•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müstikaalaste Teoste Soovitusnimestik
#26
Nimelt on ilmunud vaimsel teel edasiliikujate jaoks väga hea ja ülimalt positiivne raamat Sanaya Romanilt "Vaimne kasv".

Esmalt siis üldine raamatu tutvustus:
See raamat õpetab hoolsale lugejale, kuidas tuua kõrgema Mina energiaid oma elu kõikidesse valdkondadesse.
Lugeja õpib, kuidas töötada Universumi kõrgemate jõududega ning kiirendada oma vaimset kasvu.
See raamat aitab igaühel meist häälestuda kõrgematele energiatele, mis on praegusel ajal meie planeedile laskumas, ning kasutada neid selleks, et elada parimat võimalikku elu, mida iganes Looja suudab inimkonnale pakkuda...

Aga sügavuti?
See raamat sisaldab endas vaimse kasvu kursust.

1.osa - Ülespoole sirutumine - räägib ühekssaamisest oma Kõrgema Minaga ja ühenduse loomisest Universumi kõrgemate jõududega: Universaalse Teadvuse, Kõrgema Tahte ja Valguse kui elava olemisvormiga.
Mõned peatükid:
* Elu Kõrgema Minana
* Loomine valguse abil
* Ühendus Universaalse Teadvusega
* Teadvuse kõrgematele tasanditele tõstmine jne.

2.osa - Avanemine sissepoole - räägib kõigi su olemuse osade vahelise ühtsuse saavutamisest südame avatuse kaudu. Sa võid õppida end rohkem armastama, lubama oma ellu kõrgemat hüvangut, vaigistama oma tundeid, viibima tühjuses, valima soovitud reaalsust ja muutma oma kogemust aja kulgemisest.
Mõned peatükid:
* Võnkesageduse tõstmine
* Emotsioonide valitsemine
* Läbiminek tühjusest
* Aja laiendamine ja kokkusurumine jne.

3.osa - Avardumine väljapoole - õpetab looma ühtsust ja kooskõla füüsilise tasandiga ning saama valguse allikaks. See tähendab, et õpid paremini mõistma seda, kes sa oled ja milline on sinu kõrgem eesmärk. Saad teada, kuidas anda oma panus maailma hüvanguks ja kasvada seeläbi teenimise kaudu.
Mõned peatükid:
* Valguse allikaks saamine
* Valgustumine teenimise kaudu
* Illusioonilooride eemaldamine
* Läbipaistvaks muutumine jne.
--
Raamat on saadaval Valgusesaare poest ja ka teistest suurematest raamatupoodidest.
http://www.valgusesaar.com/?id=24&prodID=8

Säragu sina valguses ja valgus sinus, kuniks ka sina oled see valgus!

Muudetud: 17-12-07 kell 21:32:35 Arlich
Vasta
#27
Nägin raamatupoes väga huvitavat teost: IMEDE LEKSIKONI.

Kas keegi on juba uurinud seda?
Teose kohta saab lugeda siit:
http://www.eestikirjastused.com/olion/?p...roduct=246
Vasta
#28
Eile lõpetasin just selle raamatu lugemise.Päris huvitav.Suuremaid ja väiksemaid imesid peaks igale maitsele jätkuma, alustades vanadest headest vaimudest ja lõpetades pisaraidvalavate Jumalaemakujudega.Ja nagu raamatu algul öeldakse-kuna võltsid imed on olemas, siis peab olema ka ehtsaid.
Vasta
#29
Atlantisest ja teistest iidsetest kõrgtsivilisatsioonidest huvitatutele on alles äsja ilmunud teos nimega "Atlantise ja teiste kadunud tsivilisatsioonide atlas".
(poelette uurides tundub, et teos läheb nagu 'soe sai')

Siin siis Apollo raamatupoe link:
http://www.apollo.ee/product.php/0304951

Lisaks Atlantise linna, keele, arhitektuuri, tehnoloogia ja selle kõige hävingu kirjeldustele sisaldab antud atlas veel ka teiste Vahemere piirkonna iidsete kadunud linnade, riikide ja tsivilisatsioonide ehk nö."tõelise Atlantise" ülevaateid.
Teised teemad antud raamatus:
* Helike - kadunud linn
* Tartessos - pronksiaegne linnriik
* Saladuslikud mererahvad (näiteks kaitsesid vaarao Merneptah ja Ramses III omal ajal Egiptust sellise müstilise rahvaste ja suguharude koalitsiooni eest, mis kandis nime Haunebu!!!)
* Kartaago - särav linn
* Trooja - kangelaste linn
* Ühtlasi saame siit üht-teist huvitavat teada asteekidest, maajadest, inkadest, Altiplano Atlantisest, Atlantise müüdi ja religiooni seostest; Assooridest, Kanaari saartest ja Sparteli saarest; Iirimaast ja Tarast, Lemuuriast, Madame Blavatskyst ja teosoofidest, juurrassidest, Atlantise tolteekidest, Rudolf Steinerist, Vaikse Ookeani kadunud mandrist - Mu'st, Yonaguni varemetest, Sir Francis Baconist ja Uuest Atlantisest, Edgar Caycest ja Bimini saartest, Ühe Seadusest ja Beliari poegadest, Piri Reisi kaardist ja Antarktika kõrgtsivilisatsioonist, Kumari Kandamist, Madurai imedest, legendaarsetest keltide maadest (Lyonesse - Tristani kadunud maa, kadunud linn Ys ja Douarnenezi laht, Hy-Brasil, haldjarahva maa ehk Noorte Maana ehk Tir Nan Og), Sambhalast ja Shangri-La'st, Agarthast, õõnsa maa teooriast, Hüperboreast, Thulest ja natsidest, seitsmest kuldsest linnast jne.

Soovitan soojalt.

Muudetud: 5-2-08 kell 11:42:16 Arlich
Vasta
#30
palun soovitage raamatuid kummitustest, üleloomulikest võimetest, unenägusest, kummitustest, vampiiridest, libahuntidest, ennustustest, nõidadest, maagiast jne..
ühtteist olen lugenud, aga raamatukogust raske üles leida.
kõiksugused soovitused on teretulnud, nii tõsielulised kui väljamõeldud juturaamatud.
suured tänud (:
Vasta
#31
"Canterville'i lossi vaim" - Loo Canterville’i lossis elavast vaimust

"Insenerilossi kummitus " - Jutustuses kirjeldatakse juhtumit, mis toimus poistega, kadetikorpuse kasvandikega, kui nad seisid oma surnud ülemuse kirstu juures auvalves.

"Kummitused kloostris" - Pealinnast Hanyuani naasev kohtunik Di kaaskond jääb mägedes äikesetormi kätte. Ainus sobiv ulualune on lähedal asuv taoistlik Hommikupilve klooster. Kuid nagu arvata võib, pole püha klooster sugugi nii pühalikult rahulik paik, nagu arvata võiks. Kohtunik Di peab lahendama järjekordse mõistatuse, mis on seotud kummituste, vanade kuritegude ja vandenõuga.

"Öised külalised " - Raamat vaimudest

"Väike deemonite ja vaimolendite leksikon" - Austria folkloristikaprofessori Leander Petzoldti raamat toob meieni Dracula, emand Holle, haldjad, ükssarvikud, kummitused, trollid, draakonid ja paljud teised rahvausundi maailmast pärit kujud ühtaegu asjatundlikul ja kergesti mõistetaval moel.

"Metsavaimud" - The X Files....

"Vaimud ja hinged " - Ettekujutus surnute vaimudest või hingedest on niisama vana kui inimese ettekujutus surmast. Kõigis kultuurides on inimesi huvitanud küsimus, mis juhtub pärast surma ning kas on võimalik luua ühendust elavate ja surnute maailma vahele.
See huvi ei ole sugugi vähenenud ka tänapäeval. Raamatus «Vaimud ja hinged» püütaksegi esitada lugejale tõestisündinud juhtumeid ja nende analüüse, mille puhul igaüks saab ise oma järeldused teha.

"Saatanast vaevatud" - Stump Logan on surnud, vähemalt väidavad nii FBI kõiketeadvad instantsid...
Kuid kunagine ¹erif varjus teda taga otsivate politseijõudude eest metsikutesse Apalat¹i mägedesse ja naaseb nüüd ellu. Kolmekümne viie aasta eest süttis ta südames järelejätmatu vihkamise säde. Nüüd on mehele jäänud veel üksainus eesmärk: tappa Mary Crow. Kui t¹erokii hõimu indiaanlaste kokkutulekul Tennessees röövitakse Atlanta abiprokuröri Mary Crow kolmekuine ristitütar, arvab naine miskipärast raudkindlalt, et vanad õudused algavad taas täie hooga...
Ta liigub last otsides mööda jälgi, mida jäetakse spetsiaalselt kunagisele t¹erokiide Pisarate rajale. Mary jälitab meest, kes jälitab teda. Tema ümber varisevad kokku teiste elud. Mary ise on peagi silmitsi tolle mehe vihkamisega, oma perekonna traagiliste saladustega ja teadmisega, et kui varem hukkusid teised, siis nüüd on kord tema käes...




.....JA kui neist jääb väheks SIIS http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index
Vasta
#32
Ma arvan, et te kõik olete lugenud huvitavaid fantaasia- ja seiklusraamatuid. Mulle meeldib väga lugeda ja ma mõtlesin, et kes seda teemat loeb võiks siia kirja panna paar enda lemmikut raamatut ja ka lühtitutvustuse selle raamatu kohta Laugh . samas saaks ka arutleda nende raamatute üle !

Mina ise soovitaks teil lugeda Jonathan Stroudi kirjutatud fantaasiarikast "Bartimaeuse triloogiat".
Triloogias on kolm raamatut.
Esimene raamat: Samarkandi amulett.
Kui noor võluriõpilane Nathaniel 5000-aastase d¾inni Bartimaeuse maa peale kutsub, arvab too, et tal ei tule teha midagi, mis oleks kurnavam paarist silmamoonutusest. Kuid Nathaniel on oma vanuse kohta erakordselt nutikas ning tema peas mõlgub midagi hoopis ohtlikumat: kättemaks.
Vastu tahtmist saadetakse Bartimaeus ennekuulmatult halastamatu ja auahne vanemvõluri Simon Lovelace'i käest varastama kurikuulsat Samarkandi amuletti. Enne kui d¾inn ja õpipoiss arugi saavad, leiavad nad end võluintriigide, mõrvade ja vastuhaku virrvarrist.

Teine raamat: Golemi silm
«Samarkandi amuletis» võitis noor võlur Nathaniel au ja kuulsust sellega, et päästis eluga riskides valitsusele kuuluva vägeva juveeli impeeriumi vaenlaste käest; «Golemi silmas» jätkab ta komeedina oma kiiret tõusu ministeeriumiridades.
Ent Londonis külvab hirmu ja hävingut salapärane vastupanuliikumine, ning peagi satuvad hädaohtu nii Nathanieli töökoht kui ka tema elu. Teda ei ohusta mitte ainult tabamatu Kitty ja tema kaaslased vastupanuliikumisest, vaid ka Londonit laastav tundmatu ja hävituslik vägi. Nathanielil tuleb võtta ette ohtlik reis vaenulikku Prahasse ning kutsuda taas välja tülikas, salapärane ja kiire taibuga d¾inn Bartimaeus.
Saab alguse maagia, seikluste ja poliitiliste mängude kiirelt keerlev karussell, kus Nathanieli, Bartimaeuse ja Kitty saatused ootamatult ühte põimuvad

Kolmas raamat: Ptolemaiose värav ( minu lemmik )
Kaks tuhat aastat on möödunud sest ajast, kui Bartimaeus oma võimete tipul oli – võitmatu lahinguis ja võimsa võluri Ptolemaiose usaldusalune. Nüüd, maal vangis ja oma isand Nathanieli põlglikku suhtumist taluma pidades, taipab Bartimaeus, et tema jõud on otsakorral.
Samal ajal uurib varjunime all Londonis elav Kitty Jones salamahti võlukunsti ja deemoneid, lootes lõpetada d¾innide ja inimeste vahelise igavese vastuseisu.
Bartimaeuse triloogia erakordne viimane raamat ühendab endas erinevaid sajandeid ja viib lugejad seni tundmatutesse maailmadesse. Bartimaeuse, Nathanieli ja Kitty saatused ühinevad veel viimast korda. Koos peavad nad võitma reeturist võlurid, paljastama verdtarretamapaneva vandenõu ja astuma vastu kõige suuremale ohule, mida võlumaailm elades näinud on. Ning mis kõige hullem – nad peavad võitlema üksteisega...
Vasta
#33
Raamatud riiulis olemas ja ka läbi loetud. Nad on ikka täielikult ulme ja fantaasia raamatud. Kirjanikul on väga haarav käekiri.
Mulle meeldisid.
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Raamatu tutvustus käib ikka vastava raamatu teemas. Ei hakka kõike ühte teemasse kokku suruma.

Läheb vist paljuks jh . Sick siis võiks lihtsalt soovitada häid raamatuid !!
Vasta
#35
Charles de Lint-Kusagil lennata.
üks minu lemmikuid.
Vasta
#36
" Ennete ja ebausu sõnastik " Philippa Waring
" Leegitsev täiskuu " Matt Barker
" Intervjuu vampiiriga " Anne Rice
" Spiritismi ja müstika entsüklopeedia "
Vasta
#37
Jeff Belanger
Maailma kõige kummituslikumad paigad
Ghostvillage.com salajaste failide põhjal
Inglise keelest tõlkinud Marju Õunpuu
228-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Tammerraamat 2006


TUTVUSTUS

See raamat kujutab endast ümbermaailmareisi kohtades, kus inimesed on kummitustega kokku puutunud. Mõned legendid tulevad ajaloost esile seetõttu, et kummitusi mäletatakse sellistena nagu need kunagi olid ja need ei kustu mälust, sest neid nähakse ikka ja jälle. Erinevate elualade tunnistajad jutustavad, mida nad tundsid, kuulsid, nägid ja mõnikord isegi haistsid. Autor palub lugejatelt pisut aupaklikkust, sest külastatakse mõningaid pühasid paiku. Kodusid, kus olete külaliseks ja ajalooliselt tähtsaid kohti, kus seinad, maapind ja kummitused tõesti räägivad.
Vasta
#38
" Maagia alustalad" Hannes Vanaküla
Vasta
#39
" Universaalne unesümboolika " Jüri Henno
See on tegelikult unenägude seletaja ja üks-ühele seda võtta ei saa, sest eks igal inimesel ole omi märke, mille järgi ta midagi paika paneb, aga üldiselt soovitan! Mingit erilist juttu seal ei ole, kõigest tähestikulises järjekorras unenägudes esineva tõlgendamine. Mina uurisin seda huvi pärast, et vaadata, kui palju erineb seal kirjutatu minu enese märkidest.
Vasta
#40
Hmm. Mai viitsi seia kopi-peistida seda, mida ühes teises foorumis Su jaoks kirja panin. Või ehk peaksin? Ehk on ka teistele kasulik. Sest vata - oma silm on kuningas. Ja noh - kõik see teiste soovitatu on niivõrd subjektiivne. Mine ja seisa korra õige riiuli ette, uuri, mis Sinule lähedal olevas raamatukogus olemas on ja kui miski huvi pakub, siis laenuta. Sest vata - me keegi ei tea tegelikult Sinu lugemiskogemust ning Su siinolev abipalve on tegelikult nii krdi mittemidagiütlev. Selles sinatses foorumis on ju olemas mitu teemat (nii raamatute kui netitekstide näol), mis saaks sind kuhugi juhatada.
Aga noh - kui juba juttu tuli, siis - ehk on abiks ka mõnele teisele, kes on otsustusvõimetu:

Mina, kui raamatukogutöötaja, võin teile puhtsüdamlikult üles tunnistada - raamatukogujad ei hammusta. Vähemalt suurem osa neist mitte. Selle jaoks nad seal ongi, et teid aidata. Küsige. Ja nad juhendavad teid õige riiuli ette. Tegelikult ka.

Rahvusraamatukogul ning TÜ-raamatukogul on selline vahva andmebaas, kus kõik Eestis ilmunud, eesti keelsed ja Eesti kohta käivad raamatud sees.
http://ester.nlib.ee/ (Rahvusraamatukogu) ja http://este.utlib.ee (Tartu Ülikooli Raamatukogu). Andmebaas kui selline pakub mitmeid erinevaid otsinguvõimalusi ning näitab ka ära, kas ja millistes kogudes on võimalik antud raamatut laenutada (Seda küll ainult suuremate kogude põhjal. Väiksemate kogude jaoks on andmebaasisüsteemid RIKS ja URRAM ja vist mõnel kogul veel miski. Selle jaoks on mõistlik kontrollida kohaliku keskkogu andmebaasi, mis enamjaolt on netis kättesaadav)

Ja kui ma siin juba pläägutama hakkasin, siis äkki kiirtutvustus liigitussüsteemist.

Vata kui Sa raamatukokku lähed, siis raamatud on põhiliselt kahes osas - juturaamatud ja aimekirjandus. Juturaamatud kipuvad olema autorite järgi tähestiku järjekorras. Vahvamates raamatukogudes on ulmekirjanduse jaoks eraldi riiul. (Ning mitmes raamatukogus lihtsalt mingi eristussüsteem - näiteks värvilised täpikesed raamatuseljal). (No vaata kasvõi Ulmekirjanduse andmebaasi).

Aimekirjandus on jagatud liikidesse. Põhiliike on 10. Tavaliselt juhendavad nende juurde nii liiginimed kui numbrid (mis on nii riiulitel kui ka riiuliotstel, sõltuvalt kogust). Teie poolt soovitud temaatikaga raamatuid võite leida järgmistest liikidest (raamatute tagumisel küljel on pikem numbrijada, seal on raamatu liik täpsemalt määratletud.):

liik 13 (ehk vaimuelu filosoofia, vaimuelu metafüüsika).
*133 okultism ja salateadused

liik 29 (mittekristliku usundid)
*seal on igasuguste usundite nig samas ka müütide kohta raamatuid.

liik 39 (etnoloogia, etnograafia, kombed, tavad, traditsioonid, elulaad, folkloor)
*398 folkloor kitsamas tähenduses - just seal peaks olema põhilised libahuntide ja vampiiride kohta käivad asjad.

Nii - ja kui sa hakkad nüüd riiulite vahel kõndima, siis põhiliigid on kindlasti märgitud. Edasi peaks ju juba lihtne olema. Vaatad numbrite järgi. Uurid täpsemalt, mis seal riiulil on ja üsna tõenäoliselt leiad, mida vaja.


Näiteks

(Tegelikult ei ole nii keeruline, kui tundub).
Ja noh - niivõrd häbitu minust märkida, kui see ka pole - alati on abiks google.com. wikipedia.com jne. Väga umbmäärastele küsimustele on nii krdima keeruline vastata. Kuigi minu professionaalne kretinism ütleb, et kui inime tahab abi, siis ma pean aitama. (Jätkuvalt - kõik ju sõltub lugemiskogemusest ja teadmistepagasist. Ei saa soovitada algajale miskit äärmiselt keerulist teost, mis eeldab eelnevat lugemiskogemust ning vastupidi - narr oleks teadjale soovitada baastekste, mis tunduvad lausa elementaarsed)

PS: Näädsasiisnüüdsasiis mis veel meelde tuli - on olemas ka sehuke asi, nagu http://ise.nlib.ee, kuhu on tehtud kirjed praegu ilmuvast ajakirjandusest. Ehk siis - kui on mingi teema, mille kohta oleks hädasti vaja infi saada, siis on mõistlik ka sealt kontrollida. Seal pole küll täistekste, kuid on olemas korralikud kirjed selle kohta, millisest ajakirjast/ajalehest Sa soovitud teema kohta artikleid leiaksid. (Asi, millest suurem osa inimesi ei tea - eriti kui on tarvis teha mõnd referaati või muud sellist. Seal küll inf vastavalt ajakirjale/ajalehele kuskilt 90-te keskpaigast alates, kuid ega maakondade keskraamatukogud ei kipugi suurt vanemaid asju alles hoidma.)

PS2: loodan, et sain abiks olla wink
PS3: no ei saa üks inime nii palju trükkimisvigu teha. Süüdistan hilist öötundi.





Muudetud: 7-5-08 kell 01:18:49 -j-
Vasta
#41
Ütled, et raamatukogu töötaja ei hammusta? Khm, mul kusjuures tuli ka kunagi mõte raamatukokku minna ja küsida vastavat kirjandust ja raamatukogu töötaja kargas mulle peaaegu kallale. Noh, umbes nii, et miks peaks keegi tahtma lugeda sellist koledust ja hullude inimeste kirjutatud raamatuid. Ja et kui raamatu nime ei tea, ja nii üldiselt küsin, siis tema aidata ei oska (või ei taha ). Kuigi enamus raamatukogus töötavaid inimesi on sõbralikud, aga siiani ma ise raamatukokku enam ei kipu, kui miskit lugeda taha, ostan konkreetse raamatu endale ise. Kuigi asjal väga hea külg see, et olen suutnud koguda endale korraliku isikliku raamatukoguSmile
Vasta
#42
Hmm. Kas pole mitte ennatlik loobuda peale esimest negatiivset kogemust? Sel juhul ei tahaks mina enam kunagi liinibussiga sõita ega poes käia ega raamatukogussegi nina pista. Inimesi on igasuguseid.

Ning kui jälgida mu ülaltoodud viiteid ehk siis noidsamu liiginumbreid, siis peaks iga vähegi arukam inimene ise õige riiuli üles leidma.

Samas - tead ma näen ka igasuguseid inimesi, kes tulevad midagi sellist küsima (ja sellises vormis), et ei oska neid kohe kuidagi aidata. Minu puhul ehk on positiivne mu professionaalne kretinism, et inimest peab aitama, see on mu töö. Kahjuks pole kõik mu kolleegid sama mõtlemisega.

Ning mõeldes kultuuritöötajate suhtelisele alamakstusele - mina kahjuks ei saa endale isiklikku raamatukokku sugugi kõige hää muretsemist lubada.

ps: Mu meelest on raamatupoest palju keerulisem midagi üles leida Laugh
Vasta
#43
Ega jah vanasti tõesti ei leidnud esoteerilist kirjandust raamatukogust üles! Aga nüüd on pea igas kogus üleval ka silt OKULTISM või ESOTEERIKA või UFO-alane kirjandus.
Tuleb lihtsalt küsida, kus see riiul on.
Kõiki müstika-alaseid teoseid muidugi nende alt ei leia.
Näiteks, kes kasutab interneti raamatukoid uute raamatute leidmiseks. siis esoteerika raamatute juurde saab kõige kiiremini vajutades vasakult poolt teema religioon ja seejärel paremalt poolt esoteerika. Oma imestuseks leidsin aga eile, et hulk samasse teemasse kuuluvaid teoseid on pandud teemasse esseistika. Sinna saab vajutades teema kirjandus vasakult poolt ja paremalt esseistika. Raamatukogus on ka need teosed õigetes kohtades. Näiteks Sinusuka huvitav sari. Vahel okultismi all, vahel ajaloo all, kuhu miski teos suunatakse. Kui internetist kaanepilt juba nähtud, leiab üles küll.
Kui tihti raamatukogus käia, siis võib juba kinnisilmi huvitavad teosed üles leida! Ja neid on nii palju viimasel ajal trükitud, et võtab pea kirjuks!
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas: -j-
Hmm. Kas pole mitte ennatlik loobuda peale esimest negatiivset kogemust? Sel juhul ei tahaks mina enam kunagi liinibussiga sõita ega poes käia ega raamatukogussegi nina pista. Inimesi on igasuguseid.

Ning kui jälgida mu ülaltoodud viiteid ehk siis noidsamu liiginumbreid, siis peaks iga vähegi arukam inimene ise õige riiuli üles leidma.

Samas - tead ma näen ka igasuguseid inimesi, kes tulevad midagi sellist küsima (ja sellises vormis), et ei oska neid kohe kuidagi aidata. Minu puhul ehk on positiivne mu professionaalne kretinism, et inimest peab aitama, see on mu töö. Kahjuks pole kõik mu kolleegid sama mõtlemisega.

Ning mõeldes kultuuritöötajate suhtelisele alamakstusele - mina kahjuks ei saa endale isiklikku raamatukokku sugugi kõige hää muretsemist lubada.

ps: Mu meelest on raamatupoest palju keerulisem midagi üles leida Laugh

No eks ta jah natuke ennatlik ole, aga vähemalt oma kodukoha raamatukokku küll enam ei kipu. Ja näiteks Tallinnast oleks mul natuke tüütu raamatuid laenutamas käia.
Ja kusjuures ma küsisin selle raamatukogu töötaja käest esoteerilist kirjandust, mille peale too mind enam-vähem hulluks kippus tembeldama.
Siiani olen raamatupoes hästi hakkama saanud, kuigi jah, raamatud on kallid. Ega minagi mingeid miljoneid kokku aja, kuid vahel võib ju miskit head lubada endalewink
Vasta
#45
Ma oleks selle proua hukkamõistust siis pisutki aru saanud ( no kui arvestada, et tegemist oli niiöelda "keskmise" keskaealise või vanema prouaga, kes ise loeb aint kartlandi ning muud sarnast), kui Sa oleks küsinud "satanismi" või miskit sehukest, millele on meedias negatiivne ja hukkamõistev suhtumine külge poogitud. Aga "esoteeriline" ei tohiks ju üldse nii eemalepeletavalt mõjuda. (Eriti kui arvestada, et tõenäoliselt seesama proua ka ise luges "Paradoksi", kui see ilmuma hakkas, sest no olgem ausad - peaaegu kõik lugesid...)

Tegelikult on see minu jaoks alati pisut müstiline tundunud, kui tohutult inimesed vananedes unustavad/muutuvad/mõtlevad asju oma jaoks ringi. Sest alatihti toimuvad need muutused suht kiiresti ning on tõepoolest vastupidised sellega, mis nad enne arvasid/mõtlesid/tundsid. Kas tõesti teeb üleminekuperiood naisterahva ajudega selliseid asju? ( Ei tea, kas keegi on seda uurinud? Minu jaoks on tegemist tõepoolest suht "para" teemaga Laugh Näen seda iga päev kõrvalt. Õnneks on endal sinna veel 15-20 aastat aega. Aga ikkagi. Veider. Ja selle kommentaariga teenin niikuinii "lamba" staatuse)
Vasta
#46
- kui soov teada, mis eestirahvas noist asjust arvanud:

Rehepapp on riikliku programmi "Eesti keel ja rahvuslik mälu" projekti "Eesti folkloori fundamentaalväljaanded (muistendid)" ja muude EKM Folkloristika osakonna rahvausundi ja meedia töörühma projektide käigus digitaliseeritud tekstide andmebaas ja selle veebiväljund. Digitaliseeritud pärimus hõlmab teemasid: hiiud, katk, maa-alused, halltõbi, lendva, Tõnn, mets- ja vetehaldjad, järved, puud, libahunt, aarded, valikteated muude mütoloogiliste olendite, kosmoloogia, loitsude, meediumite kohta. Andmebaas sisaldab ka erinevates usundi- ja jutuväljaannetes avaldatud tekste.

... kokku 10183 teksti, enamus muidugi suht lühikesed.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas: -j-
Ma oleks selle proua hukkamõistust siis pisutki aru saanud ( no kui arvestada, et tegemist oli niiöelda "keskmise" keskaealise või vanema prouaga, kes ise loeb aint kartlandi ning muud sarnast), kui Sa oleks küsinud "satanismi" või miskit sehukest, millele on meedias negatiivne ja hukkamõistev suhtumine külge poogitud. Aga "esoteeriline" ei tohiks ju üldse nii eemalepeletavalt mõjuda. (Eriti kui arvestada, et tõenäoliselt seesama proua ka ise luges "Paradoksi", kui see ilmuma hakkas, sest no olgem ausad - peaaegu kõik lugesid...)

Tegelikult on see minu jaoks alati pisut müstiline tundunud, kui tohutult
inimesed vananedes unustavad/muutuvad/mõtlevad asju oma jaoks ringi. Sest alatihti toimuvad need muutused suht kiiresti ning on tõepoolest vastupidised sellega, mis nad enne arvasid/mõtlesid/tundsid. Kas tõesti teeb üleminekuperiood naisterahva ajudega selliseid asju? ( Ei tea, kas keegi on seda uurinud? Minu jaoks on tegemist tõepoolest suht "para" teemaga Laugh Näen seda iga päev kõrvalt. Õnneks on endal sinna veel 15-20 aastat aega. Aga ikkagi. Veider. Ja selle kommentaariga teenin niikuinii "lamba" staatuse)

Noh, jah, see mammi võis seal mingi 50- aastane olla küll, kuid ka siis kui ma oleksin küsinud satanismi puudutavaid raamatuid, oleks ta pidanud siiski abiks olema. See oleks ju sama, kui ma lähen poodi ja palun poemüüjalt näiteks kala, kuid poemüüja ise ei salli kala absoluutselt, ning seetõttu keeldub mulle seda müümast. Noh, teeb ju laias laastus sama välja?
Ja seda olen muidugi ise ka tähele pannud, et vanemad naised muutuvad kuidagi õelamaks, kui nad nooruses olid. Loomulikult mitte kõik, aga valdav enamus siiski.
Vasta
#48
Loomulikult oleks pidanud abiks olema... See ju elementaarne.
Vasta
#49
No seda loomulikult. Ise arvan, et selline inimene, kes ei suuda erapooletuks jääda, ei peaks tegema sellist tööd, kus tuleb päris palju inimestaga suhelda.
Kuid teemaalgatajale võin soovitada veel sellist raamatut, nagu seda on " Tarkuse oraakel " Ivarna Kalinkovalt. See selline raamat, kus jungaanlike kaartide tähendused. Ka kaartid on kaasas, aga suht õhukesed.
Vasta
#50
Jeff Belangeri raamatud on vaieldamatult lemmikud, väga tõetruud. Hakka või ise uskuma wink Eesti keeles on saadaval " Maailma kõige kummistuslikumad paigad" ja "Kummitused meie keskel".
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat