Küsitlus: Kas meil on vaba tahe?
Jah
54.55%
30 54.55%
Ei
45.45%
25 45.45%
Kokku 55 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas meil on vaba tahe?
#51
Äkki alustaks sellest, et kasutaks õigeid mõisteid. Mis asi on tahe vaba tahte kontseptsioonis? Tahe on 100% füüsilise ilma nähtus - iha, ego üks väljundeist. Tahtel pole mitte mingit seost ei ühegi vaimse ega muu maailmaga. Vaba tahe on juba mõistena väär, ent selle mõiste laiendusena tuua näiteid täiesti seosetutest nähtustest on veelgi kaugemale kompamine.

Ainus vaba tahe ongi see, kas sul tahe on või ei ole. Kui tahet pole, ehk suudad loobuda tahtmisest, oled astunud esimese sammu vabaduse suunas.
Vasta
#52
(05-01-2013, 14:39 )Celtic Kirjutas: Tahe on 100% füüsilise ilma nähtus - iha, ego üks väljundeist. Tahtel pole mitte mingit seost ei ühegi vaimse ega muu maailmaga.

Selle järgi meil inimestel/isiksustel pole mingit seost vaimse ega muu maailmaga, sest meie tahe, ego, vajadused on 100% füüsilised...
Järelikult vaimses maailmas siis puudub tahe, minatunnetus ja veel kõik muud füüsilise ilma nähtused.
Vasta
#53
(05-01-2013, 14:39 )Celtic Kirjutas: Ainus vaba tahe ongi see, kas sul tahe on või ei ole. Kui tahet pole, ehk suudad loobuda tahtmisest, oled astunud esimese sammu vabaduse suunas.

tahan loobuda tahtmast... kõlab nagu tingimusteta armasus, mille ainus tingimus on see, et tingimusi ei ole Laugh

Vasta
#54
(05-01-2013, 15:20 )Temimoor Kirjutas:
(05-01-2013, 14:39 )Celtic Kirjutas: Ainus vaba tahe ongi see, kas sul tahe on või ei ole. Kui tahet pole, ehk suudad loobuda tahtmisest, oled astunud esimese sammu vabaduse suunas.

tahan loobuda tahtmast... kõlab nagu tingimusteta armasus, mille ainus tingimus on see, et tingimusi ei ole Laugh


Targad inimesed mõtlesid "vaba tahte" välja. Seda sellepärast, et me liialt kaugele, ilma järelvalveta, vaimuradadele uitama ei läheks.

Vasta
#55
Kui teemast ühtmoodi aru ei saada, vaba tahte alusel aga peaks saama, siis see ongi tõend vaba tahte puudumisest.

Ükskõik kuidas ma ka ei tahaks Celticu sogast aru saada, ma lihtsalt ei saa. Pole mul mingit vaba tahet.
wink
Vasta
#56
Lühidalt pole vabal tahtel mõtet kuna siis sa lihtsalt oled ja sul pole mingit alust midagi valida ega teha. Valik on olemas, aga valida ei saa kuna valikuks peab eelistus olema, aga eelistus juba mõjutab vaba tahet. Aga kuna valimata jätmine on ka valik ja mingi asi mõjutas seda tegema, siis järelikult vaba tahet ei olegi olemas. Välja arvatud neil kel on oma vaba tahe.
Vasta
#57
Minu arust on Celticu jutt päris loogiline.
Enamus meile esitatud valikuid on aga stiilis "kas see või teine".
Mõiste "vaba tahe" adumine eeldab teatud vaimset arenguastet ja maailmakäsitlust.
Enamus valikuid me elus on kas punane või roheline, katk või koolera. Paljutki on hoopis meie poolt mõjutamatut.

Vaba tahe seisneb selles, kas läheme nende valikute ja paratamatustega kaasa või asume kujundama ise oma reaalsust. Olgu see siis vaimne või füüsiline. Teadlik ja Vaba Tahe võib olla ka valik etteantud variantide vahel (eeldusel, et oleme lahti mõtestanud ka kõik muud optsioonid ja mõistame valiku sisu). Kas koolera või punane pill jäneseuru ees. Võib ka lihtsalt minema jalutada.

Neid, kes ise oma maailma loovad, on tunduvalt vähem kui neid, kes seisavad valikute ees nigu notsud lõhkise küna veerel.
Olen neil teemadel ammu juba juurelnud. Enamasti näib, et valikuid justkui poleks ja puudub ka vaba tahe. Rööpad on maas ja järgmine peatus on kalmistu. Inimpärdikud on aga oma harjumuste ja mustrite orjad. Vabast tahtest ollakse ise loobunud.

Pigem püstitaks teema kõrvale uue küsimuse:
Kes on oma vabast tahtest loobunud, kes peab end "vaba tahtega" inimeseks ja kelle Tahe/Tahtejõud on tõeliselt Vaba? wink

Vasta
#58
Valikuvabadus ei ole ju samuti seotud tahtega. Mitte keegi ei üritagi siin mõista, mida sõna tahe ja tahtmine tegelikult tähendab. Tahe ei ole tõlgitav mõisteliselt inglise keelde kui will, kuigi ametlikult ta seda on, ent reaalselt on meie keeles tahtel hoopis teine tähendus taga. Inglisekeelne will on märksa leebema taustaga kui meie tahe.

Tahe, tahtejõud, tahtmise vägi, tahtmine - need kõik on täiesti erinevate taustadega, kuigi sarnase kõlaga sõnad.

Siit kaks sõnamängu:

Ma tahan seda saada - aktiveerib energia eesmärgini jõudmiseks, saamata aru, et eesmärgini jõudmiseks tuleb eelnevalt mingi teekond läbida. Tahteenergia loob tunnelefekti, kus kaob kõik ümbritsev ja jääb vaid üks valgusallikas tunneli lõpus, mille poole kõigest jõust peab tormama.

Ma taotlen seda - aktiveerib inimeses energia, mille abil hakkab ta ligi tõmbama neid sündmuseid ja energiaid, mis jäävad teele ette ja aitavad sihtmärgini jõuda. Inimene ei lähe enam üle laipade, vaid kasutab ära teele jäävaid märgiseid ja olukordi, et saavutada taotluse objekt/subjekt.

Seega tahe on läbinisti negatiivne ja sellele omistatakse positiivseid omadusi, sest seda peetakse orjamentaliteedist lähtuvalt vahendiks, mille abil saada seda, mida sakstel nähti olevat - rikkus, mammona, ilusad naised, uhked karjaloomad jne. Kes siis ei tahaks seda.

Vaba tahe aga on sõnamäng, mis ei tähenda muud, kui lihtsalt valikute vabadust otsustamisel. Reaalse tahtmise ja tahteenergiaga pole siin miskit pistmist. Valikude vabadus aga tähendab reaalselt seda, et valikud on reaalselt eksisteerivad võimalused, mille seast valida, seega pole see valik kunagi vaba, vaid piiratud.
Vasta
#59
(05-01-2013, 18:15 )Martichoras Kirjutas: Minu arust on Celticu jutt päris loogiline.
Enamus meile esitatud valikuid on aga stiilis "kas see või teine".
Mõiste "vaba tahe" adumine eeldab teatud vaimset arenguastet
Enamus valikuid me elus on kas punane või roheline, katk või koolera.

Vaba tahe seisneb selles, kas läheme nende valikute ja paratamatustega kaasa või asume kujundama ise oma reaalsust. Olgu see siis vaimne või füüsiline. Teadlik ja Vaba Tahe võib olla ka valik etteantud variantide vahel (eeldusel, et oleme lahti mõtestanud ka kõik muud optsioonid ja mõistame valiku sisu). Kas koolera või punane pill jäneseuru ees.
Nonii, kui nüüd hoolega vaatad, siis sinu jutt ongi stiilis "kas see või teine".
Kus siis loogika on?
wink

Vasta
#60
Tropp tips. Loogika tulebki otsuste tegemisel mängu. Kogu maailm on "kas see või teine". Otsid loogikat sealt, kus seda võibolla ei leidugi. Valikud ja tahe on tunnetuse küsimus, mis baseeruvad lahtimõtestamisel ja kõhutundel. Kas mõistame oma valikuid ja kas otsustame neid teha või mitte - või siis lihtsalt leiutame midagi muud. See oligi kogu jutu point kui sügavam mõte ära jätta.

(kui vaja, teen oma jutust lasteraamatu versiooni ka. sellise piltidega, kus saab ise värvida ja labürinte täita)

Celtic:
Aga kas tahteenergiaga ei ole Sinu meelest võimalik siis painutada reaalsust ja valikuid? Nii kaugele, et jõuamegi selle "vaba tahteni", millest kõik jahuvad?
Vasta
#61
(05-01-2013, 19:07 )Martichoras Kirjutas: (kui vaja, teen oma jutust lasteraamatu versiooni ka. sellise piltidega, kus saab ise värvida ja labürinte täita)

... jõuamegi selle "vaba tahteni", millest kõik jahuvad?
Muidugi tee, käeline tegevus arendavat.
Et siis väntasid asja, millest ise jahud, jutumärkidesse?
Muidugi ei ole siit mõtet loogikat otsida, seda ei ole, ega näi
ka tulevat.
wink

Vasta
#62
(05-01-2013, 19:18 )Tropp Kirjutas: Muidugi tee, käeline tegevus arendavat.
Et siis väntasid asja, millest ise jahud, jutumärkidesse?
Muidugi ei ole siit mõtet loogikat otsida, seda ei ole, ega näi
ka tulevat.
wink

Mhmh. Võiks tegelt küll. Mulle sudokud ka tegelt väga meeldivad.

Aga mida Sina välja pakuks üldse teemaarendusele lisaks? On vaba tahe või ei ole või otsid teistelt loogikat lihtsalt?
Vasta
#63
(05-01-2013, 19:24 )Martichoras Kirjutas: On vaba tahe või ei ole või otsid teistelt loogikat lihtsalt?
Ei mäleta, pole minugi mälu pikem kui üks postitus. Aga sa
vaata eestpoolt.
wink

Vasta
#64
Njah, aga anname siis asjale uue mõõtme.
Kui vang magab kas vasakul või paremal, paneb pea padja alla või padja peale, kas need valikud on tema vaba tahe? Ei ole ju.
Vaadake ajas tagasi ja kui jõuate valikuni, mille te tegite olude sunnil ega ole teie vaba valik, kas peale seda saab olla veel vaba tahet? Ei saa ju.
Kas siin maailmas olek oli vaba tahe?
Laske siit edasi.
wink
Vasta
#65
(05-01-2013, 06:09 )zen faran Kirjutas:
(04-01-2013, 23:48 )Lorenz Kirjutas: Vast ainus koht, kust vabadust otsida, oleks otsustades visata kulli-kirja või leida mõni veel ehedam juhuslikku tulemust pakkuv nähtus. Juhuslik otsus on tõeliselt vaba.

Mulle tundub, et kulli-kirja viskamine on hoopis täielikult oma tahtest loobumine - et annad end juhuse (või saatuse hoolde)...
St kui jumal peaks eksisteerima, siis see mis paistab meile juhusena, on tema vaba tahe, mitte meie oma.

Tõesti, vaba tahe tundub ka mulle oma tahtest loobumisena. See tundubki mulle olevat vaba tahte reductio ad absurdum.
Selle teema alguses on välja toodud hulk asju, mis inimest kujundavad ja mille üle tal kontrolli ei ole, ning vabaduse sellest saab ju vaid sellest loobudes.

(05-01-2013, 18:51 )Celtic Kirjutas: Inglisekeelne will on märksa leebema taustaga kui meie tahe.

Kui lugeda inglise keeles Schopenhaueri käsitlust tahtest ('Will'), siis see küll leebet muljet ei jäta. Schopenhaueri idee kohaselt on absoluutselt kõik nähtused Tahtest tulenevad. Nii inimeste kui ka füüsikaliste fenomenide taga on Tahe, mis loob seda maailma, kus me elame. Tahe loob ja orjastab, ning Schopenhauer meelest on Tahe sisuliselt võrdne kurjusega. Tahe on miski, millest tuleb vabaneda. Mitte vaid inimlikust tahtest, vaid igasugusest tahest, mis on kõige oleva olemise taga, ning seega tuleb vabaneda igasugusest olemisest. Tuleb vabaneda igasugustest sihtidest ja taotlustest.
Siinkohal on paljud täheldanud temas suuri hinduismi ja budismi mõjusid. Püüdleb ka ju näiteks budism vabaduse poole sellest maailmast. Kui näiteks kristluses on eesmärgiks jõuda peale surma taevasse ning mitte põrgusse, siis budismi eesmärk on vabaneda olemise koormast ning jõuda olematuseni.

Ma kaldun arvama, et see käsitlus tabab hästi ideed, et ei tahe ega ka olemine ei saa kunagi olla vaba. Mitte vaid inimlik tahe, vaid igasugune olemine on millestki sõltuv ja otseselt tingitud. Mida tähendab mõte, et vaimses vallas pole tahet, või et see on kuidagi vaba? Ilmselt vaid seda, et vaimses vallas pole olemist. Seal pole vaid mitte vaid füüsilist olemist, vaid palju radikaalsemat - seal pole olemist üldse.

Sellega seoses meenub mulle häguselt üks Nagarjuna mõttekäik, kui ta püüdis kirjeldada tühjust ja jõudis järeldusele, et keel ei võimalda seda.
Mis on tühjus?
Tühjus ei ole mitte midagi, sest tühjuses pole midagi.
Tühjus ei ole olematus, sest seal pole olemist ja tühjus ei ole hoomamatu sest seal ei ole hoomamist.
Tühjust saab kirjeldada vaid millegi vastandina, aga see pole millegi vastand, sest seal pole midagi.

Siinkohal võib välja käia huvitava mõttekäigu, et Tahe on miski, mis eristab olemise tühjusest nii tugevalt, et me ei suuda tühjust enam väljendada ega seda korralikult haarata. Me ei suuda seda, sest me pole vabad, me oleme seotud olemisega. Meie tahe on seotud olemisega ja igasugune tahe on seotud olemisega. Ning vastupidi, igasugune olemine on seotud tahtega. Võibolla mitte meie tahtega, aga siis Tahtega laielamt.

See oli nüüd vastus mõttlele, et inglise keelne sõna 'will' on nõrga tähendusega. Ma ütleks, et konkreetne keel ei oma siin suurt tähtsust.





(05-01-2013, 21:33 )keeris Kirjutas: Ma võin olla ajuloputatud, aga ma lasin sellel ise sündida - ma ise langetasin selle valiku oma tahte järgi - alluda teise tahtele wink

Kust sa seda teada võid?
Võibolla oled sa ajuloputatud uskuma, et sul on oma vaba tahe. Nii on ju hea ja mugav panna inimesi tegema asju 'omast vabast tahtest'. Nii ei hakka ta isegi küsimusi esitama, et miks ta nii või naa tegi, mis selle taga on jne. See on 'minu tahe' ja kõik.
Ma ei ütle, et keegi tegelane tegeleb aktiivselt inimeste ajupesuga, see on ühiskond, mis sellega tegeleb. Mitte kellegi karvase käe juhtimisel, aga näiteks sarnase nähtamatu käe juhtimisel, millest Adam Smith rääkis.
Vasta
#66
Lorentzi jutu peale moodustus mõte, et meil ei ole vaba tahet samal põhjusel miks ei ole olemas juhust. Mina tahan mõlemat Smile
Vasta
#67

Budismis ja teosoofias on tahe (will) liigitatud atma tasandi (vaimu) ja monaadilise tasandi (loojate ilma) juurde kuuluvaks - ehk tahe/will on olemas nii vaimses ilmas, kui selle kohal olevas loojate ilmas.


Kui hakata tahte/will olemust lahti seletama taevaliku/vaimse ilma seisukohast, siis tähendab see võimalust mõelda ja luua asju/objekte, mida vaid tahad: ehk mõtlemisele/loomisele pole vaimses ilmas seatud takistavaid piire, rääkimata sellest et peaks millegi piiratud olemasoleva seast valikuid langetama nagu füüsilises ilmas.



Selle asemel, et siin konstanteerida kurvalt "täieliku vaba tahte puudumist" füüsilises/ainelises ilmas, võiks parem küsimuse teraviku suunata sellele, kuidas oma lihalikust kehast hetkeks "vehkat teha" rännakute ja vaimsete õpetuste abil, ning taevalikes/vaimsetes ilmades lisada enda arenguteele sobilike/soodsaid valikvastuseid juurde.


Vasta
#68
(06-01-2013, 02:22 )lahendused Kirjutas: Selle asemel, et siin konstanteerida kurvalt "täieliku vaba tahte puudumist" füüsilises/ainelises ilmas, võiks parem küsimuse teraviku suunata sellele, kuidas oma lihalikust kehast hetkeks "vehkat teha" rännakute ja vaimsete õpetuste abil, ning taevalikes/vaimsetes ilmades lisada enda arenguteele sobilike/soodsaid valikvastuseid juurde.

Sa elad siin ja praegu, nii et lahendused oma "vaba tahte probleemidele" pead Sa leidma ka siin ja praegu. Vehkat teha jõuad Sa igal ajal, aga see on juba luuserite jutt. Igaühele ei ole antud võimalust vaimseteks rännakuteks, sest lahendust tuleb otsida siit, sellest dimensioonist.

Vasta
#69
(06-01-2013, 02:22 )lahendused Kirjutas: Kui hakata tahte/will olemust lahti seletama taevaliku/vaimse ilma seisukohast, siis tähendab see võimalust mõelda ja luua asju/objekte, mida vaid tahad: ehk mõtlemisele/loomisele pole vaimses ilmas seatud takistavaid piire, rääkimata sellest et peaks millegi piiratud olemasoleva seast valikuid langetama nagu füüsilises ilmas.

Selle asemel, et siin konstanteerida kurvalt "täieliku vaba tahte puudumist" füüsilises/ainelises ilmas, võiks parem küsimuse teraviku suunata sellele, kuidas oma lihalikust kehast hetkeks "vehkat teha" rännakute ja vaimsete õpetuste abil, ning taevalikes/vaimsetes ilmades lisada enda arenguteele sobilike/soodsaid valikvastuseid juurde.
Hmm, mida see näitab kui pidevalt taevaliku/vaimse ilma nimel sõna võetakse ja tahetakse inimesi "õigele" teele juhtida...

Vasta
#70
Ma ütleks et meil on valiku vabadus, loetud valikute vahel. Aga kui mõelda pikemas plaanis siis "õiged" valikud annavad meile seda mida tahame(enamasti). Ütleme, et tahan kuu ajapärast 1M eurot ja samas tahan ett jääks vabadusse. Selleks tuleb teha plaan, igas plaanis on otsused mõned lihtsamad mõne raskemad aga selleks, et jõuda eesmärgini võime jõuda erinevaid valikuid tehes. Kui kaotan ära ajalimiidi kuu siis avaneb korraga rohkem valiku variante ja rohkem teid et jõuda eesmärgini. Eesmärki võikski nimetada tahateks, sest see on läbinisti füüsiline.

Tegelik küsimus peaks olema kas meil on valiku vabadus. Jah on aga valiku vabadusega tuleb koos vastutus vabadus ja elamine selle valikuga.
Vasta
#71
Vaba tahte olemasolu või selle puudumine oleneb suuresti süsteemist, milles ma asun. Kui mul vedas ja ma inkarneerusin vaba tahte süsteemi, siis on ka minul inkarneerununa võimalik kasutada vaba tahte valikut. Kui nii hästi ei läinud, olen hüpiknukk "loojajumalate" käes.

Kui ma inkarneerusin siia planeedile ja otsustasin osaleda selles aja-ruumi hologrammis, siis nõustusin sellega omaks võtma siinse süsteemi põhireeglid (gravitatsioon, bioloogiline vorm, jne jne). Selle valikuga andsin ma selle osa oma vabast tahtset "ära", selleks, et oleks võimalik kogeda siinset hologrammi. Meie "segatud" süsteemis on vaba tahe olemas, aga see on suurema süsteemi (milles meie planetaarne süsteem asub) korralduse raamistikus, millest tulenevad ka teatud "piirangud". Kahjuks on enamus siinse hologrammi või süsteemi energiatest anorgaanilised (mis viitab "loojajumalate" jms laialdasele mõjule). Kui süsteemi (näiteks planeedi) energiates on ülekaalus anorgaanilised energiad, siis on see nii ka kõigil seda süsteemi asustavatel eluvormidel. Seda teades, on mul vaba tahte valik, millist energiat ma läbi oma isikliku süsteemi (keha ja nn peenkehad) jooksutan. Kuigi tugevam "tõmme" tänu anorgaanilistele "programmidele" minu bioloogias, alateadvuses, emotsionaalkehas, mentaalkehas jne on anorgaaniliste "etteantud, mitte vaba tahte" valikute poole, saan ma seda teadvustades igal hetkel kasutada oma vaba tahet ja valida olla orgaaniliste (allikast pärinevate" energiate kandja nii oma mõtetes, sõnades kui tegudes.

Minu arvamus seega on, et mul on vaba tahte valik olemas, kuigi tänu "tuled kustu"-fenomenile, mis kaasneb minu praeguse inkarnatsioon bioloogilise vormiga, pole seda alati väga lihtne mõista ja kasutada.
Vasta
#72
[Pilt: 333ftk2.jpg]
Vasta
#73

Inimene ja tema vaba tahe

Vaba tahe! See on midagi niisugust, mille ees jäävad pead murdma isegi väljapaistvad mõtlejad, sest õigluse järgi peab igasuguse vastutusega ilmtingimata kaasnema ka võimalus vabalt otsustada.

Kuhu ka ei vaata, igalt poolt kostab ikka sama küsimus – mis vabast tahtest saab siin enam rääkida, kui inimest tegelikult juhitakse, teda valitsevad ettemääratus, saatus, taevatähed ja karma? Teda lükatakse ja tõugatakse, lihvitakse ja vormitakse, tahab ta seda või mitte!

Tõsised otsijad haaravad innukalt kõige järele, mis puudutab vaba tahet, tunnetades täiesti õigesti, et just siin on hädasti tarvis selgust saada. Kuni seda pole, ei suuda ka inimene ennast kogu loomevallas just sellena paika panna, kes ta tegelikult on. Kui ta pole aga oma õiget kohta leidnud, peab ta jäämagi selles võõrana ringi ekslema, peab laskma ennast lükata ja tõugata, lihvida ja vormida, kuna tal puudub oma teadvustatud eesmärk.

Inimese suur häda on selles, et ta ei tea, milles tema vaba tahe tegelikult seisneb ja kuidas see avaldub. Siit on ka näha, et ta on täielikult kaotanud tee oma vaba tahte juurde ega oska seda enam kusagilt otsida.

Selle teadmiseni viiva tee algus on mattunud nagu kõrbeliiva. Rada pole enam näha, kõik jäljed on kinni tuisanud. Inimene väsitab ennast ringiratast ekslemisega, kuni lõpuks värske tuulehoog raja jälle puhtaks pühib. Loomulikult on arusaadav, et üleskeerutatud liiv võib oma teel veel tormi vaibudeski pimestada paljusid silmi, mis kadunud teekohta ikka alles ahnelt otsivad.

Seepärast peab igaüks hoidma oma nägemist suurima hoolikusega, kuni ka viimane liivatera on minema pühitud. Muidu võib kergesti juhtuda, et kuigi tee juba paistab, sunnib silmaläinud prügi korraks sammu kõrvale astuma. Inimene komistab, kukub ja ongi kadunud, olgugi et tee oli otse tema ees.

Kangekaelne mõistmatus, mida inimesed vaba tahte reaalse olemasolu küsimuses ikka ja jälle ilmutavad, tuleneb peaasjalikult sellest, et nad pole aru saanud, mida vaba tahe endast tegelikult kujutab.

Kuigi selgitus peitub juba neis sõnades endis, peab inimene siin nagu igal pool mujalgi tõeliselt lihtsat ja selget liiga lihtsaks. Selle asemel otsib ta valest kohast ning muidugi ei suuda siis vaba tahet endale üldse ette kujutada.

Suurem osa tänapäevainimesi seostab tahet maise aju teatava surveavaldusega, mille puhul ruumi ja ajaga seotud mõistus annab mõtetele ja tunnetele mingi kindla eesmärgi ja neid selle poole suunab.

See aga pole ju vaba, vaid maise mõistuse poolt aheldatud tahe!

Nende segiajamisest on tingitud paljud suured eksitused, mis seisavad müürina igasuguse äratundmise ja mõistmise teel ees. Mis seal siis imestada, kui otsija satub ühtelugu valgetele laikudele ja komistab vasturääkivuste otsa, leidmata kogu asjas mingit loogikat.



Allikas: http://www.graalia.ee/tt-tahe.html
Vasta
#74
Isegi kui vabadusega tundub nii, et kuskil seda on ja kuskil seda pole (või siis, et seda polegi olemas), siis tegelikult on see juba kõikjal ja alati. Ka suurimas orjuse ahelas on mingitki vabadust.
Vasta
#75
Niiakua kui elad endale ja lähedastele ja tuttavatele , no siis jäetakse sind rahule. Töötlemine hakkab siis pihta kui leiad, et tahaks laiemalt ette võtta ja...või kui väga kõvasti kirema kukud....

A praega on muidu huvitav aeg, kisa on küll kõva ja masseeritakse ka kõvasti, aga kohati jääb mulje, et orjapidajad enam oma tahtmist päris igas asjas ei saa...

Mis puutub "avanemisi" , siis....ei ole mõtet ka siin foorumis end petta, enamusel käivad arusaamad rahakoti kaudu...lubatud jõukuse asemel...demagoogia ja hüsteeriline kisa "muud varianti ei olegi!"...inimesed on kaotamas usku, et neil on võimalus hästi ära elada...praeguses süsteemis... ja paljuski seetõttu hakatakse tarbima "alternatiivset". Seda käitumist oli mul pidevalt võimalus näha kui mu kõrval esoteerikapoodi sisse astuti....inimestel oli pidevalt vaja midagi, mis ...tooks õnne, raha, vms...ikka argiprobleemide asjad mitte metafilosoofilised probleemid.







Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  LGBT - kas satanistide salaprogramm? pimedus 72 22,988 28-12-2019, 12:19
Viimane postitus: vasamasa
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 14,782 29-12-2018, 02:58
Viimane postitus: Naut
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,929 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kas sina tead, kes juhib sinu elu? kalldunn 1 2,989 23-10-2014, 17:02
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,187 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt
  Kas eestis on kusagil võimalik õppida nõiaks/shamaaniks ? ÜksikHing 7 5,187 14-02-2013, 16:37
Viimane postitus: Tehnoloog
  Usk üleloomulikku - kas jumalasse uskumise asendaja? Aerling 8 5,375 13-01-2010, 14:54
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat