Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019

Küsitlus: Kas meil on vaba tahe?
Jah
Ei
[Näita tulemusi]
NB: Tegu on avaliku küsitlusega, teised kasutajad näevad Teie valikut.
Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas meil on vaba tahe?
Autor Sõnum
Balzzar
Vana kala

07-07-2013 19:26
Postitus: #126
RE: Kas meil on vaba tahe?
Miks mulle meeldib see teema? Kas see on minu vabast tahtest tulenev? Kas ma ise valin mis mulle meeldib või ei meeldi. Kas ma ise valin kuidas ma seda teemat mõistan või miks ma üldse sellega tegelen? Geneetika ja keskkond on mind loonud, need määravad ära mida, millest, miks, kuidas jne ma mõtlen, tegutsen ja reageerin. Võtaks ühe õlu või kalja? Võib tunduda küll, et valin vabast tahtest omale meelepärasema, aga valik on ammu tehtud enne kui ma enesele teadvustan, et valisin kalja.
Või mida vaba tahte all mõista? Võimalust tunda/tajuda?

Kui ma loon näiteks virtuaalse maailma kuhu lisan eneseteadlikud programmid, milledele annan kindla võimekuse, taju, reageerimise, käitumise ja keskkonna, siis millisel moel omavad antud programmid vabat tahet? Ainus vabadus on tajuda? Ülejäänud osa on programmeeritud, etteantud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

08-07-2013 00:58
Postitus: #127
(06-07-2013 23:36 )Balzzar Kirjutas:  Kesiganes "istub" väljaspool meie haardeulatust, maailmas, mida ei saa kogeda võib tõesti omada vabat tahet.
Ja kui kaugele väljapoole võiks niimoodi minna? Lõpmatuseni? Sest alati saab osutada enda tajupiiridest "väljapoole" olevale ja öelda, et midagi jääb sinna.
(07-07-2013 20:17 )Sinis Kirjutas:  Ütleksin selle vaba tahte kohta ehk sedasi: selle olemasolul ma siin maamunal ei toimetaks; kindlasti on seal kusagil palju paremaid ja mõnusamaid paiku olesklemiseks Smile
Selle kohta öeldakse vist niimoodi, et alati on seal parem kus mind ei ole.

PS! Vaba tahte poole pealt küsiks kõigilt, et kas te kirjutasite siia omal valikul (vabast tahtest) või sundis keegi vastu teie tahet siia enda mõtteid kirjutama?
Eithea
Veteran

08-07-2013 15:49
Postitus: #128
Tsitaat: "Sa oled ikka veel tsoonis!";)

Rita Värnik - ENESETAPJAD ehk KUHU NAD LÄHEVAD - 5. kuulamine

Kõik osad.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
euroruubel
vaatlen ja jälgin

08-07-2013 16:46
Postitus: #129
Koolis käies omi eelmisi klasse mäletame ja teame, isegi paberid on olemas, et läbitud. Kui võtta selle järgi, et see elu siin on klassi läbimine ja me omi eelmisi klasse ei mäleta ega tea, üldse igast paberid puuduvad - siis on võimalik kaela väänata mida iganes - ja jäädki klassi "karistusena" siia karmatsüklisse "kordama". Mis nullib kõik "vaba tahte" spekulatsioonid.

mäng mängus
saksingj
Tavaliige

28-07-2013 12:44
Postitus: #130
(04-01-2013 12:15 )Balzzar Kirjutas:  Minu arvates meil puudub vaba tahe. Miks?

1 - 3 eeldab, nagu meid oleks ülde enne sündi olemas. Enne sündi meid ei ole ja seega arutelu vabast tahtest enne sündi on mõttetu
4 - 12 iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja.

Balzzar Kirjutas:Mõtted lihtsalt tekivad:

Cogito, ergo sum.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 10,654 29-12-2018 02:58
Viimane postitus: Naut

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog