Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pärast ärkamist, voodis lebades
#1
Tere,

Pmst täna ärkasin ülesse, olin voodis, kuid sellises pool-une staadiumis ja üritasin unenägu meelde tuletada, mida olin täna öösel näinud. See mul ei õnnestunud, kuid järsku mulle tundus, nagu miski tähtedekogu räägiks minuga, üks nendest tuli lähemale või palusin lähemale tulla (kõik toimus kuidagi iseenesest) ja küsisin talt nime. Nime, mille ta mulle andis oli umbes midagi sellist "Nak - Saranithium" (võib olla kokku kirjutatud, võib olla 2 eri sõna, võib olla üks sõna, võib olla midagi sarnast) . Kirjutasin kohe paberile ülesse, kuna tundsin kuidas hakkas kaduma juba.

Huvi on suur selle tähenduse vastu, veidi skeptiline olen, kuid samas miski varem, mis unenägudega seotud, pole minus huvi niipalju äratanud, seega midagi nagu võiks siin olla ju Hrmm .
Google oli abiks ja kõige lähedasem tulemus on see:

http://www.brightweavings.com/books/sarantine.htm
http://www.brightweavings.com/reviews/revsarantium.htm
http://www.brightweavings.com/books/Sara...ap_big.jpg

, samas google'i tõlgi tuvastab "nak saranthium - philipino keeleks" - who knows.

Mõtteid? Smile

(Teema asukoht võib vale olla, kuid ma polnud kindel kuhu see sobiks)
Vasta
#2
kui sellele reaalses maailmas üldse vastet on, siis võib-olla hoopis anagramm?
Vasta
#3
Kui ma igakord mõne nime kirja paneks peale ärkamist oleks mul vist juba sein täis neid. Ehk, vabandust, et põnevust rikun, kuid teatud une staadiumis tekivadki sellised "nägemused".

Harri
Vasta
#4
Just seda sul vaja ongi. Kirjuta iga unenägu üles. Ja millal nägid.
Nii saad ennast tundma õppida.
Vasta
#5
Tundma õppida? Mina n'iteks tean isegi millal ma mis sorti asju näen. See sõltub sellest mis seisundis ma mingil perioodil, või kasvõi enne magama minekut olen. Nii füüsilises kui vaimses mõttes. kui ma olen kaks päeva järjest Doomi mänginud, siis päris kindlalt ma näen neid asju ka unes hiljem. Mida sellest õppida? Et ma veetsin liiga kaua aega mängides? Et mul on aju liiga vastuvõtlik sellele mögale? Tean neid asju ju niigii..

Harri
Vasta
#6
See on väga huvitav seisund, inimene on nagu saatejaam-vastuvõtja, mis signaali või tooni välja saadad (sinu olemus on), sellise sagedusega (kihiga, olenditega, infoga) ühendust saad.
Vasta
#7
(23-11-2012, 08:33 )Tulnukinimene Kirjutas: See on väga huvitav seisund, inimene on nagu saatejaam-vastuvõtja, mis signaali või tooni välja saadad (sinu olemus on), sellise sagedusega (kihiga, olenditega, infoga) ühendust saad.
Ehk siis sarnane otsib sarnast, aga kas see on tingimatta vajalik.Shock
Olen kunagi seadnud barjääri: aitab - mitte üks unenägu enam ja tead kui rahulik - keegi enam ei sega. Siin üks vend küll sogab vett, aga see on tema probleem.wink
Vasta
#8
ei ole vajalik, ma lülitan ka ennast aegajalt välja
Vasta
#9
(23-11-2012, 09:09 )Tulnukinimene Kirjutas: ei ole vajalik, ma lülitan ka ennast aegajalt välja
Ehk siis VABA TAHE.Smile
Kõik religioonid sunnivad sind sellest loobuma.Shock
Vasta
#10
ehee - VABA TAHE.Smile, see on omaette teema! (igaks juhuks ei võta sõna)
Vasta
#11
(23-11-2012, 09:26 )tapsix Kirjutas:
(23-11-2012, 09:09 )Tulnukinimene Kirjutas: ei ole vajalik, ma lülitan ka ennast aegajalt välja
Ehk siis VABA TAHE.Smile
Kõik religioonid sunnivad sind sellest loobuma.Shock

(23-11-2012, 09:35 )Tulnukinimene Kirjutas: ehee - VABA TAHE.Smile, see on omaette teema! (igaks juhuks ei võta sõna)

Kõigil meil on olemas VABA TAHE ja KÕIK oma otsused võtame vastu sellest lähtuvalt.

Mida aga mõned inimesed ei taha aru saada on see, et enamus otsuseid mida me vastu võtame on kallutatud mitte selle pärast, et meil puuduks vaba tahe vaid selle pärast, et meil puudub õiglane ja tasakaalustatud informatsioon. Tihti võtavad inimesed vastu vabatahtlikult ja omast VABAST TAHTEST otsuseid, kuid lähtuvad mitte õiglustundest ja asja adekvaatsusest vaid selles, kuidas neil mugavam on. Isik teeb vabast tahtest teisele haiget (vaimselt - füüsiliselt pole oluline) teades, et tema teguviis on vale, kuid seab oma mugavuse või illusiooni ELUST esiplaanile. See on nagu laps kellele antakse süüa jäätist ja õuna. Pole raske arvata millise valiku ta peale proovimist teeb. Sama valiku teeb ta isegi siis kui talle öeldakse, et pikemas perspektiivis jäätis ta tapab ja seda isegi siis kui ta ka vahest mõne õuna sööb.

Sarnaseid illusioone on ka täiskavanutel. Isik TEAB, et tema teguviis on vale mitte ainult tema enda suhtes aga ka teda ümbritsevate suhtes. Isik teab, et oma teguviisiga kahjustab ta ennast - oma tervist, oma Mina ja ka oma tulevikku. Rääkimata sellest millist kahju ta oma käitumisega teistele teeb - jutt on siin peaasjalikutl narkootikumidest, tubakas, alkohol jne. Isik teab oma teguviisi tagajärgedest aga kuna see "tasu" ei saabu kohe vaid kunagi kauges tulevikus siis seda ei nähta ohuna. See on inimeste puhul vägagi omapärane joon. Kuigi tihti on siin tegu valeinformatsiooniga siis tihti isegi õige info puhul teeb inimene teadlikutl valesi samme. Enese õigustuseks pakutakse tavaliselt välja seda, et soovitakse "nautida elu", "kuniks noor..." jne.
See meenutab vahest keskpärast jooksjat kes laseb oma jalad amputeerida, et tulla maailma parimaks jooksjaks karkudega teades, et tema ei ole ainuke jooksja kellel sellised ambitsioonid.

Jätan teie mõtelda ja arutleda millest selline käitumine!?
Vasta
#12
Huvitavad mõtted, kuid palju teemast kõrvale kaldumist taaskord Smile , aitäh sellegipoolest!
aga,
(23-11-2012, 10:06 )excubitoris Kirjutas: Sarnaseid illusioone on ka täiskavanutel. Isik TEAB, et tema teguviis on vale mitte ainult tema enda suhtes aga ka teda ümbritsevate suhtes. Isik teab, et oma teguviisiga kahjustab ta ennast - oma tervist, oma Mina ja ka oma tulevikku. Rääkimata sellest millist kahju ta oma käitumisega teistele teeb - jutt on siin peaasjalikutl narkootikumidest, tubakas, alkohol jne. Isik teab oma teguviisi tagajärgedest aga kuna see "tasu" ei saabu kohe vaid kunagi kauges tulevikus siis seda ei nähta ohuna. See on inimeste puhul vägagi omapärane joon. Kuigi tihti on siin tegu valeinformatsiooniga siis tihti isegi õige info puhul teeb inimene teadlikutl valesi samme. Enese õigustuseks pakutakse tavaliselt välja seda, et soovitakse "nautida elu", "kuniks noor..." jne.
See meenutab vahest keskpärast jooksjat kes laseb oma jalad amputeerida, et tulla maailma parimaks jooksjaks karkudega teades, et tema ei ole ainuke jooksja kellel sellised ambitsioonid.

Jätan teie mõtelda ja arutleda millest selline käitumine!?
See on naudinguprintsiip, inimene lähtub pigem naudingust, kui enda heaolust, sellest rääkis Freud päris palju, nimetas sellist käitumist ID'st lähtuvana (kui ma ei eksi).

Samuti kaldun arvama, et naudingud või magustoidud jpt., on meie maitsemeeled ära rikkunud, kunagi võis inimkonnale tunduda toit, mis hetkel tundub kibe/ebameeldiv(tervislik), palju maitsvamana ja seega söödi seda ka tihedamini. Sellises tarbijaühiskonnas nagu praegu, ajavad inimesed nöost sisse kõike, mis maitsev või kergesti kättesaadav/valmistatav on, tervislik on osutunud praeguses ühiskonnas pigem ebamugavuseks.
Vasta
#13
Inimene, kes elab tervislikult, toitub tervislikult, mõtleb tervislikult ... isegi kloostrites ei leia sellise pühendumisega isendeid ning samas on teada juhuseid, kus ülemäärane tervislikkkus viib elu kiirema lõppemiseni, sest pole arvestatud keskkonna tingimustega ... nagu albiino ei saa hakkama maailmas mitte ainult loodusliku keskkonna vaid ka ümbritseva ühiskonna tõttu, tõmmates hädasid kaela just massist liigse erinemise tõttu ning ümbrusesse sulandamatuse tõttu nii on ka inimesega, kes pingsalt üritab erineda, teha midagi vägisi loomuvastast. Massiarvamusega sulandumise käigus jääb inimesele alati sel määral vaba valiku ruumi, et mitte kogu hullusega kaasa minna. Vaba on inimene vaid sel määral, kuivõrd ta võib oma tahtes teostada sedasama hingemeelsust, mis temas elab, kui ta on teadlik ideeliste ehk vaimsete omaduste väljaarendamise võimalusest, kuna inimene ise ei suuda tagasi tõrjuda ümbritsevaid, puht materiaalseid keskkonna mõjusid. Vabadus või vaba valik ei peaks olema mingi abstraktne ideaal vaid inimloomuses, inimolemuses asuv jõud, mis suunab inimese ennast mittehävitavatele tegudele, samal ajal sattumata vastuollu ümbritsevate mõjutustega.
Vasta
#14
(23-11-2012, 11:33 )katakaroliina Kirjutas: Inimene, kes elab tervislikult, toitub tervislikult, mõtleb tervislikult ... isegi kloostrites ei leia sellise pühendumisega isendeid ning samas on teada juhuseid, kus ülemäärane tervislikkkus viib elu kiirema lõppemiseni, sest pole arvestatud keskkonna tingimustega ... nagu albiino ei saa hakkama maailmas mitte ainult loodusliku keskkonna vaid ka ümbritseva ühiskonna tõttu, tõmmates hädasid kaela just massist liigse erinemise tõttu ning ümbrusesse sulandamatuse tõttu nii on ka inimesega, kes pingsalt üritab erineda, teha midagi vägisi loomuvastast. Massiarvamusega sulandumise käigus jääb inimesele alati sel määral vaba valiku ruumi, et mitte kogu hullusega kaasa minna. Vaba on inimene vaid sel määral, kuivõrd ta võib oma tahtes teostada sedasama hingemeelsust, mis temas elab, kui ta on teadlik ideeliste ehk vaimsete omaduste väljaarendamise võimalusest, kuna inimene ise ei suuda tagasi tõrjuda ümbritsevaid, puht materiaalseid keskkonna mõjusid. Vabadus või vaba valik ei peaks olema mingi abstraktne ideaal vaid inimloomuses, inimolemuses asuv jõud, mis suunab inimese ennast mittehävitavatele tegudele, samal ajal sattumata vastuollu ümbritsevate mõjutustega.
Klooster, Albiino, ülemäärane tervislikkus - väga äärmuslikud näited/terminid, et toetada enda soovitud tulemust.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Unenägu enne ärkamist teco 8 5,535 09-01-2020, 01:06
Viimane postitus: Aadu66
  Vanaema unes enne tema surma ja pärast ka.. Cessu 3 3,606 05-10-2013, 18:56
Viimane postitus: Teloslane
  Suur must hunt voodis. Vabahing 9 3,748 20-08-2013, 19:00
Viimane postitus: Peisko
  Viirastused peale ärkamist katsolen 19 6,893 10-01-2011, 15:34
Viimane postitus: Sethy

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat