Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tunneb keegi selle pildi energiat?
#1
Olen tähele pannud, et varem on selline teema ka läbi käinud, et küsitakse mingi teatud maali/pildi energia kohta, kuna piltidel pidi olema võime salvestada/edasi kanda energiat, emotsioone.

Küsiks siis sellise maali kohta:
http://i38.tinypic.com/kw75i.jpg

Vastata võiks just need, kes peale maali väljanägemise midagi tunnevad.
Filmide poolt tekitatud arvamused ju mõjutavad meid. (a la, et oo.. kõhe väike tüdruk süngel taustel jne)
Vasta
#2
Mingeid konkreetseid aistinguid polnud.
Vasta
#3
(25-04-2013, 12:25 )Pirx Kirjutas: Olen tähele pannud, et varem on selline teema ka läbi käinud, et küsitakse mingi teatud maali/pildi energia kohta, kuna piltidel pidi olema võime salvestada/edasi kanda energiat, emotsioone.

Küsiks siis sellise maali kohta:
http://i38.tinypic.com/kw75i.jpg

Vastata võiks just need, kes peale maali väljanägemise midagi tunnevad.
Filmide poolt tekitatud arvamused ju mõjutavad meid. (a la, et oo.. kõhe väike tüdruk süngel taustel jne)

Tema pilk on vanainimese oma. Üldse on tunne, et keegi või miski on ennast lapsekehasse muundanud. Aga mingisugust jõudu ja kiirgust sellest tuleb, kuigi mitte soojust.
Vasta
#4
Midagi tundus selles pildis võltsina ja vaatasin vähe pikemalt... ja joonistusid välja poisi näojooned.
Poiss tüdrukuriietes.
Vasta
#5
(27-04-2013, 08:39 )Minaelan Kirjutas: Tema pilk on vanainimese oma. Üldse on tunne, et keegi või miski on ennast lapsekehasse muundanud. Aga mingisugust jõudu ja kiirgust sellest tuleb, kuigi mitte soojust.

Täpselt sama mõte tekkis - pildil nagu väike vanainimene. Aga küsimus on selles, et kes mida on muundanud. Võib-olla lihtsalt kunstniku enese sisemus peegeldub sel pildil.

Vasta
#6
Küsiks, et kas objekti "energia" jõuab inimeseni ainult silmade kaudu?
Vasta
#7
Vaatasin seda pilti ja külmavärinad jooksid üle kere. Kuidagi halb ja kõhe tunne tekkis...
Vasta
#8
Kole ja pruun. Vanainimese näoga "laps".
Vasta
#9
Halb pilt.
Midagi on valesti. Mitu kokkusobimatut detaili - nt käed (lapsele on naisekäed joonistatud), silmade ja näo ilme (raske pilk), kael...
Hirmutav. Aga oma tabamatuses huvipakkuv ja analüüsima kutsuv.
Sellist pilti endale koju panna ei saaks.
Vasta
#10
Kõik aina arvavad, aga kas keegi on ka teisi maali looja pilte näinud? Äkki joonistabki niimoodi.
Vasta
#11
Tundub nagu oleks kujutatud kummitusliku olendit ehk seda keda ikka viirastusena ajast aega nähakse ehk surnud inimese metafüüsiline ilmutus. On ta siis eeterkeha või mis ta siis on. Pilt on huvitav, paeluv, tõsine, külm...
Vasta
#12
Kust see pilt on ostetud?
Vasta
#13
Mind huvitaks kõigepealt kes on kunstnik, mis on temast teada jne. Tüdruk nagu tüdruk ikka. Pilti st tüdrukut vaadates tekib mul ebamugavuse tunne, tundub nagu tüdruk tunneks ennast ebamugavalt antud situatsioonis või selle kunstniku ees. Olukord kuhu tüdruk on pandud oleks nagu tekkinud ootamatult, riided on igapäevased, juuksed on äsja patsist lahti võetud ja tüdruku emotsioon tegevusele on negatiivne. Olemuselt tundub tüdruk tõesti olevat nagu väike vana inimene. Mind hämmastab veel see taust...kohe peale vaadates ei saagi nagu aru millega tegu, lähemalt vaadates sain aru et tegemist on maastikuga, muru ja seljataga on mets. Kunstnik pole erilist rõhku maastikule, ümbrusele pannud, kuid ta on teinud selle tumedates toonides. Kogu selle pildi üld toon on tume ja punane. Seda kas pildil on negatiivset energiat, saaks kindlaks teha, pendliga.
Vasta
#14
Näeb välja nagu vana foto, kui lastel kästi mõnda aega liikumatult seista.
Lastele see aga ei meeldinud ja nii nad trotsis nägudega pildile jäidki.
Vasta
#15
Selle maali maalisin ma foto järgi oma vanaemast. Maal ise tuli tõesti natuke vanema pilguga, kui ta fotol oli. (Mina teda ju oma silmaga lapsena ei näinud). Ta rääkis veel loo, kuidas fotograaf käskis paigal olla ja ema ütles talle et vaata, lind lendab kohe sealt kastist ja ta jäi seda ootama/vaatama.
Mure oli aga selles, et olen kuulnud legende/lugusid, kuidas kellestki maali tegemine inimesest elujõu võtab jne. ning maali valmimisel läks isa ka kuidagi endast välja, kuna see suhteliselt tõetruu tuli jne... lause peale "... kas sa tahad vanaema ära tappa" peale ehmatasin päris ära.
Ise maalisin suure hoole ja armastusega ja panin nö ainult häid mõtteid sellele kaasa, aga paljud tuttavad on öelnud, et õõ.. kui kõhe maal jne.
Talle endale see maal väga meeldib ja see on ta seina peal rippunud tükk aega. Vahel helistab ja nutab, et ta öö otsa jälle vaatas seda, ja et see on nii ilus ja talle meenub lapsepõlv jne.
See tekitab minus natuke hirmu, et kas on ikka hea, et see tal silme all koguaeg on.
Sellepärast tahtsingi teada, kas keegi tunneb mingit energiat või emotsiooni selle maali kohta, sest mina ise seda ei taju, sest ma pole nö erapooletu.
See pendli asi tundub samas huvitav. Kuidas ma selle abil targemaks saaks?
Vasta
#16
Kui panid sinna hea demotsioonid ja armastuse siis usun et selles pole midagi halba ja eriti veel kui vanaemale see tekitab positiivseid emotsioone. Lapsepõlve mälestused on enamasti positiivsed mälestused ja paljudele vanakestele annab nende meenutamine jõudu juurde jne. Ma usun et kõhedust tekitab värvi valik, eriti taustal. Kas originaal fotol oli sama taust? Ega ma ise suur asjatundja ega pendeldaja pole, kuid ühte teist olen proovinud, seda ka maalil, mida omasin. Kõigepealt pead pendli tööle panema ja tegema selgeks mis mingi liikumine tähendab. Pendel käes liikumatult, ja küsid, palun näita mulle positiivse energia vastust, siis jätad meelde kuidas pendel tööle hakkab, mis suunas ringe tegema hakkab, tänad, selle peale peaks pendel taas ise seisma jääma ja siis palud, et ta näitaks sulle negatiivse energia vastust. Kui need on käes siis mina käisin pendliga kogu maali läbi...st viisin pendli erinevate kohtade juurde ja ootasin mida pendel tegema hakkab. Minu maali puhul hakkas pendel üli suuri ringe tegema silmade juures ja vastuseks oli siis et tegemist on negatiivse energiaga, mida hiljem kinnitasid ka kogenenumad tegijadSmile ja muidugi sellel maali oli oma kõhe ajalugu. Aga ehk oskab keegi midagi paremat soovitada. Rääkisin ainult oma kogemustestSmile
Vasta
#17
(28-04-2013, 18:40 )Pirx Kirjutas: Selle maali maalisin ma foto järgi oma vanaemast.
Väga kenasti maalitud! Ilus pilt! Smile
Ja kui vanaemale ka meeldib, siis on kõik hästi.
Mingeid negatiivseid energiaid küll pildi vaatamisel ei tajunud.
Vasta
#18
Enne pildi vaatamist tekkis mul juba kõhe tunne ja pilti vaadates sain tundele kinnitust. Pilt ise on hea ja lugedes kommentaare .... kui sa sinna vaid head mõtted sisse panid siis ma ei arva, et sa modellilt energiat võtsid/võtad. Mina olen ka maalija/joonistaja ja alati panen pilti head mõtted, laen mõttes hea energiaga, saadan armastust ... Olen ka oma lastest pilte teinud ja pole täheldanud midagi negatiivset. Olen kuulnud, et osa kunstnikke on nö. vampiirid ja et tõesti, on olnud modelle, kes pärast maalimist on haigestunud või koguni ära surnud.
Ma arvan, et kui su vanaema sellest pildist vaid positiivseid tundeid saab, on kõik ok.
See kõhedus tuleneb tõenäoliselt tumedatest toonidest ja lapse tõsisest, pisut vanainimeselikust, näoilmest. Kuigi jah, minul oli juba kõhe enne pildi nägemist Laugh
Vasta
#19
Esimene asi, mis lihtsalt ette laksatas, oli nagemus yhest toast. Suhteliselt hamar, vasakul aken ja mees sealt valja vaatamas. See selleks.
Teiseks - jahedus. Heitsin selle esimese pildi korvale ja keskendusin tydrukuge pildile. Kasi laks jahedaks. Surm?
Vasta
#20
Huvitav, tavaliselt otse maale, pilte vaadates tunnen miskit, aga praegu, läbi kuvari ekraani... mitte tuhkagi. Mina peaks selliseid asju otse reaalis nägema, et miskit tunda. Ju mul siis nõrgad tajud Smile

Aga sorry, pilt ise-enesest mulle ei meeldi.
Vasta
#21
Pirx, pildil, mis on tehtud heade mõtetega, ei ole halba energiat.
Ilmselt oled maalinud vana foto järgi, kus taust on olnud pleekinum ja seepärast on tasakaal tüdruku ja tausta vahel maalil veidi paigast ära. Aga see on puhtalt visuaalne efekt, millest ei tasu end mõjutada lasta.
Kui vanaemale see pilt meeldib, siis on kõik korras - mis on armastusega tehtud, mõjub armastusega ja võetakse armastusega vastu. Ei ole üldse tähtis, kuidas kõrvaltvaatajad asja näevad.
Vasta
#22
Huvitav on,et vaatasin pilti ja mõtlesin,et asi on detailides ja selles, milliseid aistinguid mingisugused detailid meis tekitavad. Pähe tuli mõte sellest, et vanadel fotodel on ka inimesed minu jaoks tihti kuidagi tontlikud. Selline võrdlus siis ,et kui uks on kinni, siis on ta kinni. Kui uks on lahti, siis on ta lahti. Aga kui uks on irvakil, siis hakkab inimesel fantaasia tööle. Siis loen kommentaaridest ,et oled pildi maalinud vana foto järgi. Lisaks on sul õnnestunud seda tüdrukut väga elavalt kujutada.
Edasi ongi see ainult, et millist laadi meelte ergastamine inimesele meeldib. Minu jaoks on teatav sünge olemus aeg-ajalt meeldiv. Eriti lahe on kui pildile on nn ilus ja kole korraga kokku pandud .
Ma arvan,et su vanaema kohtus läbi selle pildi uuesti iseendaga. See võib olla vahest šokeeriv. Kellegi elujõudu see pilt tõenäoliselt ei vähenda,sest ta elab ise üsna tuntavalt oma elu.
Vasta
#23
Juhiksin tähelepanu raamile. Seal seisab "Loona". Loona on nimelt üks kihelkond Saaremaa idaosas. Kuid ühtlasi on Loona ka nimi. Rohkem ma teada ei saanud. Kui kedagi rohkem huvitab võib ju uurida. Smile
Nüüd pildi energiast. Pilti vaadates on mul väga raske hingata. Pilt on külm. Mul tuleb millegipärast nutt kurku. Näen, et ta ei ole õues vaid toas. Kõik.
Lähtudes psühholoogiast võin öelda, et tal on ebamugav või on ta mingisuguse pahandusega hakkama saanud. Samas kui sa vaatad, siis ta kulmud on sellises asendis, et ma järeldan, et keegi on temaga kurjustanud.
Kuid miks ka enamusel sünge meeleolu tekib, võib tuleneda kunstniku värvi valikust. (Jälle psühholoogiast lähtudes) Must/tume värv väljendab probleeme ning punane värv tekitab agressiivsust.
Vasta
#24
Inimlikust uudishimust tahaks vaadata seda pilti.. lugesin inimeste arvamust pildi kohta, et ei ole negatiivset aurat vm. aga ise ei suuda seda linki avada, tunne selline, et kui vaatan, siis kaotan oma energiat.
Seega, linki avamata tean, et minu vaatamiseks pole see mõeldud.
Vasta
#25
Loona nimeline koht on tõesti Saaremaal olemas. Aga Loona on ka minu vanaema ehk siis tolle pildil oleva tüdruku nimi. Loonal on päris huvitav tähendus ka, loodus ehk loond ja põlisrahva – maarahva – ainus oma loonausk.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  KEEGI, EIKEEGI ja ühiskond Flash 14 6,209 11-04-2018, 10:49
Viimane postitus: ontheway
  Kas on võimalik toota piiramatult tasuta energiat? HadziOgloe 135 64,042 15-06-2014, 21:42
Viimane postitus: Profaan
  Ma tunnen energiat? Supilusikas123 3 2,988 26-06-2013, 11:21
Viimane postitus: Peisko
  Kes loeks mu energiat ja konsulteeriks natuke? Uwe 6 4,354 08-05-2013, 17:58
Viimane postitus: Celtic
  Selle maali iseloomustus põlduba 55 20,204 27-11-2012, 22:14
Viimane postitus: põlduba
  "Vaba energiat" Iirimaalt Hallucigenia 13 7,474 26-06-2012, 21:16
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Infoväljast lugemine ja selle kasutamine Rein 6 5,944 25-09-2011, 19:13
Viimane postitus: HUGOTH
  Keegi teine mu keha sees Golden 6 4,233 29-03-2010, 12:44
Viimane postitus: lihtsalt
  Kell, mis tunnetab negatiivset energiat THOR-00 30 10,692 26-03-2009, 17:21
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat