Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas saada emotsioonituks?
#26
(14-11-2012, 11:32 )Krt Kirjutas: Minaelan - sa võid ju beebisid palju tissitanud olla. Aga retsi sa ikka ei mõista. Minu silmis on suht sarnaselt kurjad olendid mõlemad. Annad retsile "tissi", rahuneb täpselt samamoodi maha.

Smile1 jah, retsidest olen õnneks oma pika elu jooksul tõesti kaugele jäänud, õnneks ja loodan, et nii jääbki.

Aga kindlasti ei saa titte, kes alles alustab elu ja keda on võimalik kujundada, mõõta retsiga, kelle maailmavaade, loomus, emotsioonid jms on välja kujunenud.

Ümber teha midagi on väga raske.
#27
Kuulge targutajad. Inimene küsis, kuidas saada emotsioonituks. Ehk õpetate teda, kuna teil on asi käppas, selle asemel, et näägelda omavahel.

#28
Kui kogu see teema nali pole, siis soovitan kohe hullumajja minna. Sest olukord mida Sa soovid saavutada ja juhul kui Sul see peaks õnnestuma, lõpeb varem või hiljem seal või vanglas.
#29
(14-11-2012, 11:56 )kuukaart Kirjutas: Kui kogu see teema nali pole, siis soovitan kohe hullumajja minna. Sest olukord mida Sa soovid saavutada ja juhul kui Sul see peaks õnnestuma, lõpeb varem või hiljem seal või vangis.

Arvan sama.
Ilma emotsioonideta ei saa keegi olla, või on ta nö "biorobot" aga mitte hingega inimene.

Küsimus oli:

(12-11-2012, 21:57 )dinmoney Kirjutas: Kas on võimalik, saada iseloom või kuidas iganes keegi seda kutsub, nii külmaks ja kalgiks, et sind ei huvita kellegi teise probleemid ega mured.

Ühesõnaga südametuks

Dana, ma ju vastasin sellele küsimusele, et iseloom (-utus) hakkab välja kujunema juba emaüsas, jätkub titeeas jne. Oleneb väga ja väga sellest, kuidas seda ISELOOMA kasvatatakse ja õpetatakse.
Tundugu see targutusena, aga nii see on. Mul lapsed juba kõik suured, seega - võin öelda, et oma silm on kuningas.
#30
Miks teemaalgataja tahab saada emotsioonituks? Et mitte elada?
#31
to Minaelan

Ma ei mäelnud kedagi konkreetset Smile Lihtsalt teemat lugedes märkasin, et taas 2/3 postitusi on maast ja ilmast ja pigem omavahelised meeldimiste ja mittemeeldimiste klaarimised.
#32
(14-11-2012, 11:56 )kuukaart Kirjutas: Kui kogu see teema nali pole, siis soovitan kohe hullumajja minna. Sest olukord mida Sa soovid saavutada ja juhul kui Sul see peaks õnnestuma, lõpeb varem või hiljem seal või vanglas.

Kohe hullumajja sellepärast, et siis jääb ära kõik halb mida suudad selle protsessi käigus kuni diagnoosi määramiseni põhjustada. Seda halba kogevad aga inimesed kellel on emotsioonid.
#33
(13-11-2012, 21:47 )kage Kirjutas:
(13-11-2012, 21:29 )zen faran Kirjutas: Karma, njah, karmaga on paar küsimust:
Eisteks kui inimene ei mäleta, mis ta eelmises elus korda saatis, siis kuidas ta teab millest õppida?
Tsiteeriks siin Vadim Zelandi: "Selle asemel, et karistada eluajal tehtud pattude eest, lükkab Jumal nende tasumise millegipärast edasi, kuigi - mis mõte on karistada inimest selle eest, mida ta ei mäleta."

Tegelikult kage ju kaudselt juba soovitas Vadim Zelandi lugeda, kes õpetab väga hästi emotsioone juhtima.

Tsitaat:Krt Postitus: #27RE
Minaelan - sa võid ju beebisid palju tissitanud olla. Aga retsi sa ikka ei mõista. Minu silmis on suht sarnaselt kurjad olendid mõlemad. Annad retsile "tissi", rahuneb täpselt samamoodi maha.

Ma ei tea, mis beebid on oma tõelises "mitte kustutatud sisemuses", noh nii umbes nädal ja natuke peale, küll aga kindlasti mitte valge leht, kui on võimalik, vaadake ise vastsündinud silmadesse ja suhelge temaga. Vanusepiiri edasi kasvades on tõesti kõik temas kadunud.
Minu mõistes see edasine "beebi teadmatus" ( nii kehaline kui vaimne), küll mingi kurjus ei ole, kas portselanipoodi asetatud elevant, kes seal peale igat liigutust purustusi tekitab ja lõhub on kurjus?

Minu jaoks on kurjus, millegi tahtlik ja teadlik tegemine ( tekitatud kahju, piin, kannatused, valu jne.jne.) ja protsessi (kannataja piin) kui sellise nautime ehk, et negatiivse teo eesmärk on mingisuguse teatavat laadi naudingu saamine.



#34
(14-11-2012, 12:58 )Eithea Kirjutas: vaadake ise vastsündinud silmadesse ja suhelge temaga. Vanusepiiri edasi kasvades on tõesti kõik temas kadunud.

Jah, kui ma nüüd meenutan, siis esimest korda, kui mu laps sünnitusmajas silmad avas ja me teineteisele otsa vaatasime, siis mul tahtis süda õnnest ja rõõmust seisma jääda. Tundsin sõna otsese mõttes tohutut armastuse voogu, tahtsin lennata jne. Hiljem see vaibus vaikseks armastuseks lapse vastu. Ja sellist tunnet ehk voogu pole enam kunagi kogenud.

Alles aastaid hiljem lugesin kusagilt, et sündiv imik on veel seotud teispoolsuse armastuse-energiaga ja kui talle kohe peale sündi silma vaadata, siis võid sa seda tunda. Smile Arvan, et see oligi see..
#35
(12-11-2012, 21:57 )dinmoney Kirjutas: Kas on võimalik, saada iseloom või kuidas iganes keegi seda kutsub, nii külmaks ja kalgiks, et sind ei huvita kellegi teise probleemid ega mured.

Ühesõnaga südametuks


Lakka ennast austamast. Shock ja liitu sotsiaaldemokraatidega.

#36
Minaelan – kui sa retsidega kokku pole puutunud, neid kuidagi ei mõista, siis parem ära võta ka sõna retside maailmavaatest. Iga rets on kunagi ise beebi olnud ja teda on karmid elukogemused just selliseks kujundanud, et ta teiste kannatusele kaasa ei oska eriti tunda ja empaatia arengult valdavalt väikelapse tasemele jäänud. Tõin juba selge näite kujuteldavast Godzilla mastaapi lapsest, kes oma süüdimatus mänguhoos vägagi naudiks linnade ja inimeste prukspeksmist. Emotsioonid ja nauding on väikelapsel sel hetkel täiesti laes, aga teistele elusolenditele lihtsalt polda võimelised veel kaasa tundma. Ma ei väida, et see retsi peas toimuvaga võrreldes igas mõttes täpselt sama oleks, aga sarnane kindlasti. Rets või mistahes vapper sõdalane lihtsalt viib end sellele isekale ürgsele tasandile, mis tema ohvrile või vaenlasele ei lase kaasa tunda. Mitte et ma sõdu ja retse õigustaks, aga see aitab ka nende kurjust vähegi loomulikuma pilguga mõista. Neid tulebki võtta kui omamoodi väikseid lapsi, kes on samuti osa elavast Kõiksusest. Minu kaljukindel seisukoht on, et Jumala Kõiksuses on alati ka ürgsel kurjusel oma vundamentaalne osa kanda.
#37
(14-11-2012, 17:26 )Krt Kirjutas: Minaelan – kui sa retsidega kokku pole puutunud, neid kuidagi ei mõista, siis parem ära võta ka sõna retside maailmavaatest. Iga rets on kunagi ise beebi olnud ja teda on karmid elukogemused just selliseks kujundanud, et ta teiste kannatusele kaasa ei oska eriti tunda ja empaatia arengult valdavalt väikelapse tasemele jäänud. Tõin juba selge näite kujuteldavast Godzilla mastaapi lapsest, kes oma süüdimatus mänguhoos vägagi naudiks linnade ja inimeste prukspeksmist. Emotsioonid ja nauding on väikelapsel sel hetkel täiesti laes, aga teistele elusolenditele lihtsalt polda võimelised veel kaasa tundma. Ma ei väida, et see retsi peas toimuvaga võrreldes igas mõttes täpselt sama oleks, aga sarnane kindlasti. Rets või mistahes vapper sõdalane lihtsalt viib end sellele isekale ürgsele tasandile, mis tema ohvrile või vaenlasele ei lase kaasa tunda. Mitte et ma sõdu ja retse õigustaks, aga see aitab ka nende kurjust vähegi loomulikuma pilguga mõista. Neid tulebki võtta kui omamoodi väikseid lapsi, kes on samuti osa elavast Kõiksusest. Minu kaljukindel seisukoht on, et Jumala Kõiksuses on alati ka ürgsel kurjusel oma vundamentaalne osa kanda.

" Minu kaljukindel seisukoht on, et Jumala Kõiksuses on alati ka ürgsel kurjusel oma vundamentaalne osa kanda."

Kindlasti on, ilma selleta me ei eristaks, mis on üldse hea.


"Minaelan – kui sa retsidega kokku pole puutunud, neid kuidagi ei mõista, siis parem ära võta ka sõna retside maailmavaatest. Iga rets on kunagi ise beebi olnud ja teda on karmid elukogemused just selliseks kujundanud, et ta teiste kannatusele kaasa ei oska eriti tunda ja empaatia arengult valdavalt väikelapse tasemele jäänud."

Kulla härra KRT, sellest ma ju siin eelnevalt kirjutasingi.
Mina loen sinu sõnavõtte südame ja mõistusega, vasta mulle palun samaga ja loe ka minu kirjutisi nii südame kui mõistusega... ma arvan, et siis võime koos jätkata selles foorumis ...mõistmist Maailma asjadest ja selle jagamist teistega.
#38
Siin teemas on nüüd palju küsitud, et miks ma seda sooviks/tahaks jms.

Räägin väikese jutukese siis

Minu elus pole kunagi palju raha olnud, 15 aastasest saadik juba kooli kõrvalt töötanud ja ma ei kurda, see on mulle palju õpetanud.
18 aastaselt elasin juba oma korteris ja sõitsin uuema autoga ringi kui teistel poistel oli .. elulill eks

Aga nüüd olen 20. Ja olen tagasi oma väikeses toas ilma rahata ja millegita.
Mis juhtus, nimelt kõigil teistel hakkasid tulema head töökohad, head palgad aga mina sain ikka mingisugust jama küll tõmmati nahk üle kõrvade ( rahadega ) jne jne jutuga tahan jõuda sinna, et kõik see ajas mind nii endast välja tegin valesid otsuseid sebisin mitme koha peal. Isegi töötasin 2 koha peal aga ikka midagi ei tulnud.
Kõik oma viimased kopikad olen ära andud kas siis sugulastele või sõpradele kes hädas on sest ma ei suuda neid hätta jätta. Süda läheb nii haledaks.
Aga ma ei saa sellest tunnustust ega midagi järgmine nädal on see teema juba unustatud.

Sellepärast tahaksi olla kalk, kes lihtsalt sõidab niiöelda teistest üle mitte ei lase endast sõita.

Üks suur küsimus siia teema lõppu veel. See aasta sain aru, et TÖÖ tegemisega rikkaks ei saa, öelge mulle palun, mis moodi saab. sest minul on mõistus otsas.
Neid jutte ma tean Eesti miljokad kes 90.ndate alguses olid pumba juures said alguse ja nüüd läheb põlvest põlve edasi. Aga kuidas tavaline maapoiss endale hea elu saaks luua ( pean silma ilusaid autosid ja kortereid mis minu jaoks tähendaks head elu )

Tänan ka teid kes tee olete viitsinud minuga siin kirjutada ja arvamust avaldada .
TänuDBleh
#39
Otsi rikas naine kui ise hakkama ei saa voi mine välismaale tööle.
#40
Ei aita, kui inimene kord on määratud teisi aitama, siis need mured tulevad kaasa, kuhu ka ei läheks.Ühel hetkel on nad jälle kohal.Ning sellega on raske leppida, aga kui lepid, siis on ka elada kergem.
#41
(15-11-2012, 06:58 )kodukäija Kirjutas: Ei aita, kui inimene kord on määratud teisi aitama, siis need mured tulevad kaasa, kuhu ka ei läheks.Ühel hetkel on nad jälle kohal.Ning sellega on raske leppida, aga kui lepid, siis on ka elada kergem.

Aga vahest on probleem alljärgnevas:

(14-11-2012, 22:23 )dinmoney Kirjutas: Minu elus pole kunagi palju raha olnud, 15 aastasest saadik juba kooli kõrvalt töötanud ja ma ei kurda, see on mulle palju õpetanud.
18 aastaselt elasin juba oma korteris ja sõitsin uuema autoga ringi kui teistel poistel oli .. elulill eks

Aga nüüd olen 20. Ja olen tagasi oma väikeses toas ilma rahata ja millegita.
/-/kõigil teistel hakkasid tulema head töökohad, head palgad aga mina sain ikka mingisugust jama küll tõmmati nahk üle kõrvade ( rahadega ) jne jne jutuga
Kõik oma viimased kopikad olen ära andud kas siis sugulastele või sõpradele kes hädas on sest ma ei suuda neid hätta jätta. Süda läheb nii haledaks.

Vahest jagasid oma õnne teistle ära, sest algul ju oli tööga teenitud küllus ja hiljem ei midagi. Olla nii, et raha võib anda ja laenata ainult teatud aegadel ja teatud ajal mitte, annad koos rahaga õnne ära. Veel öeldakse, vaata kes raha saajatest hakkas hästi elama peale seda, kui sinu õnn põõrdus.



#42
Seoses "lapse ja päti" vaidlusega tahaks öelda järgmist:
1) Paljud asjad on ära määratud/fikseeritud nö "vaimu põhiselt" eeltäidetud valikvastuste vormis, ehk elude-ülene arenguplaan mida me tajume kui "saatust" (punnita palju tahad, oma varjust üle ei hüppa).
2) Vaimu ja saatuse poolt fikseeritud valikute seast saame oma vaba tahte abil teha hingepõhiseid valikuid - kuid valikutega kaasneb ka karma, ehk vastutus valikute eest.

Kui laps sünnib, siis pole tal jooksva elu karmat, ning tuhanded valikuvõimalused on avatud (see ongi see jumalik elusäde, mida Minaelan väikeste laste silmades näeb) - samas on osad valikuvõimalused tõenäolisemad, kui teised: kuid läbi kasvatuse saab muuta valikuvõimaluste realiseerumist (surudes alla halbu valikuid, ning võimendades häid valikuid) - pätiks saadakse nii, et halva kasvatuse tõttu lastakse halbadel valikutel võimenduda - pühakuks saadakse nii, et hea kasvatuse abil lastakse headel valikutel võimenduda.


Tulles aga teemasse tagasi, siis ilmselt pole DinMoney-le antud valikute seas võimalust "saada emotsioonituks": muidu oleks see võimalus tal juba ammu realiseerinud - pigem üritab elu talle mõista anda, et tuleks üritada enda iseloomu/olemust muuta: ehk emotsioonituks saamise asemel võiks hakata kontrollima oma meeli, mis annab sama tulemuse, kuid välistab enda emotsionaalse nüristumise.
#43
(15-11-2012, 09:54 )lahendused Kirjutas: /-/
Kui laps sünnib, siis pole tal jooksva elu karmat, ning tuhanded valikuvõimalused on avatud (see ongi see jumalik elusäde, mida Minaelan väikeste laste silmades näeb) /-/
No mina seal ainult mõistuseta jumalikku elusädet ei näinud. Mulle vaatas vastu täiesti tark, arukas, enese olukorrast teadlik ja oma soovide ja arusaamadega olend, kellega sai suhelda. Mul enesel oli tõeline "Vauuuu tunne, no ei või olla, kas tõesti ongi nii või, mis toimub?" Hiljem sain eelnenud suhtlemise momendist ka vastuse, miks mu pisike kuni aastaseks saamiseni peaagu kunagi ei naeratanud.

#44
To dinmoney
Sa oled Kõigepealt peaksid sa endale ise selgeks tegema mida sa tahad!
Hetkel tormad pea laiali otsas ja su soovid kihutavad täpselt samamoodi seinast seina. Kuidas sellises olukorras üldse mingi selgus või konkreetsus tekkida saab?

Otsi üles üks teema, kus ma just kirjutasin soovimise jõust. Loe ja mõtle. Kätte ma teemat ei anna, kuna sa pead esmalt õppima kannatlikkust ja keskendumist. Veerevale kivile sammal ei kasva, ütleb vanarahva tarkus. Tasub ikka vahel nende tarkuste üle mõtiskleda, ei ole neid kunagi tühjalt tuulde loopinud keegi, vaid öeldud on nad ikka sügava tagamõttega.

Mis puutub jagamisse, siis seda tuleb ka teha mõttega ja eesmärgiga. Muidu jagad vaid sihitult laiali kõik mis sul on ja ega needki oska seda väärtustada.

Sa tahad teada mis tööga saab väärika tasu. Iga tööga! Ükskõik millise elukutse hinnatud spetsialistid on alati väärikalt tasustatud. Heaks spetsialistiks saavad need kellel on kolm põhi eeldust selleks. Esiteks annet, teiseks naudivad oma tööd ja kolmandaks näevad vaeva selle õppimisega.

Oma jutus kadestad n.ö rikkureid. Jah. Need kes väidavad, et tuleb olla õigel ajal õige puldi juures ei eksi. Eks enamik nüüdisaegsetest rikkuritest on tuule tiibadesse saanud just EV algusaastatel. Kuid on ka neid, kes on kadunud ja elavad kusagil vaesuses. Rikkust tuleb osata ka kasvatada, muidu kaob samamoodi käest, nagu see mis sa laiali jagad.

Mis nüüd paramaailma puutub, siis loomulikult on olemas rituaalid, mis aitavad su raha lähedale. Raha nad ei anna, aga annavad teatavaid võimalusi. Samas laristades, nagu sa seda siis kohe tõenäoliselt tegema hakkad, kaotad sa kõik. Lisaks rahale ka selle, mis sa rahaõnne eest vastutasuks andma pead.

Eks sa pead ise lõpuks tegema oma valikud ja neile kindlaks jääma. Algatuseks õpi kannatlikkust, sihikindlust ja mõteteselgust. Kuni sa pea laiali otsas ringi tormad, ei muutu su elus midagi.
Kui suudad oma mõtteid kontsentreerida ja selged sihid elus ette võtta, võib nii mõndagi muutuda. Hakkavad su soovid ka täituma, sest tead mida sa täpselt tahad. Ei teeks ka sulle paha õppida oma emotsioone valitsema, mitte lasta end emotsioonidel kanda kuhu juhtub.

Meie kultuuris muide keelt näidata, kui abi küsid, ei näita just seda, et sa tegelikult abi tahad või vajad!!!!
#45
dinmoney, kuivata enne kõrvatagused ära ja alles siis hakka muretsema, et elu on ikka üks raske asi. Mis autost sa jahud? Mis ilusatest korteritest? Ole õnnelik, et sul üldse mingi elupaik praegu on. Eestis on üle 60000 lapse, kes elavad absoluutses vaesuses ja lähevad õhtuti tühja kõhuga magama. Sellised sõna otseses mõttes jobud ajavad mind vihale.

Ah et tema aitab teisi ja ise on õnnetuke nii kurb nii kurb. Paras! Lõpeta see vingumine ja hakka elama. Algatuseks võta kätte ja loobu tahtmisest olla see- ja naasugune. Oled selline nagu oled ja selle vastu ei saa. Kui sa ikka kuidagi oma korteris hakkama ei saa ning suisa kahe töökoha pealt mingeidki sääste ei suuda enda jaoks kõrvale panna, siis mine kloostrisse mungaks. Prii söök ja peavari, lisaks võid anda vaikimisvande, et maailmas oleks vähemalt üks heal järjel vingats vähem.
#46
(14-11-2012, 22:23 )dinmoney Kirjutas: Üks suur küsimus siia teema lõppu veel. See aasta sain aru, et TÖÖ tegemisega rikkaks ei saa, öelge mulle palun, mis moodi saab. sest minul on mõistus otsas.

Töö tegemine ei olegi mõeldud rikkaks saamiseks ainult vaid esmatarbe vajaduste rahuldamiseks.
Nagu ütleb vanasõna palga kohta: Elamiseks vähe suremiseks palju.
#47
(15-11-2012, 11:40 )Celtic Kirjutas: dinmoney, kuivata enne kõrvatagused ära ja alles siis hakka muretsema, et elu on ikka üks raske asi. Mis autost sa jahud? Mis ilusatest korteritest? Ole õnnelik, et sul üldse mingi elupaik praegu on. Eestis on üle 60000 lapse, kes elavad absoluutses vaesuses ja lähevad õhtuti tühja kõhuga magama. Sellised sõna otseses mõttes jobud ajavad mind vihale.

Ah et tema aitab teisi ja ise on õnnetuke nii kurb nii kurb. Paras! Lõpeta see vingumine ja hakka elama. Algatuseks võta kätte ja loobu tahtmisest olla see- ja naasugune. Oled selline nagu oled ja selle vastu ei saa. Kui sa ikka kuidagi oma korteris hakkama ei saa ning suisa kahe töökoha pealt mingeidki sääste ei suuda enda jaoks kõrvale panna, siis mine kloostrisse mungaks. Prii söök ja peavari, lisaks võid anda vaikimisvande, et maailmas oleks vähemalt üks heal järjel vingats vähem.

Eestis on 60 000 lapse kes on näljad, nemad pole selles süüdi. Süüdi on vanemad kes ei hinda oma võimalusi ja teevad titevabriku, et neile kaasa tuntakse, Milleks neid lapsi tehakse? Sellest et seda kuradi emadus toetust saada see läbi saab on jälle hädas ja meie peame kurvad olema?
Miks sa teed lapse kui ei suuda ta vajadusi rahuldada, ise on süüdi.

Ja kui me kõik oleksime õnnelikud selle üle mis meil on ei liikuks meie elu kuskile alati tuleb tahta rohkem ja paremat ja kui sa õigesti loeksid ma kirjutasin MA EI VIRISI, vaid rääkisin kuidas olukorda paremaks saada ja arvamusi kuulda. Pole midagi väärtuslikku öelda, on targem vait olla.Oled ju kõvasti vanem seda peaksid ikka teadma.

Ja mis puutub keele näitamisse Dana siis see oli pandud kirja ilustamiseks, et ei oleks ainult tuimad tähed ja aitah sulle otsin selle sinu öeldud teema kindlasti ülesse.

Tänud igaljuhul vastanutele, mõtteainet kindlasti
Vabandan kirjavigade pärast kiire hetkel natukene.

#48
(15-11-2012, 16:01 )dinmoney Kirjutas:
(15-11-2012, 11:40 )Celtic Kirjutas: dinmoney, kuivata enne kõrvatagused ära ja alles siis hakka muretsema, et elu on ikka üks raske asi. Mis autost sa jahud? Mis ilusatest korteritest? Ole õnnelik, et sul üldse mingi elupaik praegu on. Eestis on üle 60000 lapse, kes elavad absoluutses vaesuses ja lähevad õhtuti tühja kõhuga magama. Sellised sõna otseses mõttes jobud ajavad mind vihale.

Ah et tema aitab teisi ja ise on õnnetuke nii kurb nii kurb. Paras! Lõpeta see vingumine ja hakka elama. Algatuseks võta kätte ja loobu tahtmisest olla see- ja naasugune. Oled selline nagu oled ja selle vastu ei saa. Kui sa ikka kuidagi oma korteris hakkama ei saa ning suisa kahe töökoha pealt mingeidki sääste ei suuda enda jaoks kõrvale panna, siis mine kloostrisse mungaks. Prii söök ja peavari, lisaks võid anda vaikimisvande, et maailmas oleks vähemalt üks heal järjel vingats vähem.

Eestis on 60 000 lapse kes on näljad, nemad pole selles süüdi. Süüdi on vanemad kes ei hinda oma võimalusi ja teevad titevabriku, et neile kaasa tuntakse, Milleks neid lapsi tehakse? Sellest et seda kuradi emadus toetust saada see läbi saab on jälle hädas ja meie peame kurvad olema?
Miks sa teed lapse kui ei suuda ta vajadusi rahuldada, ise on süüdi.

Ja kui me kõik oleksime õnnelikud selle üle mis meil on ei liikuks meie elu kuskile alati tuleb tahta rohkem ja paremat ja kui sa õigesti loeksid ma kirjutasin MA EI VIRISI, vaid rääkisin kuidas olukorda paremaks saada ja arvamusi kuulda. Pole midagi väärtuslikku öelda, on targem vait olla.Oled ju kõvasti vanem seda peaksid ikka teadma.

Ja mis puutub keele näitamisse Dana siis see oli pandud kirja ilustamiseks, et ei oleks ainult tuimad tähed ja aitah sulle otsin selle sinu öeldud teema kindlasti ülesse.

Tänud igaljuhul vastanutele, mõtteainet kindlasti
Vabandan kirjavigade pärast kiire hetkel natukene.


Oi oi oi. Mis suhtumine see on, et kui raha ei ole, ei pea ka lapsi olema? Mõned ei saagi kunagi "rikkaks", kas nemad peavadki nüüd lapsetud olema? Et siis, "vaesed" inimesed pole inimesed ja nad ei vääri lapsi? Praegu on majanduskriis, enamus eestlasi on vaesuse äärel, sinu jutu järgi, ei peaks eesti rahvas enam paljunema... 60 000 last ei ole süüdi, et riik on omadega pe*ses ja ei suuda oma rahvast üleval pidada. Kõik on inimesed, nii rikkad kui vaesed ja kõik tahavad järeltulijaid. Ära ole nii kitsa maailmavaatega.
#49
Jah, aga kui sa lapse teed pead olema valmis ka kulutusteks.Miks sa teed lapsi 8 tk kui tead, et sul on kesine elukoht ja väikene palk, lapsed võtavad raha..

Ma ei räägi, et ära tee aga miks sa teed neid rohkem kui sa suudad endale lubada.
kanal 2 igasuguseid saateid olnud kui hädas nad on muidugi on kahju ja raske aga neid ei ole vaja ka 8 tk perre teha kui tead et ei jõua kasvatada..
#50
(15-11-2012, 11:40 )Celtic Kirjutas: ...Oled selline nagu oled ja selle vastu ei saa....


Mille järgi on siis ikkagi võimalik ära määrata mis sa siis oled ja mille juurde pead jääma? Kuidas seda määrata, kui näiteks sisetunne ütleb, et Porschet ikka tahaks? Räägime praegu ainult majanduslikust poolest. See on siis nagu see India kastisüsteem eks. Olen nõus, et sind pannakse sündides mingisse olukorda, aga seda ma ei usu, et sa sellest majanduslikus mõttes välja ei saa ja selle juurde peaks ilmtingimata jääma. Pigem vastupidi, võib see olla teatud moodi väljakutse...


  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüva nõu kuidas soolatüügastest lahti saada / Power of mind Sp@rt@cuS 25 18,700 15-06-2020, 21:07
Viimane postitus: Aadu66
  Kuidas mõjub lapse sünd energeetiliselt mehele? Mesilane 31 12,884 14-11-2015, 01:11
Viimane postitus: Heakuulaja
  Kuidas vabaneda karmavõlast? helenna 52 28,567 27-07-2012, 16:57
Viimane postitus: Krt
  Kuidas saada lahti nn kurjast silmast? Sekhmet 8 5,802 12-04-2010, 14:58
Viimane postitus: VironShaman
  Kas/Kuidas "valgustate" oma tuttavaid vandenõuteoo Uff 32 9,532 15-09-2009, 20:58
Viimane postitus: Vesilik
  Kuidas aru saada, kes on ja kes mitte Indigolaps? PisiSeeneke 6 4,838 19-11-2008, 15:25
Viimane postitus: Metafor
  Kuidas seletada mäluauku? azzkikr 10 5,820 14-07-2007, 20:37
Viimane postitus: AnoNyMik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat