Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flatwoodsi koletis
Autor Sõnum
Bluedreamer
Tavaliige

Postitusi: 74
Liitunud: Sep 2010
12-09-2012 21:58
Postitus: #1
Flatwoodsi koletis
Käesoleva aasta 12. septembril möödub 60 aastat Flatwoodsi piirkonnas (USA, Lääne-Virginia) toimunud humanoidivaatlusest (õigemini vaatluste seeriast), mida meil tuntakse kaugelt vähem kui näiteks Hillide kaasust, ent mis omab üsna olulist kohta Lääne ufoloogia ajaloos. Antud sündmuste ahel on märkimisväärne mitmete asjaolude poolest. Kindlasti tuleks rõhutada selle toimumisaega (tänapäevase ufoloogia algperiood), vaadeldud humanoidi kuju (reptiilne või roboidne), tunnistajate suurt hulka ja intrigeerivaid järelarenguid. Siinsete ridade kirjutaja arvates vääriksid need tutvustamist ka Eesti huvilistele.


Sündmuste rekonstruktsioon

1952. aasta 12. septembri õhtul kl 19:15 vaatlesid kolm Flatwoodsi poissi, vennad Edward (13) ja Fred (12) May koos sõbra Tommy Hyeriga (10) taevas liikunud eredat objekti. Objekt näis maanduvat maadele, mis kuulusid farmerile nimega G. Bailey Fisher. Et mitte jääda ainutunnistajateks, ruttasid poisid vennaste ema Kathleen May (36) jutule. Nende teated olid ärevad. Mõneti laste rahustamiseks, mõneti uudishimust, kaasas Kathleen Fisheri farmi mägismaadele siirduvasse seltskonda kohalikud lapsed Neil Nunley (14), Ronnie Shaveri (10) ning reservpataljonis teeninud 17-aastase Eugene Lemoni.

Saabuti sihtpaika. Kõige ees tormanud Lemoni koer jooksis mõne hetke pärast tagasi inimeste juurde, saba jalge vahel. Umbes 400-meetrise rännaku järel jõuti künkatippu, kust avanes jahmatav vaade. Tunnistajatest ligikaudu 15 meetrit paremal nähti massiivset pulseerivat „tulekera“. Samuti märkasid vaatlejad söövitavat gaasi, mis kõrvetas nende silmi ja ninasid. Seejärel eristas Lemon objektilt kaks väikest tuld. Kui ta sihtis oma taskulambiga objekti all kasvanud tammepuud, sattus valgusvihku kummaline olend. Enne vaatlejate poole liikumahakkamist (liikumine meenutas purilendu) tekitas olevus tugeva vilesignaali ja sihtis neid punase valgusjoaga. Paanikasse sattunud grupp põgenes sündmuspaigalt.

Missis May võttis ühendust regionaalse šerifi Robert Carri ja väljaande Braxton Democrat kaasomaniku A. Lee Stewartiga. Viimane kogus rea usutlusi ja naasis veel samal ööl koos Lemoniga vaatluskohale. Raporteeriti seal valitsenud vastikust „metalli põlemise lõhnast“. Šerif Robert Carr ning abiline Burnell Long uurisid maa-ala eraldi. Pimeduses jälgi ei leitud, haisu kogesid nemadki. 13. septembri varahommikul külastas Stewart paika teistkordselt. Valguses leidis ta mudast kaks pikemat jälge ja tundmatut musta õlitaolist vedelikku. Autoliiklus oli seal üliharv. Skeptikud on hiljem arvanud, et tegemist oli Max Lockardile kuulunud Chevroleti jälgedega – levivast jutust ajendatud mees sõitis seal paar tundi varem.


Uuringutest

Uurijatepaar William ja Donna Smith (Civilian Saucer Investigation, Los Angeles), kes teostasid kaasuse menetlust vahetult pärast esmateadet, seostasid toimunuga teisi samal perioodil samas piirkonnas täheldatud juhtumeid. Näiteks raporteerisid üks ema ja tema 21-aastane tütar, et nad olid kohtunud sarnase olendiga nädal enne 12. septembri intsidenti. Kogemus mõjus tütrele šokeerivalt, mistõttu tuli tal veeta kolm nädalat Clarksburgi haiglas. Eugene Lemoni ema sõnade järgi lakkas tema raadio 45 minutiks töötamast just ufo eeldataval maandumisajal. Autoriteetseima tunnistajana esines kohaliku haridusameti ülem, kes vaatles õhkutõusvat objekti 13. septembri hommikul kl 6:30.

Kõige kriitilisemalt on toimunusse suhtunud 21. sajandi skeptikud. 2000. aastal võttis vana asja uuesti üles Committee for Skeptical Inquiry (CSI) paranormaalsete uuringute grupp (siis tuntud kui Committee for the Scientific Investigation of Claims of the Paranormal), mille eesotsas seisis Joe Nickell. Nickelli interpretatsiooni alusel nägid tunnistajad 12.09.1952 ainult meteoori ja seejärel taevakeha punakas valguses tontlikuna tundunud loorkakku. Tõsi, mainitud daatumil läbis Marylandi, Pennsylvania ning Lääne-Virginia komeet, mille lennust jõudis hulga teateid õhujõududeni. Ometi on skeptikute lahendus poolik, mõneti vasturääkivgi. Raadiohäired raadiohäireteks, ent kuidas leiab kõige erinevamatelt isikutelt rabavalt sarnaseid kirjeldusi nii enne kui pärast 1952. aasta 12. septembrit, kui komeet polnud vaadeldav? Küsitav on skeptikute hüpotees valitsuse salajasest lennumasinast. Lisandub toksilise gaasi küsimus.

Nn positiivsete uurijate seast tasuks esile tõsta tuntud ufoloogi Stanton Friedmani, kelle argumentatsioon ei ole skeptikute omast kesisem. Friedman on juhtinud tähelepanu nii täiskasvanud kui alaealiste tunnistajate kirjelduste sarnasusele. Näiteks lasti viiel lapsel vahetult pärast intsidenti joonistada nende poolt nähtud humanoidi. Ehkki joonistused valmisid eraldi, sarnanevad nad üksteisele lausa jahmatavalt. Samuti on Friedman rõhutanud, et Flatwoodsi taolises väikelinnas eksisteerib tihe kogukond. Kuigi lapsed sattusid oma läbielamuste tõttu kogukonna tõsise surve alla, ei võtnud nad lisadepressiooni tõttu nähtu suhtes kahtlevat või eitavat seisukoha ei tollal ega aastaid hiljem. Mingitel andmetel külastas Flatwoodsi intsidendipaika ka USA armee ja kogus sealt tundmatu metalli tükke.


Järellugu

Rohkem kui pool sajandit on viinud meie keskelt enamiku tunnistajaid. Nende surmapõhjuse diagnoosina jääb silma üks ja sama diagnoos – hingetoru ja kopsu eriti agressiivne pahaloomuline kasvaja. „Kergemalt“ pääsesid need, kes vaatlesid sündmust eemalt, kuna nad ei hinnangud sisse nii palju toksilist gaasi. 2009. aastal lahkus elust 89-aastane Kathleen May, praegu 72-aastane Fred May peaks olema 12.09.1952 Flatwoodsi kaasuse viimane elusolev tunnistaja. Esimesena mäetippu jooksnud koer osutus tegelikult kõige esimeseks ohvriks, kuna tema surm saabus juba kaks päeva hiljem.

Tänaseni ei ole vastust küsimusele, kes või mis oli see umbes 9 jala (2,7432 m) pikkusena kirjeldatud raketilaadse alusega lendreptiloid. Me ei tea, mis toimus sellal anomaalsetele keskkonnanähtustele altis Flatwoodsi piirkonnas. Kindel on aga tõik, et Flatwoodsi koletise (tuntud ka Braxtoni maakonna koletise või Flatwoodsi fantoomina) juhtum indekseerib inimkonna tähelepanu millelegi niisugusele, mida me veel praegu nimetame „teiseks reaalsuseks“.


http://en.wikipedia.org/wiki/Flatwoods_monster - Wikipedia artikkel Flatwoodsi koletisest
http://www.youtube.com/watch?v=Ia8ZJJrH_0I - Stanton Friedman Flatwoodsi koletise kohta
http://www.youtube.com/watch?v=umO_s43irFw – Saade Flatwoodsi koletisest, juhtumi järeluuringud
http://www.youtube.com/watch?v=PxCtROFks...re=related – 1952. aasta raadiointervjuu ühe juhtumi uurija Ivan Sandersoniga
(selle postituse viimane muutmine: 13-09-2012 01:37 Bluedreamer.)

Isegi siis, kui ufonähtus osutub müüdiks, väärib see tähelepanu kui inimkonna üks suuremaid sotsiaalpsühholoogilisi fenomene.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
13-09-2012 12:07
Postitus: #2
RE: Flatwoodsi koletis
Omapärane UFO-vaatlus, millel halvad tagajärjed tervisele.
Kas tegu ei võinud olla mingi selleaegse sõjaväelise katsetusega? Metallipõlemise lõhn jne?
Samas võisid ju mingid maa-välised asjapuud ka olla platsis, et mingit suurt õnnetust ära hoida.
Ja kui juba lendreptiloididega seostatud, siis asi neil näiteks öökulliks moonduda ei ole, kui nad juba kord kujumuutjad on. Imelik ainult, et sarnast olendit nähti kahe inimese poolt juba nädal enne antud juhtumit.
Ja miks pidi USA armee sealt metallitükke korjamas käima? Küllap selleks, et neid juhtumiga ei seostataks.
Millised on sealse piirkonna - Flatwoodsi - teised paranormaalsed (anomaalsed keskkonnanähtused)? On seal veel midagi kummalist esinenud?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog