Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia abil kaotatud?
Autor Sõnum
Aerling
Veteran

16-05-2012 12:46
Postitus: #26
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Mina saan sellest artiklist nii aru, et tegemist on siiski inimese koopiaga. Ei ole, et hing talletatakse, sellest tehakse koopia, hing jätkab ikka oma vana rada. ¨

"See tähendaks aju skannimist ja inimese olemuse laadimist bittide ja baitidena digitaalsesse vormingusse," selgitab Cave.

See tähendab, mis salvestatakse on koopia, päris "mina" ju teeb läbi oma surma jne. Kui elu pärast elu on olemas siis oleks huvitav...kui uus mina kohtuks vana minaga Smile

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

16-05-2012 14:55
Postitus: #27
Tegelikult täitsa tore mõte, kuna mõistus on ju meile vangivalvurite poolt laenatud siis selle kloonimine annab ju matsu voladosele. Ise saaksime alles siis olla kui suudame voladose koos tema ideedega ja maailmanäitamise viisiga enda kallalt ära ajada, alles siis saame oma mõistust kasutama hakata ja see on vägagi huvitav maagia millised võimalused siis avanevad kui saame oma tervikminaga kontakti, vanad mehhiko nõiad üritasid läbi aja oma energiakeha nii pikaks venitada kui võimalik ja lõpuks terviku kättesaanuna rõngasse keerata.
Enda jaoks pole ju huvitavad maised minevikuminad vaid tulevikuminad kes peaks juba palju rohkem ka sellest orgaanilise elu pöörisest teadma.
(selle postituse viimane muutmine: 16-05-2012 16:10 VironShaman.)
villu
Vana kala

28-07-2012 22:35
Postitus: #28
Teadlane ennustab: aastal 2029 on inimene surematu!

Ameerika teadlane Ray Kurzweil on veendunud: 20 aasta pärast on teadus ja tehnika nii kaugele arenenud, et meid ootab igavene elu.

Microsofti asutaja Bill Gates on nimetanud 61aastast Kurzweili maailma kõige targemaks futuroloogiks. Teadlane on uusi revolutsioonilisi tehnoloogiaid ennustanud aastaid enne nende tegelikku saabumist. Nüüd seletab Ray, miks tema eakaaslastel on lootust igavesti elada.

“Elame inimajaloo kõige põnevamal perioodil,” ütleb Kurzweil Briti lehes The Sun ilmunud mõtteavalduses. “Arvutitehnoloogia ja meie arusaamine geenidest – meie keha tarkvaraprogrammidest – kiirenevad peadpööritava tempoga. Mina ja paljud teised teadlased usume, et umbes 20 aasta pärast on meil olemas vahendid oma keha kiviaegse tarkvara ümber programmeerimiseks, et saaksime vananemise peatada ja siis tagasi pöörata. Nanotehnoloogia võimaldab meil igavesti elada,” usub tulevikuusku mees.

Juba tehakse loomkatseid nanorobotitega (kasutusel on ka nimetus “nanobot” – vaid vererakusuuruste “allveelaevadega”, mida loodetakse kasutada kasvajate hävitamisel ja trombide lahustamisel. Nanobotid võivad tulevikus teha ka operatsioone, ilma et lõikusest armi jääks. “Viimaks asendavad nanobotid vererakke ja teevad nende tööd tuhandeid kordi tõhusamalt,” maalib Kurzweil tulevikuteadusest lennuka joonega pildi.

Tulevikuinimene ujub vee all nagu kala

Teadlane ennustab, et 25 aasta pärast on inimene võimeline 15 minutit hinge tõmbamata sprinti jooksma. Sama reaalne on tema hinnangul see, et inimene võib hapnikku ammutamata tulevikus tundide kaupa vee all ujuda. Kui need, kes pole kasutanud võimalust lasta endale paigaldada biooniline süda, peaksid infarkti saama, võivad nad rahumeeli autorooli istuda ja arsti juurde vurada. Kiiret pole, sest vererakke asendavad nanobotid hoiavad neil elu sees.

Nanotehnoloogia ei tee imesid üksnes inimeste füüsiliste võimete ja tervisega. Kurzweil usub, et õige pea suureneb tänu sellele määratult ka inimeste vaimne võimekus. “Suudame minutitega raamatuid kirjutada,” kinnitab ta. Kui tuleviku-elanikul tekib isu virtuaalreaalsusesse kanduda, sulevad nanobotid ajusignaalid ning viivad ta sinna, kuhu ta minna soovib. Virtuaalseks on tulevikus täiesti igapäevane asi. Ning igapäevaelu hõlbustavad ajus esile vupsavad hologrammid, mis seletavad, mis parajasti juhtub.

Kurzweil toonitab, et tema maalitud pilt pole sugugi ülemäära fantastiline. “Meie telefonid täidavad tänapäeval ülesandeid, mida me poleks 20 aastat tagasi võimalikuks pidanud. Kui ma 1965. aastal tudeng olin, maksis mu ülikooli ainus arvuti 10 miljonit dollarit ja oli tohutu suur. Tänapäeval on minu mobiiltelefon miljon korda odavam ja tuhat korda võimsam. Sama hinna eest miljard korda rohkem võimekust.” Kurzweil on kindel, et järgmise veerandsajandi jooksul saab inimkond kogeda tehnoloogilise võimekuse uut miljardikordset tõusu.

Geeniravi kustutab kõik geneetilised probleemid

“Ees seisab maailm, kus inimesed muutuvad kunstliikmete ja –elunditega küborgideks,” ennustab teadlane. “Pidage meeles, suhkruhaigetel on juba kunstpankreased ja Parkinsoni tõve all kannatajatel närviimplantaadid.” Juba mõne aasta pärast on enamikul inimestel kaardistatud kogu geneetiline järjestus. “Õige pea teame kõik, millistele haigustele me vastuvõtlikud oleme, ning geeniravi tähendab, et ei leidu pea ühtki geneetilist probleemi, mida ei saaks olematuks teha.” Seni tuleb inimestel hoolt kanda, et nad bussi alla ei jääks. Sajandi keskpaigaks on inimesel olemas kogu kehas ja ajus sisalduva info tagavarakoopia. “Siis muutume tõesti surematuks,” usub Kurzweil.

http://www.hingemaailm.ee/2012/07/teadla...-surematu/

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Aix
Uustulnukas

23-11-2016 13:45
Postitus: #29
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia abil kaotatud?
http://www.horisont.ee/node/1257

Huvitav kas on veel selliseid algloomasid olemas kes suudavad muuta telomeraasi Aga ma arvan ikkagi et arvatavasti saab tehnoloogia abil tulevikus keha igavesti säilitada aga sellest hoolimatta väljub hing mingil ajal kehast kui selleks aeg on. Kuigi jah ka siis võib keha elusana hoida aga see ei oleks enam inimene vaid bioloogiline robot
(selle postituse viimane muutmine: 27-11-2016 15:21 Aix.)
jonnipunn
Tavaliige

06-12-2019 01:43
Postitus: #30
see robotiteema on võigas, jah kasvatagu organeid ja tervendagu inimesi aga tegelikult on praegu olemas juba inimesi kes reaalselt oskavad oma vanust pikendada ja keha noorendada (ise näinud). ...kas te neid vampiirifilme olete näinud kus nad elavad igavesti? igav hakkaks kui seda vaid mõned teeks, tegelikult saab jala pealt maha surra ka täiesti terve olles, juhul kui vaimul kopp ees on, ma ei usu et seda vaimu saaks igavesti kehas hoida kui seal igav on. edasi ilmselt hakkaks mingi tööstus välja nuputama ,,kuidas'' vaimu kehas hoida või hakkavad vaimud kordamööda sama keha kogema, mis ei oleks siis sama isik v6i tunduks lõhestunud isikuna samas ma nagu saan aru et v6ib kopeerida inimese liikumist, suhtumist käitumist jms ja see hakkaks siis tööle oma programmi pealt aga ta ei areneks... ta ei suudaks vaimselt edasi areneda ja jääks ikka igavesest ajast igavesti koopiaks. zombi ühesõnaga? kuna vähemuses sest maksis palju siis veel surematu ja purunematu...hmmm... ta ilmselt ei saaks v6imu ja jääks käest kätte pärandatud robotnukuks? kivi ka elab aga kui palju me kividele tähelepanu pöörame?

I am strong because I know my weaknesses, I can laugh because I have known sadness
Q11
Veteran

06-12-2019 20:06
Postitus: #31
„ kivi ka elab aga kui palju me kividele tähelepanu pöörame?“
Ei... kivi ei ela.
„kas te neid vampiirifilme olete näinud kus nad elavad igavesti?“
Objekt ei ela igavesti. Objekt on Teadvus (Mina). Väljaspool Reaalsust pole olemust.
No kui eriti lihtsustatult panna...Smile
Lorenz
Veteran

03-01-2020 19:02
Postitus: #32
(06-12-2019 20:06 )Q11 Kirjutas:  „ kivi ka elab aga kui palju me kividele tähelepanu pöörame?“
Ei... kivi ei ela.

Oletame et keegi meerikamaa suurtest firmadest saadab oma saadiku sinu juurde, ning palub nõu kividele elu sisse puhumiseks. Täpsemalt oleks küsimus siis elektroonilistest kiipidest, ning nende võimest elu toetada. Nemad olevat kuulnud, et siin foorumis on üks teadvuse ekspert kellest võiks heal juhul abi olla. Mida sa soovitaksid selle firma koodivõluritele, ning arhitektidele mis suunas nad peaksid vaatama?

Kas sa pead üdse võimalikuks, et miski elektrooniline asjandus muuseas ka elus olend on? ning kui inimene ennast järk-järgult küborgiks muutma peaks hakkama, siis mis hetkest alates ta enam ei ela?

Ahjaa, kivid minu akna taga lillepeenras vist ikka ei ela jah.

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Q11
Veteran

03-01-2020 19:45
Postitus: #33
"Kas sa pead üdse võimalikuks, et miski elektrooniline asjandus muuseas ka elus olend on? ning kui inimene ennast järk-järgult küborgiks muutma peaks hakkama, siis mis hetkest alates ta enam ei ela?"
No võtame kõigepealt niimoodi. Kui lähed magama ja sisened uneilma (astraali), on kuskil seal punkt kus teadvus kaob? Uneilmast sügavasse unne edasi minekul, kas seal on selline punkt olemas? Natukene harjutades me avastame, et sellist kohta kus teadvus (Mina) kaoks ei eksisteerigi.
Selle küborgi näite paneme natuke teistpidi, mis tegelikult midagi ei muuda. Hakkame parem inimeselt meeli ära võtma. Võtame nägemise ära...kas Mina siis kaob? Võtame kuulmise, haistmise, maitsmise, puudutuse ära. Mina on ikka olemas. Võtame ka mõtted. Kuhu me jõuame?
Sügavasse Unne. See on siis Mina seisukohast Igavene Elu.
Ja vahet tuleks teha ka bioloogilise elu ja Päris Elu vahel.
Bioloogiline elu on protsentuaalne. Näiteks kellegil on küborgi jalad, ülejäänud on inimene. Siis võiks väita et ta on... noh... 30 % tehislik.
Päris Elu ehk Teadvust ei saa olla ei rohkem ega vähem. Ehk Jumalale (Mina, Hetk) ei saa midagi lisada ega Temalt ära võtta...Smile
Lorenz
Veteran

03-01-2020 20:21
Postitus: #34
Aga see va päris elu ennast kuidagi läbi toolle tehisliku osa kaudu avaldada ei saa? Ma sihtisin rohkem seda suunda oma küsimusega.

Q11
Veteran

03-01-2020 20:34
Postitus: #35
"Aga see va päris elu ennast kuidagi läbi toolle tehisliku osa kaudu avaldada ei saa? Ma sihtisin rohkem seda suunda oma küsimusega."
Et hakkame küborgi kokku panema ja ühel hetkel tekkib teadvus? Nii mõtlesid?
Noh..ma eitea...siis Sa ju tegelikult küsid kas Jumalat on võimalik inimeste poolt luua.
Kas Hetke kõrvale on võimalik luua tehislikult teist Hetke?
Pinnapealne vastus- kuna Hetk on Ainuke siis nad omavahel koheselt sumbuksid Üheks.
Aga õigem oleks – Kuna Sa Päris Minana oledki juba Hetk, siis luua samaväärne Hetk oleks kui Jumal looks enda kõrvale samasuguse Jumala...Smile
Lorenz
Veteran

03-01-2020 20:41
Postitus: #36
Ei, päris nii ma ei mõelnud.
Mõtlesin et kui teadvus on üks, aga see avaldub paljude inimestena, siis kas vaid inimestena. Kas ehk ka nö kiibi vormis olend võiks olla võimalik. Kui mmitte siis miks Smile

Q11
Veteran

03-01-2020 21:06
Postitus: #37
"Mõtlesin et kui teadvus on üks, aga see avaldub paljude inimestena, siis kas vaid inimestena. Kas ehk ka nö kiibi vormis olend võiks olla võimalik. Kui mmitte siis miks"
Teadvus tunneb vaid Iseennast. Ta ei tunne inimest. Nagu televiisori ekraan pole mõjutatav millist filmi näitab.
Sa alustad oma arutlust, et teadvus on kuidagi lokaalne. Inimese „sees“ on ta, või „kiibi sees“.
Jumal ehk Teadvus on universaalne. Ta ei ole piiritletud. Sa ei leia Teda kunagi üles kuna sellisel juhul otsid Iseennast, kes Sa juba oled...Smile
Lorenz
Veteran

03-01-2020 22:53
Postitus: #38
(03-01-2020 21:06 )Q11 Kirjutas:  Sa alustad oma arutlust, et teadvus on kuidagi lokaalne. Inimese „sees“ on ta, või „kiibi sees“.

Enda meelest mitte, aga olgu peale kui sulle nii tundus.

Aga mida ma tahtsin küsida, oleks siis see, et kas midagi "ekraan" võiks olla ka elektrooniline asjandus Smile Smile

Q11
Veteran

03-01-2020 23:00
Postitus: #39
"Aga mida ma tahtsin küsida, oleks siis see, et kas midagi "ekraan" võiks olla ka elektrooniline asjandus"
Ekraan ja film on näide. No kuidas saaks Jumal olla mingi "elektrooniline asjandus" ?
Elektroonilise asjanduse ja kivi vahel pole mingit vahet...Smile
Lorenz
Veteran

03-01-2020 23:16
Postitus: #40
Aga kuidas saaks jumal olla inimene? Kuidagi vist saab, või kuidas?

Q11
Veteran

03-01-2020 23:18
Postitus: #41
"Aga kuidas saaks jumal olla inimene? Kuidagi vist saab, või kuidas?"
Jumal pole inimene...Smile
Lorenz
Veteran

03-01-2020 23:39
Postitus: #42
Selge, ma siis enam ei küsi ...
Smile

Q11
Veteran

03-01-2020 23:54
Postitus: #43
"Selge, ma siis enam ei küsi ..."
Eino küsi ikka...Jumal võib vabalt lobiseda...Smile
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mateeriaga mängimine heli abil Ken 3 611 05-12-2019 14:55
Viimane postitus: xawa
  Antigravitatsioon güroskoobi abil? levis 9 5,806 02-10-2009 13:49
Viimane postitus: levis

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog