Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küsimus: Pärnumaa "müstilised" kohad
Autor Sõnum
Conspiracy
Uustulnukas

Postitusi: 13
Liitunud: Jan 2010
19-11-2012 19:18
Postitus: #1
Küsimus: Pärnumaa "müstilised" kohad
Tere
Üsna huvitav on netist lugeda pärnumaa kummitavate kohtade kohta. Seda pole küll palju aga siiski. Ning nüüd tahaksi küsida siinse rahva käest, kes on targemad - mida oskate teie rääkida pärnu müsitlistest/kummitavatest kohtadest?
Nimelt huvitavad sellised kogemused/külajutud, millest ei ole väga räägitud. palju on räägitud Pika tn. asuvast kortesrist, küll on räägitud saksa vanatädist koeraga jne. Aga ei ole väga leidnud materjali vanade ning hüljatud hoonete kohta. Näiteks vana haigla, vangla, lennujaama lähedal asuv vana mõis koos oma hoonetega, masinatehas jms.
Mõni päev tagasi sai tuttavaga käidud vana haigla juures kondamas. Midagi paranormaalset ei juhtunud, kuigi oli väga kõhe olla. Kui just eelmises lauses ütlesin, et midagi paranormaalset ei juhtunud, siis võibolla isegi valetasin. Täpselt ei julge öelda millega tegu oli, kuid kuulsime sellist kiuksumist....ei oskagi paremini seletada. Selline vanaaegse aiakäru ratta kiuksumist. Seda oli kuulda 1. korruse aknast. Tulime mööda Väike-veski tänavat, edasi liikudes Liilia tänavale. nagu ennist mainisin siis kindlalt käsi südamel ei ütle et see oli ebatavaline, kuna õues oli ka tuult ja selle võis põhjustada tuul. Kui seda kuulsime, siis jäime automaatselt seisma ning vaadates aknast sisse, lootuses näha või kuulda veel miskit. Aga kahjuks ei midagi.
Peale selle nn. kogemuse tekkiski suurem huvi. Lähiajal on plaanis ka õhtuhämaruses minna ja kõndida lennujaama läheduses. Kuna seal ka üsna vanad mahajäätud hooned, siis äkki näeb/kuuleb seal midagi huvitavat. Pikk jutt, loodetavasti kannatate ära. Kaldusin ka natukene teemast kõrvale.

Aga siis lõpetuseks kordaks uuesti et kellegil informatsiooni vanade koonete kohta (vana haigla, hooned lennujaama läheduses, masinatehas jms)
(selle postituse viimane muutmine: 19-11-2012 19:23 Conspiracy .)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
19-11-2012 20:19
Postitus: #2
RE: Küsimus: Pärnumaa "müstilised" kohad
Tore, et internetist lugesid, aga mida sa lugesid?
Ma tahaks ka lugeda.
On ehk mõni link anda?
Siin kunagi ammu oli pikk teema ühest Pärnus asuvast kummitustemajast. Kui kõik kummitusteemad läbi loed, siis leiad ehk üles. Üritasin otsida - ei leidnud.
Aga internetist leidsin Pärnu linna kohta huvitavat:

780 aastat vanale linnale lisavad kummitused aja hõngu.
Otse Katariina kiriku kõrval asub väike kahekorruseline elumaja, mille teise korruse korterit külastab must munk. Ta ilmub välja keskööl, küünal käes, käib edasi-tagasi ja õhkab õnnetult. Nii kestab see umbes tund aega. Tegemist on healoomulise kummitusega. Kui pärast sõda oli korteritega raskusi, elas selles toas ema tütrega. Poolteise aasta jooksul ei juhtunud midagi halba. Kui tekkis võimalus teine korter saada, kolisid nad siiski ära. Ei meeldinud, et võõras inimene kõnnib nende toas. Hiljem on seal elanud inimestest mõned munka näinud, teised tajunud tema kohalviibimist.

Ka äriteenjate majja on leidnud ulualuse heatahtlik ja iseäranis lõbus kummitus. Paneb näiteks koristaja õhtul ämbri maha ja pühib seintelt tolmu, aga leiab hiljem pange ülemiselt korruselt. Vahel ei lähe selles majas hommikul ükski arvuti tööle. Siis peab ütlema:”Ole hea poiss, lõpeta jama”, ning arvutid hakkavad taas funktsioneerima. Ilmselt mängis kummitus öösel arvutitega.

Kunstide Majas kummitavad muusikasõbralikud vaimud. Olgu öeldud, et tegemist on väga vana hoonega. Kui üks flöödimängija jäi õhtul üksi harjutama, liitus temaga äkki terve nähtamatu orkester. Flöödimängija lahkus hirmuga, kuid orkester jäi edasi mängima.

Kunagi Port Arturi hoone, kus nüüd on moodne kaubamaja, ehitati endise Rootsi surnuaia kohale. Seal kummitasid juba vana maja ajal lõbusad rootslased. Päeval oli kõik normaalne, jäi aga õhtul keegi kauemaks tööle, kuulis kõrvalruumides peokära - muusikat, tantsu, pokaalide kõlinat. Mindi vaatama, oli vaikus majas.
Rüütli 21 asuvas Heliose baaris käivad kummitused öösiti kohvi joomas. Kunagi oli selles vanas hoones hullumaja ning sõjaeelse Eesti Vabariigi aegu tapeti seal salapäraselt pastor ja halastajaõde. Üks sensitiiv püüdis öiseid külalisi minema peletada, kuid see ei läinud korda.

Kesklinna silla juures, toidukauplusega ühes majas, torni all elutseb Pärnu võikaim kummitus. See on üks saksa vanamutt. Kui sõja ajal juute hukati, viis see mutt juudi lastele mürgitatud kohvi. Nüüd ei saa ta hing hauas rahu. Ta ilmub sinna tuppa täpselt keskööl, koerake kaenlas. Kui keegi magab, seisab ta voodi kõrval ja vahib üksisilmi magajale otsa. Kuigi tegu on mugava majaga, ei jäänud sellesse korterisse ükski perekond pidama. Üks vene lendur arvas, et võiks proovida - tema ei kartnud elusaidki sakslasi, ammugi siis nende vaime. Läks sinna korterisse, sulges kõvasti kõik uksed ja aknad, pani relva pea alla ning heitis magama. Enne koputas seinad läbi, et ei oleks mingit salaust. Keskööl nägi korraga, et mutt koerakesega seisis ta voodi kõrval. Ropendas siis südamest ja laskis püstoli kuju pihta tühjaks. Laipa maha ei jäänud, viirastus haihtus. Mõtles veel natuke magada, aga kummitus oli uuesti kohal. Selle peale jäi üle vaid põgeneda ja tuba olevat tänini tühi.

Linna kuulsaim kummitustemaja asub Nikolai ja Pika tänava nurgal. Sellesse paika ehitati 13.-14. sajandil kirik, mis sai meremeeste kaitsepühaku, Püha Nicolause auks nimeks Nikolai kirik. Pärast viimast sõda jäid hoonest alles vaid varemed ja need lasti 1954. a. õhku. Rusude alt tuli välja palju inimluid. Need olid kirikusse maetud sakslased, kelle bareljeefidega hauaplaadid veeti prügimäele. Hinged ei saa ometi rahu. Kesköösiti kostab näiteks koputusi 3. korruse aknale või uksele. Kui minna vaatama, kuuldub lahkuvate sammude kaja. Samas majas avanevad lukustatud ja riivistatud uksed-aknad iseenesest. Akende taga kostab ohkeid ja nuukseid. Endise altari kohal mängib kirikupühadel orel. Suurte pühade ajal löövad ka olematud kirikukellad. Juba mitukümmend aastat on majas pidevalt mõni korter tühi. Alles hiljuti taheti üht sellist poolmuidu ära müüa, aga ostjat ei leidunud.
http://www.eestigiid.ee/?SCat=8&CatID=0&ItemID=1658
(selle postituse viimane muutmine: 19-11-2012 20:22 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
020770
Uustulnukas

Postitusi: 24
Liitunud: Jul 2010
20-11-2012 00:22
Postitus: #3
RE: Küsimus: Pärnumaa "müstilised" kohad
...kesklinna silla juures pole juba ammu toidupoodi, maja (Akadeemia 1) ise ehitati peale sõda 1959, kummituse kohta ei oska kosta...
...kuulsaim kummitus Nikolai ja Pika nurgal (Pikk 5), ...lukustatud ja riivistatud uksed...fraas kostub kenasti, kuid uuema maja kohta natuke liiga pateetiliselt, 80-ndatel sai selle kummituse kohta uuritud maja muttidelt - selgus, et korterit, kus kogu aeg elanikud vahetusid kasutasid lähedal asuva komandatuuri vene sõjaväelased ajutise peatuskohana..., aga paar aastat tagasi soovis üks tuttav selle naabermajja korterit osta konsulteerides telefonis meie tuntud geobioloogiga, kellel see mõte sugugi ei meeldinud just naabermaja all oleva kalmistu pärast, mille halba mõju ta väidetavalt vestluse ajal teisepool telefoni tundis...
..teema ise tore, kui kellegil uut ja huvitavat turistiinfo kõrvale:-)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Conspiracy
Uustulnukas

Postitusi: 13
Liitunud: Jan 2010
20-11-2012 00:52
Postitus: #4
RE: Küsimus: Pärnumaa "müstilised" kohad
(19-11-2012 20:19 )Müstik Kirjutas:  Tore, et internetist lugesid, aga mida sa lugesid?
Ma tahaks ka lugeda.
On ehk mõni link anda?

Heh, loodetavasti ei ole tegu sarkasmiga.
Aga nagu tõid siin välja juba, oli üks niest kohtadest eestigiid.ee
Aga lisaks sellele lugesin läbi ka Pärnu Postimehe artikli "Pärnu – kas tõesti Eesti kummituspealinn?". Linki ka - http://www.parnupostimees.ee/507878/parn...uspealinn/ (Ei hakka ümber kopeerima, kellel huvi võib klikkida). Sealt sain teada selliste kohtade kohta nagu Beti ait ja Juudi sünagoog.
Kunagi sai visatud pilk peale mingile raamatule (selline üsna õhuke sinakate kaanetga), kus rääkis ka Nikolai ja Pika tänava majast, silla juures olevast tornist, Port Arturist ning isegi paar sõna oli mudaravila kohta. Peaks isegi see alles olema kuskil, kui üles leian annan teada mis pealkiri on.
Sammuti ühe küsitluse(?) leidsin - Link siin, aga kui tõsiselt seda võtta - kes teab.

Loodetavasti ma ei ole siit ainuke keda huvitab selline asi ning sammuti Pärnu linna ajaluguSmile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
20-11-2012 19:04
Postitus: #5
RE: Küsimus: Pärnumaa "müstilised" kohad
Tänan. Ma lihtsalt mõtlesin, et tutvun Pärnu kummitustega. Ja kui lingid juba olemas, siis läheb vähem aega.
Muuseas, lapsepõlves Reiu jõe ääres sattusin teise ajastusse. Teise dimensiooni. Ajaauku või kuidas keegi niisuguseid asju nimetab.
Ööhakul, jaanituleplatsi otsides. Kui kellegil on sarnaseid kogemusi olnud, siis oleksin ka neist huvitatud. Teemas Hallutsinatsioon # 43 olen ajaaukudesse kukkumisest natuke kirjutanud:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...t=Ajaaugud

Et siis müstilised (salapärased) kohad Pärnumaal võivad olla ka paigad, kus kummitusi ei ole, aga on muud veidrat kogetud.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus geenide kohta SiLv3rSnAk3 8 3,652 08-08-2019 20:43
Viimane postitus: Minaelan
  Väike käitumisanalüüsi küsimus Celtic 2 1,364 28-01-2010 09:24
Viimane postitus: Tom
  Müstilised lood Eesti raudteedelt paadikapten 1 3,479 08-10-2008 08:03
Viimane postitus: Aerling

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog