Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vägivald ja viha
#26
(17-11-2012, 17:45 )Eithea Kirjutas: Ah ära keeruta, Celtic on ise öelnud siin kusagil, et ei ole (amööbil )teil siin kõike vaja teada, seega jätab ta alati midagi ütlemata või räägib poolikut tõde.
No aga mis siis? Igaüks ise otsustab mida ta avalikult välja ütleb ja ega kõike ei olegi vaja kohe teada.

Kirjutasin "halvasti" kuna mulle tundus, et sa ei suhtu tema arvamusse hästi. Kui nii ei meeldi, siis võin selle sõnastada neutraalsemaks - samas kui sinu poolt on kahjuks lugeda ainult kriitikat Celticu arvamuse kohta, aga mitte argumenteeritud endapoolset nägemust.
(17-11-2012, 17:45 )Eithea Kirjutas: Stiilinäide, kage Celticu kaitseingel.
Ja selles ongi häda, et sa oled stiilis, ehk välimuses, kinni ning seega sisu ja mõtteni ei jõua.
Vasta
#27
Mina usun, et viha on esimene ja kõige lihtsam viis oma kuhjunud emotsioone välja elada. Inimene lihtsalt ei oska muud moodi, ei ole õppinud või õpetatud. Miks muidu on väikesed lapsed destruktiivsed, nii enda kui maailma vastu. Kas nad lõhuvad asju või siis ennast, näiteks lõikumise läbi. Ja selle läbi elavad oma viha välja.
Ja kuna see inimene läheb vägivaldseks just alkoholi joobes ei ole ka ime kuna alkohol vähendab barjääre näitleva ühiskondliku mina ja tegeliku mina vahel.
Celticu näide oli ise enesest hea, ehk peaks midagi füüsilist tegema. Hästi hea oleks näiteks taigna tegemine. Minu variant oleks näiteks sportimine. Action-filmides kui keegi on vihane siis elatakse ju oma viha poksikoti peale välja.
Pärast on puhtam ja kuivem tunne
Vasta
#28
Kuidas nimetada eakat inimest , kes "toitub" teiste vihast ? Teades , millega temaga suhtlemine lõppeb , üritad sellest hoiduda . Elades ühe katuse all , pole see alati aga võimalik . Kui on olnud pikem vahe , näed , kuidas vanur jääb aina haigemaks ja viletsamaks . Siis astud jälle vanasse ämbrisse , sul hakkab tast kahju ja üritad suhelda . Piisab mõnest lausest , kui suudetakse leida sõna , mis polnud päris "see" ja läheb lahti . Kui ta on suutnud su endast välja viia ja sa plahvatad , on tema tahtmine saavutatud . Inimene läheb näost roosaks ja tervis paraneb , ise aga oled nagu tühjaks pigistatud sidrun .
Vasta
#29
(21-11-2012, 15:41 )troll Kirjutas: Kuidas nimetada eakat inimest , kes "toitub" teiste vihast ? Teades , millega temaga suhtlemine lõppeb , üritad sellest hoiduda . Elades ühe katuse all , pole see alati aga võimalik . Kui on olnud pikem vahe , näed , kuidas vanur jääb aina haigemaks ja viletsamaks . Siis astud jälle vanasse ämbrisse , sul hakkab tast kahju ja üritad suhelda . Piisab mõnest lausest , kui suudetakse leida sõna , mis polnud päris "see" ja läheb lahti . Kui ta on suutnud su endast välja viia ja sa plahvatad , on tema tahtmine saavutatud . Inimene läheb näost roosaks ja tervis paraneb , ise aga oled nagu tühjaks pigistatud sidrun .

Ühes teises teemas oli juttu tiba teisest asjast, aga siin on kõige klassikalisem biovampiiri juhtumHrmm
http://www.vasmann.ee/?op=body&id=7&art=19
Vasta
#30
(21-11-2012, 15:41 )troll Kirjutas: Kuidas nimetada eakat inimest , kes "toitub" teiste vihast ? ... Kui ta on suutnud su endast välja viia ja sa plahvatad , on tema tahtmine saavutatud ...
Kui asi on juba nii üheselt paigas, siis tuleb endas ainult kindlat meelt ja oskust temaga suhtlemisel arendada, et sa ei plahvatakse vaid suudaksid rahulikult temaga suhelda ja talle vastuseid anda. Ehk siis ennast kehtestada.
Vasta
#31
kage , seep see ongi , et oskused on ammendunud ja kindel meel samuti . Ühesõnaga , olen kaelast saati tead küll mille sees . Ainuke kehtestamine ongi minimaalne suhtlemine .
tapsix , tänud lingi eest . See oli õkva nagu minust kirjutatud . Ainuke , millega ei saa nõustuda on - ei maksa ämma karta , sest ämm see just ongi . Sümptomid täpselt sellised nagu kirjas , lisaks veel värin , mitte nähtav vaid tuntav . Ega sellest mittesuhtlemisest suurt tolku pole , piisab , kui ta mu läheduses on ja seda üritab ta õhtuti telekat vaadates ka teha . Paar päeva tagasi oli selline juhus , kui üritasin mediteerida , tundsin ja nägin , et minu päikesepõimikusse on sisenenud justkui sajajalgse jalg . Siis kujutasin ette , et lõikan selle tulise mõõgaga läbi . Õhtul koju jõudes nägin , et vanur on eriti vilets . Küsimuse peale , mis viga , oli - ei tea , mis täna on . Kell kaks päeval lõi hullu valu sisse ja on siiani . Kell kaks ma mediteerisingi . Ehk oli lihtsalt kokkusattumus .
Vasta
#32
Troll - ära palun unusta, et kuigi kasutaja nimi on väikese tähega siis lause ees on ta suure tähega. Kui soovid asutada kasutaja nime ja kirjutad selle väikese lausega siis modifitseeri lause nii, et nimi ei oleks esimene sõna. Tänan Smile

Näiteks nii:
"tapsix , tänud lingi eest " asemel näiteks nii "Tänud lingi eest tapsix"
Lihtne, elegantne wink
Vasta
#33
(17-11-2012, 17:12 )kage Kirjutas:
(17-11-2012, 16:19 )Eithea Kirjutas: Tavaline inimene enamasti ei tee vahet ja ei kanaliseeri vihaenergiat ainult toidutegemiseks/valmistamiseks (kindlasti satub seda vihaenergiat ka toitu), lihtsalt ta ei oska seda teha
Kui tavaline inimene ei tee vahet, ei oska kasutada ja ei tea ega tunneta kas vihaenergiat satub toitu, siis milleks on vaja tavalist inimest hakata õpetama kuidas kellegi arvates on õige mittenähtavat ja mittetajutavat energiat kuhugi suunata? Minu avates piisab põhjendatud ja argumenteeritud seletusest kuidas keegi seda näeb ja mis Celticu poolt ka tuli (nägemus/arvamus/..., mitte õpetus) samas kui sinu poolt on kahjuks lugeda ainult seda kui halvasti sa Celticu arvamusest arvad.

Sooviks ka rahulikku ja argumenteeritud teksti lugeda.

Tsiteerin üht raamatut, mida "juhuslikult" just praegu loen:

"Ta hingas sisse. "Minu eriala on konflikt, selle uurimine, miks inimesed üksteist vägivaldselt kohtlevad. Teame ammugi, et vägivald tuleneb inimeste soovist teisi juhtida ja enesele allutada, kuid alles hiljuti oleme hakanud seda nähtust uurima seestpoolt, inimeste teadvusseisundist lähtuvalt. Oleme küsinud, mis inimestega juhtub, et neis tekib soov kellegi teise üle võimutseda. Oleme avastanud, et kui keegi teise inimese juurde astub ja temaga rääkima hakkab, nagu seda maailmas miljardeid kordi juhtub, siis on kaks võimalust. Ta tunneb end pärast jutuajamist kas tugeva või nõrgana, sõltuvalt sellest, mis suhtluse käigus aset leidis.
Seetõttu paistab, et meie, inimesed, võtame alati sisse võitluspositsiooni. Ükskõik, milline on olukorra eripära või vestluse teema, me valmistume ikka ütlema seda, mida on vaja, et vestluses peale jääda. Igaüks meist otsib võimalust kohtumist juhtima asuda ja seeläbi võitjaks tulla. Kui oleme edukad ja meie vaatenurk peale jääb, siis ei muutu me mitte nõrgaks, vaid saame psühholoogilise energialaengu. Teisisõnu, me ei ürita teisi inimesi üle kavaldada ega endale allutada üksnes mingite käegakatsutavate eesmärkide tõttu, vaid psühholoogilise mõnu pärast, mida see meile pakub. Just seetõttu ongi maailmas niivõrd palju mõistusevastaseid konflikte nii üksikisikute kui ka rahvaste tasemel.

....Kui me teiste inimeste üle valitseme, saame nende energia endale. Laeme ennast teise inimese arvel ja see laadimine ongi meie eesmärk.""


Ma ei mõistnud lapsena/noorena sugugi, mida tähendab vihkamine. Küsisin alati teistelt, kes ütlesid, et nad vihkavad seda või teist, et mida nad seejuures tunnevad või mis asi see on.
Minu jaoks oli see müsteerium. Aga kuna ma armastan meeletult lugeda ja vaadelda ning analüüsida ümbritsevat, olen püüdnud sellest aru saada.
Vihastamist mõistan küll - , sest kui midagi mu meelest on vale või ülekohtune, siis...välk ja pauk Smile1 ütlen välja seda, mida mõtlen ja tunnen ning asjad loksuvad peagi paika tagasi.

Empaatia on siin võlusõnaks, nagu Dana mainis, sest kui oskad ennast asetada teise olukorda ja nii ennast kui ka kogu Maailma teise silmade läbi TEGELIKULT, TÕELISELT ja AUSALT vaadata, siis ... tuleb ka mõistmine.

Ah-jaa, see raamat on https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?166971


Vasta
#34
(22-11-2012, 17:31 )excubitoris Kirjutas: Troll - ära palun unusta, et kuigi kasutaja nimi on väikese tähega siis lause ees on ta suure tähega. Kui soovid asutada kasutaja nime ja kirjutad selle väikese lausega siis modifitseeri lause nii, et nimi ei oleks esimene sõna. Tänan Smile

Näiteks nii:
"tapsix , tänud lingi eest " asemel näiteks nii "Tänud lingi eest tapsix"
Lihtne, elegantne wink

Tänan märkuse eest ja edaspidi üritan olla elegantsem Smile Siiski pean hoiatama ,et ka edaspidi võivad mul sisse lipsata vead sest õigekiri oli mul kooliski ... no ütleme mitte lemmikaine Shock Igaks juhuks vabandan juba ette .
Inimene õpib eluaeg , sureb ikka lollina .
Vasta
#35
See ajab kohe vihale, kui kellegil on nagu kogu aeg ja igas asendis õigus. Selline kestev vaimne vägivald kaldub
reeglina teostuma ning lahenema füüsilise vastu-vägivalla abil.
Kõige parem on seda "igas asendis õigust" tarvitada ikka omakasupüüdlikel eesmärkidel. Vähem viha, aga rohkem
lõbu.
Vasta
#36
(22-11-2012, 19:43 )Minaelan Kirjutas: Tsiteerin üht raamatut, mida "juhuslikult" just praegu loen:

Empaatia on siin võlusõnaks, nagu Dana mainis, sest kui oskad ennast asetada teise olukorda ja nii ennast kui ka kogu Maailma teise silmade läbi TEGELIKULT, TÕELISELT ja AUSALT vaadata, siis ... tuleb ka mõistmine.

Ah-jaa, see raamat on https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?
See on väga paeluv raamat ja seda on paljud foorumlased lugenud, sellest on ka varem ühes teemas juttu olnud.
Minu teada on see eesti keeles isegi mitu korda välja antud.
Soovitan lugeda ka neil, kes pole veel lugenud, avardab maailmanägemist. Ja väga mitme koha pealt.
Nii et selmet vihast pidevalt vahutada, lugege parem seda ülimenukat ja haaravat põnevusjuttu.
Vasta
#37
(23-11-2012, 15:11 )Ott Sama Kirjutas: See ajab kohe vihale, kui kellegil on nagu kogu aeg ja igas asendis õigus. Selline kestev vaimne vägivald kaldub
reeglina teostuma ning lahenema füüsilise vastu-vägivalla abil.
Kõige parem on seda "igas asendis õigust" tarvitada ikka omakasupüüdlikkel eesmärkidel. Vähem viha, aga rohkem
lõbu.

Siis on sul küll nõrk valulävi, kui iga tühja ja tähja peale vihastad. Mul on küll täitsa ükskõik kui palju kusagil kellegil õigus või mitte õigus on. Ammugi ei viitsi ma vihastada selliste asjade peale.
Äkki on mu vihasoolikas umbes ja peaks ta lahti lükkama. Mine tea mis põnevat korda saadan, kui vihaseks saan Smile
Vasta
#38
Ma ütleks et, nooremana oli mul ka probleeme sellise asjaga päris kõvasti arstid ja sellised ei aidanud mis aga aitas oli see et ma otsisin endast seda rahu .
Vasta
#39
2012. aastal Suurbritanniast pühasõdalaste väljaannete omamise eest välja saadetud Emde ütles, et Islamiriik võtab Euroopa lõpuks üle.

„Ühel päeval vallutame me Euroopa. Mitte ainult, et me tahame seda. Me teeme seda. Ja me oleme selles kindlad,“ ütles Emde.

Rääkides Iraagis Mosulis, ütles kunagine protestantlik kristlane, et Islamiriik jätkab oma vaenlasteks peetavatel inimestel peade mahavõtmist ja nende orjastamist.

Kristlastel ja juutidel lubatakse Islamiriigis elada, aga ainult siis, kui nad maksavad teatud kaitsemaksu. Vastasel juhul tapetakse nad Emde sõnul kõik.

Maailma 150 miljonit šiiiti ei saa aga võimalust maksu maksta. Islamiriik tapab iga šiiidi, kes pattu ei kahetse ja sunniidiks ei hakka, kinnitas Emde.

„150 miljonit, 200 miljonit, 500 miljonit – me ei hooli numbrist,“ ütles saksa pühasõdalane.


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=70571823

Ja seda räägib valge rassi esindaja. Ning mis tundeid see teis tekitab? Viha?

Pidevalt ja kõigis vormides õhutatakse viha ja vihkamist. Isegi selline näiliselt süütu avaldus on tegelikult vihaõhutaja:

Üks suuremaid haridusalaseid kirjastusi maailmas Oxford University Press (OUP) hoiatas oma autoreid, et nad ei mainiks oma raamatutes sigu ega vorste, et vältida solvamist.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=70568713

Kes soovivad rahvaste, rasside ja kultuuride omavahelist vihkamist, sõdasid ja vägivalda?

Miks pidevalt tuuakse rasvaselt trükituna välja kas haigete, hälvetega või vägivaldsete isikute sõnumeid...justkui mingi rahvusgrupi maailmanägemust?
Vasta
#40
Islamiriik võtab Euroopa üle üsna vaikselt. Läheb aega mis läheb. Ei olegi vaja relvi. Kavalus on see mis viib sihile.
Ja muidugi sigivus peab olema nagu küülikul! Ja seda ta on.
Mis on saanud kuulsast viikingite maast Rootsist? Hale!
Iga viies on must. Ise veavad neid sisse. Arvavad et aitavad maailma?
On see rumalus või sihikindel poliitika? Ikka viimane.
Vasta
#41
Etnilised rootslased ise ei vea endale ühtki immigranti sisse, seda teeb nende eest üks teine, väljavalitud, rahvus.
Sama süsteem toimib mujal "euroopa" riikides ja kohe peale valimisi ka Eestis.
Vasta
#42
(16-01-2015, 11:35 )karamba Kirjutas: Etnilised rootslased ise ei vea endale ühtki immigranti sisse, seda teeb nende eest üks teine, väljavalitud, rahvus.
Sama süsteem toimib mujal "euroopa" riikides ja kohe peale valimisi ka Eestis.
Selge see - tean!
Vasta
#43
Mõnele tüübile teeb kohtlaselt nalja kui juutidest juttu tuleb! Aga noh, kui kõrvade vahel on tühjus, või teeseldakse seda, siis on vast arusaadav.
Panen siia silmaringi avardamiseks veidi tausta, et näeks ka silmapiiri taha.
Muidugi ei saaks sionistid ainult üksi tegutseda, neid kaasosalisi (oportuniste, psühhopaate) leidub iga rahva hulgas. Kui nüüd kasvõi L-Euroopat või Toompead vaadata.


https://www.upload.ee/files/6472390/Juudid.doc.html
Vasta
#44
Kas vägivald ja teise usu ja rassi vihkamine on ülevalt poolt antud, geenides või kasvatuse küsimus?
Väga paraküsimus, eksole?

"Jõuguvägivald raputab Rootsi ühiskonna alustalasid.
Au, võlad ja prestiiž on ettekäänded üha rohkematele surmaga lõppevatele tulistamistele Rootsis. Kasvav vägivald on aga tõsine proovikivi võrdsuse ja sotsiaalse harmoonia ideaalidele ehitatud ühiskonnale.
«Välisohu tõrjumisega tugevdad sa oma gängi ja suurendad oma isiklikku prestiiži,» ütles endine motojõugu liige Eddy Paver uudisteagentuurile AFP.

«Kõik käib selle ümber, et tugevdada kogukonnatunnet ja näidata, kes on tugevaim,» ütles Paver, kes on jõuku kuulumise eest ka vangis istunud.

Eelmisel aastal leidis Rootsis aset enam kui 300 tulistamist, mis nõudsid 45 inimese elu.

Valdav osa tulistajatest ja ohvritest on töötud noored mehed, kes on migratsioonitaustaga,"

https://www.postimees.ee/6722428/jouguva...lustalasid
Vasta
#45
Sotsioloogid väidavad, et 10% võõraid on ülemine piir, mille üks rahvus ilma eriliste probleemideta välja kannab...
Vasta
#46
(04-07-2019, 17:41 )Minaelan Kirjutas: Kas vägivald ja teise usu ja rassi vihkamine on ülevalt poolt antud, geenides või kasvatuse küsimus?
Väga paraküsimus, eksole?

Ülevalt poolt on antud enese ja oma kogukonna eest seismine - mille nimel võidakse minna äärmusteni.
Üldjuhul eeldab see TUGEVAID juuri kogukonnas ja head ühtekuuluvuse tunnet.
Omade eest minnakse läbi tule, vee ja vasktorude aga ainult need kes tunnevad oma juuri ja "küünarnukki".

Mis puudutab aga seda nn "võõraviha" mida ikka ja jälle kilbile tõstetakse siis see on omandatud käitumisjoon.
See aga põhineb pea 100% oma kogukonna eest seismisel - ei vihata kunagi häid "naabreid".
Ikka neid kes aegade jooksul on suutnud ennast näidata halvast küljest - pehmelt öeldes.

Mis aga puudutab toodud Rootsi näidet siis see mis seal toimub on täeilik kohaliku rahva genotsiid.
Ja see toimub KOGU Euroopas põlisrahvaste (ehk valge rassi suhtes) samade "nägude" poolt.
Ja seda on selle läbiviijad ISE avalikult välja ütelnud aga kuna neile allub kohalik meedia siis seal on vaikus.
Vasta
#47
Kirjanik Björn Ranelid: Rootsis käib sõda!

“Kui veel hiljuti naerdi granaadirünnakud ja automaatrelvadega tänavalahingud peavooluajakirjanduse poolt välja kui “populistide” vandenõuteooria, siis täna tunnistavad juba riigi kõrgemad ametnikud, et tegemist on “rahvusliku hädaolukorraga.”

Surmaga lõppenud tulistamiste arv on ühe põlvkonna jooksul suurenenud kümme korda. Kuritegevuse tegeliku ulatuse väljaselgitamist piirab tunnistajate hirmutamine ja “ühiskondlik-majanduslikult haavatavates piirkondades valitsev vaikimistava,” kirjutab Quillete.

Samuti on suurenenud lastevastane kuritegevus ja seksuaalne vägivald. Kolmandik noori naisi kinnitab, et nad ei tunne õhtul välja minnes ennast turvaliselt.

See kõik on juhtunud “feministliku valitsuse” ajal, mis on avanud piirid seninägematule massiimmigratsioonile. Vohav ja helde sotsiaalabisüsteem pole samuti suutnud immigrante kuritegevusest eemal hoida ja pea olematud karistused on probleeme ainult süvendanud.

Samal ajal jutlustab SÄPO (Rootsi KAPO) juht Anders Thomberg rootslastele, et need võiksid “uute arengutega” ära harjuda. Rääkides riiki tabanud kuritegevuse ja vägivalla lainest, hoiatas Thomberg, et “see võib kesta viis kuni kümme aastat.”

Rootsi võimud on jätkuvalt poliitkorrektsed, üritades peamiselt “haavatavates” piirkondades – mida on üle kuuekümne ja millest omakorda kolmandik on eriti rängalt “haavatud” nii, et politsei ning kiirabi ei julge sinna oma jalgagi tõsta – vohavat kuritegevust maha vaikida.“

https://objektiiv.ee/kirjanik-bjorn-rane...a51CpAKY5M


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat