Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas positiivne ja negatiivne peavad meie elus olema tasakaalus?
#1
Nägin nädal aega tagasi unes, et olime mingi põllu peal ja arutasime, et muld pole siin eriti viljakas ja et vaid kasvuhoonetesse võib viia meetrite kõrguses kvaliteetmulda.
Siis keegi "kõrgemalt" poolt selgitas muheledes, et HEA MULD TAIMEDELE ON SIIS, KUI POSITIIVNE JA NEGATIIVNE ON TASAKAALUS. Ma püüdsin küsida midagi aluseliste ja happeliste kohta, aga too olevus aihtus, justkui oleks kõik olulise öelnud.

Nüüd olengi pead murdnud, et võib-olla füüsilises kehastuses polegi võimalik "kasvada" korralikult, kui oled ainult hea inimene või ainult halb inimene. Et sinus peavad olema kõik omadused alates skaala alumisest osast - julmusest ja kurjusest ning lõpetades skaala ülemise osaga - tingimusteta armastusega.

Et peame õppima neid omadusi tasakaalus hoidma omavahel ja otsustama, millel päriselt domineerida laseme ja millal.
Olen märganud, et kui olen nädalate viisi teinud nö ainult positiivseid asju ja mõelnud positiivseid mõtteid, siis see kuidagi tasakaalustatakse kas mõne äpardusega, kurjade inimestega kohtumisega või "raskete" unenägudega.

Kas mitte meie universumis ei peagi olema kõik energiad olemas, neid ei saa ära kaotada, neid tuleb õppida kasutama ja nendega koostööd teha nii, et areng siiski toimuks kõigi jaoks...

Vasta
#2
Et kui ma nagu ühte armastan ja teist peksan siis on tasakaal?
Kui annan isikule rusikaga näkku ja tasakaal saabub kui saan matsu tagasi?
Kuidas saab oma "asjad" tasakaalu näiteks isik kes tapab 50 inimest?

Või nagu üks mõistujutt räägib:
"Alguses palusin Jumalalt raha ja asju.
Siis avastasin, et maailm töötab teisiti
Võtan vajalikud asjad ja palun Jumalalt
andestust kui selle käigus kellegile liiga tegin".

Teisest otsast - mis asi on üldse tasakaal?
Kas sellist asja on üldse olemas?
Või on see müüt nagu absoluutne headus või kurjus?
Vasta
#3
(24-04-2013, 06:49 )Minaelan Kirjutas: Et peame õppima neid omadusi tasakaalus hoidma omavahel ja otsustama, millel päriselt domineerida laseme ja millal.
Eks igaüks tegeleb sellega oma võimete ja soovide kohaselt. Tasakaaluga seoses võiks seda võrrelda üksinda kiigel (kaalukiik) olemisega ning mõtlemise/proovimisega mida seal peal teha soovitakse, mida on võimalik teha ja mida kiigel olles tasakaal tähendab.

Vasta
#4

Hea ja halva tasakaalust haavapuu näitel: haavapuu saab päikeselt valgust, ehk "head", ning selle "hea" arvelt korjab ta kokku astraaltasandil oleva "halva", ning muundab selle halva paremaks - ehk "hea" arvelt muudetakse "halba" paremaks - ning lisaks sellele ka "enda vajadused", ehk haavapuu tüve kasvatamine, ning iga-aastane uute lehtede loomine.

Sarnaselt saaks mulda vaadata kui "mädaniku ja kõdu", ehk kunagise elu "jääke", mis tuleb ümber töötada "uueks eluks", ehk puutüveks - lisaks korjavad puud ka atmosfäärist "halba" (surnud õhku, ehk süsihappegaasi CO2), mille muudavad uuesti "heaks" (hapnikuks O2).
Siin võiks "hea ja halva" tasakaalu vaadelda kui toitu ja eluringi (mis ühele on halb jäänus = CO2, see on teisele hea toit = CO2, mis muudatakse veelgi paremaks = O2 ).

Sarnaselt peaks ka inimene lisaks "füüsilisele vegetatsioonile" tegema midagi "head", ehk lisama oma töö ja mõttega midagi maailmale juurde.
Need inimesed, kes midagi head ja vajaliku maailmale juurde ei anna vaid loovad halba, on nagu "umbrohi", mis varjutab vaid teiste valgust, ise midagi väärtusliku vastu andmata.

Vasta
#5
(24-04-2013, 06:49 )Minaelan Kirjutas: Siis keegi "kõrgemalt" poolt selgitas muheledes, et HEA MULD TAIMEDELE ON SIIS, KUI POSITIIVNE JA NEGATIIVNE ON TASAKAALUS.

See kõrgem olend oli ilmselt Celtic Laugh

Et keegi ei arvaks et ma siin lihtsalt spämmin, siis paar tõsisemat sõna ka juurde:
Igale rakendatavale jõule hakkab tööle vastupidine jõud. See on üks maagia tähtsamaid seaduseid.
Vasta
#6
(24-04-2013, 19:45 )zen faran Kirjutas: Et keegi ei arvaks et ma siin lihtsalt spämmin, siis paar tõsisemat sõna ka juurde:
Igale rakendatavale jõule hakkab tööle vastupidine jõud. See on üks maagia tähtsamaid seaduseid.
Milleks tõsta maagiat esile kui see seadus kehtib kõikjal meie ümber - newtoni kolmas seadus.

Vasta
#7
Maagia ei tegele ainult füüsiliste kehadega, nagu seda teeb newtoni kolmas seadus.
Sõnajõule ei pruugi see seadus samuti kehtida.
Vasta
#8
Selleks, et midagi mõista ja väärtustada on vaja kontrasti.
Me ei oskaks mõista ja väärtustada headust kui poleks kogenud kurjust.
Me ei oskaks mõista ja väärtustada valgust kui poleks kogenud pimedust.
Me ei oskaks mõista ja väärtustada soojust kui poleks kogenud külmust.
jne

Näiteks iga päev Rootsi lauas sööv inimene hakkab ajapikku toitu vähem väärtustama kui see, kes nälgib kuskil hütis ja järab puukoort. Vihmases ja külmas kliimas elav inimene väärtustab sooja ja kuiva kliimat palju rohkem kui soojas kliimas elav inimene.


Vasta
#9
(24-04-2013, 08:12 )excubitoris Kirjutas: Kuidas saab oma "asjad" tasakaalu näiteks isik kes tapab 50 inimest?

Teisest otsast - mis asi on üldse tasakaal?
Kas sellist asja on üldse olemas?
Või on see müüt nagu absoluutne headus või kurjus?


Seda minagi pead murran, et mis see tasakaal on, milles mu selges unenäos räägiti. Kindlasti on ta pidevalt muutuv nähtus. Ja vaevalt, et füüsikaliste/teaduslike seadustega seletatav.

See, et neil tapjatel on see väga ebastabiilne, on endastmõistetav. Neid selline asi ei huvitagi.
Aga ometi oleme ju kuulnud kurjamitest, kes peale raskeid kuritegusid järsku 180 kraadi oma elu ja käitumist muudavad, hakates justkui pühaku elu elama. Kas neil tekkis alateadlik tasakaaluvajadus?

Tasakaalu otsime siiski meie, kes soovime nii ennast kui ka ümbritsevat arendada ja edasi viia - vabadusse, õitsengusse...

Kui võtta aluseks energiajäävusseadus, siis energia ei kao kuhugi, aga võib muunduda ühest olekust teise. Kuhu ta siis liigub ja milleks muutub? Kas suudame seda ise toimetada?

Kui meil on näiteks vähe "raskeid" energiaid (laiskus, masendus, tülpimus jms) ja tahame ennast tasakaalus hoida ning arengus edasi minna, siis peame seda tasakaalustama "kergete" energiatega (empaatia, headus, sõbralikkus, armastus jms). Sellise tasakaalu tekitamine ehk ei nõuagi erilisi pingutusi, kuna vastaspool(negatiivsus) pole samuti eriti kaalukas.
Ja suure tõenäosusega selliselt tasakaalustatud inimesed liiguvad oma arengus kiiresti edasi, saavad paremini kätte infot Universumi allikatest, mõistavad paremini Kõiksuse- ja Loodusseadusi, seda, et kõik olemasolev on elus ja üksteisega energeetiliselt seotud.

Ehk nagu Kage märkis siin "kaalukiiku" - et kiigutame ennast järjest kõrgemale Smile.

Ja mida rohkem ja raskemaid negatiivseid energiaid meil on, seda rohkem peame pingutama, et tasakaalu jõuda lõpuks ja arengus edasi minna, kas siis selles või järgmistes eludes.




Vasta
#10
Minu jaoks on tasakaal Zeland raamatus päris hästi lahti kirjutatud s.h. ka nn "kiikumine" või surfing.Bleh

TRANSURFING - REAALSUSE JUHTIMINE I ASTE. VARIANTIDE RUUM

Lingilt sisukirjeldus:

Võimaluste lõputus – see on Vadim Zelandi „Transurfingu” triloogia esimene, kummalistest ja tavatutest asjadest pajatav raamat. Kõik, mida te loete, on sedavõrd šokeeriv, et näib suisa uskumatu. Kuid teie usk polegi oluline – teil on võimalus kõik see oma nahal järele proovida, aga olge valmis, et kui olete lugemisega lõpule jõudnud, kukub teie tavapärane maailmapilt kolinal kokku, sest see raamat sisaldab ideid, mis teid oma julgusega jahmatavad. Transurfing – see on võimas tehnika, mis annab teile võimu korda saata võimatut, ja nimelt – juhtida saatust oma soovi kohaselt. Transurfing põhineb võimaluste mudelil – põhimõtteliselt uuel maailmakorraldusel. See siin on Transurfingu I aste ja võluri esimesed sammud. Te ei tea veel, et saavutamise asemel on lihtsam võtta. Te kogete ebamääraseid tundeid, avastades, et teil on võimeid, millest te pole undki näinud. See on nagu vabalangemine – uskumatu on nii uskumatu, et muutub usutavaks.

Lugesin Transurfing`ut originaalis ja uuest maailmakorraldusest küll ei näinud kusagil midagi, "reklaamlause" ... ei ole seal midagi just "nii" uut, vahest ehk siis on , kui keegi Zelandi isiklikult kummardama hakkab ja saab uue loodud egregori ....
Vasta
#11
(24-04-2013, 06:49 )Minaelan Kirjutas: Nägin nädal aega tagasi unes, et olime mingi põllu peal ja arutasime, et muld pole siin eriti viljakas ja et vaid kasvuhoonetesse võib viia meetrite kõrguses kvaliteetmulda.
Siis keegi "kõrgemalt" poolt selgitas muheledes, et HEA MULD TAIMEDELE ON SIIS, KUI POSITIIVNE JA NEGATIIVNE ON TASAKAALUS.
Muld- meie maailm, ja see pole tõesti eriti viljakas, sest negatiivsust on liiga palju ja taimed hukkuvad (inimesed ei saavuta Valgustatust, pigem kibestuvad, kui vaadata vanu inimesi), kasvuhoone on hooldaja hoole all (kõrgemad jõud suunavad/õpetavad tänu millele on võimalik suurem hulk negatiivsust positiivseks töödelda/muundada)
Kui elu on liiga "lill", jääb inimene nautlema ja enesearengut ei toimu. Castanedaski kirjutati, et kuiviktürann on suur õnnistus. Kui keegi pidevalt sissekäib, terroriseerib, on see suurepärane võimalus enesetrenniks! (läbipaistvaks muutumine) Bleh
Vasta
#12
(25-04-2013, 06:37 )Minaelan Kirjutas: Ehk nagu Kage märkis siin "kaalukiiku" - et kiigutame ennast järjest kõrgemale Smile.
Tundub, et sa ei saanud aru mida ma mõtlesin, sest kaalukiigega ei kiiguta ennast järjest kõrgemale.
Vasta
#13
(25-04-2013, 21:47 )kage Kirjutas:
(25-04-2013, 06:37 )Minaelan Kirjutas: Ehk nagu Kage märkis siin "kaalukiiku" - et kiigutame ennast järjest kõrgemale Smile.
Tundub, et sa ei saanud aru mida ma mõtlesin, sest kaalukiigega ei kiiguta ennast järjest kõrgemale.

Tegelikult ma saan hästi aru, mis sa mõtled ja mida sa siin foorumis taotled.
Loomulikult me saame sinuga asjadest erinevalt aru. Mina haaran tihti foorumlaste tekstidest mõtteid, sõnu ja ideid ning arendan neid edasi Smile1. Et huvitavam oleks.

Näiteks minu kujutelmas on kaalukiik selline puust kiik, millel seisad keskel, üks jalg ühe külje peal, teine teise külje peal ja niiviisi tasakesi kord ühele, kord teisele küljele vajutades ja hoogu andes, samas tasakaalus olles, kiigutad ennast järjest kõrgemale.
Ja kiigu keskosa all on selline vahend("mootor"), mis sind järjest kõrgemale kergitab, kui ikka suudad tasakaalu hoida ja pidevas liikumises ehk hooguandmises püsida Smile1.
Vasta
#14
(26-04-2013, 05:46 )Minaelan Kirjutas: Tegelikult ma saan hästi aru, mis sa mõtled ja mida sa siin foorumis taotled.
Sinu postitusi lugedes on mul tugev kahtlus, et sa saad hästi aru kuna paned pidevalt millegagi mööda. Aga vähemalt on hea teada, et sa oskad kaalukiigega lennata.

Vasta
#15
Kunagi hiljem ehk kui teravamad nurgad endal maha lihvinud olen. Kardan, et teen kiige katki.
Vasta
#16
Offtopic. Mingem rajale tagasi.

Tahtsin öelda, et kuna me elame duaalses, mitmetasandilises maailmas, siis kõik süsteemid püüdlevad tasakaalu poole - see on eesmärk peaagu kõikidel asjadel - püüelda tasakaalu poole. See on asi mis paneb keemilised protsessid käima, ilmselt ka füüsikalised.

Iseasi, kas süsteem iial tasakaaluoleku saavutab. Aga, püüdleme vähemalt Smile
Vasta
#17
Olen tähele pannud,et viimasel ajal ehk siis viimased 1-2 aastat on tekkinud väga palju konflikte inimeste endi vahel, mul on tunne,et väikesed pisiasjad ajavad inimesed närvi ja siis algab tagasi tegemine ja kättemaks, mis on väga negatiivse energiaga, see ei ole mitte ainult siin foorumis vaid globaalses mõttes õelus mis igapäevaga süveneb.Inimesed ei ole enam head, nad on õelda, neil on hiljem küll süümekad aga sellest saab mõne päevaga üle, mõnusam on kui saad tagasi teha. Olemas on veel ka häid ja südamlikke inimesi kes ei otsi tüli või tüli tekkides lahendavad selle tõrksale inimesele õiguse andmisega.
Nüüd minu küsimus.
Kas kurjus koondab juba vägesid?
Vasta
#18
(12-08-2013, 23:39 )Sekhmet Kirjutas: Nüüd minu küsimus.
Kas kurjus koondab juba vägesid?
Ma leian, et kurjuse vägede koondamise kõrval on olemas ka võimalus, et sa oled hakanud maailmast teistmoodi/paremini/rohkem/jne aru saama. Ega ju ainult maailm ei muutu, inimene muutub ka.
Vasta
#19
Võib aru saada paremini aga mis selle tarkuse ja arusaamisega peale hakata, see võibolla tekitab stressi rohkem kui saad aru,et oled 1:10st inimesest kes ei õelutse.Aga ma soovitan soojalt mõelda oma igapäevastele pisinegatiivsetele asjadele ja siis saate aru kui suure jamaga hakkama olete saandLaugh
Vasta
#20
(12-08-2013, 23:39 )Sekhmet Kirjutas: Olen tähele pannud,et viimasel ajal ehk siis viimased 1-2 aastat on tekkinud väga palju konflikte inimeste endi vahel, mul on tunne,et väikesed pisiasjad ajavad inimesed närvi ja siis algab tagasi tegemine ja kättemaks, mis on väga negatiivse energiaga, see ei ole mitte ainult siin foorumis vaid globaalses mõttes õelus mis igapäevaga süveneb. Inimesed ei ole enam head, nad on õelda, neil on hiljem küll süümekad aga sellest saab mõne päevaga üle, mõnusam on kui saad tagasi teha. Olemas on veel ka häid ja südamlikke inimesi kes ei otsi tüli või tüli tekkides lahendavad selle tõrksale inimesele õiguse andmisega.
Nüüd minu küsimus.
Kas kurjus koondab juba vägesid?
Kui lugeda Igor Mangi selle aasta horoskoopi, siis on lihtsalt niisugused astroloogilised seisud. Need algasid juba eelmisel aastal. Midagi pole parata - tuleb see Must veemao aasta üle elada ja jääda sealjuures positiivseks inimeseks.
Hea tuju leiab looduses viibimises ja Ilu nautimises, ütleb Mang. Samas ta hoiatab, et august tõotab tulla raske.
http://www.ohtuleht.ee/534456





Vasta
#21
(13-08-2013, 09:43 )Müstik Kirjutas: Hea tuju leiab looduses viibimises ja Ilu nautimises, ütleb Mang. Samas ta hoiatab, et august tõotab tulla raske.
http://www.ohtuleht.ee/534456

Nii ta ütleb jah:

""Praegu on kõik hästi, praegu puhake!" soovitab Igor Mang kõigile. Augusti keskpaigast peale läheb astroloogi ennustusel aga kisklemiseks.
"Maailmas tervikuna läheb keeruliseks," ennustab ta, et august on teise poolaasta, kui mitte kogu aasta halvim kuu.
Häiritud saab paljude inimeste suvepuhkus või igapäevane töörütm, ette on näha suuri tulekahjusid, tööstusavariisid, maavärinaid, konflikte riikide vahel, krahhi rahanduses."


Mu meelest on juba praegu maailmas nii palju verd, vägivalda ja vihkamist, et ei kujuta ette, kuidas saab veel hullemaks minna.

Olen ka viimasel ajal palju mõelnud, et kuna seda kurjust, julmust, pahatahtlikkust ning kahjurõõmu nii palju on, siis ....kas praegusaegne inimene on ikka õige olemus siin Maa peal elu edasi viima, kas ta üldse kunagi suudab selliselt jätkates mingit rahu ja tasakaalu luua? Vaevalt.
Võib-olla olemegi Universumis teistele rassidele kui kooli näitlik õppetund, kuidas ja milliste meetmetega tõhusalt ning lõplikult enda rassi ja ümbritsevat kiiresti hävitada.

Kas vastuseks neile mõtetele või siis tuleviku nägemus, aga täna nägin unes, et:

" Ujusime mingi grupi inimestega ilusas merelahes, mis oli ääristatud roheliste kaunite puudega. Siis märkasin, et merevette ulatus üks peenike kummist voolik, nii umbes 3 cm diameetriga. Sellest voolas väga puhast ja säravat vett merre. Imestasin, et miks seda vaja on ja hakkasin piki voolikut minema, et otsida, kust ta alguse saab.
Selle teine ots oli kusagil metsas, maa sees. Ma küsisin ühelt naiselt, et miks seda vett merre lastakse ja et see ei aita ju midagi, seda tuleb ju nii vähe ja meri on nii mõõtmatu.
Ta vastas, et ära muretse, küll see varsti mõjuma hakkab. Rahunesin selle peale, kuigi olin veidi uskmatu, ning läksin tagasi teiste juurde ujuma."

Usun, et enamus unenägude uurijaid mõistab selle tähendust.
Vasta
#22
Positiivne ja negatiivne on ju suhtelised m6isted, oleneb kustpoolt vaadata, Yin ja Yang on vastandlikud, headust ilma kurjuseta nagu polekski jne. Kas seda kurjust nyyd rohkem on kui varem, eriti kui suhtarvudest rääkida (inimene ju on alati verejanuline olnud), praegu jookseb lihtsalt info kohe kätte minutitega yksk6ik kust maailma nurgast. Ei ole m6tet seda jama jälgida ja lugeda, kirjutatakse ju ainult negatiivsest ja telekas lendab ka pidevalt veri ja igasugused krimisaated. Oluline on jälgida seda, mis sinu enda ymber päriselt toimub, pereringis, tööl, tänaval ... ja ise inimeseks jääda.
Vasta
#23
(13-08-2013, 16:03 )Teeline Kirjutas: Positiivne ja negatiivne on ju suhtelised m6isted, oleneb kustpoolt vaadata, Yin ja Yang on vastandlikud, headust ilma kurjuseta nagu polekski jne. Kas seda kurjust nyyd rohkem on kui varem, eriti kui suhtarvudest rääkida (inimene ju on alati verejanuline olnud), praegu jookseb lihtsalt info kohe kätte minutitega yksk6ik kust maailma nurgast. Ei ole m6tet seda jama jälgida ja lugeda, kirjutatakse ju ainult negatiivsest ja telekas lendab ka pidevalt veri ja igasugused krimisaated. Oluline on jälgida seda, mis sinu enda ymber päriselt toimub, pereringis, tööl, tänaval ... ja ise inimeseks jääda.

Täpselt nii ongi. Tegelikult pole inimesed midagi kurjemad julmemad jne. kui nad on olnud. Lihtsalt meedia millegipärast jätab selle mulje. Kas negatiivne müüb või ei osata positiivset müüa. Vahel ka tõesti positiivseid asju meedias ja ei ütleks, et need kehvasti müüvad.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas usud, et aastal 2012 saabub maailmalõpp? Henc. 251 110,436 25-12-2023, 14:51
Viimane postitus: isemaag
  Orgaanilised robotid meie poliitika taevas Tinar 10 2,914 29-01-2021, 11:12
Viimane postitus: lahendused
  Nostalgitseme: kas NSVL=EU? xcad 176 28,870 21-07-2020, 08:15
Viimane postitus: xcad
  Kas juhused või mõttejõud... Andri 17 9,810 17-05-2020, 16:11
Viimane postitus: Minaelan
  Kas paramaailm või mitte? asuur 2 2,628 12-02-2016, 09:56
Viimane postitus: kalldunn
  Kas meie kuulmine trikitab või... hulkuv hing 8 4,655 01-10-2013, 09:16
Viimane postitus: insomnia
  Kas on vaja kõigil teada väe ja jõukohti.....! HUGOTH 4 2,383 21-09-2013, 20:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Kas tõesti see kõik juhtus aastal 2010? Erfekt 26 11,254 16-09-2013, 13:52
Viimane postitus: kage
  Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud? zed 16 6,965 22-08-2012, 19:35
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 19,057 21-07-2012, 21:20
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat