Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deemoni identifitseerimine
#26
p2ris palju postitusi siia vahepeal tekkinud.
tahtsin informatsiooni saada, kuna oli üks taoline ceiss, aga nüüdseks v6ib teema kustutada.
Vasta
#27
OK, enne kui kellegile Piibli või muu püharaamatuga virutame, teeks ikkagi selgeks - kesasi on deemon? Siin on ära toodud deemon küll nimeliselt, meeldiv tutvuda - aga kuskohast sa tead, et see just deemon Su selja taga kükitab?
Needusi ei ole olemas, nõus - ammugi läbimälutud teema aga kaetamine ja nö. "kuri silm" siiski toimivad - inimestes on lihtsalt nõndapalju powerit ja kibestumust ja kadedust ... aga kus sa teed vahet, mis miski on ?
Ei sea kahtluse alla kellegi sõnu kui on üteldud, et "inimese sees on deemonid, kes teda kiusavad" : lihtinimene väidab, et tegemist on lihtsalt paadunud alkohoolikuga ja tegelikult ligemal vaatlemisel selgub, et inimene on ise end hirmu täis imenud, kardab lihtsalt suhtlemist ja olemasolemist ning alko on lihtsalt see "oks" millest haarata ... deemon ju ei aja jooma? Joomine, ja sellest tulenev, on ju tegelikult tervisehäire? Vaimne, kui soovite.
... aga deemon ikkagi?Sad
Kui needust ei ole olemas siis regulaarne, järjepidev, pea kuupäeva ja kellaaja täpsusega "ämbrisse astumine" läbi aegade on siis äkki deemoni trikk? Aga deemon tembutamine peaks olema ju korrapäratu, juhuslik?
Ma ikka usun, et inimesed ise mõjutavad üksteist niipalju, et kellegile lihtsalt mõjub see jamakruttimine rohkem kui teistele ... samuti ei saa ju kõik end kohe erilisteks pidada, kui tehnika majapidamises kohe üldse vastu ei pea, no kohe juhmi järjekindluisega üles ütleb - või on siin siis tehnikahuvilise deemoni käsi mängus?Smile

Kirjandust, palun?
Vasta
#28
(21-10-2013, 21:56 )xawa Kirjutas: Tegemist germaani mütoloogiast tuntud Alpiga kes on kujumuutev deemon. Tema eemale hoidmiseks öösel tuleb näiteks ukselukk midagi täis toppida ja seda enne kui deemon on tuppa sisenenud, sest vastasel juhul jääbki ta tuppa lukutaha. Ta saab väljuda vaid sellest avast kust sisenes. Aitab ka tule põlema jätmine ööseks, luuavarre padja alla peitmine või ka peegli rinnale asetamine. Ka sidrun peaks omama Alpi vastast mõju.
Ning pidavat aitama ka see kui teda kohates kutsud ta hommikul tagasi kohvi jooma.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alp_%28folklore%29

Eesti Rahva Ennemuistsetest Juttudest loeme, et selle "va-halva" vastu aitas kui värske pihlakane pulk lukuauku pisteti, ja kui lukke veel ei tuntud ja suluseks lihtsast pöörast piisas, siis pisteti oherdiga lävepakku tehtud auku värske pihlakaoks.
Muide, huvitav on see et kes turgi-pärsia-assüüria aladel liikunud, on kindlasti näinud ka suveniirina müüdavaid (harilikult) klaasist siniseid silmakujutisi putkadede räästas nööridel rippumas.
Minu kunagine pärsiast pärit töökaaslane soome ülikoolipäevilt seletas et seesamune "sinine silm" asetati kas väljaspoole välisukse kohale, või veel parem esikusse kohe välisukse vastu.
Põhjus kauges ajaloos. Kui Makedooniast pärit Aleksander Suur oli võitnud kõik vastalised ja hävitanud ilma ühegi kaotuseta nende üüratud sõjaväed, siis ei osatud seda fakti kuidagi muidu seletada et seesamune blond, sinisilmne kaugelt maalt tulnu on "šhaitan" ehk deemon. Aramea, vana-pärsia ja paljudes muudes keeltes tähendabki saatan ehk šaitan deemonit. Ja kui paned sellesamuse suveniiriks müüdud sinise klaasist silma välisukse vastu, näevad sissekippuvad deemonid et ennäe! Meie omad juba ees ja jätavad ulualuse puutumata...
Muide, tuleb selget vahet teha Saatanal (šhaitan), deemonitel ja Langenud Inglitel. Kõik nad on eri tegelased, eri näitelavadelt ja eri energiatest koosnevad.
Aga tegelikult, suurt vahet ju pole, Natsionaalsotsialistliku Partei liikmeid kutsutakse ju siiani fašistideks... mis teha, inimloom usub seda mis lihtne ja millega tööd pole vaja teha... seda raskeimat tööd - mõtlemist.
Vasta
#29
Minu kõige "valusam" kokkupuude deemoniga oli päris ammu...olin juba voodis, kui" mingi udu" tuli tuppa ja ma võin vanduda, et hääl küsis-Kas sa magad?" .Mina ütlesin automaatselt , et ei maga ja ehmatasin sellepeale ära, sest kedagi polnud ju peale selle udu ja külm oli ka.Kuna ennem seda olid mõningad olukorrad juba olnud , siis ütlesin vihaga midagi taolist , et- Kao ära , ma ei karda sind! See vist oli viga, sest peale seda tõstis see jõud mind umbes 20 cm voodist õhku ja hakkas keerama(ise olin horisontaalis).Ta keeras mind läbi seina(mida antud hetkel ei eksisteerinud, sest muidu ma poleks saanud ringi peale teha) ja siis viskas maha.Ma olin halvatud, rääkida -hõigata ei saanud ja oli päris õudne..füüsiliselt tegi nii palju viga, et kui ma sealt lõpuks pääsesin , siis selg oleks nagu ära põlenud.Selle ajaga seostub mul veel palju olukordi , aga lõpuks kutsusime ühe vene tädi , kes olukorda leevendas.Kahju on mul sellest, et sellel ajal oli mul väga kerge minna kehast välja, aga peale tädi käiku muutus see raskemaks.
Vasta
#30
Peeglirefleks või kuidas iganes seda nimetada - psühholoogias levinud (ravi?)võte : näitad inimesele lihtsalt pilti või sõna ja ta puistab sulle välja kõik oma hingelt, lihtsalt - kogemata, isegi mõistmata. Lõks, jah aga enese rumalusele või teadmahimule. Ju siis teema on lahti närimata nii paljudelgi.
Vasta
#31
Sobib köigile Tema Tontlikkusega jahmerdajatele.

http://www.esotericarchives.com/solomon/sibly4.htm
Ettevalmistus ,sönad ,kaitse ,atribuutika. Isegi kanga materjal...
See on neljas osa raamatust
Ebenezer Sibly
,,A New and Complite Illustration of the Celestial Science of Astrology,,

Siit on kogu raamatut vöimalik köikvöimalikes formingutes avada.
https://archive.org/details/newcompleteillus00sibluoft

On olnud au ka selle raamatu 1784 a.esmatrükki reaalselt lehitseda.
Vasta
#32
„OK, enne kui kellegile Piibli või muu püharaamatuga virutame, teeks ikkagi selgeks - kesasi on deemon?“
Deemon on esimene Ingel. Energia mis on saavutanud eneseteadlikuse Hetkes.
Inimesel on Deemoni liginemist raske taluda. Ülekantud tähenduses on ta Tuli.
Kujutada ette ennast mikrolaineahjus olevana.
Umbes nii on kui Deemon ligineb...Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat