•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petitsioon - ESM rahvahääletusele!
#26
Arutelud? Oleme siin ja nüüd tänu nendele aruteludele ja seda ilma ühegi oleksita.
Ma ei püüa hinnata siin kellegi postituse tihedust v. kaalu - jätan selle lugejate otsustada.
Ma ei läbusta teemat, ma kaitsen siin oma huve.
Ma oskan vahet teha Pohlatohlakal ja ESM`il. Viimane, muide, ei ole meie tegelik probleem.
Meie probleemiks on valitsusinstitutsioonid, kes kipuvad reeglipärse selgrootusega neid kõiki
ratifitseerima. Tõstke oma silmad, siis ehk näete, kes teile regulaarselt pähe s...b.
Vasta
#27
(26-07-2012, 19:45 )Ott Sama Kirjutas: Tõstke oma silmad, siis ehk näete, kes teile regulaarselt pähe s...b.
Paar korda elus on lind pähe lasknud. Hea, et sel hetkel üles ei vaadanud. Nii, et ma tean, küll kes seal üleval vahel ihuhädasi lennu pealt kergendavad. Mis sel pistmist ESM rahvahääletusega on?

PS. Hääle andmine on nii lihtne tegevus. Minul küll konti küljest ei võta ja maha ka aktiivseid ei löö, kui üritus nurjub. Vähemalt inimesed üritavad midagi reaalselt teha, mitte ei virise niisama.

Vasta
#28
Eesti rahva tegutsemine pani Petseri- ja Ingerimaa äraandmisele piduri peale ja tõrjus gaasitoru meie vetest eemale. Ka pool muna on parem kui tühi koor. Eest rahval lasub juba ühe hääletu alistumise häbi. Teist korda seda tunda ei taha.
Vasta
#29
Kõik on üritanud siin midagi (reaalselt) teha, aga tulemuseks on see, et rahvas hääletab siit maalt jalgadega.
Panin `reaalselt` sulgudesse, sest momendil olev reaalsus on rohkem reaalsem, kui me seda sooviksime. Mida
me sellest järeldada saame? Õige - mitte keegi pole reaalselt mitte midagi teinud.
Meile antud poliitiline mõjutusvahend ei toimi. Sama hästi võib peaga vastu seina joosta, korduvalt, korduvalt,
korduvalt, korduvalt.. . Ei, minu pea, minu allkiri on minule olulisemad. Seinale ning tühjale paberile ma seda enam
ei anna.
Uue loodava euro-föderatsiooni jaoks on ju raha vaja. Sellele alusele, aga ehitatkse sotsiaaldemokraatlik NWO-
monstrum. Teist valikut meil ju pole, peab.




Teisel korral, astusime vabatahtlikult Euroopa Liitu. Minetasime oma iseseisvuse ja tulemuseks on nüüd
see, et meile teeb peavalu ESM. Mine tea veel, mis paganama "MMS" meile järgmisena pähe v. krae vahele
sajab?
Petseri- ja Ingerimaa? Need maad kuuluvad ju päriselt Venemaale. Gaastoru kah.. kulgeb tegelikult Euroliidu
sisemeres.
Vasta
#30

Eestlased peaks tegema nö "ühispalvuse" ESM'i pooldavate reformi-kommunistidest riigireetur-poliitikute ohjamiseks: kõik maine on vaimse peegeldus, ehk muutes vaimset, muudtub ka maine!

Näiteks Kabala teemas on toodud videoklipp, kuidas kabalistid kutsusid ühispalvuse läbi esile Iisraeli peaminister Sharoni halvatuse 40 päeva jooksul:
http://www.youtube.com/watch?v=u52LSWzj8Jk

Sarnaselt on (arengu)maag Vanaküla üritanud paar aastat tagasi ühispalvuse abil võtta rajalt maha Eestit külastanud Ameerika kõrgeid riigitegelasi - tõsi, Vanaküla pundil see ei õnnestundu, kuna nad alles "arenevad", ehk nad pole veel eriti võimekad.

Formaal-juriidiliselt on maagia abil poliitika mõjutamine jokk, kuna ühegi riigi seadused ei keela otseselt sellist tegevust (ametlikult on kõik ülemeelelised võimed "olematu para-jamps" ja seetõttu ei saa seda ka seadustes keelata).

Põhimõtteliselt käib ühispalvuse abil energia liigutamine selliselt, et ringis istuv suurearvuline inimgrupp on nö "energia pumbaks", ning mõni spirituaalsusega sinapeal olev maag suunab kogu inimgruppi energia "pahalase" peale - ESM'i vastane ühispalvus peaks väga hästi õnnestuma, kuna igaüks peaks aru saama, kuivõrd kahjulik see ESM Eesti ja Euroopa jaoks on - ehk mida suurem inimgrupp on ja mida selgemalt/ühtsemalt nad mõtlevad, ning mida õigema asja eest nad seisavad, seda võimsama energeetilise "litaka" saab vajaliku kohta suunata.

Ühesõnaga, kui eestlaste spirituaalne eliit "võtaks ennast kokku", siis jääks vajaduse korral ESM'i ratifitseerimine Eestis ära, kuna kõik korrumpeerunud Eesti poliitikud viibivad kõikvõimalike "ootamatute ja imelike" tervisehädade tõttu haiglates.


Vasta
#31
Pankade taga olevad kabalistid teevad neid palvuseid igapäevaselt ja teismeline kümnes palvetaja räägib järjest kõigi nende eesmärkide vastaste mõtetest ja plaanidest. Järgmine liigutus on raha mis inimese üles ostab. Ainult millest nii lihtsalt jagu ei saa ongi mitte eliidi vaid lihtrahva ettevõtmised kus liidreid on palju ja eesmärgid lihtsad kuid rahvale valulikud.
Seal pole eliiti ohjavate benefaktorite tegevus efektiivne, ESM on ju kõige võimsam tuleviku föderaalreservi analoog oma puutumatute kastiga Euroopas.
Kui praegu seda ära ei hoia sööb ta kõikide riikide eelarved tühjaks ja kandib rahad pankade kasumisse. Edasi aga võtab üle Euroopa Keskpanga funktsioonid selle vahega, et kui Ameerikas koguseid kapitali föderaalreserviks kokku pankurid siis siin võetakse see raha riikide eelarvetest.
uuri sellest raamatust kuidas kahal kogu kohaliku võimu kokku ostab:
http://zarubezhom.com/Brafman.htm
Vasta
#32
Ma väga tahaksin kirjutada miskit tõsist teksti siia, aga ei suuda, ei oska, ei viitsi silmakirjatseda.
Kirjutan lihtsalt.
Ma ei usalda enam teid. Hoolimata oma tarkusest, töökusest, nutikusest.. te vahetasite minu
isa-kodumaa odava raha vastu. Ei aidanud terve mõistus, ei aidanud veenmine, ei piisanud teile
näidetest ajaloost. Minu kodumaa läks soojalt küpsevalt, tervelt.. Euroliidu lõugade vahele.
Läks meie iseotsustamine, sisu ja vaim.
Mida ma loen? Mida ma kuulen? Mida ma näen? Käib üleüldine vadistamine, põhjendamine, et vaid
oma argusele põhjendusi esitada! Eurotoetused, ühine julgeolek, avatud turg.. piirid.. töökohad!
See kõik on puhas p..k! Kas te ei tunne selle haisu?
Jaa, kogute allkirju. Loodate, et ehk läheb seekord õnneks. Tohib esitada ühe pisikese küsimuse?
Kas te üldse taipate, millega on teil tegu? Hinnates seda petitsiooni - pole teil halligi toimuvast.

Ma ei usalda teid. Teil puudu selge ning tugev ideoloogia, et toimuvaga toime tulla. See, muide, on
täitsa olemas. Ah jaa - hirm ei luba. Mõistan, võtate juba vaikselt järjekorda. Olete juba ette leppinud
sellega, mis peagi tulekul. Ma tean - loodate. Äkki seekord läheb õnneks. Ei lähe.
Mida on? - te kardate natsi-süüdistusi! Püha lihtsameelsus!

PS. Enne, kui oma raevupurskele voli annate, mõelge hetk.. millele see teil toetub?
Vasta
#33
Otike fantastiline tekst, saada see kindlasti isiklikult iga rahvasaadiku meilile ja kindlasti enne esimest lugemist. Siis sa võid öelda et oled millegagi hakkama saanud, siin rahvast häbistada on mõttetu, nad on sellised nagu nad on.
Teil puudub selge ning tugev ideoloogia, et toimuvaga toime tulla.
Ükski minevikuideoloogia et maksa essugi kui usundijõudu taga pole mis vaimustatud rahvamassid tänavale toob ja teised ideoloogiad nurka surub, on sul sellist välja pakkuda.
.
Vasta
#34
(27-07-2012, 18:37 )VironShaman Kirjutas: Otike fantastiline tekst, saada see kindlasti isiklikult iga rahvasaadiku meilile ja kindlasti enne esimest lugemist. Siis sa võid öelda et oled millegagi hakkama saanud, siin rahvast häbistada on mõttetu, nad on sellised nagu nad on.
Teil puudub selge ning tugev ideoloogia, et toimuvaga toime tulla. Ideoloogia et maksa essugi kui usundijõudu taga pole.


Jha suurepärane kirjatükk Otilt, aga kui saata kõigile saadikutele mailile, oleks parem meil ühiselt allkirjastada või vähemasti mitme isiku poolt allkirjastada ja siis saata.
Vasta
#35
oma teksti peab Ott ikka ise saatma, ta pole meile oma selget ning tugev ideoloogia, et toimuvaga toime tulla, tutvustanud. See, muide, on
täitsa olemas aga ainult Oti peas.
Ma ei kirjuta alla ühelegi paberile enne kui pole teksti lõpuni mõistnud.
Mis on ESMi eesmärk, suruda Euroopa rahvad läbi võlgade Euroühendriikide angloameerika immigrantidest ja kohalikest rahaga kokku ostetud kvislingitest ülikute raudsesse haardesse, tulevikus asendab keskpanga olles samal ajal puutumatu ja karistamatu eraorganisatsioon kes trükib raha ja laenab seda raha EUle selle asemel, et keskpangal oleks endal rahatrükiõigus.
Meile ei ole tähtis otseselt selle võla suurus vaid loodav organisatsioon, selle õigused ja suhe kohtu ja riigivõimu.
Mula kopkate üle ei lase suuremat pilti, mis saab edasi kord juba loodud puutumatust seltskonnast ei vaevu isegi kohtunikud analüüsima, rääkimata valitsusest ja rahanduskomisjonist.
Vasta
#36

Pohlatohlakas, tundub et sul on sõpru kes armastavad nimesid kaaperdada.
Riigikogu hakkab ESMiga liitumist arutama 8. augusti erakorralisel istungil artikkel ja kommentaar
Pohlatohlakas
27.07.2012 14:02
Maailmas on palju inimesi kes teavad eesti heast majanduspoliitikast nii masu ajal kui ka praegu, mil euroopas on kriis.
Ka meie rahandusministrit on korduvalt esile tõstetud,
Ansip on korduvalt kohtunud võtmeriikide esindajatega ja tutvustanud olukorda eestis.
Samuti on inimesed jälginud eesti uudisteportaalides inimeste reaktsioone opositsioonile, ehk Hr. Savisaarele, kus on ilmekalt näha viha Keskerakonna vastu. Sellega seoses puudub ka mõte kahelda Hr. Ansipi sõnavõttudes riigi olukorrast.
Vabas läänemaailmas hinnatakse Ansipi tegevust väga heaks ja mina nagu ka enamus eesti elanikke loodab, et EMS võetakse vastu ja Hr. Teder ka lõpuks toetab seda.
Vasta
#37
(27-07-2012, 22:41 )VironShaman Kirjutas: Pohlatohlakas, tundub et sul on sõpru kes armastavad nimesid kaaperdada.
Riigikogu hakkab ESMiga liitumist arutama 8. augusti erakorralisel istungil artikkel ja kommentaar
Pohlatohlakas
27.07.2012 14:02
Maailmas on palju inimesi kes teavad eesti heast majanduspoliitikast nii masu ajal kui ka praegu, mil euroopas on kriis.
Ka meie rahandusministrit on korduvalt esile tõstetud,
Ansip on korduvalt kohtunud võtmeriikide esindajatega ja tutvustanud olukorda eestis.
Samuti on inimesed jälginud eesti uudisteportaalides inimeste reaktsioone opositsioonile, ehk Hr. Savisaarele, kus on ilmekalt näha viha Keskerakonna vastu. Sellega seoses puudub ka mõte kahelda Hr. Ansipi sõnavõttudes riigi olukorrast.
Vabas läänemaailmas hinnatakse Ansipi tegevust väga heaks ja mina nagu ka enamus eesti elanikke loodab, et EMS võetakse vastu ja Hr. Teder ka lõpuks toetab seda.

Vironshaman, kust portaalist see liba pärit on? Delfis olen registreeritud kasutaja, Postimehes pole ma jälle kaua ajanappuse tõttu kommenteerinud.

Vasta
#38
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...1&no=0&s=1
Vasta
#39
Delfi lühiuudis - Jürgen Ligi kritiseeris Saksa põhiseaduskohtu aeglust ESM-i arutamisel.

Kommentaar, ehk tõenäoliselt tegelik uudis ( http://www.mmnews.de/index.php/wirtschaf...t-ein-hahn ):
Vril Gesellschaft
01.08.2012 12:47

Jürgen Ligi süüdistas laupäevases intervjuus saksa nädalalehele WirtschafsWoche Saksa võime Euroopa stabiliseerimismehanismi ESM üle otsustamisega venitamises (otsus võetakse Saksamaa Liitvabariigis vastu alles septembri keskel), mille peale sakslased näitasid Eesti ministrile kätte tema koha ja Eesti koha.

„Euroopa ootab otsust“, teatas Ligi, „Ei tea, millega Saksamaa Liitvabariigi konstitutsioonikohus siiani tegeles. Info oli ju ammu nende käsutuses.“.

Kui püsiva stabiliseerimisfondi ESM loomine venib ja valitseb teadmatus, siis Euroopa maade valitsused ja parlamendid satuvad ebamugavasse olukorda. „See on halb märk, kui Saksamaa föderaalne konstitutsioonikohus määrab edasiliikumise kiirust Euroopas“, lisas Jürgen Ligi.

Rolf von Hohenhau, Baieri (Saksamaa kõige suurema liidumaa) maksumaksjate liidu president pöördus populaarsel saksa lehel Mmnews.de Ligi poole, märkides, et küsimus ei ole selles, millal võetakse vastu „megapanga“ ESM loomise otsus, vaid selles, kas see üldse heaks kiidetakse.

„Saksamaa föderaalne konstitutsioonikohus“, märkis Hohenhau, „on täiesti demokraatlik institutsioon, ta kaitseb maa kodanikke, ja mitte kellelgi ei ole õigust automaatselt võtta vastu valitsuse ja parlamendi otsuseid.“.

„Teil, härra Ligi, on silmnähtavalt tõsised probleemid demokraatiaga!“, märkis baierlane, lisades, et seda laadi otsuseid ei saa vastu võtta ilma rahva arvamusega arvestamata.

Hohenhau märkis vajadust tõsiselt mõtelda võimaluse üle mõned maad eurotsoonist välja arvata, eriti need, kes ei täida juba ammu ja harjumuspäraselt Maastrichti kriteeriume ning ei kanna selle eest mitte mingisugust karistust.

„Päästemehanism on täielikult väljunud meie kontrolli alt. See teeb ka ESMi potentsiaalselt kontrollimatuks!“, kirjutab Hohenhau.

„Eestis on kõigest 1,3 miljonit elanikku. Vähem kui Münchenis. Kas te tõesti mõtlete tõsiselt, et võite teha ettekirjutusi Saksamaa föderaalsele konstitutsioonikohtule, kusjuures 70–80% meie maa täiskasvanud elanikkonnast on kategooriliselt poliitilise ja rahandusliku hullumeelsuse vastu?! Need inimesed muretsevad oma laste tuleviku pärast, keda kontrollimatu „megapank“ ESM viib vaesusesse ja püsivasse võlaorjusesse“, nöögib Eesti võime sakslane.

Siiski tunnistab Hohenhau, et ka Saksa valitsuses kõik ei toeta 60 miljoni sakslase mittenõustumist ESMiga. „Kas teile, Eesti rahandusminister, meeldib või ei, me ei vaja teie solvavaid arvamusavaldusi, samuti te ei tea midagi sellest, kui suure töö on meie konstitutsioonikohus juba ära teinud.“.

Viimaks avaldas baierlane kahtlust, et Jürgen Ligil on mingid omakasupüüdlikud eesmärgid, sest temal kui eurotsooni liikmesmaa rahandusministril on tulevikus ESM-pangas juhi roll (nagu ka Saksa rahandusministril) suure palga ja boonustega, kogusummas kümned miljonid. „Me saame aru, et see on ahvatlev ja et kõik rahandusministrid hakkavad ESM-panka juhtima, kuid isegi see ei anna teile õigust nii käituda ja rünnata Saksamaa föderaalset konstitutsioonikohut!“.

„Ütlen teile vana hea saksa tava kohaselt: ära topi oma nina teiste asjadesse!“, võttis oma mõtted kokku Baieri maksumaksjate liidu president Rolf von Hohenhau, pöördudes Eesti Vabariigi rahandusministri Jürgen Ligi poole.
Vasta
#40
Aitäh, kage. Esmalt lugedes, tahtsin kohe.. aga ei. Ligi tegi lihtsalt seda, mis on aidanud tal karjääriredelil edeneda.
Teab, et sellist suhtumist just soositakse, et sellist suhtumist eelistatakse. Jaa - pannakse pahaks, aga ometi. See
on ju EU! Mida öökimaajavalt inetumad on võtted, seda paksema lobi juurde hiljem kutsutakse.
Vasta
#41
Tegelikult küsimus kas ESM meile meeldib on natuke vale, arvatavasti ei meeldi ta kellelegi. Aga siin riivab natuke silma nende "majandusparktikute" sõnavõtud. Mis kuradi majanduspraktikud? Needsamad viskasid eesti kinnisvarabuumi ajal hagu juurde nii kuis jaksasid, ja viskasid aga bensu lõkkesse juurde. Polnud meestel sugugi mune öelda oma peremeestele, et lõpetame selle lolluse. kuna nüüd pankadega tegemist pole on hea kõrvalt haukuda. (kes maksid nende praktilisuse kinni (mitte eestlased)

Teiseks ootaks siiski mingisugustki alternatiivi nendelt praktikutelt, ehk mis meid eurotsooni krahhi puhul aitaks? Kroon oleks seotud euroga-kukub koos euroga. Teiseks - majandusruumid üksteisega tihedalt seotud, kui eurotsoon ei osta midagi, siis paljalt sama pankrotis kroonil püsiva kasina sisenõudlusega me ka ära ei ela. Seega pankrot niiehknaa. Ja milline oleks reaalpoliitiline alternatiivi EL-ile? SRÜ?

Neilt praktikutelt ootaks lõppeks ikka mingit konkreetset arvustust, "stiilis" kuidas Eesti maksab 29% riigieelarvest mõni aasta mõne siestariigi traditsiooniliste eluviiside säilitamiseks ära oskaks ma ka lehekülgede viisi kirjutada. See on aga laiem küsimus kui palju võib Brüssel meie elu dikteerida. Küsimus võiks olla, kas ja kuidas saab enda tublit osalust välispoliitiliseks kapitaliks vahetada. Näiteks Eesti põllumajandustoetused Mis on EL-i keskmisest valgusaastate kaugusel.

PS: Ligi kaitseks peaks mainima, et RE majanduspoliitika osas pole konkurentidel midagi vastu panna, sotside ja teiste hale kilkamine raha ümberjaotamisest "no jah". Et midagi ümber jagada, tuleb esmalt see teenida. Paraku jääb selle toimiva agenda loomine pahempoolsetel konkurentidel võimete taha pidama, põhiosa platvormist sisaldab ikkagi kas status quod või raha labast ümberjagamist.
Vasta
#42
(02-08-2012, 14:03 )Chaos Kirjutas: Tegelikult küsimus kas ESM meile meeldib on natuke vale, arvatavasti ei meeldi ta kellelegi. Aga siin riivab natuke silma nende "majandusparktikute" sõnavõtud.
Minu jaoks ei ole majandus praegu oluline, sest ESM-i juures mitte ainult ei riiva silma vaid virutavad rusikaga mööda lõugu punktid ESM-i puutumatuse kohta (ESM, tema omand, vahendid ja varad on olenemata nende asukohast ja kuuluvusest puutumatud igat laadi kohtumenetluse osas, välja arvatud sel määral, mil ESM sõnaselgelt loobub oma puutumatusest mis tahes menetluse eesmärgil või mis tahes lepingu tingimuste kohaselt, sealhulgas seoses rahastamisvahendeid käsitlevate dokumentidega. jne...). Seda on kajastatud ka Delfi artiklis - Paul Tammert: Valitsus müüb meie vabaduse ESMile.

Palun ütle, et ma olen nendest punktidest valesti aru saanud ja tegelikult on ESM läbipaistev ning on võimalik vajadusel sealt aruandeid saada ja liikmeid kohtusse kaevata kui selgub, et nad on midagi halvasti teinud.
Vasta
#43
Kolmapäeval, 8.augustil toimub Riigikogus erakorraline istungjärk.
Kell 10 algab Toompeal meeleavaldus ESM rahvahääletusele!

Lihtsalt tuletan meelde!

Ja kui keegi peaks mokaotsast kobisema, et vastavalt Põhiseadusele ei saa välislepinguid anda rahvahääletusele, siis võib juba varakult valmis mõelda vastuse - de jure on tegemist välislepinguga, de facto on aga tegemist sellesama Põhiseaduse järjekordse pügala kehtetuks kuulutamisega. Ja kuna tekib olukord, kus välisleping mõjutab konkreetselt Põhiseadust, on rahval õigus nõuda mida iganes ja neil on selleks ka õigus. Muidugi otsustas Riigikohus, et ESM välisleping pole PS-iga vastuolus, ent de facto hakkab olema.
Vasta
#44
(02-08-2012, 14:03 )Chaos Kirjutas: Tegelikult küsimus kas ESM meile meeldib on natuke vale, arvatavasti ei meeldi ta kellelegi. Aga siin riivab natuke silma nende "majandusparktikute" sõnavõtud. Mis kuradi majanduspraktikud? Needsamad viskasid eesti kinnisvarabuumi ajal hagu juurde nii kuis jaksasid, ja viskasid aga bensu lõkkesse juurde. Polnud meestel sugugi mune öelda oma peremeestele, et lõpetame selle lolluse. kuna nüüd pankadega tegemist pole on hea kõrvalt haukuda. (kes maksid nende praktilisuse kinni (mitte eestlased)

Teiseks ootaks siiski mingisugustki alternatiivi nendelt praktikutelt, ehk mis meid eurotsooni krahhi puhul aitaks? Kroon oleks seotud euroga-kukub koos euroga. Teiseks - majandusruumid üksteisega tihedalt seotud, kui eurotsoon ei osta midagi, siis paljalt sama pankrotis kroonil püsiva kasina sisenõudlusega me ka ära ei ela. Seega pankrot niiehknaa. Ja milline oleks reaalpoliitiline alternatiivi EL-ile? SRÜ?

Neilt praktikutelt ootaks lõppeks ikka mingit konkreetset arvustust, "stiilis" kuidas Eesti maksab 29% riigieelarvest mõni aasta mõne siestariigi traditsiooniliste eluviiside säilitamiseks ära oskaks ma ka lehekülgede viisi kirjutada. See on aga laiem küsimus kui palju võib Brüssel meie elu dikteerida. Küsimus võiks olla, kas ja kuidas saab enda tublit osalust välispoliitiliseks kapitaliks vahetada. Näiteks Eesti põllumajandustoetused Mis on EL-i keskmisest valgusaastate kaugusel.

PS: Ligi kaitseks peaks mainima, et RE majanduspoliitika osas pole konkurentidel midagi vastu panna, sotside ja teiste hale kilkamine raha ümberjaotamisest "no jah". Et midagi ümber jagada, tuleb esmalt see teenida. Paraku jääb selle toimiva agenda loomine pahempoolsetel konkurentidel võimete taha pidama, põhiosa platvormist sisaldab ikkagi kas status quod või raha labast ümberjagamist.

Selle süsteemi raames, milles sina mõtled, polegi mingeid "muutusi" ette nähtud.


Vasta
#45
(02-08-2012, 14:44 )kage Kirjutas:
(02-08-2012, 14:03 )Chaos Kirjutas: Tegelikult küsimus kas ESM meile meeldib on natuke vale, arvatavasti ei meeldi ta kellelegi. Aga siin riivab natuke silma nende "majandusparktikute" sõnavõtud.
Minu jaoks ei ole majandus praegu oluline, sest ESM-i juures mitte ainult ei riiva silma vaid virutavad rusikaga mööda lõugu punktid ESM-i puutumatuse kohta (ESM, tema omand, vahendid ja varad on olenemata nende asukohast ja kuuluvusest puutumatud igat laadi kohtumenetluse osas, välja arvatud sel määral, mil ESM sõnaselgelt loobub oma puutumatusest mis tahes menetluse eesmärgil või mis tahes lepingu tingimuste kohaselt, sealhulgas seoses rahastamisvahendeid käsitlevate dokumentidega. jne...). Seda on kajastatud ka Delfi artiklis - Paul Tammert: Valitsus müüb meie vabaduse ESMile.

Palun ütle, et ma olen nendest punktidest valesti aru saanud ja tegelikult on ESM läbipaistev ning on võimalik vajadusel sealt aruandeid saada ja liikmeid kohtusse kaevata kui selgub, et nad on midagi halvasti teinud.
Artikkel räägib puutumatusest läbiotsimise, arestimise, konfiskeerimise, sundvõõrandamise jms. Küsimus esitatakse tavaliselt tegevuse kontrolli kohta. Mis on absoluutselt teisest nurgast küsimus.

Aga üldiselt on nende artiklite eesmärk tagada ESM tõhus tegevus ja välistada näiteks mingi kohtuskäimisega kuudeks või ka aastateks tekkida võiv tegevuse halvamine. (Mitte üksikisiku vastutuse kadumine).

(02-08-2012, 14:55 )Celtic Kirjutas: Kolmapäeval, 8.augustil toimub Riigikogus erakorraline istungjärk.
Kell 10 algab Toompeal meeleavaldus ESM rahvahääletusele!

Lihtsalt tuletan meelde!

Ja kui keegi peaks mokaotsast kobisema, et vastavalt Põhiseadusele ei saa välislepinguid anda rahvahääletusele, siis võib juba varakult valmis mõelda vastuse - de jure on tegemist välislepinguga, de facto on aga tegemist sellesama Põhiseaduse järjekordse pügala kehtetuks kuulutamisega. Ja kuna tekib olukord, kus välisleping mõjutab konkreetselt Põhiseadust, on rahval õigus nõuda mida iganes ja neil on selleks ka õigus. Muidugi otsustas Riigikohus, et ESM välisleping pole PS-iga vastuolus, ent de facto hakkab olema.
Eesti ei saa sõlmida ühtegi välislepingut, mis on põhiseadusega vastuolus. Siin see iva ongi, et ESM ei ole põhiseadusega vastuolus. Räägitud on teatavast riivest, mis võib tekkida põhiseaduse ühe paragrahviga. Ja sellest, kas see riive on õigustatud ehk õiguspärane. Sisuliselt me elame keskkonnas kus üks PS riive ajab taga teist.

Väikeseks näiteks. Kui sa hädakaitse puhul tapad kurjami, siis põhimõtteliselt oled sa ju tapja, kes rikkus meie PS'st tulenevat IGAÜHE õigust elule (paragrahv 16). Aga vot mõrvar, keda türmi võiks pista või karistada sa ei ole, kui uurimine tuvastab, et sinu tegevus mahtus hädakaitse piiridesse.

Veel üks huvitav näide. Koerte suukorvikohustus jalutuskäikudel kujutab endast omandiõiguse (§ 32) riivet. Säärase kohustuse põhjuseks on avaliku korra kaitse. Teiste sõnadega kui ma viitsiks minna kohtusse vaidlema läbiks ma arvatavasti võidukalt kaks alamat kohtu astet ja saaks loa ka RK menetluseks. Sealt ma saaks kõigi eelduste kohaselt vastuse, milles seisaks, et "riigikohtu hinnangul kaalus eesmärgi kaalukus üles põhiseaduse riive intensiivsuse.
Vasta
#46
Paul Tammert: Valitsus müüb meie vabaduse ESMile
Vasta
#47
(02-08-2012, 16:37 )Chaos Kirjutas: Artikkel räägib puutumatusest läbiotsimise, arestimise, konfiskeerimise, sundvõõrandamise jms. Küsimus esitatakse tavaliselt tegevuse kontrolli kohta. Mis on absoluutselt teisest nurgast küsimus.

Aga üldiselt on nende artiklite eesmärk tagada ESM tõhus tegevus ja välistada näiteks mingi kohtuskäimisega kuudeks või ka aastateks tekkida võiv tegevuse halvamine. (Mitte üksikisiku vastutuse kadumine).
Lisa räägib "puutumatusest igat laadi kohtumenetluse osas", "puutumatusest täitev-, kohtu-, haldus- või seadusandliku tegevuse raames toimuva läbiotsimise, arestimise, konfiskeerimise, sundvõõrandamise või muu kinnipidamise, ülevõtmise või sekkumise osas" ja "dokumentide ja ruumide puutumatusest" ning ei ole mainitud nende seost tööülesannete täitmisega. Viimasega on setoud igasugu piirangute kaotamine litsentside ja tegevuslubade taotlemisega ning maksuvabastustega. Kas keegi teab öelda millisel organisatsioonil veel sellised vabadused ja õigused on? Ja kas tõesti on neid ühele fondile vaja oma töö tegemiseks?
Vasta
#48
Mõlemal juhul - rahvahääletus v. mitte - ESM-lepingu ratifitseerimine on selgelt kuritegelik. Selles pole kahtlustki.
Pole midagi parata - EL`ga liitumine oli kuritegelik akt nii inim- kui ka loodusseaduste vastu. Oma sisult on see
sotsiaaldemokraatlik utoopia, mis toetub ja järgib Marx`i "õpetust". Kui palju peab veel inimesi tapma, et see kõigile
kohale jõub?!
"Immuniteet igat laadi kohtumenetluse osas" - absurd. Kurjategijate paradiisis on selline "õigus" ainult võimalik.
Muidugi on see puhtalt minu paranoia, aga näib, et rahasuhted asenduvad üsna pea naturaalsuhetega. Nagu
õigusetud lojused, jäämegi kõigest oma varast ilma. Pärast pole kellegile kaevata, ega halada.
Taastame iseseisvuse.

Vasta
#49
(02-08-2012, 16:37 )Chaos Kirjutas: Veel üks huvitav näide. Koerte suukorvikohustus jalutuskäikudel kujutab endast omandiõiguse (§ 32) riivet. Säärase kohustuse põhjuseks on avaliku korra kaitse. Teiste sõnadega kui ma viitsiks minna kohtusse vaidlema läbiks ma arvatavasti võidukalt kaks alamat kohtu astet ja saaks loa ka RK menetluseks. Sealt ma saaks kõigi eelduste kohaselt vastuse, milles seisaks, et "riigikohtu hinnangul kaalus eesmärgi kaalukus üles põhiseaduse riive intensiivsuse.

Tsitaat:§ 32. Igaühe omand on puutumatu ja võrdselt kaitstud. Omandit võib omaniku nõusolekuta võõrandada ainult seaduses sätestatud juhtudel ja korras üldistes huvides õiglase ja kohese hüvituse eest. Igaühel, kelle vara on tema nõusolekuta võõrandatud, on õigus pöörduda kohtusse ning vaidlustada vara võõrandamine, hüvitus või selle suurus.
Igaühel on õigus enda omandit vabalt vallata, kasutada ja käsutada. Kitsendused sätestab seadus. Omandit ei tohi kasutada üldiste huvide vastaselt.
Seadus võib üldistes huvides sätestada vara liigid, mida tohivad Eestis omandada ainult Eesti kodanikud, mõnda liiki juriidilised isikud, kohalikud omavalitsused või Eesti riik.
Pärimisõigus on tagatud.

See selleks. Eks koeri on igasuguseid nagu ka suukorve, kohti ja territooriumeid kus jalutatakse. Siiski kaldun arvama, et RK annaks mulle ja mu koerale teatud juhtudel õiguse. (PS sisaldab minu teada 168 §)

Üldiselt oleks tore kui Chaos selgitaks teistele kuidas tema seletab lahti sõna "riive" tähenduse. Ei pea olema juriidilises keeles vaid arusaadav ka temast madalamat ajupotentsiaali omavatele inimestele.

Lisaks olen sunnitud möönma, et Chaosel on suures osas tuline õigus. Enamus erakondi ei ole võimelised midagi mõistlikku välja käima peale virisemise. See aga ei tähenda, et peaks olema nõus alati nendega kes on võimelised midagi välja käima vaid lasta neil otsida paremaid võimalusi.
Vasta
#50
ESM-Lendleht. 18 väga lihtsat küsimust Jürgen Ligile
(40)
Eesti Ekspress
02. august 2012 07:41

ESM-Lendleht. 18 väga lihtsat küsimust Jürgen Ligile
Jürgen Ligi
Foto: Eva Ligi
Aitame rahvaesindajatel esitada selgeid küsimusi, mis on hädavajalikud Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) mõistmiseks. Küsimustele vastab kolmapäeval, 8. augustil 2012 toimuval Riigikogu istungil rahandusminister Jürgen Ligi.

18 väga lihtsat küsimust Jürgen Ligile1. Miks ei sobi euroala finantsstabiilsust tagama juba olemasolevad Euroopa Keskpank ja Euroopa Investeerimispank?

2. Kuidas eristada euroala finantsstabiilsuse tagamist euro päästmisest?

3. Eesti ei ole võtnud laenu, et ehitada neljarealiseks Tallinna-Tartu maanteed. Miks me peame aitama selliseid Euroopa Liidu riike, kes on oma kiirteed valmis ehitanud ega jõua laenu enam maksta?

4. Eesti on saanud Euroopa Liidult palju raha. Miks me peame toetama ESMi, millest saab Euroopa Liidu väline organ?

5. Kui ESMi on vaja Euroopa Liidu finantsstabiilsuse tagamiseks, siis miks toetab seda 27 liikmesriigist ainult 17?

6. Miks ei vastuta Rootsi, Suurbritannia ja Läti Euroopa finantsstabiilsuse tagamise eest ESMi kaudu ja jätavad liitumise võimaluse tulevikku?

7. Eesti kohustub tagama ESMi tegevust 1,3 miljardi euro ulatuses. Et see raha kaotsi läheb, on Eesti valitsuse arvates põhimõtteliselt välistatud. Miks ei anna me garantiid summas, mille kaotsiminek on usutav ja millele on lisatud mõistlik reserv?

8. Kui Eesti tahab aidata tagada euroala finantsstabiilsust, siis miks ei võiks me ESMile raha andmise asemel osta otse Itaalia, Hispaania, Portugali või Iirimaa võlakirju?

9. Lissaboni lepingu kohaselt võivad kõik riigid Euroopa Liidust ühepoolse avalduse alusel lahkuda. Mis tingimustel on Eestil võimalik lahkuda ESMist?

10. Euroopa Liidu toimimise lepingu artikkel 125 keelab teiste liikmesriikide ja nende organite osas rahaliste kohustuste võtmise. Kuidas võivad 17 liikmesriiki omavahel kokku leppida, et nad ikkagi tagavad teineteise võlgu, kui 27 on selle keelanud?

11. Mis tingimustel oleks Eestil võimalik saada häda korral ise ESMilt abi?

12. Miks vajavad ESMi ruumid ja töötajad puutumatust?

13. Kui ESMi juhtkond peaks sooritama finantskuritegusid ESMi vastu, siis kuidas toimuks nende vastutusele võtmine?

14. Kuidas saab välisaudiitor ESMi tegevust hinnata, kui ESMi juhtkond ei anna dokumente välja või on need hävitanud?

15. Miks on ESM vabastatud finantstegevuse litsentsidest ja järelevalvest?

16. Kritiseerisite riigikohtus õiguseksperte ja rõhutasite, et nad ei ole ESMi asutamist ettevalmistanud komisjoni aruteludes osalenud. Kuidas oleks õiguseksperdid saanud komisjoni töös osaleda, kui Taavi Rõivase sõnul olid koosolekud kinnised ja protokollid ei ole avalikud?

17. Olete öelnud, et Saksa konstitutsioonikohus peaks langetama ESMi suhtes kiiresti otsuse. Miks peate õiglaseks sekkuda teise riigi põhiseaduskohtu töösse?

18. Olete viidanud, et kohustuste täitmiseks ESMi ees on võimalik kasutada Eesti valitsuse kassareservi. Miks soovitate kasutada Eesti erakorraliste vajaduste rahuldamiseks mõeldud raha hoopis teiste riikide erakorraliste vajaduste rahuldamiseks?Faktid, mida peab teadma iga eestlane:■ESMi eesmärk – euroala finantsstabiilsuse tagamine, milleks toetatakse hätta sattunud riike.

■ESMi kapitali suurus – 700 miljardit eurot.

■Eesti osalus ESMis – 1,302 miljardit eurot.

■Eesti maksab viie osamaksega ESMi sisse 148,8 miljonit eurot. Ülejäänud 1,1532 miljardit eurot jääb hädaolukorras sissenõutavaks kapitaliks.

■Aastal 2023 saab Eesti osaluse suuruseks ESMis 1,79 miljardit eurot. Sissemakstav kapital moodustab sellest 204,64 miljonit eurot ja hädaolukorras sissenõutav kapital 1,58596 miljardit eurot.

Küsimused koostas Ekspressi finantsstabiilsuse toimkond koos välisekspertidega.
Kaos, sul on ikka hea haridus foorumis teema oma suunda liigutamises, arvad tõesti et teema mõtteks on sünnimärkide eemaldamine healt ja ausalt päästemehhanismilt või ajad rahvale tuntud headuses juurakärbseid pähe, et rahvas ei taipaks kelle või millega tegu.
Goldman & Sachs on USA suurim ning tugevaimate poliitiliste sidemetega investeerimispank. Paljud Goldman Sachsi kõrged funktsionärid (USA endine rahandusminister Henry Paulson, hetkel ametis olev Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi, Itaalia peaminister Mario Monti jpt) on vahetanud oma juhtivad positsioonid erapangas hämmastava kiirusega ametite vastu USA, Euroopa ja rahvusvaheliste organisatsioonide võimupüramiidi absoluutses tipus. Reeglina kontrollivad Goldman Sachsi endised töötajad rahandusvaldkonda, viies ellu poliitikat, mille põhiolemus on kõikjal – olenemata sellest millise riigi või rahvusvahelise instititusiooniga on parajasti tegemist – sisuliselt identne. “Finantssüsteemi stabiliseerimiseks” nimetatud programmi tuum peitub maksumaksjatelt kogutud riiklike ressursside üha laialdasemas ümbersuunamises pangandussektori subsideerimiseks, et säilitada iga hinna eest – sh rahvusriikide suveräänsuse faktiline hävimine Euroopa Liidus – võlapõhise rahasüsteemi toimimine ilma pankade pankrotistumise, riigistamise, tagastamatute laenude anulleerimise või liigkasuvõtmist piiravate seaduste vastu võtmiseta. Euroopa Stabiilsusmehhanismiks nimetatud organistatsioon on vaid üks (ent oma piiramatute volituste poolest kõige drakoonilisem) liigkasuvõtmisel põhineva rahasüsteemi päästmise programmi paljudest elementidest.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat