Küsitlus: Kas sinu arvates teadvus säilib peale surma?
Jah
75.00%
54 75.00%
Ei
25.00%
18 25.00%
Kokku 72 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadvuse säilimine peale surma
(24-04-2020, 14:16 )äikesepoiss Kirjutas: teadvuse säilimine pärast surma - see unelm on nõrkadele

Tugevad siis kõdunevad mullas ja ei oma teadvust?
Vasta
(24-04-2020, 14:16 )äikesepoiss Kirjutas: teadvuse säilimine pärast surma - see unelm on nõrkadele
See on väga pealiskaudne hinnang. Loe see teadusliku uurimistöö kokkuvõte enne läbi, ja püüa aru saada. See võib mõne unelma (senise maailmapildi) kokku kukutada. Või siis on tegu ikkagi valetõlgendusega. Kuid viiteid teadvuse võimaliku säilimise kohta on mitmelt poolt, kuid praeguse paradigma kohaselt neid ignoreeritakse.
Iseasi, kui kaua see pärast surma "koos püsib".
Unelmaks nõrkadele on see sinu jaoks seepärast, et kujutled, et meie kujutleme ka isiksuse säilivat - on umbes nii? Isiksus lendab küll varem või hiljem laiali, see mis oli konkreetse füüsilise keha pealt arenenud. Seepärast kristlased ütlevadki, et reinkarnatsiooni pole, sest täpselt sellist kehahinge komplekti enam ei tule.

Mõned postitused eespool on see teadusuuringu link.

Vasta
Surmajärgsesse ellu ja reinkarnatsiooni uskumise mõjust inimese eetikale ning muu filosoofilisem jutt läks sobivamasse teemasse.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid262768

See teema siin on eelkõige rohkem ja vähem usutavate teadusuuringute jaoks, mis väidetavalt tõendavad, et teadvus säilib paar minutit pärast kliinilist surma.

Vasta
Usun et teadvus säilib, samas ma usun et see on nagu energia mis kandub ühest liigist teise. Seega ma eelmiste elude mälestustesse ei usu.
Vasta
(28-05-2021, 21:22 )Kaaluja Kirjutas: Usun et teadvus säilib, samas ma usun et see on nagu energia mis kandub ühest liigist teise. Seega ma eelmiste elude mälestustesse ei usu.

Olen sama meelt.
Mälestused asuvad ajus (kõvakettal) kui inimene sureb (riistvara hävib) siis tarkvara ehk teadvus säilib ja siirdub kuhugi mujale kuid ilma mäluta, mis jäi maha kõvakettale. Kaasa võtab teadvus vaid kogemustest õpitu (tarkvara arendus).
Vasta
Kuna Teadvusel pole piire, siis kuidas Ta saaks kuhugile „mujale“ siirduda või liikuda?
Vasta
(29-05-2021, 09:17 )Q11 Kirjutas: Kuna Teadvusel pole piire, siis kuidas Ta saaks kuhugile „mujale“ siirduda või liikuda?

No olgu. Minu viga, et ei pannud rõhku antud detailile. Ei siirdu ega liigu vaid hülgab keha (ei kasuta enam).
Vasta
„Ei siirdu ega liigu vaid hülgab keha (ei kasuta enam).“

Hmm...hülgab?
Võtame sellise näite. Kujutame ette, et inimene on veega täidetud puust ämber. Päike (Teadvus) paistab ja Valgus peegeldub veelt tagasi.
Laps ütleks „oi...ämbri sees on päike“. Arvamus, et Teadvus on inimese sees.
Kui puust ämber saab vanaks, vesi voolab välja, siis täiskasvanu ütleb „oi...näe inimese hing (Teadvus) lahkus.“
Selle näite juures ju Päike (Teadvus) paistis koguaeg ühtemoodi. Ta ei lahkunud kuhugile mujale ega hüljanud kedagi.

Vasta
Kui sureb kümme inimest, siis võib sellest mõelda nii, et kümme teadvust hülgavad oma keha. Või siis teisiti, et teadvus hülgab 10 keha.

Aa, kolmas variant ka, see et sureb üks inimene ja kümme teadvust jäid ühest riistvara instantsist ilma Laugh
Suht erinevate maailmapiltideni saab nii edasi mõeldes jõuda, iga võimaluse puhul on teadvuse mõistel erinev tähendus.

Vasta
Teadvuse säilimine on vajalik ainult valikute tegemisel. Kui ainult reageeritakse, siis pole teadvus vajalik. Näiteks kui minna magama ja saadakse unenägemise seisundisse siis mõte on alati millegi vahel valimine. Niisama unenägemist ei tekigi. Aga unenägemine tähendab seda, et aju on siis nagu saatjaantenn.. Antenne on kahte liiki, vastuvõtvad antennid ja saatvad antennid. Vastuvõtvad antennid ei saavuta unenägemist , vaid üksnes tavalisi unenägusid mis on saadetud saatjantennidest. Unenägija saateantenni ajuga võib mõjutada oma ümbrust. Selleks, et teada mis on teadvus pärast surma ei saa uurida enne surma või saada surma unenägemises ja ärgata sellest, mis on täpselt sama ainult vastupidine suunaga sündmus.
Vasta
„...Teadvuse säilimine on vajalik ainult valikute tegemisel....“

Sellest väitest ma ei saanud küll aru.
Teadvus, Hetk, Jumal, Mina on sünonüümid.
Mis mõttes Jumala “säilimine“ on kuidagi valikute tegemisel vajalik?

Vasta
Jumalast ma ei kirjutanud. Teadvuse otstarve on ainult valikute tegemine. Jumal ei puutu asjasse.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,676 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,637 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,863 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,607 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,288 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Hing peale Universumi lõppu Neiu 24 13,389 12-04-2013, 11:37
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat