•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petitsioon - ESM rahvahääletusele!
See jutt Ott on ka nagu katkine plaat. Paha, paha, paha. Tiblad pahad. Mis iganes see sõna tähendab (vanasti kasutati idapiiri tagant sisse rännanud harimatute kohta). Tiblade aeg sai ümber. Nüüd on EL, Brüssel ja suur helge Euroopa. See kaitseb aitab ja päästab.
Paraku pole siin rahvas ka sellega rahul. Seega, asi pole tiblades.
Jõuame kitsamale pinnale - Valitsus.
Jätaks nüüd selle valitsuse kirumise. Fakt on see, et nende tegevus rahvale ei meeldi. (Seda fakti kontrollida ei saa. Nurisemist kuuleb aga ometigi toetajaskond on neil suur. Kus nad oma hääled siis saavad)

Ikka jääb mul vastuseta küsimus: Kas peale kirumise ka midagi konkreetset inimesed vastu võtavad.

ESM protestiavalduse rahvaarv näitas millegi pärast, et tegelikult on rahvas ju kõigega rahul. See paar aktivisti, kellele ei meeldi. Samas kui ülejäänud eestlaskond istus kodus ja andis mõista oma mitteosalemisega, et kõik on OK.
Nüüd küsimus. Millal eestlane valetab? Sõnad räägivad ühte ja teod räägivad teist.
Vasta
Kerge vastuolu - Fakt on see, mida saab kontrollida.
Et eestlaskond, ESM protestiaktsiooni ajal kodus istus, on iseenesest fakt rahulolust valitsuse suhtes.
Kirumine - see on sama, mis suhtlemine. Sai öeldud - eestlaste toetust valitsusele, tuleb eelnevalt, läbi
võrdluste.. muuta. Otse loomulikult.. valitsus, aitab siin ise oma (?)tegevusega vaikselt kaasa.

Teisalt taas.. protesteerijad pole oma sõnumile selget ning kaalukat, eestlaskonna-poolset, toetust leidnud.
See on ka mõistetav. Ise kirjutad - eestlased püüavad oma isiklikku heaoluinertsi säilitada. Selle makstavale
hinnale, aga ei julge mitte keegi meist mõelda. Hirm kammitseb.

Oma mõtetega üksi, pimedas kobades.. ongi hirm. Otsin siin rohtu selle hirmu vastu. Oma ideede kooskõlastamine
aitab seda leevendada.
Tiit Madisson ometi tegi. Tegi palju. Kuid kas ta leidis endale meie kõigi toetust? Ei leidnud. Sellepärast ta siit lahkus.
Teised ka lahkuvad, sest ei leia oma kodumaal enam toetust. Töö ja õiglane töötasu - on toetuse üks nimedest.
Vasta
(14-08-2012, 11:46 )Ott Sama Kirjutas: Et eestlaskond, ESM protestiaktsiooni ajal kodus istus, on iseenesest fakt rahulolust valitsuse suhtes.
Töörahvas käis minu teada tööl sel ajal mis näitab, et kuna ESM-i pole veel ratifitseeritud, siis leiti töö veel tähtsam olevat kui lepingu muudatuse otsustamise ajal protestimine mis niikuinii poleks otsust mõjutanud vaadates poolthäälte arvu.
Vasta
Just nimelt Ott. Lõpuks ütlesid välja selle, millest oleks pidanudki alustama.
Eesti inimene ei taha mitte midagi muuta ja isegi kui keegi tahaks, siis arg rahvas ei julgeks teda nagunii toetada. Seda härrased võimukandjad teavad ja seetõttu neil polegi põhjust muretseda, et mis see orjarahvas asjast arvab Smile
Vasta
Juhtkiri: Ansip müüb maha meie laste tuleviku | Nelli Teataja

Üks omapärane ja kuidagi varju jäänud väljaanne avaldab vahest vägagi otseseid lugusi Eesti elust ja meie osast maailmas.
Vasta
Mina paneks asjale õige veidi teistsuguse pealkirja.
Praeguse poliitika ja poliitikute valijad (toetajad) müüvad maha oma laste tuleviku.

Selgituseks, et ükski poliitik ega erakond pole ise riigipiruka kallale saanud. Ei ole veel ka see aeg, kus Brüssel otsustab millised poliitikud meie riiki juhivad. See aeg on tulemas. Seni aga on Eesti rahvas ise oma maa ja laste tuleviku maha müünud.


Vasta
(14-08-2012, 12:50 )Dana Kirjutas: Just nimelt Ott. Lõpuks ütlesid välja selle, millest oleks pidanudki alustama.
Eesti inimene ei taha mitte midagi muuta ja isegi kui keegi tahaks, siis arg rahvas ei julgeks teda nagunii toetada. Seda härrased võimukandjad teavad ja seetõttu neil polegi põhjust muretseda, et mis see orjarahvas asjast arvab Smile


See kõik on tõsi. Ent on üks.. aga. Ja rahvas on arg. Lisaks argusele, paraku puudub neil teadmine valikutest, mis teed see riik oma rahvaga peab kulgema.
Olen jälginud kõrvalt rahvuslaste arutelusid. Tule taevas appi! Kõik nende arutelud, takerduvad juba eos absoluutselt ebaolulistesse pisiasjadesse. Istuvadki, nagu eksinud, oma ninni-nänni tihnikus ja iseseivalt nad kindlasti, ei taipa ega soovi sealt lahkuda.
Mõistagi, olen püüdnud neile juhatust anda, aga teades/kuuldes, et ma olen nats.. toimub neil iseäralik, refleksipõhine, vaimne kalgendumine.

Ja, rahvas võib oma argust harrastada, ent kui neile anda idee/teadmine/valik.. muutub nende argus juba kuriteoks. Nii on lood.

Ei saa ignoreerida `kage` näidet.. eestlastele on töö ikka oluliselt tähtsam, kui sellest saadav tulu. Nii juhtubki, et kui on vaja leida aega oma ja `lastelastelaste` vabaduste kaitsmiseks.. eelistatkse tööd, kus tulud lähevad joonelt nende endi kottimiseks. On, on põlastusväärne. Nagu ka see meie rahvuslik alaväärsuskompleks.





Vasta
(03-08-2012, 19:12 )euroruubel Kirjutas: 1. Kas täisväärtusliku monetaarsüsteemi loomine ja fiskaalliit.

Euroopa tasemel sõltumatu ja iseseisev pangandussüsteem pole praegu Euroopas panku pidavate juudioligarhide huvides( Rotchildidest alustades...)


(03-08-2012, 19:06 )Chaos Kirjutas: Ma küsin siin foorumis taas ja nüüd juba kergelt ohates (et kas jälle!?): millele tugineb euroruubli teadmine, et "mingi asja" finaalina hakkab ESM lõppeks panustama hoopis inflatsioonile?

On sul garantiisid anda, et ei hakka??

Viimases hädas...poliitiline vajadus...mida on kokku lepitud, saab alati muuta. Senine kogemus finantskriisist.
Lugesin nüüd kogu ESMiga seotud materjai läbi ja tunnen, et õigliuse nimel pean lisama, et utreerimise kohta oled sa päris täpselt pannud.


Tegelikkuses tõesti ei takista ESMi leppes mitte miski ESMi vahendeid otse pankade refinantseerimiseks kasutamast - ehk kuigi sõnades näiteks saksa riigisekretär (ja kõik ülejäänud) selgelt ütlevad, et seda ei kavatseta teha ei ole see piirang siiski ESMi leppesse sisse kirjutatud. Ja edaspidist stsenaariumit me juba teame.... erakordsed olud, krahh.....me peame seda panka X ja seda panka Y aitama. Ja need on samad pangad, kes on spekulatiivse kasumi eesmärgil tuletisinstrumentide turul PIIKS riikide intressimäärade kasvule aktiivselt panustanud ning selle läbi on nende riikide jaoks laenamise kallimaks muutnud.

Teine väimalus on et ECB tunnustab ESMi omamoodi pangandusliku üksusena ja selle kaudu saab sissemakstud raha põhjal ESM-ECB kooslus lihtsalt rahabaasi suurendada ja selle kaudu maksame teiste jamad ikka kaudselt läbi inflatsiooni kinni.

Kuid see on siiski oletus.

Vasta
Väga emotsionaalseks kipub siin arutelu minema.
Lugesin seda lingitud Leito arvamust. Tsiteerin: " See on rahapump millega Eesti maksumaksja raha pumbatakse Kreeka, Hispaania ja Itaalia kätte sattunud jõukate kodanike taskusse."

Aga olgem ikka täpsed. ESM on finantsstruktuur mis sissemakstud põhikapitali baasil ( 80 miljardit) ja garantiide alusel (700 miljardit) võtab laene (ideeliselt AAA reitingu alusel odavalt) ja annab laenu, et saada vahelt tulu. Käsitletav on ta selliselt siiski investeeringuna. Väljendid nagu "pumbatakse taskusse" on selge püüd suunata arutelu demagoogiasse.
Kui lähtuda puhtalt rahalisest küljest peaks vaatama missugune tulu teenimise väljavaade oleks endiselt reservides raha hoidmisel ja missugune on see ESM-i paigutades. Ehk kas see rahapaigutus õigustab ennast või mitte? Kas saadav tulu on proportsioonis riskiga?
Üldiselt ma kuulaks sisukamat ja vähe asjalikumat arutelu kui see Leito arvamus seal. Just selline demagoogia on põhjus miks kaob ära sisuline arutelu ja muutub rohkem pori loopimiseks.
Ideeliselt ei ole investeerimine oma olemuselt "maha müümine". See on ikkagi teoorias rohkem eesmärgiga tulu teenida. Investeerimiseta päriselt ei pääse ükski riik, ka see on oluline aru saada.
Selge on see, et ESM saab garantiide abil laenuintressi alla ja ehk on ka mingil määral kaudselt stabiliseeriva mõjuga. Aga kas see efekt on piisavalt suure mõjuga, et õigustada riske? Oleksin skeptiline. Palju olulisem on see mida teeb/ ei tee keskpank ise.
Ja nagu Chaos jõudis siin juba märkida on jah väga oluline kas ESM pääseb keskpanga rahakraanide juurde või mitte.

Ott. Sulle ka küsimus. Millist juhatust oled sa rahvuslastele andnud? Ehk valgustad lähemalt. Või äkki teed oma teema kus kirjutad oma maailmavaate ja nõuanded/soovitused lahti. Saaks kohe parema ülevaate.
Vasta
(14-08-2012, 16:25 )Ott Sama Kirjutas:
(14-08-2012, 12:50 )Dana Kirjutas: Just nimelt Ott. Lõpuks ütlesid välja selle, millest oleks pidanudki alustama.
Eesti inimene ei taha mitte midagi muuta ja isegi kui keegi tahaks, siis arg rahvas ei julgeks teda nagunii toetada. Seda härrased võimukandjad teavad ja seetõttu neil polegi põhjust muretseda, et mis see orjarahvas asjast arvab Smile


See kõik on tõsi. Ent on üks.. aga. Ja rahvas on arg. Lisaks argusele, paraku puudub neil teadmine valikutest, mis teed see riik oma rahvaga peab kulgema.
Olen jälginud kõrvalt rahvuslaste arutelusid. Tule taevas appi! Kõik nende arutelud, takerduvad juba eos absoluutselt ebaolulistesse pisiasjadesse. Istuvadki, nagu eksinud, oma ninni-nänni tihnikus ja iseseivalt nad kindlasti, ei taipa ega soovi sealt lahkuda.
Mõistagi, olen püüdnud neile juhatust anda, aga teades/kuuldes, et ma olen nats.. toimub neil iseäralik, refleksipõhine, vaimne kalgendumine.

Ja, rahvas võib oma argust harrastada, ent kui neile anda idee/teadmine/valik.. muutub nende argus juba kuriteoks. Nii on lood.

Ei saa ignoreerida `kage` näidet.. eestlastele on töö ikka oluliselt tähtsam, kui sellest saadav tulu. Nii juhtubki, et kui on vaja leida aega oma ja `lastelastelaste` vabaduste kaitsmiseks.. eelistatkse tööd, kus tulud lähevad joonelt nende endi kottimiseks. On, on põlastusväärne. Nagu ka see meie rahvuslik alaväärsuskompleks.
Mida armuline rahvas saaks Oti ja Dana jaoks ära teha, et nad rahule jääksid ja rahvast paremini arvama hakkaksid?
Vasta
Vastan meeleldi, Akronüüm. Tavalised suunavad küsimused. Nagu Sokrates, kes sättis ning suunas küsimusi,
mis viisid kuulajad-vastajad ise vastusteni. Rahvuslastega on aint see viga man, et nad takerduvad silmapilkselt..
ebaolulisustesse. Paratamatult on jäänud mulle mulje, et ega nad tõsiselt vastuseid-lahendusi ei soovigi. Pigem
upitatakse oma egot, et ehk.. oma kohakest riigikogus leida. Konkreetne poliitiline programm, neil aga puudub.
Ei, see ei ole mingi programm, mis jätab poliitilise tagaukse.. vasakule rahale=mõjule avatuks.

Ei, ei ole minul vajadust teha eraldi teemat, et mõista maailmavaadet kui sellist. Eks see ESM-jama, kirjeldab
piisavalt täpselt meid ümbritevat reaalsust.
Jaa, Akronüüm, kirjeldad ka ise seda, aga.. kuidagi ohutust kaugusest. Soovid nagu sel viisil, anda oma jutule
erapooletut sisutihedust. Mõistan. Point on aga selles, et ma ei soovi, et minu rahadega keegi endale spekulatiivset
tulu teenib. Muidugi, ma ei saa aru.. "turumajandus" ja puha. Eksivad need, kes nõnda väidavad - saan ikka aru -
minu raha juuu! Ei anna, ei luba ja nii lihtne see ongi.

Juhtusin lugema - Ivo Rulli kirjutist "Õhtulehes". Populism, asjad maailmas niii keerulised, et tavapahelik ei jaga mõhkugi.
Hr. Rullil on loomulikult õigus - idioodid ju lehte ei kirjuta! Mis seal siis ikka - eks võib teha valitsusele, maksulaekumised
veel keerukamaks, veel kallimaks? Oleme ju võrdsed partnerid.. oi eksisin - valitsus teenib ikka meie huve, mitte vastupidi.
Võib targutada lõputult, aga oma raha, kommertspankade viletsate otsuste kompenseerimiseks-stabiliseerimiseks,
ma ei anna. Valitsus peab minu huvides ka toimima. Juhul, kui see nii ei ole, siis tuleb küsida tõsiselt - kelle huvides meie
valitsus päriselt toimib?
Vastuse leiate te holokausti-teemast. Nii palju inimesi, nii suure raha pärast.. on nii kaua valetanud!?
Valetamine, ei saa ju olla korraliku inimese pol.-maailmavaateks!
Vasta
Laugh Nu kage. Paku ise, et mis tuleb teha, et Antsip ei oleks paha, Savisaar tibla ja Ligi röövel. Mis selle vastu aitab?
Mis aitab selle vastu, et igasugu kolmetähelised võõrlepingud meid paljaks ei varastaks? Selleks on härrastel prouadel kaasmaalastel üks väga lihtne lahendus Smile
Vasta
(14-08-2012, 19:30 )Dana Kirjutas: Laugh Nu kage. Paku ise, et mis tuleb teha, et Antsip ei oleks paha, Savisaar tibla ja Ligi röövel. Mis selle vastu aitab?
Mis aitab selle vastu, et igasugu kolmetähelised võõrlepingud meid paljaks ei varastaks? Selleks on härrastel prouadel kaasmaalastel üks väga lihtne lahendus Smile
Ma mõtlesin pigem seda, et kas te rahva kirumise asemel ei võiks rahvale (mina ei ole rahvas vaid rahva liige) selgitada ka päriselus (mitte ainult siin foorumis) enda soove. Siis rahvas vähemalt teaks mida nad peaks tegema selleks, et teie elu paremale järjele viia.

Minul ei olnud siin plaanis mingeid pakkumisi teha ega saada.
Vasta
Lõimub igati harmooniliselt vihatud ESM-teemaga. Nigel Farage sõnumi mõte on sama, mis siin
palju kordi on välja hõigatud - sihilikult planeeritud kriis, et anda alus ning ettekääne "uue maailma-
korra" kehtestamiseks. http://decivitate.ee/?news_id=1176

Sotsiaaldemokraatide-kommunistide unistus.
Kui olete tutvunud ESM`st lähtuva mõttega, siis on selge, et viimane pärineb kogukonnast, mis
on läbi sajandite h a r j u n u d esitama kohalikele võimudele deklaratiivseid nõudmisi. Nii esineb
ainult varjatud v õ i m.


Vasta
Absoluutselt nõus. Isegi kui jätte see jutt maailma eliidist (millesse ma muide usun juba väga ammu), siis arutleks asja olemuse üle.
Mis hetkel toimub ja miks selline paanika? Öeldakse, et riik on pankrotis. No selge. Pankrotis siis pankrotis. Tuleb n.ö ettevõtte nimega riik reorganiseerida. Öeldakse, et mõne riigi pangad on pankrotis. No tore lugu kull. Pank, mis on eraettevõte, mille eesmärk on kasumit teenida on pankrotis ja kogu maailm peab seda ettevõtet päästma minema. Mille hea pärast küll? Pankadel on omanikud, kelle asi on oma ettevõtte pankrott üle elada ja sellest õppida.
Pank pole mingi imeühendus, vaid samasugune ettevõtlusvorm nagu on väiketalu või sokivabrik või mis iganes.
Loogiliselt tekib mul kohe küsimus, et kui ma kisenaks, et minu ettevõte on pankrotis, andke mulle annetusi, et ma saaks seda kahjumit tootvat süsteemi veel mõned päevad vee peal hoida, mis siis ajudega majandusinimesed vastavad.
Järelikult on ettevõte halvasti organiseeritud, kas toodan nõudlusele mittevastavat toodet, või on mu ettevõtte ülalpidamiskulud liiga suured. Ükski majandusinimene ei annaks mulle sentigi ilma suuremate ümberkorraldusteta.

Ehk siis. ESM on taas mingi veider ettevõtlusvorm, mille eesmärk on vaesunud rikkurid oma vee peal hoida.

Loomulikult tekib inimestel paanika, et issand mis siis saab kui riik läheb pankrotti või mingi pank läheb pankrotti. Midagi hullu ei saa. Tuleb uus pank ja tuleb uus riigistruktuur ehitada seni kuni enam ei lähe pankrotti.
Jah muidugi. Sellega kaasnevad teatavad ebamugavused. Samas mitte midagi traagilist. Riigi kodanikel tuleb oma tegevused üle hinnata ja tegeleda asjadega, mis tagavad neile eksisteerimise. Jah tõesti, ei pruugi saada endale uuemat ja paremat autot või maja. Eks selliste võimaluste ärakukkumine häirib meid tõesti. Teisalt illusioonimullikese paisutamine on sootuks ohtlikum ju. Täna annad oma viimased säästud, et päästa mõni rikkur, kuid homme sul pole enam neid sääste mida anda ja kuna süsteem on läbinisti mäda (ei lähe ettevõtte pankrotti, kui seda juhitakse vastavalt nõudlusele, optimeeritult jne).

ESM on lihtinimese jaoks lihtsalt plaastri panemine mädanevale haavale. Pealt näha on korras, kuid mädanik elab sees edasi. Kui seda üha uute ja uute plaastritega kinni katta, siis ühel päeval saab veremürgituse.

EL on üks järjekordne tobe näide, kuidas püütakse ühte patta panna korraga kõik. Erinevad kultuurid, religioonide, tõekspidamised ja väärtused. Seda on ajalugu korduvalt tõestanud, et selline puder söödav pole ja lõpuks laguneb laiali. Kuid eelnevalt on tekitanud totaalse kaose.
Hetkeline illusioone rõõm, mis meid tabas mõned aastat tagasi, kus kõik laenasid end ogaraks kukkus kokku ja tuleb välja, et pole see uues võim (Brüsselist) parem midagi kui eelmine (Moskvast).
Mis meil eestlastel siin häda siis on? Maad on meil kuhjaga. Pooled põllud on söötis või mingi rapsi alla maetud, mida on hea mugav kasvatada. Anda jalga kõigile totakatele EL nõudmistele ja elada nagu muiste.
EL koos oma nõudmistega mida meie rahvas nii püüdlikult püüab iga hinna eest täita ongi see, miks kõik laguneb. Väiketalunik kolme lehmaga ei saa midagi teha, sest tema piima hoiustamine jne ei vasta EL nõudmistele. Ükski piima kokkuost seda vastu ei võta.
Ma ei kiida hetkel stagnaaega. Kuid lapsepõlvest mäletan ma oma elu liiga hästi. Meil oli kõik olemas, piimad, munad, lihad, kanad ja terve küla elas rõõmsalt. Ma ei mäleta, et me oleks kunagi nurisenud toidupuuduse üle. Sama moodi ei mäleta ma seda, et keegi oleks kuuri ehitamiseks või maja kõpitsemiseks hirmkalleid ehitajaid palganud. Kamba peale tehti korda naabrinaise kuur ja teisele uus kaev. Tänutäheks jah jagasid õnnelikud kingitusi (moosi, villasid sokke, mütse ja mett). Nurisesid elu üle vaid need, kellel endal majapidamine logises kahte jalga ja viinapudel pidevalt nina all oli. Jah. Keeruline aeg oli. Raha nagu oli aga osta polnud midagi ning mingid partorgid tatsasid aegajalt õue peal ringi ning vidutasid oma näppe. Kui nad jälle läinud olid, siis oli kõik endine.

Ma ei taha öelda, et me peaks nüüd tagasi kiviaega minema aga no kuulge. Eestis pole mingit muret elamisega, sest meil on piisavalt joogivett, meil on viljakas maa, meil pole ka ülerahvastatust. Inimene kes ikka tahab elada, see saaks, kuid vaid sellisel juhul, kui naabrid ka seda tahavad ja EL-le koos oma totakate pankurite päästmise lepingutega saabast anda.
Ekspordi pärast ärge muretsege. Enne kui keegi sellele mõtleb, tuleks oma rahvas ära toita, mitte poest Läti ja Leedu piima osta ning Poola sigu pannile panna.
Kui me alati uhkeldame, et oleme töökas rahvas, miks me siis nüüd äkki hakkama ei saa. Või ongi põhus selles, et linnas on mugavam ja logistikaga on põnevam tegeleda kui toomisega.
Vasta
Dana - ilus jutt aga väga naiivne - kahjuks...
Vasta
Mulle ei meeldi see, et Dana arvates on rahvas sellest süüdi, et neil sellised juhid on. No süüdi on ainult selles osas, et ta on üldse nõus valima minema kuigi tema häälest ei muutu muud kui parteide jõuvahekorrad omavahel.
Kui tehtaks ümber valimissüsteem, et iga üks saaks igast maakonnast valida isikut ja kui isiku hääled ei ületa künnist, siis oleks see valija teha kas tema hääl liidetakse erakonnale või mitte. Erakonna poliitikat saaks suunata sellega kui sinna saaksid valitud riigimehelikud inimesed.
Vasta
To excubitoris:
Einoh. Ma tean ka üht naiivset laulukest, kus on järgmised read: Kuni su küla elab, elad sina ka.

To huvitaja:
Vaata, kui ma hakkaks rääkima vaid ilusaid jutte, siis ma tõenäoliselt istuks ammu seal laua taga kus hääletatakse ESM poolt.
See, et sa ei näe seost riigi juhtimisel ja rahva tahtel. Vot see on kurb lugu.
Sinu viimane lause on ilus. Sinna saaks valida riigimehelikud inimesed. Nüüd siis küsimus. Kus kohast need inimesed tulevad, keda me valime? Moskavast või Brüsselist? Õnneks veel eeldab valimistel osalemist Eesti Vabariigi kodanikuks olemist. Seega, need inimesed keda me valime on meie endi seast. Kes oli näiteks Reet Roos aastal 1999? Ühe väikese reklaamiagentuuri omaniku naine. Enne seda aga ajalehes müügijuht. Ei tulnud Brüsselist. Moskvast ei tulnud ka. Smile

Mis valimistesse endisse puutub, siis miks valida inimest, kui saab valida erakonda. Vahet pole keda sa seal erakonnas valid. Valid sa ju erakonna, mille programmid sulle kõige lähedasemad on. Ei pea valima kahe vahele, et kas Kesikud või Oravad. Eestis on veel mõned erakonnad ja kui ka seal pole sobivat. Siis tuleb moodustada sobiv erakond. Kas see pole mingi nõiakunst. Kui just kohe ise ei tea kuidas seda teha, siis leidub neid, kes seda protseduuri oskavad selgitada.

Tegelikult on kõik palju lihtsam, kui me vaid julgeks ja tahaks enda eest seista. Ükski poliitik pole naelutatud sinna kus ta on. Igasugused riigijuhid on maha võetud oma troonidelt, ka ainuvalitsejad, keda rahvas ei saa hääletada ka kõige parema tahtmise juures. Vaadake ajalooga tõtt. Vot selles on küll rahvas ise süüdi, et et end lollitada ja pügada laseb, mitte midagi selle vastu ettegi võtmata.

Mis aga kokkuvõtteks ja lõppsõnaks öelda. Kui inimesed ei taha ise midagi muuta, siis polegi võimalik midagi muuta. Tõenäoliselt seetõttu löövadki paljud käega ja lähevad parem minema.
Vasta
Dana.
See endised ajad vs praegused ajad tuletas mulle midagi meelde. Kuidas see oligi,"...võtke kõik mida te soovite, aga makske selle eest õiget hinda, ütlesid jumalad."
Aga las ta olla, pikk ja emotsionaalne teema.

Riskivõtjad peavad ka tagajärgede eest vastutama, see on sul absoluutselt õige.
Hetkel kui valitsused astuvad panga omanike sekka, on olemasolevate aktsionäride varadest järel vaid pudemed. Muidu sekkumise vajadust ei tekigi. Riigi osalus lahjendab seda veelgi ja võib vabalt lõppeda iga viimase kui endise aktsionäri sendi väljaraputamisega. Sellises pangas neil enam suurt sõnaõigust ei olegi. Nii et päriselt ei saa öelda, et nad kahju ei kannata. Valitsuste esmane motiiv ei ole siiski aktsionäride vara päästa, kuigi see võib nii vahel tunduda.
See ei tähenda, et ma pankuritele kaasa tunnen.Lühiajaliste kasumite maksimeerimine viibki selliste tulemusteni nagu täna näha on. Aga samas ei peaks me ka üldistama.

Ma arvan, et sul õigus ka selles, et pigem võiks valida erakonda kui inimest. Erakondliku poliitika saame lõpuks ikka. Iseküsimus on kui suur see maailmavaateline erinevus seal on.
Omaette teema on muidugi see kuidas kõik vestlused lõpuks sumbuvad poliitikas ja poliitikute kirumises. Viitab minu meelest meie ülepolitiseeritusele. Justkui poliitika oleks siin ilmas A ja O. Ometi täidab ta ainult osalist rolli. Ja see pidev valitsustes pettumine ja jälle uute valimine, järjekordne pettumine on üks lõpmatu ja igikestev tsükkel. Justkui jällegi viitab kõige taandamise poliitikale.
Ning see, et inimesed ära lähevad ei ole kardetavasti mitte poliitikute pärast nii, vaid minnakse sinna kus makstakse rohkem. Nuta või naera.
Äkki meil on hoopis ebareaalsed ootused poliitikale? Äkki me ei taha tunnistada, et meie igapäevane tegevus omab meie tulevikule palju olulisemat rolli kui poliitika? Enda eest tuleb vaieldamatult seista aga kas see pidev pukki ja maha hääletamine on ainuke ja kõige olulisem viis enda eest seista? Ehk peaks riiki nägema pisut laiemalt kui ainult poliitika.
Vasta
Dana su juttu on nii põnev lugeda. Ta on korraga üleolev, naiivne ja sellest teemast mööda millele sa kavatsesid vastata. Kahju, et pikem arutlemine mul nii suure tüki küljest ära võtab, noo mitte ei viitsi ette võtta.
Vasta
Ja, mulle Dana postituses 140 esitatud mõttearendus meeldib.
Ei saa vastu vaielda, kõik on tõsi. Tema jutus peitub ju maailmavaade. Ei ütle, et naiivne. Ütlen - idealistlik.
Ja nii see peabki terves rahvusriigis olema.
Üleolev? Miks mitte, isegi.. väga hea!
Oma pragmaatilise materjalismiga oleme juba ESM`i taseme saavutanud. On aeg sellele piir panna. Alustame..
endast.
Huvitaja! Rahvas on süüdi, on süüdi.
Vasta
Ansip juba lärmas, et enne tuleb alla kirjutada, siis alles vaadata, millele alla kirjutati.

Paanika?






Vasta
Kümne teadlase ja poliitiku pöördumine Ansipi ja Ergma poole: ootame ära Euroopa Liidu ja Saksa kohtu otsused
Vasta
Pohlatohlaka viide, on nagu valus tõde, kus tunneme ära targa talupoja, kes ootab alandlikult sakste otsust.
Mitte midagi pole muutunud. Haridus on vaid asja hullemaks teinud. Varem, viidati ju tihti selle puudumisele.
Nüüd on see kõigil, aga!
"ESM ei ole oluline, punk on oluline!"
Vasta
Minu postituse mõte oli "tark ei torma". Kindlasti ei tahtnud ma väita, et Eesti peaks vagura pärisorise talupoja kombel ootama, millal mõisahärra tema eest otsuse ära teeb ja siis härrale häälekalt takka kiitma.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat