Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eelmised elud, lobotoomia ja elust peale surma filosoofilisemalt
#26
Kage, kasutaja keeris rõhus kogemusele. Seni kuni sul vaimseid kogemusi ei ole, ei saa sa Newtoni raamatutest lihtsalt samamoodi aru nagu need, kellel on kogemusi.

(29-10-2014, 12:00 )keeris Kirjutas: Kage, taotle endale kogemus! Usu, iga skeptik on mitteskeptik, kui saab ise vahetu kogemuse, isegi kui ei oska kirjeldada ja ei tea, mida koges. Ka kõige materialistlikumal inimesel tekivad kahtlused tema senistes tõekspidamistes, kui nn vaimuilm talt vaiba alt tõmbab. Pärast "vaimu" puudutust lihtsalt ei saa enam olla endises jäigas maailmapildis . Vastuseid küsimustele ei saa, aga saab tõdemuse, et kõik polegi alati nii nagu esialgu näib ...


Vasta
#27
Müstik, sina ei tea millised kogemused mul on kuna neist ma ei räägi siin. St proovi ridade vahelt lugeda.
Vasta
#28
Alles hiljuti ju rääkisid ühest kogemusest kõigile! Bleh
Vasta
#29
(29-10-2014, 12:00 )keeris Kirjutas: Kage, taotle endale kogemus!
Kuidas käib taotlemine? Niipalju kui mina enda kogemuste järgi öelda oskan, siis minule tulevad kogemused ainult siis kui ma ise midagi teen või ette võtan mitte siis kui ma millegi/kellegi käest mõttes küsin või soovin.
Vasta
#30
(29-10-2014, 23:42 )Krt Kirjutas: Ainus, mis ei saa psüühiliselt surra on nimetu, minatu ja mõtleva mõistuseta vaikne kohalolu.

Mida tähendab sinu ilusas ja keerulises maailmas "psüühiline surm"?

Sinu sõna- ja kujundivara nõuab lugejalt ühtelugu pingutust. Anna andeks hea sõber Krt aga mulle tundub, et sa takerdud kujundite ja keele ilusse enam, kui sisule kasuks tuleb.
Vasta
#31
(30-10-2014, 07:50 )positiivne Kirjutas: Mida tähendab sinu ilusas ja keerulises maailmas "psüühiline surm"?

Sinu sõna- ja kujundivara nõuab lugejalt ühtelugu pingutust. Anna andeks hea sõber Krt aga mulle tundub, et sa takerdud kujundite ja keele ilusse enam, kui sisule kasuks tuleb.

See on väga lihtne. Psüühiline surm (irooniliselt ka surematuse illusioon) on klammerdumine, mis kuulub misiganes liiki erinevatele vaimsetele mõttekonstruktsioonidele ja emotsioonidele, mis ei suuda olla vaikses teadlikkuses ega taju enam kõige lihtsamat hetkel toimuva kohalolu. Kus mingi teooria või usumeemi müra varjutab ja matab enda alla igasuguse puhta elukogemuse, kuna puudub enese arenenud kriitiline meel, mis laseks jääda neutraalselt terviklikuks lõpuni välja. Kus hirm, argus või edevus tundmatu ees on ikka nii suur, et need tuleb teoreetiliselt maharahustada, aga kindlasti mitte tunnistada kõige lihtsamat fakti, et tegelikult ju never-ever ei teata. On vaid teesklus, kus igasugune mõistuslik teadmine, mis arvab olevat lõplik või igavene tõde, kuulub lõpuks ikka surmale, sest üksnes nimetu elumüsteerium on pidevas ja igaveses liikumises. Isegi Osho oli muidu vingete mõtete ja väljendusega austusväärne guru, kuid ei suutnud jääda lõpuni puhtaks ja tunnistada, et mõistuslik teadmine on vaid psüühilise igaviku surm. Kui psüühiline igavik ja terviklik reaalsus surmatakse, siis see tükeldatakse paljudeks taassündideks või eludeks peale surma, mis on võltsid ja illusoorsed.

Armas Lugeja, aegajalt ma panen täitsa lampi tekste sellest, mida näen, asisema sisu jätan lahkelt sinu enda vormistada.



Vasta
#32
(31-10-2014, 10:10 )Minaelan Kirjutas: Ei, muidugi me ei tea. Vaid unenägudest saame vihjeid ja ka vaimudega kõneledes saab üht-teist teada. Aga mis on halba selles usus, et reinkarnatsioon on olemas? Keda see kahjustab? Kas jätame midagi selles elus tegemata?

Hirm ja argus tundmatu ees - seda ma mõistan. Mis asi see edevus tundmatu ees on, kas see, kui panen ballikleidi selga ja kutsun ta tantsima?

Edevus tundmatu ees pole kindlasti see, kui paned kleidi selga ja kutsud tundmatu tantsima, vaid see, kui tundmatuga tantsides pead pidevalt oma täiesti jaburat ja üleliigset reinkarnatsiooni teooriat esitama, mis kogu tantsu ja ilu vaid ära rikub. Sisuliselt on see edevus ikka veel hirm ja argus, lihtsalt varjatud ja kavalamal kujul.

Ja arendatud edevad teooriad kanduvad kavalalt edasi sinu vaimu, mis põhjustab omakorda edevalt ületähtsustatud unenägusid, millel tegelikult pole muud tähtsust ja sisu, kui vangistavalt haige ja ketrav nõiaring. Sellest orjastatud vaimust tuleks lihtsalt osata vabaneda, sest see on üleliigne usukark, mis paneb sind jätkuvalt uskuma, et selline ongi tõeline elu - sandi elu - kuigi võiks ammu juba kargud minema heita. See elude tükeldatuse haigus ei kuulu algselt ja olemuslikult inimese olemisse. Tõeline usk saab olla vaid inimese terviklik olemine hetkes, kõik muud usud on vaid illusoorsed vahendajad vaimud. Kui minna siiski seda teed ja kasutada vahendajaid, siis ei tohiks neid mitte kunagi ületähtsustada ja tegelikuks tõeks kuulutada - nendest ei leia ealeski täit sisemist rõõmu, vaid järjekordset idiootset kannatust, mis hävitab kogu tõelise olemise - kus lihtne ja loomulik eluarmastus jääb lõpuni õide puhkemata.

Vasta
#33
Teooriaid on alati olnud erinevaid ja tuleb aina juurde - igaüks püüab olla parem, kui teine, mis vaid lämmatab ürgse inimkeha oma kogutud keeruka raskuse all. Erinevad teooriad on nagu staadioni jooksurajad - millega inimesed end rumalalt samastavad - need ei vii mitte kuhugi mujale kui vaid algusesse tagasi. Siiski on nad kõik lõpuks ühtmoodi illusoorsed ja kaotajad algse elu enese ees. Aga terviklik elutundmatus ei ole mõistuslik teooria, vaid midagi täiesti muud ja määratult enamat, kus algusest lõpuni kogu haaratud staadioni ring oled sina ise. Mis mõtet seal enam erinevate teooriate ja tõdede pärast rabeleda, kui lihtsalt ollakse kogu tõde - Kõiksust embav vaikne mitte-teooria?
Vasta
#34
Krt , aga üks küsimus . See Sinu allkirjatekst on Sulle nagu moto eest, nagu ma aru saan? Olen ma õigesti aru saanud , ma loodan . Sel juhul ei ole ju vahet, kuidas teised näevad, sest ...ja nüüd loe oma allkirjateksti . Kui Sa oled Kõiksuse usku, siis on seal ju kõik lubatud .
Vasta
#35
(01-11-2014, 00:28 )Krt Kirjutas: Mõtted nüüd küll veel ei teostu, ajasid järjekordselt midagi väga segamini.

Ilmselt ei ole sa seni mõtteenergia kohta lugenud. Või seda kogenud.
Teatud viisil mõtlemine võib anda positiivse või negatiivse mõju ümbritsevale keskkonnale.
On teooria, et inimteadvus on osa materiaalsest maailmast ja oma teadvusega saame otseselt seda maailma mõjutada. Et jõuda arusaamisele energiate nähtamatust maailmast, viiakse läbi teaduslikke katseid, kasutades tehnikat nimega bioelektrofotograafia.
Selle teooria eelduseks on asjaolu, et me kiirgame pidevalt energiat.
Mõtted on energia ja energial on mõju ka universumile, sest kõik universumis on omavahel ühendatud. See on kõrgem teadvus.
Mõtetel, soovidel, palvetel ja teistel teadvuse tahteavaldustel on otsene mõju meie füüsilisele materiaalsele maailmale.
Seega - kõik positiivsus ja negatiivsus, mida inimene universumisse paiskab oma mõtete kaudu, tuleb ringiga talle kunagi tagasi. Pole välistatud, et alles järgmises elus, aga pole ka välistatud, et juba viis minutit hiljem.
Parem on alati positiivseid mõtteid mõelda. Smile
Vasta
#36
Jaa, ongi kõik lubatud, kuna otseselt keelata ei saa kedagi ega midagi. Kas see siis pole niigi ilmselg?
Vasta
#37
No aga miks siis vaielda ? Laugh
Vasta
#38
Müstik, mind paraku sinu arusaam ei rahulda, kuna mind ei huvita parem ja üha parem elu. Vaid mind huvitab terviklikult teadvustatud elu. Kui midagi teha, siis tuleks teadvustada igakülgne stsenaarium, mitte vaid idealistlik lootus.
(01-11-2014, 12:28 )olematu Kirjutas: No aga miks siis vaielda ? Laugh

Ära vaidle, vaid vestle ja jutusta - justkui iseendaga!wink
Vasta
#39
Krt, ei kirjutanud lootustest, vaid mõtteenergiast.
Teaduslikult on tehtud kindlaks, et positiivsete mõtetega mõjutatud vesi jäätub sümmeetrilisteks ja esteetiliselt harmoonilisteks kristallideks ning negatiivsete mõtetega mõjutatud vesi jäätub korrapäratuteks, halvasti formeerunud ja ilututeks.
Samuti on siin igaüks, kes siin kauem viibinud, tähele pannud, et negatiivset energiat foorumisse külvavad foorumlased on saanud bänni.
Ka nendel oli siin idealistlik lootus, et võivad kirjutada ja teha, mida tahes, aga paraku see sinu poolt kõiksuseks nimetatu ei olnud sellega rahul.
Vasta
#40
Positiivsus on muidugi nähtus omaette. Positiivne väljend pidi olema isegi see, et alati saab veel hullem olla jne jne . Ja näiteks positiivse silmade läbi vaadatuna peaks siis sõjakolletes toimuv esile kutsuma ohke : Küll tapavad ilusasti ??

Ei kao ju sellest nälg, viletsus, vaesus jne ära, et optimist ohkab õndsalt ning ei suurenda pessimiste ohkimine ka seda ilmaelu viletsust . Mõlemad pooled on ju olemas, kellel valguses, kellel varjus .

Vasta
#41
Kena on ju uskuda, et palvetamine ja positiivselt mõtlemine likvideerib sõjakolded ja muud hädad, eriti kui mõnel on ainult mõelda vaja ja pärast saab tulemused enda arvele kirjutada samas kui teised peavad kohapeal ränka vaeva nägema ja oma elu ohtu seadma, et ka reaalselt midagi paremaks muuta.
(01-11-2014, 12:42 )Müstik Kirjutas: Krt, ei kirjutanud lootustest, vaid mõtteenergiast.
Teaduslikult on tehtud kindlaks, et positiivsete mõtetega mõjutatud vesi jäätub sümmeetrilisteks ja esteetiliselt harmoonilisteks kristallideks ning negatiivsete mõtetega mõjutatud vesi jäätub korrapäratuteks, halvasti formeerunud ja ilututeks.
Ei ole teaduslikult kindlaks tehtud vaid lihtsalt katsetatud ja mingid tulemused saadud.
Vasta
#42
Müstik, mõni inimene võib mõelda mida iganes, aga midagi ei teostu, sest emotsiooni ja jõudu pole taga. Teine inimene aga ei mõtle eriti midagi, aga juba mingid jamad kaelas. Kolmas midagi mõtleb, mis koheselt teostuks, aga siiski ta ei mõtle ega teosta, vaid lihtsalt on. Erinevust taipad?
Elus teostataksegi väga palju negatiivseid asju - hirmutatakse, ähvardatakse, räägitakse teineteisest mööda, solvutakse, tuntakse alandatust - kõik need on illusoorsed tunded, millest tuleb lihtsalt aru saada. Kui nüüd aga tuleb keegi Müstik ja ütleb, et ärge uurige negatiivseid eluillusioone, vaid tegelege üksnes positiivsete illusioonidega, siis minu meelest on see absurd. Mina tahan kogu illusioonidemerd tunnistada ja mõista, et siis see terviklikult ületada.
Vasta
#43
Krt, kes saab sul keelata enda vigadest õppimast.
Vasta
#44
(01-11-2014, 14:51 )murjam Kirjutas: Kage, sul on täiesti õigus ja ma sügavalt imetlen su südikust: nii pessimistlikus olukorras ikkagi jätkata, kaasa mõelda, oma arvamust väljendada!
Ma imetlen ka su lugemis- ja järeldusoskust ning viitsimist näidata oma võhiklikust. Lihtsalt nii hea on lugeda järjekordselt kellegi analüüsi minu kohta ja tõdeda, et siinsetel inimestel puudub igasugune tunnetus ja analüüsioskus.
Tsitaat:Mõtlen siin, et kas sinuga, Kage, kannataks minna luurele? Oled sa võimeline lojaalsuseks õige eesmärgi nimel või oled igas olukorras ennekõike individualist?
Luurele mineja valib ise kellega ta luurele läheb ja mina sind, murjam, ei võtaks luurele minnes küll kaasa.
Vasta
#45
Juhuslikult, aga ehk hoopis mõtteenergia toimimise tulemusena,
klõpsisin umbes ühele kunagisele postitusele siin teemas, et vaadata, millest siin varem kirjutanud olen.
Üllatuseks olen siin mõtteenergiast ka varem kirjutanud. Seoses kuulsa silmaarsti Muldaševiga, kes teemas jutuks tuli.
(10-04-2013, 12:04 )Müstik Kirjutas: Räägiks ikka Elust peale surma.
Ja on ka siin teemas juba Muldaševi filosoofiast juttu olnud. Näiteks tõin eespool ära tema lause, et tema arvates saavad üleüldisesse info-välja vaid need inimesed, kelle torsiooniväljad on väändunud postitiivses suunas. Samas on nende elu keeruline, sest nad võitlevad paljude inimeste negatiivsete väändunud väljadega.
Lisaks on see ülemaailmse kuulsusega med.-teaduste doktor kirjutanud järgmist:
"Peenmaailm sisaldab endas psühhofüüsilisi nähtusi (psüühiline energia, bioenergia jne). Peenmaailm toimib ülikõrgetel sagedustel. Mõtteprotsess kutsub esile ruumi väändumise: head mõtted väänavad ruumi ühes suunas, kurjad mõtted aga vastupidises suunas.
Ja ei loeta tema raamatuid lasteaias, nagu krt arvas, vaid loetakse akadeemilistes ringkondades."
Head edasi mõtlemist!
Mis edasi selles teemas kirjutati, saab lugeda alates p. 242.
Olen endiselt seisukohal, et positiivne mõtlemine (sinna kuulub ka armastus) viib elu edasi. Negatiivsed väändunud väljad pidurdavad Maal normaalset elu kulgu Smile

Vasta
#46
(01-11-2014, 15:23 )Müstik Kirjutas: Olen endiselt seisukohal, et positiivne mõtlemine (sinna kuulub ka armastus) viib elu edasi. Negatiivsed väändunud väljad pidurdavad Maal normaalset elu kulgu Smile
Mille järgi sa liigitad mõtteid positiivseteks ja negatiivseteks?
Mõtted/tegevused mis tõstavad heaoluhormoonitaset on positiivsed ja kõik need mis suurendavad stressihormoonitaset on negatiivsed?

Aga mis siis kui geneetilise vingerpussi tõttu teistele inimestele haiget tegemine või halva soovimine tõstab hoopis heaoluhormoonitaset?
Vasta
#47
(01-11-2014, 14:11 )Müstik Kirjutas: Krt, kes saab sul keelata enda vigadest õppimast.

Eks ikka ignorantsus! Näiliselt võivad mõtted ilusad ja idealistlikult positiivsed olla, kuigi tegelikult seda veel ei olda. Vastasel juhul ei kardetaks hullu kombel negatiivsust, vaid tunnistatakse ka selle olemasolu. Lihtsalt nagu näljane unistatakse leivast, taipamata mida ümbritseva sitaga reaalselt peale hakata - kasvõi väetiseks põllule panna... aga ei, kardetakse oma ilusad kätud ära määrida, emme kah ei lubanud mullahunnikus lapsena mängida - fuih, see ju samuti must ja järjekordne negatiivne! Müstiline elutundmatus muutub üha hirmutavamaks ja õudsemaks, tuleb kiiresti tõusta kuhugi positiivsusesse ja üha plusspunkte juurde jahtida, vahendeid loomulikult valimata. Tuleb olla teistest parem, teistest ees, rikkam, tähtsam, keerukam, armastavam ja võimukam, muidu oled tavaline vaene lollpea ja kaotaja - kes teab, nii võib veel Jahwe teha sulle bänni? Tea ja usu, et Suur Silm jälgib sind, tunneta tema külma hingust oma kuklas, kas sa ikka veel ei karda seda? Õppida, õppida, õppida! - ütles kord mees kellelt polnud midagi õppida. Aga jummala eest ära vaata enda sisse, seal on kõik negatiivne. Ära vaata tagasi, et fakte kontrollida, see on negatiivne. Ära vaata alla, seal kõik negatiivne. Lihtsalt mängime seda õnnemängu, et teeskleme, kus kõik saab olema aina ilusam ja parem, kuigi lõpuks ikka vahet pole, sest see on see sama surnud ring. Võid ahmida omale tarka pahna palju tahes, täit rahuldust ei saabu kunagi ja i-le kõige lihtsamat täppi peale ei saagi pandud. See ongi lõputu rabelemine eluderingis ja sinu ihaldatud surematu aeg - vaid lõputu õud ja orjus. Ühesõnaga, kokkuvõttes on see kõik muu, aga mitte armastus ja vabadus.

Vasta
#48
(01-11-2014, 15:43 )Krt Kirjutas: Müstiline elutundmatus muutub üha hirmutavamaks ja õudsemaks, tuleb kiiresti tõusta kuhugi positiivsusesse ja üha plusspunkte juurde jahtida, vahendeid loomulikult valimata.
Tundub, et viimasel ajal siiski püütaks tõusta kuhugi negatiivsusesse.
Mõtle, kasvõi selle õpilase peale, kes oma õpetajat tulistas.
Muldašev ütleks selle peale, et ta keerles juba pikemat aega negatiivsetes torsiooniväljades. Ei arva, et positiivsed inimesed kuhugi tõusta tahavad, pigem üritavad nad hoiatada inimesi halbadesse torsiooniväljadesse sattumise eest. Kaalul ikkagi kogu meie kaunis planeet. Rääkimata inimeludest, kes sõdades hukkuvad.
Vasta
#49
Ma ei saa aru, miks peaks reinkarnatsiooni või teadvuse surematus käsitlema nagu mingid puhast usu põhist nähtust ja nö status quod täielikust surelikkusest teadusliku ainutõena. On piisavalt teaduslikke poolt ja vastu argumente ning minu jaoks ei ole see pelgalt ühepoolne. Seda nö lõplikku suremist koos kehaga võib ilmselt samamoodi kümnel eri viisil käsitleda mingite illusioonide ja psühholoogilise enesepettuse ning relgioossuse vaatenurgast.

OFFTOPIC: Koristasin teemat, edasised hinnangud üksteisele saatke privaatsõnumina.
Viimased leheküljed olid ikka eriline jaburus, vägisi otsite fraase, mille põhjal saaks ennast solvatuna tunda ja rääkida kui nõrgad, lollid ja jaburusi täis teised on. Ja kui teised julgevad sama tarka juttu rääkida nagu te ise, siis on see sisutühi prääks. Nagu esimest päeva oleksite foorumis.
Vasta
#50
... .. ...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tarkuseid elust Lynx Titan 0 1,197 30-03-2021, 22:17
Viimane postitus: Lynx Titan
  Teleennustaja mõisteti surma PiziIngliito 10 5,571 28-11-2009, 18:58
Viimane postitus: alter

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat