•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petitsioon - ESM rahvahääletusele!
Arvata, et praeguses vabas turumajanduses on turg vaba, on täielik naiivsuse tipp. Turumajandus ei ole mitte miskit muud, kui teatud ringkondade hästielamine teiste arvelt.

Üks lihtne näide ja juba ette hoiatus, et mikimaal on selline asi juba toimunud ja seal on selle asja nimi Monsato:

Euroopa Liidus on erinevate majanduslepetega paika pandud "vaba turu" põhimõtted - ei tohi eelistada teatud riigi (loe: enda) kaupa samaväärse kauba ees, ehk sisuliselt peaks nagu olema kaupmeestel võrdsed võimalused. Reaalsus on aga see, et kui meile imporditakse sisse no näiteks kartul a la 1 sent kilo (sest suurtootja kuskil Saksamaal saab sellist hinda endale lubada, kuna käive ulatub miljarditesse, sest turustatakse üle EL) ja kohalik põllumees paneb oma kartuli kohalikku poodi müüki 1 euro kilo, siis mis sa arvad, kummal läheb paremini? Maapoed likvideeritakse üksteise järel, need olid viimased kohad, kus inimeselt inimesele sai kaupa, nüüdseks jäävad vaid suured ketipoed, mille jaoks on tähtis võimalikult madal kokkuostuhind. Seega kas samaväärse toote müüjad on võrdes seisus? PS. juurdehindlus poodides on metsik. Praeguse hetke seisuga on ODAVAM käia kord kuus Saksamaal lennukiga söögikraami osata, kui teha seda Tallinna kesklinnas.

Turu käitumine on nagu mingi võlusõna, mida kasutavad need, kes ei tea, et KÕIKE kontrollitakse. Kõike. Ei eksisteeri sellist asja nagu vaba turumajandus...
Vasta
VS.Osa su enda jutust põhineb samuti vaid mingitel tunnetuslikel või illusoorsetel nägemustel mis eksisteerivad näiteks ainult sinu peas. Mis sellest, et kohati võib osa sellest isegi tõenäoline näida.
Akronüüm, üks on nüüd päris kindel, ma ei vaata maailma ainult välise füüsilise pildi kaudu, ei ole seda teinud enam alates 90ndate algusest kui shamaanihaiguse läbi põdesin. Nägin kuidas loodi kohalike parteide struktuur, mis toimus üleval Toompeal, kuidas tegelikult ja kelle juhatusel erastati, mida kujutasid endast mahviastruktuurid ja mis toimus pankades.
Kuid millest suure õhina ja vasikavaimustusega aru ei saanud, oli Ameerika kui kaitseingli ja vabadusgarandi tegelik olemus ja eesmärk nii Euroopas kui maailmas, tol ajal polnud veel ei internetti ega võimalust vabalt ise materjale otsida ja analüüsida. Täna on need võimalused veel olemas, kuigi materjalid kaovad internetist hämmastava kiirusega ja tuleb uus vaikiv ajastu.
Mis sa hing veel paremat ihaldad, oma riik, venestamine lõppenud ja lõpuks valitsesid ja ehitasid eestit üles omad eestlased, mis siis, et kõik endised kommunistid ja eesti nimedega immigrandid ameerikast ja mujalt vabast maailmast, nemad ju teadsid mis meile siin kõige parem, et riigi ja rahvana edukad ja õnnelikud olla, 20 aastat hiljem teeks kõike hoopis teisiti.
Nüüd on olemas sellised materjalid nagu Euroopa varjatud ajalugu ja mida siin tegelikult saavutada tahetakse, oli sõda, on võitjad ja nende eesmärgid alistatud rahvustega, meie pisikese tigeda natsiriigiga sealhulgas. Kes olid natsid ja miks tänase päevani on aaria usund euroopas keelatud, mis suhe meil ugridena on selle usundiga ja miks meid samuti kogu sõjajärgse aja on fashistideks sõimatud kuigi me pole indoeurooplased ega selle usundiga seotud. Kes valitsevad täna venemaad, millised on need parteideülesed struktuurid, kes kamandavad siin majandust ja kultuuri. Erinevalt 90ndatest on täna võimalik leida ka füüsilisi materjale kõige selle kohta, 90ndatel oli ainult nägemine mille kaudu sai vaadata mis muutus ja kes kommunistliku struktuuri asendas. 90nendad oli kohalike ja väljast tulnud nõidade ja ekstrasensside paradiis, huvitav oli vaadata näiteks N Liidust välja pagevaid ekstrasensse kes kõrgemat parteinomenklatuuri olid teenindanud ja peale Jeltsini juudimahvia võimuletulekut, kes KGB ja selle paraosa laiali ajas, tööta ja leivata jäid ning läbi Eesti Läände pagemise teekonnal loenguid enda äraelatamiseks pidasid. Tagasilöök tuli muidugi Putini näol aga ka tema osteti ära nii, et ta ei puudutanud ärastatud pangandusstruktuuri omanikke, vene riigireserv on tänaseni Ameerikas hoiul nagu Punane erastamiskurat ja teised Ameerikast tulnud erastamisspetsialistid venemaale määrasud.
http://inforussia.ucoz.ru/blog/achubajs_...-02-19-260
Täpselt samad protsessid toimusid siin aga siin oli kohalikule nomenklatuurile veel stiimuliks piits, et vene juudioligarhid ei pääseks siin erastama vaid ainult kohalikud eesti nimedega juudid saaks osa võtta. Sellega lükati meid hoobilt EUsse ja mis kõige hullem NATOsse, mis asendas vene sõjalise jõu ja "pani vaba taeva uuesti kinni".
Mis täna maailmas toimub on kasulik lugeda vene materjalidest, sest välja arvatud juba tuttava vene patriotismi on seal paljugi reaalselt Euroopas toimuvate protsesside kirjeldusi, vanem põlvkond oskab veel imehästi vene propagandat tegelikust infost eraldi sorteerida.
Vasta
Celtic.
Ei nii naiivne ma küll ei ole. Absoluutselt vaba turg ongi asi mis saab eksisteerida ainult teoreetiliselt. Me elame inimeste maailmas ja inimesed elavad seaduste ja regulatsioonidega läbipõimitud ühiskonnas. Poliitikud püüavad mandaadi abiga turgu reguleerida. Vastavalt muidugi maailmavaatele. Turg püüab jällegi lobigruppide abil poliitikat mõjutada. Ja keegi kusagil saab tõesti alati eelise, selle peale võib mürki võtta. Kui suur vabadus antakse turule on maailmavaate ja maitse asi.
Juba keskpankade olemasolu iseenesest tõestab, et mingit täiuslikku vabadust turul ei eksisteeri. Ideeliselt küll poliitikast sõltumatu, kuid otseselt reguleeriv ikka.
Üldiselt muidugi võib iga riik turumajanduse kui idee kuu peale saata ja riigistada kogu enda pinnal asuva erasektori ja rahva omandiks kuulutada (ideeliselt). Kuid kas pikaajaline tulemus sellest meie jaoks parem saaks?
Kui vandenõud korraks kõrvale jätta, siis äkki tänaste probleemide taga ongi juba osaline ülereguleerimine?

"Hästielamiseks teiste arvelt" saab kuulutada igasuguse poliitilise ja majandusliku süsteemi. Kas pole?
Ja kõike on võimalik kontrollida samuti igasuguses poliitilis-majanduslikus elukorralduses. Kas pole? Meil eestlastel peaks see juba küll selge olema.
Vaata kust tahad, igas ajas ja kohas on keegi risti jalus. Keegi kes ei lase meil piisavalt hästi elada. Keegi kes tõmbab kusagil nähtamatuid niite.
Siiski vähemalt minule on turumajandus oma põhiolemuselt vastuvõetavam kui see kust me tulime. Sellest ei maksa jällegi kohe välja lugeda, et ma kõigega rahul olen. Mitte seda. Kuid mingis ajas ja kohas me peaksime pragmaatilised olema ja otsustama mida me tahame. Hoolimata kellegi roosadest (või punastest) unenägudest on turumajandus endiselt veel vähemalt osaliselt olemas. Ja täne me peame just selles elama. Otsustusõiguse saab sellises maailmas vaid teadmiste ja kapitaliga. Vähemalt saadakse sellest keelest tänases maailmas rohkem aru kui jutuvadast. Keset tuba jonnida, et mina seda mängu ei mängi on vaieldamatult inimõigus, aga minu arvates mitte eriti arukas.
Vasta
Kuidas teile ESM-dokument paistab? Mulle paistab mainitu inetuna.
Ühelt poolt - alandavad tingimused neile, kes oma loomingu, toodangu ning maksudega ühiskonda ülal peavad.
Teisalt taas - kõik privileegid neile, kes oma kuritegeliku suhtumisega on loonud sihihilikult olukorra, mis - ahh,
lugege esimest.
See on inetu ja tohutult ebaõiglane. See on võimalik, kuna oleme üksikisiku lahutanud tema loomulikust sotsiaalsest
keskonnast. Tulemusena saamegi suhtumise, kus mats saab matsidele julgelt pähe astuda. Nimetetakse seda siin
haridussüsteemiks. Viimane toodabki meie "turumajandusele" pahatahtlikkust, mis muide baseerubki jahmataval kesk-
pärasusel. Täpsustan - vastutustundetul keskpärasusel. Viimast just eelistabki (väheste eranditega) meie poliitiline
süsteem.
Ühiskond, kus eksisteerivad privileegid on tunduvalt ratsionaalsem ning palju ilusam. Sest erinevus - ongi privileeg.

Mõni riik on (ülalt vaadates) nagu suur sigala/magala.. pragmaatilises mõttes. Sest notsude valitud tähtsad Sead
juhivad seda.
Vasta
Murdsin siin vahepeal pead, et kuidas mõista milline postitus on sisutühi ja milline.. sisutihe?
Kuna on teemaks "EMS-rahvahääletusele", siis kogu jutt käib ja tiirleb siin poliitika ümber.

Võib anda massiliselt süsteemikirjeldusi, aga ilma läbi omapoolse võrdluseta. St. seda, et kirjeldaja
ei sea ennast, oma (mitte)meeldimisega, süsteemi elama. Tõsi - tema esitatud kirjeldus muutub
seeläbi märksa objektiivsemaks. Paraku on siin üks aga` peidus - teavet tarbides, omandades, ei suuda
me kuidagi ennast ise, läbi kirjeldatava süsteemiga samastuda. Puudub, kui soovite - sotsiaalne aadress.
Pole viimast, siis pole ka omapoolset poliitilist huvi ega tahet, et süsteemi ennast, läbi mina` päriselt võrrelda,
mõista.

Pole midagi siis selles kummalist, et kaldume oma "..........." eelistustega nende poole, kes esitavad meile
sotsiaalseid mudeleid, mis läbi võrdsuse näivad õiglastena. Siin juba vahet ei ole - kõigile meeldib, kõigile
sobib. Kuid, kas te ka mõistate, mida see tähendab?
On vahest halb, kui takkajärgi tähendust`tuleb omal nahal tunda v. kogeda.

Sisutihe postitus on teemas ilmselt see, mis evib eneses oma tegeliku poliitilise tahtega võrdluseid.
Kõiksugu vasakpoolsed intellektuaalid kiitsid, hubastes kohvikutes, oma kuulajatele.. töörahva ja
talupoegade paradiisi.
Kuid, kes neist kiitjatest sinna elama asus? Minu teada, mitte keegi. Ometi osutatakse neile, ometi
tsiteeritakse neid, sest usutakse nende esitatud objektiivset` kirjeldust!




Vasta
Kui akronüüm nii täpselt teab, kuda asjad käivad, siis andku lahendus praegusele nn. võlakriisile või ükskõik kuidas seda nimetatakse. Muidu samasugune "pläraja" nagu ise teisi sildistab.

Seni akronüümi nõu järgides - üle laipade, sest muud varianti pole - kapital korjatakse alati kolmandate arvelt sealt ka siis laibakuhjad.

Seda akronüümi ülsekutse viga - koguda kapitali ja teadmisi - toodavad kõik eesti kõrgkoolid ja välja tulevad paberitega "tippjuhid" - keda mitte kellelegi vaja ei ole, sest neid on juba niigi ülearu. Tikutulega otsitakse taga kogemustega kesk ja madalama astme töötajaid.


Natuke teile siin musta huumorit ka: http://www.e24.ee/958866/efsfi-juht-krii...abi-saada/

et siis KUI võetud kohustusi täidetakse... nojah

akronüüm, kui ikka ei tea, mis tulevik toob, siis parem väldiks soovituste andmist stiilis "õpi õiget investeerimisotsust tegma" või "lapsed peavad õppima, kuidas äri teha"



Vasta
Kas see nüüd võlakriisi vastu aitaks (võlg jääb ikka võlaks) aga teie nö rahva käes olevad pangad on ju ka siin Eestis täna ja praegu olemas. Astuks siis nende liikmeks (laenuintressid on tõesti madalamad). Et laenu saada pead olema liige ja igal liikmel on üks hääl, järelikult osalevad ka kõik liikmed "panga" tegevuses.

Näiteks ühe sellise nö "panga" käibevahend on ka Veksel 1veksel= 0,9€ Nii, et teatud mööndustega võib öelda saab elu siin Eestis elada ka ilma eurota.

Pole nagu erilist reklaami kohanud siin foorumis sellistele asjadele.

PS: See oli nüüd vähe offtopic muidugi
Vasta
Euroruubel.
Ole nüüd, ei ole mina kedagi "sildistanud".
Lahendus! Neid lahendusi tuleb sulle uksest ja aknast. Millesse usud? Mina ütlen, et keskpangale tuleb anda selge otsustusõigus, selle asemel, et ESM-iga kirgi kütta. Monetaaroperatsioonid ei ole imerohi kunagi olnud, kuid kollapsit väldivad küll. Kui vaja tuleb osaliselt võlad korstnasse kirjutada, kui vaja loobuda jäigast inflatsioonimandaadist.
Kui fiskalliit ja monetaarsüsteem ei meeldi, tuleb riigid ja erafirmad kontrollimatult pankrotti lasta. Kui ei saanud aru, et majanduses esineb kontraktsioone ja mis asi on laen, siis ongi ehk õigem. Või õiglasem. Kuid valmis tuleb olla sel juhul rängaks depressiooniks ja stratosfääri tõusvaks tööpuuduseks.
Vahel on lihtsalt otsustamine parem kui krooniline otsustamatus. Keskpank ei saa ega peagi olema lõputu poliitkakluste objekt. Minu arvamus.

Mingid üleskutseid küll ei tee. Kuid kapitali ja teadmistega on turumajanduses oluliselt lihtsam. Kui arvad, et ei ole, jäägu nii. Kuid ära siis imesta, et ükspäev elad riigis kus eestlastele ei kuulu enam jalatäitki maad ja vara. Siis võiksid rääkida küll kui hea on teadmisi mitte omada.

Selle hariduse jutuga ma olen isegi nõus. Isiklik kogemus ütleb, et praktilisi teadmisi jääb üldiselt haridusüsteemist tulles väheseks. Kuid ei ole mina see inimene kes hariduse üleüldiselt väärtusetuks kuulutab.

Veel. Millal sa teda saad mis tulevik toob? Minul tõesti kristallkuuli ei ole. Et kui tulevikku ei näe, siis õppima ei pea?
Vasta
Akronüüm, EKP-le võimu andmine ongi tee nõukogude liidu suunas, millest sa just enda sõnul hea meelega kaugemale hoiaks. Ja mille nimel? et konkurensivõimetuid riike liidus hoida - mille nimel?

Ja veel üks asi : EKP pole mitte finants- vaid poliitiline asutus. Euro pole mitte finants-vaid poliitiline projekt. Nagu ka EL.

prioriteet nr 1 on siiski EL koos hoida, ükskõik mis hinnaga, seega EKPst mingit imerohtu tulema ei hakka.





Vasta
Kunagu sai loetud Voltaire`i. Kirjutas tervest mõistusest. Mainis, väga peenelt, et terve mõistus lõppeb sealt kust
algab hirm. Eeldan, et meie riigi- ja pangajuhid on terve mõistusega. Samas ma loodan, et ka ettevõtete omanikud,
juhid, aktsionäärid omavad tervet mõistust. Pole vist mõtet siin pikalt näiteid tuua, et mõista, et kogu inimkond
toetub oma tegemistes v. mitte tegemistes, tervele mõistusele. Isegi riskid, mida võetakse, lähtuvad ikka sellest
samast tervest mõistusest.

Ometi peetakse populaarseks ideed, milles turumajandus kulgeb ja toimib majandussinusoidil, mis meenutab ameerika
mägesid! Kahtlemata võib sellega nõustuda, aga ainult juhul, kui viimases pole kübetki tervet mõistust säilinud.
Te ei pea ju ometi seda normaalseks, et aeg-ajalt te peategi tänaval peksa saama. Profülaktika mõttes. Ei meeldi, aga
peab, peab. Muidu poleks võimalik lihtsalt normaalselt elada. Tobe võrdlus? On küll.

Kuhu ma nüüd jäingi.. ? Mõni meist on kohe väga tark inimene, aga noh, hirm ei lase tema tarkusel eredalt paista. Elab,
siis nagu vaikne lilleke, armas meile selline.
Vasta
Ideaalses maailmas peaks keskpank jah olema päevapoliitikast sõltumatu. Aga kuna me ei ela ideaalses maailmas, siis ei oma mina mingit illusiooni, et mingil hetkel keskpank 100% päriselt oma otsustes poliitikast ei lähtu. Kuid kui rahandust hakatakse ametlikult juhtima päevapoliitiliselt, siis parem oleks institutsioon nimega EKP laiali saata. Las siis turg otsib ise läbi täiendava krahhi uued ja põhjendatud hinnatasemed. Selles ei maksa kahelda, et turg kohaneb ja küll majandused kunagi jälle kasvama hakkavad. Alati on hakanud.
Aga kui tahetakse, et keskpank naeruväärseks ei muutuks, siis on tal vaja selgeksräägitud ja üheselt mõistetavat mandaati. Ja sõltumatut otsustusõigust. Just poliitikast.
Muidugi ma tean mida vandenõuteoreetikud selle peale ütlevad. Aga kas vandenõuteooria järgi saab praktikas alati otsuseid teha?

Läheb küll teemast välja, aga Ott. Su viimase postituse keskmine lõik on minu jaoks kontekstis täiesti arusaadav. Olles viimasel kümnendil varamullide lõhkemisi reaalajas näinud, peab ütlema, et selle terve mõistusega on jah vahel imelikud lood. Mitte, et ma ise alati ratsionaalne olen olnud ( kes meist on?), aga osadest asjadest nagu peaks ennast sundima õppima. Üldiselt ma ei usu, et massikäitumine kunagi muutuks. Massipsühhoose saab ehk tuvastada, aga keerulisem on neid ära hoida. Asja teeb keerulisemaks ja iroonilisemaks see, et alati on olemas fundamentaalselt täiesti põhjendatud "lugu", mille alusel hakatakse valuatsioone turul põhjendama. Ja vaata kust tahad, üksiti võttes on kõik targad.
Võimalik, et meie geneetikasse ongi teatud destabiliseerimine sisse programmeeritud kui arengu üks eeldusi. Ei tea.
Vasta
Ideaalses maailmas? Võimalik, aga eelistan siin lähtuda lihtsamast - riik kontrollib raha ning viimase liikumist.
Seda viimast aitab riigil teha Keskpank. Momendil, on absoluutselt vastupidi - pank dikteerib riigile, mis poliitikat
viimane peab hoidma ja ajama. See on kasvõi sellest samast ESM`st selgelt ka tuntav. Tõestus elust enesest!

Massipsühhoos? Kardan, olen veendunud.. lugege meie ajalooraamatuid. Kirjeldatakse seal kõige eriskummalisemaid
sündmuseid, üks jubedam kui teine. Kuid kõige kummalisem on see, et pea alati on midagi olulist jäetud meile mainimata.
See oluline, ütleme J-faktor, on reeglina puudu. Seda ei mainita, seda pole olemas ja kogu kirjeldatav ajaloosündmus
jääb meile arusaamatult tooreks. Hästi, "J" - tähendab juute ning viimaste mõju õhtumaade poliitikale, rahandusele.

Ma võin eksida, aga kontrollige ise - neid eriti ei mainita, kui miskit oluliselt pöördelist on ajaloos toimunud. Nad on
reeglina, tagasihoidlikult, jäetud kõrvalteemadesse a`la "vaesed-väetid ja kõigi poolt põlatud, tagakiusamiste kroonilised
ohvrid". Selle rahva ajalugugi on nagu üks katkematu pogrommist pogrommini tiksumine. Ometi ei vasta see tõele.
Nende mõju on sedavõrd suur, et eelistatakse.. vaikida. Neil, juutidel, nagu polegi meiega ühist ajalugu! Neil on oma,
meile, teadmata-tundmatu ajalugu. Teame enam-vähem pea kõigi maailmarahvaste ajalugu, ometi nii vähe neist kes meie
keskel elavad! See on enam kui kummaline!

Vaadake tähelepanelikumalt seda ESM-ideed! Vajadusel - erakorraline vabaduste, õiguste ja toimivate loodusseaduste
piiramine, ahistamine! Ei saa teisiti kui nentida, et kogu dokument on esitatud meile ootamatult võõras, senitundmatus
keeles ning vaimus.
Jaa, loomulikult - minu paranoia. Kuid, ajalooraamatud on ka kaanest kaaneni minu paranoiat täis! Kuidas seda seletada?
Tean ette - tuleb sada, ja enam seletust. Üks sarnane teisele ja selgus jääb tulemata. Samas, pistke "juut" vahele ja..
pilt ajaloosündmusest muutub kohe selgemaks, kontrastsemaks ning reljeefsemaks.
Salaseltsid, kui sellised, ei suuda mitte kunagi kanda ennast ja oma ideed lõpuni välja - neil jääb motivatsioonist puudu.
Rahvas peab ikka toetama, sest ainult rahvas evib seda sisemist energeetilist potentsiaali, mis salaseltse "laeb".
Liitke nüüd ESM`le "J" ja asi muutub teile tsipa selgemaks.
Sedapsi siis tervest mõistusest.
Vasta
Akronüüm, nõukogude liidusja euroopaliidus juhitakse majandust poliitikast lähtuvalt: eesmärk kokku korjatud riigid keskse võimu küljes hoida. Vahe on vaid selles, et vene võimu vahendid olid räigemad ja nähtavamad( hoolimata propagandast). EL-u puhul on vahendid peenemad, aga eesmärk sama.

Kuhu rappa jooksis nõukogude liit, tänu poliitikast tulenevale majandusele ( loomulikukt ei suudetud absoluutselt majandusloogikast üle rullida, sestap ka pidev bardakk), pole vaja öelda.

Kui tahta anda EKP-le reaalne finantsvõim, siis tuleb esmaselt EKP vabastada poliitika tegemise kohustusest, milleks on EL IGA HINNA EEST koos hoida.

Majanduslikus mõttes pädev EL näeks kaardil välja hoopis midagi muud kui poliitiline EL. Seega pole eriti mõttekad arutlused, et miks ennem jäeti tegemata fiskaalliit kos euroga. Euro on poliitiline vahend eeskätt ja fiskaalliidu eesmärgid läheks selle poliitikaga,milleks euro loodi, kohe konflikti.

Sestap ei saa ka sest "fiskaalliidust"asja - arvestades EL-u poliitilisi eesmärke, ei saa fiskalliit lihtsalt planeeritava "tõhusama majandusena" toimida.

Endastmõistetavalt jooksevad kõik need ESM-id poliitika tegemise rappa.



Vasta
Gräzin vs. krugman’i sugused

Gräzin vs. krugman’i sugused

Maailmakuulsa ultra-friedmanisti Gräzin’i ning eduka rahaturgude magnaatide juuraloogilise eestvõitleja sõnum vähemärkavatele mittejurisidele (PM 8.VIII lk11) näib olevat:

a) „ESMi ja muude seesuguste viguritega kipub normaalse Euroopa (sh Eesti) raha prassijatele minema,“

b) ESM on ainult üks tingimuslikul (etteantud tingimustele vastav raha andmine ingl conditionality) alusel töötav mehhanism – aga Gräzin’liku juuralogika järgi Euroopa Nõukogu 25.III 11 vastava asutamisotsuse alusel oli ilmselt ette nähtud hoopiski mitmete ESM mehhanismide disainimine mis töötaksid tingimislikel (rahasaajat tuleb „praadida“) alustel

Vähemkuulsa heterodokse-keinsisti ning rahaturugude magnaatide arhetüüpilise vaenlase krugman’i suguste järgi aga:

a) Teadusloogiliselt Eesti majandus kaugeltki ei kuulu normaalsesse Euroopasse – anomaaliad seisnevad momendil eeskätt selles et rahvuslik raha kipub Eestist eeskätt rahvuslikult vastutustundetute pankurite ja nende kannupoiste mahitusel kodumaisest majandusest suurtes mahtudes ning maksustamata väljamaadesse lekkima (nt 2011 netomahus 3,3 miljardit ainuüksi „muude investeeringute“ nimetuse all ehk ligemale kolmandik eelarvest – ja sugugi mitte ESMi abil vähemalt võrreldavates mahtudes)

b) Ning ilmselt krugman’i arvates teadusloogiliselt ning adekvaatsel määramatuseid (sh alatuid tegelikkuse moonutusi rahaturgude huvides) arvestades on tõepoolset ratsionaalne stabiilsusmehhanismide ning tulemüüride diversifikatsioon – mis on antud juhul nutikalt lahendatud nii et ELi seadusandluses on praeguseks juba komplemenaarselt jõustatud Euroopa Semestri „praadiv“ mehhanism mille alusel toimib ESM ning lisaks on laiendatud ja laiendatakse ECB funktsioone hargmaise panganduse rangemaks talitsemiseks ELis – sest just see talitsematus oli kriisi põhipõhjus ja mitte riikide võlad – ja mis veelgi tähtsam on see et kõlvatute pankade ja nende veelgi kõlvatumatute kannupoiste omakasuhüsteeriakaskaadid on määramatust ning viletsust järjest rohkem üles puhuvad kui kohe neid ei asuta rohkem talitsema.



PS 9.VIII 12

Krugman mida võiks märkida meie ESMi ratifitseerimise värgist:

a) ainukene ilmselt meie vastava teaduslitsentsiga (harvardi dr) riigitegelane on “aruteludest” kõrvale jäetud

b) ilmselt pea-ettekandja ei valda ESM probleemi teaduspõhiselt (kontseptsoon põhineb eeskätt “viimase instantsi laenaja” mudelil) ning RMil rääkida et MINA sellist mudelit ei tunne on ikka naljakas mõte

c) publik ja eesistujad suurtes saalides ei tee vahet suveräänsusel juriidilises ning juristidele omakasulikus mõttes ning rahvusliku majanduse reaalmajanduslikus mõttes – veelgi vähem saab aru sotsialismist ning liberalismist ning teaduspõhistest finants-majanduslikest mehhanismidest

d) EMS ei ole maksumaksjate raha nihverdamine pangandusmagnaatide taskusse vaid vastupidi – üks elemente selle vältimiseks

e) kõige anekdootlikum küsimus siiani oli et kas ELi toetused meile äkki ei kandita sakslastele tagasi kui sealt ehitusmaterjale ostetakse – veel anekdootlikum oli RM vastus et ta ei tegele ehitusmaterjalidega – pädev vastus oleks et kahjuks meie majandusmehhanismi liberalistliku juristkäpardlikkuse tõttu mitmekordselt kanditakse tagasi ja koos vastava tööjõuga kuid eeskätt nn “muude välis-investeeringute” nime all :-)

august 8, 2012 Posted by Ülo Ennuste
hea Ines – a) reaalselt on “reaalpalk” siiski ilmselt palju madalam Teie arvutustest b) muidugi kui elatustasemest rääkida siis tuleks arvestada ReaalSissetulekuid=Töötasud+Pensionid+Toetused+Kodumajapidamiste omatulud+Kapitalitulud+jne*** c) muideks Buumid ega Kriisid ei tule ise vaid neid käkerdatakse kokku ja venitakse nende poolt kelledel on vastavat mõjutamisjõudu ja kes sellest suurt kasu lõikavad (nt kullaspekulandid, ilmselt mitmed pangad jne) – suuresti tehakse seda häma abil majandus-poliitilise määramatuse7ebakindluse ning ängide tõstmisega ning seega investorite loomulike loomalike instinktide abil hirmutamisega nagu ka teadmusvaguses publikugagi et nad nt investeeringud lõpetaksid või Maarjamaa tolmu jalgadelt pühiksid ja mis nt siinsetele hargmaisetele pankadele veegi suurema tingimisjõu kindlustaks d) liiatigi euroala kontekstis mingit buumi sisuliselt Meil ei olnudki kuna jagatiste veidruste tõttu väikse jagaja puhul – Meie nt 9% GDP juurdekasvutempot vastab EL17 kolmele protsendile e) ma ei ütleks et Teie/PM just selle kirjutisega erilise mõtteväärteo oleksite kokku kirjutanud kuid väheusutavaid illusioone küll ja sellega määramatust suurendanud ja Keynes-Krugman’i järgi Olete Meie majanduskasu taastamist nurjanud/kapitali+tööjõu väljavoolu forsseerinud veelgi – õnneks oodatavalt on ESM taoliste protsesside (eriti paanika ja hämarünnakute) pidurdamiseks koos Euroopa Semestriga kui neid demokraatlik-suveräänselt-juriidilisel-asjatundmatult täielikult käkki ei keerata ja sellega nt ka meiele olulisi Brüsseli Grante maha ei mängita – f) muide praegu makroökonoomika peateel ei peeta kriiside puhul nii oluliseks indikaatoriks Majanduse Usaldusväärsust kui Majanduse Ebakindlust (vt nt FT.com 19.VIII 12 G. Davies’e kolumnit ja õpetlikku Joonist ning teksti selle ümber nt
http://yloennuste.wordpress.com/
Vasta
Neile, kes heietasid lootust, et "nende" (miki-mous) president meil siin parlamendi poolt heakskiidetud ESM-ile ehk veto paneb. Minu tutvusringis leidus selliseid naiivseid küll...

Samas sain tänu presidendi avaldusele teada, et riigikogulased nii ennastunustavalt töötasid selle dokumendi kallal ja KÕIK pahelise ja halva välja rookisid Laugh

Tsitaat:Toomas Hendrik Ilves: aitäh ESMiga tehtud töö eest, riigikogu!

... Esmajoones teen aga seda, mille eest ei kiideta. Ma kiidan teid, austatud riigikogu liikmed, selle töö eest, mida siin kümnekonna päeva eest tegite, kui ratifitseerisite Eesti vabariigi nimel Euroopa Stabiilsusmehhanismi lepingu.

Ma peatun edaspidi ka sellel, miks seda lepingut vaja on. Aga mulle avaldas muljet see viis, kuidas riigikogu oma tööd korraldas ning koos sellega kummutas arvamuse, justkui oleks Eesti parlament taandunud valitsusest tulnud eelnõude vaikivaks heakskiitjaks.

Meie põhiseaduse järgi on rahvas delegeerinud võimu teile, mu daamid ja härrad, ning te kasutasite seda võimu. Te muutsite põhjalikult ja sisuliselt seda dokumenti, mis algselt teieni jõudis. Te rookisite sealt välja pahelise õigusloome tunnused, mida nii mina kui paljud õigusteadlased on parlamendile aegade jooksul ette heitnud.

Ma tänan teid selle eest.

Täispikk artikkel: PM
Vasta
Ei teagi nüüd kas püha lihtsameelsus.. või nahhaalsus.
Vasta
Ei lihtsameelsus ega nahhaalsus, Ameeriklaste poolt siia suunatud tippspetsialist infosõdade alal ei tee midagi lihtsalt niisama, ei teinud "Vabas Euroopas" ega tee nüüd, eesti nimega hingelt ameeriklasena lihtsalt ta teeb talle ette antud tööd hästi ja efektiivselt. Pisikesest tigedast natsiriigist on vaja teha Euroopa Ühendriikide aus kaasamäägiv ja kõigega nõus lambakari ja euroriigitruu osariik.
Vasta
(10-09-2012, 20:51 )Jõhvikas Kirjutas: Samas sain tänu presidendi avaldusele teada, et riigikogulased nii ennastunustavalt töötasid selle dokumendi kallal ja KÕIK pahelise ja halva välja rookisid Laugh
Tõenäoliselt on siis "Kultuurieliidi uus 40 kiri president Ilvesele: ärge olge kummitempli käepikendus - ESM on Põhiseadusega vastuolus!" kasutu kiri. Samas äkki natuke mõjutab kedagi ülal kui rohkem selliseid avaldusi tulema hakkab.

Lisa: Ei mõjunud - President kuulutas välja ESM-i ratifitseerimise seaduse
Vasta
"Juhtumisi" kuulutas Ilves ESM-i välja üks päev enne Saksa ülemkohtu otsust. Saksa Põhiseaduskohus, nagu arvata oligi, "tegi Eestit".
Vasta
Kuna Euro on puhtalt seotud vasakpoliitilise utoopiaga, siis.. ei kulu sentigi kellegi-millegi abistamiseks.
Pole võimalik abistada, kui abistamisvahend ise koosneb.. vikerkaarevärvilisest mullist. Abi antakse, abi
osutatkse, aga edaspidi juba karges natuuras.

Vasta
Kuna Saksamaa andis ESM`le rohelise tee, siis.. kas kuulete juba? Jaa, euroliidu väga tähtsad tagumendid on
alustanud Euroopa riikide.. föderaliseerimisega. Majandus on ikka nii halb, aitab ainult möödapääsmetu ja täiesti
vältimatu föderaliseerumine-interzombinatsionaliseerimine. See meede peab avitama, päästma olukorra, keerama
majanduse kasvule.
Meie valitsus, riigikogu, kes vahetult osalesid palehigis ja ennastsalgavalt ESM ratifitseerimisel, ei pruugi enam valimisi
(pean silmas.. järgmisi) karta. Nende teene oli sedvõrd kangelaslik, et päris tõenäoliselt omistatakse neile kõigile, ütleme,
"eluaegse teenelise eurokogulase" tiitel ning amet. Ehk antakse neile veel mõni linnaosa kah, tükkis sinna sisseregistreeritud
pärissunni-maksumaksjatega, tagamaks eurokomissaridele stabiilset peatoidust? Ei imestaks sugugi.

Vasta
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=131823
Vaadake 13 minutist alates.

Nii, et ... ESM on nagu alati väideti, lihtsalt üks oluline samm eesmärgi poole.

Vasta
Aitüma Dana, osutuse eest! See on minu arvamus, aga ma ei saa üle ega ümber muljest, et Ohto Objakas esindab
uut tüüpi refleksipõhist pangalaenu-zombit. Polegi teisel oma tahet, rääkimata tema poliitilistest sümpaatiatest. Ootab,
vaatleb ning siis kommenteerib mingit zombiliikumist siin euroruumis.

Ega teised on täpselt samasugused - esimese kontaktiga haaratakse eesliikuja sabast kinni ja igatahes.. järgi. Ma poleks
kunagi uskunud, et ma oma eluajal päris zombisid näen! Tõsiselt jube!

Ajalugu pole veel lõppenud, püha üritus nimega "elu" jätkub edasi. Ei ole ikka nii, et seal kuskil, keegi(d) otsustavad ja
hakkavad nagu.. üäk.. liikuma, oma jäsemeid teele jättes. Ajusurnud liberaalide voolus, sotsiaaldemokraatide kanalduses.

Kõige hirmsam, kõige hullem - mitte keegi isegi ei tea, kuhu, mis suunas minnakse, mis on eesmärk!?
Rahvusriigi taastamine on meie eesmärk! Muud meil ei ole ja ei saagi olla!
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat