mehega sünnib tal kaks last. Mees ise on pärilt ühelt saarelt, nad hakkavad elama Euroopas. Siis see mees sureb traagiliselt.
Teine mees on ülemaailmselt kuulus, lapsi neil pole, teine mees sureb saarel õnnetuna.
Juhtus nii, et Josephinei esimeseks meheks sai kindral Beauharnais, kellega neil oli kaks last. Kui kindral oli 31 aastane, laskis Robespierre tal 1794.a. pea maha raiuda.
Kahe aasta pärast sai Josephineist Napoleon Bonaparte´i naine. Kooselu kestis 1796.-1809.aastani.
Napoleoni edasine saatus ja lõpp 1821.a. Saint Helena saarel on juba kõigile teada.
Marie-Anne Lenomard oli talle aga ennustanud, et tema teine abielu lahutatakse.
Loodan, et teema püstitaja jääb teema edasiarendusega rahule.
Ja märgin, et teemad selleks tehaksegi, et neid edasi arendataks.
Ehk võtab nüüd keegi jutujärje üle ja lisab ka omalt poolt huvitavaid ennustajaid...


[Muudetud: 13-2-2010 Müstik]
Vasta
Nojah, Moskva põles ju ka maha. Kas see oli väheoluline sündmus, et Nostra seda ei ennustanud? Või ennustas?
Saan täiesti aru, et ega kõiki sündmusi ei jõuagi ennustustena kirja panna, aga kui jutt on olulistest sõndmustest, siis mina ei saa küll aru, miks Londoni tulekahju Moskva tulekahjust tähtisam oli?

[Muudetud: 2-13-2010 Krayon]
Vasta
No Venemaal on sedavõrd palju ennustajaid olnud - et see pole lihtsalt võimalik, et Moskva tulekahju ette ei ennustatud. Kindlasti ennustati.
Mõtle, missugune tänapäeva ennustajate ja selgeltnägijate meri on juba kasvõi "Okunjovo saladuses" ära mainitud! Kas pole?
Mis aga Nostradamusesse puutub, siis palju ta neid katrääne kirja panigi? Kas neid ei olnud mitte tuhande ringis? Ja palju neid ennustusi veel almanahhides oli? Ka tuhande ringis? Küllap seal oli iga suurema õnnetuse kohta midagi. Kes inglisekeelt oskab, võib ju üles otsida...katräänid kõik kenasti internetis olemas...
Aga Londonit pidas ta ehk seepärast tähtsaks, et Inglismaa ja Prantsusmaa kuningakojad ju suhtlesid omavahel. Ja ta oli ju Henry II ihutohter ja astroloog.
Oleneb lihtsalt mis maa ennustajate kohta käivad raamatud ette jäävad.
Venelased ehk on noppinud enda kohta käiva kõik kenasti välja?
Mulle jooksevad viimasel ajal ette ainult keisrinna Josephinele ennustajad ja Londoni tulekahju ette nägijaid. Neid on praeguse seisuga juba neli. Mine tea - äkki leidub neid veelgi....
Ja mina ei hakanud Nostradamusest peale. Nostradamust pidas tähtsaks teema püstitaja - mina ainult edendasin natuke teemat. Hoidsin sellest teemast eemale kuus aastat. Ja seda just Nostradamuse tõttu, kuna internet on võltsi valet tema ennustuste kohta paksult täis.
Kuskil mingis teemas kirjutasin ka ühest või mitmest kuulsast vene prohvetist. Keda huvitab -võib ju üles otsida. Ah jaa - filosoofia teemas mainisin, et isegi üks vene filosoofe oli ise prohvetiannetega.
P.S. Ja leidsingi veel ühe kuulsa ennustaja, kes Londoni tulekahju ette ennustas. Olin ise siia sellest Nibiru teemasse kirjutanud.
Ja see kuulus ennustaja on Ema Shipton (1488-1561).
Ka paljud tema ennustused on täitunud, sh Londoni tulekahi 1666.a., Vene-Türgi sõda1851.a., Charles I kohtuprotsess ja hukkamine 1649.a.


[Muudetud: 13-2-2010 Müstik]
Vasta


No tere-tore-tere jne... .
Miks üks kaitseb ja teised ründavd?
Miskit väga mäda ... ?
Vaata eestimaa prohveteid ja minu vastust ... ehk leiad vastusele mingeidgi seletusi ... raamat jne...


Ei tohi ennast millegagi siduda jäägitult, elu on pidevalt arenev protsess.

[Muudetud: 2-13-2010 arnold28]
Vasta
Ma kirjutan lihtsalt seda teavet, mis parasjagu mulle ette jookseb.
Momendil hakkasid hoopis vene prohvetid huvitama.

18.sajandil oli Venemaa kuulsaim selgeltnägija ja prohvet munk Avel (1757-1841).
Avel oli pärit Tuulast ja veetis oma rahutu elu mitmetes kloostrites, sh Nevski, Valaami ja Troitse-Sergi kloostris. Vene valitsejad mõistsid ta mitmel korral kindlusesse vangi.
Avel ennustas nii keisrinna Katariina II-le, keiser Paul I-le kui Aleksander I-le ette täpselt nende valitsemise ajal toimuvad tippsündmused ja nende surmaaja.
On teada ka, et ta kirjutas oma eluajal kokku kolm ennustusraamatut, mis läksid paraku 19.saj. jäljetult kaduma. Aga ehk ei läinud ka kaduma? On vene teatud eliidi käes ja seal aetakse näpuga tuleviku suhtes järge?
Avaldas ka oma eluloo "Isa ja munga Aabeli elu ja kannatused.", milles ennustas ka tulevikku, sh ka enda surmakuupäeva ja uuestisünni.
Maailmalõpu kuulutas a-le 2892.
Oma ennustusraamatutes nägi ette ka Moskva vallutamise a.1812. Tema "Olemise raamat" räägib Maa tekkimisest ja inimese loomisest, on illustreeritud tabelite ja sümbolitega.

Kui keegi leiab veel midagi huvitavat munk Aveli kohta, siis oleksin tänulik.
Vasta
Sain lõpuks raamatukogust Damon Wilsoni "Suure prohveti raamatu" (Tln. 2006) ,avasin selle ja esimene asi, mis ette jäi, on üks huvitav Nostradamuse katrään:

Suur täht põleb taevas seitse päeva, tekitades pilve,
millest ilmub välja kaks päikest.
Hiigelsuur mastif ulub terve öö,
kui kõrge paavst vahetab territooriumi.

David Ovatson on arvamusel, et see nelikvärss osutab konkreetselt uue tähe tekkele suvises taevas a. 1572. See supernoova ilmus Kassiopeia tähtkuju lähedale ja põles silmanähtavalt ööl ja päeval. Ovason kinnitab, et see tähendaski, et taevas oli korraga kaks "päikest". Ta lisab, et uut tähte ümbritses öösel selgesti eristatav tähegaaside pilv.
See astronoomiline suursündmus ehmatas kogu Euroopat.
Pimedast keskajast oli kiriku kinnismõte, et "taevane riik" on mitte ainult täiuslik, vaid ka igaveseks ajaks muutumatu.
Taanis oli alkeemik Tycho Brahe uuest tähest nii suures vaimustuses, et heitis kõrvale kõik muud tööd ja pühendas oma elu jäägitult taevalaotuse uurimisele - hiljem hakati teda nimetama "astronoomia isaks".
Roomas suri supernoova ilmumise ajal paavst Pius V ja tema asemele astus Gregorius XII - mees, kes kehtestas gregoriuse kalendri.
Raamatus on palju peatükke Nostradamusest, aga ka paljudest teistest kuulsatest prohvetitest. Eraldi ptk on Nostradamus ja tulevik, keda huvitab.


[Muudetud: 19-2-2010 Müstik]
Vasta
Paradoks.Katräänis kirjeldatu on üks-ühele aastat kümme tagasi nähtud eriti selge nägemusega.Ainult ,et päikesed olid punast karva.:o
Vasta
Существует информация о том, что дар предсказания появился у Авеля после перенесенного тяжелого заболевания. Впоследствии проявления этого дара сопровождались воздействием неких двух странных существ.

По утверждению Авеля, с помощью своих чудесных спутников он «был вознесен на небо», где увидел некие две книги, содержание которых впоследствии лишь пересказывал в своих писаниях. И, кроме того, начиная с марта 1787 года он стал слышать голос, который повелевал ему сказать тому-то то-то или поступить так-то. Несмотря на множество поразивших его невзгод, Авель послушно и тщательно выполнял все указания «гласа» на протяжении многих десятилетий.
Vasta
Õigus, nimetuse munk Abel all leiab rohkem teavet kui nimekuju Avel alt.
Isegi leidsin ja tundub, et seoses UFO-dega, aga võin ka eksida:
http://ufoexperiences.blogspot.com/2006/...-abel.html
Vasta
http://homeguard988.livejournal.com/7198...ead=293150
http://polygamist.narod.ru/0400/0091.htm

Muutus: Niisama linke ei loobi foorumisse. Lisaks mainime ära kui on tegemist venekeelse materjaliga.

[Muudetud: 29-11-10 Thorondor]
Vasta
Leidsin väga huvitavad venekeelsed kokkuvõtted munk Aveli kohta. Vt eespoolt tema kohta kirjutatut.
http://smallbay.ru/avel1.html#m1
Kui jutt lõpuni lehelt loetud, siis tuleb järgneb peale vajutada...
On ka katkendid tema eluloo "Isa ja munga Abeli elu ja kannatused" kohta.
Meenutan, et ta ennustas kolmele Venemaa valitsejale ja istus oma ennustusraamatute tõttu palju aastaid kloostrites vangis. Kolmanda raamatu pärast viibis 9 aastat Solovetsi saarel.
Kõik tema kolm ennustusraamatut on seni teadmata kadunud.
Maailmalõpu kuulutas ta a-le 2892.
Kes vene keelt hästi oskab, siis leiab ehk sellelt lingilt midagi veel tähelepanuväärset eesti keelde ümber panna.
Vasta
Link, kus toodud ka Nostradamuse katrään, mis arvatakse olevat ette ennustanud jaapani tsunamit ja tuumajaama lekkeid:

http://www.nostradamususa.com/

” Near the ports and within cities, an earthquake occurs in the depths of Asia, a scourge, the likes of which has never been seen. Hunger, plague within, people thrown out by steel, crying for help from the great immortal god“.

Kes viitsb, see võib selle ka maakeelde ümber panna.

Järgmine katrään on Liibüa revolutsiooni kohta. Rohkem pole seni veel uurinud.
Vasta
On selle katrääniga seotud ka mingi ajaline dateering?
Ilma sellete võiks see sama hästi käia aastate taguse maavärina kohta India ookeanis. Veelgi võimsam ja samal määral in depths of Asia.
Vasta
Vähestes katräänides on aastaarvud ja kuupäevad toodud.

Samuti on olnud arvamusi, et katräänid ongi nii koostatud, et nad mitmete erinevate tulevaste sündmustega klapiksid. Vahe võib olla näiteks 500 aastat, aga ennustus klapib mõlemal korral.

Muuseas, oled sa kuulnud midagi Nostradamuse manuskriptist? Selle olevat 1994.a. leidnud itaalia ajakirjanik Enza Massa Itaalia Rahvusraamatukogust
Manuskripti a-st 1629, millel on pealkirjaks Nostradamus Vatinicia Code.

http://www.bibliotecapleyades.net/profec...amus03.htm
Päris ilus piltidega raamat. Kuskil on ka 3-osaline video selle kadunud ja leitud raamatu kohta.
Juhuslikult eile leidsin.

Uusimas eestikeelses "Sadakondade" raamatus on lõpus tabel, et mis aastarv võib oletuslikult mis sündmusega klappida.
Algab see tabel niisuguste andmetega:
2015.a. 9.-23.august(?), Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
2019.a. 29.juuli-18.august(?)Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
2030.a. 16.-23.august(?) Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
2032.a. 28.juuli-4.august(?)Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
Selge on siinjuures ainult üks - millalgi läheb Pärsia suunas teele miljon meest!Smile

Siin üks katrään, millele sattusin.
I SADAKOND 46
Väga lähedal Auchi´le, Lectoure´ile ja Mirande´ile
Kolmel ööl langeb suur tuli taevast;
Juhtub jahmatav ja imekspandav sündmus:
Natuke hiljem väriseb maa.

Lisaks, et mitmed tulevikunägijad on ennustanud Maale kolme pimeda päevatulekut. Katrään aga näib viitavat asteroidi või komeedil langemisele meie planeedile. Millal - pole isegi oletatud.





Vasta
(29-03-2011, 11:15 )Müstik Kirjutas: Samuti on olnud arvamusi, et katräänid ongi nii koostatud, et nad mitmete erinevate tulevaste sündmustega klapiksid. Vahe võib olla näiteks 500 aastat, aga ennustus klapib mõlemal korral.

Mul on üldiselt sama arvamus, aga muidugi tekib kohe küsimus, et mis väärtus sellel nn. ennustusel siis on. Kui ma ennustan, et "Aasias toimub maavärin ja inimesi saab surma", siis ma võin täitsa kindel olla, et see ennustus ka millalgi täitub...

Kui ikka soov on suur ennustaja olla, siis peaks see ennustus olema võimalikult spetsiifiline, et välistada võimalust, et tüüp lihtsalt tavapärastele teadmistele ja mingisuguselegi arusaamale statistikast toetudes endale kuulsust ei tooda...

Igasugust suvalist jahu, mida võib sadade erinevate sündmustega seostada, ei tasu eriti tõsiselt võtta...
Vasta
Tüüp? Soov olla suur ennustaja?
Lihtsalt eile leidsin selle lingi ja mõtlesin, et toon siia ka ära ja las siis Nostradamuse huvilised loevad. Kunagi oli siin keegi, kes oli sedavõrd ajaloos kodus, et oskas ise ka neid katrääne tõlgendada.
NOSTRADAMUS elas ikkagi ju 16.sajandil ja enne kui ta okultismi ja astroloogia vastu huvi tundma hakkas oli ta arst, kes ravis katkuhaigeid.
Aga näe - tema ennustuste vastu tuntakse huvi siiamaani. Arvatakse, et väga paljud on ka täide juba läinud. Eile leidsin, et isegi Nostradamuse entsüklopeedia ilmunud.
Sa tunne parem selle Nostradamuse manuskripti vastu huvi! Mine tea, mis sealt välja on loetud - ja lendabki äkitsi see skeptikute lehe arvamus omadega uppi. Smile
Muuseas, Nostradamus pani oma ennustused (katräänid) kirja kreeka oraaki Didyma prohvetite maagilist meetodit kasutades.
Tead äkki Didyma prohvetite maagilisest meetodist midagi rohkemat? Kes siin see suur kreeka oraaklite tundja oligi?
Vasta
Kes inglasega suhelda mõistab, siis saab
siit lugeda kõike pudi-padi Nostradamusega
seoses..
http://www.nostradamususa.com/
Vasta
(29-03-2011, 13:25 )Müstik Kirjutas: Muuseas, Nostradamus pani oma ennustused (katräänid) kirja kreeka oraaki Didyma prohvetite maagilist meetodit kasutades.
Tead äkki Didyma prohvetite maagilisest meetodist midagi rohkemat? Kes siin see suur kreeka oraaklite tundja oligi?

Ei tea ma midagi rohkemat?
Mina see igatahes ei olnud!

Neid ennustusi võis ta teha kasvõi kasutades selleks kohvipaksu meetodit - see ei puutu hetkel ju teemasse. Jutt käis vähemasti minu poolt ikkagi tema kindlate ennustuste kohta, mis paistavad silma oma hägususega...ja kui need ikka mingit daatumit(isegi mitte ligilähedast) ei paku, siis tekib küsimus, et kuidas keegi üldse saab sellist "ennustust" tõsiselt võtta. Millele toetudes klapitatakse ennustus sündmusega? Neid ohvritega maavärinaid on Aasias iga kümnendi tagant...
Igatahes kindla peale minek sellel Nostradamusel...
Vasta
Vat seda mina sulle küll ütelda ei oska, et kudamoodi need Nostradamuse uurijad need katräänid tõesti sündinud ajaloosündmustega klapitavad, aga paika nad need asjad panevad.
Ja vahel isegi jumala õigesti.

Aga ma uurisin vahepeal, et ta oli 1,5 aastat Itaalias ja tutvus seal igasugu maagia-alaste raamatutega. Ka nendega, mis nüüdseks on juba ära põlenud või ära peidetud. Isegi seda tuntud "Corpus Hermeticumi" luges. Minu teada sattus talle lugemiseks isegi Sibülliraamatuid. Ka külastas ta üht sibüllikoobast Napolis.

Aga miks ta nii tegi, et keegi ennustustest väga täpselt aru ei saaks, siis seda ma tean küll.
Oma Ennustuste raamatu ühes eesõnas, mille ta pühendas oma pojale, üteb ta nimelt järgmist:
(3)"---ennustatud sündmused, nii õnnelikud kui ka kurvad, on tulnud maailma eri paigus kätte aina suureneva kiirusega, aga solvangute kartuses, mitte ainult oleviku, vaid veelgi rohkem tuleviku pärast tuli mul vaikida, sest kuningriigid, sektid ja religioonid teevad nüüdisaegses suhtes läbi nii diamentraalselt vastupidiseid muutusi, et kui ma hakkan ilmutama, mis juhtub tulevikus, siis leiavad nende religioonide ja uskude tegelased selle nii vähe kooskõlas olevat nende soovunelmatega, et nad võivad pahaks seda panna.
(4)Olen pidanud silmas ka tõelise lunastaja ütlust: "Ärge andke seda, mis on püha, koertele, ja ärge heitke oma pärleid sigade ette, et nad neid ei tallaks oma jalgadega ega pöörduks tagasi ja teid lõhki ei kisuks.
(22) Niisiis, mu poeg, hoolimata su õrnast ajust võid sa kergesti mõista, et asju, mis peavad toimuma, võib ennustada taeva öiste valguste järgi, mis on looduslikud, ja prohvetliku vaimu kaasabil."
Ja seda ta kirjutas siis pojale 16.sajandil ja minu arvates on see ka tänapäeval vägagi aktuaalne.Smile
Vasta
Ärge siis Vangat unustage,loodame,et meid puudutav osa täkkesse ei lähe.Lähikuud näitavad.
Vasta
Nostradamuse tõlgendajatega on reeglina nii, et nad kirjutavad katräänist tõlke siis, kui nad sobitavad seda konkreetse juhtumiga ning loomulikult venitavad katrääni juhtumi tarves igati sobivaks. Ei saa uskuda hoobilt midagi, tuleb kaevata väga sügavale ja pakun, et siis jõuab tõele üsna lähedale, mis paraku ei ülista just Nostradamuse prohvetlikkust.
(29-03-2011, 15:41 )insener Tünn Kirjutas: Ärge siis Vangat unustage,loodame,et meid puudutav osa täkkesse ei lähe.Lähikuud näitavad.
Kui sa pead silmas neid ennustusi, siis väga suure tõenäosusega ei ole need Vanga ennustused, vaid tegemist on pettusega:
http://www.irintech.com/x1/images/jean/v...ctions.jpg

Vasta
Katrääne endid nüüd küll keegi ei muuda. See on ammu kindlaks tehtud, et need on täpselt samad, kui Nostradamus need kirja pani.
Raamatus, mida uurin ja mis on varustatud rohkete viidetega (kolmas katräänide tõlge eesti keelde) on jäetud katräänid isegi riimi panemata, et ei arvatakse, et tõlge on kuidagi kohandanud.

Paar lihtsamat ehk kõigile arusaadav näidet:
II SADAKOND katrään 6:

Väravate juures kahes linnas
Tuleb kaks nuhtlust, mida iial pole nähtud.
Nälg katkuga, inimesed aetakse mõõgaga välja,
Karjuvad suure igavese Jumala abi järele.*

*) Hiroshima ja Nagasaki asuvad mõlemad mere ääres. Tuumarünnakutes 1945.a. augustis sai surma ligi 200 000 inimest. Hukkunud tõmbusid mustaks nagu katku puhul.

katrään 37:
Ammune üritus saab teoks,
Katuselt tabab suurmeest kuri hukatus:
Süü veeretatakse tapetud süütule,
Süüdlane peitudb uttu ja võssa.*

*) J.F.Kennedy mõrvas süüdistatu I.Oswald oli tegelikult süütu.

Muuseas, millise katräänide raamatuga sa ise tutvunud oled?
Vasta
(29-03-2011, 19:05 )Müstik Kirjutas: Väravate juures kahes linnas
Tuleb kaks nuhtlust, mida iial pole nähtud.
Nälg katkuga, inimesed aetakse mõõgaga välja,
Karjuvad suure igavese Jumala abi järele.*

*) Hiroshima ja Nagasaki asuvad mõlemad mere ääres. Tuumarünnakutes 1945.a. augustis sai surma ligi 200 000 inimest. Hukkunud tõmbusid mustaks nagu katku puhul.

Väravad=meri?
Nälg katkuga=radioaktiivsusest tingitud kudede nekroos?
Inimesed mõõgaga välja=?
karjuvad suure igavese jumala poole=Nojah, kindlasti mõni karjus, aga seda nüüd ennustusse toppida...?

(29-03-2011, 19:05 )Müstik Kirjutas: katrään 37:
Ammune üritus saab teoks,
Katuselt tabab suurmeest kuri hukatus:
Süü veeretatakse tapetud süütule,
Süüdlane peitudb uttu ja võssa.*

*) J.F.Kennedy mõrvas süüdistatu I.Oswald oli tegelikult süütu.

Katuselt=lasud toimusid minuteada korrusmaja aknast
Aga kuna näib, et sa Oswaldi tegelikuks mõrvariks ei pea, siis ülejäänut ei hakka kommenteerima...

Soovmõtlemine ja selektiivne seostamine käib selliste ennustuste kokkuviimisel sündmustega. Neist ei saaks ju eales midagi ette juhtumas ennustada, pigem ainult peale sündmust tagantjärgi seostada. Ja kuigi tekstis näib olevat teatavaid kokkulangevusi, on seal ka samapalju seosetut juttu...
Vasta
(29-03-2011, 11:15 )Müstik Kirjutas: Algab see tabel niisuguste andmetega:
2015.a. 9.-23.august(?), Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
2019.a. 29.juuli-18.august(?)Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
2030.a. 16.-23.august(?) Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
2032.a. 28.juuli-4.august(?)Pärsia suunas miljon meest (katrään 525)
Selge on siinjuures ainult üks - millalgi läheb Pärsia suunas teele miljon meest!Smile

Või siis juba läks. Minu teada on tema ennustused pidevalt aastatega nihkes.
Wikipedia ütleb, et Lahesõjas sõdis liitlaste poolel 959,600 sõdurit.
Iraagi sõjas invasioonis osales 300 000 ameerika sõdurt. Seal aastate jooksul liitlasväed tulid ja läksid. Äkki annab ka miljoni kokku.

Nii palju võin teile vihjata, et Lõuna-Ameerikas tuleb kunagi katastroof, kus paljud surevad.
Vasta
Kas sa Nielander pead Oswaldit ainukeseks ja reaalseks mõrtsukaks?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eestimaa prohvetid iitt 123 79,760 18-02-2024, 13:51
Viimane postitus: euroruubel

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat