Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaido Kask - Rahvaravi (.pdf)
#1
Tsitaat:Olen pikalt mõtelnud ja juurelnud selle üle, kuidas kriisiajal anda enda poolt maksimum panus (mis minu võimuses) Eesti rahva toetuseks.
Pärast seda kui kapitalism ja selle kasvatuse ideoloogia oli mu viimseni ära rikkunud ja minu elu pea peale pööranud, otsustasin vanavanemate tarkusele toetudes, kirja panna ja trükki anda Eesti rahva raviteatmiku, millest inimesed võiks arendada edasi rahvaravi õpiku või põhjalikuma raamatu.
Ja ühel kenal päeval saaks rahvas vabaks sellest keemiast mida hingehinna eest müüakse. Samas on heameel näha, et ka apteekides on tekkinud mõningane valik ravimiseks kasulikke rohtusid kuivatatud kujul.
Kahjuks ei ole ma senini leidnud vahendeid selle teatmiku trükkimiseks. Seega kirjutan Teile. Kui leiate, et sellest kuulajaskonnale mingigi kasu on, jääks minu hing rahule ja hea tarkus ei läheks ehk päris kaotsi.
Märksõnaks siin on inimeste ravimine looduslike vahenditega, mis meile tasuta kätte kasvavad. Samas kahandaks selline mõtlemine ravimitootjate tulusid ja mistõttu ravimitootjad sellele ka vastu seisavad.
Alustan siinkohal vanarahva tuntud ja Eestis levivate taimede tutvustamisega. Ei pea kallist raha välja andma ja ravimtaimi või kemikaale apteegist ostma, sest arstirohutaimi saab ka ise hõlpsasti korjata. Tarvis ainult pisut hoolt ja tähelepanu ja teil on alati käepärast rikkalik arstirohutagavara!
Soovin tutvustada Teile looduse jõudu, mis meie ümber oma lihtsuses ja ilus kasvab.

Vabalt allalaetav Nõmme Raadio kodulehelt (3.34 MB):
Rahvaravi.pdf
Vasta
#2
Hea algatus aga siin kohal tahaks meelde tuletada et noored ei viitsi kahjuks seda lugeda ja selliste asjadega tegeleda. Nad lasevad ena ajusid loputada reklaami ravimitest. Linnainimesed aga ei tee vahet maltsal ja võilillel.
Endal on kaks raamatud ravimtaimedest ja jõudumööda käin ka neid korjamas. Sellist ideed tuleb aga reklaamida nii et see kõigile kohale jõuaks ja sellest saaks elustiil.
Vasta
#3
Sünteetiliste ravimite kõrge hind (ehk suur kasum) paneb inimesi otsima odavamaid loodusravi alternatiive.

Näiteks on mul üks suhkruhaigest tuttav, kes elatub vaid pensionist: kuna insuliin on tema jaoks üsna kallis, siis soovitasin tal kadaka marju "pool klaasi" päevas ära tarbida, ning see tõmbas tal veresuhkru päevaks maha (insuliini polnud vaja süstida, kuna sees enam ei keeranud) - kuid siin tuli jällegi mängu nö "laiskus": ehk paar päeva viitsis ta kadaka marju korjata/tarbida, kuid siis leidis, et "lihtsam" on sotsiaal-abidest ja valla-viletsusest toetusi kerjata.


Teine oluline erinevus seisneb selles, et loodusravi ei mõju otseselt füüsilisele kehale (nagu lääne meditsiin), vaid eeterlikule ja astraalsele kehale (nagu hiina meditsiin) - ehk ravimtaimed on astraalse tasandi "vampiirid", kes elatuvad meid kurnavate haiguste astraalsetest ja energeetilistest põhjustest.

St füüsilise keha põhised lääne meditsiini ravimid mõjuvad ka "ilma tahteta paraneda" (a'la kõhulahtisti, unerohi, rotimürk: nad mõjuvad ka siis kui sa nende mõju ei soovi) - kuid eeterlik-astraalse mõjuga loodusravi tooted eeldavad "tahet paraneda" (ei saa nii, et õgid süüdimatult edasi ja loodad vaid kaalu alandavata taimede peale: enda loomalike ihasid süüdimatu õgimise kohapealt tuleb piirata).

Seega oleks vajalik inimestes teatav "paradigma muutus": ehk mitte tablett ei ravi: vaid enda mõtlemist tuleb muuta, ning tablett vaid aitab eesmärki saavutada.
Vasta
#4
minu isiklik arvamus on, et apteegist seda päris ravimtaime ei saa, kas üldse korjatakse enam otse looduslikust keskkonnast, kaldun arvama, et kõik on nö. kuntslikuks kasvatuseks üle viidud. Kuid taim vajab oma normaalset looduslikku kooslust. Ja taime korjaja peab olema nö. erilises meeleseisundis, peab austama taime ja loodust, ei tohi kõiki taimi ühe kohapealt ära korjata, meel/tuju peab olema hea, ei tohi olla närviline, depressioonis, mis veel hullem – raha numbrid silma ees, et korjamine on töö, mida peab palehigis tegema.

Laiemalt võiks tutvustada vähemtuntud taimi - elupuu, haab, lepp, kuusk, (pargi/damaskuse)roos, katkujuur, sõnajalg, toataim kuldvunts (Золотой ус ,Callisia fragrans) jne.

Praegu naistepuna aeg!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat