Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aita parendada maailma
#1
Kunagi lugesin ühelt saidilt, et Ameerikas tehti katse kus grupp üliõpilasi mediteeris mingi perioodi. Samal ajal jälgiti kriminaalsuse taset mis samal ajal langes. Otsisin ka vastavasisulist artiklit ja leidsin ühe sellise http://www.nytimes.com/1993/08/28/opinio...31893.html

Kindlasti on olemas mõni artikkel kus kirjutatakse sellest ka põhjalikumalt.

Seoses sellega ja minu uskumusega, et meie mõtted vormivad ümbritseva maailma. Kutsun ülesse kõiki mediteerima paremast maailmast ja tulevikust.
Olen seda ise juba mõnda aega teinud. Pole küll ise suurem asi mediteerija kuid igal õhtul enne uinumist kujutan omale ette oma unistuste maailma.

Võibolla on kellegil ideid kuidas seda grupina paremini teha. Näiteks äkki peaks kõik mõtlema sama asja ja võibolla on ka aeg oluline, et näiteks kõik koos või siis mõni muu kellaaeg.
Vasta
#2
Minu jaoks on parem maailm koht kus inimesed selleasemel, et mõelda, mediteerida ja palvetada paremast kohast, tegelikult ka midagi ette võtavad.

Kui meie mõtted ümbritsevat vormiksid, oleks maailm mõistetavatel põhjustel väga erinev praegusest. Nõustun, et oma peas on võimalik ehitada kõiksugu utoopiaid ja mõned suudavad nendes ka elada, aga meie kõigi poolt jagatud reaalsust need maailmad kahjuks(või õnneks*) ei mõjuta.

*Sest kõigi kujutlused täiuslikust maailmast erinevad.
Vasta
#3
Igal inimesel on õigus oma arvamusele. Kui sellesse ei usu pole vaja osa võtta. Nii, et palun mitte teha siia teemasse postitusi teemal kas see toimib või mitte. Selleks võite luua ise uue teema, et sellel teemal arutada.
Vasta
#4
(04-06-2012, 07:49 )Nielander Kirjutas: Minu jaoks on parem maailm koht kus inimesed selleasemel, et mõelda, mediteerida ja palvetada paremast kohast, tegelikult ka midagi ette võtavad.

Kui meie mõtted ümbritsevat vormiksid, oleks maailm mõistetavatel põhjustel väga erinev praegusest. Nõustun, et oma peas on võimalik ehitada kõiksugu utoopiaid ja mõned suudavad nendes ka elada, aga meie kõigi poolt jagatud reaalsust need maailmad kahjuks(või õnneks*) ei mõjuta.

*Sest kõigi kujutlused täiuslikust maailmast erinevad.

Ma segan natuke teemat, aga kui mõelda, et maailm ongi selline sigrimigri-segapudru, siis mida sa saad ette võtta. Mina näen, et ette võtmine on siis olemine. Milline on sinu olemine?

Vasta
#5
Nielander - ära ole nii kitsarinnaline wink

Variant 1:
Ühes toas istuvad potensioolase kurjategjiad koos potensiaalsete ohvritega ja mediteerivad.
Seega kuritegevuse asemel nad istuvad ja mediteerivad - kuritegu ei toimu.
Istumise käigus tekib nend evahel väike side - hiljem kurjategija jätab selle ohvri vahele.

Variant 2:
Ühes toas istuvad potensiaalsed kurjategijad ja mediteerivad.
Kuriteod jäävad sooritamata. Hiljem kurjategija ehk mõtleb meditatsioonile ja jätab mõne teo tegemata.

Variant 3:
Ühes toas istuvad potensiaalsed ohvrid ja mediteerivad.
Samal jala kui nad seal koos istuvad ei ole nad ohvrid. Hiljem koos lahkudes jätab kurjategija nad rahule.
Selline üritus tekitab p.ohvris teadlikkuse tõusu ja ta väldib kohti kus temast saaks ohver.

*

Jääb üle vaid loota, et selline istumine ei tekita potensiaalsetes ohvrites ohtlikkult illusoorset
turvatunnet ja hiljem ta ei väldi kohti kus on suurem võimalus sattuda kuriteo ohvriks - sattudes nii ohvriks.
Vasta
#6
(04-06-2012, 06:38 )soe1 Kirjutas: Kutsun ülesse kõiki mediteerima paremast maailmast ja tulevikust.
Olen seda ise juba mõnda aega teinud. Pole küll ise suurem asi mediteerija kuid igal õhtul enne uinumist kujutan omale ette oma unistuste maailma.

Võibolla on kellegil ideid kuidas seda grupina paremini teha. Näiteks äkki peaks kõik mõtlema sama asja ja võibolla on ka aeg oluline, et näiteks kõik koos või siis mõni muu kellaaeg.

Neid üleskutseid koos mediteerida - ja ülemaailmselt - on foorumis enne ka olnud. Olen neis osalenud - ja pean ütlema, et pärast seda on tükil ajal niisugune hea tunne või kooskõla maailmaga olnud. Need toimivad. Smile
Aga piisab ka mõtteteel armastuse saatmisest kõigile. Seega - armastust ja rohkem teineteise mõistmist, foorumlased!
Ka meie oleme osake universumist.
Vasta
#7
Võibolla väljendasin end esimeses kirjas natuke segaselt. Nagu ma mainisin siis pole ise ka suurem asi mediteerija. Ja kindlasti ei mõelud ma, et tuleme kokku ja hakkame mediteerima. Pigem soovisin, et iga inimene leiaks natuke aega mõelda positiivseid mõtteid meie elu kohta siin maailmas. Kes muidugi viitsib mediteerida siis võib ju ka seda teha. See peqaks nagu olema tulemuslikum. Muidugi oleks huvitav teada et kui kõik mõtlevad sama asja kas siis on tulemus parem.

Vasta
#8
Üks ühise meditatsiooni grupp facebookis on siin:
http://www.facebook.com/events/412702698762344/
Meditatsioon toimub eeloleva Veenuse ülemineku ajal, meie aja järgi 6.juuni kell 4.30
Vasta
#9
(04-06-2012, 13:13 )garber Kirjutas: Üks ühise meditatsiooni grupp facebookis on siin:
http://www.facebook.com/events/412702698762344/
Meditatsioon toimub eeloleva Veenuse ülemineku ajal, meie aja järgi 6.juuni kell 4.30

Äärmiselt kahtlane ettevõtmine. Kuigi taotlus nagu oleks, et maa vabastada kurjusest ja kurjadest inimestest (iseeneset positiivne, samas ka pisut naiivne), siis ometigi on mängus mingi kahtlane jumalanna, keda siis oodatakse...
Vasta
#10
(04-06-2012, 06:38 )soe1 Kirjutas: Kunagi lugesin ühelt saidilt, et Ameerikas tehti katse kus grupp üliõpilasi mediteeris mingi perioodi. Samal ajal jälgiti kriminaalsuse taset mis samal ajal langes.
Kui tegu on ainult sellega, et samal ajal langes ja hiljem jätkus endistviisi edasi, siis on kasutegur liiga väike kuna pidevalt peab keegi mediteerima, et taset üleval hoida.
Tsitaat:Seoses sellega ja minu uskumusega, et meie mõtted vormivad ümbritseva maailma. Kutsun ülesse kõiki mediteerima paremast maailmast ja tulevikust.
Kas kusagil ei olnud sarnast lauset, et enne maailma parandamist paranda iseenast ära? St, et kui endal ei ole asjad paigas, siis milline võiks endast lähtuvalt maailmaparandamine välja tulla...

Kui üldiselt ette kujutleda head maailma, siis see ei vii sihile, sest misasi on kõigi inimeste jaoks hea maailm? Kui aga üksikasjalikumalt hakata sellele mõtlema, siis ei toimi see ka eriti hästi kuna igaüks kujutleb erinevat maailma ette. Seega võiks pigem alustada maailma parandamist endast või siis tõesti konkreetne plaan teha, et mis, millal ja kuidas.
Vasta
#11
Positiivsuse visualiseerimine pole veel mediteerimine.
Vasta
#12
(04-06-2012, 14:05 )Krt Kirjutas: Positiivsuse visualiseerimine pole veel mediteerimine.

Kunagi ütles mulle üks inimene, et meditatsiooniks saab nimetada kõiki tegevusi, mida inimene üksi olles teeb - unistamine, visualiseerimine, lihtsalt mõtlemine jne. , kui sa seda vaid keskendunult ja kogu oma hingejõuga teed.

Netist leidsin peaaegu sama vastse:


"Meditatsioon (mõtisklus, mõlgutus mõtlus; ladina keeles meditatio) on vaimne praktika, mis on kasutusel peamiselt idamaistes religioonides (hinduismis, budismis, taoismis, sikhismis jm).

Erinevalt palvest ei ole meditatsioon enamasti sõnaline pöördumine kellegi või millegi poole, vaid pigem sisekaemus.

Välised asjaolud (mediteerimise aeg ja koht, mediteerija asend, riietus ja abivahendid) võivad olla enam või vähem tähtsustatud või ka hoopis tähtsusetud. Ida religioonides on siiski olnud kauaaegseks traditsiooniks, et mediteeritakse istudes. Eksisteerib väga palju koolkondi, mis täpsustavad soovitatavaid asendeid („lootose asend” jpt)."

http://webcache.googleusercontent.com/se...clnk&gl=ee

Aga mõtted mõjutavad maailma ja inimkonna arengut väga tugevasti. Kui sellest lõpuks aru saadakse ja vähemalt 5-10% elanikkonnast sellega midagi looma hakkaks koos, siis...vauu..... mida me kõik korda ei saadaks Smile.
Vasta
#13
Ka looduses jalutades võib "mediteerida" ehk mõtiskleda.
Vasta
#14
(04-06-2012, 19:14 )Minaelan Kirjutas: Aga mõtted mõjutavad maailma ja inimkonna arengut väga tugevasti. Kui sellest lõpuks aru saadakse ja vähemalt 5-10% elanikkonnast sellega midagi looma hakkaks koos, siis...vauu..... mida me kõik korda ei saadaks Smile.

Ja seda kardavad ka hallid ja paljud teised pahad tegelased.
Vasta
#15
nojah. igal inimesel on oma tee, ma usun. Ja õppetunnid, mida läbida.
Oleks tore see üles leida. Ja seejuures ei tasu teiste teid kritiseerida, sest iial ei tea, mis ülesanne neil on või millist teed käivad.
Samas on meil palju ühist kõigil ja kogemusi vahetades on kergem asjadest aru saada või neid teise nurga alt näha.

Mediteerimiseks sobib ka toolilistumise asend. Olnuline on hoida selgroog sirge. ja ajajooksul peaksid seljas musklid ka tugevnema...
Üks tehnika, mis aitab mõtetest vaikust saada on lihne. Tuleb silmad sulgeda ja vaadata seda ruumi, mis silmade taha jääb.

Visualiseerimist olen proovinud aga mul kohe üldse ei õnnestu. Näiteks tahtsin üks päev väga-väga kollas ploomi manifesteerida. Tore üritus luhtus täielikult. Võibolla ma ei uskunud piisavalt, mine tea.
muidugi tekib küsimus, et milline, visuaalselt, see parem maailm välja näeks. Kas inimesed on seal robotite sarnased või on igaüks tema ise ja kuidas saab teine kujutleda oma kujutluses, et keegi oma asja parimal moel teeb. hmm

üks inglise keelne sait ka. http://www.avatarenergymaster.com/
see näitab, mis kõik võimalik on, aga ausalt, pole ise proovinud. ei tea kommenteerida. Algust saab teha energiate tunnetamisega, kel huvi.
Vasta
#16
Mediteerimine on pigem täiesti vastupidine unistamise, visualiseerimise või mõtlemisele, sest tegu on mittetegemisega. Üldiselt lääne inimene ei oska mediteerida. Ta eelistab kristlikust armastuseillusioonist möliseda, et siis enesetähtsalt parasiteerida.
Vasta
#17
Ma sain aru, et teemaalgataja mõte oli parendada maailma, mitte vaielda, mis nimetuse all seda nüüd teha.
Vasta
#18
(05-06-2012, 16:07 )garber Kirjutas: Ma sain aru, et teemaalgataja mõte oli parendada maailma, mitte vaielda, mis nimetuse all seda nüüd teha.

Nii sai mõeldud jah. Aga nagu ikka foorumites tavaks kipub hiljem jutt laiali valguma.

Vasta
#19
Iga pühapäevane meditatsioon, kuni maailm on lõpuks vaba:
http://2012portal.blogspot.com/2012/06/n...r4_15.html
Vasta
#20
(15-06-2012, 16:16 )garber Kirjutas: Iga pühapäevane meditatsioon, kuni maailm on lõpuks vaba:
http://2012portal.blogspot.com/2012/06/n...r4_15.html
Ega sa (või keegi teine) ei oska öelda mis väga õnnestunud eelmiste ürituste (World Liberation Day, Reboot of the Grid, Return of the Goddess) tulemuseks oli? St, et mida saavutati ja kus saavutati.
Vasta
#21
Ega midagi sellist, millest sa CNN-st või AK-st kuuleksid ei ole toimunud küll, kuid Cabal (ma ei tea, mis see parim eestikeelne vaste sellele oleks) peaks olema kõvasti nõrgestatud, kuid nende kasutuses on veel tuuma- ja keemiarelvi, millega nad hoiavad planeeti pantvangis ja mille tõttu ei saa veel korraldada massiarreteerimist. Kes iniglisekeelest hästi aru saab, võiks kuulata ka Cobra intervjuud, tema hääl on seal küll Darth Vaderi omaks tehtud, seda ta isiku kaitseks, kuid päris põnev kuulamine:
http://www.youtube.com/watch?v=uy6lflluf...e=youtu.be
Meditatsioonid on olnud abiks näiteks Silver Legioni tegemistele:
http://www.silverlegion.org/Updates-and-...nd-sweater
http://www.youtube.com/watch?v=RId0gU6nYZ0
Vasta
#22
No sellisel juhul jään mina niikaua kõrvaltvaatajaks kuniks ka silmaga nähtavaid tulemusi ilmnema hakkab.
Vasta
#23
(15-06-2012, 20:22 )kage Kirjutas: No sellisel juhul jään mina niikaua kõrvaltvaatajaks kuniks ka silmaga nähtavaid tulemusi ilmnema hakkab.

Seega sind näiteks kartulit panema appi kutsuda ei saa? Kui juba vaost idu tärkama hakkab, siis on hilja juba uuesti istutamisega tegeleda. Smile

Tegelikult on positiivne mõtlemine hea, aga kui utoopiat välja mõelda, siis on tulemus jumal teab mis. Ühesõnaga mina ei kujuta omale ette olukorda, et seni lambana käitunud inimesed korraga kõik selja sirgu ajavad ja siis mingeid massiarreteerimisi korraldavad. Mida kaugemale sellest arreteerimisest siis rada mööda vaadata, seda segasemaks see asi siis läheb.

Mulle meeldib see ütlus, et alustada võiks iseendast. Korda teha oma mõtlemine ja üle vaadata oma harjumused.

Vasta
#24
(15-06-2012, 20:37 )Jõhvikas Kirjutas: [quote='kage' pid='155419' dateline='1339784570']


Mulle meeldib see ütlus, et alustada võiks iseendast. Korda teha oma mõtlemine ja üle vaadata oma harjumused.

No aga positiivsete mõtete mõtlemine ju seda ongi. Miks siis mitte mõelda kord nädalas positiivseid mõtteid mis peaks aitama maailma.
Vasta
#25
Ega kedagi millekski ei sunnitagi, igaühel on vaba tahe. Kes tahab asjale kaasa aidata ja kes tahab, et tema heaks kõik ära tehakse ...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus maailma rekord hinge kinni hoidmises! levis 5 5,041 14-07-2012, 17:34
Viimane postitus: alisoman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat