Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Häirivad unenäod
#1
Hei,
Ma vabandan praegu ära, et kui peaks olema korduvat teemat, siis tõesti andestust ma ei jõua neid kõiki läbi sirvida Smile . Minul siis selline asi, et mind häirivad unenäod. Ma näen neid igal öösel. Ei ole mitte ühtegi ööd millal ma neid ei näeks. Hommikul mäletan neid väga hästi, unenäod tunduvad nii reaalsed ning olen isegi nuttes ärganud. Suht tihti tekitavad unenäod hirmu. Ma mäletaks neid isegi päeval aga ma teen kõike, et neid mitte mäletada ning päevaks ongi ununenud. Aga siiski tegevus mida päeval teen, tuleb silme ette unenägu mida nägin samal ööl või isegi aasta tagasi nähtud unenägu. On isegi juhtunud nii, et kui tegelen millegagi siis tuleb unenägu silme ette just selle sama tegevusega millega ma sel hetkel tegelen.. korduvalt on olnud isegi nii, et kui kõnnin tänaval lööb vana unenägu silme ette, neid võib päevas tulla mitmeid kordi. Paljudele tundub see kindlasti vahvana aga tegelikult on see väga häiriv ja minule tekitab see ka hajameelsust.
Kas on kellegil olnud sarnaseid kogemusi ? Mida peaksin tegema, kas unenäod tahavad midagi öelda ning kui see ongi tõsi siis mida?
Vasta
#2
To Minaelan : Aitäh raamatu soovitamise eest. Olen ise suur raamatusõber ning olen uurinud raamatuid unenägude kohta, kuid pole leidnud midagi huvitavat. Usun, et sellest raamatust võib mingil määral ka kasu olla.
Elus on tõesti mul palju muresid ning tõesti see võib olla üks põhjusi miks need hirmuunenäod võivad tekkida.. põhimõtteliselt näen neid hirmuunenägusid suhteliselt tihti.. Paljudes unenägudes ma põgenen millegi või kellegi eest. Paljud unenäod on väga reaalsed nagu oleksin kellegi teise eksisteeriva inimese hinges. Olen näinud ka surmasid, kolm korda või rohkem olen näinud unenägudes oma ema surma. Isegi iseenda surma. Hirmutavaid unenägusid on mitmeid ja ka nii erinevaid. Aga mida peaksin tegema nende vältimiseks kuna tõesti see häirib. Vahepeal olen mõelnud, et väldiks neid kui ma ei läheks magama. Aga väsimus kipub peale ja siis nii palju sellest vältimisest.
Vasta
#3
Siin tundub olevat see probleem, et teemaalgatajal ei ole päevasel ajal ärkvelolek päris täielik. Tegelikult mitte kellelgi meil ei ole seda, kuid Sul paistab olevat unelaadne seisund päeval valdavam kui teistel Sellest unenägude ülihea mäletamine ja nende häiriv esilekerkimine suvalisel päeva ajal.

Ja põhjuseks ilmselt ikka see va mittekorralik uni öösel. Põhjuseid võib olla palju. Tõenäoliseim (unenägude sisu järgi) on liialt keeruline ja inforohke periood elus. Millal unenäod Sul "võimust võtsid"? Mis sel ajal elus juhtus? Vb leiad mingi seose. Pöördelistel aegadel elus, kui on palju tulevasi sündmusi õhus ((tulemas, aga veel ei tea ega teadvuslikult oska aimata), siis näevad inimesed üldjuhul palju rohkem unesid. Mingi konkreetse eluprobleemi korral katsuda leida endale parem "asend", elu, kui vähegi võimalik; muidu võiks proovida psüühikat rahustavaid nippe - taimeteed, mõõdukas füüsiline tegevus õhtuti jne. Mingeid deprekale või ärevusele viitavaid sümptome pole?
No siis klassikaline soovitus, et äkki on voodi halva koha peal, võid nööri otsa seotud sõrmusega kontrollida.
Loetelu pole lõplik. Vb aitaks konsulteerimine unearstiga, kuskil (Tartus? ) pidi selline vastu olema.

Kõige korduvamad ja/või meeldejäävamad uned võid üles kirjutada, hiljem tagasivaates hea vaadata, kas näitas midagi ette või kirjeldas jooksvalt reaalset olukorda.

Ja tõesti, kui sõbraks saada, siis juba see võib häirimist vähendada.
Vasta
#4
Olin kunagi ise ka hea unenägija. Mida vanemaks saan, mida vähem oma pead igasuguste probleemide kallal vaevan, seda vähem unesid näen .
Võib olla olulise osa unedest võtab meie unedest hall argipäev. Igatahes kosmoses end hõljumas , kõiega keha küljes Maa külje kinnitatuna, pole end ammu näinud.
Magan nagu nott , ja peale sõja suurt midagi ei pelga ka .
Laugh
Ma isegi ei oska ütelda, on mul kahju sellest, et enam ei taha unesid mäletada .Ise usun, et kui äng liig suureks peaks kasvama, eks nad siis tulevad tagasi mind lohutama .
Muide, avastasin ükspäev , et mul on akna taga looduslik unenäopüüdja . Selle palavaga, ja üldse enamuse aja suvest on mul aken lahti. Ja seda on kenasti ära kasutanud suur ämblik, kes oma võrgu raami külge on kudunud .
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Erinevad unenäod ja nende tõlgendused Imotep 1,084 231,415 03-11-2023, 17:31
Viimane postitus: xcad
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,108 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,873 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,043 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,375 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,089 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,650 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,889 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,542 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing
  Unehäired, halvad unenäod - mis toimub? LiisuS 38 15,685 19-06-2013, 16:54
Viimane postitus: euroruubel

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat