Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küsimus unenägude olemuse kohta
#1
2much
Vasta
#2
Väga head tähelepanekud ja üleüldse geniaalne unenägija oled. Algul kohe raske nagu uskuda. Mõnel tuleb see väga kergelt, mida mõni aastaid harjutab.

Ega ma ka nii täpselt ja kindlalt tea, aga enamvähem nii paistabki olevat nagu Sa kirjeldad. Saavad tulla teised unedesse. Unes "kakeldakse" tuleviku maailm valmis. Sinu oma, teiste oma.

Aga ma võin ka eksiteel olla wink
Tsitaat: Ja kuivõrd on vastab unes tehtu(ehk nende inimeste motiivid) tegelikkusele?
Minu pakkumine: motiivid vastavad tõele. Teised tulevad Sinu unedesse ja toimetavad seal. Sul on vedanud, et on heatahtlikud.

Võimalik, et omakasupüüdlikud inimesed nii tugeva unenägija unedesse ei pääse - aga siinkohal esitasin juba ise küsimuse.
Vasta
#3
Pakun, et nad on inimesed, kes tegutsevad-elavad kõrgemate tšakrate tasandil. Enamik maailma inimestest on teise (emotsioonid) või ka nüüd juba kolmanda (mõistus, mõtlemine) tasandil. Kas Sa nendega rääkida saad? Küsimusi esitada? Ja kas nad vastavad?

Siinkohal mainin, et "kõrgemate tšakrate tasandil elamine" ei võrdu sellega, et need tšakrad on avatud. Avatud on need paljudel inimestel, kuid selle avatusega ei pruugi kaasneda eetilist taset. Seega kasutatakse unedes käimise oskust, selgeltnägemist jms omakasupüüdlikul eesmärgil või lihtsalt ehmatamiseks. Kõrgemate tšakrate tasemel elamisega kaasneb automaatselt eetika stiilis "armasta ja tee mida tahad" (Püha Augustinus oli vist selle "killu" autor).

Aga mul endal võivad veel asjad sassis olla.
Tsitaat:Siinkohal üks väike mõttearendus edasi: kuidas ma ise teiste unenägudesse pääsen?
Äkki läbi astraali? Paar korda olen sinna juhuslikult ära eksinud aga konkreetset teed ei tea.
Päris palju satutakse kogemata, põhiliselt siis, kui inimesel jõudu on, aga puudub oskus seda suunata. Aga nüüd jäävad minu teadmised puudulikuks - selle oskuse tahtliku suunamise küsimustes ja astraali osas.
Vasta
#4
Sa oled minu meelest ise vapustava tasemega teedrajav unenägija, niiet "laulvateks unenägudeks" võikski neid nimetada. Ise ei ole mingit muud nimetust kohanud (ei ole aga muukeelset kirjandust väga uurinud ka). Muusikalisi elemente (lühemaid või pikemaid laulusi, sümfooniaid jne) on inimesed ikka kuulnud, aga et see oleks kujunenud omaette unetüübiks, kus lisaks muule eriliselt hästi välja puhkab, ei ole mulle vähemalt seni ette tulnud.

Mustad kogud on kõige tuttavamad mulle. Ka ilmsi maailmasse on unest kaasa tulnud. Oletan, et need on nö anorgaanilised olendid (teadvused, lihtsamad või keerulisemad, kuidas kunagi, enamasti lihtsad). Neid saab kasutada "väravana" teistesse maailmadesse minekul. Inimene läheb oma energeetilise kehaga (energiakeha kihtidega). Selle rännaku seos astraalrännakuga on mulle veel segane. Tavaliselt (tõenäoliselt ekslikult) nimetatakse astraalrännakuks elavat ja tõepärast mõtterännakut ja (ekslikult) arvatakse olevat selle tõelise kehast väljumise.

Mul võib asi sassis ka olla, niiet minu kirjutatu on ainult mõtteaine või niidiots, või ka eksitee ...
Vasta
#5
Heh, väga huvitav on lugeda seda teemat ning unenägude kohta. Tahaksin isegi paar sõna sekka öelda.

Tavaliselt on unenäod vajalikud, et töödata läbi päeva jooksul kogunenud informatsioon ning lahterdada need ära erinevatesse aju osadesse - sellepärast on uni vajalik. Unenäod on enam vähem kogu see läbitöötamise protsess. Tihtipeale võivad inimesed unes näha mida nad eelmise päva jooksul on teinud või näha sümboleid, tegevusi mida aju parasjagu töötleb. Kusjuures aju töötleb tihtipeale infot just REM-unes (rapid eye movement), mis on see une osa, kus inimesed näevad und.

Siin ka infot une erinevate osade kohta:

Ärkvelolek – ajukoores domineerivad kord suureneva, kord väheneva amplituudiga alfa- (lõdvestunud ärkvelolek) ja beeta-lained (aktiivne ärkvelolek).

1. Staadium – alfa lained hakkavad kaduma, asenduma kiirete ebaregulaarsete teetalainetega. Ärkvelolek läheb üle uinumiseks. Südametöö ja hingamine aeglustub, lihased lõdvestuvad – kukkumise tunne. Võivad esineda ka nägmis- ja kuulmishallutsinatsioonid. Kestus mõni minut.

2. Staadium – domineerivad teeta-lained. Kestab ~20 min, iseloomulikud on “unesplindid” (1-2 sek, kiired rütmilised elektrilise aktiivsuse puhangud), ja K-kompleksid (hetkeline aktiivuse vähenemine). Lihastoonus väga madal. Võimalik unesrääkimine.

3. Staadium – inimene vajub veelgi sügavamale unne, ilmuvad kõrge amplituudiga ja madala sagedusega delta lained.

4. Staadium – sügavaim uni, domineerivad deltalained, väga raske inimest äratada.

5. staadium - REM uni "aktiivne uni":
• 90-100 min peale uinumist
• Kiired sakaadilised silmaliigutused, jälgitavad suletud laugude tagant järskude hüppetaoliste suunamuutustena
• EEGs desünkroniseeritud lained, sarnaselt alfa ja teeta lainetega – ainult EEG abil pole eristatav
• Südametegevus ja hingamine kiirenevad (“aktiivne uni”)
• Lihaskond üldiselt atooniline, vahel võivad esineda lühiajalised tõmblused (nägu, sõrmed)
• Aju verevool 80%, ärkveloleku ajast suurem
• Äratuslävi sama, mis sügavas unes. Samas, kõige tõenäolisem on spontaanne ärkamine. Paradoksaalne, kiire uni.

Siit pildipealt on näha millises taktis vahelduvad öö jooksul erinevad une staadiumid:

[Pilt: perioodid2.png]

Rem unenäod

REM-unenäojutustused on tunduvalt emotsionaalsemad, elavamad ja visuaalsemad kui pärast NREM-und. NREM-unenäod on aga rohkem abstraktsed, mõttetaolised (kognitiivsed).

Peale REM-und puudub unenäo mõtestatud töötlus, sõnastamine raskem kui pärast NREM-unenägu, kuid jutustuse sisu on sensoorsem (pildi, lõhnad, helid). Unenägu tundub reaalsena ja haarab magaja kergemini oma lummusesse

Esimese ja teise ööpoole unenäod on oma sisult tunduvalt erinevad: varasemad unenäod on rohkem seoses reaalsusega ja nende sisuks on möödunud päeva sündmused, teise ööpoole unenäod on päevaste elamustega vähem seotud. Vastu hommikut muutuvad nad järjest veidramateks ja emotsionaalselt intensiivsemateks.

Meelde jäävad ainult need unenäod, mille puhul äratatakse 5 minuti jooksul pärast REM-episoodi, või siis viimane unenägu enne ärkamist.

Et normaalselt jäävad meile meelde hilised unenäod, tundubki unenäoelu nii irreaalsena. Varasemad unenäod sisaldavad täiesti mõistlikku ja loogiliselt seostatud materjali.

REM-une ajal mõjuvad välised ärritid võetakse mõnikord unenäosse vastu ja põimitakse sellesse.

.........
Niisiis, see oli tekst une kohta. Nüüd sellest kuidas mina und näen. Tihtipeale on nii, nagu sina oma esimestes postides seletasid - ma suudan kontrollida peaaegu 100% oma unenägudest. Teen seda alateadlikult ja enamuse ajast kui ma und näen, siis ma tean et suudan seda kontrollida. On ka nii olnud, kui ma mingisugust "õudukat" olen näinud, siis ma olen suutnud ennast unenäost ärkvele äratada - teadlikult. Enamuse ajast ma lasen siiski unenägudel olla, kontrollin ainult siis kui ma tahan.

Unenägude tähenduse kohta - on nii, et asjad ja ended unenägudes tulevad enamjaolt sümbolite näol - kuidas sinu alateadvus võtab kõrgemat infot vastu ning millise sümboli ta sulle loob - ja millest sa ka peaksid aru saama. Minu puhul on see nii, et unenägudes ei ole otseselt tähendust asjadel mida ma näen vaid mida see tegevus või asi sümboolselt tähendab. KUID, ma pean mainima, et paljud mu unenäod, mida ma näen, lähevad umbes poole aasta kuni aasta pärast täide (seda on üsna tihti juhtunud). Ma ei näe ette suuremaid asju vaid need on rohkem isiklike läbielamistega seotud.

Ma soovitaksin sul õppida meditatsiooni ja selle tehnikat - sealt ka rohkem uurida astraalinduse ning kehaväliste kogemuste kohta, kui sa areneda tahad. Uuri ja puuri ning ---mõtle sümboolselt. Mida tähendab erinevad sümbolid sinu jaoks, mida sa näed. Mida tähendavad situatsioonid sinu jaoks. Uni on eelkõige isiklik elamus, kui globaalne, seega pead sa ka unenägudes nähtu ise lahti kodeerima.

Unenägudes käimise kohta... Oled sa kindel et sa tahad teiste inimeste unenägudesse minna? Unenägude maailm on isiklik ning sa pead olema ettevaatlik mida sa teed seal, võid veel teiste inimeste elud ära rikkuda... AGA.. teiste unenägudes käimine on võimalik, sest mul on paar tuttavat, kes mind vahepeal unenägudes külastavad ja tihtpeale me näeme ka sama und siis kui nad seda teevad. Need ei ole lihtsalt kokkusattumused olnud, vaid reaalselt toimunud asjad.

Loodan, et mu pikk ja lonkav tekst ka arusaadav on.. Heheee Smile
Vasta
#6
Naljakas, rääkides sellest teiste unenägudes käimisest, siis oli mul just hiljuti täiesti esmakordselt selline tunne, et nägin kellegi teise unenägu. Ühe tuttava, keda ma siiski lähemalt ei tunne. Kogu öö möödus tema alateadvuse labürindis ringi seigeldes - algas kuskil metsas, edasi läks kosmoselaevas jne. Kõik oli täiesti absurdne, kuid samas oli kindel teema -pidevalt toimus mingi võitlus. Kusjuures asi tipnes sellega, et nägin teda surnuna ja mulle jõudis kohale, et see võitlus oli tema enese võitlus iseendaga, et kõik need sõdurid tema unenäos oli tema ise.
Äärmiselt veider kogemus igatahes.

Muusika ja laulu kuulmisest (ka ise laulmisest) aga niipalju, et minu meelest näitab see harmooniat ümbritsevaga. Sama käib ka tantsimise kohta unes. Sellega kaasneb tavaliselt väga helge tunne, selline kõikehõlmav rahu. Ma olen kuulnud india muusikat, et keegi mängib sitar'it ja seda enne kui ma india muusikast õieti midagi teadsingi.
Vasta
#7
Mul tekkis nüüd selline küsimus- kas siis ollakse kellegi teise unenäos, kui ise nagu vaataksid unenäos tegevust kõrvalt, samas teades, kes on nö unenäo peategelane, tundes tema tundeid, mõtteid jne? Mul on päris mitu korda nii olnud, et olen kellegi teise kehas, aga nagu ei oleks ka, vaid pigem vaatan pealt, samas tean ja tunnen, mida see tegelane mõtleb jne. Jäsku käingi teiste unenägudes, ise seda teadmata Laugh
Vasta
#8
Hüppan korraks oma kogemustega sekka.

MIngil perioodil olin suhteliselt kindel, et olin kellegagi seotud läbi une: kui tema magas, nägi minu ärkvel elu episoode ja kui mina und nägin, siis nägin kilde tema hetkelisest ärkvel elust. Kestis see vast umbes kuu. Oli suur väsimus, mis ei olnud seoses füüsilise kurnatusega. Lihtsalt tekkis tunne, et jään keset päeva minuti pealt magama ja kõik, see oli nagu mingi uim ja siis see tõmbas ja tõmbas, kuni andsin järele ja võisin kus tahes magama jääda. Samal ajal tundsin, et teine inimene on just ärkamas. Ise nägin tema elust hetkelisi episoode ja enne, kui ma ärkama hakkasin, tundis tema just äkilist väsimust. Ühel hetkel kukkus ta keset rahvahulka kokku, küsiti kas kõik on korras ja kas ta on haige - vastas ära vajudes, et ta peab kohe magama jääma ja "tuleb varsti tagasi". Kui see uni tuli, siis võimsalt ja kõikehaaravalt. Peale kuukest see ka lõppes.

Teine asi, mis teema postitja küsimusega "kas teiste unenägudesse minna saab" seostus, oli sihuke kogemus: paar aastat tagasi oli unetsükkel häiritud ja olin tihti poolunes, kus keha nagu magas, kuid mõistus mõtles edasi ja ei laskunud unenägudesse. Vahepealne seisund, kus ärgates polnud otseselt puhanud tunne. Igatahes tunnen järsku, et keegi on minuga. Mitte toas, vaid mu peas. Kuulsin niiöelda isegi hääli, mis polnud muidugi hääled. Aga umbes selle teise mõtteid ja jutustamist kellegi kolmandaga. Lühike kokkuvõte: tänu teatud üritusele kutsumisele, kus osalesid mõned vene esoteerikud ja veidikene ka mina, otsustati mind "külastada". Prooviti magamise ajal pähe tungida ja sobratigi mu mälestustes ringi. Kõlab aastaid hiljem uskumatuna endalegi, aga täpselt selline tunne oligi. Mindi mu mõtetest läbi nagu sobraks varas su majas sahtlites ja riiulites.
Suutsin neile teada anda, et ma tajun mis nad teevad, kes nad on ja mis toimub. Oldi üllatunud (kaks inimest oli, üks oli ühenduses minuga ja teine kõrval targutas) ja selgitati, et tunti isiku vastu huvi ja loodeti kähku sissevälja korras uuring teha. Mu jaoks oli see äärmiselt ebaviisakas ja ülbe tegu, kuna mul puudus kaitse ja oli suhteliselt alasti tunne. See "rünnak" viidi läbi Venemaalt ja tegijaks oli mingi endine vang. Rääkis, et oli üksikvangistuses väga pikka aega ja mingi tšetšeeni vanamees õpetas tehnikaid kehast väljumiseks jne... mis sa ikka seal aastaid seina vahtides teed, et mitte lolliks minna. Igatahes soriti minu mõtetes ringi ja eeldati, et unes on inimene haavatavam ja lahtisem, et tulevad siis sobrama ja hiljem ma pean seda lihtsalt veidraks unenäoks, kui üldse mäletama juhtun.

Ise pole teadlikult kellegi unenäosse roninud ja ei näe mõtet ka. Kui on kellelegi midagi öelda või tunne, nagu nad vajaksid abi või nõu, siis sooviks seda siiski ilmsi anda. Kui keegi end minu unenäkku lõbustama kipuks, siis vastuvõtt oleks ilmselt üsna ebasõbralik. Muidugi meenub kord, kui sattusin grupi unenägijate loodud maailma, kust mind hiljem ka välja visati (tegu oli apsakaga).
Vasta
#9
(27-12-2012, 23:06 )VarvastegaVurrud Kirjutas: Aga et seda teostada... nagu ma aru sain, siis tuleb dreamhackeritelt mingi koodiriba sebida nendega unes kohtudes, eelnevalt kokkulepitud kohas?
Muideks, nüüd mulle meenus et olen korra saanud unes sellelt inimeselt konkreetse aadressi ja näitas mulle mingi gpsi peal et kuhu tulla Laugh ,aga tookord ei jõudnud päris kohale sest ennem mind äratati.


Olen samuti seda kogenud Smile Ei tea kas on teiste unedega tegu. Pigem ei usu. Teiste unedes käimine on äärmiselt ehe, tõepärane kogemus (eeldan, kuna need kogemused on ehedad kui keegi mul külas käib).

Jha, dreamhackeritelt tuleb koodiriba saada, sest neil on uneruumid koodide all, õpetavad ja üldse seal toimub igasuguseid asju (oleneb grupist).

Vahest alustuseks lepivad kaks head unenägijat omavahel kokku, harjutavad teineteise uneruumis kohtumist ja tegutsemist. Ilma loata kellegi uneruumi tungimine vist ei ole enam kõige eetilisem tegevus...
(28-12-2012, 13:01 )põlduba Kirjutas: Hüppan korraks oma kogemustega sekka.

Vahepealne seisund, kus ärgates polnud otseselt puhanud tunne. Igatahes tunnen järsku, et keegi on minuga. Mitte toas, vaid mu peas. Kuulsin niiöelda isegi hääli, mis polnud muidugi hääled. Aga umbes selle teise mõtteid ja jutustamist kellegi kolmandaga. Lühike kokkuvõte: tänu teatud üritusele kutsumisele, kus osalesid mõned vene esoteerikud ja veidikene ka mina, otsustati mind "külastada". Prooviti magamise ajal pähe tungida ja sobratigi mu mälestustes ringi. Kõlab aastaid hiljem uskumatuna endalegi, aga täpselt selline tunne oligi. Mindi mu mõtetest läbi nagu sobraks varas su majas sahtlites ja riiulites.
Suutsin neile teada anda, et ma tajun mis nad teevad, kes nad on ja mis toimub. Oldi üllatunud (kaks inimest oli, üks oli ühenduses minuga ja teine kõrval targutas) ja selgitati, et tunti isiku vastu huvi ja loodeti kähku sissevälja korras uuring teha. Mu jaoks oli see äärmiselt ebaviisakas ja ülbe tegu, kuna mul puudus kaitse ja oli suhteliselt alasti tunne. See "rünnak" viidi läbi Venemaalt ja tegijaks oli mingi endine vang. Rääkis, et oli üksikvangistuses väga pikka aega ja mingi tšetšeeni vanamees õpetas tehnikaid kehast väljumiseks jne... mis sa ikka seal aastaid seina vahtides teed, et mitte lolliks minna. Igatahes soriti minu mõtetes ringi ja eeldati, et unes on inimene haavatavam ja lahtisem, et tulevad siis sobrama ja hiljem ma pean seda lihtsalt veidraks unenäoks, kui üldse mäletama juhtun.
Jaahm, hästi läks, kes teab, mis see edasine eesmärk oleks olnud (mitte märkamise korral), energia, võimed, orjaks (tõeline nimi)...võimalusi on.

Vasta
#10
Aga lepiks siin para-web foorumi siseselt kokku ning teeks kambaga ühe ühise unenägemise vms? Lihtsalt testimise mõttes. Ma usun, et ma oleks pädev kohale tulema aga ma ei kujuta absoluutselt ette, et mis aadress anda tuleks vms kui endale külla kutsuda Laugh
Vasta
#11
Parafoorumit teades, siis ma ei taha kedagi enda unenägudesse lasta. Bleh Sorri Smile
Vasta
#12
(28-12-2012, 15:09 )Cassiopeia Kirjutas: Parafoorumit teades, siis ma ei taha kedagi enda unenägudesse lasta. Bleh Sorri Smile
Kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks wink
Peaasi, et algatuseks kohe mingi tugeva ja omakasupüüdliku (kellegi teenistuses) tüübi otsa ei sattuks. Selleks olekski mõttekas omavahel harjutada. Isegi kui ongi hirmus. Nii halba kogemust pole mul veel olnud, et edasistest katsetustest loobuma paneks.

Teiste unedes käimist on muuseas Kivirähk oma Lotte multikates kirjeldanud (Lotte reis lõunamaale ja Kuukivi saladus). Kas see oli nüüd Kivirähu idee, ei teagi, sest multikatel mitu autorit. Aga igatahes pani mõtlema, et huvitav, huvitav, kust ja kellelt need ideed Smile Ja kas Kivirähk äkki ise ka ... Ja kohe kindlasti ei taha nõustuda selle teema lõppjäreldusega, et naljaga pooleks kirjutatus tõde vähe on ...

Vasta
#13
(28-12-2012, 15:09 )Cassiopeia Kirjutas: Parafoorumit teades, siis ma ei taha kedagi enda unenägudesse lasta. Bleh Sorri Smile

Ma mõne kenama tsiki ikka laseks - võib olla vähemalt lõbus kui mitte mõnus wink Bleh Laugh
Vasta
#14
Ise olen kogemata kukkunud keset ühte ühise unenägemise sessiooni keskele. MIngi grupp inimesi (tundus 3-5 ümber) olid loonud sünkroonis hiiglasliku metsplaneedi, ehk siis hiiglaslikud sekvoiad mis kaetud paksu samblaga. Tundsin, et selline on nende terve maail või maastik. Nemad olid kohalolu, mitte kehadena ringi käimas. Oli täiesti selline tunne, et nemad olid adminnid ja mina koperdasin nende serverisse. Kuulen, kuidas üks ütleb "näed, jälle kukkus üks sisse" ja pragati heatahtlikult kellegagi, kes oleks pidanud maailma kinnisena hoidma. Tundus, et vahel kukkus ikka mõni kärbes sinna sisse ja nad soovisid mingi eksperimendi jaoks privaatsust. Mul igatahes seal mingit võimu polnud, ohutunnet ka mitte.
Hakkasin veel nendega "paukuma" ja ütlesin, et nad on osa mu unenäost ja neid pole olemas, et nemad on mu alateadvuse ilming jne. Alguses ei pandud mind tähelegi, polnud vääriline suhtlema. Aga siis öeldi vastu, et nad on ikka olemas ja hetkel üle planeedi magavad. Ma ikka ei suutnud sellist asja uskuda ja naersin lapse moodi ja ütlesin, et ei ole neid olemas ja lõpuks tuli siis pähe tõestust nõuda. Et kui nad on füüsilises maailmas olemas, siis peaksid nad suutma seda ka mõjutada. Lolli peaga ütlesin neile oma aadressi ja palusin neil mulle postkaardike saata mingi koodsõnaga... nagu nad viitsinuks. Igatahes ma küsisin tõestust, et nad oskavad meeltega maailma manipuleerida või kuidas iganes sellist hullu asja kutsuda. Mulle oli see kõik uus. Põhimõtteliselt sain nende maailmast /kick ja mind visati välja. Ei viitsitud vaielda ja miks peakski tegelt suvalisele oma eksistentsi tõendama? No ma ärkasin kohe üles ja see oli silme ees nii elavalt, viimased sõnad olidki mul neile, et "tõestage siis..." ja kui tõusen püsti ja lülitan lambi tööle, lõid selle pirnid paugu ja välguga läbi. Võib-olla kõlab teistele totralt, aga mulle oli see kogu tõestus mida vaja. Mõju oli muidugi fantastiline, hüsteeriline naer jne.
Vasta
#15
(29-12-2012, 02:59 )põlduba Kirjutas: Ise olen kogemata kukkunud keset ühte ühise unenägemise sessiooni keskele. MIngi grupp inimesi (tundus 3-5 ümber) olid loonud sünkroonis hiiglasliku metsplaneedi, ehk siis hiiglaslikud sekvoiad mis kaetud paksu samblaga. Tundsin, et selline on nende terve maail või maastik. Nemad olid kohalolu, mitte kehadena ringi käimas.

Kas seal metsaplaneedil oli ka murdunud puid, mõttes umbes nagu koos juurtega välja kistuid/ kukkunud, see magav hiiglane oli ikka tõeline vaatamisväärsis? Inimene oli kärbes selle kõrval. Ma millalgi imetlesin sellist keskkonda.
Vasta
#16
(28-12-2012, 15:07 )VarvastegaVurrud Kirjutas: Aga lepiks siin para-web foorumi siseselt kokku ning teeks kambaga ühe ühise unenägemise vms?

Mõningate isikutega siit foorumist olen ma nõus seda proovima, aga ennem peaksin suutma oma unenägusid kontrollida.
Ma muidugi ei tea, kui palju ma unenägusid tegelikult näen, kuid... Irooniline on see, et ma mäletan suhteliselt suurt osa oma unenägudest, ent unenägudes olles ma lihtsalt ei saa aru, et ma unenägu näen. Unenäod on enamasti küll täiesti ebanormaalsed, kuid unenäos ma millegi pärast mõtlen, et see kõik on jumala normaalne, täiesti tavaline igapäevaelu, ja nii ma lähengi vooluga kaasa. Kuigi ma iga õhtu enne magama jäämist sisendan endale, et okei, kui suudan nt lennata, või kui mingi olukord muutub hoobilt, ei mõtle ma, et see kõik on päriselt reaalsus ja et see ongi normaalne, pole ma siiani oma unenägudes suutnud kontrolli haarata ja mõista, et see on kõigest unenägu. Isegi arusaamine, miks ma ei suuda oma unenägusid kontrollida, ei ole siiani aidanud Laugh. Võib-olla on selles viga, et ma olen harjutanud end olukordadega kiiresti harjuma, et edasi liikuda vms... keine ahnung Laugh
Vasta
#17
(29-12-2012, 05:05 )Eithea Kirjutas:
(29-12-2012, 02:59 )põlduba Kirjutas: Ise olen kogemata kukkunud keset ühte ühise unenägemise sessiooni keskele. MIngi grupp inimesi (tundus 3-5 ümber) olid loonud sünkroonis hiiglasliku metsplaneedi, ehk siis hiiglaslikud sekvoiad mis kaetud paksu samblaga. Tundsin, et selline on nende terve maail või maastik. Nemad olid kohalolu, mitte kehadena ringi käimas.

Kas seal metsaplaneedil oli ka murdunud puid, mõttes umbes nagu koos juurtega välja kistuid/ kukkunud, see magav hiiglane oli ikka tõeline vaatamisväärsis? Inimene oli kärbes selle kõrval. Ma millalgi imetlesin sellist keskkonda.
Kui oli, siis mina ei n2inud.
Vasta
#18
Lugesin Teid siin, naersin vaikselt ent hullu hada sunnil proovisin jargi - palusin ravi valutava koha vastu, kindlalt inimeselt ... ma ise olen suht veendunud, et kontakt toimis aga ma loobusin ysna kiirelt abistamisest ja keeldusin abi vastu v6tmast - vastutustundetu, kindlasti, mitte vahe - ravitsejatel on muudki teha kui ootundidel tyhjade valjakutsete tarvis ennast pingutada ... jargmisel hommikul oli suht pahane teade ka avalikus jutukas - arge kysige abi kui vastu ei taha v6tta! - kokkusattumus? Mine tea.

Asja tuum, ei ole vaja k6ike enda peal proovida, ei ole vaja tahta, kui ei tea, mis tegelikult toimuma hakkab, enne tehke kindlaks kuhu tykite ja kas seda kindlasti teile tarvis on. Ei ole vaja k6ike teada. Teada tuleb seda, mida sa enese tarvis kasutada saad, abstraktsete teadmiste kogumisel pole tuuma, pigem korraldad mingi jama, omale v6i teistele.

Ja eeldades, asjaloo teine osapool liigub siin foorumis - palun vabandust.
Vasta
#19
(30-12-2012, 17:29 )VarvastegaVurrud Kirjutas: .
(28-12-2012, 13:04 )Eithea Kirjutas: Jha, dreamhackeritelt tuleb koodiriba saada, sest neil on uneruumid koodide all, õpetavad ja üldse seal toimub igasuguseid asju (oleneb grupist).

Vahest alustuseks lepivad kaks head unenägijat omavahel kokku, harjutavad teineteise uneruumis kohtumist ja tegutsemist. Ilma loata kellegi uneruumi tungimine vist ei ole enam kõige eetilisem tegevus...

Mida see koodiriba endast üleüldse kujutab? Mis kujul see nagu üleüldse on?
Ja kas teiste unedesse minek on taotluspõhine või tuleb mul selleks unes miskit luua. Segadusse ajab ka see, et tuleb teha vahet sellel, et kui inimene lihtsalt luua või kui inimene lihtsalt tuleb - need on kaks erinevat karakterit. Üks neist on siis minust lähtuv, teine endast. Niisama "soovmõtlemisega" saab ju vaid selle esimese?

No ega ma ei ole ka mingi super unenägija, kuid see koodiriba on rohkem kujundlik väljend. Enamasti on vajalik reaalne kontakt telefonitsi, mõttes et selle alusel siis nad esmalt tõmbavad ise sind sinna gruppi.

Vägivaldne tee_teiste unedesse saab ka ilma magama jäämata, ohver magab ja tegelane toimetab.
Kuid õppimise käigus lepitakse omavahel eelnevalt unes kohtumine kokku ja siis mõeldakse ka kutsung/ signaal välja (mille peale mõlemad reageerivad jne) jne...Edasi kontrollitakse toimunut (reaalis), kas sõnumid, jutud ja tegevused olid ühesed jne...


Vasta
#20
Muidu... kas paar päeva tagasi keegi teist käis minu unenäos? Kui jah, siis ühe korra ütlemisest minu puhul vist ei aita. Mulle ei jõudnud unenäos ütlus kohalegi.

VarvastegaVurrud: asi ongi selles, et mina ei adu. Ja kui juhtungi unes mõistma (seda juhtub ikka väga harva), et see on uni, siis mul ununeb kohe see ära või kaob unenägu üldse ära, st ärkan üles. Ja kui ma näen end lendamas, siis mu reaktsioon on umbes selline: "Oh, jess! Olen kogu aeg teadnud, et suudan lennata ja nüüd suudangi!" Laugh. Seega unes arvan, et see on täiega OK, kui lennata suudan.
Vasta
#21
Mulle tundub, et kui kellegi unenäosse minna, siis peab selle isikuga ka mingi side olema. Niisama võid seda ainult ette kujutada.
Vasta
#22
(01-01-2013, 11:13 )VarvastegaVurrud Kirjutas: Nonii, kes käis mul külas ja lasi meelde jätta 16001 ? Lasi mul veel numbri kaustikus paar korda läbi kirjutada, et kindlasti meelde jääks wink

Mitte keegi vist. Praegu väljas reklaamid, kus suurelt number 30 001 vms ja eks sealt läks alateadvusesse ja siis kuidagi tilkus unenäosse.
Vasta
#23
(01-01-2013, 11:13 )VarvastegaVurrud Kirjutas: Nonii, kes käis mul külas ja lasi meelde jätta 16001 ? Lasi mul veel numbri kaustikus paar korda läbi kirjutada, et kindlasti meelde jääks wink
16106 on telefoninumber kust saad küsida millist pensionilisa sa oma laste pealt võid küsida. Enne ped naisega kokku leppima kumb avalduse teeb sest mõlemale ei anta. Äkki oli see number hoopis Laugh
Aga uned hakkavad nüüd rohkem kollektiivset teadvust näitama. Indiviidid ammendasid ennast möödunud ajastuga. Sellest võib tunduda et keegi käib ja räägib midagi. Tegelikult ühisest teadvusest tuleb infot.

Vasta
#24
(04-01-2013, 05:43 )Freddy Kirjutas:
(01-01-2013, 11:13 )VarvastegaVurrud Kirjutas: Nonii, kes käis mul külas ja lasi meelde jätta 16001 ? Lasi mul veel numbri kaustikus paar korda läbi kirjutada, et kindlasti meelde jääks wink
16106 on telefoninumber kust saad küsida millist pensionilisa sa oma laste pealt võid küsida. Enne ped naisega kokku leppima kumb avalduse teeb sest mõlemale ei anta. Äkki oli see number hoopis Laugh
Aga uned hakkavad nüüd rohkem kollektiivset teadvust näitama. Indiviidid ammendasid ennast möödunud ajastuga. Sellest võib tunduda et keegi käib ja räägib midagi. Tegelikult ühisest teadvusest tuleb infot.

Ah zoo et ühisteadvus (väga mage ühisteadvus siis), njha mulle muliseb viimasel ajal mingist statistikast ...ausalt ei huvita mind see ja paistab, et edaspidi tuleb see osa (satistika huviline osa) maha lüüa.Bleh

Vasta
#25
Ei teadnud kummagi telefoninumbri olemasolu varem.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Unenägude valimine vastuseidotsides 7 3,797 05-08-2017, 00:46
Viimane postitus: Teloslane
  (küsimus) Volbriöö unenäo seletus: surnukondid, laiba parvega merel ja 3 kulla latti Waffa 8 5,802 05-05-2015, 11:03
Viimane postitus: kage
  Unenägude tähendused unenägudude raamatutes - uskuda või mitte devilouspriest 14 14,169 30-10-2012, 16:37
Viimane postitus: Sikii
  Unenägude üleskirjutamine Metafor 21 9,615 30-01-2012, 12:20
Viimane postitus: Vesta
  Unenägude seletamine stranger 24 6,007 06-06-2010, 20:06
Viimane postitus: Phrase
  Unenägude kontrollimine sailent 40 13,445 27-05-2009, 15:31
Viimane postitus: THOR-00

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat