Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
23-05-2013 01:11
Postitus: #1
Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Seda kirjatükki pani mind kirjutama mõte, millele jõudsin lehitsedes erinevaid Facebooki huvigruppe, kus inimesed tegelevad kõiksugu erinevate vaimsete praktikate enesesse ahmimisega. Grupid, ühel uhkem nimi kui teisel, koondavad aga enam-vähem samu inimesi, kes siis oma kuulutusi üles laevad ning kutsuvad inimesi enda üritustel osalema. Valdav osa üritustest on jaotatav kolme suuremasse rühma: 1. valgustöö mingi suurema eesmärgi nimel (näiteks mediteeritakse või visualiseeritakse ennast Maad parandama või siis kellelegi/millelegi energiat saatmas, võrdne kristlaste eestpalvega); 2. kaugseansid ja kaugtervendamised (saa terveks ja valgustu diivanilt tõusmata); 3. igasugused reiki seanid (ka neid saab tänapäevalt lasta teha diivanilt tõusmata).

Enamus neist on tasulised, seda enam, et nendest kuulutustest selgub justkui ei peaks reikiga tegelemiseks reikimeister enam üldse "patsiendi" juures olema - ka seda saab teha distantsilt. Digiajastul on nii raha teenimine kui ka pühitsuse saamine muutunud äärmiselt "lihtsaks"

Need inimesed elaks justkui teisel planeedil. Nende jaoks ei eksisteeri reaalset maailma, nende jaoks ei eksisteeri kainet ja elujaatavat mõtlemist. Elu peetakse üheks suureks ja hirmsaks hädaoruks, millest pääsemine peaks olema iga inimese siht ja eesmärk.

Aga nüüd selle mõtte juurde - kas inimloom on ainus, kes tunneb hirmu üksinduse ees? Hüljatuse tunne võib olla hullem veel kui surmahirm, mis teatavasti on universaalne ja täheldatav ka loomade juures. Aga hirm olla üksi, olla väljaspool sotsiaalset suhtlust? Kõndides kevadises metsas, ilma et ümberringi oleks ainsatki hingelist, võib vabalt leida ennast suhtlemas loodusega. Puud, mis seisavad küll tummalt, ent räägivad miljoneid lugusi, kui vaid kuulata oskad. Linnud, kes kädistavad ja säutsuvad, loomad, kes toitu otsivad - nad kõik lihtsalt on ja jäävad olema. Ka peale seda, kui inimene oma väikeste olmeprobleemidega on maamunalt kadunud. Enamus inimeste probleem on tingitud suhtlemisvaegustest. Inimesed ei oska suhelda. Eeldused, nendes pettumised, solvumised, solvamised, usaldamine ja usalduse petmised - need kõik moodustavad enamiku inimeste igapäevase murekoorma pea täielikult.

Samas - kui tühine on üks väike inimene selle suure maailma, suure universumi mõõtmes? Kas need probleemid, mida me endale genereerime ja ette kujutame on väärt, et nende peale oma aega raisata? Äkki peaksime rohkem puudega suhtlema ja neilt õppima, kuidas kesta kauem, ehk ka igavesti?

Ja siit pendeldame nüüd tagasi nende nö. "vaimsete" gruppide juurde. Hea sõna teeb head. Usk heasse sõnasse teeb head. Aga millisest piirist alates muutub hea sõna kohustuseks? Kohustuseks tunda end paremini, kui saad aru või sulle antakse mõista, et sinu heaks on keegi head teinud. Kuidas ma tean, et on head teinud? Ehk tegi hoopis kurja? Äkki isik, kes väitis, et viib kell XX läbi kaugseansi minu aurakeha tugevdamiseks, hoopis vaatas mõnda Ladina-Ameerika seebikat ja hiljem luulutab mingi jama kokku?

Ja mis veel hullem - sõnal on vägi ja sõna on väe aluseks. Kui sa annad enese energeetika teiste kätesse, siis pead toda inimest ikka roppu moodi usaldama. Kui sa lebad seal ettenähtud kellaajal oma voodil, avad oma meeled ja... saad järsku sellise p**arahe kaela, et hoia ja keela. Sest sa ju ei tea, kes sulle külla tuleb. Öeldi küll, et aurakeha tervendamine inglite abil, ent mis inglid nad sellised on? Head, halvad? Kas sellised nagu filmides - tiibadega ja säravad? Või hoopis kehatud vaimolendid, kes tulevad sinu emotsioonidest toituma?

Ma üritan praegu siin mitte detailidesse laskuda ja mitte hakata targutama teemadel "Kuidas hingevargused toimuvad", "Kes ja miks hingevalgust varastavad" jne. seda on niigi juba mul igale poole kirja pandud. Ma pigem püüan aru saada, milles seisneb selle inimese usaldusekrediit, kellel lubatakse niimoodi tegutseda. Makstakse raha ja siis loodetakse, usutakse, et too midagi teeb. Kaugelt, pimesi, või inglite abil. Ja see inimene, kes saab tolle seansi osaliseks, tunneb ehk end läbi sugestiooni isegi paremini, kuidagi nagu teises maailmas olevana, on hiljem täpselt samasugune inimeseloom nagu me kõik teised - sõltub vajadusest olla armastatud, kuuluda kuhugi, olla vajalik. Olla osa sellest suurest mesilassülemist, kus igaüks sumiseb erinevat nooti, nii et vaid ülemhelid kostavad selgelt ja harmooniliselt. Kas enese müümine, olgu kasvõi idee tasandil ja läbi võltsi usalduse, on seda väärt, et hetkeks tunda justkui võimaluse tekkimist põgenemiseks ning seejärel pöörduda tagasi sinna, kust ennegi tulid?

PS. siia lõppu kopeerin julmalt stiilinäiteid igasugustest üleskutsetest.

Tsitaat:Teeme mustvalge lapsepõlve värviliseks ja tervendame vanad kogemused luues uue aluse uuele inimesele. Kas oled valmis elama oma elu õnnelikumalt kui kunagi varem? Tule koge väestavat õhtut ning saad kingitused terveks eluks!
------
Esmaspäevaõhtul Sulle sobivas kohas vastu võtmiseks kaugreiki seanss. See on pühitsus uue vabaduse tasandi kogemiseks. Oma elu teadlikumalt luues oledki võlur. See seanss toetab seda teekonda aidates tõsta vibratsioonitaset ja lisamaterjalid, mille meilile lisaks saad, selle lugemine häälestab Sind järgmise kuu aja jooksul uude sagedusse.
------
Selle kevade viimane Ingelliku Reiki 1. ja 2. astme kursus Tallinnas! Kui tunned, et hinges tekib armastus ja avardumine ja soovid olla osa Inglireiki perekonnast, siis oled oodatud võtma ka enda kanda seda imeilusat tervendusenergiat, mis õnnistab kõike ja kõiki igal ajahetkel!
------
Selleks, et tunneksid end kindlalt ja turvaliselt, puhastame ja aktiveerime jalatalla tšakrad. Hakkame hingama jalgadega.
Meie toetame ja turvame terve seansi käigus kogu gruppi ning juhindume kõrgemast juhatusest. Valgustame ja korrastame omalt poolt kõikide jalgade tšakraid ning seda Teie kõige kõrgemaks hüveks!
------
Uksed avatud kell 18:30
Kohapealt võimalik osta ka kristallikesi, kristallidest tehtud ehteid ja Krayoni raamatuid
------
Kaugseanss Küllus ja rõõm
Seansi ajaks palun Sul heita mõnusasti lebama ja võid ka uinuda, kui soovid. Oleme kõik multidimensionaalselt ühendatud ning kvant-tasandil on kõik siinsamas kohal.
Osalus annetuspõhiselt - 1106656292 - Stella Vainikko
Selgitus: kingitus külluslikule universumile

Vaata ka:
New Age õpetused on ohtlikud inimestele!
Vabastav hingamine on ohtlik inimestele
Salateadused
Psühhotroopsed ained on ohtlikud inimestele!
Kelle toidulaual me siis ikkagi oleme?
Vaimse maailmaga toime tulekust

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
troodon Eemal
ilge reptiloid

Postitusi: 324
Liitunud: Dec 2007
23-05-2013 01:26
Postitus: #2
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
See kõik on mu meelest lihtsalt üks maise elu osa. Niisamuti nagu seksimine, söömine ja si..mine. Ei parem ega halvem. Vaja lihtsalt läbi teha. Mõni jääb kinni ka. Loomulik kadu. Nagu iga muu asjaga. Mõni takerdub naistesse, mõni autodesse, mõni reikisse. Vahet pole. Lõppeks tulemus ikka üks ja sama. Vähemalt ma oletan. Kes teab.
Ma kahtlen, kas alati ongi üksindus ja armastusenälg mängus. Vahest lihtsalt uudishimu, igavus, mood. Aga igatsus ... jah, see vist on alati millegi nimetamatu järgi. Ja eks need "vaimsed" klubid ehk näivad pakkuvat lahendust sellele igatsusele. Aga lahendust pole. Vist. See on inimese parim sõber.
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 01:31 troodon.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
23-05-2013 03:12
Postitus: #3
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa saama.

Kõik on midagi kuulnud. Kes reikist, kes kristallidest ja rääkimata aurast ning muudest "peenedest" asjadest. Samas puudub neil igasugunegi arusaam mis asjad need. Ja kui siis mingi "guru" tuleb ja lubab teha seda ja teist, ning kõike pealegi nii, et ei pea oma istmiku lihaseid eriti pingutama siis miks mitte! On see ju vaid raha ja pealegi - ÄKKI TOIMIB!
Pealegi ei taha ju keegi tunnistada, et ta on loll ja ei saa aru ja mis veel hullem - ta ei tundnud midagi (peale väikest kõdi kuskil) kui see guru oma asja tegi.
Ja nii see toimibki - tormatakse ja makstakse sest nii on meid õpetatud. Tahad midagi saada siis maksad - või varasta. Pealegi läheb ju "moodsa" ajaga kokku - kõik nii nunnu ja neti teel ka veel pealegi. Tähesõdasi on pea kõik näinud - nii see "energiavärk" ju toimibki - meister liigutab sõrmesi ja asi toimib - mis on aga vahemaa moodsal ajastul - köki möki. Nagu siin ja mujalgi tõdetud - inimene on laisk ja tuim - ei ütle loll, sest seda ta pole.

Mõnevõrra käib ka see sinu kohta Celtic. Pakkusid siin ühes teemas shamaani teenuseid - palju siis ka rahvast tuli? EI oota vastust ei siia ega privasse - see on lihtsalt selline retooriline küsimus. Sellest võib järeldusi teha aga küll. Inimesed tormavad ostma aj vahet pole mida. Peaasi, et müüakse.
Ta ei püüagi aru saada, et nii need reikid, shamaanid ja muud sellised asjad ootavad inimeselt ka KAASA elamist ja tegutsemist. Õpetaja on vaid suunaja aga siin pannakse see õpetaja kohtuniku ja timuka rolli korraga. Ja kui õpetaja asemel on mingi suvaline jorss siis mida me ootame? Õige - midagi - õpetaja ostab omale uue auto, ning "kogudus" leiab sellest kinnitust - ju on siis hea õpetaja kui maksavad ja asjasse süvenemata maksavad VEEL KORD.

Enamus meist on meedia loodud müütide orjad. Kui nad ei õpi siis see ongi see mille nad on ära teeninud.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,820
Liitunud: Apr 2011
23-05-2013 06:42
Postitus: #4
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Mina läheneks sellele "osta ja tarbi probleemile" veidi teise nurga alt: kuna teadmised pole lihtsas keeles kirja panduna "vabaks lastud", siis inimesed ei saa midagi "ise teha" (kuigi tahaksid), vaid on sunnitud vastavaid teenuseid "sisse ostma".

Füüsilises maailmas on selleks toidu valmistamine (kokk), solgitoru ummistuse kõrvaldamine (santehnik), auto parandamine (automehaanik), maja ehitamine (ehitusmees) - vaimses maailmas on selleks eeterkeha parandamine (ravitseja), rännakute korraldamine (shamaan), teadmiste saamine (teadjamees).Näiteks mina ei "ostaks sisse" shamaani teenuseid, kui oleks olemas mingi "õpik" mille tõsimeelse läbitöötamise abil saaks ma ise shamaani oskused - selliseid "õpiku laadseid" teoseid on küll üllitatud, kuid toimivat sisu neil pole: ehk shamaanirännaku alustamiseks kõristiga 4 ilmakaare poole tekstide/palvete ettelugemisele peaks olema veel "midagi" mis on oluline, kuid on õpikutest välja jäetud autori teadmatuse või soovimatuse tõttu - see "midagi" on kirjeldus sellest mida rännakute sooritamist abistavad vaimolendid "saada tahavad" (meie elujõudu mingite kindlate emotsioonide või mõtete kujul), kuidas endas neid vajalike emotsioone ja mõtteid "esile kutsuda", ning kuidas neid emotsioone ja mõtteid effektiivselt "välja kiirata", et vajalik mõtte-energia maksiamaalselt meist välja kiirguks, ning toidaks rännakuid toetavaid abivaime.

Ehk praegused vaimsete õpetuste kirjeldused vaid abistavad ja suunavad vajaliku tulemuse saavutamise poole, kuid nad ei vii meid "jõuga" sinna - samas füüsilise maailma põhised meetodid viivad meid sõltumata meie tahtest vajaliku seisundisse (kõhulahtisti, unerohi, rotimürk).

Ühesõnaga tuleks vaimsed õpetused ringi kirjutada selliselt, et nad viiks neid lugeda sooviva inimese vajaliku seisundisse sõltumata inimese endapoolsest kaasatöötamisest - ehk midagi sellist nagu on erootilised tekstid ja pildid mis kütavad suguiha üles sõltumata inimese enda soovist.
Tulnukaröövi näitel on selline tahtest sõltumatu jõumeetod võimalik ka vaimses ilmas: tulnukad tõstavad inimese peenkehad ja minapildi füüsilise keha seest välja sõltumata inimese enda tahtest ja soovidest.
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 06:47 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 720
Liitunud: Sep 2009
23-05-2013 07:06
Postitus: #5
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Inimesele on antud kaks silma, kaks kõrva ja üks suu. Esimesed ei näe, teised ei kuule, ainult suu töötab just kui tuul ise liigutaks lõualuid. Pole siis ime, et ollakse üksikud armastusenäljas ohvrid.

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
deklaris
Uustulnukas

Postitusi: 19
Liitunud: Dec 2012
23-05-2013 07:10
Postitus: #6
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Tõepoolest, kõik toimib vastavalt "programmidele", millega oleme end toitnud (lasknud toita) aastasadasid(tuhandeid?).

Et kusagil on keegi, kes teab paremini kui me ise, mida me vajame või tegema peaksime. Olgu selleks papp või preester, professor või president, guru või naabrimees. Peaasi, et ei peaks ise vastutust võtma...
Et me ise oleme ju vaid vaesed patused "ussikesed", kes peavad kõvasti nn Jumalale pugema, et siis võibolla soovitud tulemust saada, kui sel Jumalal juhtub hea tuju olema (religioon).
Või siis veidi uuem "käsitlus", et oleme "looduse kroonid", kes tekkisid tänu kaosele ja juhuste kokkusattumusele, kellest ei olene miskit ja kes surmajärgselt lakkavad olemast (teadus).

Kui nüüd mõni meist suudab veidi nina välja pista sellest "masside unenäost", kas siis tänu veidi avaramale mõistmisele, või tänu uudishimule või igavusele, või tänu sellele väiksele-vaiksele-häälele-meie-sees, mis ütleb, et midagi peab veel olema..., siis ka selle võimalusega "on arvestatud" ja meie jaks on valmis pandud järgmine uskumuste süsteem (new age). Tõeline "kommipood" otsijale, nii rikkalik, et sinna võib tiirutama jäädagi... Smile Saame kutsuda appi ingleid või tulnukaid, gurusid või tervendajaid, otse või interneti teel, peaasi, et me annaksime oma väe kellelegi teisele, peaasi, et me laseksime kellegi oma väljadesse, peaasi, et me ei arvaks, et oleme ise millekski võimelised...

Ja kuna tahame saada kõike ja kohe ja täies mahus, siis me selle ka saame, sest oleme oma väljad ju "täislaksule" avanud.
Ja muidugi me maksame, nii nagu oleme maksnud kirikule ja teadusele...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 904
Liitunud: Mar 2012
23-05-2013 08:43
Postitus: #7
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Las nad pakuvad oma teenuseid, niikaua pakuvad kui nõudlust on. Kui "kliendid" saavad aru, et point on milleski muus (sisuliselt oma Iseloomus), hakkavad otsima vaikseid kohti looduses kus võivad iseendaga olla. Ja siis saavad teenistust vaiksed metsatalud (nagu minul), nende jaoks kes veidi ka mugavusi vajavada, kõik ei lähe ju telgiga. Aga niikaua las jooksevad, otsivad ja maksavad.
Teadmiseid ei saa lihtsas keeles kirja panna, nt. "Muuda oma iseloomu ja Sa saavutad Kõik." Ikka tahetakse mingeid imevigureid, ingleid, kaitsevaime, ma ei tea mis seal budismis on (Lahenduste jaoks)..."vajalik seisund" on rahu-seisund..."välja kiirata" - see mis on su olemus, seda välja kiirgadki, endaga tuleb tegeleda, et toon/värv/energia muutuks...kuid kuna inimesed on nii erinevad, tulebki neile erinevalt asja serveerida.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
murmur
Vana kala

Postitusi: 300
Liitunud: Nov 2007
23-05-2013 09:43
Postitus: #8
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Selline teenus ja raha eest?? See muudab küll ettevaatlikuks. Laugh

Surmaeelne tants on tants vabadusse
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 904
Liitunud: Mar 2012
23-05-2013 09:48
Postitus: #9
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Et tulen, elan, tarbin - tasuta?! (kusjuures väekohad, tervenduspunktid ongi tasuta) Tasuta võid ju ise seljakotiga metsa minna, keegi ei sunni, see on lihtsalt üks võimalustest. Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
venezia
Bännitud

Postitusi: 189
Liitunud: May 2008
23-05-2013 09:53
Postitus: #10
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Inimestes on mingi veendumus vajadusest areneda ja muuta/muutuda. Päriselt ju ei osata öelda,et mida ja kuhu ihaletakse. Aga seal kuskil on raudselt parem ja see teistmoodi viis asju teha on raudselt õigem.
Tegelikult on see "vaimsus" ja selle taga ajamine siiski paljudel juba sõltuvuseks kujunenud. Rumal olukord, kus vaimsus vabastamise asemel vangistab. Mul täiesti olemas tuttav, kes peab ennast väga tugevaks ja iseseisvaks inimeseks aga samas jookseb mööda nõidu ja ennustajaid. Täitsa nii,et vist kord kuus vähemalt (või tihemini ). Käib selleks,et talle räägitaks ,kuidas ta on väga tugev ja iseseisev.
Veel olen täheldanud,et see mingi osa vaimsust nõuab pidevalt tegelemist. Näiteks just lugesin toortoidu kohta ja märkasin,et osad neist justkui tegeleksid sellega päev otsa. Kas söövad, teevad süüa või räägivad sellest. Ehket heaküll, mõni guru võib ju olla, kes õpetamisega raha teenib aga ülejäänud siis elavad millest? Kuidas neil raha tuleb? Millal kõige selle kõrvalt jõutakse teenida? Või ongi nii,et päris õige vaimsus ongi ainult gurul ja teised peavadki "madalamate" tasemetega leppima ,sest keegi peab ju gurule(kes on samal ajal materiaalsest maailmast kõrgemal) raha teenima. Ehk kui tahad kõrgemale siis ei jäägi muud üle kui guruks hakata...?

Hundinahas hunt lambanahas.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
murmur
Vana kala

Postitusi: 300
Liitunud: Nov 2007
23-05-2013 10:15
Postitus: #11
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
(23-05-2013 09:48 )Tulnukinimene Kirjutas:  Et tulen, elan, tarbin - tasuta?! (kusjuures väekohad, tervenduspunktid ongi tasuta) Tasuta võid ju ise seljakotiga metsa minna, keegi ei sunni, see on lihtsalt üks võimalustest. Smile
Nii peabki, mitte, et "maksa mulle ma laon su ringi"

Surmaeelne tants on tants vabadusse
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Makemake
Uustulnukas

Postitusi: 38
Liitunud: May 2013
23-05-2013 10:44
Postitus: #12
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
See on huvitav, et ütled, et need kes usuvad reikidesse jne, et nende jaoks ei eksisteeri kainet ja elujaatavat mõtlemist. Huvitav selles mõttes, et siin ju peamiselt inimesed, kes ei limiteeri end viie meelega kombatava maailmaga. Kus aga läheb piir, mis eraldab kaine ja ebareaalse mõtlemise?

Mis puutub hirmudesse sotsiaalse isolatsiooni ees, siis isiklikult arvan, et see on sügavalt seotud evolutsiooniga. Sotsiaalsest grupist väljatõrjutud inimesed ei jäänud ellu. Kariloomade puhul on sama, ainult et neil ei ole isolatsiooni ees "hirmu" kui sellist. Hirmud tekivad ja vasaku ajupoolkera töö tagajärel: minevikumustrid, tulevikuprojektsioonid ja voila õudne stsenaarium on peas läbimängitud. Ka armastusevajadus on tõenäoliselt inimesele liigi kestmiseks sisse programmeeritud.

Usun, et see on sul väärt mõte vaadata loodust ja õppida probleemidekammitsast välja astuma - no kasvõi hetkekski Smile Aga kaugteel tervenemise kohta arvan, et siin mängib ikkagi palju rolli platseebo, isegi kui tervendaja vaatab seepi telekast parajasti. Sõnal on suur vägi, aga nii ka mõttel, mis toimib mõlemat pidi. Ja muidugi, inimesed on ikka metsikult mugavad olendid, küll on tore mõelda, et lamad voodis ja keegi lahendab su probleemid kaugteel ära! Peaasi, et ei peaks ise arenemisega vaeva nägema.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,760
Liitunud: Jul 2011
23-05-2013 16:46
Postitus: #13
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
(23-05-2013 10:44 )Makemake Kirjutas:  See on huvitav, et ütled, et need kes usuvad reikidesse jne, et nende jaoks ei eksisteeri kainet ja elujaatavat mõtlemist. Huvitav selles mõttes, et siin ju peamiselt inimesed, kes ei limiteeri end viie meelega kombatava maailmaga. Kus aga läheb piir, mis eraldab kaine ja ebareaalse mõtlemise?

Mis puutub hirmudesse sotsiaalse isolatsiooni ees, siis isiklikult arvan, et see on sügavalt seotud evolutsiooniga. Sotsiaalsest grupist väljatõrjutud inimesed ei jäänud ellu. Kariloomade puhul on sama, ainult et neil ei ole isolatsiooni ees "hirmu" kui sellist. Hirmud tekivad ja vasaku ajupoolkera töö tagajärel: minevikumustrid, tulevikuprojektsioonid ja voila õudne stsenaarium on peas läbimängitud. Ka armastusevajadus on tõenäoliselt inimesele liigi kestmiseks sisse programmeeritud.

Usun, et see on sul väärt mõte vaadata loodust ja õppida probleemidekammitsast välja astuma - no kasvõi hetkekski Smile Aga kaugteel tervenemise kohta arvan, et siin mängib ikkagi palju rolli platseebo, isegi kui tervendaja vaatab seepi telekast parajasti. Sõnal on suur vägi, aga nii ka mõttel, mis toimib mõlemat pidi. Ja muidugi, inimesed on ikka metsikult mugavad olendid, küll on tore mõelda, et lamad voodis ja keegi lahendab su probleemid kaugteel ära! Peaasi, et ei peaks ise arenemisega vaeva nägema.

Smile Puhas ja vaba suhtumine, meeldiv tunnetada.

Mina reaktsioonid hr.Celticu mõtteavaldustele olid esialgu palju "emotsionaalsemad", aga andsin endale aega mõtiskleda, settida ja mõlemalt poolt asja vaadata.

Kuna olen nii mitmeski mainitus liikumises osalenud, siis oskan ehk mõista mõlemat poolt.

Enamus inimesi isegi ei huvitu mingist valgustumisest, vaimsest teest, reikist, teispoolsusest, hingede rännakust, ja mis iganes.
Nad tõusevad hommikul, viivad lapsed lasteaeda või saadavad kooli, lähevad tööle enamasti oma rutiinseid, nürisid töökohustusi täitma ja ootavad vaid tööpäeva lõppu või nädalalõppu, et kuidagi oma suud toidetud saaks, maksud makstud ja teleka ette, ennast maandada alkoholiga ning magama...ja jälle tööle....
Neil pole aega ega huvi MITTE MILLEGI VAIMSE jaoks.

Ja kui siis osa inimesi hakkab huvituma millestki muust, siis mu meelest las nad käivad seal, kuhu neid kisub, mis neis huvi äratab....
Kui nad on nutikad ja avatud, siis õpivad kõigest midagi ja liiguvad edasi. Kes ikka tahab lõppematult maksta tühja info eest.

Celtic küll kritiseerib ja näitab näpuga, aga mingeid lahendusi välja ei paku.
Kui juba inimest huvitab vaimne tee, siis kuigi algul ta otsib tuge igasugustest liikumistest ja gurudest, siis lõpuks ta tuleb sellest välja ning liigub oma "südamega rada" mööda.
Sai Celtic sellega hakkama, saavad ka teised. Igaühel on oma tempo ja oma rada. Minul on küll usku inimeste mõistusesse, südamesse, intuitsioonidesse ja arengusse.
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 17:09 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
23-05-2013 16:52
Postitus: #14
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Vaata selleks hetkeks, kui inimene sellest spiraalist välja saab, on kahjuks juba pahatihti liiga hilja. Kokku keedetud jama tagajärjed jäävad saatma terveks eluks.

Ja veel - info vaba tõlgendamise ja suvaliselt käitlemise ajastul tuleb sääraseid huvigruppe üha enam ja enam juurde ning selle tõttu suureneb ka taeva poole õhkavate inimeste kontsentratsioon ühiskonnas kuni lõppeks hakkab see muutuma normiks ning kaine mõistus ja reaalne vaimse maailma tunnetus muutub hälbeks. See on aga liiga hirmus, et sellele üldse mõeldagi.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,760
Liitunud: Jul 2011
23-05-2013 17:03
Postitus: #15
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
(23-05-2013 16:52 )Celtic Kirjutas:  Vaata selleks hetkeks, kui inimene sellest spiraalist välja saab, on kahjuks juba pahatihti liiga hilja. Kokku keedetud jama tagajärjed jäävad saatma terveks eluks.

Ja veel - info vaba tõlgendamise ja suvaliselt käitlemise ajastul tuleb sääraseid huvigruppe üha enam ja enam juurde ning selle tõttu suureneb ka taeva poole õhkavate inimeste kontsentratsioon ühiskonnas kuni lõppeks hakkab see muutuma normiks ning kaine mõistus ja reaalne vaimse maailma tunnetus muutub hälbeks. See on aga liiga hirmus, et sellele üldse mõeldagi.

Jah, aga mida sa siis soovitad sellist, mis neid tõeliselt huvitaks ja mõtlema paneks... et vot seda teed peaksime käima ja neid asju õppima?

Kuidas motiveerida inimesi hülgama neid pettureid gurusid ja õppima tundma ise-ennast ning kuulama loodust ja otsima vastuseid sealt?
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 17:07 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zen faran
veteran madu

Postitusi: 1,659
Liitunud: Dec 2011
23-05-2013 17:23
Postitus: #16
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Ehk on ka pettur-gurud üks osa Teest, mis vaja läbi käia?
Kas eksin, kui arvan, et nii mõnedki siinsed targad on targaks saanud just läbi selliste pettumuste?

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sinis
ajas

Postitusi: 428
Liitunud: Jan 2013
23-05-2013 17:57
Postitus: #17
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Selline igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver teeb olemise nutuseks, eksole? Mõni pisar on siin päris asjakohane, siis saame jätkuvalt edukamalt kulgeda oma vaimsuse teel wink

Ega ma nüüd Celticu murest väga aru ei saa. Kui on olemas inimesed, kes pole suutelised kirgastuma – olgu selle põhjuseks aeg, orjatöö, mõnuained, vaimuvaesus jms -, miks üldse uskuda, et nende jaoks on olemas mingi spetstee, mis aitab viga parandada? Mina arvan, et nemad vaatavad meiesuguseid kahjutundega, et näed, inimene ei oska elada (loe: mammona näljas ringiratast joosta). Mul täiesti ükskõik, kas püüab neid papp või mingi muu huvigrupp, oma rada tuleb igaühel ikka ise leida ja läbida. Kindel olen, et eluline vaimsuse tasakaal kehtib, olgu selle tagajaks kasvõi evolutsioon ja valvajateks misiganes jõud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
23-05-2013 18:33
Postitus: #18
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Eks häält tuleb ju tõsta kui leitakse, et elukeskkond võib ebameeldivaks muutuda. Ja eks igaüks teeb seda omal teemal - mõni arvab, et füüsilisest taevast külvatakse liiga palju keemiat ja mõni jälle, et vaimsest taevast liiga palju tühivaimsust alla.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
23-05-2013 18:44
Postitus: #19
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Sinis kirjeldab suurepäraselt seda va tänapäeva vaimsust - ülim egoism. Kui mind ei puuduta, las teevad, kui mind ei sega, las toimetavad. Ent reaalsus on see, et kui ühel hetkel hakkab sind segama ja puudutama, siis on juba liiga hilja midagi muuta, kuhugi põgeneda, sest see on muutunud standardiks ja sinu arusaamad iganenud jamaks, mis ei täida eesmärke.

Iseenesest naljakas paradoks - püüeldakse taeva poole, tahetakse olla kõiksusega üks, jahutakse sellest, kuidas ollakse üks inglitega, kõiksusega, maailmaga, üksteise suhtes jne jne, ent seda kõike juhib ülim egoism - mina mina mina. Mina teen seda ja sina ei tee, mina tean seda ja sina ei tea. See on nagu ühe mündi kaks poolt on tegelikult üks ja sama. Ülim äärmuslikkus toidab teist äärmust ja vastupidi.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sinis
ajas

Postitusi: 428
Liitunud: Jan 2013
23-05-2013 19:24
Postitus: #20
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Just nimelt, Celtic, üks äärmus toidab teist. Tasakaal nende vahel oleks siis sinu hädakisa ülejäänute vaimuvaesusest? Ja ego siin end ei ilmutagi?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
23-05-2013 19:41
Postitus: #21
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Ja ikka peab viima teema personaalsele tasemele, ei oska rääkida üldiselt ja konkreetselt, vaja tuua negatiivseid tajusi persoonidele ja nende abil demagoogitseda.

MINU hädakisa
MINU ego
ÜLEJÄÄNUD kõik vaimuvaesed jne jne...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martichoras
Ebatavaliige

Postitusi: 153
Liitunud: Dec 2012
23-05-2013 19:42
Postitus: #22
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
(23-05-2013 16:52 )Celtic Kirjutas:  Ja veel - info vaba tõlgendamise ja suvaliselt käitlemise ajastul tuleb sääraseid huvigruppe üha enam ja enam juurde ning selle tõttu suureneb ka taeva poole õhkavate inimeste kontsentratsioon ühiskonnas kuni lõppeks hakkab see muutuma normiks ning kaine mõistus ja reaalne vaimse maailma tunnetus muutub hälbeks. See on aga liiga hirmus, et sellele üldse mõeldagi.

Räägid, nagu oleks selline seis veel kusagil ees ootamas. Mulle näib, et see on juba toimunud.
Eeter on täis kõikvõimalikke Solk-Babasid ja new-age mittemidagisisukat puterdajaid.
Teisalt võib osa sellest egost olla ka päästjaks, mis ei lase inimest iga tuule suunas jooksma ning järgima. Samas ei kiida ma ka heaks, kuidas kõik inimesed omaette nina nokivad ja üldiselt vaid mokaotsast midagi sisukat endast välja annavad. Nagu oli see hea vanasõna sülitamisest kaevu, millest juuakse.

Teisalt aga on keegi siinkirjutajaist ka proovinud mõnele "silmad pärani kinni" inimesele midagi selgeks teha? Sellest ettevõtmisest/mõttest on suusoojaks hea rääkida aga solk-gurundajad teevad ajupesu ja fanatismiga võrdlemisi head tööd - nende järgijad ripuvad hammastega nisa otsas nagu koerakutsikad ning ei mõtlegi lahti lasta.

Pax pro eo optimus arma
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sinis
ajas

Postitusi: 428
Liitunud: Jan 2013
23-05-2013 19:58
Postitus: #23
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
(23-05-2013 18:44 )Celtic Kirjutas:  Sinis kirjeldab suurepäraselt seda va tänapäeva vaimsust - ülim egoism. Kui mind ei puuduta, las teevad, kui mind ei sega, las toimetavad. Ent reaalsus on see, et kui ühel hetkel hakkab sind segama ja puudutama, siis on juba liiga hilja midagi muuta, kuhugi põgeneda, sest see on muutunud standardiks ja sinu arusaamad iganenud jamaks, mis ei täida eesmärke.

Iseenesest naljakas paradoks - püüeldakse taeva poole, tahetakse olla kõiksusega üks, jahutakse sellest, kuidas ollakse üks inglitega, kõiksusega, maailmaga, üksteise suhtes jne jne, ent seda kõike juhib ülim egoism - mina mina mina. Mina teen seda ja sina ei tee, mina tean seda ja sina ei tea. See on nagu ühe mündi kaks poolt on tegelikult üks ja sama. Ülim äärmuslikkus toidab teist äärmust ja vastupidi.

Et umbisikuliselt rääkimine muudab asja sisu? Jäta need üldistamised teiste vaimuvara osas, räägi endast, see huvitab. Enda kohta niipalju, et ikka jalgupidi veel maa küljes kinni, kõiksus vaid aimatav, mõnikord näen mõnes inimeses inglit, egoism on kohati mu ainus teejuht, ja mina ei tea sinust ega temast midagi. Mündil on kaks poolt, kuid üks neid tavaliselt kiri ja teine kull (pilt), pole see üks ja sama midagi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
23-05-2013 21:00
Postitus: #24
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Loodus püüdleb alati tasakaalu poole. Ükski äärmuslus ei saa eksisteerida ilma vastukaaluta. Kui ühes otsas on näiteks suur mass idioote, siis teises otsas ei saa olla suur mass tarku - neid peab kontsentreeritult olema vähem. Kvantiteet vastandub alati kvaliteedile, st. kvaliteeti ei saa olla kunagi palju...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
23-05-2013 21:29
Postitus: #25
RE: Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
Kui kvaliteeti ei saa olla palju, siis ära pane pahaks, see tähendab ju automaatselt ( paranda , kui ma eksin ) et tarkuse ühtlase jaotumise korral , jääks äärmuste vahele väga väike vahe, puuduks suisa. Kõigil oleks näpuotsaga teadmisi, ja tipud puuduksid ? Seda mõtet võiks ju veel edasi arendada mosaiigikildude ja terviku näol, aga kas on vaja .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 13,906 11-07-2020 17:05
Viimane postitus: isemaag
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 13,821 10-12-2017 20:31
Viimane postitus: Manaja

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog