Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MANUSKRIPTID. Voynichi käsikiri.
#51
Paar linki teemasse liituvalt

Voynichi käsikiri dekodeeritud?

http://www.edithsherwood.com/voynich_dec...zAodg1OmMw

ja natukene piltidest

http://www.edithsherwood.com/voynich_author/index.php

ja käsikirjaga seoses veel:

http://www.edithsherwood.com/index.php
Vasta
#52
Jaa, ka huvitavad lingid. Mõtlesin just, et pole ühtki ajaloolist tarkpead olnud, keda selle käsikirjaga ei oleks seostatud või kes seda ei oleks oma eluajal uurinud.
Palju kuulsaid nimesid tuleb välja minu eelmise posti teiselt lingilt. Üks on Ethel Boole, kuulsa matemaatiku George Boole tütar, abielus Wilfrid Voynichiga.
Ethel Lilian Voynich (1864– 1960) oli iiri romaanikirjanik ja muusik:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethel_Lilian_Voynich
Kiirvaade eelnevalt toodud käsikija uurimuse lingilt selle Ethel Liliani kohta:
http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cach...LFCKLO1HRg

Nüüd siis selgus, et Voynichi käsikirja seostatakse ka Leonardo da Vinciga.
http://www.edithsherwood.com/voynich_aut.../index.php

Ja sinu esimese lingi lõpus on kasutatud niisuguste isikute uurimust nagu:
Kennedy, G. and Churchill, R., 2006, The Voynich Manuscript, Inner Traditions, Rochester Vermont, p.243.
Vasta
#53
Sellelt Edith Sherwoodi lehelt võib hea fantaasia korral mida iganes välja lugeda. Näiteks täheühend TL on täpipealt Stolze-Schrey stenograafiasüsteemi järgi sama, ka G on ainult natuke kõveram, S on peegelpildis, R tähega sarnanev kõverik on kord S, kord R, nii kuidas kasulikum on. Tuleb meelde paralleel Oaki saarelt leitud kiviplaadiga, mida iga dešifreerija tõlkis omamoodi.
Vasta
#54
Oaki saarelt? Pole niisugusest kiviplaadist varem kuulnudki. Äkki lisad selle loo siia teemasse:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=aarded
Vasta
#55
Müstik-loe palun tähelepanelikult!

Kuigi siiani ei ole käsikirja sisu suudetud tõlgendada, andis süsinikmeetodil uurimine, et see pärineb 15. sajandi algusest ehk on umbes 100 aastat vanem kui seni arvatud.

USA Arizona ülikooli teadlase Greg Hodginsi ja ta meeskonna poolt tehtud uuring näitas, et käsikiri pärineb ajavahemikust 1408 – 1438.

«Uuring paljastas, et see käsikiri valmis pikema ajavahemiku vältel,» selgitas uurija.

Tindi uuring aga näitas, et see käsikiri kirjutati väga värske tindiga, mis valmistati just enne kui kirjutama hakati.

Teadlased lükkasid ümber laialt levinud teooria, et selle võis kirjutada 13. sajandi Inglise tuntud teadlane ja usutegelane Roger Bacon.

Allikas


Kõike seda saad näha ka eelpool antud dokfilmi lingilt!
Vasta
#56
Oo, tänud selle täpsustuse eest!
Mul oligi siiani artikli esimene lause: Illustratsioonide järgi otsustades pärineb see käsikiri Euroopast ajavahemikust 1450-1520. Lisasin selle täpsustuse nüüd.
Muidu ma tegin selle teema a. 2005 ja siis veel oletati autorina teiste seas ka kuulsat inglise alkeemikut Robert Boyle.
Ja minu teada oli see Roger Baconi teooria juba siis ümber lükatud. Igatahes ma teda oma esipostis ära ei toonud.
Viimati lugesin Budismi entsüklopeedi artiklit selle käsikirja kohta.
Aga kena, et käsikirja kirjutamise daatumid siis nüüd täpsemini paika pandud. Rohkem tegelt huvitab: KES SELLE KIRJUTAS?
Need Boyle ja Bacon on tegelt veel huvitavamad, kui see käsikiri ise.
Vasta
#57
(08-07-2011, 20:26 )Müstik Kirjutas: Rohkem tegelt huvitab: KES SELLE KIRJUTAS?
Need Boyle ja Bacon on tegelt veel huvitavamad, kui see käsikiri ise.

Eks inimesed on erinevad ja mind näiteks esmalt huvitab küll, et mida sinna on kirjutatud? Kahtlustan, et isegi kui kindlalt oleks teada, kes selle kirjutas, siis kasu ei oleks sellest ikkagi midagi. Huvitav on veel see, et muidu loed imelugusid imevõimetega inimestest, kes kõik infoväljast teadmisi ja infot nopivad jne, aga nüüd ei leidu siis ühte sellist, kes selle käsikirja ära tõlgiks. Kummaline.
Vasta
#58
Eelpool olevast allikast üks huvitav lause:

2003. aastal teatas arvutiteadlane Gordon Rug, et tal õnnestus luua Voynichi käsikirja alfabeedi sarnane alfabeet. Kuid ta ei tõendanud seda avalikult.

YouTube
Vasta
#59
Bacon arvatavasti sai selle raamatu oma hooldesse mingiks ajaks, aga ei suutnud seda lahti kodeerida . Mees suutis mingi nipiga kùll vàlja môelda pùssirohu oma laborites, aga Tarkade kivi, mida ta lootis luua jài siiski talle unistuseks . Mees muideks pandi vanglasse kuni elu lôpuni . Sùùdistati teda satanismis ja paavsti poolt keelatud seadusele mitte allumises . Paavsti poolt oli keelatud alkeemia ja alkeemiaga tegelejatele mààrati tavaliselt surma nuhtlus, tuleriidal pôletamise làbi !

Tàpsemalt làme nùùd siis Voynichi käsikirja juurde ja minul on hea pakkumine, et kes oli selle kàsikirja autor !
Nicolas_Flamel .
http://et.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Flamel !

Nicolas Flamel (sündinud arvatavasti 1330, surnud 1413. aasta paiku) oli 15. sajandil Prantsusmaal elanud juudi alkeemik, kelle päevikutest on leitud ainsana teateid, nagu ta oleks avastanud alkeemia põhilise eesmärgi "tarkade kivi" koostise. Kahjuks pole seda koostist kusagil üles märgitud ja ajalugu on selle loo enda hämarustesse jätnud.

Pilte millega vôiks vôrrelda Voynichi käsikirja ja Nicolas_Flameli joonistusi . Sarnasus on selles , et môlemad on alguses joonistanud piltidele teatud esemed , vôi taimed ja hiljem on selgitused juurde kirjutanud !
Flamel ,
[Pilt: Alchimie_de_Flamel_7.jpeg]
[Pilt: Alchimie_de_Flamel_1.jpeg]
Voynich
[Pilt: f99r.jpg]

Flamel on vàga huvitav isiksus, kelle kohta tasub wikist lugeda nii vene,inglise, kui ka prantsuse keeltes !
On ùks lugu kuidas 17. sajandil keegi reisumees Paul Luka Tùrgi reisil tutvus ùhe meesterahvaga, kes kinnitas, et on sôber Nicolas Flameliga ja tema naisega . Ja ta olevat 3 kuud tagasi Indias nendega hùvasti jàtnud . Flameli pere vanuseks oleks sellel ajal pidanud olema juba vàhemalt 300 aastat !
Kui see kuulus alkeemik tôesti suutis leida surematuse valemi ja avastaski Tarkade kivi ? Siis vôibolla kirjutaski just nimelt tema Voynichi käsikirja ?
Aga, kui ta oleks surematu, siis milleks oli tal tarvis oma kàsikiri maha mùùa, vôi kellelegi kinkida ?
Vasta
#60
Tänud teemat huvitavalt täiendamast!
Siiski pean täheldama, et Roger Baconi käes ei saanud ju käsikiri olla. Bacon elas u. 1214-1294, st 13.sajandil, USA Arizona ülikooli teadlase Greg Hodginsi ja ta meeskonna poolt tehtud uuring aga näitas, et käsikiri pärineb ajavahemikust 1408 – 1438, st 15.saj. algusest.
Muuseas, Roger Bacon olevat loonud lisaks veel nii mikroskoobi kui teleskoobi ja isegi kõneleva pea.

Aga Nicolas Flameli isik on tõepoolest huvipakkuv ja aastaarvud peaks ka klapituma. Eriti kui ta elueliksiiri avastanuna hoopis kauem elas. Ametlikud eluaastad on (1330-1418). Tõin uuesti ära, et lihtsam oleks võrrelda teadlaste uuringuga.
Ja Voynichi käsikirja ja Flameli joonistustel on tõepoolest sarnasusi. Need peaks olema teoses „Le Livre des Figures Hieroglyphiques“ („Hieroglüüfsete kujundite raamat“) Paris, 1612 või olid need hoopis Flameli päevikus?

Lisan veel, et elavhõbe puhtaks hõbedaks muuta õnnestunud Flamelil 1383. aastal ja kolm kuud hiljem sama suureks kullakoguseks. 1416 a. teatas ta, et Filosoofiline ehk tarkade kivi on mõistatuslik kullapulber ehk ORME (Ormest meil siin mitmes teemas juttu olnud). Seeläbi sooritas esimese alkeemilise transmutatsiooni ja sai muinasjutuliselt rikkaks. Oli väidetavalt 1398-1418 ka Siioni Ühenduse suurmeister. Nagu Boylegi, keda on samuti Voynichi käsikirja autoriks oletatud..
Flamel oli ka see, kes uuris 21 aastat maag Abramelini kabalistliku teksti, kuni 1382 üks juudi õpetlane Leon selle talle Hispaanias lahti seletas. Nii, et esoteerilisi teadmisi tal jagus ja mine tea - äkki panigi need ORME valmistamise õpetused just Voynichi käsikirja šifreeritult?
Ja pika eluea saladus säilib ka šifreerituna siiani. Ei tasu ka unustada, et esimesed teated Voynischi käsikirjast on 17.saj-st, mil manuskript kuulus salapärasele Praha alkeemikule Georg Barechile. Ja ka Flamel oli alkeemik. Ehk elas Flamel 17.sajandil Georg Barechi nime all? On ju ajaloost teada teisigi põnevaid isikuid, kes erinevatel sajanditel erInevate nimede all elanud. Neist ka meie foorumis juttu.
Flameli detailne elulugu: http://www.flamelcollege.org/flamel.htm

Peab ka mainima, et Flameli haud leiti tühjana.
Ja 18.saj. kirjutas ka Louis XIV arheoloog Paul Lucas, et Flameli olevat hiljuti nähtud ja sarnaseid jutte liikus teisigi.
Siin ka üks huvitav link, prantsuse keeles, aga huvitavate illustratsioonidega:
http://herve.delboy.perso.sfr.fr/fig_hier.htm

Vasta
#61
Ma kirjutasin natukene kiiresti ja tegelt oleks usutavam, et Baconi uurimisi vôis ta jàtkata kindlasti, sest jah Bacon on ikka palju varem sùndinud Smile
Sellest ka vôibolla Baconi nimi on lisatud kàsikirja, kui kaasautor ehk ?

Ja veel olevat Pariisis nàhtud meest, kes tutvustas ennast seltskonnas nimega Nicolas Flamenco . See mees tutvustas ennast ka, kui alkeemikut ! Aasta vôis olla 1700+- ....
Vasta
#62
Kindlasti jätkas ta temast varem elanud alkeemikute uurimusi!Smile
Vat sellest Nicolas Flamencost ei ole juhtunud lugema seni.
Aga lugesin vahepeal, et Flamel olevat näinud unes saladuslikku metallkaantega raamatu, mille 21 lehekülge olid kaetud mõistatuslike diagrammidega ja pärast seda leidis selle raamatu ka päriselt ühest raamatupoest. Tegemist oligi sellesama maag Abramelini tekstiga ehk nõidumisõpikuga. Selle tõlkis hiljem inglise keelde Kuldse Koidiku ordu liige S.L. MacGregor. Ja see teos aitaski Flamelil elavhõbedat hõbedaks muuta.
1410 aastal (80 a-na) kujundas Flamel oma hauamonumendi, mida kaunistasid alkeemia sümbolid ja diagrammid. Pildid monumendist on selle minu eelmise posti viimasel lingil.
Sada aastat peale tema surma usuti endiselt, et Flmael on elus ja võib elada 600 aastaseks. Otsiti läbi tema kodumaja Marivaux´ tänava nurgal ja tuhniti see läbi, lootes leida kulda. 1816 levis Pariisis uudis, et maja omanikud on leidnud keldrist mitu purki mingi raske tumeda ainega, kuid kullast polnud jälgegi.
18.saj. teatas ka kirjamees Amans-Alexix Monteil oma raamatus, et hiljuti olevat Flameli nähtud oma laboratooriumis magnum opusega tegelemas.
Sihukesed lood siis selle prantsuse kõige kuulsama alkeemikuga.

Vasta
#63
Lisan uue Exu leitud uudise siia teemasse, kuna tegu on manuskriptiga.
Nimetuseks on pandud Saatna Piibel - Codex Giga.

See asub Rootsi Rahvusraamatukogus.
Mis on Codex? küsitakse selles artiklis ja vastatakse: codex on kollektsioon vanadest käsitsi kirjutatud raamatutest, kus tihti ka joonistused sees. Gigas tähendab - hiiglane.
Tõlkes võiks siis olla: "Hiiglaste raamat."
Antud codex on pärit arvatavasti ühest Tšehhi benediktiini kloostrist ja sattus rootslaste kätte pärast 30.aastast sõda.
Raamatuga on munk, kes selle tõenäoliselt kirjutas, kõvasti vaeva näinud - küllap palju aastaid.
Artiklis arutletakse just selle vana raamatu illustratsioonide üle, et mida need kujutada võiksid.
Kuradipildid seal arvatakse seni olema rohkem sümbolid kui kindlad objektid mingil iidsel jumalateenistusel.
Seda vana raamatut Rootsis ei eksponeerita.
Pilte saab vaadata internetist.

http://io9.com/5873098/codex-gigas-devil...n-old-book

Lisan veel, et niisuguseid vanu huvitavaid raamatuid on väga palju.
Vaatasin hiljuti üht History või Discovery dokki, milles räägiti Iirimaa manuskriptidest. Nimelt olevat Iirimaal praeguseks vanadest raamatutest maailma suurim raamatukogu. Seal olevat ka niisuguseid haruldusi, millest Vatikan võib ainult unistada. Nimelt Rooma lõpuaegadel, kui barbarid Rooma raamatukogusid põletasid ja rüüstasid, olid just iiri mungad need, kes nii Rooma kokkuvajunud riigist kui mujalt, isegi Egiptusest, vanu manuskripte kokku korjasid või neid kloostrites ümber kirjutasid.
Iirlaste juurde jõudis kristlus kõige hiljem ja nad olid neist teostest eriliselt huvitatud.

Vasta
#64
Kuradipildid? Egiptlaste hieroglüüfidest tuleb sarvedega muna pilt kohe ette ja see ei tähenda sugugi saatanat. Mis käsikirjade vanusesse puutub, siis ikka ja jälle on asju nö ümber joonistatud, Piri kaardid näiteks. Nii mõnigi hästi unustatud vana saab niimoodi uue olemise.
Vasta
#65
(11-01-2012, 21:15 )Müstik Kirjutas: Gigas tähendab - hiiglane.
Tõlkes võiks siis olla: "Hiiglaste raamat."

http://io9.com/5873098/codex-gigas-devil...n-old-book

Nii - ja nüüd ma jään ootama, kas Exu on ka tegelikult vanadest raamatutest huvitatud - ja juhtub seda teemat lugema...irv.Bleh

Giga pole mitte ainult hiiglane vaid ka suur või hiiglama suur, peamine võimsaim jne.
Sõna juur on jahh klassikaliselt võetud kreeka sõnast gigas mis tähendab hiiglast.
Seega võib seda ka tõlgendada kui suurt/peamist/kõige olulisemat raamatut või suurt /teksti/ kogumit.

PS. Lemmik "teema" - Tänased postitused Bleh
Vasta
#66
Keda seal siis kujutatakse kas kuradit või Sethi või milleks niisugune raamat üldse käsitsi kirjutati?
See Codex Gigas on ka wikisse pandud:
http://en.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas

Codex Gigase veebileht:
http://www.kb.se/codex-gigas/eng/
Vasta
#67
Vahest on oluline - keelekasutus ja sellest ka tähendus muutub. Kui meie saame aru asjast NII
siis selle loojad hoopis teisiti ehk sõnnikuvankriga üldjuhul lapsi siiski ei viida.
Selle pärast on oluline aru saada MIDA ühe või teise raamatu nimetus selle loomise kontekstis
tähendas - mitte see kuidas meie seda nüüd tõlgendame. Keelest valesti arusaamise tõttu on
ju väidetavalt lausa sõdu peetud. Keelest valesti arusaamise tagajärgi tunnevad mitmed süütud
kes vanglas istuvad ja MEIE kõik igapäevaselt kui raha asemel lepalehti ringi tassime.

Tollal puudus trükitehnika ja olulised raamatud kirjutati ja joonistati alati käsitsi wink
Hetkel ei tahaks ma midagi nende käsikirjade kohta arvata - kui arvan siis kirjutan - siia ka.
Vasta
#68
Voynichi käsikiri peidab endas reaalset sõnumit. Vähemalt nii väidab Manchesteri Ülikooli doktor Marcelo Montemurro. Antud juhul on tegemist siis arvuti abil tundmatu teksti analüüsiga, mille tõlkeni siiski ei jõutud.

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-22975809
http://www.plosone.org/article/info%3Ado...ne.0066344
Vasta
#69
http://www.newscientist.com/article/dn24...vJTybSkncx
Lahendati selle loo saladus....
Vasta
#70
(05-02-2014, 17:12 )HUGOTH Kirjutas: http://www.newscientist.com/article/dn24...vJTybSkncx
Lahendati selle loo saladus....

Tore oleks, kui see ka nii oleks, aga mina nii kategooriline veel ei oleks.... Smile
Vasta
#71
(05-02-2014, 17:12 )HUGOTH Kirjutas: http://www.newscientist.com/article/dn24...vJTybSkncx
Lahendati selle loo saladus....

Antud väites võib leiduda ka oma osa tõtt.

Voynichi käsikiri pärineb radioaktiivse süsiniku meetodil põhinevate uurimuste kohaselt 15sajandist(1404-1438), wikipedia andmetel. Ja päritoluks Põhja-Itaalia. See uuring viidi läbi USA's Arizona Ülikoolis, kuid sellekohast ametlikku teaduslikku artiklit ei ole avaldatud.

Voynichi käsikirjas leidub mitmeid pilte mis meenutavad nn. nooruseallikat. Jaht nooruseallikale oli päevakohane maadeavastusperioodil. Ja seda eriti 15. sajandi lõpul ning 16. sajandi alguses. Ning koht kust seda üritati leida oli just Kariibi mere piirkond. Hispaanlased said Kariibi mere saarte elanikelt teada, et nooruse allika võib leida just maiade tsivilisatsiooni territooriumilt(Tänapäeva Mehhiko aladelt).

1521 a vallutasid Hispaanlased Hernan Cortes'i juhtimisel Mehhiko. Sellega seoses käivitus sihipärane indiaanlaste kultuuri hävitamine. Maha lõhuti nii templid ning hävitati ka ettesattuv kirjandus.

   
Saksa renessansi kunstniku Lucas Cranach the Elder'i maal Nooruseallikas (1546).

Voynichi käsikirja kohta on välja käidud ka teooriaid, et tegu on võltsinguga. Kui seda aga pisutki uurida, siis leidub seal kirjakeelele omaseid eripärasid, mida päris lambist "rändom"-stiilis kokku ei kirjutaks. Seega võimalik, et antud käsikiri pärineb siiski 16. sajandi algusest mõne Euroopa krooniku poolt Uues-Maailmas kirjapanduna.

Kui nii, siis on tegu tõeliselt harukordse näitega ühest hävitatud kirjakeelest.
Vasta
#72
Veel paar vihjet 16. sajandile.

Voynichi käsikirjaga kaasas olnud 1666 a kirja põhjal olid selle eelnevad omanikud:
Jan Marek Marci/Johannes Marcus (1595-1667) Praha ülikooli rektor.
Athanasius Kircher (1601-1680) saksa jesuiidi õpetlane.
Rudolf II (1552-1612) Rooma keiser, Ungari-Horvaatia kuningas, Bohemia kuningas nin Austria peahertsog.

Teiseks nagu varem mainitud, kujutatakse käsikirja illustratsioonidel ka mikroskoopi. Seda ei saa küll täie kindlusega väita, kuid üpris tõenäoliselt pärineb optiline mikroskoop Hollandist 16. sajandi lõpust. Mikroskoobi sünniajaks on pakutud ka 13. sajandit, kuid Voynichi käsikirja pildid meenutavad siiski 16. sajandi lõpu ja 17 sajandi alguse seadmeid.

Kolmandaks. Veel üks käsikiri mis võib Voynich'ile pisut valgust heita pärnineb samuti 16. sajandist. 1552 aastal koostasid kaks põlisameerika tudengit Martinus de la Cruz ja Juannes Badianus Tlaltilulcos Santa Cruzi kolledzis nimekirja taimedest mida asteegid olid sajandeid ravimtaimedena kasutanud. Martinus kirjutas originaalteksti ning joonistas selle pildid. Badianus tõlkis aga antud töö ladina keelde, mida tänapäeval tuntakse Badianuse käsikirjana. Hetkel asub see vanim Ameerika ravimtaimeraamat Vatikani raamatukogus.

http://en.wikipedia.org/wiki/Libellus_de...rum_Herbis
http://exhibits.hsl.virginia.edu/herbs/badianus/
http://cms.herbalgram.org/herbalgram/iss...ynich.html
Vasta
#73
Väike uudisnupp peavoolumeedias:

Tsitaat:Maailma salapäraseim tekst – Voynichi käsikiri – paljastas lõpuks osa oma saladustest


Kas pentsiku üriku šiffer hakkab viimaks murduma? Voynichi käsikiri ei pruugi olla võltsing!

Maailma üks salapärasemaid käsikirju, nn Voynichi manuskript on teravast teravamatele inimmõistustele juba pikka aega ületamatut väljakutset pakkunud.

Wilfrid Voynichi järgi nime saanud ürik, mille too raamatukaupmees 1912. aastal omandas, on radiosüsiniku-analüüsi kohaselt kirja pandud millalgi 15. sajandi algupoolel, tõenäoliselt Itaalia renessansiajal kusagil Põhja-Itaalias.

Käsikirja pole mitte kunagi isegi natukene dešifreeritud. Kinnitamata hüpoteese selle sisu kohta on püstitatud nii palju, et üldiselt peetakse käsikirja lugejate hanitamiseks fabritseeritud osavaks võltsinguks

Ei ühelgi elukutselisel ega ka amatöör-krüptograafil, isegi mitte Esimese ja Teise Maailmasõja aegsetel professionaalsetel koodimurdjatel pole õnnestunud müstilist dokumenti ümbritsevat saladuseloori kergitada.

Ühendkuningriigi Bedfordshire' ülikooli lingvistikaprofessor Stephen Bax on aga teatanud, et saavutas viimaks mõistatusliku teksti lahtimõtestamise vallas väikese läbimurde.

Foto: Wikimedia Commons

Keeleteadlase osutusel jõudis ta potentsiaalselt murrangulise tulemuseni, tuvastades dokumendis esinevate taime- ja tähtkujujooniste põhjal mõned nimisõnad — sisuliselt samal meetodil, mis nüüdseks on võimaldanud ajaloolastel mõista osa Muinas-Egiptuse piltkirjast.

Tuvastatud nimisõnade alusel dešifreeris Bax veel mõned tähemärgid.

Dešifreeritud märgikombinatsioonidest tähelepanuväärsemad on Sõnni tähtkuju, seitse tähte, mis moodustavad sellesse kuuluva Plejaadide hajusparve, ning sõna kantairon, millega tähistati nähtavasti juba keskajal maasapiliste perekonda (ld Centaurium) kuuluvaid taimi.

Bax ei väida, et on 600 aasta vanuse mõistatuse lahendanud, kinnitades, et andis oma avastustest teada eelkõige selleks, et kannustada teisi keeleteadlaseid ja salakirjauurijaid jõude ühendama ja (antud dokumendi lahtimuukimise vallas seni tõenäoliselt esimese tõsiseltvõetava pöördelise avastuse toel) Voynichi manuskripti üheskoos dešifreerida üritama.

Seni pole selge, kas käsikirja autoriks on lihtsalt keegi, kes oma lõbuks uue keele välja mõtles (nagu Leonardo da Vinci või J. R. R. Tolkien), või kujutab ürik hoopis ainsat tõendit salapärasel kombel täielikult ajaloo hämarusse hääbunud muistse arenenud tsivilisatsiooni olemasolust.

Allikas: Forte
Vasta
#74

Glagolitic alfabet...
http://thepolyglotexperience.blogspot.co...hotos.html

Voynichi käsikiri:
http://www.youtube.com/watch?v=fpZD_3D8_WQ#t=1513


Vasta
#75
"Codex Gigase" kohta lisateavet.
See suur ja raske raamat on üks kõige müstilisemaid raamatuid, mis üldse kirjutatud. Usutakse, et see raamat sisaldab kogu inimkonna salastatud teadmisi, mis on Saatana juhendusel valmis kirjutatud, pagendatud munga poolt.

Raamat kaalub 74 kilo ja seda peab tõstma üles kahe inimesega. Raamat on kirjutatud 13. sajandil. Lehekülgi on raamatus 630, mis koosneb 310-st töödeldud loomanaha pärgamendist. Arvatakse olevat kasutatud 160 loomanahka. See raamat on kirjutatud ladina keeles ja oma nime, "Saatana Piibel", on see saanud 290-ndal leheküljel ilustreeritud saatanast.

Raamatuga seostub palju müstilist. Eelkõige ei suudeta aru saada, et kuidas sai üks munk sellise raamatu üldse valmis kirjutatud. Raamatut põhjalikult uurides on selgunud, et raamat on valminud väga lühikese ajaga. Käsitisi kirjutatud, ilusas ja korrektses käekirjas, tundub see justkui võimatu, et raamat on kirjutatud umbes mõne kuuga. On katsetatud, et kui munk isegi iga päev kirjutas 8 tundi, sest mingi aeg päevast pidi ju kuluma ka palvetamisele, siis minimaalselt oleks ta selle valmis kirjutanud 25-30 aastaga. Raamatu valmimisel on kasutatud kollast, punast, rohelist ja kuldset värvi.

See raamat sisaldab tohutul hulgal maagilisi loitse, vaimude väljaajamise õpetusi, kõivõimalikke tarkusi ja saladusi, mida inimene on võimeline heas või kurjas ära kasutama. Sisaldab loitse, kuidas ravida inimesi rasketest haigustest ja isegi loitsu, kuidas kindlaks teha varas ja tema asukoht. Raamatu kirjutamisel on kasutatud ainult ühte sorti tinti, mis on valmistatud purustatud putukate kehadest.

Selle raamatu pärast on tapetud ja peetud sõdu. Palju on olnud kurja ja pahandusi, sest paljud võimukad inimesed on tahtnud seda raamatud endale saada, kuna sisaldab meeletuid saladusi. Raamatu teekond tänapäevani on olnud uskumatu. Arvestades selle raamatu vanust, alates 13 sajandist, on see raamat üllatavalt heas seisukorras.

Raamat on olnud paljude ülikute ja kuningate omanduses. Küll on seda varastatud ja siis jälle viidud kuskile. Jääb selline mulje, nagu oleks raamatul endal ka mingi loits peal, mis ei lase raamatul hävineda mitte mingil juhul. See raamat peab säilima ja leidma tee järgmise omaniku juurde.

Raamat asub hetkel Rootsis, Rootsi Rahvusvahelises Raamatukogus ja on suure uurimise all.

Niisugune jutt siis kirjutatud selle aasta jaanuaris:
http://alkeemia.delfi.ee/mystika/mysteer...d=69702203
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat