Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti Ökokogukondade Ühenduse üritused
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
22-08-2013 11:16
Postitus: #1
Eesti Ökokogukondade Ühenduse üritused
See pole ehk mitte kõige "param" liikumine, kuid ideed silmas pidades leian, et para-weebi liikmed ja lugejad võiksid sellisest asjast huvi tunda. Leian, et liikumisel on "jumet" ja see läheb kokku tegelikult päris mitme idee ja teemaga mis on siin foorumis ka toetust ja kaasarääkimist leidnud - näiteks tervislik toitumine ja selle tõhususe ja vajalikkuse varjamine maailma valitseva kliki poolt.
Aga pikema jututa nende pressi teade ja muu info. Saan aru, et selleks aastaks on ehk hilja aga üritan, et järgmine kord liiguks info minuni kiirmine, et saaksin seda ka teiega jagada.

Tsitaat:Eesti Ökokogukondade Ühendus kutsub kokkutulekule

PRESSITEADE
21.08.2013

Eesti Ökokogukondade Ühendus kutsub kokkutulekule

23.-25. augustil 2013. aastal toimub Harjumaal, Aruvalla külas, Lilleoru kogukonnas Eesti ökokogukondade liikumise VII kokkutulek.

Seekordsel kokkutulekul keskendutakse koostöö küsimusele, mis on nii teadlikult loodud kui traditsioonilistes kogukondades põhiliseks komistuskiviks ja samas ka suurimaks võimaluseks ühise sünergia saavutamisel. Seetõttu võivad kokkutulekult uusi ideid saada nii külade esindajad kui ka nt korteriühistute esindajad.

Kokkutulekul kõneleb liikumise asutajaliige ning Euroopa ökokülade ühenduse endine juhatuse liige Toomas Trapido liikumise ajaloost Eestis ja mujal. Filmiprodutsent Artur Talvik arutleb "Kas kogukonnad päästavad Eesti?". Lilleoru kogukonna liige Kaidi Tamm tutvustab oma doktoritööd "(Öko)Kogukondade roll jätkusuutliku ühiskonna loomisel" Inglismaa, Saksamaa ja Portugali ökoküladest ning kodanikuliikumistest. Ajakirjanik Riina Luik pakub oma ideelahendusi, kuidas ökokogukonnad võiksid teha koostööd meediaga. Ave Oit ja Toivo Aalja jagavad kogemusi koostööst Lilleoru kogukonnas, Erki Kaikkonen koostööst inimestega ning Maret Makko koostööst taimedega.

"Just Lilleorust sai 7 aastat tagasi alguse Eesti ökokogukondade liikumine ning kohtumine toimub taas siin, kuna sel aastal tähistame ka Lilleoru 20ndat sünnipäeva," sõnas MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse juhatuse liige ja Lilleoru juhatuse esinaine Ave Oit.

Lisaks tehakse ülevaade selleaastasest Šveitsis, Shweibenalpi ökokogukonnas toimunud Euroopa ökokülade kogunemisest ning vastasutatud Läänemere ökokülade ühendusest (BEN ehk Baltic Ecovillage Network).

Toimub ka Eesti Ökokogukondade Ühenduse üldkogu. Õhtul on võimalik osaleda indiaanisaunas, juturingides, ökodiskol. Õhtuse muusika eest hoolitsevad: Kati Lumiste, Silver Sepp ja Arne Lauri.
Registreerumine

kokkutulek.kogukonnad.ee/registreerumine
Kokkutulek facebookis

https://www.facebook.com/events/187654678077667
Rohkem infot

Ave Oit
MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus juhatuse liige
ave@kogukonnad.ee
GSM: 56 499 199
Pressiteate koostas

Kadri Allikmäe
MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse liige
kadri@kogukonnad.ee
GSM: 537 477 04

Ajakirjanikele pakume võimalust osaleda kokkutuleku reedesel päeval tasuta. Palume eelnevalt siiski registreeruda kadri@kogukonnad.ee (Kadri Allikmäe)
Täiendav info ökoküladest

Ökokülade liikumine sai alguse 1960. aastatel vastukaaluks globaliseeruvale majandusele ning linnastumisele.

Ökokogukonnad on teadlikult loodud külad ning kogukonnad, kus elatakse minimaalse ökoloogilise jalajäljega, energeetiliselt sõltumatutena, mahepõllumajandust ning ühiseid koostööpõhimõtteid silmas pidades. Euroopas on üle 300 ökoküla ning ÜRO on neist mitmeid tunnustanud jätkusuutliku elu mudelitena.

Tänaseks on ökokülad koolituskeskusteks, tulevikumudeliteks ning laboriteks inimeste omavaheliste suhete, organisatsioonide uuenduslike juhtimispõhimõtete, looduse ja inimese tasakaalu, innovaatilise ehituse ning mahepõllumajanduse valdkonnas. Eestist kuulub Euroopa ökokülade Ühendusse (GEN Europe) MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus ning MTÜ Lilleoru.

Rohkem Euroopa ökokülade liikumise kohta: gen-europe.org

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,740
Liitunud: Oct 2007
22-08-2013 19:31
Postitus: #2
RE: Eesti Ökokogukondade Ühenduse üritused
Üldiselt on Lilleoru ühe usuvennaskonna kodu, sealt on lootus kindlasti ka mingit usuvaimustust külge saada aga eks sellest saab ka lahti, kavatsen Laupäeva õhtupoolikul paariks tunniks läbi astuda.
Käidud ja teave kokku korjatud, tänud muidugi Ave Oidi meeskonnale, kes õhtul Ökodiskol toitis heldelt uustulnukatega oma Krija jooga vaimukesi.
Huvitaval kombel sattus esimese inimesena sinna minnes ette Tartu Akadeemilise Kristliku kloostrikooli maailma semiootika võtmes uurija, kes siis kogu seda kompotti juba 6 aastat liialt välja arenemast hoiab, et isiksused mitte nägema ei hakkaks.
Sama toimub ju ka Maausuliste kodade ladvikus. Üldises kultuurikontekstis on tegu sama multikultuurse globaalküla ühe väljundiga asendamaks kohalikke põlisrahvaste kogukondi New Age liikumistega.
(selle postituse viimane muutmine: 25-08-2013 08:44 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti Muinasteaduste Selts teavitab. excubitoris 66 19,354 20-04-2012 19:54
Viimane postitus: Celtic
  Üritused Tõnu Aru juures paadikapten 10 6,497 21-09-2011 15:34
Viimane postitus: Arila
  Eesti sümbolijaht 2011 paadikapten 0 2,079 01-05-2011 01:39
Viimane postitus: paadikapten

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog