Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müstiline "Meditatsiooni" kogemus.
#1
Alustan siis sellest, et ma pole väga kunagi meditatsiooniga tegelenud. Seega ma ei tea ka täpseid tehnikaid ja milline peaks meditatsiooni kogemus olema. Kuid olen kaua huvitunud sellest. Ühesõnaga panin enne magama minekut psymbient muusika mängima, lõdvestusin, lugesin kolmekümnest nullini ja siis uuesti kümnest nullini. Peale seda olin täiesti maha rahunenud. Muusika aitas ka väga hästi kaasa. Kujutasin Merka-ba'd silmes ja kõik mida ma visualiseerisin oli nii abstraktne, nagu lendaks kosmoses. Visualiseerisin kuidas mingid energiavood käivad läbi minu. Lõpuks tundsin sellist imeliku nagu jäätumis tunnet. Et kehasse on midagi sisse tulnud, midagi võimast. Alguses tõmbas nagu lõua ja hambad tuimaks, tundus, et midagi voolaks nagu sisse kehasse. Peale seda tundsin, et hakkan kehast väljuma. Füüsiliselt aga vererõhk tõusis ja peopesad hakkasid higistama. Lõin natukene põnnama. Nii siis, kas ma oleks pidanud sellele tundele kaasa laskma minna või mitte ?
Vasta
#2
Mulle meeldib ühe inimese kirjeldus meditatsioonist:

"Meditatsioon on protsess, mille abil saadakse teadlikuks sellest "osast" endas, mis on püsiv ja muutumatu. See on seisund, kus inimene ei samasta ennast oma mõtete, tunnete, oma psüühika sisuga, vaid viibib tasandil, kus ta on selle kõige vaatleja, Teadja. Kuidas nimetada midagi, mis on enne nimesid, omadusi, kirjeldusi, vorme...? On hea teada, et kui sa veel suudad oma elamusi kirjeldada, olgu see kasvõi vaikus, mittemõtlemine, tühjus, valgus, ei ole sa veel tegelikult täielikult kohale jõudnud."


Sina aga tegelesid mingisuguse visualiseerimisega. Lisaks mulle tundub, et sa ei tea ka Mer-ka-ba´ st ja sellest seltskonnast, kes seda propageerivad päris kõike. Jäta esialgu see praktiline Mer-ka-ba ja igasugused sellelaadsed "meditatsioonid" sinnapaika ja tegele sellega, mida ülal tsitaadiks tõin.
Vasta
#3
(11-09-2012, 21:07 )Jõhvikas Kirjutas: ...Lisaks mulle tundub, et sa ei tea ka Mer-ka-ba´ st ja sellest seltskonnast, kes seda propageerivad päris kõike...

Saaksid Sa sellest seltskonnast ja nende tegemistest lähemalt rääkida?

Vasta
#4
Merkaba üheks eelduseks ongi visualiseerimine ja selleläbi tunnetuse saavutamine. Kuigi ma ise ei kujuta hetkel ette, miks oleks selline tehnika tavainimese jaoks vajalik, ei teeks ma teda ka täiesti maha, sest omas niššis on ta kindlasti vajalik. Küll aga noriks veidi selle va meditatsiooni kallal ja ühineks selles vallas Jõhvikaga. Õpi enne kosmosesse rändamist iseendas rändamine selgeks. See on palju raskem, ent palju kasulikum.
Vasta
#5
Erinevaid võimalusi mediteerimiseks on lõpmatult.

Saab mediteerida, keskendudes tühjusele või eimillelegi. Tihti peetakse sellisel puhul oluliseks ka liikumatust.

Saab ka mediteerida, jälgides ühte punkti, liikumatult ja ilma mõteteta. (Trataka)

Või näiteks, mediteerida, visualiseerides suurt õpetajat ning temaga samastuda. (Guru Yoga)

White Skeleton Meditation on üsna võimas visualisatsioon.

Pean väga oluliseks oskust mediteerida ükskõik mida tehes. Nii muutub kõik tohutuks naudinguks.
-----------------------------
@Sacred-Shroom: Ei. Ma ka ei läinud .. ei olnud selleks valmis.

Merka-ba meditatsiooni ei ole proovinud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Lapse kirjeldatud kogemus. Surmalähedane? Paraweeber 13 4,068 28-09-2020, 22:36
Viimane postitus: kalldunn
  Väga kummaline kogemus stAb 12 7,799 26-04-2019, 14:43
Viimane postitus: Q11
  Kogemus nõiaga Karjalas Habemik 21 10,922 11-06-2016, 10:02
Viimane postitus: Habemik
  Kehaväline kogemus / uni? Akidron 4 4,031 17-04-2012, 14:02
Viimane postitus: Akidron
  Ilus kogemus Mediterra 2 2,123 02-06-2010, 08:25
Viimane postitus: Nazz
  Müstiline paik keset metsa cerrty 2 2,214 07-06-2007, 19:36
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat