Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hüppamine alla kõrgelt (maapinnale)
#1
Niisiis, mõtlesin, et kui kõrgelt suudab inimene (maapinnale) hüpata ilma vigastumata. Tahaks ka kuulda kui kõtgelt keegi siin foorumis alla on hüpanud. lisaks, kui tõesti uskuda, et hüppamisel viga ei saa (väga kõrgelt), kas me siis suudame nn. inimpiire ületada.:odie: Avaldage arvamust, tahaks ise ka proovida veidi sellelaadseid asju, ilmselt alustan kuskilt 2m kõrguselt harjutamistLaugh

Muudetud: 4-9-07 kell 07:41:03 Hallucigenia
Vasta
#2
ise olen alla hüpanud 2 korruse aknast
jalad põrutas ära kuid vigastusi ei tulnud.
Delfist hiljaaegu lugesin kuidas
ühel peol moskvas jõi vana umbes 1 l viina ära läks rõdule värsket õhku hingama ja kukkus alla pea 10 m kõrguselt
nagu põrkepall põrkas paarkorda (pealtnägijate jutu järgi) siis tõusis püsti ja läks üles tagasi jooma {stu
hiljem kutsuti talle arst kuid ta kurtis ainult pea üle mis ringi käis Laugh (arvatavasti liigsest alkoholis) arstid kah tal midagi ei tuvastanud Bleh
Vasta
#3
Olen kuulnud et harjutades saab ikka päris kõrgel alla hüpata, ent samas on ka suvalise purjakil inimesed ülikõrgustelt alla kukkunud ja pärast seda minema kõndinud, võta näpust kus see piir on. Ilmselt tuleb välja arvutada luude ja ennekõike liigeste talvusvõime ja selle abil saab siis selle piiri kätte ideaalse maandumistehnikaga.
Vasta
#4
Kui veab, siis kolmandalt hüpates põrutad hüppeliigesed ja põlved ainult ära, kui ei vea, siis...jah, ise tead mis teed.
Ei soovita järgi proovida.
Vasta
#5
nende purjus inimeste kohta nii palju et kui nad kukuvad siis nad ei tõmba oma keha krampi nagu kained inimesed.seetõttu on ka vigastused väiksemad
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: deadstar
nende purjus inimeste kohta nii palju et kui nad kukuvad siis nad ei tõmba oma keha krampi nagu kained inimesed.seetõttu on ka vigastused väiksemad
kogemused?Bleh
Vasta
#7
ei teadmisedLaugh

Muudetud: 19-2-05 kell 20:24:35 deadstar
Vasta
#8
selles mõttes on suhteline see et kui kõrgelt inimene suudab alla hüpata, mõni hüppab niisama üles korra ja maandudes väänab jala või mingil võimalusel isegi murrab selle. teinekord jälle mõni kukub maja katuselt alla ja pole midagi viga. kõik oleneb.
endal kogemused puuduvad sellel alal küll, aga kui mõelda siis vist esimese korruse rõdult olen alla hüpanud ilma vigastamata Bleh

edit: mingi koma ja tühik

Muudetud: 19-2-05 kell 21:19:34 freak
Vasta
#9
Vaatame, seda purjus mehe lugu kuulsin jah, varsti veidi proovin hüppamise harjutamist, praegu hea lumi maas, ps. ma tegelt veidi kardan kõrgust:ee:{mar
Vasta
#10
Tartus on traumapunktis lahedad tädid. Kui ma seda ei teaks, siis ma ilmselt oleksin ka midagi taolist juba ammu proovinud.
Ütleme nii, et see ei tasu ennast ära, vaatad liiga palju underworldi, poiss:)
Vasta
#11
pätakapäevil ronisime sõbraga ta vanaema aias kasvava papli otsa. pappel aga on salakaval ja õel puu ning nii ma kuskilt 2-kordse maja katuseserva kõrgusel astusingi püdelale oksale ja alustasin kiirendasin maa suunas. ikke selg ees. läbi okste. otse kuivand tikripõõsasse.

sõber ronis mudugi kah kohe alla. mulle oli peale kukkunud oks, millest ma kätega kinni hoidsin kui jalgealune oks murdus. ma ise seda ena pealt ära tõsta ei jõudnud. sõber tõstis ühe käega ära. mul oli kõva 2 minti hing kinni matsust ja kole nõrkus sees.

aga ellu jäin ja ronisin julgelt edasi. siiski mitte paplite otsas...
Vasta
#12
underworld irwLaugh
Vasta
#13
täpsel enam ei mäleta millal aga vist 60-70te paiku kukkus üks stjuardess lennu katastroofi ajal lennukist välja ja jäi ellu.
kukkumise kõrguseks oli 3000m ja maandus lumme. ainuke ellujääja selle katastroofi ajal
Vasta
#14
mina kukkusin nt kunagi vanaema juures laka pealt alla(2-2,5m kõrge umbes) ...mängisin seal...see uks oli sealt lahti ja nii ma läksingi selg ees liiga ääre peale ja kukkusin alla selg ees vastu maad...elu käis nagu silme eest läbi küll aga midagi ei juhtunud ronisin uuesti sinna ülesse mängima Bleh
Vasta
#15
oh see kaks ja kaks pool meetrit pole midagi.
lapsepõlves tihti sai hüpatud maja katuselt alla...

see oli nö. meelistegevus.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
oh see kaks ja kaks pool meetrit pole midagi.
lapsepõlves tihti sai hüpatud maja katuselt alla...

see oli nö. meelistegevus.


olid ajadLaugh
Vasta
#17
4 meetrit, või sinna kanti, võibolla ka üle, sest ma pole selles kindel, aga sai hüpatud ilma vigastamataSmile
Vasta
#18
Tegu siis mingil määral siiski hüppamisega, millest sai kukkumine. Nimelt üks mees Bloemfonteinist (Lõuna-Aafrikast) elas üle 1066 meetri kõrguse kukkumise ja mitte ainult, ta lahkus peale kukkumist omal jalal vaid mõne marrastusega.
http://ajaviide.delfi.ee/news/kuum/artic...d=13622672

Nüüd võiks vedada paralleele kas filmiga purunematu või Barkouri kukkumistega.
Tehke järgiwink

Muudetud: 21-8-06 kell 20:56:11 Metavo
Vasta
#19
Enne, kui asud hüppama, võta läbi oma füüsilised eeldused - luustika ja lihastik. Kui sul pole olnud luumurdusid ega luude hõrenemist võid minna edasi lihastiku juurde. Kui oled füüsiliselt heas vormis, võid minna langevarjurite kursustele. Seal õpetatakse ka hüppamise ja kukkumise teooriat. Seejärel võid hakata hüppama.
Vasta
#20
kunagi sai ise ka väikse jõmpsikana 3m kõrguselt hüpatud,kõndisin ka minema.
pmst,luudehõrenemist ple ja luud täitsa terved(näitab see,et peale hobuse käest jalaga saamist oli käsi aind nata sinine,luud polnd murdnud)ja füüsiline on ka suht heaSmile
niiet 5m nüüd?Laughei usu küll,ei hakka pigem proovimaLaugh
Vasta
#21
Mul on igatahes hüppamise piir olemas. Kukkusin läbi 2. korruse põranda seljaga palgi otsa. Seljal pole midagi juhtunud peale verevalumite aga üks hammas läks läbi huule. Käed ja jalad olid ka lõhki. ( muide olin kaine) Peale seda matsu kardan kõrgust natuke rohkem kui ennem.
Vasta
#22
Mu hea sõber kukkus purjuspeaga 5 korruselt alla ja murdis vaid vaagnaluu, aga see oli sellep. ka, et ta kukkus lõdvalt, ei pannud käsi ja jalgu ette nagu seda teeksid kained inimesed samas situatsioonis.
Vasta
#23
kõik sõltub treenituse tasemest - Näiteks nagu siin videos (ettevaatust nõrganärvilised)
Vasta
#24
Tean inimest, kes lapsena seitsmenda korruse aknast alla kukkus ja temaga ei juhtunud eriti midagi. Mingi luu vist murdus, aga ei midagi hullu.
Vasta
#25
Tõepoolest on juhtumeid, kus inimesed on purjus või mitte purjus olekus 9-korruselt kukkuses ellu jäänud, samal ajal kui mõni jääl libisedes luu murrab.
Samuti oleneb Kõik see ka sellest, millises eas inimene on. Vanemale inimesele võib ka 1m kõrguselt hüppamine tõelisi kahjustusi tuua.
Seetõttu ma arvan, et sellist piiri, kui kõrgelt inimene on võimeline alla hüppama (kahjustusi saamata) ei ole.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Evoltusiooni redel: Kes kukkus alla kes jõudis tänapäeva ? excubitoris 1 1,834 22-02-2008, 15:39
Viimane postitus: mustpea

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat