Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Surma trotsijad" erinevates kultuurides
#1
Surma on nimetatud kas kõige lõpuks või uueks alguseks.Elusolenditele omaselt ei taha keegi surra ei loom,ei inimene ega muu olend.Inimloomusele omaselt inimene kardab surma ja need kes väidavad,et ei karda kas valetavad või on haiged.Vaadates REN TV-d kus pidevalt on saated anomaalsetest nähtustest jäi meelde tao munga lugu.Munk eraldus kinnisesse ruumi mediteerima ja kui tuldi teda nädala pärast vaatama oli ruum tühi aga ümbruses olid vikerkaarevärvilised valguskiired või midagi sarnast.Analoog CC teostega kus saavutati 3-s tähelepanu "läbi sisemise tule".Lisaks oli CC veel mitmeid surma trotsimise varjante:tähelepanu kinnistamine ühes kogu energeetilise keha ülekandega ühes 6-st inimesele kättesaadavast anorgaanilisest maailmast;elusalt matmine ja maa jõu kasutamine (põhimõtteliselt eelmise kordus);"üürilise" võimalus kes "häkkis" lahti naguali lõhe ja kandis naguali energia endale üle;kujustamine,ka "üürilise" meetod kes väitis,et on võimalik kujustada unenägudesse terve maailm ja siis sinna elama kolida.Vigala Sass oma kokkuvõtvas raamatus (hetkel ei ole käepärast) kirjutas eesti ja põhjala šamaanide meetodist võõrast keha hõivata.Pidada saama kuni 7 korda teadvust ülekanda võõrasse kehasse,keha (inimese) eelnev teadvus kustub.
Kui CC aluseks võtta siis peamine on inimese sobiv energeetiline keha ja tervis (jutt katkistest või mõranenud kõrvitspudelitest).Tegelikult tänapäevased inimesed on šamaanide jaoks 99,999% "katkised" endisaegsed eksootilised praktikad ei toimi lihtsalt sellepärast,et pole leida inimesi kellel need praktikad energeetiliselt õnnestuksid.Kui vene keelest saab aru siis on seda teemat ka seal natuke lahatud aga pealiskaudselt.
http://www.mystique.com.ru/
Vasta
#2
(15-01-2013, 23:32 )Xtzone Kirjutas: Vaadates REN TV-d kus pidevalt on saated anomaalsetest nähtustest jäi meelde tao munga lugu. Munk eraldus kinnisesse ruumi mediteerima ja kui tuldi teda nädala pärast vaatama oli ruum tühi aga ümbruses olid vikerkaarevärvilised valguskiired või midagi sarnast. Analoog CC teostega kus saavutati 3-s tähelepanu "läbi sisemise tule".

Huvitav!
Kahju, et seda Ren-tv saadet sellest tao mungast ei sattunud vaatama.
Ega selle munga nimi äkki meelde ei jäänud?
Ka budismis leidub palju munkade sooritatud imetegusid.



Vasta
#3
Hm, kes tahab rohkem teada, siis soovitan soojalt, Tao kroonikad
Vasta
#4
On ka teema Tao kroonikad:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=2747

Oled ise need teosed läbi lugenud?
http://www.varrak.ee/product/155/

Millises nendest on munkade imetegudest juttu? Kas sellest Ren-tv saate imemungast ka juttu on?
Vasta
#5
(13-02-2013, 16:52 )Müstik Kirjutas: Kas sellest Ren-tv saate imemungast ka juttu on?
Nuh, sealt Ren-tv-st tuleb ju jausa jugadena ......p.....a.Bleh

Vasta
#6
Et siis ise lugenud neid "Tao kroonikaid" veel ei ole?

(13-02-2013, 16:20 )tapsix Kirjutas: Hm, kes tahab rohkem teada, siis soovitan soojalt, Tao kroonikad

Mida uut ma siis "Tao kroonikatest" "surma trotsijate" kohta teada saan? Miks sa neid lugeda soovitasid?


Vasta
#7
(13-02-2013, 18:55 )Müstik Kirjutas: Et siis ise lugenud neid "Tao kroonikaid" veel ei ole?

(13-02-2013, 16:20 )tapsix Kirjutas: Hm, kes tahab rohkem teada, siis soovitan soojalt, Tao kroonikad

Mida uut ma siis "Tao kroonikatest" "surma trotsijate" kohta teada saan? Miks sa neid lugeda soovitasid?
Erinevalt Sinust olen mina kõik kolm osa läbi lugenud.
See oli küll ammu, aga see "ilukirjanduslik" triloogia sisaldab rohkem filosoofiat kui mõni riiuli täis(filosoofia) raamatukogus.
Kui Sa väidad, et seal teemasse midagi pole, noh siis otsi Taod edasi.

Vasta
#8
Eks sisaldabki. Tao kroonikate teemas isegi üht-teist huvitavat välja toonud.
Ma ei väida midagi.
Palusin lihtsalt nõu ja abi. Et äkki oskad öelda millises nendest imemunkadest juttu on? Nendest "surma trotsijatest" ikka.
Tean siis, milline teos laenutada.



Vasta
#9
Nagu olen ise siin varem öelnud, et tahan ise ka üle lugeda, sest nüüd näen asju hoopis teise pilguga.
Esimeses osas on seda mungaks õppimist üksjagu pluss võitluskunstide analüüsi.
Teine osa on omamoodi vaimne küpsemine ja seal on ka see reisikaaslaste lahkumine nirvaanasse.
Kolmas osa on põhiliselt Ameerikas tao otsimine, kuid side oma õpetajaga on endiselt tugev ja muldvana õpetaja on säilitanud vaimse erksuse ja tunnetuse.
Head Tao otsimist. wink
Vasta
#10
Vat see võitluskunstide asi tuli ka täna pidevalt ette, kui neid tao munkasid uurisin.
Palju on ka videoid, kus nad mediteerivad. Üks oligi ühe Ameerika tao munga kohta, aga ma ei olnud päris kindel, kas see teemaga haakub, sest mingit erilist imet see munk ei sooritanud.
Ehk on teistel näidistavate videote leidmisel rohkem õnne.Smile
Vasta
#11
No vaata siis kasvõi Rändava taolase 18 pt Kiusatus ja teadmatus.
Vasta
#12
Tänks! Sul seal Tao kroonikate teemas isegi leheküljed ju antud!
Tubli töö! Smile
Vasta
#13
Antud teemasse haakub Aleksander Heintalu raamat Väeraamat I osa (Warraku raamat),raamatut pole veel lõpuni lugenud.Antud teema on vist kõikides kultuurides olnud vanasti aktuaalne.Inimene (nõid) kes on pühendanud oma otsingutele terve elu ja muust mida elu pakub loobunud ei ole nõus teadvusest ja mälestustest surma hetkel loobuma.Tahaks hoida alles ja jätkata?Leheküljel 180 on toodud nõidade vägevuse järjekord koos lahtiseletustega:
1 Puhujad
2 Tundja -tundlikku (tänapäeva sensitiiv)
3 Sõnajad,kaetajad
4 Erilid
5 Nõiad
6 Teadjad
7 Teadja - Surematu
8 Teadja haldja seisuses
9 Surematu
Viimaseid astmeid üldjuhul ei üritatud saavutada peatuti Teadja tasemel.Eluderingist väljumist n.n.nirvaana-t saavutada ei tahetud.Kõigis teadmistes ja ka spordis tipptaseme saavutamiseks peab olema eeldusi ja õnnelikke juhuseid muidu ei õnnestu kuidagi.Sassi raamatuid eriti ravimtaimi puudutavaid lugedes tekib huvi,kust on need teadmised saadud?Kas otseteadmised mis tulevad muutunud teadvusseisundites?CC ja Sassi jutud on huvitavad aga tänapäeval selliseid seisundeid saavutada võimatu.Juba sellepärast,et ümbritsev loodus ja inimesed on muutunud.

Vasta
#14
Vigala Sassi raviraamatute nõuanded on asjalikud.
On ka kodus olemas.
"Väeraamatuga" ei ole seni veel tutvunud.
Tao munkade mediteerimine meenutab aga esmajoones Tiibeti munkade somadhiseisundit.
Selle seisundi ajal asuvat hing väljaspool keha, justkui keha kõrval. Inimene võib jätkata elamist, jättes oma keha konserveeritud olekusse ja hiljem sinna tagasi naasta. Keha võib olla sellises olekus tuhandeid aastasadu. Tiibetlased nimetavad seda meditatsiooni kõrgeimaks vormiks.
Seda seisundit loetakse ka ainuvõimalikuks pääsemisviisiks tsivilisatsiooni hävimisel, sellises olekus keha elaks üle peaaegu mistahes kataklüsmid. Inimese keha säilitamine taolisel viisil võib olla aluseks kasvõi geenifondi loomisele. Arvatakse, et atlandid suutsid oma keha somadhiseisundis Himaalajas säilitada ja hiljem, kui maapealsed tingimused muutusid küllalt elusõbralikuks, siirdusid hinged atlantide kehadesse tagasi, andes aluse tänapäeva tsivilisatsioonile.
http://chudomir.com/archives/907
- vene keeles, juures video kuidas ühest Tiibeti koopast leiti somadhi seisundis inimene, kes oli 548.a. vana
Vasta
#15
Väeraamat I osa (Warraku raamat) on Sassi esoteerilistest raamatutest parim,kahju,et II osa pole veel ilmunud.Raamat on tähtis selle poolest,et seal on tagapool praktilised harjutused.Muldašev-i raamatutes kirjeldatud somathi seisundis pidada saama olla mitte tuhandeid vaid lausa miljoneid aastaid? See ei saa olla tõene kuna keha vajab ka jõudeolekus energiat ja mingid bioloogilised protsessid toimuvad paratamatult. Vee eraldumine kindlasti,üks näide oli venemaalt mingi munk maeti istuvas asendis ~1920 ja nüüd kaevati välja,keha oli säilinud aga kui videot hoolikamalt vaadata siis vaevalt seda keha annab enam elustada (nimi ja koht,on ununenud,järsku Итигэлов).Kõik muud "surma trotsijad" kas "elavad" mingit anorgaanlist elu meile tajumates dimensioonides või vahetavad kehasid nagu Sassi raamatus.Isegi need on ülimalt eksootilised võimalused ja eeldatavasti vajavad erakordset elujõudu&energeetikat,lisaks eluaegseid harjutusi koos kõigest maisest loobumisega.Väidetavalt on selline tee mida mööda kõnnivad üksikud ja ka siis õnnestub harva.Muide Sass ise,miks tema korpust pole vahetanud,vähk ja muud hädada ju vaevavad?Smile
Vasta
#16
Asi nimelt selles, nagu Muldašev kirjutab, et need kes tuhandeid aastaid somadhi seisundis viibivad, on tema teada lemuuria või siis atlantide rassist.
Meie kaasaegsed või mõni sada aastat varem elanud ei oska ilmselt neid meetodeid nii hästi.
Neid venekeelseid videoid on mitmeid. Üks on see:
http://mila-ronina.livejournal.com/14815.html
- ühest Burjaatia mungast

Mis nüüd Vigala Sassi puutub, siis ehk ta end mingite maagiliste-šamanistlike jõudude abil siiani elus hoiabki.
Väeraamat tundub huvitav.
See on küll õigus, et tarvis on erakordset elujõudu ja energeetikat.
Tänapäeval oskavad vaid vähesed end meditatsiooni abil somadhi seisundisse viia ja sedagi väga lühikeseks ajaks.
Kuskilt lugesin, et Rama Krishnal oli see õnnestunud.
http://et.wikipedia.org/wiki/Ramakrishna
Vasta
#17
Mina tooksin eeskujuks sellise Surma trotsija nagu on planeet Maa, jah see sama meie Emake Maa.
"Tähetolmust" sündinud ning kogenud igasuguseid aegu ja olendeid. Pidanud lahinguid nii seest kui väljast ning küllap elab üle ka sellised tegelased nagu inimesed.

Maa peaks olema praegu just keskeas - nii palju kui on olnud, siis just nii palju veel minna.

Ja kui tervitada saab, siis tervitaks ka Maa kaaslast Kuud, kes ju olnud truu kaaslane Maale läbi aegade ning pole ju võimatu, et kui Maa päevad hakkavad tasapisi otsakorrale jõudma, siis Kuu kas ühineb jäägitule Maaga või hoopis liigub oma teed ...
Vasta
#18
Vigala Sass on oma paljudes muidu asjalikes kirjatöödes ka igast sogast jama kokku kirjutanud. Praeguseks ta aga ei usu ise enam reinkarnatsioonigi, rääkimata siis kehade vahetamisse.
Vasta
#19
Vigala Sass oli pikka aega vene võimude KGB ekstrasenss, kelle pühaks kohuseks oli ära korjata eestlaste nõiaanded või kui hammas peale ei hakanud, siis õigesse kohta teada anda ohtlikust kohalikust ekstrasensist. Kui paljud andekad tema kaudu kannatada said jäägu tema hingele.

Vigala Sass on välja andnud mitukümmend raamatut, aga endast ta ei kirjuta. "Ei mingil juhul. Mul on selline elu olnud, mis on niivõrd seotud teistega, ja väga kõrgel tasemel inimestega. Ei mingil kombel. Need ristumised ei ole teistele head olnud ja ei ole minule endale hea." Sass räägib järsku tasem. Ta on pidanud vaikimisvandeid keelatud tsoonide kohta isegi allkirjaga kinnitama. "Kui palju ma olen Venemaal näinud seda, kus suured akadeemikud, ja äkki pere kaob ära – ei osanud lõugu pidada. See asi niisama ei ole ja sellepärast ei ole mõtet. Muidugi siin proual on mingisugune vihik olemas, minu päevik. Aga see oli vaja teha siis, kui ma KGB all olin. Seal küsiti, kas ei ole, et lapsed ikka kirjutavad, ma ütlesin, et on. Siis panin miskit kirja, aga mitte kellegi kohta ja mitte enda kohta ka täpselt. Et kui see kunagi trükki läheb, siis see küll mina ei ole," naerab ta. Sass ütleb, et tema ülesanne oli kontrollida mitukümmend aastat sensitiive ja šamaane, kas ta on ohtlik valitsusele või mitte. "Mis mind kõige rohkem üllatas, oli see, et kui kõrgel tasemel ka ei oldud hierarhias, kõik kartsid maagiat. Aga miks? Mida targemaks sa saad, seda paremini näed, et see toimib."
Laste pärast ei kirjuta ta endast. "Mul on lapsed ja need kannatavad kindlasti selle pärast. Oma laste jaoks ma ka ei kirjuta. Teinekord ma räägin, mitte et põnevaks teha, aga kogemused on."
http://www.kummaline-maailm.com/Teema-Ee...ma-tegijad
Vasta
#20
(15-02-2013, 16:16 )VironShaman Kirjutas: Vigala Sass oli pikka aega vene võimude KGB ekstrasenss, kelle pühaks kohuseks oli ära korjata eestlaste nõiaanded või kui hammas peale ei hakanud, siis õigesse kohta teada anda ohtlikust kohalikust ekstrasensist. Kui paljud andekad tema kaudu kannatada said jäägu tema hingele.
Seda on ta ise tunnistanud,olgugi,et ainult mingi katsetööna soome lahest allveelaevade otsimiseks (ühes oma elu kirjeldavas raamatus).KGB koosseisuväline kaastööline olla oli ikka äärmiselt häbiväärne,tuttavad lakkasid teretamast,sugulased ka ei käinud läbi.....nii on räägitud.Päris seda nagu ei tahaks uskuda?Ega seda mis on kirjutatud saa puhta tõe pähe võtta,mõni kirjutab ainult selle pärast,et raha teenida või kuulsust koguda.CC õpetustes on vähemalt minule kolm asja mida tuleb jälgida:uskuda ja kahelda üheaegselt,taibata,et maailm on keerulisem kui me arvame ja kõik saavutused on sõltuvad isiklikust energiast.Kui seda pole ei aita ükski maagiline loits ega võluvõte.
Antud teema on selline milles on väiteid või infot mida ei saa tõestada ega ümberlükata.Juba üksi see,et sellist infot liigub paneb mõtlema inimese võimaluste üle.Maagid kes kirjutavad on oma teelt kaldunud,selline jääb mulje.Kui kulutatakse energiat sinna kuhu pole vaja siis lõppeesmärk jääb saavutamata.CC oli vist sama?Ja Sassiga?

Vasta
#21
(16-02-2013, 10:53 )Xtzone Kirjutas: [quote='VironShaman' pid='174478' dateline='1360937766']

Antud teema on selline milles on väiteid või infot mida ei saa tõestada ega ümberlükata.Juba üksi see,et sellist infot liigub paneb mõtlema inimese võimaluste üle.Maagid kirjutavad on oma teelt kaldunud,selline jääb mulje.Kui kulutatakse energiat sinna kuhu pole vaja siis lõppeesmärk jääb saavutamata.CC oli vist sama?Ja Sassiga?

Tänan, tänan meelde tuletamast, seega on igati kahjulik ka siin mulisemine.

Vasta
#22
(16-02-2013, 11:04 )Eithea Kirjutas:
(16-02-2013, 10:53 )Xtzone Kirjutas: [quote='VironShaman' pid='174478' dateline='1360937766']

Antud teema on selline milles on väiteid või infot mida ei saa tõestada ega ümberlükata.Juba üksi see,et sellist infot liigub paneb mõtlema inimese võimaluste üle.Maagid kirjutavad on oma teelt kaldunud,selline jääb mulje.Kui kulutatakse energiat sinna kuhu pole vaja siis lõppeesmärk jääb saavutamata.CC oli vist sama?Ja Sassiga?

Tänan, tänan meelde tuletamast, seega on igati kahjulik ka siin mulisemine.
Algselt arvasin,et see võimalus on ainult mehhiko (tolteegid) traditsioonile omane,tegelikult aga on vist kõikide rahvaste traditsioonides?Raamatute kirjutamine on suur ja tänamatu töö mis haarab tohutult energiat,sellepärast.Tänapäeva inimene on oma aja&energia jaotanud igapäevastele toimingutele (muidu ei ela ju ära?),eriti eestis,sest äraelamiseks tuleb palju rabeleda.Vaba aega napib,samuti energiat sest elatakse enamasti linnakeskkonnas mis ei soodusta maagiat.

Väeraamat I osa (Warraku raamat) on nüüd läbi loetud.Praktiliste õpetuste osa on üpris segane,kas meelega?CC kirjutistes oli rohkem nagu teaduslikku lähenemist energeetilistele faktidele.Üks mõte jäi Sassi raamatust kõlama:kõrgemaid tasemeid ilma õige õpetajata ei saavutata ja üritused võivad olla eluohtlikud.Mis aga puutub foorumis mulisemisesse siis selle ajakulu on tühine ja ei tohiks kedagi takistada oma eesmärkide saamist....olgu need siis suured või väikesed.
Vasta
#23
Kõige kavalam jutt kõikides maagilistes liinides ongi lause: ilma õpetajata ei jõua kusagile. Kõik surmatrotsijad on välja tulnud ilma õpetajateta, iga guru tühjendab (viskab võõra hinge välja) endale sattunud õpilaste energiakeha sisu ja asendab oma jõuga. Seega on palju olulisem õpetajast aru saada iseendast aga see peab juba algama lapsepõlvest, sellest ajast mil laps vahetab suurema mitmekihilise pildi nägemise selle maailma pildiga ja kaotab üldjuhul oma maagilise poole. seda teeb kool.
Põhjus miks mustlased ei pane oma lapsi kooli vaid üritavad neil säilitada oma liini teadmisi ja maagilist poolt. Ei ole ise kunagi lugenud ühtegi Sassi raamatut, olen ainult ühe korra jäänud tema rünnaku alla aga tol korral oli mu taga vene ekstrasenss ja Sass kaotas momentaalselt huvi. Muidugi oleks huvitav teada kui palju tema õpilasi on kohalikud head ravijad, kui paljud rändavad mööda minevikku ja taastavad tsuudide maagilist maailma. Kui paljud on aga tegelikult püütud sealtkaudu võrku mis teeb nõiakutsikatest tavainimesed. Saaremaad valitsev vene õigeusk võib küll ravida aga paneb kinni kõik teispoolsuse kanalid ja saadab ära teispoolsusest tulnud õpetajad, järgi jääb terve tavainimene viie meelega. Kui see on eesmärk, siis tasub Sassi lugeda.
Vasta
#24
(17-02-2013, 10:32 )VironShaman Kirjutas: Kõige kavalam jutt kõikides maagilistes liinides ongi lause: ilma õpetajata ei jõua kusagile. Kõik surmatrotsijad on välja tulnud ilma õpetajateta, iga guru tühjendab (viskab võõra hinge välja) endale sattunud õpilaste energiakeha sisu ja asendab oma jõuga. Seega on palju olulisem õpetajast aru saada iseendast aga see peab juba algama lapsepõlvest, sellest ajast mil laps vahetab suurema mitmekihilise pildi nägemise selle maailma pildiga ja kaotab üldjuhul oma maagilise poole. seda teeb kool.
Põhjus miks mustlased ei pane oma lapsi kooli vaid üritavad neil säilitada oma liini teadmisi ja maagilist poolt. Ei ole ise kunagi lugenud ühtegi Sassi raamatut, olen ainult ühe korra jäänud tema rünnaku alla aga tol korral oli mu taga vene ekstrasenss ja Sass kaotas momentaalselt huvi. Muidugi oleks huvitav teada kui palju tema õpilasi on kohalikud head ravijad, kui paljud rändavad mööda minevikku ja taastavad tsuudide maagilist maailma. Kui paljud on aga tegelikult püütud sealtkaudu võrku mis teeb nõiakutsikatest tavainimesed. Saaremaad valitsev vene õigeusk võib küll ravida aga paneb kinni kõik teispoolsuse kanalid ja saadab ära teispoolsusest tulnud õpetajad, järgi jääb terve tavainimene viie meelega. Kui see on eesmärk, siis tasub Sassi lugeda.

Sass on tore poiss Laugh
Aga ai kuidas talle ei meeldinud, et tema raamatut loen. Lugesin lihtsalt selle mõttega, et poindile pihta saada(veits vähe oli seda). Kogu see võrgustik mulle aga ei meeldinud - samalaadne kärg nagu kõik muud imejatepundid.
Reaalsus ongi paraku säärane, et õpetajat valida polegi nii kerge kuis näib. Õpetajaks hakata vaat et veel keerulisem.
Üldiselt kui mingid teadjamad on läinud juba kirjanikuteed, tasub olla ettevaatlik ning kriitiliselt lugeda, sest vahest ei kirjuta kirjanikud sõnu vaid sõnad kirjutavad neid.
Vasta
#25
Tsitaat:Väeraamat I osa (Warraku raamat) on nüüd läbi loetud.Praktiliste õpetuste osa on üpris segane,kas meelega?CC kirjutistes oli rohkem nagu teaduslikku lähenemist energeetilistele faktidele
Sass on ise kirjutanud selle kohta nii, et ta meelega jättis raamatutes õpetused selliseks, et neid ei saaks näpuga järge ajades hakata praktiseerima. Osalt siis ettevaatusabinõu lihtsalt, teiselt poolt aga vahend õpetaja juurde suunamiseks?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,674 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,682 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,634 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,862 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,600 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,287 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat