Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unehäired, halvad unenäod - mis toimub?
#1
Kaks nädalat tagasi nägin unes oma sugulast, mu ema rääkis mulle hommikul, et olin öösel karjunud, kuid kui tema mind üles ajada üritas, olin silmad lahti teinud ja öelnud, teda pole, meil on kahju ning see järel silmad sulgenud ja magama jäänud. Peale lõunat sai mu ema telefoni kõne, kus öeldi teda pole, meil on kahju, et oli toimunud liiklus õnnetus ja Tema suri. Unenäost mäletan nii palju, et oleks nagu liiklus õnnetus toimunud ja õues oli päris külm. Võin vannduda, et oleksin nagu ise seal kohal olnud..

Eelmine aasta toimus ka sarnane juhtum... Üks hea sõber oli haiglas ravil, tal oli leukeemia, kuid siiski oli ta paranemas. kaks päeva enne tema surma nägin teda unes. Ta oli õnnelik ja naeris, ta kutsus mind enda voodi juurde ning ulatas mulle kirja kus oli rääkinud endast ja et kui hea sõbranna ma talle olen.
Igatahes, ma ei saanud teda järgmine päev haiglasse vaatama minna, ja päev pärast seda, helistas mulle Timo ema, ja ütles et Timo nüüd teises maailmas. Läksin siis kohe haiglasse, kuid Timo koht palatis oli tühi. Minu juurde tuli õde ja ulatas ühe paberi. ja see oli see sama kiri mida ma unes nägin.

Mis minuga toimub? Järjest enam näen unes inimesi ja hommikul ärgates tundub nagu poleks üldse maganud, vaid maailma päästnud.

Viimasel ajal on mul unehäired, ei saa korralikult magada, kui silmad sulen siis pool tunnikest ja tekkib selline tunne nagu kukun. Siis ehmatan voodist püsti.

Mis mul viga on? Näen ka juba surnud inimesi unes, kes räägivad, kui hea ja tore elu neil oli.. Kas ma hakkan hulluks minema?

Vasta
#2
Ehk peaksid vaatama muid filme.. minu naise kombel romantilisi komöödiaid näiteks.
Vasta
#3
LiisuS, tundub et sinu puhul on tegu selgeltnägemisega unenägudes.

Seda nimetatakse ka uneprohvetluseks.
Uneprohvetlus on unes nähtud tulevikusündmuste täideminek.

Mis on selgeltnägemine, saad lugeda siit
http://et.wikipedia.org/wiki/Selgeltn%C3%A4gemine

Igatahes unes võib ette tulla kaugtaju.
Kaugtaju on info vastuvõtmine väljaspool tuntud meeleelundeid.
Vasta
#4
(20-01-2013, 20:45 )BleedingOutMyEyes Kirjutas: Ehk peaksid vaatama muid filme.. minu naise kombel romantilisi komöödiaid näiteks.

haha.. filmidega pole siin küll midagi pistmist... Alguses võtsin ka asja huumoriga.. aga kui reaalsus pärale jõudis, pole asi enam üldse naljakas.
Müstik- Aitäh!

Kuid miks ma näen surnuid unes? Vahel on mul juba tunne et ei tea reaalsusel ja une vahel vahet. Mida küll teha, kuhu pöörduda sellise probleemiga? Olen täiesti kurnatud ja väsinud. Sad Ja kardan magama jääda!
Vasta
#5
(20-01-2013, 22:16 )LiisuS Kirjutas: ... Ja kardan magama jääda! ...

Mida rohkem Sa kardad, seda hullemaks läheb.

Vasta
#6
(20-01-2013, 19:23 )LiisuS Kirjutas: Mis mul viga on? Näen ka juba surnud inimesi unes, kes räägivad, kui hea ja tore elu neil oli.. Kas ma hakkan hulluks minema?
Kui näed unes sugulasi ja tuttavaid, kes juba sealpoolsuses, siis see on loomulik unenägudes.
Paljud inimesed näevad.
Et sa aga kardad uinuda, see on halb.
Häälesta end kuidagi positiivsusele, ehk tulevad siis ka kirkamad unenäod. wink
Ja uuri neid unenägude teemasid, küllap on neis keegi ka nõu andnud.

Vasta
#7
Jah, seda küll, tavaliselt ma enne magama jäämist enam ei mõtle üldse mis nüüd saama hakkab. Hommikul ärgates jookseb film peas läbi ja meenub kõik mis öösel unes. Ja siis ongi.. ei tee enam vahet kas see oli päriselt või unes. Kas võib olla et need Surnud soovivad minult midagi? Võib olla peaksin neilt küsima, mida nad soovivad? ( Okei, nüüd küll märk juba hulluks minemise poole) Sad Sad
Vasta
#8
Lähedased sind armastanud inimesed võivad unes sind millegi eest näiteks hoiatada.
Kasulik on pidada unenägude päevikut ja kui sul hommikul veel nii palju nähtut meeles on, siis kirjuta lühidalt üles.
Vahel juhtub, et alles hulga aja pärast, kui unepäevikut üle loetakse, taibatakse, mis see või teine unenäosse peidetu öelda püüdis. Üldiselt mõistab kõige paremini oma unenägusid unenägija ise.
Vasta
#9
Aga võib-olla tõesti, eks ma hakkan seda pidama... Võib-olla annab see mulle mingi vihje või .. ma ei tea. Äkki aitab kuidagi edasi..
Aga surnutest nii palju keda näen, need pole üldse tuttavad.. täiesti võõrad inimesed, kuid ometi tean et nad on surnud.. Tuttavaid näen üpris harva ja kui neid näengi on alati keegi kes mind endaga kaasa kutsub, vahel olen läinud kuid siis miski pärast ärkan alati ehmatusega..

Aga päevikut üritan pidama hakkata! Vast loob natukesegi selgust minu ellu..
Vasta
#10
(20-01-2013, 19:23 )LiisuS Kirjutas: Mis minuga toimub? Järjest enam näen unes inimesi ja hommikul ärgates tundub nagu poleks üldse maganud, vaid maailma päästnud.

Viimasel ajal on mul unehäired, ei saa korralikult magada, kui silmad sulen siis pool tunnikest ja tekkib selline tunne nagu kukun. Siis ehmatan voodist püsti.

Mis mul viga on? Näen ka juba surnud inimesi unes, kes räägivad, kui hea ja tore elu neil oli.. Kas ma hakkan hulluks minema?
Sinu teadvus (võib ka muud moodi seda nimetada) on liikuvaks muutunud. Liigud teistes reaalsustes/maailmades, praegu siis nn. surnute riigis. Kui asjast rohkem tead ja mõistad, siis võtad asja rahulikult ja pääsed edasi järgmisesse kihti. Nii et paanikaks ei ole põhjust, praegusel ajal toimub paljudega nii, tegelt võiks olla toetusgrupid, kus sama läbi teinud toetavad ja selgitavad asja neile kes alles hakkavad kogema.
Vasta
#11
Jah, toetusgrupid võiksid küll olla. Hea oleks suhelda inimesega kes kogeb sama mida mina. Smile Aga eks üritan kuidagi hakkama saada Smile
Vasta
#12
Jah, kui sinna pöörduksin ( Psühhaatria kliinikusse) Pannakse mind kohe kuskile ruumi kinni...
Sealsed inimesed mõtlevad teistmoodi.. mina arvan et nemad ei usu sellistesse asjadesse, no tegelikult ei usugi tavaliselt inimesed sellistesse asjadesse, enne kui need pole tema endaga juhtunud. Ma võin sinna minna, kuid vaevalt ma sealt abi saan. pigem kirjutakse rahusteid või midagi hullemat
Vasta
#13
Eesti tuntud unenäouurija on psühhiaater ja parapsühholoog Ilmar Soomere.
Uurinud inimeste unenägusi aastakümneid. Avaldanud selle põhjal ka raamatuid.

Doktor Ilmar Soomere vaatab inimese sisse läbi unenägude
http://www.ohtuleht.ee/101177

Vasta
#14
(21-01-2013, 12:36 )Elessandra Kirjutas: Kas sa pesukäru oled uneuuringul käinud, et soovitad? Ja kas tead üldse, kuidas seda tehakse....
Kas sa arvad, et unenäod ei ole sõltuvuses inimese füüsilisest ja psüühhilisest seisundist?

Vasta
#15
Olgu nii
Päev 1. 21.01.2013

Hommikul ärkasin 5 minutit enne äratuskella, ja jälle ehmatusega. Hommikul jooksis jälle unenägu silme eest läbi ja unenäos olid täna arvatavasti liiklusõnnetuses surnud inimesed. Nad rääkisid nagu alati mida nad enne surma tegid. Nad nägid välja ka sellised nagu nad surres olid.
Olen tähelepannud, et südmused on uue pöörde võtnud ja nüüd kogen ka asju väljaspool und. Täna tunnis istudes vaatasin kella ja ükshetk hakkas seier tagurpidi käima. Surusin silmad kõvasti kinni ja avasin uuesti ja kell käis normaalselt...


( Keda huvitab, siis alustasin blogimist, kes tahab minu unenägusid ja olemisi jälgida võite mulle postkasti märku anda. Kindlasti kirjutan siia ka edasi. Ja ootan äkki mõni kogeb midagi sarnast. )

Aga seniks aitäh kõigile, kes on vähegi nõu andnud. Uskuge, see annab mulle mõista, et pole üksi! Smile
Vasta
#16
Mis asja nagu?? Ega ma ei käse sul seda uskuda. Kuid täna see nii oli. Võib olla kujutasin endale seda ette, kuid see oli asi mida kogegesin.

Kui sinu endaga nii juhtuks siis ürita ka teistele selgeks teha mis juhtus. Ja vaata kui hea on saada selliseid vastuseid...

Igatahes, minuga toimub midagi ebaloogilist ja üritan sellele jälile jõuda..

Eks ma kindlasti kunagi lähen kui asi hullemaks läheb...
Vasta
#17
Ei oska sulle erilist nõu anda kuna omal pole selliseid juhtumisi esinenud, aga ära sa igat postitus siin tõepähe võta. Siin liigub ikka igasuguseid usklike ja uskmatuid. Katsu asjale vaadata rahulikult ja jälgi asjade kulgu. Päeviku pidamine minuarust hea idee.
Vasta
#18
Mul ka unenägude blogi (muud ka), kas vahetame?! Smile
Vasta
#19
Seda küll jah.. Smile

Jah, ikka vahetame wink
Vasta
#20
Nüüd hakkavad järjest enam numbrid mängu tulema.. 5 minutit ärkan enne äratust..

Täna öösel tundsin tõepoolest et oleksin nagu ise juba surnud Sad

Ei oska enam kuidagi olla.. Sad
Vasta
#21
Äkki sa oled ingel?
Vasta
#22
Üks väga hea raamat- Meg Blackburn Losey “Tänapäevalapsed. Kristallilapsed, indigolapsed, tähelapsed, Maa inglid ja üleminekulaste nähtus”:

Indigolastest räägib raamat väga vähe, kristallilaste all mõtleb pigem vikerkaarelapsi (aura ümber nagu vikerkaare värvid ümber kristalli) tähelapsed on maavälise elemendiga. Raamat selgitab põhjalikult DNA muutust, paralleelmaailmu, raamatu autor tegeleb igapäevaselt lastega, on Nägija, raamatus on väga palju elust enesest, ( ka liikumatutest laps-invaliididest). Hoopis teine tase, pole selline roosa-manna, ninnu-nännutamine. SOOVITAN lugeda!

Toon ära sisukorra:

Muutused evolutsioonis

Meditsiinilised valearusaamad

Sõõrid (orbid) on ka inimesed!

Kristallilapsed

Loend kristallilaste äratundmiseks

Tähelapsed

Loend tähelaste äratundmiseks

Paralleelsed aspektid: Maa ja tähtede lapsed

Meie ilusad vaikijad

Üleminekulapsed

Maa inglid

Kuidas me saame aidata?

Lahendused koolis

Mis siis edasi?

lk.143

"Üleminekulapsed on väga eriline grupp olendeid, kes tulid Maale pärast indigolapsi ja on selle raamatu kirjutamise ajal umbes 16 kuni 22 aasta vanused. Sattunud arenevate jõudude risttule alla, tulid üleminekulapsed Maale segunenud energiaga. Nende tekkimise ajal oleks nagu nende loomusesse kallatud väike kogus iga tüüpi energiat ja see kõik segi loksutatud. Nad ei ole indigod, aga nendes on veidi indigote energiat (näiteks taipavad nad suurepäraselt, et need paradigmad, milles nad elavad, ei ole tõesed). Nad ei ole kristallilapsed, aga osa nende väljadest toimib samamoodi nagu kristallilastel. Üleminekulapsed on sageli paljuski sama tundlikud ja andekad. Nad ei ole tähelapsed, kuid kannavad ka mitmeid nende tunnuseid. Mõned neist on hiilgava mõistusega ja teavad loomupäraselt palju asju Maa ja muugi kohta."

lk. 145

"Mõned neist lastest näivad hüperaktiivsed või ebastabiilsed, sest nende üldises energiasüsteemis valitseb segadus. Põhimõtteliselt võivad nende väljade needsamad energiakõikumised, millega kaasneb harukordne andekus, põhjustada musttuhat probleemi. Selline olukord põhjustab ka emotsionaalse stabiilsuse ja toimetulekuvõime äärmuslikke erinevusi."

"Üleminekulastel on hämmastav taju tegelikkuse paljude või isegi kõikidel tasanditel, kuid sageli ei ole neil oskusi või võimet nende kogemuste loogiliseks integreerimiseks oma igapäevaellu. Seetõtu muuuvad paljud neist vihaseks, pettunuks või isegi haigeks."

"Need lapsed näevad ja kogevad pidevalt eeterlikke teejuhte, ingleid, lahkunute hingi ja mõnikord isegi deemonina kirjeldatud olendeid (mis ei ole tegelikult midagi muud kui madalama mõõtme olendid)."

lk. 148 – 149

"Just üleminekulapsed vajavad eriti enesekinnitust. Nad peavad teadma, et on teisi nendesuguseid ja nad pole oma kogemustes üksi. Ainuüksi see teadmine võib tähendada vahet, kas laps astub positiivsena ellu või ei jää sõna otseses mõttes ellu."
Vasta
#23
Kindlasti otsin selle raamatu ja loen läbi. Aitäh!
Vasta
#24
Viimase aja unenäod said mulle täna selgeks. Olen väga segaduses.. ega oska enam kuidagi mõelda. Unenäod peegeldasid mulle üht väga olulist inimest ja ma ei tea enam mida peale hakkata... olen murdumas ega suuda enam Sad Sad
Mida ma küll peale hakkan??
Vasta
#25
Nii, ja mis seal unes oli siis?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Erinevad unenäod ja nende tõlgendused Imotep 1,084 231,418 03-11-2023, 17:31
Viimane postitus: xcad
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,108 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,498 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,874 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 9,972 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,046 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,377 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,089 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,698 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat