Para-web'i sünnipäev 2017

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praktiline juhend algajatele - Hüpnoos
Autor Sõnum
casssie
Uustulnukas

06-06-2013 10:04
Postitus: #26
RE: Praktiline juhend algajatele - Hüpnoos
(06-06-2013 06:08 )Psühholoog Kirjutas:  
(05-06-2013 21:14 )casssie Kirjutas:  Tere!

Leidsin täna selle teema siin ning tahaksin teada, kas siin leidub kedagi, kes oskab ja oleks nõus tegema seesugust hüpnoosi? Mind hakkas see väga huvitama, täitsa ise enda peal katsetada ei julge (ja ei tea, kas saakski), samuti ei usaldaks end kellegi asjatundmatu hoolde sellises asjas.

Kui sind see tõesti huvitab ja sügavalt, siis alustad valest otsast.

Kust ma siis peaksin alustama?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Samir
Tavaliige

06-06-2013 10:47
Postitus: #27
Ehk räägiksid meile, milleks seda sul vaja on?

http://birramee.blogspot.com
Psühholoog
Jälgija

06-06-2013 14:55
Postitus: #28
Tegelikult tuleks alustada nullist, ehk psühholoogiast. Ega niisama lihtsalt ei käi need asjad.
kalldunn
Vana kala

11-06-2013 08:52
Postitus: #29
Minu ees on avatud VÕÕRSÕNADE LEKSIKON. See ütleb järgmist:
psühho- (< kr. Psyché hing), hinge-. Vaimu-
Edasi:
psühholoog, psühholoogia eriteadlane; # inimeste hingeelu tundja, hea inimeste tundja
Edasi:
psühholoogia (< kr. Psyché hing + logos mõiste). 1) hingeelulisi nähtusi uuriv teadus.
Edasi:
psühholoogiline, psühholoogiasse puutuv; hingeeluline, hingeelu-
Nüüd esitaksin ma kasutajale Psühholoog küsimuse; millele te vihjate, kui soovitad casssie/l
alustada nullist, ehk psühholoogiast.
Kas arvate samuti nagu Ülikooli psühhiaatrid. Kõik mis on seotud PSÜHHOga on käitumisteadused. Hinge kui niisugust asja ei eksisteeri.
Ja ometi annab Võõrsõnade leksikon sõnale PSÜHHO- vasteks - hinge, vaimu. ???
Minu poolt koostatud juhend on siiski hinge, või psühho juhtimine.
Tsiteerin natuke vastust:Tartu Ülikooli psühholoogiaosakona poolt. 17 märts 1998.
Kui Te ei pane pahaks, et avaldan ka oma isiklikku arvamust, siis, minu arvates on Teie ideed liiga fantastilised ja nii erinevad maailma psühholoogia- ja psühhoteraapia- alases kirjanduses ilmuvatest
teaduslikest seisukohtadest, et Teie teema finantseerimiseks on väga vähe tõenäoline üldse raha saada, ükskõik, kuhu Te ka ei pöörduks.
Lugupidamisega
allkiri -------------
Maie Kreegipuu, M S c kliinilise psühholoogia lektor.
Casssie. Kui tahad nendel alustel selle nähtusega tegelda, tuleb endal käised üles käärida ja asjaga ise pihta hakata. Mina alustasin täiesti nullist, sinu ees on aga suurepärane juhend. Otsi omale kaaslasi. Leppige kokku, et mitte ühtegi isikliku saladust välja ei nuhita. Ning lollusi ka ei tehta. Salvestage seanss. Pärast on hea analüüsida.
Teil on ju ka võimalus, minule küsimusi esitada. Kasutage seda. Teiste peale lootma jääda, on täiesti mõttetu. Siis tegeletegi, praktilise psühholoogiaga.
(selle postituse viimane muutmine: 11-06-2013 10:40 kalldunn.)

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
mässaja
Vana kala

11-06-2013 09:15
Postitus: #30
On olemas klassikaline hüpnoos, indiahüpnoos, kaughüpnoos, tummhüpnoos. Kõigiga on võimalik sigatseda vastavalt sigadusele tuleb valida.
Eithea
Veteran

11-06-2013 10:11
Postitus: #31
(11-06-2013 09:15 )mässaja Kirjutas:  On olemas klassikaline hüpnoos, indiahüpnoos, kaughüpnoos, tummhüpnoos. Kõigiga on võimalik sigatseda vastavalt sigadusele tuleb valida.

LaughLaugh Eee, kas Teie Mässaja sigatsete hüpnoosi kasutades pidevalt?

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
mässaja
Vana kala

11-06-2013 10:13
Postitus: #32
Mina mitte ja olen hüpnoosi väga harva kasutanud.Aga teema on selline et võiks nii järeldada.
Eithea
Veteran

11-06-2013 10:20
Postitus: #33
(11-06-2013 10:13 )mässaja Kirjutas:  Mina mitte ja olen hüpnoosi väga harva kasutanud.Aga teema on selline et võiks nii järeldada.
Jha, ei pea järeldama, nii see tõesti ongi. Isegi kogemata, tahtmatult võib vahest juhtuda.
(selle postituse viimane muutmine: 11-06-2013 10:23 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
kalldunn
Vana kala

11-06-2013 10:42
Postitus: #34
Kõik te võiksite teema otsast peale uuest läbi lugeda. Mina ei räägi hüpnoosist, vaid hingest. Või psühhost. Arutame ikkagi hinge juhtimise võimalusi, mitte kunstliku une võimalust.

Eithea
Veteran

11-06-2013 11:36
Postitus: #35
(11-06-2013 10:42 )kalldunn Kirjutas:  Kõik te võiksite teema otsast peale uuest läbi lugeda. Mina ei räägi hüpnoosist, vaid hingest. Või psühhost. Arutame ikkagi hinge juhtimise võimalusi, mitte kunstliku une võimalust.

Momendil on teemaks märgitud siiski praktiline hüpnoos ehk, et "Praktiline juhend algajatele - Hüpnoos".

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Psühholoog
Jälgija

11-06-2013 12:42
Postitus: #36
Keegi ei pea minu soovitusi kuulda võtma kui ei soovi. Kasutaja casssie ise otsustab.
Mis puutub nullist alustamisse, siis võin näite tuua. Jah, igaüks võib minna sõitma autoga ja ta sõidabki punktist a punkti b, kuid kui auto tee peal kummalisel kombel vedru välja viskab, siis ei oska ta midagi teha, peale sõbrale helistamise.
Kui sa väidad, et neid kahte asja ei saa võrrelda, siis päris kindlasti saab ning näiteid võin tuua veelgi.
Võtame kasvõi maagia. Mõtled et hakkad loitsuma? No hakka siis, aga kui sa teooriast ja reeglitest midagi ei tea, võib asi kurvalt lõppeda ja seekord praktiseerijale. Pole mõtet niisama lahmida.
Minaelan
Bännitud

11-06-2013 13:22
Postitus: #37
(06-06-2013 10:04 )casssie Kirjutas:  
(06-06-2013 06:08 )Psühholoog Kirjutas:  
(05-06-2013 21:14 )casssie Kirjutas:  Tere!

Leidsin täna selle teema siin ning tahaksin teada, kas siin leidub kedagi, kes oskab ja oleks nõus tegema seesugust hüpnoosi? Mind hakkas see väga huvitama, täitsa ise enda peal katsetada ei julge (ja ei tea, kas saakski), samuti ei usaldaks end kellegi asjatundmatu hoolde sellises asjas.

Kui sind see tõesti huvitab ja sügavalt, siis alustad valest otsast.

Kust ma siis peaksin alustama?

Ka siit leiad ehk mingit infot: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=2232&page=2

Ma vaatasin, et pole selles osas ja selle aja peale veel oma suhtumist muutnud:
(09-12-2011 19:08 )Minaelan Kirjutas:  Kui ise huvitusin just eelmistesse eludesse pilguheitmisest, siis kasutasin seda raamatut: http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?15151 (William W. Hewitt Hüpnoos algajatele ):
" Hüpnoos on üks paljudest visualiseerimistehnikatest, mida te võite käesolevast raamatust omandada. Vaigistades oma meele ja õppides hüpnoosiseisundit esile kutsuma, suudate end näha sellisena, nagu olete alati unistustes soovinud, ja olete võimeline seda reaalsuseks muutma! Hüpnoos kujutab endast midagi enamat kui lihtsalt lõdvestumisprotsessi ajal väljaöeldavaid sõnu. See on viis elu täiel määral nautida -- tehnika soovitud reaalsuse loomiseks nüüd ja tulevikus. "

Lugesin diktofoni seal raamatus väljapakutud enesesugestiooni ehk lauseid, mis sind rahustavad, lõdvestavad ja vastavasse hüpnoosiseisundisse viivad ning lisasin juurde neid lauseid ja sõnumeid, mida ise vajasin või tahtsin kogeda. Siis heitsin pikali ja kuulasin seda.

Ja kogesin nii üht kui teist. Aga mul oli ka eelnevalt usk selle toimimisse, mis on eriti määrav tegur. Aga neid võtteid ja vahendeid on palju. Soovitan alati ise sellega tegeleda.
Sest kuigi spetsialistid väidavad, et isetegemisel võid ennast kahjustada jne, siiski, kui kuulad oma sisetunnet ehk oma tavalist emotsionaalset tunnetust, õnnestub tavaliselt kõik.
" Spetsialisti " juures aga võid oma tahte ja eluenergia kaotada, sest kahjuks on enamik neist vaid raha peal väljas ja teevad kõik, et sa jätkuvalt seal käima hakkaks....
(selle postituse viimane muutmine: 11-06-2013 13:23 Minaelan.)

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Samir
Tavaliige

11-06-2013 13:30
Postitus: #38
Olen ammu tahtnud Kalldunni käest küsida - et juhend on ju korralik, väljatöötatud, enam-vähem arusaadavalt kirja pandud ja väidetavalt igaühe poolt teostatav.
Kui vastutustundlik on aga juhendit oma hinges surkimiseks igale möödajalutajale pihku pista?
Kas tõesti kohe mitte-mitte ühtegi ohtu ei varitse?
Kust sa tead, et kasutaja lollusi ei tee? Tema jaoks on see suvaline võrgust leitud tekst.
Et 0-ettevalmistusega inime võtab ette ja valmis ta ongi, vualjaa, astraal!?

Ja veel mõtteid, eeskätt nimetutele võrgus ringijalutajatele-lugejatele.
Miskipärast arvavad tänapäeval paljud inimesed (vabandust, hea teemaalgataja, ma ei pea otseselt sind silmas), et nn hea uus elu on saavutatav mingite saladuses hoitud v "teistsuguste " teadmiste abiga..et enda ja teiste kogutud elukogemus, olemasolevad teadmised, need kõik on kasutud.
Mis toimub tegelikult? Närime rämpssööki, taustaks vahime kanalkahte, kus see hea elu sillerdab ja mõtleme - ma tahan seda ja kohe; tee sinnani ei tohi, ei saa olla aga tavaelust tuntud, see peab olema teistsugune, põnev, "müstiline", kiire ja efektiivne.
Ei taheta tunnistada, et tervema, harmoonilisema "mina" saavutamiseks on ka täiesti tavalisi teid - aga need on rasked, tüütud, tunduvad ajaliselt kohutavalt pikad ja eiteamillega lõppevad; need lahendused sunnivad hülgama seniseid harjumusi, mugavusi, tõekspidamisi, oma "mina" nii uhkeid, külgekasvatatud vidinaid..
(selle postituse viimane muutmine: 11-06-2013 13:52 Samir.)

kalldunn
Vana kala

12-06-2013 14:39
Postitus: #39
Eithea. Teema algne pealkiri on teisel real. Esimesel real on administratsiooni poolt muudetud pealkiri. Ma ei saanud seda tagasi muuta.
Samir. Kas sa arvad et ma pole sellele mõelnud? Olen küll! Teise inimese, sellesse seisundisse viimine on ikka, väga suur hunnik tööd. Mesmeri jooned ei ole lihtsalt niisama, katega vehkimine. Võib olla 10 - 20 seansil alles saadakse pihta, kuidas neid sooritada. Ka jõu, või energia ümberkantimine on omaette probleem. Seda tuleb kõvasti harjutada, et see õnnestuka. Siis prillid, neid pole kusagilt saada. Need tuleb endal valmistada. Muidugi olen ma jätnud, ka väga palju tetaile, enese teada. Ma ei ole algajatele elu kergeks teinud. Juhendit kirjutades, mõtlesin ma väga palju ühe detaili peale. Selle detaili oleksid OP ja H avastanud pärast kolmandat, neljandat õnnestunud seanssi. Nimelt; Opi ja H selja taga seisab, seansi ajal, nende kaitseingel. Nad ei näita enast. Kuid H tajub tema kohalolu. Kui on vaja, saab H tema käest nõu küsida. OP saab teha ainult üheainsa lolluse. Kaitseingel blokeerib kohe OPi võimed. Ja rohkem polegi asja operaatoril, tegelda selle seisundiga.
Oleksin soovinud, et algajad oleksid saanud ise selle üllatuse, teadmise osaliseks. Aga olgu siis----. Musta maagi esindajatel, ei ole asja selle nähtusega tegelemisel. Tegelikult kõlbab operaatoriks, hästi rahuliku iseloomuga inimene. Närvipundardel, see lihtsalt ei õnnestu.
Nii et – tänaval juhusliku vastutulijat, ühe hetkega sellesse seisundisse viia., ei ole litsalt võimalik, minu poolt antud teadmiste alusel. Minul endal kulus esimese inimese, sellesse seisundisse viimiseks, kaks aastat. Ka siis aitasid mind kaitseinglid. (Seda sain ma hiljem teada). Kui lollusi ei teha, aitavad kaitseinglid alati, või karistavad alati. Kaitseinglid soovivad samuti, et nende kaitse all olev hing areneks edasi.
Nagu näete, pole selle seisundiga tegelemine, mitte sugugi lihtne.
Tööd tuleb enda kallal, väga palja - ja väga tõsiselt teha.
Aga kas keegi viitsib midagi teha? See on juba teine küsimus.
Kõik ju soovivad, kõik olgu kandikul, ilusasti serveeritud.
Mina tahan ainult tarbida!

Eithea
Veteran

12-06-2013 14:53
Postitus: #40
(12-06-2013 14:39 )kalldunn Kirjutas:  Eithea. Teema algne pealkiri on teisel real. Esimesel real on administratsiooni poolt muudetud pealkiri. Ma ei saanud seda tagasi muuta.
Nimelt; Opi ja H selja taga seisab, seansi ajal, nende kaitseingel. Nad ei näita enast. Kuid H tajub tema kohalolu. Kui on vaja, saab H tema käest nõu küsida. OP saab teha ainult üheainsa lolluse. Kaitseingel blokeerib kohe OPi võimed. Ja rohkem polegi asja operaatoril, tegelda selle seisundiga.
Oleksin soovinud, et algajad oleksid saanud ise selle üllatuse, teadmise osaliseks. Aga olgu siis----. Musta maagi esindajatel, ei ole asja selle nähtusega tegelemisel. /-/ Kui lollusi ei teha, aitavad kaitseinglid alati, või karistavad alati. Kaitseinglid soovivad samuti, et nende kaitse all olev hing areneks edasi.
Nagu näete, pole selle seisundiga tegelemine, mitte sugugi lihtne.
Tööd tuleb enda kallal, väga palja - ja väga tõsiselt teha.
Väga pikk pealkiri on seal teisel real.
Tegelikult ma tahaks teada, mis kaitseinglid need sellised on kes karistavad? Ma tean, et on mingid teadliku energia kogumid, kes/mis ise ei võta energiat, ainult kui annad tänulikkus jne, aitavad alati, kuid neil ei ole mingit õigust karistamiseks, samuti nad ei tee seda kunagi. Nii et mis asjad need karistavad kaitseinglid siin tegelikult on? Kirjelduse järgi paistavad enam "valvurid" olema.
(selle postituse viimane muutmine: 12-06-2013 14:55 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Celtic
ja sina pead kandma maailma

12-06-2013 15:33
Postitus: #41
Kalldunn, saatsin sulle väikese pakikese teele. Täpselt kolme päeva või kolme nädala pärast avad selel paki ja leiad seest meduusa pea. Seejärel aga muutud kivisambaks.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
kalldunn
Vana kala

12-06-2013 15:42
Postitus: #42
Tegelikult ma tahaks teada, mis kaitseinglid need sellised on kes karistavad? Ma tean, et on mingid teadliku energia kogumid, kes/mis ise ei võta energiat, ainult kui annad tänulikkus jne, aitavad alati, kuid neil ei ole mingit õigust karistamiseks, samuti nad ei tee seda kunagi. Nii et mis asjad need karistavad kaitseinglid siin tegelikult on? Kirjelduse järgi paistavad enam "valvurid" olema.

Heal lapsel on mitu nime. Teie karistate ka oma last. Kui ta on ülekäte läinud.

Celtic : Pean teile suure kurbusega teatma. Te olete hilinenud. Meduusa peast on järele jäänud ainult
kolm neli juuksekarva. Lähimal ajal saame ka nendest jagu. Selle oletatava pea, võite enesele jätta. See on adressaadile tagasi saadetud. Samade soovidega.
(selle postituse viimane muutmine: 12-06-2013 15:59 kalldunn.)

casssie
Uustulnukas

13-06-2013 19:55
Postitus: #43
Küsides, kas keegi oskaks ja oleks nõus mulle seesugust hüpnoosi tegema, olin ajendatud just huvist hinge ja sellega seonduva, mitte konkreetselt hüpnoosi vastu. Abi küsisin seepärast siit, et ei usaldaks end kellegi algaja kätte ega julgeks sellist asja näiteks sõbrannadega omavahel katsetada, sest kes teab, mis nässu võib minna. Paremal juhul ei tuleks sellest lihtsalt midagi välja.

Siin soovitati psühholoogiaga tegeleda ning see on miski, mis mind tõesti huvitab, kuid siiani ei ole ma sattunud lugema midagi hinge kohta. Just hingega seonduv on see, mis mind siin foorumites kolades huvitama hakkas ja mille kohta rohkem teadasaamiseks ka seda "hüpnoosi" soovisin. Võimalik tõesti, et alustasin valest otsast, kuid mulle on omane kiiresti vaimustuda, kui leian midagi, mis mulle meeldib ja huvi pakub, ning just selles "vaimustusehoos" ja teadmistejanus kohe siia kirjutasingi. Nüüd olen n-ö maha rahunenud, kuid valdkond pakub ikkagi huvi ning püüan end selles harida Smile
Samir
Tavaliige

14-06-2013 07:50
Postitus: #44
casssie - vaimustus on lahe. Paneb uurima.
Ära kaota vaid kriitilist meelt, loe ka vastasleeri seisukohti ja kujunda siis oma arvamus.
Selles foorumis kolades on võimalik end täiendada; kõik see võtab muidugi aega.
Ilmas on ringlemas 2 tarkustera - ma ei tahagi nende taustsüsteemile, vaid just nende mõttele tähelepanu juhtida:
-õpetaja tuleb siis, kui õpilane on selleks valmis
-kes otsib, see leiab.
Väga tähenduslikud mumeelest.
Edu!!

isemaag
Vana kala

28-04-2014 17:09
Postitus: #45
Tre! Väga huvitav oli lugeda algusestpeale.
Kas see on mingi huumoriteema?

Hüpnoosi olen katsetanud nii naljaviluks kunagi mõne korra, mõjus küll, lihtsalt igavusest, siis korraga taipasin et nii teha pole ilus. Edu kõigile huvilistele!
Mannu Eemal
Blondiin

13-05-2014 17:37
Postitus: #46
(24-07-2012 07:05 )kalldunn Kirjutas:  Selleks, et hajutada nägemist, kasutatakse pendlit, pöörlevat peeglit ning prille. Kuna nägemist on väga raske hajutada. Siis annavad kõige parema efekti prillid.
Prillide sisse on monteeritud väikesed elektrilised lambid. Vool peab olema ohutu. Lambid vilguvad. Vilkumise sagedus peaks olema kusagil 60 impulssi minutis. Poole impulsi pikkuseks on 0,5 sekundit. Ideaalis oleks saavutada südamelöökide sagedus. Valguse tugevus peaks olema reguleeritav.
Juba tükk aega mõtlen, et äkki annaks seda uut tehnikavidinat kasutada, panna mingi vilkuvate lambikeste programm mängima: Google prillid, rohkem siit: Google glasses, pildil klikates avaneb pilt, mis paistab läbi prillide.

Brain expedition.
Heleja Eemal
Uustulnukas

30-10-2014 12:06
Postitus: #47
Mina saan aru sellest kõigest selliselt, et hüpnotiseerimise üks peamine põhiline eesmärk on saada kätte mingit informatsiooni või aidata leida inimesel millegi hetkel elus oleva põhjusi minevikst, mis takistavad teda praeguses elu etapis. Kuid kuidas toimub see energia ringlus?
Mina näen seal seda kuidas hüpnotisöör paneb hüpnotiseeritava energia ringlema, püüdes selliselt rahustada hinge, viia teatud seisundisse ehk kunstlikult esile kutsutud unne. Energiat ei anta juurde vaid seda võetakse ja pannakse tagasi, sellega tekib energia ringlus ning tekib tunne, nagu seda voolaks juurde, keegi õhust energiat ei võta, kogu see muu asi küünlast või päikesest käega energia ammutamise liigutused on vajalikud lisad, et jätta mulje, et tõesti see annabki energiat ( rahustamise ja kartuse vähendamiseks näiteks). Vabandust kui ma olen võhik selles, kuid selliselt näen mina seda hüpnoosi teraapia jne asja.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 13-03-2015 01:18 Heleja.)
kalldunn
Vana kala

30-10-2014 15:08
Postitus: #48
Nagu ma juhendi algul olen maininud – on hing ja materjaalne keha – kaks täiesti erinevat asja. Materiaalset keha vajatakse selleka, et täiustada hinge. Ainult läbi materiaalse keneraatori on see võimalik. Ainult selleks – et täiustada oma hinge, sünnime me siia materiaalsesse maailma ikka uuesti ja uuesti.
Aga hing on siiski energeetiline moodustis.
Kui on võimalik laadida auto akut, siis on võimalik laadida ka hinge. Mõlemal juhul materiaalne inimene ei näe seda ollust - kellega, kedagi laaditakae. Sest aku teeb tööd, ja ka hing teeb tööd.
Elegtrit me ei näe. Näeme ainult tema tööd.
Selgeltnägemine koosneb kolmest komponendist.
1 Puhtuse aste.
2 Energeetiline täituvus.
3 Hinge tasandi avatus.
Edasi võiksite ise mõelda, või otsige minu postitustest.
(selle postituse viimane muutmine: 30-10-2014 18:46 kalldunn.)

kalldunn
Vana kala

30-04-2016 07:55
Postitus: #49
Elina Kirt räägib , mis on see asi millega ta tegeleb ja kuidas ta sinna jõudis.
https://www.youtube.com/watch?v=AzqH3kXLSds
Nõustun täielikult tema seisukohtadega!

kalldunn
Vana kala

16-06-2017 09:08
Postitus: #50
Olen algsesse juhendisse teinud, suure hulga täiendusi ja parandusi. Selle tagajärjel on see muutunud oma kolmandiku võrra pikemaks ja täpsemaks. Soovitan selle uuesti üle lugeda.
Kellel on võimalik, tõlkige see juhend ära ja paigaldage sotsiaal meediasse. Viitega autori loa olemasolust, ning algallika asukohast.
Nimelt – see on just see, mida inimkond on juba – aegade algusest otsinud.
Ainult nii – saame inimesi, reaalselt aidata.

Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüpnoos kooky 48 19,026 06-03-2017 15:07
Viimane postitus: xcad
  Uurimistöö teemal hüpnoos Hannah15 4 1,710 07-10-2013 21:44
Viimane postitus: Thorondor
  hüpnoos, kust saada? yodalr 20 9,386 11-02-2007 03:14
Viimane postitus: reaalne

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog